Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Laca0 válasza Laca0 (#1600) üzenetére


Laca0
addikt

Na. Már át is álltam az XP-vel AHCI módba a leírás alapján.
Az a lényeg, hogy a floppy készítő exe-vel menj át egy olyan géphez, amelyikben van floppy. Tegyél be egy üres lemezt, és futtasd az exe-t. A floppy-n létrehozott állományokat mentsd le pl. pendrive-ra, és mehet át át a Lenovo-ra.
Ott meg sima driver frissítéssel mehetsz tovább, a leírás alapján.
Újraindításkor egyből át kell állítani AHCI-re a bios-ban, mert el sem indul így az XP.

Tesztelem:
Read: 47 MB/s
Buffered read: 117,6 MB/s
Average access: 17,53 ms

Az asztali gépem 120-as SATA Hitachi-ja alig tud többet, a 7200-as fordulatával!
Úgyhogy egyenlőre, teszt: OK.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1602) turbana válasza Laca0 (#1601) üzenetére


turbana
csendes tag

5 év nincs floppy meghajtóm, ill. nincs is ismerősöm akinek lenne. Szép, hogy felraknak egy önkicsomagoló exe-t, de ha nincs floppy akkor nem rakja ki nekem sehova, ezt magyaráztam,nem? Lenovo megtehette volna, (ahogyan minden gyártó) hogy zippelve is felrakja az oldalára!

AZ a legjobb az egészben, hogy a hivatalos szervíz nem talál hozzá drivert! Egy napja játszanak vele! Nekik sincs floppy meghajtójuk! Se driverük!

(#1603) Laca0 válasza turbana (#1602) üzenetére


Laca0
addikt

Elküldjem email-ben?
Amúgy igazad van, ez így nagyon hülye megoldás. Nekem mondjuk már az sem tetszett, hogy nem adtak hozzá driver cd-t. Mert hát tényleg mindent le lehet tölteni a netről... ha az embernek van egy másik gépe is. De mi van, ha nincs? Driver nélkül a hálókártya sem megy.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1604) Bibby válasza turbana (#1602) üzenetére


Bibby
addikt

Most lehet hogy én vagyok a hülye (de nem:) ), de én le tudtam menteni simán egy meghajtóra, aztán el is készítettem egyolyan xp telepítőt amivel működik.

Ez az amiről szó van? Mert ezt ha telepíted akár a dzs meghajtóra is rakhatod...
Oda is van írva: " On another system, extract this package onto the hard drive."

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#1605) Laca0 válasza Bibby (#1604) üzenetére


Laca0
addikt

Nem vagy hülye, arról van szó, csak én már egy újabb driver-t tettem fel, amit az Intel oldaláról szedtem le. Ott csak floppy készítő van, de a Lenovo-sban tényleg benne van a driver simán is.
Újabb driver: [link]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1606) Bibby válasza Laca0 (#1605) üzenetére


Bibby
addikt

Senki nem mondta hogy hülye vagy, sőt nem is neked válaszotlam.

Engem az ilyesmi idegesít inkább:
"A Lenovo oldalán nincs sata driver, csak egy exe, amivel kitörölhetem. Ezt nemtom integrálni az XP telepítőjébe!"

"Szép, hogy felraknak egy önkicsomagoló exe-t, de ha nincs floppy akkor nem rakja ki nekem sehova, ezt magyaráztam,nem? Lenovo megtehette volna, (ahogyan minden gyártó) hogy zippelve is felrakja az oldalára!"

Ezek totál hülyeségek, nem tudom mit nézett a kedves delikvens. Ha te is a lenovo oldaláról töltötted volna, nem lenne gond. Nyilván nem véletlenül vannak ott fent ezek a dolgok.

Ελευθερια η θανατος

(#1607) Laca0


Laca0
addikt

Hogy van ennek a gépnek a CPU freki vezérlése?
Nem nagyon veszek észre sebesség változást akkus és hálózati tápellátás között.
A proci sebességét amúgy elég furcsán jelzi ki minden. Az XP rendszerablaka 789-nek írja, az Everest általában 27ezret ír...

Más: 1GB-rammal vettem a gépet, és az Everest szerint más tipusú a 2 ram modul :(((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1608) euclio


euclio
tag

[A szervízről egy blogbejegyzés]

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#1609) Rás válasza Laca0 (#1607) üzenetére


Rás
csendes tag

ha a gép alapkiépítésben fél Gb-s modullal szerelt és a kisker adott hozzá ajándék opciós fél Gb-t esetleg be is szerelte akkor ez könnyen elképzelhető. Nekem a gyári modul Hynix a másik meg valami szingapúri M-betűs bigyó. Hivatalos lenovós matricával.

(#1610) Rás válasza Rás (#1609) üzenetére


Rás
csendes tag

na mivel nem találom a szerkesztést:
Micron chipes a másik

(#1611) Laca0


Laca0
addikt

Az enyémben egy Hynix és egy Qimonda (Infineon) ram van. Mindkettő ellenőrzött Intel modul.
Érdekes, hogy az Everest által kiírt sorozatszám meg Siemens gyártásra utalt... bár ma már semmiben sem lehet biztos az ember...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1612) paha


paha
csendes tag

Sziasztok!

Két hete vagyok 3000 N200 (0769-BFG) tulajdonos, és mivel többen kérték, hogy írjunk véleményeket, én is írnék. Továbbá ötleteket is kérek tőletek.

A gép vistával (szerelve) érkezett, amit rövid ismerkedés után leszedtem, és xp pro-t raktam fel. (a microsoft hotline-t felhívtam és jó tudni: akinek van jogtiszta vista business-e (ez volt a géphez), az jogtisztán használhatja az xp professionalt-t). Összességében azt mondhatom, hogy jó kis gép ez: halk (aki sokat használja, annak ez fontos!!!), kényelmes és gyors. A SATA-val nekem is szenvedés volt, de az NLite (http://www.nliteos.com/) program és a lenovo site-ról leszedett SATA driverek segítségével "slipstream"-eltem (hogy mondják ezt magyarul?) az xp install cd-t (ugye ebben a gépben sincs floppy) és gond nélkül felment. Korábbi laptopomban PATA vinyó volt, én érzek gyorsulást, de lehet, hogy ez a gépnek tudható be. A többi driver a lenovo oldaláról szépen letölthető, bár nem túl gyorsan. Nem értem, miért kell egy hálókártya drivernek 70 megásnak lennie... Akinek Nvidia Geforce Go7300-a van, annak érdemes a lenovo-ról letölthető driver helyett a "gyárit" letölteni innen:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1315

Játékokról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert még nem volt időm rá...

Három problémám volt, illetve van vele:

1. a kijelző natív felbontása 1680x1050 pixel. ez szerintem a 15.4''-hoz kevés, legalábbis nekem káprázott a szemem ebben a felbontásban. Az 1440x900 vagy a "hagyományos" 1280x800 már jó, ám ugye az LCD sajátosságai miatt picit elmosódottabbak a betűk.

2. Az eszközkezelőben a "Microsoft Composite Telep" eszköznél hibát jelez, ami miatt ha akksiról használom, nem észleli ezt és ennek következtében nem tudja megmondani, hogy hogy áll az akksija... természetesen a Lenovo Power Management driver fel van téve, de hatástalan.

3. Ez szerintem nem a gép hibája, de a windows automatikus frissítés egyszerűen nem működik rajta. Talált 6 új frissítenivalót, de mindegyikre azt írja, hogy "nem lettek telepítve", más indok nincs.

a 2 ill 3 pontokban ha van valakinek ötlete, azt szívesen venném...

köszi!

paha

bye, paha

(#1613) Laca0 válasza paha (#1612) üzenetére


Laca0
addikt

Szia paha!

1. Nekem 1280*800-as a kijelzőm. Talán mert az alap, X3100-as vezérlő van benne?
Mindenképpen a natív felbontást használd, és inkább a windows dpi értékeivel variálj. Nekem korábban az 1400*1050-es felbontású Albacomp gépem volt (még megvan). Olyan aprók voltak a betűk, hogy nagyítóval kellett olvasni. De a dpi növelésével olyan méretűre sikerült beállítani, hogy utána teljesen normális lett.

2. Megnéztem ezeket a telep eszközöket. Az alap, microsoft-os driverek vannak alatta, tehát nem valószínű, hogy szoftveres a gond. Sajnos.
Szerintem mentsd le a rendszered, majd csinálj egy friss install-t. Ha az sem tudja kezelni, akkor hardveres a gond.

Ha már tesztről van szó: nem vagyok elájulva a sebességtől, többet vártam tőle. Időnként megtorpan a gép, látszólag nem csinál semmit. Nem vagyok túl türelmes fajta, a gépek tekintetében. A jó öreg Mobil P4-re nem kellett így várni... legalább a winyó kerregett, és tudtam, hogy valamit dolgozik... ez meg kussol...
AHCI módban legalább a hibernálás felgyorsult. Az is dög lassan ment.
A készülék házzal sem vagyok megelégedve. Azt hittem a teszteket olvasva, hogy milyen jó, masszív gép. Erre tök puha, gyenge műanyag az egész burkolat... az alsó szellőző rácsok a legkisebb ütődéstől is be fognak szakadni... a kijelző alsó széle, a 2 zsanér között annyira behajlik, hogy félek megfogni, nehogy eltörjön... így meg el fogom ejteni, mert nem merem megfogni... Az Albacomp-os gépek sokkal masszívabbak, erősebbek! Méltánytalanul kevés szó esik róluk.
Egyébként is nagyon karcérzékeny az egész burkolat. A bill. környéke meg foltérzékeny...
Szóval nekem összességében mégiscsak csalódás egyenlőre...
De jelzem: ez még csak 2 hét tapasztalata, és kemény tesztnek még nem is vetettem alá!

JA! És T7100-as proci van benne!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1614) doktor úr válasza Laca0 (#1613) üzenetére


doktor úr
tag

Nekem 3000 C200 van, és a burkolat anyaga nekem sem tetszik. :( A kijelző minőségében is csalódtam, bár nem tudom összehasonlítani más, ugyanilyen kategóriás gépekével... én mindenesetre külső monitort is használok (PVA paneles TFT).
A megtorpanások kezdetben nekem is megvoltak, aztán kipróbáltam a Notebook Hardware Controlt, azt használva ez a jelenség megszűnt. Még később már ez sem kellett, csak feltettem minden drivert, az energiaellátást pedig "Minimális energiagazdálkodásra" állítottam. Igazából nem tudom, miért voltak a meg-megállások, és azt sem, hogy pontosan mivel szüntettem meg őket :)

(#1615) Laca0 válasza doktor úr (#1614) üzenetére


Laca0
addikt

Köszönjük doktor-úr a diagnosztikát :))
Kipróbálom én is ezt a programot.
PVA panel mellett nem csodálom, hogy nem tetszik a noti képe :)
Én már sokféle notebook kijelzőt láttam, és ez az élmezőnybe tartozik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1616) paha válasza Laca0 (#1613) üzenetére


paha
csendes tag

helló!

1. köszi az infót, kipróbálom!
2. amíg a vista volt rajta, jól működött, ezért gondolom, hogy nem hw probléma... nem tudom mit lehetne tenni...

bye, paha

(#1617) marcias


marcias
őstag

Üdv!
Valaki tud vmit mondani arról, hogy miért kapcsol be-ki a hűtőventillátor 10-15 mp-enként? (Celeron-os változat) :O

Steam: marcias88

(#1618) #96302336 válasza marcias (#1617) üzenetére


#96302336
törölt tag

Melegszik...

(#1619) marcias válasza #96302336 (#1618) üzenetére


marcias
őstag

Ehhez képest mennyire melegedne egy T7300 alapjáraton? :U

Steam: marcias88

(#1620) Laca0 válasza marcias (#1619) üzenetére


Laca0
addikt

Semennyire. Nekem T7100-asom van: Több óra kemény használat, vagy játék után sem melegszik kézmelegnél jobban! Ezt nagyon eltalálták lenovóék.
Viszonylag gyakran kapcsol a venti, ez tény, de cserébe nem süti meg a tenyeredet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1621) Laca0 válasza marcias (#1617) üzenetére


Laca0
addikt

Szerintem nézd meg a feladatkezelőt, mert valami húzhatja a procidat folyamatosan. Pl. víruskereső vagy tűzfal szokott tipikusan ilyeneket produkálni.
Direkt bekapcsoltam most a gépet, úgy 5-10 perce. Még nem indult be a venti, pedig már telepíti az XP auto.frissítéseit...
... na most ... most hallom nagyon diszkréten a ventit....
kb.addig ment, míg ezt begépeltem

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1622) Laca0 válasza Laca0 (#1621) üzenetére


Laca0
addikt

akkuról...
...hálózatról viszont szinte folyamatosan megy a venti :((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1623) Bibby válasza Laca0 (#1620) üzenetére


Bibby
addikt

Engem inkább konkrét hőmérséklet érdekelne. Mielőtt még eltemetjük a celeront, ugyanis az sem forrósítja fel a burkolatot.

És a venti ha nem nyúlsz hozzá nem megy.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#1624) Laca0


Laca0
addikt

Gyerekek!
Most jöttem rá, hogy minden szép és jó, amit a Lenovo-ról olvastam, a Thinkpad sorozatról szólt, és nem a 3000-ről... :(((
A Roll Cage váz, a rozsdamentes acél csuklópánt, stb.... :W

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1625) Laca0 válasza Bibby (#1623) üzenetére


Laca0
addikt

Úgy látom, hogy 47-49 foknál már bekapcsol a venti, és 42 fokra hűti le a procit.
A venti fordulatszáma kis lépcsőkben változik.
Túl óvatosra lett hangolva, nehogy véletlenül túlhevüljön.... még a végén elolvadna ez a gyenge műanyag...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1626) turbana válasza Bibby (#1606) üzenetére


turbana
csendes tag

Igen, lehet, hogy benne van, de akkor miért nem csomagolja magát ki? Csak mert nem tette! Sőt, elvittem a hivatalos szervízbe, és láss csodát...
A hivatalos szervízben jelentem, nem tudták felrakni a sata drivert, így az xp-t sem. Majd vígasztalásul egy recovery xp-t raktak a gépemre, és sajnálkoztak, hogy "igen, a Lenovo-nak szegényes a terméktámogatása az xp-hez!"

(#1627) Bibby válasza turbana (#1626) üzenetére


Bibby
addikt

Mivel én letöltöttem a gépemre, és kicsomagoltam, így fogalmam sincs hogy nálad mi oka lehetett ennek (Két gépen is megcsináltam, gondolom 12 gépen is menne...).

Az meg hogy nincs nagy xp támogatás...nézz körül a mai notik között, nem egy lenovo betegség ez. DE ezzel egyet sem értek, ugyanúgy mint bármelyik más gyártónál, elérhető az összes driver és működik is.

Ελευθερια η θανατος

(#1628) Laca0 válasza turbana (#1626) üzenetére


Laca0
addikt

Ezzel én sem értek egyet. Van minden driver, program XP alá is, és minden telepíthető. Floppy nélkül is sikerült fennakadás nélkül AHCI módra átállnom. Őszintén megmondom, hogy ez sokat javított az értékelésen.... már egészen el voltam keseredve...
De így AHCI-vel már szebb az élet!

OFF: ugyanezt a mókát megjátszottam az ASROCK-os asztali gépemen is. Az eredmény teljesen más lett. A win úgy érzem lassult, és a teszteredmények gyengébbek lettek, pedig itt már az NCQ is be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1629) Kovido


Kovido
tag

Srácok,

a Lenovo terméktámogatása XP-hez más noti gyártókhoz viszonyítva kíváló. Mit számít az, hogy a driverek exe-be vannak csomagolva?

Azt sem értem, hogy miért van ez a cirkusz az AHCI driver miatt, amit utólag a google segítségével néhány perc alatt fel lehet telepíteni. Ugyanis sem floppy, sem pendrive vagy más külső meghajtó nem szükséges hozzá. Csupán egy parancsori futtatás, ami bármelyik meghajtóra kibontja a szükséges drivereket.

Segítségképpen google második találat, intel driver csomag esetén:
iata78_enu.exe -a -pc:\SATA - ahol a C:\SATA könyvtárnak léteznie kell. Bármilyen másik meghajtó vagy könyvtár is megfelel.

A Win Xp telepítőjébe az SP2-t kell beleintegrálni és lesz sata driver.

(#1630) Kovido


Kovido
tag

Nem értem mi a gond ventillátorral. Melyik jobb?:
- ha van hűtés és zaj (bőven tűréshatáron belül)
- ha nagyobb hőterhelésnek tesszük ki az alkatrészeket

Az én T7700 procimat mindkét mag 100%-os terhelése mellett sem engedi 70fok fölé. Internet mellett pedig nem kapcsol be. A bios állítja be sebességét ha jól emlékszem 6 lépcsőben.
Olvassatok utána egy kicsit más gyártók termékeinek is. Az MSI gamer gépe pl. 100 fokig elengedi a procit, ami visszavesz a sebességéből, majd ahogy lehűl újra visszakapcsol teljes sebességre...
Az ilyen gépek billentyűzete 50 fok felé is felmelegszik...

Szerintem örüljetek, hogy a pénzetekért egy jól megtervezett terméket kaptatok..., ami nem hibátlan, de hibáival jól együtt lehet élni.

(#1631) Kovido válasza Laca0 (#1622) üzenetére


Kovido
tag

Ez nálam nem igaz. Akkuról is és hálózatról csak akkor kapcsol be a venti, ha melegszik a proci.
Az akkus és a hálózati üzem között nincs semmilyen teljesítménycsökkenés sem prociórajelben, sem pl. a képernyő fényerejének csökkenésében.
A proci terheletlen állapotban 800mhz-en megy. Azért láttok a tesztprogikban kevesebbet, mert az alapórajel nem éri el a 200Mhz-et.
A T7xxx sorozat pl. a csak egy magot igénylő programok esetén a szorzót 1-el megnöveli, így pl. nálam az normál 2400mhz helyett 2600mhz-en megy. Ez Intel ficsör... :) Próbájátok ki az Everest tesztprogramjait, ott láthatjátok, hogy hogy működik mindez.

(#1632) nlb84


nlb84
tag

Sziasztok!

Ő hozzá mit szóltok?
ennyire gáz felteni a drivereket:)

[link]

MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

(#1633) Kovido válasza nlb84 (#1632) üzenetére


Kovido
tag

Egyáltalán nem gáz...
Talán a legegyszerűbb módszer, hogy letöltöd csak a lan drivert és a System Update-et. Ezeket feltelepíted és a system update minden a gépedhez szükséges drivert letölt és feltelepít a gépedre. Természetesen az általa talált anyagokból szabadon választhatsz, hogy mit teszel fel és mit nem.

(#1634) nlb84 válasza Kovido (#1633) üzenetére


nlb84
tag

És a Linkelt gép szerinted?

MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP: Enterprise Administrator, Enterprise Messaging Administrator 2010

(#1635) bit_vector


bit_vector
tag

Egy fura dolgot tapasztaltam ma... egy kicsit tartok is a dologtól, mert ilyent szeretnék venni, ígyhát megosztom veletek :-)

Szóval, adott egy C3000 N200-as TY22AHV modelszámmal... Namost, ezt a Lenovo nem listázza az oldalán, miért?
Másik ellentmondás, hogy van aki írja az ujjlenyomatolvasót, van aki nem a kereskedők közt. Most akkor ezzel mi a helyzet? sőt... Van aki 533-as FSB-t ír, van aki 667-et... :F

Akkor most valaki tegyen rendet a fejemben, mert már késő van telefonálgatni az üzletbe... Vagy másnem a tűzvonalban derülnek ki a dolgok...

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1636) Kovido válasza bit_vector (#1635) üzenetére


Kovido
tag

Szerintem:
- a Lenovo egy csomó más notit sem listáz a weboldalán. Talán az országos/nyelvi specifikációk miatt. Viszont a driverkeresőben szerintem mind benne van. Ott nézz körül.
- Minden N200-ban van ujjlenyomatolvasó
- Minden N200 Intel 965 chipset-tel rendelkezik (Santa Rosa). Tehát kezeli az 533, 667, 800Mhz fsb-jű procikat.

(#1637) Kovido válasza nlb84 (#1634) üzenetére


Kovido
tag

Korrekt gép, korrekt áron. :R

(#1638) bit_vector válasza Kovido (#1636) üzenetére


bit_vector
tag

[OFF]
Hüpp.. :-)

itt van a gép az orrom előtt, ezen írom most ezt a HSZ-t :-)
Úgy érzem, hogy nem bántam meg a pénzt amit kiadtam érte :-)
Van benne minden, ráadásul utolsó darab volt az egész boltban a raktáron...

Ez ugyan csak 2310-es Core2 Duo, de a 3500+-os AMD asztali sántikálva elmegy nyugdíjba sebességben :D :Y

Tökre élvezem, hogy jelszó helyett az ujjammal kel tapizni :-)

És tényleg masszív darab, semmi nyekergés, stb. Szerintem a súlyának 30%-a anyagból van a többi meg az elektronika +ház :-))

Vistával kaptam, szerintem ennyiért asszem nem volt rossz vétel. Láttam már drágábbat is kevesebb tudással. Ami nagyon jó, hogy a proc hője a bal felső sarkában megy el a gépből, így semmit nem melegít a kézen. Bár ahogy érzem, olyan 15 foknál még kellemesen melegíti a kezet az egész gép:-) És piszok csendes!!! a venti hangosabb mint a merevlemez :-))) A vistáról még annyit, hogy lehet, egy xp prof-ot is bevásárolok majd, mert az azért csak gyorsabb valamivel :-)
[/OFF]

még nem teszteltem, egyelőre a rejtett partíciót ghostolom majd ki. Apropó, a rejtett partíciót hogy lehet újra aktíválni ? (szerintem sose fogom letörölni, de ha mégis valami sérül, azért nem árt egy dvd :-) )

üdv.

[ Szerkesztve ]

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1639) PyCos


PyCos
tag

Én is egyetértek, hogy tényleg jó a Lenovo XP driver kínálata.
Még az ACHI mód is könnyen megoldható, ha az ember előre olvas egy picit a lenovo driver oldalán, hisz pontosan le volt írva, hogy XP telepítésénél hogyan lehet megcsinálni a Sata módot.
Nekem utána is sikerült, előttem pár hozzászólásssal leírt intel driver kicsomagolása után az eszközkezelőben a sata/raid drivert frissítettem úgy, hogy saját magam a "saját lemez"-es megoldással , kicsit akaratosan megmondtam neki, melyik drivert használja. Ugyanezt tettem a lemezmeghajtó driverénél is. Restart után a Biosban ACHI módra kapcsoltam és már ment is az XP.
Én némi sebességnövekedést tapasztaltam az ACHI mód óta.

NHC-t használok én is, most, hogy munkára használom 3 napja, teljesen meg vagyok vele elégedve. A ventije épp hogy pörög, hangja semmi. 48 fok CPU melett. Olyan érzés, mintha magától áramolna ki a levegő a gépből, a billentyűzet nagyon kellemes, nem melegszik (8-9 óra munka után sem)

Karácsonyra tervezem hogy 1 Gb -al bővítsem az 1 Gb-os memóriáját.
Sajnos még mindig nem sikerült a Geforce GO 7300-at kipróbálni valamilyen játékkal, de talán majd egyszer munka melett jut rá időm ... (Company Heroes-ra vágyom :) )

Lenovo N200, T5250 , 1 GB ram , 160 GB winyó, Gef GO 7300 256 RAM , 1680x1050 :R

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#1640) PyCos válasza bit_vector (#1638) üzenetére


PyCos
tag

Én is Vistával vásároltam , nekem 1 boot CD és 3 DVD-be telt a Vistát lementeni.
Mindez után is fenntartottam a 5 Gb-os partíciót a gépen, ennyi elfér a 160 GB-oson.

A Lenovo Thinkvantage-al simán ki lehet ghost-olni.
Arra vigyázz, amit én olvastam, hogy ha elindítod a visszaállítást, akkor a partíciót i törölni fogja, adatvesztéssel ... :( és visszaállítja a gyári felállást a vistával.

"Lenovo Gomb"-al bootoláskor bármikor "aktivizálhatod" a visszaállítást. (én úgy emlékszem)
.. és egyben a tesztelő részt is. Ugyhogy érdemes megtartani a rejtett partíciót

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#1641) ambudriver


ambudriver
tag

Sziasztok!
Gondoltam én is leírom a tapasztalataimat a gépemről. Ez egy Lenovo 3000 N100(0768-BLG).Egy T5500 proc.,100Gb Hdd,1GB ram,Gf Go7300 vga,ami tudja magát bővíteni 512Mb-ig ha kell. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Az igaz ,hogy az akksi úgy 6hónap után kuka ,de gari idő alatt hányt be és most van rajta megint 1 év.Szóval a gépen Bluetooth,meg egy csomó dolog van és teljesen kielégíti egy mobil eszköz igényeit.Az ujjnyom olvasó is tök jó..nem kell jelszót gépelni.A gépen elég jól mennek a játékok is. A Farcry fullon a COD4 800x600 ban simán megy de nem vagyok nagy játékos csak amikor elkap a hév.Persze azért az új játékok közül gondolom nem minden megy pl a crizis. Esetleg a sok saját program idegesíthet, de én abból letöröltem egy párat A gépet xp-vel vettem.Akkor 2007 márciusában sokaltam a 253.000ft-t érte de most már nem bántam meg. Nem szándékozom eladni...Ja és van rajta 1 rejtett partíció,amivel bármikor visszaállíthatod a vásárláskori állapotot. Összeségében nekem bejött. Nekem ez az első laptopom nincs sok viszonyítási alapom de a munkatársaim laptopjait veri az tuti..
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#1642) DeusHun


DeusHun
őstag

Üdv!

Az mennyire normális, hogy egy alig fél éves gépben a vinyó olyan hangot adjon (ritmikusan, 5 mp-nként 2 mp-ig hallható) mintha az írófej sercegtetné a lemezt? Szervízben már voltam vele, azt mondták, hogy ők nem hallanak semmit. Asztali gépnél ilyet még nem hallottam, notebook-nál meg parázok az ilyentől. Erőltessem a szervízt vagy van valami házi megoldás? (kapjam ki a vinyót vagy épp hegesszem oda?)

Rainforest Alliance Certified signature

(#1643) Forchalad


Forchalad
tag

Hali!

Erről a gépről van valakinek tapasztalata: [link]

csak mert ilyet szeretnék venni...

A másik hogy ez a 128 MB Intel GMA X3100 videókártya mire elég...gondolok itt pl játékokra nem mintha sokat akarnék játszani de így tudom a legjobban összehasonlítani.

Ha valaki válaszol előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#1644) Bibby válasza Forchalad (#1643) üzenetére


Bibby
addikt

Legalább az utolsó oldalakat átolvasnád...vagy kereső? :W

Ελευθερια η θανατος

(#1645) Forchalad válasza Bibby (#1644) üzenetére


Forchalad
tag

Bocsi de a keresőben ilyet nem találtam...azért kérdeztem meg!

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#1646) Bibby válasza Forchalad (#1645) üzenetére


Bibby
addikt

Mit nem talltál? Az utolsó oldalakon is szinte csak n200-ról volt szó. A tiédben max a processzor lehet eltérés.

Ελευθερια η θανατος

(#1647) Forchalad válasza Bibby (#1646) üzenetére


Forchalad
tag

Az n200 az még rendben van...de ez a tipus miben más (TY228HV) én erre gondoltam.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#1648) Laca0 válasza PyCos (#1640) üzenetére


Laca0
addikt

Én oprendszer nélküli gépet vettem, és nem is volt rajta ilyen rejtett partició.
A Lenovo gombra sem csinált semmit, amíg a programját fel nem telepítettem. Tehát szoftveres megoldás. Így ha elszáll a partició, akkor nuku helyreállítás.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1649) Mazsika


Mazsika
őstag

helló egy gyors kérdés! ez a ram: http://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58729879&f=RAM&o=0 jó lesz-e a gépembe ami egy lenovo 3000 n100 ty0bthl (machine type: 0768-btg) mert a 2x 512ramomat szeretném 2x 1G-re cserélni! köszi!

Dáccsika

(#1650) kerjani válasza Mazsika (#1649) üzenetére


kerjani
aktív tag

itt tudod megnézni

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.