Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) bobalazs válasza AAntii (#33550) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, miért?

Szeretem a cryptonight algo-t jól lehet mellette aludni.

(#33552) LógaGéza válasza Danex (#33525) üzenetére


LógaGéza
addikt

Melyik progival jön ez a eredmény amúgy? Nekem most Mix3.1-es időzítéssel sehova nem mozdul 750-ről, ha csak a memóriát állítgatom. Ha a Core-t állítom,akkor már igen, viszont ha felviszem, akkor se reagál a memória emelésére. Most pl 1400/1750-en 770H/s XMRig-AMD-vel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33553) AAntii válasza bobalazs (#33551) üzenetére


AAntii
őstag

Az utóbbi kettő már második napja kb. ugyanúgy hoz, ha a negatív pool luckos 30%-ot mint mínusz nem számolom, akkor is -sőt, egy kicsit már jobban is-. Abban mondjuk igazad van, hogy a kártyák jobban szeretik és ha egy légtérben vannak az emberrel, akkor a gazdájuk is.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#33554) Danex válasza AAntii (#33550) üzenetére


Danex
addikt

Kalkuláció alapján a konfigomra
ETN 21.05$
ETH 14.66$
XMR 15.55$

Így én még maradok ETN-en, remélhetőleg megy még vissza az ára, bár most kb minden esésben van.

(#33552) LógaGéza
Claymore 11

[ Szerkesztve ]

(#33555) tom120514 válasza Danex (#33554) üzenetére


tom120514
őstag

Az ETN k. jó a kariknak és az áramszámlának is. Mostani áron, amikor lent van, akkor is jól hoz, ha visszamegy ahol volt akkor meg állati jól. Persze, ha eldől akkor semmit :) Csak amiatt álltam át kicsit BTG-re meg csinálok majd ETH/ETC-t is, hogy ne egy lábon álljak, az összegyűlt ETN meg HODL, hátha tényleg sikerül egy kezdő jó coinba beletalálni.

Mondjuk fura hogy ennyivel jobb, nekem NVidiakon ETH vezet most kb. 15-20%-kal a többi előtt amivel egyáltalán foglalkoztam már.

ETN-t kb. ETC/ZEC/BTG-vel egy szinten mutatja a kalkulátor. Persze, nem negatív luckos poolon számolva az ETN-t :)

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#33556) techie_guy válasza Sidorovich (#33546) üzenetére


techie_guy
tag

De látod milyen jó választás volt ezt bányászni, ma nagyon formában van. Bár várni lehet a korrekciót, de azért jó látni, hogy az árfolyam mindjárt beelőzi az Ethereumot. :))

[ Szerkesztve ]

(#33557) Fiddlestick válasza techie_guy (#33556) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Haat ahhoz meg kene egy 200dollar :U

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#33558) techie_guy válasza Fiddlestick (#33557) üzenetére


techie_guy
tag

Ezzel inkább csak arra utaltam túlozva, hogy sokkal jobb a helyzet, mint az utóbbi időben, amikor 2:3 vagy még rosszabb volt a ZEC:ETH árfolyam arány. :)
Én se gondolnám, hogy utol fogja érni (legalábbis egyelőre), sőt ahogy írtam valószínűleg lesz is egy korrekció a mai nap után, de azért sok 1070+ bányászt boldoggá tesz ez az árfolyam.

(#33559) bobalazs válasza deadwing (#32154) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a zcash4win az egyil legértelmesebb gui wallet?
Mert az eleos-t életre kelteni egy rémálom.

(#33560) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Hardveres wallet-ot vett már valaki? 10 férőhelyeset keresek jelenleg...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33561) deadwing válasza bobalazs (#33559) üzenetére


deadwing
addikt

Én kukáztam, mert semmiféle titkosításra nem tudtam rávenni.
Vettem inkább egy Trezort.

(#33560) Tamás9x: nekem ezt ajánlották, kevesebb coint tud mint a Ledger de fejlesztik ezerrel.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#33562) shteer


shteer
titán

M.2 direkt USB3.0 csatis átalakítót használt már valamelyikőtök?

..szerintem jónak tűnik

(#33563) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy Rx 570es stock kártyák esetében, claymoreban, tök mind 1 hány kártya megy, 1 darab mindig szarakodik, vagy 0-án megy megy elég alacsony hashraten. Legutolsó tapasztalat: elinditottam a claymoret, 15p ig jó volt, majd utána 0 hashrate egyik kártyán. Tudtok valami jó tippet?

Előre is köszi!

(#33564) Danex válasza Toncsiii93 (#33563) üzenetére


Danex
addikt

Virtuális memóriát állítottál? Amúgy nem találkoztam ezzel a problémával :/

Más:
[link] Ha igaz a kép akkor a NiceHash kártalanítja az embereket

(#33565) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! SOS kérdés.
Összeállt a rigem fele. elkezdeném a bányászatot, etherumot szeretnék. Hol csináljak walletet? Bányászhatok váltóra is, ha igen hova? Ki mit tart legjobbnak? GTX 1060 samsung ramosokat hova érdemes huzkodni? memoriara? Elore is koszi!

(#33566) Fiddlestick válasza Joe Swanson (#33565) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Az elmult 300hsz csak errol szolt... Kicsit olvass utana, mielott mindennapos kerdesekkel bombazol minket ! :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#33567) shteer válasza Joe Swanson (#33565) üzenetére


shteer
titán

Olvastad az összefoglalót? Esetleg a topikból pár oldalt vissza?

..szerintem jónak tűnik

(#33568) Toncsiii93 válasza Danex (#33564) üzenetére


Toncsiii93
tag

Virtuális memóriám 60gb. Lehet azzal van a baj? Amúgy közbe teszteltem és annál jön elő a hiba, amelyiken a monitor van. Ezt ki lehet valahogy küszöbölni?

(#33569) LógaGéza válasza Danex (#33554) üzenetére


LógaGéza
addikt

No, stabil 880H/s, szerintem hagyom is ennyin, bármit állítok, csak rosszabb lesz :)

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33570) sanzi89 válasza Danex (#33564) üzenetére


sanzi89
addikt

Kicsit szkeptikus vagyok a dologgal, de remélem, hogy bazi nagyot tévedek. Ha így volna, akkor az első példa volna a kriptopénz "történelemben", hogy hasonlóra sok kerül. Eddig ha kiürítettek egy tárcát, akkor a szolgáltató széttárta a kezét, hogy ez van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33571) deadwing válasza shteer (#33567) üzenetére


deadwing
addikt

Nem érted! SOS kell MINDEN infó!!

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#33572) Danex válasza LógaGéza (#33569) üzenetére


Danex
addikt

Végül milyen órajel/feszültség/driver/progival sikerült elérni? Lehetne csinálni valami gyűjtőhelyet erre vagy az első postba kirakni ezekről infót.

(#33568) Toncsiii93
Nem tudom, bár 60GB szerintem feleslegesen sok, nekem nem volt gondom rádugott monitorral se, illetve azt vettem észre, hogy ha az integrált videókártyát használom monitorhoz akkor nem tudom a kártyák feszültségét állítani afterburnerben.

(#33570) sanzi89
Hát lehet amúgy PR szöveg, hogy visszatérjen az is aki makacsolta magát a lenyúlt pénz miatt, de hosszútávon nem biztos, hogy megérné egy ilyet kamuzni, illetve remélhetőleg nem emelt Fee-ből fogják fedezni, bár lehet az app majd titokba lenyúlja :U

[ Szerkesztve ]

(#33573) AAntii válasza deadwing (#33571) üzenetére


AAntii
őstag

Át kell utalni mindenkinek tízezret, hogy míg összegyűjti az előző oldalról az infókat se essen ki a lóvé :D

@Danex: Lehetne, minden kártyához többfélét is érdemes volna, mert a hiába ugyanaz a kártya, nálam a másnál már működő bios nagyon nem adta.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#33574) Joe Swanson válasza shteer (#33567) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Oké, köszi... Azt hittem valami 3 mondatos gyorstalpalót azért csak kaphatok, mert itt akkora komment rengeteg van, hogy az elképesztő + az osszefoglalo lehet, hogy nem aktualis mar 100%ban...

(#33575) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Ti foglalkoztok CPU mininggal? Nézegetem a Cryptonight algos minereket, és megakadt a szemem az XMR-Stak-on, annak is a friss minden-egyben minerének azon során, hogy eléggé brutálisan optimalizáltak az L4 cache-s procikon (mint pl az én 5675C-m), és most szeretném bekonfigurálni, kipróbálni. A gond, hogy GPUra szeretném megtartani a Cast XMR-t, de nem tudom, hogy tiltom le, illetve hogy konfigurálom fel úgy az XMR-Stak-et, hogy letiltsam a GPU miningot, illetve attól még tudjam használni a gépet, pl webolvasásra, vagy videónézésre? ETN mellett a GPU gond nélkül dekódol, ETN Hash esés nélkül.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33576) htc07 válasza sanzi89 (#33570) üzenetére


htc07
addikt

leszámítva amikor a bitstampet húzták le 19ezer BTC-vel :U

azóta nálam ők a favorit, tuti hogy a privátkulcsok egy széfben vannak egy 60 köbméteres vasbetontömbben :DDD tanultak belőle az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#33577) deadwing válasza Joe Swanson (#33574) üzenetére


deadwing
addikt

Én annak idején heteket/hónapokat seggeltem az infó gyűjtés miatt.
Ha használod a topic keresőjét 2-3 óra alatt meglesz a lényeg, keress a 1060-ra.
Krakenre bányásztam sokáig, most már nem javaslom.
Keress hw vagy sw walletet inkább.
Yobiten vagyok most, szuper gyors az oldal, de hw walletbe bányászok.
Ha pénzt is akarsz kivenni, akkor localbitcoins.com vagy cryptopay vagy valami hasonló prepaid card.

Vagy végigmész valamelyik váltó hitelesítési folyamatán ami hetek vagy hónapok kérdése és tudsz fiat-ban utalni a saját Ft /SEPA/ vagy bármilyen számládra.

(#33576) htc07: nekem viszont meggyőződésem, hogy mindig a tulajok lopják el. Gox-nál elég csak ránézni a karpeles köcsög fejére. :) Az is, kifizette a horribilis óvadékot, azt lelépett. Bünti semmi.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#33578) AAntii válasza deadwing (#33577) üzenetére


AAntii
őstag

Szerintem is, ha én veszíteném el többezer/tízezer/százezer ember pénzét biztos padlón lennék, kivéve ha én lennék a cryptopénzes brókerMarcsi.

@LógaGéza: a bat fájlod tartalmát nem osztanád meg velünk? A címedet kitörölheted akár, de hátha lesz olyan, aki neked bányászik :D

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#33579) LógaGéza válasza Danex (#33572) üzenetére


LógaGéza
addikt

Már eljöttem a rigtől, de 1350/1650 rémlik, feszhez nem nyúltam, Adrenalin driver (17.12) XMR-Stak progival. A legnagyobb ugrást az adta amúgy, hogy egy kártyára konfigoltam be 2 threadet, és lejebb vettem kicsit az intensity-t - csak ez jelentett egy 150-160H/s-et.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33580) LógaGéza válasza Plasticbomb (#33575) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csinálj mellé egy start.bat-ot ezzel a tartalommal:

xmr-stak --noAMD

Persze az a kapcsoló lehet --noCPU, és --noNVIDIA is, igénytől függően.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33581) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! Ugy néz ki az egyik kártyámnál nem müködött túl jól a bioscsere. restart után már nem töltött be vele a monitor. beraktam mellé egy másik kártyát, rádugtam a monitort és jók a dolgok. Bekukáztam a kártyát? vissza lehet rakni a régi biost? vagy alapból nem szabad neki betöltenie mert nem ismeri fel a windows? (most ott van mellette a sárga háromszög)

(#33582) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Bányagépbe nem nagyon ruhéznék be, viszont a vásárlással egyre inkább szemezgetek. Ahogy figyelgetem megérheti venni valamit, mert mennek felfelé az árfolyamok.

Melyik oldalt ajánljátok tradelni/"tőzsdézni"?
Eddig legjobban a coinbase tetszett, csak ott meg egy agyrém az ID verification... Az istenért se akarják elfogadnia feltöltött irataim...
A többi, amit eddig próbáltam, nem feltétlen nyerte el a tetszésem minden tekintetben. IQOption pl. tetszene, de ott meg nincs normális 2FA, stb.

Valamint mit érdemes venni szerintetek? BTC,BCH,ETH,LTC?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33583) Danex válasza LógaGéza (#33579) üzenetére


Danex
addikt

Na ezt majd megnézem, ha ráérsz majd kis részleteket írhatnál. De ,hogy nem throttlingol be 1350-es órajelnél? ez érdekes.

(#33584) shteer válasza Joe Swanson (#33574) üzenetére


shteer
titán

ja, hát azt is lehet: alkatrészek megvesz, gép összerak, OS telepít, miner program letölt, beállít, indít, végül kártyákat tuningolni és várni a lóvét :)

amúgy Fagyi Zoli youtube videóit ha megnézed az is oké és nem kell olvasni,mindent elmagyaráz, látod is mit csinál

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#33585) Danex válasza Toncsiii93 (#33581) üzenetére


Danex
addikt

Nézd meg milyen hibakódot ír a háromszöges kártya mellé, ha 43-at akkor futtasd a pixelpatcher-t. Amúgy ha téglásítottad a kártyát elvileg egy chip 2 lábának rövidre zárásával vissza lehet hozni az élők közé de ez már elég advanced és nem hiszem, hogy kinyirtad volna.

(#33586) subaruwrc válasza Toncsiii93 (#33581) üzenetére


subaruwrc
félisten

másik kártya biosát vagy custom rom-ot töltöttél rá ?

vissza lehet flashelni amúgy egy másik kártya mellett.

(#33587) LógaGéza válasza Toncsiii93 (#33581) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mondjuk sokat segítene, ha tudnánk milyen kártyáról van szó.

TheProb
Crypto Trade topik.

Danex
Holnap ha ott leszek a rignél leírom, nem akarok valótlan számokat mondani.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33588) TheProb válasza LógaGéza (#33587) üzenetére


TheProb
veterán

:R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33589) szazbolha


szazbolha
addikt

NV-nél az NVIDIA Inspector a legjobb beállító/OC szoftver. AMD-nél melyik?

Olyan oc program is érdekelne, amellyel parancssorból lehet GPU/MEM értéket állítani.

(#33590) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki épített már righez open-air házat otthon? Megnéztem már egy csomót, viszont nagyon sokban látok fát - viszont én ettől félek, mert mi van, ha véletlen valamelyik kábel/csatlakozó kigyullad, és lángra kap a fa is...
Viszont a fa se egy pillanat alap kap lángra - ergo alaptalan a félelmem?

szazbolha
AMD-nél ott a gyári Wattman, meg az MSI Afterburner. Ha meg parancssorból akarsz állítgatni, akkor a Claymore-al pl lehet.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33591) Bossp


Bossp
addikt

390-ekkel még érdemes tolni? Csak ethert vagy mást is? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#33592) Fiddlestick válasza Toncsiii93 (#33581) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mikor belekezdtem a banyaszatba egy db 580 8gb-al kezdtem, na most sikerult ugy moddolnom hogy se ember, se isten nem latta tobbet a kartyat :DD Azota van 24db nvidiam (ott nincs ilyen buzisag) :B :C

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#33593) AAntii válasza szazbolha (#33589) üzenetére


AAntii
őstag

minek ilyen program, ha a minerekben eleve lehet a bat fájlban beállítani? nem kötekedni akarok, csak kérdezem.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#33594) szazbolha válasza AAntii (#33593) üzenetére


szazbolha
addikt

Mert még mindig winminert használok.... persze itt is lehet ++ paraétert beírni, denem tudom mit kéne.
Egyébként csak 2 féle beállítás kéne.

(#33590) LógaGéza Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33595) golya87 válasza LógaGéza (#33590) üzenetére


golya87
őstag

OBI-s négyszögletes fenyőlécből készítettem. Valószínűleg gyorsan égne, de ha tűz, akkor ennyi erővel az asztal is kigyúlhat, amin van.

(#33596) AAntii válasza golya87 (#33595) üzenetére


AAntii
őstag

Hány fm anyagból tudtad kihozni a keretet?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#33597) LógaGéza válasza golya87 (#33595) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem szigetelt, betonozott padláson lenne, lenn a földön, ergo semmi éghető nem lesz körülötte. Fából lenne a legegyszerűbb, az biztos, viszont itt a topikban is felröppentek az égett csatlakozók, és hát jobb félni, mint megijedni.

AAntii
Én olyan 6m-el számoltam, mondjuk szögvasból. A sarkokat meg 3D-s nyomtatással megoldanám.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33598) westlake


westlake
félisten

Back in business...

Play nice!

(#33599) golya87 válasza AAntii (#33596) üzenetére


golya87
őstag

Nem tudnám pontosan megmondani, de 6m körül volt kb.

(#33600) golya87 válasza LógaGéza (#33597) üzenetére


golya87
őstag

Gerenda miből van? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.