Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok!
Poloniex-en ha az ETH-nél rányomok az Deposit-ra akkor nem dob címet csak Generating... Ez mitől van és hogy lehet orvosolni?

(#34202) subaruwrc válasza (jan) (#34198) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R

(#34203) Danex válasza Dr. Romano (#34200) üzenetére


Danex
addikt

5db, plusz néha besegítek az itthoni 380-al.

(#34204) Fiddlestick válasza Danex (#34203) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Az ugy tenyleg szep, napi 4300profit. Ez a tenyleges ami marad, vagy ebbol meg lejon ?!

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34205) Cheesy válasza Fiddlestick (#34183) üzenetére


Cheesy
őstag

ETC+LBC-t túr a vas.
Még friss vagyok a 4x570-el, 23-a óta csákányozok.
1-2 napig még állítgattam ezt azt így kiesett jópár óra, de ma hajnalban jött a walletra az első ETC-m :B

Kérdés:
Hosszú távon a 65-71°C között (kártyánként változó, de majdhogynem konstans hőmérséklet (tehát nincs dinamikus hőingás, mert állandó) kinyírom a kártyákat? Jelenleg 12cm-es házventik fújják rájuk a plusz ájert.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#34206) szazbolha válasza Cheesy (#34205) üzenetére


szazbolha
addikt

Grat! Te is azt a stratégiát választod, hogy gyűjtögeted a coint, hátha megy felfele az árfolyam, vagy forintosítani fogod valamilyen módon?

(#34207) Fiddlestick válasza szazbolha (#34206) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Irta hogy meg csak 4napja banyaszik! :)

Ui: en most azt tervezem hogy kiszedek tobb szaz etc-t csak azt szedek az egyik riggel, es kb 2evre hodl :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34208) Cheesy


Cheesy
őstag

Elsősorban a profit a célom.
Ha 1 hónap után közel egy kártyát kitermel, akkor belerakok még 2 kártyát az egyébként 6 kártyás rigbe.
Ha utána 3-4 hónap múlva azt látom, hogy megtérül épül a következő, vagy bővül ez.

Jelenleg ETC+DCR-ről 2 napja átváltottam ETC+LBC-re (0,3 DCR most így a poolon van), mert úgy számoltam, hogy jobban megéri.
Ezért is akadt meg a szemem Danex hozzászólásában az ETN/nap értéken. Ezek szerint a 4 kártyával kb. 12 USD/nap jöhetne ki, a jelenlegi kb. 8 USD/nap helyett (plusz a LBC, de az sztem max 1,5-2 USD/nap, viszont az árfolyama lassan felfelé tendál).

Azóta lett egy rossz szokásom és minden nap a Coinmarketcap ETC/LBC/ETH/DCR árfolyamait nézegetem. :)
ETC-t JAXX walletba utaltatom suprnováról, viszont még nem tudom milyen exchange oldalra regeljek. Poloinexen van elvileg LBC és ETC is, csak mindenhol azt olvasom, hogy lassú.

Tehát a kérdés amire keresem mostanság a választ, hogy a kibányászott coinokat hogyan tudom pénzzé konvertálni, amit aztán folyamatosan forgatok vissza a rig bővítésébe.

www.vakbelmutet.hu

(#34209) Fiddlestick válasza Cheesy (#34208) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

1honap alatt nem fog megterulni egy kartya sem ! Ezt felejtsd el ! Ido es turelem jateka. Nem a gyors azonnali profit.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34210) techie_guy válasza Fiddlestick (#34209) üzenetére


techie_guy
tag

Mondjuk nem tudom hány kártyás rigről beszélünk, de miért ne térülhetne meg?
Az állandó árfolyam emelkedést beleszámítva simán meglesz közel egy kártya ára 1 hónap alatt.

(#34211) Fiddlestick válasza techie_guy (#34210) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mert az o rigje 4 kartyas, 4 kartya meg nem termel ki egy honapban 80-90eft.-ot

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34212) techie_guy válasza Fiddlestick (#34211) üzenetére


techie_guy
tag

Ha tisztán a bányászatot tekintjük jelenlegi árfolyamon, akkor valóban nem, egyébként szerintem igen, de majd 1 hónap múlva nézzük meg. :)

(#34213) Cheesy válasza Fiddlestick (#34211) üzenetére


Cheesy
őstag

Ezért írtam, hogy ha közel egy kártya árat kitermeli. Nyilván nem hoz ennyi kártya annyi pénzt, de iránymutatónak jó.

www.vakbelmutet.hu

(#34214) Tamás9x válasza Gaboo007 (#34201) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem sem csinál semmit, minden mást generál, csak azt nem.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34215) Cheesy


Cheesy
őstag

#34208 hozzaszolasomnak második felében feltett kérdéseimre esetleg tudtok tanácsot adni?

www.vakbelmutet.hu

(#34216) Fiddlestick válasza Cheesy (#34213) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

En inkabb 2honap/kartyaval szamolnek :U

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34217) Tamás9x válasza Cheesy (#34215) üzenetére


Tamás9x
őstag

A váltókkal kapcsolatban mindenkinek más a tapasztalata, és szívecsücske, én Poloniexet használok, de ő NEM tud SEPA utalást, sokan Krakeneznek, de egyszerűen használhatatlan, és sokszor elérhetetlen az esetek 80%-ban, a többiről nem tudok nyilatkozni. a legjobb lenne ha Coinért tudnál vásárolni, de a legjobban elfogadott a BTC, de ennek a kiutalási ára értelmetlenül magas.. így marad a SEPA, [link]

Váltón én nem tárolnék pénzt, erre vannak jobb megoldások is: [link] Itt okosabbak, és komplexebb a tapasztalat.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34218) szazbolha válasza Fiddlestick (#34207) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen olvastam, hogy 4 napja bányászik, de feltételeztem, hogy nem koncepció nélkül vágott bele és már elötte volt terve. Engem érdekel ki-hogy rendezi a coinjait.

(#34208) Cheesy Köszi, ez is egy érdekes startégia, állandó bővülés. (legalábbis kezdetben)

[ Szerkesztve ]

(#34219) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Másnál is szarakodott ma hajnalban 01-05 között az etn.spacepools?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#34220) Ghoost válasza Dr. Romano (#34219) üzenetére


Ghoost
tag

Nálam minden okés volt.

Battle.net: Mcghoost#1381

(#34221) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Z classic wallet

ZClassic Windows Wallet 1.1 Final
@BlueSilver22 BlueSilver22 released this 28 minutes ago

(#34222) Goose-T válasza Dr. Romano (#34219) üzenetére


Goose-T
veterán

Én már egy hete váltottam a spacepoolsról a nasf-re, amit fentebb ajánlottak. Két-három gyenge virtuális szerveren és egy asztali gépen bányászok (azon CPU-n és VGA-n szimultán két bányászprogival), és egyszer csak elkezdte mindig az egyik gépen visszadobálni a share-jeimet, így leesett a hashrate. Mindent próbáltam, azt is, hogy az összes gépet más portra konfigurálom, de ha egyszerre elindítottam, egy kis idő után az egyik gép share-jeit mindig visszadobálta. Most váltottam nasf-re, ott nem dobál vissza semmit, és mintha jobban is fizetne. Kis pool, de nagy luckkal, lehet az a titka. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34223) Danex válasza Goose-T (#34222) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy ugyan olyan géppel legalább 2héten keresztül kéne párhuzamosan tesztelni ,hogy kiderüljön mi az igazság.

Egymás után tesztelni felesleges a difficulty miatt, nekem személy szerint jobban tetszik az, hogy óránként jön a bányászott mennyiség, mint sem van, hogy 1 napig semmi, de ezt már mindenki maga dönti el :)

(#34224) Kavinton75 válasza Gaboo007 (#34201) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ez volt egy ismerősömnél is és beragadt valami.
Írj a support-nak.
Ő inkább átment a Bittrex-re :DDD

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#34225) sanzi89


sanzi89
addikt

Előfordulhat, hogy a BIOS mod 0 hashrate növekedést eredményez? RX 560 2GB (Eplida) kártyákon a BIOS mod +100 h/s hoz Cryptonight alatt, RX 560 4GB (Micron) kártyákon pedig semmit. Két 4GB-os kártyán is tesztelve, eredmény ugyanaz.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34226) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Ha 400mh/s-el szedem a zec-et, mennyi az eselye hogy talalok egy blockot ? Illetve ha talalok, azt hogy fogja nekem jelezni ? Vagy csak szimplan kuli nekem a block rewardot ami 3-4 etc ? Koszonom

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34227) mepet válasza Fiddlestick (#34226) üzenetére


mepet
addikt

Valami nem kerek, ennyi a teljes network hashrate! :)

Ha csak a mértékegységet írtad el, és nem MSol/sec-re, hanem Sol/sec-re gondoltál, akkor kb 4 hónap alatt fogsz találni egy blokkot. Ha nincs szerencséd évek is lehetnek. A solo mining nem ajánlott csak nagyon magas hashrattel.

(#34228) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Így kerek 700-on mennyire tartjátok érdemesnek a vásárlást ETH-ból? Egyelőre csak egy tizest dobnék bele, de mindig tolnék mellé ha van benne potenciál. Egyelőre ez most csak "tanulópénz" lenne, hogy egyáltalán lássan hogy működik a walleton tárolás.

(#34229) Fiddlestick válasza mepet (#34227) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Jogos eszrevetel. Zec jart a fejemben, de amit irni szerettem volna az az etc :U :C

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34230) Danex válasza r3dsnake (#34228) üzenetére


Danex
addikt

Én azt mondom ilyen aprópénzzel el se kezd, kb mindennél fix minimális díjak vannak.

OTP-nél pl 2400Ft a sepa utalás díja, azaz még csak felutaltad a pénzed ,hogy átváltsd máris 24%-os árfolyam-növekedésre lenne szükséged, hogy 0-ra kigyere.

(#34231) Smithy87


Smithy87
senior tag

Winminert használ még valki? Most mintha nem fizetne túl jól. Valamint 1060 3gb től 270s/s 85% pow limittel elfogható? Van mellette még +100/500 is. De fogna apwr limit.

[ Szerkesztve ]

(#34232) Smithy87


Smithy87
senior tag

Dupla bocs

[ Szerkesztve ]

(#34233) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

6 darab rx570 alá milyen deszkát lenne érdemes betenni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#34234) Fiddlestick válasza Smithy87 (#34231) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

nekem 70% pwr mellett hoz 270-275 sol korul szoval az meg sok is neki :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34235) LógaGéza válasza (jan) (#34233) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én most rendeltem egy PRIME H270-PLUS-t, elvileg 7 kártyát probléma nélkül elvisz. Sokat keresgéltem utánna, és ez tünt ár/értékben legjobbnak (utólag felhasználhatóságot is szem előtt tartva).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34236) Fiddlestick válasza LógaGéza (#34235) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

6 pci expresses :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34237) LógaGéza válasza Fiddlestick (#34236) üzenetére


LógaGéza
addikt

M2 - PCIE átalakító ;)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34238) Fiddlestick válasza LógaGéza (#34237) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Ahhoz viszont draga a lap szerintem. Foleg ha meg ebbol is veszel +7eft ~40eft. en asrock h270 pro 4-et hasznalok.

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34239) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Egy kicsi segitség kell. A Polaris Bios Editort használom és a következő feszültségeket látom. mV-ben szeretném megadni. Ezt hogyan kell? Lehet egyáltalán?

300 @ 800
608 @ 65282
910 @ 65282
1077 @ 65282
1145 @ 65282
1191 @ 65286
1236 @ 65287
1290 @ 65288

(#34240) szazbolha válasza Smithy87 (#34231) üzenetére


szazbolha
addikt

Még mindig azt használom.... Igen, kb dec. 20. óta mikor volt az árzuhanás rosszul fizet, de javuló tendenciát mutat van néha nagy csúcs is (pl tegnap SUMO 3 órán keresztül).
Javaslom, csak néhány Coinra engedélyezd amihez bekonfigolod a kártyád.

A 1060-asra szerintem jó a 270. Nálam +180/600-on járnak de 75% TDP limittel, mert az a gép a lakásban van. Szeretem ha halk. Most ennyit mennek a bentiek: https://prnt.sc/htb4sa 70 felett, de a 3. gépen alacsonyabb a hasítás, mert melegszik és levettem a Temp limitet 75 fokra.

Éjszakára, mikor lehet kicsit több hangja (dolgozó szoba, nem háló) akkor TDP limit 80% és 80 fok a templimit

(#34241) LógaGéza válasza Fiddlestick (#34238) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azt is néztem, végül nem tudom miért nem az maradt, biztos valahol olvastam negatívat róla - mondjuk nettó 2e FT különbség nem akkora para.
Viszont jó tudni hogy nálad megy :R

szazbolha
Van egy pár SUMO-m, lehet be kéne váltani, köszi hogy szóltál! :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34242) Fiddlestick válasza szazbolha (#34240) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mi az ami igy szamol neked ? :U

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34243) Fiddlestick válasza LógaGéza (#34241) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Biostar TA-A320-BTC +pcie eloszto ? :)

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#34244) mepet válasza HaZsolt (#34239) üzenetére


mepet
addikt

A 800 pl 800mV-ot jelent.
A 65282 egy olyan feszültség értéket jelent, amely még egy az adott kártyára egyedileg jellemző offset értékkel módosításra kerül. Tehát ha van 2 ugyanolyan kártyád, akkor a 65282 nem feltétlenül ugyanannyi mV-ot jelöl.

Ezeket én ha lehet nem piszkálom, csak a claymore miner indítási paramétereivel módosítom. Az azért is sokkal előnyösebb, mert nem kell mindig újra flashelni a kártyát, csak újraindítani a minert más paraméterekkel.

Ha mégis módosítanod kell, akkor emlékeim szerint beveszi pl a 65282 helyére a mV-ban kifejezett értéket is, tehát pl 925.

[ Szerkesztve ]

(#34245) LógaGéza válasza Fiddlestick (#34243) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem akartam BTC-s alaplapot, az is egy szempont volt, ha bontom a bányát, akkor máshol is fel tudjam használni/el tudjam adni.
Ráadásul a legolcsóbb proci ebbe 16 körül van, a Intelbe meg 9e. Tudom, fillérb****s, de ennyiből kijön két plusz riser tartalékba...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34246) mepet válasza LógaGéza (#34245) üzenetére


mepet
addikt

A fillérb*szás fontos. Párezer Ft-onként 1 egész nappal rövidebb a megtérülési idő, és ez a legfontosabb szempont.
A BTC-s lapok is tökéletesen jók bármire, van rajtuk alaplapi videokimenet, hangkártya, minden ami kellhet. Az eddigi tapasztalatok alapján értékük semmivel sem csökken jobban, mint egy nem BTC-s értéke, sőt, ha megint jön egy komolyabb bányász-roham, akkor az értékük nőhet is.

(#34247) r3dsnake válasza Danex (#34230) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

MrCoinon nincs semmi díj, akkor miért ne? :)

(#34248) shteer válasza Fiddlestick (#34238) üzenetére


shteer
titán

Nem is drága - nem kapni most másik 1151 lapot 6 VGA alá
Az M.2 átalakító egy ezres

..szerintem jónak tűnik

(#34249) htc07 válasza r3dsnake (#34247) üzenetére


htc07
addikt

csak horror árfolyamon vált. :DDD

(#34250) r3dsnake válasza htc07 (#34249) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Inkább, mint hogy 2600-at kifizessek egy utalásra. Van jobb javaslatod, ahol belföldi számlaszámra tudom küldeni a pénzt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.