Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Dexar007 válasza AAntii (#33099) üzenetére


Dexar007
veterán

Nyaron meddig is tartott? Zcash meddig tartott egy eve? Na,kb pont ennyi idore tervezek. ;] Azaz 1-2 honap.

Az a baj,hogy csak pici tapjaim vannak itthon.Sajat gepemben Seasonic 550W,plusz van meg egy be quiet 530,meg egy evga 650.

Ezek melle eleg lenne egy 500-600W-osat venni,meglenne mindegyiknel az 1000W es siman mehetne a 6-os rig. Nem utolso sorban,nem egy eladhatatlan banyatapom lesz a vegen. :) Mit gondolsz?

Give me your cum,bull!

(#33102) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, épitem az első RIGemet, 6 kártyás RX 570 ... .
Fából csinálom neki a keretet alaplap egy falapon lenne. Közben rájöttem a csökevényes elektronikai ismereteimmre támaszkodva, hogy kéne valami távtartó a falap és az alaplap közé. Tudtok valami ajánlani? Ami viszonylag gyorsan beszerezhető Budapesten?
Továbbá, az videokártyák a "hátsó, alsó sarkukon" lesznek megtámasztva, sejtésem szerint oda is kéne vmi elektromos szigetelő anyag. Tudtok arra is ajánlani valamit?

(#33103) AAntii válasza Dexar007 (#33101) üzenetére


AAntii
őstag

Ugyanezt az álláspontot képviseltem nyáron is, most is. Bár ha nyáron nem hagytam volna abba a bányászatot utólag jobban jártam volna, így lehet nem csak a top 1-2 hónapban fogok bányászni. De tényleg jobban eladható a kisebb táp, mert mikor a nagyra van kereslet, akkor még javában bányászszezon van, utána meg lesz eladó bőven. Bár egy normális 1200 wattos tápot lehet érdemes lenne talonban tartani az ilyen egy-két hónapokra, az úgyis jól tartja az árát (már ha van aki megveszi :) )

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#33104) Tamás9x válasza Dexar007 (#33101) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én hazsnáltam több tápot is, nem érdemes vele foglalkozni szerintem, 2db silányabb tápból kijön egy normálisabb aminél nem kell félni... Na meg a macera a bábelekkel, keresztbe nem szabad kötni, mert jön a potenciálkülönbség, a 12V-os ágakat nem szabad egyesíteni különböző tápoknál, mert letiltanak, vagy elégeti a kábeleinket... 2KW-os tápot lehet venni 140K-ért 5 év garral.... ami arra van tervezve, hogy nyúzza az ember...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33105) tipuka válasza Joe Swanson (#33097) üzenetére


tipuka
addikt

vagy 2DB FSP Raider S 750W, 23-25k darabja 5 év garral :) (jó, Silver, de akkor ott vannak az EVGA-k 30 körül amik Goldok, nem azon a 2%_on múlik)

[ Szerkesztve ]

(#33106) szazbolha válasza Dexar007 (#33098) üzenetére


szazbolha
addikt

A táp hatásfok nem romlik önmagában attól hogy többet használsz.
De mindnek van egy munkagörbéje, amely szerint általában 50-60%-os terhelésnél dolgozik a legnagyobb hatásfokkal pl Corsair TX650:
http://www.silentpcreview.com/files/images/corsair_psu/tx650w_efficiency.gif

Ha túlméretezed a tápokat lehet csak 30%-on ketyegnek majd. Persze így is csak 2-3%-ot veszítesz.
Fontos hogy 80+ táp legyen, ha belefér büdzsébe akkor 85+ vagy 92+

Pl ez a TX650 egy régebbi standard 80+ táp, de ha mondjuk sikerül 60% körül terhelni,akkor 86%-ot tud.
52A-t ampert ad le a 12V-os ágon, annak 60%-a 31 A. Ez nagyjából egy alaplap +cpu és 3db 1060-as 65-70%TDP-vel.

(#33101) Dexar007 Ne a wattot nézd... abból csak baj lesz. A 12V-os ág terhelhetőségét amperban -rá van írva minden tápra. A VGA áramfelvétele pedig visszaszámolható a gyári TDP-ből vagy a tesztek eredményeiből
Ha a kis tápjaid osztott 12V-al rendelkeznek, az további gondot okoz. Nem tudod melyik ág mire van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#33107) Dexar007 válasza AAntii (#33103) üzenetére


Dexar007
veterán

Nyaron az volt a gaz,hogy nem lehetett ,,alapanyagot" venni,igy ki is maradtam a bulibol. Nem utolso sorban amikor kint 30 fok van,akkor baromira nincs kedvem otthon ülni es örizgetni a gepet,mert felügyelet nelkül azert nem jo ötlet otthagyni öket. Lenyegeben egy banyabörtönt epitesz magadnak. ;]

szazbolha: köszi!

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#33108) szazbolha válasza tipuka (#33105) üzenetére


szazbolha
addikt

Mivel bővítem a bányám én is táp vásárlás előtt állok. Kiszámoltam, hogy egy 85+ táphoz képest egy 92+ táp 400W össz. fogyasztás mellett kb 40 FT/nap-ot spórol. Havi 1200 FT. Egy évben 14.000 FT.

Ebből tervezhető, hogy érdemesebb vagy sem jó hatásfokú tápot venni.

(#33109) Joe Swanson válasza Dexar007 (#33107) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Watchdog + teamviewer a megoldás.

(#33110) Danex


Danex
addikt

Olyan problémába ütköztem, hogy ha egyszerre 4 illetve annál több kártya van az alaplapra dugva akkor a windows nem igazán kezeli le a kártyákat (RX570 4GB).

Erre ugye ott lenne a pixel patcher, de még ezek után sem jó, AMD drivert nem tudok telepíteni, mert még mindig szarul észleli a windows őket.

Tehát ekkor jönne az, hogy akkor alaplap H110-D3S, mining bios frissítése és mining mód engedélyezése. Ekkor viszont nem bootol be a gép a VGA-ra dugott monitor mellett.

Mivel jelenleg nincs olyan monitorom amit rá tudnék kötni az integrálta, (holnapra lesz átalakító), jól gondolom, hogy ez lesz a megoldás ,hogy az integrált videó kimenetre kell monitort kötnöm és kész?

(#33111) Tamás9x válasza Danex (#33110) üzenetére


Tamás9x
őstag

Teamviewer?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33112) Danex válasza Tamás9x (#33111) üzenetére


Danex
addikt

A Google Remote desktop van rajta, az nem tud csatlakozni, szerintem marad az, hogy holnap veszek DVI -> VGA átalakítót ,hogy tudjak mit kötni az alaplapra. :(

(#33113) Tamás9x válasza Danex (#33112) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kipróbálod a kedvemért a Teamviewert? GRD egy fos..:D nekem is így megy tőlem 2-300KM-re semmi nincs rákötve a gépre csak Power + Lan

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33114) Danex válasza Tamás9x (#33113) üzenetére


Danex
addikt

Hát szerintem már holnapra marad, illetve gyanús nekem, hogy be sem bootol, mert a power gomb megnyomására azonnal leáll a gép, csak ugye nem látom mi nyígja.

Lehet windows nem lett jól telepítve neki, pedig opcióknál előtte még direkt a Windows7/10-et választottam ki azt hiszem.

(#33115) Flashback


Flashback
addikt

Ahogy nézem a nagytöbbség 570-el bányászik. Ezekkel miket bányásztok főként? ETH?
Jelenleg 1060-as riggen gondolkodom, ahogy nézegettem az éppen problémás ZEC-et ez nagyon jól bányássza.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#33116) Smite válasza deadwing (#32888) üzenetére


Smite
tag

Én négy nagyobb poolt próbáltam ki, de eddig messze a kis magyar hoz eddig a legjobban.
A nagyobbakból 3 szimplán tolvaj, kb a felét adták, mint amennyit a hashrate-em szerint kellett volna. A nano átlagban kicsit rosszabbul hoz, mint a kicsi, szóval innentől nem kérdés, hogy hova csákányolok. De persze mindenki azt csinál, amit akar. :)

(#33117) bobalazs válasza Smite (#33116) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

dettó, akit tudok rábeszélek. ;)

(#33118) deadwing válasza Smite (#33116) üzenetére


deadwing
addikt

És hogyan zajlott az a próba? Meddig próbálgattad?
2 de inkább 3 napra kéne rájuk ereszteni egy időben 2 teljesen egyforma riget, akkor lenne kézzel fogható infó, amíg ez nem történik meg, csak érzetről beszélhetünk :)
Nem azt mondom hogy nincs igazatok, csak teljesen érthetetlen számomra, hogy egy nagyon pici pool hogy talál egyáltalán blokkot? Évek alatt összekapart tapasztalat beszél belőlem, hogy ilyen pooloknál a luck az konkrétan nincs, mivel annyira kicsit a kapacitás, hogy blokkot nemigen talál. Vagy ha talál is, kb minden századikat...
Szóval nem értem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#33119) bobalazs válasza deadwing (#33118) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hash Rate: 203.37 KH/sec
Block Found: about 18 hours ago
Connected Miners: 72
Donations:
Total Pool Fee: 0.1%
Block Found Every: 10 hours (est.)
Electroneum Pool Network
Hash Rate: 125.85 MH/sec

nem olyan kicsi az, a network sem olyan nagy.
talál blokkot minden nap 1-4-et.
és arányosan kapsz a blokkra.
ha napi 4 blokk akkor az nagy luck és sokkal jobban kapsz mint nagy poolnál.
a napi 2 blokk meg szokott lenni úgy meg kapsz annyit mint nagy poolnál.

a hálózat talál 1-2-3 percenként új blokkot, ezért van hogy a 0.16% össz hash értékkel is lehet blokkot találni.

másik fórumon lévő beszámolók alapján, hash számra elosztva arányosan, pontos értéket kapok mint a többiek.
2x annyi hashrattel lévő érték pl 2x annyi coint kapott mint én.
fagyi zoli videojában is említi hogy whattomine szerinti értéket kapott, még a pool indulása elején.

A coin amit kapsz pedig úgy kerül kiszámításra hogy a hash teljesitményed / pool össz hash értéke.
Last Reward: 7391.54 ETN
ennyi járt uccsó blokkért. ezt elosztod a poolon bányászók között.

[ Szerkesztve ]

(#33120) htc07 válasza Dexar007 (#33089) üzenetére


htc07
addikt

mikuláskor vettem párezret, isteni sugallat volt. :DDD

(#33121) Danex


Danex
addikt

Úgy néz ki sikerült megoldani eddig.

1db GPU legyen bekötve
UEFI-re kell állítani a BIOS-t
GPT-re formázott merevlemezre kell felrakni a windows. Enélkül fekete képernyő volt és nem bootolt(Így lehet)

Windows felrak, AMD driver felrak, PixelPatcher futtat (ha moddolt az időzítés a kártyán).

Majd minden kártya bekötése után a PixelPatcher futtatása és újraindít.

Mikor berakod a 4. kártyát, belépsz a BIOS-ba, bekapcsolod a 4G Decodingot, Pixel Patcher és így tovább a többi kártyával.

Gigabyte H110-D3A F23 bios

(#33122) Joe Swanson válasza subaruwrc (#33100) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszönöm! Hihetetlen, hogy csillagászati áron mennek a tápok. Aprón alig-alig van 1db normális...

(#33123) Because válasza Joe Swanson (#33122) üzenetére


Because
őstag

mert tudják, hogy az ekkorák mire kellenek, ahogy a komolyabb videókarik ára is emelkedik :)

(#33124) deadwing válasza bobalazs (#33119) üzenetére


deadwing
addikt

Akkor ezek szerint az ETN-nél nem fix a block reward?
Nem ismerem ezt az algót.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#33125) bobalazs válasza deadwing (#33124) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ekörül van máshol is, +-1-200

(#33126) szazbolha válasza bobalazs (#33119) üzenetére


szazbolha
addikt

Másik fórumot említesz, melyik az?
És tudom volt korábban link, de erre a magyar poolra adnátok egy linket. Csak ETN-t bányásztok itt? És innen melyik váltóra utaljátok a coint?

(#33127) bobalazs válasza szazbolha (#33126) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link1]
[link2]

én gui walletba, onnan cryptopia-ra

(#33128) deadwing

pár percel ezelőtti blokk rewardot mondtam, másik poolon.
Hogy milyen szabályok szerint? fingom sincs.

[ Szerkesztve ]

(#33128) deadwing válasza bobalazs (#33125) üzenetére


deadwing
addikt

Arra lettem volna kíváncsi, hogy hogy alakul a block reward a networkön, milyen szabályok szerint?
Ez nem pool függő. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#33129) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Vállalkozó kedvűeknek: EWBF Wachdog Magyarul Ez már egy stabilabb módosított verzió.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33130) Krix válasza subaruwrc (#33088) üzenetére


Krix
őstag

Köszi. Van esetleg tapasztalatod az újabb EVGA 1070 Ti-kel? Azokon is lehet ilyen VRM probléma?

If it is not broken then don't fix it!

(#33131) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A poloniexre szeretném magam verifikálni, de az igazolványkép készítésénél esélyem sincs mert csak a webkamerámat akarja használni az meg krumpli :(
Nem lehet ide betallózni gépen lévő jpg-et valahogy (ahogy a többi váltónál)?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33132) subaruwrc válasza Krix (#33130) üzenetére


subaruwrc
félisten

Egyelőre nincs. De az már áttervezett icx hűtéses annak talán nem lesz ilyen nyűgje.

(#33133) golya87 válasza Dr. Romano (#33131) üzenetére


golya87
őstag

Mobilon frontkamera?

(#33134) Dr. Romano válasza golya87 (#33133) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Vazz.... ha telóról megyek rá akkor.. lol huh este van már, de jogos kösz. :)

Cserébe itt egy Ice God of Hungary :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33135) golya87 válasza Dr. Romano (#33134) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm, de David Hasselhoff zenéje közelebb áll hozzám. :DD

(#33136) lafaty80


lafaty80
őstag

Esetleg van olyan valaki, aki winminer-t használ és vegyesen (amd & nvidia)?
A tapasztalatai érdekelnének, köszi.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#33137) Dr. Romano válasza golya87 (#33135) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát mondjuk az Inferno sem rossz tőle valóban :))

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33138) szazbolha válasza lafaty80 (#33136) üzenetére


szazbolha
addikt

Kölün kezeli a winminer, más coint választ AMD-nek és NV-nek.
Nálam a riserre kötött NV kevesebbet hozott, de szerintem nem a winminer volt a hibás. fél napot szórakoztam vele, aztán feladtam.

(#33139) lafaty80 válasza szazbolha (#33138) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem most egy 1+2 pci-e lapkán megy 2db 1060 3gb-tal. Rendeltem egy 4-es riser-t, ebbe menne majd 2db rx 570 (riser-rel).

Ez lenne nálam az első rig.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#33140) szazbolha válasza lafaty80 (#33139) üzenetére


szazbolha
addikt

Régebbi lappal próbálkoztam, lehet az volt a gond P31 + WIN10.
A 4-es elosztót honnan rendelted? És mennyiért?

(#33141) lafaty80 válasza szazbolha (#33140) üzenetére


lafaty80
őstag

Én ebay-ről, majd érkezik valamikor :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#33142) szazbolha válasza lafaty80 (#33141) üzenetére


szazbolha
addikt

Többen is ezt ajánlották, de ez nem lenne gazdaságosabb: [link] Hiszen mindkettőhöz kell még 4 db 1x->16x riser.

(#33143) lafaty80 válasza szazbolha (#33142) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen, nem tudom melyikkel lenne stabilabb "tutira megy" . Én félek hogy megszívom, olvasgatva hogy más is szív/ szívott vele.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#33144) htc07 válasza lafaty80 (#33141) üzenetére


htc07
addikt

ez nem csak sima usb3.0?

ennyi erővel dughatod az alaplapi usb3 portokba is ;]

(#33145) shteer válasza htc07 (#33144) üzenetére


shteer
titán

nem

..szerintem jónak tűnik

(#33146) sanzi89 válasza htc07 (#33144) üzenetére


sanzi89
addikt

Effectively solve the motherboard PCI-E interface is not enough, an interface can be extended out of 4;

Én pont ilyet rendeltem RX560-as kártyákhoz, majd beszámolok a fejleményekről.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33147) Hold


Hold
őstag

2017-12-01.én este 22:00kor indult 3DB Vega 56 bányászni monerot
5895 H/s el ketyegnek 560W-ot fogyasztanak eddig 0.98199365 XMR jött össze az mostani árfolyamon 335 dollár
Szerintetek ez így megfelelő ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#33148) m4rc!


m4rc!
őstag

RX580-ból jó a 4 gigás vagy vegyek 8 gigásat ethereum bányászathoz?

We are analog players in a digital world

(#33149) shteer válasza m4rc! (#33148) üzenetére


shteer
titán

jó a 4

..szerintem jónak tűnik

(#33150) golya87 válasza Hold (#33147) üzenetére


golya87
őstag

Én kiegyeznék napi ~20$ bevétellel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.