Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) Mosqu!to válasza Danex (#38283) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Külföldi banknál (mármint hogy a kártya bankja nincs itthon) is ránk lát? Szerintem az már nem olyan egyszerű. Vagy a sima ATM felvét a kártya adatokon túl a teljes személyes adataimat is logolja?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38302) szazbolha válasza Janou (#38286) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen a távoli eléréshez kell egy (dinamikus)IP cím, de ezt én egyszerűnek látom megoldani. Ha ez megvan akkor cserébe már probléma mentes. Én használom mindkettőt, az RDP-t jobbnak tartom.

(#38303) KilgoreTrout válasza Mosqu!to (#38301) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Igen, tavaly szeptember óta a külföldi bankok és pénzügyi szolgáltatók automatikusan küldik a magyar állampolgárok adatait (bankszámlák, egyenlegek, stb.) a NAV-nak.

https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Reporting_Standard

(#38304) Mosqu!to válasza KilgoreTrout (#38303) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ajj, pedig arra gondoltam, hogy ez jó irány lehet :(

És KATA-ra a bányászott pénzt ki lehet venni adómentesen?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38305) KilgoreTrout válasza Mosqu!to (#38304) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Én úgy tudom, nem. Elvileg a jelenlegi legális út a 15% SZJA + 19,5 EHO%, de talán márciusra ígért a NAV egy hivatalos álláspontot a kriptovaluták eladása utáni adózásról.

[ Szerkesztve ]

(#38306) tisn válasza KilgoreTrout (#38305) üzenetére


tisn
addikt

miert nem?
ceges bevetel, a ceg altal vett gepek szamitasat adod berbe a nicehashnek vagy a winminernek, akik ezert fizetnek

(#38307) Gh0sT válasza tisn (#38306) üzenetére


Gh0sT
addikt

Pár kérdés:
- Kinek állítod ki a számlát, azt ki fogadja be?
- Mikor állítasz ki számlát? Már amikor a poolon van a coin, vagy csak ha saját tárcába utaltad?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#38308) alienpapa


alienpapa
senior tag

Valakinek nincs egy fölös add2psu adaptere?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#38309) tisn válasza Gh0sT (#38307) üzenetére


tisn
addikt

jo kerdesek
beszelek ismerossel aki mar kert nav allasfoglalast, es a cegebe erkezik a bevetel
meg a konyvelommel is

(#38310) Gh0sT válasza tisn (#38309) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha már beszélsz velük, a jogcímre is rákérdeznél? A bányászat elég bénán hat, a számítási kapacitás bérbeadás lehet hogy azért necces, mert a bérleti díjak elvileg fixek, vagy legalábbis nem ennyire hektikusan változnak mint az árfolyam és a bevétel.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#38311) AAntii válasza Gh0sT (#38310) üzenetére


AAntii
őstag

A bérleti díj nem gond, mivel az árfolyam és nehézség függvénye, amit nyugodtan szerződésbe lehet foglalni és annak nem kell fixnek lennie, elég ha egyértelműen meg van határozva. Ettől még a számlát senki nem fogja befogadni, így bukott az egész. Kivéve ha valaki létrehoz egy offshore céget, ami ezzel foglalkozik :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#38312) Dictator^ válasza KerekesLevi (#38274) üzenetére


Dictator^
veterán

Én Anycoindirect-en keresztül akartam utalni, de a reget nem csináltam meg anno, és dec 27~ óta nem lehet regisztrálni.

Ha Krakenen van accountom (de még nem használtam, viszont verified, mármint ez alatt az email megerősítést értem) akkor ott végre tudom hajtani majd az utalást (sepa van ott)? (Nem néztem még át a Krakent)

Feature Disabled
This feature is not currently available.

Gondolom akkor erre gondoltok, ez off, nem csináltam meg anno..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#38313) Dictator^ válasza Dictator^ (#38312) üzenetére


Dictator^
veterán

Közben ránéztem, mert eddig beloggolni sem tudtam. A Sepa megy itt ? Latom, hogy 0.09Eur a díja, ami elég "olcsó" nekem a többihez képest.
A verified tema (nem email), gondolom egy jó ideje nem megy.. tudja valaki mióta nem működik ?
Redditen találtam egy postot, miszerint már 2 hónapja nem megy.

Én is várom azon helyek egyikét, ahol még most jelenleg lehet regelni, és a meglévő zec-et majd ki tudom utaltatni sepas utaláson át. Köszi

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#38314) Racer77 válasza Dictator^ (#38313) üzenetére


Racer77
tag

Csak euro számlára annyi a díj, én úgy tudom amíg nincs igazolvány kép feltöltve addig nem tudsz sepa utalást sem küldeni.

(#38315) szazbolha válasza tisn (#38306) üzenetére


szazbolha
addikt

KATA-val nem jó a bérbeadás (ne tőlem kérdezd miért), a bevételnek eladásból vagy szolgáltatásból kéne származnia. Pl. Coinok eladásából. A BTC-nek van piaci értéke, de nem fizetőeszköz (lehet ezen vitatkozni, de Magyarországon nem lehet BTC-ben számlát kiállítani, ÁFA-t elszámolni, stb... szerintem máshol sem. )

Korábban írták milyen tevékenységbe lehet beszorítani a bányászást, én ezt nem tartom feltétlen jónak.
Az elv: Saját gépeddel részt veszel coin készítésében. 1 egész coin gyártható, ennek rád eső részét kapod meg. Ezt a rész coint adod el olyannak akinek ez értéket képvisel.. vagyis általad gyártott terméket adsz el.
A nicehash/winminer sem teljesen jó megoldás cégnek, ha a számítási teljesítmény bérbeadásaként értelmezzük.

(#38307) Gh0sT: Nem kell számlát kiállítani, nyilvántartást kell vezetni a bevételekről. A KATA-sok többsége nem áfa alany, de aki igen, ott bonyolultabb a helyzet.

(#38310) Gh0sT tevékenységi kőr, besorolás az ami nem tisztázott. Állásfoglalás nem lesz, legfeljebb szakmai vélemény, amire nem lehet hivatkozni egy vitás ügyben (NAV-al vitás)

[ Szerkesztve ]

(#38316) tisn válasza szazbolha (#38315) üzenetére


tisn
addikt

szoval itt az ismeros altal kapott allasfoglalas, de neki nem KATA-s cege van.
meg irok a konyvelomnek is a temaban

[link]

(#38317) akela91 válasza KilgoreTrout (#38303) üzenetére


akela91
addikt

Automatikusan? Nem csak akkor foglalkoznak ezzel NAV-ék ha képbe kerültél?

(#38318) AGE-T


AGE-T
senior tag

Ezt ajánljátok bányászatra?

Winminerrel mit hoz/nap egy 1070-es?

Köszönöm!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#38319) subaruwrc válasza AGE-T (#38318) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha nem egy szobában vagy vele akkor jó. jó a hűtése csak hangos ( kellemetlen a hangszín )

(#38320) lacos001 válasza subaruwrc (#38319) üzenetére


lacos001
senior tag

WTF?.....

Egy youtubos hozzászólásban volt a link....nem reklám, semmi közöm nincsen hozzá

talán megéri.... :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#38321) koxx


koxx
MODERÁTOR

Elég bátor, 3x1080Ti alá egy 750W-os tápot pakolni...[link]

(#38322) subaruwrc válasza koxx (#38321) üzenetére


subaruwrc
félisten

Még bitcoint is bányászik ...

(#38323) PowerBuldog válasza koxx (#38321) üzenetére


PowerBuldog
veterán

32 napos újonc, 0 értékeléssel. Biztos tőle vesznek majd 1 misiért gépet :D

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38324) AGE-T


AGE-T
senior tag

6 db. 1070-hez van valami jó vétel táp, amit ajánlotok? Elsőre erre gondoltam: Corsair HX 1200

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#38325) koxx válasza AGE-T (#38324) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az jó választás, sokan használják.

PowerBuldog: pedig biztos elpostázza olcsón :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38326) shteer válasza koxx (#38325) üzenetére


shteer
titán

Utalás megérkezését követően ;]

..szerintem jónak tűnik

(#38327) akela91


akela91
addikt

Basszus, Péntek reggel óta maintenance van ZEC-re POLO-n. pont a maintenance előtt fél órával küldtem ki egy nagyobb mennyiséget Polonixre, azóta a walletom és a Polo között lebeg valahol az univerzumban. Remélem ahogy reaktiválják a Depositot ZEC-re megjelenik ott.

[ Szerkesztve ]

(#38328) szazbolha válasza tisn (#38316) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, ez nagyon hasznos volt, de fontos szem előtt tartani, hogy ez nem állásfoglalás, csak ügyfél tájékoztatás, amely ismeretében lehet jóhiszeműen eljárni mint adóalany, de a NAV-ot nem kötelezi semmire.

(#38323) PowerBuldog Az ilyen értékű ügyleteknél, valószínűleg nem a PH tagság minősít valakit, illetve semmitől sem véd meg, ha nincs egy korrekt adás-vételi szerződés. Valamint létezik PH-n kívül is élet és vannak becsületes emberek is, akik még semmit nem adtak el az apróban.

[ Szerkesztve ]

(#38329) tisn válasza szazbolha (#38328) üzenetére


tisn
addikt

a nav soha nem foglal allast ugy, hogy szamonkerheto legyen

(#38330) Zoli986


Zoli986
tag

Vegyes rigre a nicehash-nek mind a két programját fel kellene raknom?
2db rx570 és 1db 1050ti van a gépben,az amd-s progi fut rajta.
Látja az nv kártyát,bányászik is eth és pascal-t futtat egyszerre,míg a két rx570-en csak ethereumot bányászik.
Egy másik gépben 2db pont ugyan olyan 1050ti van a nicehash nv progijával azon szinte csak neoscrypt fut.A pénz amit kiír arányaiban egyezik.
Csak nem értem,hogy miért ethereumot bányászik azt pedig végképp nem értem miért dualminingol,ha az nvidiák nem tudnak.

(#38331) mepet válasza Racer77 (#38314) üzenetére


mepet
addikt

"Csak euro számlára annyi a díj, én úgy tudom amíg nincs igazolvány kép feltöltve addig nem tudsz sepa utalást sem küldeni."

Bármilyen számlára 0.09eur, max a bankod terhel meg más költséggel, ez körültekintéssel elkerülhető. Igen, verifikáció kell a withdrawhoz.

(#38332) tisn


tisn
addikt

7-8-as 1060/570-es righez mekkora tap ajanlott? eleg szuk mar a kinalat, vagy vegyek ket 500-650-eset? az persze macerasabb

(#38333) subaruwrc válasza AGE-T (#38324) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó lesz.

(#38334) Yany válasza tisn (#38332) üzenetére


Yany
addikt

Platimax 1700 megfelel. De két kisebbel több a csatid.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38335) Enter65 válasza tisn (#38329) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Egy esetben foglal állást, mikor már megbüntettet! De akkor már késő.... :(

(#38336) shteer válasza tisn (#38329) üzenetére


shteer
titán

mert nem állást foglal, hanem ajánlást ad / véleményt formál

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#38337) Enter65 válasza szazbolha (#38328) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Annyival javítanálak, hogy az a HA és nem PH. Hardver Apró. Igaz, hogy egy család, de mégis külön álló rész. :K

(#38338) szazbolha válasza Enter65 (#38337) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, jogos.

(#38332) tisn Két tápos megoldást választanám. Szerintem sokat számít ha van elég csati. És lehet olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#38339) tom120514 válasza PowerBuldog (#38323) üzenetére


tom120514
őstag

Mondjuk vennék attól még, ha nem idétlen árakat írna. Még a mostani őrjöngés előtt tette fel hat valamennyiért az Rx580 riget, vagy százzal többért mint új cuccokból lett volna. Semennyire sem volt kedve alkudni, azóta 820 vagy mi de kutya se viszi. Biztosan hirdetni szeret csak :)

Never go full retard.

(#38340) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Kérdés legalább tavaly ősz óta bányászókhoz:
Nem éri meg jobban +80-100%-os haszonnal ideiglenesen eladni a rigeket? Ennyit biztos nem termel 2-3 hónap alatt. Csak "lustaság", vagy mi az ok?

(#38341) X Factor válasza KilgoreTrout (#38340) üzenetére


X Factor
addikt

Mert, ha már valakinek kitermelte az árát és továbbra is pénzt hoz, és nem kenyérre kell, miért adná el?

Ahhoz elég nagy lépték kéne szvsz h. megérje.

Ha 10 millió értékben van mondjuk 12db 6- 8kártyás riged, és már behozta az árát, akkor azt mondom lehet elgondolkodnék, mert a rigek eladása után, lenne pénz házra/lakásra, de az emberek legnagyobb része itthon nem ilyen léptékben nyomja.

Abba, meg bele se megyek h. egy ilyen 2Gh/s-es rig kitermel napi 200-250usd-t jelenleg. Hülye lenne az ember eladni :D

Make things work

(#38342) szazbolha válasza tom120514 (#38339) üzenetére


szazbolha
addikt

Én pár napig vaciláltam a 3x1060/3GB PC-be épített bányagépem eladásán [link], de mivel nem kapok helyette másik VGA-t letettem róla. Nyilván az alkatrészek beszerzési ára alatt nem adtam volna el, mert a riser konzol elkészítésével rengeteg munka volt.
Nehéz megítélni, hogy egy samsungos palit 1060/3GB most mennyit érhet.
Jelenleg nincs 90eFT alatt 1060 amiről sejteni lehetne hogy samus. A giga WF meg 110e felett van.

Szóval már csak a VGA 270eFt lenne + a gép + munka. Ha legalább használtan lehetne kapni VGA-t, de még 7950 sincs, semmi sincs. Lehet amazonról kéne előrendelni....

(#38340) KilgoreTrout Egyrész amennyivel többért el tudnám adni, annyit kitermel 2 hónap alatt, de a nagyobb baj, hogy nincs mit venni helyette.

[ Szerkesztve ]

(#38343) Plasticbomb válasza KilgoreTrout (#38340) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kitermel az még-egyszer annyit, minimum, szal nincs értelme.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#38344) bajaki válasza szazbolha (#38342) üzenetére


bajaki
őstag

Hát igen.

Én most tervezek belépni a bányászvilágba, nem a legjobbkor. Szerencsére egyelőre nem terveztem 6 kártyás rendszert építeni, csak 2 db 1060-asra pályázok. Abból az egyik megvan, 85-ért egy Samsung RAM-os Gigabyte, ami holnap érkezik elvileg. Egyet még szerzek valahonnan, résen kell lenni. Addig pedig megy a 960 +1060 kombináció.

(#38345) tisn


tisn
addikt

megjott a 4db sapphire rx570
elsot beraktam a rigbe, elso ujrainditas utan mar csak 3 gtx 1060 latszik, kov. ujrainditasnal mind a 4., a harmadik ujrainditasnal megjott a radeon is... adrenalin driver telepites alatt.

ezek mennyivel kisebb kartyak mint az nvidia

[ Szerkesztve ]

(#38346) Vedado


Vedado
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek van PolishCoin (PCC) aktív tárcája? Most előhalásztam a gépemből az évekkel ezelőtt bányászott pcc-k wallet file-ját de nem találok hozzá letölthető qt zip-et.
Előre is köszönök minden segítséget!

(#38347) Dictator^ válasza koxx (#38321) üzenetére


Dictator^
veterán

Én baszok el valamit, hogy 280w alá nem tudom vinni normálisan a Ti-nak a fogyasztását úgy, hogy értelmes maradjon a ZEC hash értékem?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#38348) tisn válasza tisn (#38345) üzenetére


tisn
addikt

elpida ram
hogy birom bekapcsolni a compute (mining?) modot az adrenalin driverben
azt mondja dugjak ra egy moncsit :(

most dual mininggel 17MHs ETH, 500MHs SC

(#38349) subaruwrc válasza Dictator^ (#38347) üzenetére


subaruwrc
félisten

mik a beállítások meg a setup többi része ?

(#38350) Sondi1986 válasza tisn (#38348) üzenetére


Sondi1986
addikt

Akkor mehet neki a bios mód, meg a driverrel is csinálhatnál valami mivel alapon 24 el kellene mennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.