Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14085) ubyegon2 válasza Alcsi69 (#14084) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy kivettem a lényeget a fórumról, vagy megvárod a 6.1 kernelverziót vagy kernelpatch-et forgatsz...életemben nem csináltam ilyet, de egyébként itt leírják a lépéseket.

Erről a Manjaro fórumról indultam és az alábbi két bugzilla linket javasolják:

Bug 216158 - Laptop Internal keyboard not working on ASUS VivoBook K3402ZA_S3402ZA OLED on ubuntu 22.04.

Bug 216579 - Laptop Internal keyboard not working on ASUS VivoBook S5602ZA on ubuntu 22.04.

Ezeken így sorrendben haladj végig, ha van kedved és csináld meg a patchelést az askubuntu linkről és ha minden OK, akkor sikerrel jársz. Amúgy lehet nincs már messze az említett kernel 6.1 sem.... :N

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.