Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Valaki bányászik Asrock p67pro3 lappal? Megy neki 4 kártyával? Csak mert nálam 4 kártyával nem tölt be a windows.

(#33952) kugli81 válasza Sondi1986 (#33951) üzenetére


kugli81
aktív tag

Szia.Nekem z68 van .Nekem csak úgy ment ha riser és szalag kábel volt vegyesen...A mostaniban is vegyesen van \ biostar tb250\....Fogalmam sincs csak riserekkel miert nem megy...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#33953) Dr. Romano válasza Yany (#33947) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pont ezt az MSI lapot vettem én is. 3 nap után még minden fasza vele :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33954) Sondi1986 válasza kugli81 (#33952) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ó ilyet se hallottam még!

(#33955) Yany válasza Bossp (#33950) üzenetére


Yany
addikt

A 4 GB bőven elég egy picit félrevezető (amúgy itt párszor elhangzott) dogma. Nem egészen, több algonál is oldott meg rejtélyes hibákat pár embernél, ha megemelték a virtuális memóriát. Ha pedig arra szükség van, az azt is jelenti, hogy a 4GB-ba nem beférő lapokat a háttértáron kezeli. Innentől kezdve nem "bőven elég", hanem inkább megoldható annyival is, csak figyelni kell a swapfile méretre.

Ez most nem konkrétan neked szól, bár ez a hsz hozta ki belőlem:

Sokszor nézem értetlenkedve néhány ember pár forintokon történő rugózását egy olyan helyzetben, amikor alapvetően DESKTOP környezetbe szánt alkatrészekből építenek SZERVER igénybevételű masinákat fél milla-milla közti árszinten.

Értem én, hogy senki sem sz*rja a pénzt hozzá, de én ezt az egészet úgy képzelem el, mint egy pici vállalkozást, amibe bele kell fektetni, hiszen JÖVEDELMET várunk tőle. Márpedig minden befektetésre jellemző (a nyilvánvaló szerencsefaktoron túl), hogy "ki mint vet, úgy arat". Ha 7/24-re szánok egy pénztermelő eszközt, igenis inkább fölé lövök az alkatrészeknek az ésszerű keretek között mintsem kicentizzem. Ez persze magyarázatot kíván, hiszen akkor miért nem szerver alkatrészekből teszem én is össze:
Ésszerű keretek = anyagilag elérhető szinten --> desktop alkatrészek
Fölé: azon belül nem az utolsó fillérig kicentizve --> RENDES táp, modernebb alkatrészek, kisebb fogyasztás/hőtermelés, nem sata kábel, hanem mondjuk 6 pin, nem csak összedugom, de figyelek a rail/amper paraméterekre, stb.

Nem is a teljesítményről beszélek, azt mindenki nyilván belövi a saját keretei és tervei szerint, de önbecsapó és csalódottságot eredményező végeredménybe szaladhat az ember, ha a stabilitást befolyásoló és a hosszútávú futást érintő szempontokat a háttérbe szorítja.

Konkrétabban:
- 4 GB RAM elég, de 8 GB RAM-mal kevesebb IO művelet, kisebb fogyi, kisebb hő, kisebb esély a meghibásodásra, stb.
- 1050 W táp elég lehet, de apró fogyasztási tüskék esetén, amit akár ki sem mérhetsz házi eszközökkel rendszeres rejtélyes újraindulásokat kaphat az ember ajándékba egy 8-900W-ot fogyasztó 6 kártyás konfig esetén.
- Vinyó olcsóbb, mint a HDD, de hangosabb, többet fogyaszt, 0-24-ben esélyesebben meghal az állandó pörgés és/vagy felpörgés/leállás miatt. Lassabb is, de ez nem releváns. Nyilván sokaknak van elfekvőben valami régebbni darab, ez azért sokat számít persze.
- Z270 nem KELL, de egy sok-sok éves H81-es chipsetnél jóval újabb és aki nem csak holnapig gondolkodik a rig működtetésén (márpedig nem azonnal termeli vissza a befektetést egy gép sem), annak érdemes egy már nem most azonnal elavult platformra terveznie a gépét (ld. cpu foglalat, PCIe lane kiosztások, akármi).
- stbstb

Nem feketefehér ez a kérdés sem és nyilván sokunknak sokféle oka van nem a legmodernebb/leghatékonyabb eszközöket futtatni, ez a gondolatsor inkább azon hsz-ek miatt fogant bennem, akikben (sajnos okkal) az rajzolódik ki e fórumot olvasva, hogy tényleg a legjobb a H81-es Asrock lapot venni, mert mondjuk BTC van a nevében (itt még várok egy valódi indokot) és tényleg a legjobb 4 GB RAM-ot tenni a gépbe egy sok évet kipörgött vinyóval megtámogatva és tényleg mindenkinek 30 MH/s-mal fog szaladni az 570-ese, stbstbstb. Mindegyik _alkalmas_ a feladatra, de 7/24-ben kompromisszum-esélyes bármelyik fenti megoldás és ezek csak példák.

A meglehetősen ritkán frissített blogom mellett nagyon szívesen beindítanék egy kis tisztázó, tájékoztató blogot HW / miner progi / coin témában magyarul, de egyelőre még nem fér bele az időmbe. Látható, hogy szoktam én is sokat kérdezni, de vannak olyan infók/tapasztalatok, amik már elég jól kirajzolódtak bennem és sajnálok ülni rajtuk, miközben látom, hogy mennyi még a tévelygés a kezdők részéről. És sajnos egy ilyen pörgő topic egyszerűen alkalmatlan arra, hogy mindenki releváns infóhoz jusson anélkül, hogy ezredszer is kvázi ugyanazokat a válaszokat kellene adni, ezáltal érthetően türelmetlenek és felületesek sokan segítségnyújtás közben.

Ha lesz rá kapacitásom, ígérem, hogy elindítok egy kifejezetten bányász-specifikus blogot, ami érinti a fentieket is. Csak valamiből ugye meg is kell élni közben. A fentiek vitaindítóak, örömmel veszem, ha kap hideget/meleget, mert mások is tanulhatnak abból, ha ezekről vitázunk is, nem csak odamondjuk egymásnak háttérinfó nélkül, hogy ezt vegyél, mert ez jó, azt futtasd mer' annyit hoz, stb.

Senki ne vegye magára, vagy ha mégis, ne szívja mellre, mert őszinte szívvel mondom, hogy viszonylag régi vágyam közösségi szinten segítséget nyújtani.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33956) shteer válasza Yany (#33949) üzenetére


shteer
titán

Ha megy a H81 akkor jó kis olcsó konfig, DDR4 nagyon drága pl de én is csak újba gondolkodom

..szerintem jónak tűnik

(#33957) szazbolha válasza Sondi1986 (#33951) üzenetére


szazbolha
addikt

P67 Extreme - chipset kb ua. Gond nélkül megy vele 4 VGA

(#33958) Yany válasza shteer (#33956) üzenetére


Yany
addikt

Akinek már eleve van egy belevaló 1150-es CPU-ja igen, de itt korábban már néztük, hogy CPU-val együtt nem biztos, hogy (érdemlegesen) olcsóbban jössz ki.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33959) Zoo123 válasza BRIKLY (#33945) üzenetére


Zoo123
senior tag

Utoljára a Nicehack előtt használtam, akkor működött, Win7 ultimate SP1, 1-2 algoritmus volt csak ami hibára futott, a tulnyumó többsége megfelelően működött. A legacy minet is rendben tette a dolgát.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#33960) szazbolha válasza Yany (#33947) üzenetére


szazbolha
addikt

Pont ebben a topicban olvastam, hogy a Z170-el mennyit szívnak. Ezért vettem inkább h81 BTC-t
És nem a BTC név miatt, hanem mert van rajta 6 pcie slot.

Sokat szívtam a H81-el, mert nem hittem el elsőre, hogy a legfrissebb WIN10-el van a baj, nem a többi komponenssel.

(#33961) Yany válasza szazbolha (#33960) üzenetére


Yany
addikt

Bakker, komolyan, ha megcsinálom a blogot, tolok bele egy FAQ-t, ahol az ehhez hasonló tapasztalatok megmaradnának... :K Szerintem lenne rá "vevő". Egy kis tudásbázis anyag, ahova minden issue-megoldás párost, ami itt előkerül, betolni. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33962) Yutani válasza Yany (#33961) üzenetére


Yutani
nagyúr

+1

#tarcsad

(#33963) fogtunder válasza Yany (#33958) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én pl ezért vettem, szereztem használtan procit és RAM-ot, nyilván enyhén fillérb#szó hozzáállás ezen spórolni, mikor a 6 RX570 meg fél milla, de nem került sok energiába és azért ebben is megy sok embernek 6 kártyás rendszer.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#33964) tom120514


tom120514
őstag

space-en másnak is gyök kettő a hozam az elmúlt 24 órában?

Never go full retard.

(#33965) Flashback válasza Yany (#33955) üzenetére


Flashback
addikt

PÜ ment

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#33966) Tamás9x


Tamás9x
őstag

I7-7700-al bányászi valaki? érdemes lenne hadba fogni?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33967) Danex válasza tom120514 (#33964) üzenetére


Danex
addikt

60%kal magasabb a difficulty 3 nappal ezelotthoz

(#33968) bobalazs válasza Danex (#33967) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

welcome foshash.

kis etc háttérinfó Barry Shillbertről.

(#33969) tom120514 válasza Danex (#33967) üzenetére


tom120514
őstag

Tudom, nem a korábbihoz hanem a kalkulálthoz képest kevés (Whattomine, space kalkulátor), nem kicsivel, kb. 30%-kal.

Never go full retard.

(#33970) Danex válasza tom120514 (#33969) üzenetére


Danex
addikt

Én úgy néztem,hogy ha 10% fee-t állítok a WTM-en úgy egész pontos adatot ad

Szerintem most van a forduló pont az ETN - Nicehash cryptonight körül, sajna január elején akarok kivenni pénzt, addigra nem biztos ,hogy elérném a Nicehash kiutalasi limitet, illetve még nincs rendesen bekonfigolva a Nicehash

[ Szerkesztve ]

(#33971) BRIKLY válasza Zoo123 (#33959) üzenetére


BRIKLY
veterán

Lehet,hogy rá kéne engednem a frissítéseket? :F

(#33972) tom120514 válasza Danex (#33970) üzenetére


tom120514
őstag

A space kalkulátora
[link]

jól számol, a baj hogy ehhez képest jött annyival kevesebb.

Never go full retard.

(#33973) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Asic- ben ki van benne? ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33974) Avicularia


Avicularia
veterán

Vennék a meglévő 2 db msi armor 1070 mellé még 2 db 1070-et, most kezdődik nálunk a nagy évi leértékelés. Olcsó most a palit 1070 125K vagy KFA2 1070 Ti 136K
Kérdés, hogy megéri a pluszpénzt a KFA vagy inkább a palit? Mondjuk a többi bolt csak holnaptól teszi ki a leárazásokat, lehet lesz még kedvezőbb ajánlat is.

(#33975) Yany válasza Avicularia (#33974) üzenetére


Yany
addikt

Az a Palit teljesen korrekt cuccnak tűnik. Illetve a KFA-n ne feledd, hogy több PCIe tápcsati feszeng, azokat etetni is kell.

NÁJSZHES infó. Szóljatok, ha lemaradtam egy fázissal, de nem emlékszem, hogy itt bárki felhívta volna rá a figyelmet. A kép magáért beszél:

Itt mindenki megnézheti a saját egyenlegét:
https://www.nicehash.com/miner/<btcwalletaddress>

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33976) Yutani válasza Danex (#33970) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nicehash-en szünetel a kifizetés a magas BTC tx díjak miatt, keresik a megoldást. Jó lenne, mert januárban lenne az első payoutom.

#tarcsad

(#33977) Reggie0 válasza Yany (#33949) üzenetére


Reggie0
félisten

A H81 BTC lapon van extra molex csati a PCI slotok tapellatasahoz. Tipikusan a kivulrol nem taplalt PCIe riserek eseten a hagyomanyos alaplapok megegtek, mert nem birtak 375W-ot huzamosab ideig szallitani.

Amugy valoban AX nem jobb mint BY, de forditva se. 4 ev alatt pedig alig tortent valami proci fronton, ezek a lapok csak eszmeileg avultak el, mert a legujabb procikat mar nem tudod benne hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#33978) Yany válasza Reggie0 (#33977) üzenetére


Yany
addikt

Értem. Akkor a korai verziós riserek mellett jó ilyen lappal nekilendülni. :K Thx az infót.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33979) vizimento válasza haxiboy (#33912) üzenetére


vizimento
senior tag

Kiegészítő fűtés :P
Anélkül se bírna több riget az elektromos hálózat :(

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#33980) Avicularia válasza Yany (#33975) üzenetére


Avicularia
veterán

A 4 darabhoz vennék egy 850-es EVGA G2-t, azon van elég csati hozzá, illetve meg tudom még támogatni a most bent lévő Be quiet 630-al ha szükséges. Remélem a most használt Z-87-es lapom meg tud majd 4 darab kártyát hajtani.

(#33981) Reggie0 válasza Yany (#33978) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol asrock H110 pro btc+ jobban megeri, mert elvisz 13 kartyat es annak a molexet raadasul a legutolso pcie slot utan raktak, igy nem a 12 voltos ag kozepe korul taplal be, hanem ott ahol a legnagyobb a feszultsegeses.

(#33982) Tamás9x válasza Reggie0 (#33981) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem az van de nincsenek bedugva a plusz molex tápok, az csak akkor kell, ha nincs a riseren plusz tápcsatlakozás.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33983) Reggie0 válasza Tamás9x (#33982) üzenetére


Reggie0
félisten

Emlekeim szerint a H81 BTC Pro nem indul el nelkule.

(#33984) varmi2 válasza Reggie0 (#33983) üzenetére


varmi2
nagyúr

De elindul a molexek nélkül is 6 kártyával. Csak egyszer boot előtt meg kell nyomni az n betüt, úgy emlékszem. Ezekre a molexekre csak akkor van szükség, ha nem usb-s risert használsz, hanem szallagosat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33985) Dexar007 válasza Reggie0 (#33983) üzenetére


Dexar007
veterán

Elindul,csak dob egy figyelmezteto uzenetet,amit ki lehet iktatni.

Give me your cum,bull!

(#33986) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hmmm... most néztem hogy picit bizsereg a rig kerete. Rámértem és van rajta ~50-60mV (terhelésfüggő, idle 10, mining 50)

A hosszabbítók földelése oké és a konnektor is földelt úgyhogy nem értem ez mit keres itt. :F Hogy tudnám ezt eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33987) Tamás9x válasza Dr. Romano (#33986) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mihez mérten van 0,06v? a föld? a tápegység rá van csavarozva a fémházra? Az alaplap is földelve van?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33988) szazbolha válasza Reggie0 (#33983) üzenetére


szazbolha
addikt

De... elindul a H81 pro BTC a molex tápcsatik nélkül is.
Sőt nem csak középen van hanem oldalt is (az R2-ön) Így 2 betáp van a 6 slothoz

(#33989) Dr. Romano válasza Tamás9x (#33987) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A hosszabbító földjéhez képes van 60mv a keretről.
A keretem olyan féle hogy az alaplap fa szerkezetbe csavarodik és a tápnak nincs külön rögzítési lehetősége a kerethez csak ott van random középen az asztalon. Úgyhogy sem az alaplap sem a táp nem csatlakozik a kerethez (mármint a fém részéhez) csak a VGA-k.
Ez lenne a gond és ha igen akkor mit tegyek? Jumper kábelezzek mindent a kerethez vagy a hosszabbító földeléséhez? (Nem vagyok nagy szaki :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33990) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Adott egy 6 kártyás rig. Hol tudnám elhelyezni? Állandóan zúg a fülembe, elég idegesítő a panelban :D Valami hosztingot tud valaki ajánlani?

(#33991) Tamás9x válasza Joe Swanson (#33990) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nincs pincéd, vagy ki az erkélyre dobozba?

Dr. Romano: A tápodon van 4db csavarhely, oda kellene rögzítened egy vezetéket, majd a másik végét a fém kerethez, a fém keretről pedig az alaplapi csavar alatti földeléshez, bár ez már annyira nem tétel mert a riser is földelt amin a kártya megy, de ajánlott, hátha rosszúl kontaktol valahol. Ha nem férsz a csavarhoz akkor mehet a VGA csavar alá is vagy az eternet csatlakozó házára is lehet forrasztani.

kugli81: Más kártyát lát az usb riser? csak azt nem ? Szallagosban csak a pót táposat ajánlanám, saját tapasztalataim szerint.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33992) kugli81


kugli81
aktív tag

Van egy rigem 4db 290 es egy 290x.2db szalagkábellel,mert csak usb-s riserrel nem látja mindegyiket."Hagyomanyos alaplapok megegtek, mert nem birtak 375W-ot huzamosab ideig szallitani ha nincs külön táp" ezt elértettem vagy vigyaznom kell? 2 kartya 400w korul eszik...
\elöző gépben 4 kartya nvidiakkal és az alaplapi tápon 2 szál elégett...\

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#33993) Joe Swanson válasza Tamás9x (#33991) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Mindenképp valami külső cégben / helyben gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#33994) kugli81 válasza Tamás9x (#33991) üzenetére


kugli81
aktív tag

Nem látott másikat se ..probálgattam összevissza végül igy szalaggal jó lett.Szeritem a riserekkel lehet valami .Rendelek párat 2. gép és az se megy csak usb riserrel...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#33995) pimpi001


pimpi001
tag

hali. most akarom elso rig-em osszerakni. a videokartyak 1050ti-k lesznek egyelore 4 majd folyamatosan vasarolva. az alaplappal vagyok gondba. melyik legyen?? asrock h110 pro btc+ vagy asus b250 mining expert. csak 1050ti lenne a slot-okban.

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#33996) Krix


Krix
őstag

Valaki próbált esetleg már ilyen lapot: Onda D1800 vagy ilyet: B85 De van itt még egy érdekes x16 elosztó is: [link]

Én próbáltam kétfajta elosztót: [link] [link] 4 db 1050 Ti-vel többféle alaplapban. Mindegyikkel ugyanaz volt a probléma: 1 kártyával ment csak a bánya. Ha többet raktam rá akkor felismerte a kártyákat, de a bánya már nem indult el. Próbáltam win és linux alól is. Azt olvastam, hogy AMD-vel megy inkább, de ezt nem tudom kipróbálni.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

If it is not broken then don't fix it!

(#33997) varmi2 válasza Krix (#33996) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én próbáltam az elosztókat, nekem amd-im vannak, működtek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33999) shteer válasza pimpi001 (#33995) üzenetére


shteer
titán

Prime H270-Plus esetleg? Abban is mehet a 8 kártya

..szerintem jónak tűnik

(#34000) Dexar007


Dexar007
veterán

A doge ilyen viharos idokben is kitart,sot mindjart alltimehigh :DDD

Give me your cum,bull!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.