Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Sipi válasza DeusHun (#1050) üzenetére


Sipi
addikt

Ha backup-pal mented el, az nem a rejtett partícióra kerül, hanem a merevlemez látható, de elrejtett részére. Az eredeti, gyári oprendszer van a rejtett partíción.

Készíthetsz egy szűz OS-t, felrakod rá a legújabb drivereket, stb. Ekkor elmentheted pl. ghosttal, ami bitról bitre ugyanaz, egy nagy darab képfájl. (A mérete természetesen csak akkora, amennyi adat ténylegesen van a vinyón, az ürest nem menti. S tömöríthetsz is rajta.) Vagy használsz backup-programot, és elmented az adatokat valahova.

Mindkét esetben érdemes külső helyre (CD, DVD) menteni. A ghost-képfájl hátránya, hogy többnyire nem állíthatsz vissza belőle fájlokat, csak a komplett rendszert. A backuppal mindkettőt lehet. (Bár azt nem tudom, az RR-ben lévő backupot használva, ha üres vinyóra állítasz vissza, bootolható lesz-e a kapott Windows. Valószínűleg igen, de nem ismerek olyat, aki ezt is kipróbálta volna.)

Bocs a rizsáért, de igazság szerint nem értem a hsz-ed elejét. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1052) DeusHun válasza Sipi (#1051) üzenetére


DeusHun
őstag

Okés, köszi, kb értem.

A hsz-em eleje így fitten olvasva nekem is értelmetlen, reggel még tök értelmesnek tűnt :D Melóban az ember lassan kel fel.
Na szal az az akart lenni, hogy ha most tegyük fel, hogy van egy OS-m a rejtett RR partíción meg egy a gépen, a kettő azonos. Az rejtett, backup partíción lévőt ha kiírom dvd-re akkor az boot-olható (pl mert másik OS-t akarok rá tenni, viszont félek, h letörlöm a backup partíción lévőt) ? Kb ez lett volna a kérdés :D

Rainforest Alliance Certified signature

(#1053) Sipi válasza DeusHun (#1052) üzenetére


Sipi
addikt

Ahamm. No, kb. ez az egyetlen, amit nem tudok a témából. :D

(Egyébként a backup nem rejtett partíción van, hanem alaphelyzetben a C:-n , csak eldugja a fenébe, valami ezredik könytár mélyére, rejtetté teszi, hamuval beszórja, sóval behinti a helyét. Nehogy hülye user letörölje, mert abból gáz van.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1054) pepe28


pepe28
csendes tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem. Egy noteszgép vásárlása előtt állok, csak az a baj, hogy mindenhonnan mást hallok. Ami után érdeklődtem, az a Lenovo 3000 N100 (TY0BLHL) gép.Ha valakinek van ilyenje, vagy tud valamit róla, kérem jelezzen, hogy mi a tapasztalata.

A gép ismérvei:
Intel Centrino Duo Mobile Technology (Intel Core 2 Duo Processor T5500, 1.66GHz, Intel 3945ABG),
Genuine Windows XP Home,
2x512MB, 100GB, 15.4'' XGA TFT (1280x800) VibrantView + Camera, Multi-Burner (DVD/RW CD/RW), nVidia GeForce GO 7300, Modem, Ethernet, Bluetooth, Fingerprint Reader, 6 cell battery, Worry-free computing with Lenovo Care, travel weight: 2.8kg, 1 year warranty carry-in

(#1055) DeusHun


DeusHun
őstag

Re!

Azt írtátok itt páran, hogy a vista alatt ledobál a wifi-s net. Erre született azóta valami megoldás?

Rainforest Alliance Certified signature

(#1056) phobye


phobye
csendes tag

Helló!

Szeretném bővíteni a memóriát az N100-as gépemben 512-ről 1GB-ra. Nem találtam nyomát, hogy ezekben a gépekben DUAL-os memória van, vagy nem. Egy tapasztaltabb embert kérdeznék, hogy teljesen mindegy milyen memóriát rakok a régi mellé, vagy inkább vegyek 2 egyformát, hogy tudjon DUAL-ban működni?
A procit is szeretném feljavítani egy kicsit. Arról nincs valami információ, hogy adott típusú gépekbe milyen procit lehet belerakni és hol lehet ilyen procikat venni?
Köszi szépen a segítséget

(#1057) Otisz válasza phobye (#1056) üzenetére


Otisz
őstag

Helló!

Írtam privit, mert nekem van egy N100-ból kivett eladó Samsung 512-es RAM-om.
És a kérdésedre a válasz: tudja a DUAL módot, nekem is úgy ment.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1058) Tyren válasza phobye (#1056) üzenetére


Tyren
aktív tag

Dualos memória van bennük, a legjobban akkor jársz, ha olyat veszel ami benne van, mert azt olcsón megúszod, és 99%, hogy működik a dual channel.
Procicseréről csak hallomásból hallottam. Állítólag NAGYON drága(vagy még annál is többe kerül). Ha celeronos, akkor pedig én úgy tudom, hogy csak celeront lehet bele rakni(azért ezt kérdezdd meg mástól is, mert én nem vagyok benne biztos), aminek meg sok értelme szerintem nincs.
Amúgy a rambővítés is eleget fog rajta gyorsítani (főleg ha core duos), lehet hogy csak emiatt érzed lassúnak a procit.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1059) radamsky válasza DeusHun (#1052) üzenetére


radamsky
senior tag

segitek:))

én lementettem dvd-re az egészet ha már felkinálta oszt letöröltem mindent a winyorol:))
ha kell visszateszem azt dvd-ről:)

nekem van jogtiszta xp-ém igy azt tettem fel, és azt ami kell :) érezhetően gyorsabb a gép mint a gyári win:) persze ha mindent viszateszel akkor ott vagy ahol a part szakad. csak ésszel kell feltenni a cuccokat

(#1060) radamsky válasza pepe28 (#1054) üzenetére


radamsky
senior tag

vedd meg nekem már 2 van belőle azért adom is el az egyiket:)

nekem nagyon jol bevállt. 1 hibájha van nem is egy hanem 2

1. szürke a fedlap (szerettem ha fekete)
2. Nem tudom kikapcsolni a monitort, ugy hogy megy a gép közben:) Asus laptopon tudom:) de lehet hogy még nem találtam meg a kombináciot

(#1061) radamsky válasza phobye (#1056) üzenetére


radamsky
senior tag

A legegyszerübb ha ott veszed ahol ki is lehet probálni, igy nincs gondod. Mindenképpen tegyél bele +512 Mb ramot

Nekem duálban megy pedig nem is egyforma:)
Az egyikben kingmax a másik laptopban samsungot tettem bele + ramként

(#1062) Otisz


Otisz
őstag

Nagyon pang az élet az N100 tulajoknál...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1063) Hebry


Hebry
senior tag

Na meghalt az asszonypajtás Lenovo c200-a.
Nincs, kép, csak egy sötét képernyő.
Baszik csinálni bármnit is.
5 hónapos.
Lehet vinni gariztatni, a fene esne bele. Alsóhangon 3 hét.

(#1064) DeusHun


DeusHun
őstag

Üdv!

Tegnap boldog tulaja lettem egy Lenovo 3000 N100-nak :) (éljen az adóvisszatérítés :D )
Eddig tetszik, szép és gyors (bár a Vista mintha kicsit lefogná a gépet).
A kijelzője éles, az 1280×800-as felbontást még meg kell szokni azt hiszem.
Az a CD 1860 MHz-s processzor még nem mutatta meg mire is képes :)
Amit tegnap észrevettem, hogy az msn-nél (mással még nem próbáltam) ha valaki félkövérrel ír akkor az hol halványabb hol sötétebb (ha arrébb mozgatom a beszélőablakot ugyan úgy változik a halványság helye is, tehát nem hiszem, hogy a kijelzővel lenne a gond), továbbá a megjelenített kép kissé életlen. Van még vkinek ilyen vagy hasonló tapasztalata?

Rainforest Alliance Certified signature

(#1065) Noodra válasza DeusHun (#1064) üzenetére


Noodra
tag

Tepnap vettem énis egy ilyen gépet az anyósnak. Nagyon tetszik, gyönyörű kijelző.

Én mondjuk XP-t tettem rá. Nekem nincs vele gond, de egyébként ezt a jelenséget az asztali PC-mnél vettem észre. Az LCD monitoron az egyik ''oszlopban'' vastagabb, a másikban vékonyabbak a betűk.

Sztem 1280x800on ennyit tud a ZMSN.

:DD

(#1066) DeusHun válasza Noodra (#1065) üzenetére


DeusHun
őstag

Hehe :) Üdv társ :) De megérdemel az anyós ilyen jó gépet? :D

Akkor lehet az msnLive-val van a gond? :D

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1067) Noodra válasza DeusHun (#1066) üzenetére


Noodra
tag

Sztem a LIVE-val lesz a gond.

Üdv.

(#1068) DeusHun válasza Noodra (#1067) üzenetére


DeusHun
őstag

Ahm, oks. Köcce

Más kérdés: Mennyire megengedett szervízt bevonva memóriacserét végrehajtani a gépen? A közeljövőben egy ilyes is be szeretnék ütemezni, de szerintem a szakszer drágábban oldaná meg mint én.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1069) Lenovo válasza KoBa(k) (#1039) üzenetére


Lenovo
tag

Bocs a lassú reagálásért, de máshol kalandoztam. :))
A helyzet továbbbra is az, hogy létezik matt és csillogó képernyő is, de a boltok a csillogót rendelik, mert a népek ezt szeretik. (állítólag) Egyedi rendelésre biztosan tudsz kérni, de annak az ára érthetően magasabb. (Tömegben ugye minden olcsóbb...)

(#1070) Lenovo válasza Tyren (#1041) üzenetére


Lenovo
tag

A 13'' nem szerepel a tervek között, de van V100 12''-el ... (és rövidesen V200 is lesz)Vagy a 14-ből lefűrészelsz :D

(#1071) DeusHun


DeusHun
őstag

A 1068-as HSZ-ben szereplő memóriabővítésen túl van még egy kérdés. Mennyire megszokott dolog, hogy a HarkDisk sentinell 77%-osnak látja a majdhogynem teljesen új gép vinyóját? Lehet az a baj, hogy nem tud rendes adatokat kiolvasni róla vagy hogy régebbi verzió a prog? Nehogymár ennyire friss gépben már csak 77%-os legyen a HDD :D

Rainforest Alliance Certified signature

(#1072) Noodra válasza DeusHun (#1068) üzenetére


Noodra
tag

Én ugy tudom, hogy lehet cserélni. :))

(#1073) Sipi válasza Lenovo (#1069) üzenetére


Sipi
addikt

Vaze, a Lenovo magyar oldalait átalakították, -helyezték, Te eltűntél: azt hittem, bezárt a magyar Lenovo részleg. :D

Nem mintha laptopot akarnék venni, de sok ismerősöm, illetve hozzászólások alapján: nem lehetne rádumálni az importőröket, hogy matt képernyőseket is hozzanak be? Pl. fele-fele. A Lenovokat azért nem hülyegyerek gémerek akarják használni, és irodai, munkára használat esetén marha zavaró tud lenni a csillogó. Személy szerint pl. ha akarnék venni, ez tutira kizáró ok lenne, hogy nem létezik belőle más...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1074) Noodra válasza Lenovo (#1070) üzenetére


Noodra
tag

Üdv.

Te tényleg a Lenovonál dolgozol?

Üdv.

(#1075) Lenovo válasza Noodra (#1074) üzenetére


Lenovo
tag

Tényleg. (Ha már így lebuktam :U )

(#1076) Lenovo válasza Sipi (#1073) üzenetére


Lenovo
tag

Semmi ilyen nem történt, csak sok a dolgom és nem mindig van időm fórumozni :DD

(#1077) Noodra válasza Lenovo (#1075) üzenetére


Noodra
tag

Nem tudsz akciós notikat? :)

(#1078) Tyren válasza Lenovo (#1070) üzenetére


Tyren
aktív tag

Háát nekem az a 12''-os V100-as is megtenné, csak lenne valami külalakja, meg lenne egy csöppet kisebb. De a legnagyobb gondom az, hogy valahogy mintha a designer azidőtájt szabadságon lett volna...
Az N100 tetszik, de a V100 valahogy olyan aránytalan. Lehet, hogy velem van a baj, de naon nem jön be.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1079) Noodra válasza Tyren (#1078) üzenetére


Noodra
tag

Én is 12''-on gondolkozom :)

Üdv.

(#1080) phobye


phobye
csendes tag

Hali!

Hiába keresgélek, sehol nem találok információt arról, hogy adott típusú gépekbe milyen procikat lehet rakni. Nincs valahol erről valami jó kis összegző oldal? Szeretném cserélni a procit a gépemben egy jobbra, csak kérdés, hogy milyenre tudom.

(#1081) Tyren válasza phobye (#1080) üzenetére


Tyren
aktív tag

Lehet, hogy fent van valahol a neten, de szerintem érdemes lenne megkérdezni szervízben, vagy akár e-mail-ben a gyártó magyar képviseletétől.
Remélem segítettem... :F

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1082) Tyren válasza Noodra (#1079) üzenetére


Tyren
aktív tag

Nem mintha le akarnálak beszélni róla, de láttad már élőben a V100-ast?
Amint megláttam elment tőle a kedvem. A képernyő körüli ''parlagon'' maradt hely majdnem akkora, mint magának a TFT kijelzőnek a fele. Az rendben van, hogy egy 120 rugós Acer megengedhet magának ilyet, de azért egy 300 rugós Lenovo-tól többet vártam.
Mégegyszer mondom, nem akarlak róla lebeszélni, mert a gép képességeivel semmi bajom (sőt...), de ez az én véleményem.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1083) Alex91


Alex91
félisten

[link]

Ha valakinek viszonylag olcson 12''-os kellene...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1084) Paklee


Paklee
csendes tag

Hali!

Elég valószínű, hogy lehet a gépben procit cserélni, de ha minden igaz akkor ez a művelet garancia vesztéssel jár. Ha megnézed a BIOS frissítéseket mindig találhatsz egyre újabb processzorokat a támogatottak között. Pédául az én n100-asom maximum az intel core duo t2500-as procit fogadja be. Ez 1.66 Ghz helyett 2.0-t jelentene. A t2500-as ára meg valahol 60- és 70 ezer forint között van, ha egyáltalán kapsz itthon. Egy használt t2300e-t meg szerintem a feléért sem tudnád elpasszolni, ha egyáltalán lenne rá vevő. Sokkal inkább vennék egy jó csomó memóriát, vagy az egész lapost eladnám és olyat vennék helyette amiben olyan proci van amit szeretnék.

[Szerkesztve]

(#1085) DeusHun


DeusHun
őstag

Re!

Ismerkedem az új géppel, tegnap tettem fel egy Everestet és futtattam egy tesztet vele. Ami meglepett, hogy a memória gyárjóját nem tudtam meg (hacsak a Sodim nem az :F ) és hogy a processzorom a leírt 533 MHz-s FSB helyett 233-on megy. Néztem a BIOS-t, hogy lehet-e állítani (asztalin még ott lehetett, itt még el vagyok veszve ilyen téren) de nem.
Hol lehet az FSB-t manuálisan állítani? Vagy ez is Intel fícsör és állítja magának?

Rainforest Alliance Certified signature

(#1086) Tyren válasza Paklee (#1084) üzenetére


Tyren
aktív tag

Teljes mértékben egyetértek veled. :R
Én sem mondhattam volna jobban :DD

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1087) phobye válasza Paklee (#1084) üzenetére


phobye
csendes tag

Memória most fullon van. A proci sajna egy celeron, azért akarom lecserélni. De találtam használtan T2300-ast 22ezerért. Az lesz a legegyszerűbb ha megkérdezem a szervízt. Ha nem akarom, hogy elvesszen a garancia, úgyis velük kell megcsináltatnom a proci cserét. De azért kösz a segítséget.
Mellesleg találtam egy linket, ha valakit érdekel: [link]

(#1088) Hebry válasza Lenovo (#1075) üzenetére


Hebry
senior tag

Mitől lehet az, hogy a gép elindul, és megy is. De a képernyő tök sötét.
Néha van, néha nincs ez a probléma.
Van, hogy menet közben elkezd villódzni, majd elsötétül minden.
Mitől lehet???

(#1089) DeusHun válasza Hebry (#1088) üzenetére


DeusHun
őstag

A menetközbeni villódzás nálam is jelentkezik. Főleg ha itthagyom kicsit a gépet és újra bejelentkezem. Utána ált 2x villanik. Meg néha úgy magától spontán is.
Állítólag driverfrissítés javítja (frissítettem, azóta 1x villan loginnál...).

Ja és ami még idegesít, hogy pár napja nagyon hangos lett a ventillátorja. Mikor felpörög meg leáll a venti olyan, mintha vmi papírfecni lenne ott és folyamatosan ütné azt a lapátokkal.
Szervíz?

Rainforest Alliance Certified signature

(#1090) Faby


Faby
senior tag

Hali!

Olyan gondom van, hogy rendszer újrarakás után csak 32 MB videoramot lát az EVEREST, próbáltam BIOST frissíteni, de az elérhető legújabbal is csak 32 MB a videoram.

Van valakinek ötlete? Esetleg ha valaki lementené az aktuális BIOS-t, amivel megvan a 128 MB, és elküldené nekem, azt megköszönném.

Egyáltalán, van ennek jelentősége, vagy dinamikusan állítja a windóz?

Ja a gép: N100 3000 0768 6VG

[link]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#1091) Noodra válasza Tyren (#1082) üzenetére


Noodra
tag

Thx.

Megnézem majd egy picit közelebbről. :R :R :R :R :R


Üdv.

(#1092) Paklee


Paklee
csendes tag

Hali!

Pont amiatt látsz csak 32 mb-ot, mert a windows automatikusan állítja a ram felhasználást. Amikor nincs rá szükség nem is fog többet használni.

Olyat tapasztalt valaki, hogy memória bővítés után leterhelt állapotban jobban melegszik a processzor? Most felmegy 66 fokig, eddig a 60-at is ritkán érte el. Okozhat az gondot hogy egy kicsit eltérő a két memória időzítése?

(#1093) adik


adik
őstag

Hali,
egy 3000 n 100; c2d 1,66 proci, 15,4 antiglare wxga, 120Gb, 512@667 darabot néztem ki. Van-e valakinek arra vonatkozó tapasztalata, hogy mennyire melegszik, ha olyan kímélő alkalmazásokat futtatok rajta, mint Photoshop?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1094) blackberry válasza adik (#1093) üzenetére


blackberry
csendes tag

adik

Én egy ilyen gépet nyüstölök többnyire Photoshoppal és nem tapasztaltam különös melegedést, viszont az 512 mb rammal lassú a kicsike, és ajánlatos bővítteni 2 gb-ra.

(#1095) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Első notinak tervezek egy ilyen beszerzését. Lenovo N100 [link]

A helyen ahol néztem akciósan úgy 180k körül van. A kérdésem annyi lenne, hogy akinek régebb óta van esetleg ilyen gépe megoszthatná velem a tapasztalatait. Alapvetően MS Office, filmnézés, netezés hármasra használnám. Olyan dolgok érdekelnének hogy hogyan van összerakva, mennyire megbízható, meddig bírja az akksi? A segítséget előre is köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#1096) kutga


kutga
nagyúr

UP!

Let the Zone take me if I am.

(#1097) Thibi válasza kutga (#1095) üzenetére


Thibi
csendes tag

Az akkumulátor kb 2.5 - 3 óráig bírja, filmnézésnél esetleg a hangszóró minősége zavarhat egy kicsit (én monduk eleve nem vártam egy notbook hangszórótól hiper hangot,de állítólag más tíusok jobban szólnak), de ez egy fejhallgatóval vagy es kis asztali hangszóróval javítható. Több negatívumot hirtelen nem tudok

(#1098) adik válasza blackberry (#1094) üzenetére


adik
őstag

köszi, megnyugtattál :)
az 512 ram épp csak addig lenne benne, amíg haza nem érek vele, 2G a létminimum, remélem lesz rá lóvé.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1099) Otisz


Otisz
őstag

Kinek mennyi szokott lenni a CPU hőmérséklete?

Nekem már pár napja 80 és 86 fok között mozog, igaz a gépet is egy helyben tartom, meg ugyebár melegek is vannak mostanság, viszont semmi megterhelőt nem csinálok.
Most is csak sima üzenetet írok ide, de a CPU 80 alá nem adja.
Másnál is van ilyen?

Egyébként észre sem venném a teljesítményében, csupán a venti folyamatos hangja hívja fel magára a figyelmemet, plusz hogy a burkolat is elég tisztességesen adja le a hőt.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1100) Paklee


Paklee
csendes tag

Nekem core duo t2300e procim van. Üresjáratban 1 Ghz-en kb 48-50 fok körül van, a HDD meg 46-50 között. Leterhelve 1.66 Ghz-en néha 60 fölé is ugrik, mondjuk játékok alatt, a HDD-nek pedig 60 fok volt a plafon. Szerintem a 80 fok elég sok, de az intel cpu-k elvileg bírják. Próbáld ki, hogy megemeled úgy hogy több levegő áramolhasson a laptop alatt. Meg vannak ezek a laptop alá való hűtő szerkezetek, nyáron szerintem hasznos holmik lehetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.