Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) g4besz válasza ro_bert17 (#6000) üzenetére


g4besz
tag

Érdekes hardver, még nem is hallottam ilyen megoldásról: ssd és hdd egybeépítve. Köszi az infót! :R

(#6002) ro_bert17 válasza g4besz (#6001) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem tesz semmit. Itt a fórumon van is olyan akinek ilyen hibrid vinyója van, és nagy megelégedéssel használja.

(#6003) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
Lenovo 3000 N200 laptopba:
-mi a legnagyobb proci amit rakhatok
-2x2gb ramot tud kezelni? (most 2x1 van)
-milyen SSD-t tudok bele rakni? (1,8' v 2,52)
Köszi előre is!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#6004) Paladin1492 válasza Genji (#6003) üzenetére

Üdv!

A procit nem tudom. A ramot tudja kezelni, nekem is ilyen gépem van. Most 4Gb van benne. Az SSD-t hogy 1,8'-ast lehet-e, azt nem tudom de a 2.5' colost biztos.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#6005) Paladin1492 válasza Genji (#6003) üzenetére

Üdv!

A procit nem tudom. A ramot tudja kezelni, nekem is ilyen gépem van. Most 4Gb van benne. Az SSD-t hogy 1,8'-ast lehet-e, azt nem tudom de a 2.5' colost biztos. Elnézést a két bejegyzésért.

[ Szerkesztve ]

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#6006) Genji válasza Paladin1492 (#6005) üzenetére


Genji
őstag

Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#6007) attrax


attrax
aktív tag

Hello, olyan naiv problémám lenne hogy a display drivert nem tudom feltenni a gépre.A notebook eredetileg vistás volt arra van is support a Fusi honlapján de XP-re nincs.Próbáltam omega drivereket de nem megy (SZOFTVERCSOMAGHIBÁVAL LEÁLL)Mit lehet tenni? Tipusa:Amilo Li1718

Unterschreiben

(#6008) Genji válasza attrax (#6007) üzenetére


Genji
őstag

Ez Lenovo topic, próbáld meg itt.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#6009) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy n500-asom van. Az lenne a kérdésem, hogy a speaker hangját le lehet halkítani/ki lehet kapcsolni valahogy? Marhár idegesít, amikor pl utazás közben el kezd "pittyegni", és nem bírom lehalkítani (mondjuk vicces lehet, amikor felugrom filmnézés közben :D) Úgy rémlik, hogy volt egy driver, amit ha feltelepítettem, akkor lehetett állítani a hangerejét, de most leszedtem 2-t a Lenovo honlapjáról (XP-hez, és Vistához valót), de egyik sem jó. Amúgy Win 7 van a gépemen.

(#6010) Genji válasza petyus_ (#6009) üzenetére


Genji
őstag

lehet hülyeség, de biosban nem lehet kikapcsolni?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#6011) petyus_ válasza Genji (#6010) üzenetére


petyus_
senior tag

Most megnéztem, de nem találtam ilyet.

(#6012) petyus_


petyus_
senior tag

Na, közben megoldottam, nem csak simán felraktam, hanem az eszközkezelőben rámentem, hogy illesztőprogram frissítése, ezután már volt egy PC speaker csuszka is a hangbeállításoknál.

(#6013) g4besz válasza Genji (#6003) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Én a gyár által eredetileg is beépített prociknál maradnék, ezeket ebben a .PDF -ben a "Lenovo 3000 N500" -> "Specifications" fejezetben találod. A legbikább proci amit a gyár is beletett a T9600.

[ Szerkesztve ]

(#6014) Genji válasza g4besz (#6013) üzenetére


Genji
őstag

Ez n500 nekem n200am van, vagy az mind1? SSD-t milyet vehetek bele? Méret csatolók miatt kérdem. Sima desktop? Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#6015) g4besz válasza Genji (#6014) üzenetére


g4besz
tag

Elnézést, én néztem el, azt hittem N500-ad van.
N200-hoz ITT van az infó (a "lenovo 3000 n100 and n200" -> "Product overview" -> "Specifications" fejezetben találod. A legerősebb proci a T7500.

SSD-ből a 2,5 collos, SATA csatolósok mennek bele.

[ Szerkesztve ]

(#6016) Genji válasza g4besz (#6015) üzenetére


Genji
őstag

Nem szereltem még notit remélem könnyű lesz. Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#6017) kem válasza g4besz (#6013) üzenetére


kem
addikt

Nem azon múlik a proci támogatás, hogy N"hányszáz", hanem, hogy a chipkészlet, pontosabban a NB mit tud kezelni. Az én N500-am pl. nem kezel semilyen 1066-os procit. A ramokat is max 666on hajtja, szal hiába veszek bele 800-as vagy jobb ramokat.

Köszi!

(#6018) g4besz válasza kem (#6017) üzenetére


g4besz
tag

Igaz. NB alatt nem tudom mit értesz (nem FSB-t akartál írni?).
De a valósághoz hozzátartozik, hogy míg a chipkészlet még támogatja is az adott procit, attól még nem biztos hogy a notiban lévő hűtés meg tud birkózni egy izmosabb cpu-val.
Ezért ajánlottam neki a gyári leírást, ami tartalmazza a gyár által is beszerelt procikat. Ezekkel tuti, hogy működik, és nem fog túlmelegedni.

Meg amúgy miért kéne egy annyira nem hozzáértőnek FSB-ket meg chipkészleteket nézegetnie, amikor van olyan dokumentáció a neten amiből pontosan meg tudja állapítani, hogy mire van szüksége?

[ Szerkesztve ]

(#6019) bolcsodal válasza g4besz (#6018) üzenetére


bolcsodal
addikt

Épp ez az, hogy nem tudja. Az a pdf 3 féle chipset-et sorol fel és 28 féle processzort. De azt nem tudod meg, hogy a legnagyobb T9300-as procit melyik chipset-et használó típus képes kezelni.

Gyanítom, hogy az NVida chipset-es a legfejlettebb ezek közül....(945G, 965G, NVidia G72M-V GO).

Egyébként ezen én is gondolkodtam. A gyárban egy T2370-es procc-ot pakoltak bele ennek megfelelő hűtéssel. Ha most ugyanerre a lapra ráaggatok egy T9300-ast, akkor az símán megsül az alu hűtő alatt... :U

Full réz hűtőket gyártottak a régi Ideapad szériához?

They drew first blood....

(#6020) g4besz válasza bolcsodal (#6019) üzenetére


g4besz
tag

Direkt chipset felsorolás nincs, mivel szerintem ugyanaz van mindegyikben, annyi különbséggel, hogy más vga vezérlőt raktak rá. Így van pl. az én G550a-mal is: annyiban különböznek a chipsetek, hogy került-e rá nvidia vezérlő (plusz HDMI port) vagy nem.
És ha megnézed a T9300-nak is 800mhz az FSB-je, a TDP-je 35watt (a T2300-é 31, tehát nem hiszem, hogy annyival több hőt termelne), és ez már több mint gyanús. :)

[ Szerkesztve ]

(#6021) bolcsodal válasza g4besz (#6020) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nforce chipset?? Azért az elég komolyan különbözik az intel 945 és 965-ös lapkáitól.... :U

A G45-ös mobil lapkákat ne keverjük ide, mert nem szerelték korábbi Ideapad notiba (N100, N200, N500, C100 stb...)

Kérdés, hogy lehet-e valamilyen panasszal élni, ha az illető kicseréli a pdf-ben szereplő procira a sajátját és meg sem mukkan a noti....gondolom nem. :U

They drew first blood....

(#6022) g4besz válasza bolcsodal (#6021) üzenetére


g4besz
tag

De azt hol látod, hogy nforce chipset? Vagy a chipsetre szerelt Nvidia vezérlőből következtetsz?

(#6023) bolcsodal válasza g4besz (#6022) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jah a mobil GPU-ból következtetek arra, hogy az NB is NVidia fejlesztés..de lehet nincs igazam. Nem találni infót erről sehol sajnos....

Lehet símán egy Intel G965+ egy ráhegesztett G72 GO VGA... :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6024) g4besz válasza bolcsodal (#6023) üzenetére


g4besz
tag

"Lehet símán egy Intel G965+ egy ráhegesztett G72 GO VGA..."
Igen, én is erre tippelek. :K

(#6025) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hali!
Lenovo IdeaPad Y560 -ról van valakinek tapasztalata? Notebookot fogok venni, és idáig ebben a kategóriában nálam ez a befutó ár/teljesítményben. Játékra is használnám (CoD4, egy pár MMO, FO NV), és az érdekelne esetleg van e valami alternatíva erre a teljesítményre. Az ATI 5730 nagyon impozáns.
Köszi
Üdv

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6026) kem válasza g4besz (#6018) üzenetére


kem
addikt

[moderálva]

Nem b@szgtsbl írtam, csak információt közöltem. A NB North Bridget jelent(északi híd), ami elég erősen meghatározza a kompatibilis processzorok listáját. Ezen kívül a cpu foglalat melletti táp áramkörnek is támogatnia kell a procit. Az N500-akat legalább 2 különböző chipsettel szerelték, de inkább hárommal. Nekem sajnos a legszarabb van(GL40), de szerencsére egész jó procival adták: T5800. Azt meg ugye nem gondoljátok komolyan, hogy külön gyártósort szerelnek föl minden egyes processzorhoz:Y? Tuti, hogy egy féle hűtő jár mindegyik chipsetű verzióhoz. Csak akkor változtatnak, ha a GPU miatt nem elég a hűtés, vagy más a belső elrendezés. Ráadásul a speedstep miatt sokkal hűvösebbek mint a celeronok, a gyártástechnológia miatt meg mint az elődeik. Anno én is próbáltam kideríteni, hogy milyen procira bővítsek, de nem sok sikerrel. Itt a topicban, szóval nyugodtan rá lehet keresni. Egyébként általában a processzor családját érdemes kideríteni(az enyém Merom 2?), és abbol lehet nagyobbat venni. Ilyenkor viszont csak a szorzó lesz nagyobb, szóval nem sok gyorsulásra számíthatunk. Celeront érdemes C2D-re cserélni, egymagosat 2magosra, Sempront Turionra, de 1-2-vel nagyobb szorzótol nem sokat várhatunk.

Nem kéne kelteni a feszültséget.

[ Módosította: ollie ]

Köszi!

(#6027) bolcsodal válasza kem (#6026) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondjuk egz SSD-vel többet gyorsul a cucc, mint procicserével... :U

They drew first blood....

(#6028) g4besz válasza kem (#6026) üzenetére


g4besz
tag

Gratula! :R
Ha egyből így írod, hogy North Bridge akkor elsőre levágtam volna. És még én vagyok a béna, hogy nem tudom, mit hogyan rövidítesz? :DD

És amúgy még mindig az N200-ról van szó, erről kéne már valami konkrétumot írnod, nem mindig csak felböfögni valamit, amit utána próbálunk megfejteni...

(#6029) g4besz válasza Plazmacucci (#6025) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Az 5730 egy jó alternatíva, ha játszani is szeretnél a laptopon, de azért ne várjál csodát tőle: maximális beállításokon (felbontás, szűrők stb.) azért még ennek a GPU-nak is meggyűlhet a baja. De ha nagyjából be akarod lőni a teljesítményét: nekem egy nvidia g210m van a gépemben, ezzel a COD: modern warfare 2 high textúrákkal, max felbontáson, szűrők nélkül, minimális árnyékokkal teljesen jól elfutott. Ezek alapján az én GPU-m EZEN a honlapon a 124. helyen van, az 5730 a 47.

(#6030) kem válasza g4besz (#6028) üzenetére


kem
addikt

Ha így folytatod nem sok hiteled lesz ezen a fórumon...
Everest megmondja, hogy milyen chipkészlet van a gépben, ezek után már csak google-be kell beírni, hogy CPU support. Aztán a megfelelő aktív topicban rákérdezni megvétel előtt.

Köszi!

(#6031) Szten Márs válasza g4besz (#6028) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mindenki tudja, hogy mit takar az NB rövidítés, aki valaha csak kicsit is foglalkozott számítógépekkel :)

(#6032) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

érdeklődöm, h a Lenovo 3000 N200-akat ki szervizeli?

Köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6033) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Ma vettem egy új Lenovo Y560-as laptopot, és hülye szoksá, de élek vele - van rá lehetőségem, hogy cégen keresztül eredeti Windows 7-et szerezzek be szinte semmiért. Így első dolgom volt, hogy legyalultam a minden sz@rral feltelepített rendszert, és felraktam rá egy tiszta Win 7-et. A drivereket telepítem, és mivel ez olyan, hogy van benne Intel HD graphic, meg ATI VGA is (kapcsolható), így gondoltam simán felteszem a intelt, majd az ATI-t, és lesz valami. Csak a probléma az, hogy csak az intelt engedi feltenni, semmi mást. Hogyan tudnám ezt megoldani? Hogy felmenjen az ATI is és kapcsolható is legyen?

(#6034) Macacica


Macacica
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos hasonló problémával küzdöm mint Táltos1.Minden drivert csodásan fel tudtam telepíteni , de sajnos a wifi-hez egyáltalán nem találtam meg a megfelelőt.Még a lenovo oldalán sem. :W
Eszközkezelőben egyéb eszközként kezeli és hálózati vezérlő címén hiányolja.
Aki tud legyen kedves segítsen, de ha kérhetem az oldalon, mert másnak is lehet ilyen baja és ez neki is nagy segítség lenne.

Mindenkinek előre is köszönöm
:R :R :R

(#6035) Macacica


Macacica
csendes tag

Mivel kissé eltévedtem nem írtam oda hogy a típúsa lenovo idepad U165 .

(#6036) Macacica válasza Marci.32 (#5985) üzenetére


Macacica
csendes tag

Szia !

Kaptál választ a kérdésedre?Sajnos én is eben a cipőben járok , nem tudom a wifit használni az U165-nél, mert semmi nem jó neki. :W

Ha megtudtál valamit megosztanád vélem.

Előre is köszi

Macacic

(#6037) g4besz válasza Macacica (#6036) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Everesttel meg kéne nézetni, hogy milyen wifi adapter van benne. Ahogy néztem a lenovo oldalán, kétféle lehet benne: Broadcom, Intel vagy Cybertan. Ha megvan akkor a gyártóhoz és operációs rendszerhez megfelelőt kell leszedni és telepíteni INNEN.

[ Szerkesztve ]

(#6038) g4besz válasza g4besz (#6037) üzenetére


g4besz
tag

Elnézést, elírtam.
Helyesen: "háromféle lehet benne: Broadcom, Intel vagy Cybertan."

(#6039) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!
Asszem az egyik hozzászólást nem éppen jó témába írtam...
Erről lenne szó: [link]

Aki tud, kérem szóljon hozzá :D

Előre is köszi.

P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#6040) g4besz válasza P1eTr0 (#6039) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Jó helyre írtad a hozzászólást, ott biztos segítenek majd. Egy maradt csak ki: hogy mennyiért árulják az adott helyen? Ez elég fontos lenne, mivel az én véleményem szerint eléggé túl vannak árazva a netbookok, konkrétan az S10-3-at láttam már 110-150ezer között. Ennyiért azért jobb gépeket is kapni, igaz nem ilyen kicsik, de nem is Atom proci meg 1 Giga RAM van bennük.

(#6041) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Ezt néztem ki magamnak. Van ezzel valakinek tapasztalata, akár jó akár rossz? És a wifi az N-es, vagy csak G? Mert ahány oldal, mind mást ír. És van-e bluetooth? Mert erről is megoszlanak a leírások. :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6042) Macacica válasza g4besz (#6037) üzenetére


Macacica
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm megpróbálom megnézni , hogy milyen adapter van benne, mert azt sajnos idáig még nem néztem.
Broadcom nem volt jó, Atherost is felraktam nem is egyszer, de nem érzékelte.Minden egyes drivert a gyáró oldaláról szedtem le elöszőr és baromira nem értéklte.
Köszi még egyszer.azt hiszem ez jó kiindulási alap lesz ;)

(#6043) P1eTr0 válasza g4besz (#6040) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Szia!

Amiket én néztem, azok mind szigorúan 100.000 alatt voltak (98k). Nagyobb gép nem kéne, ezért ragaszkodtam ehhez az árszinthez. Szerintem ennyiért nem rossz vétel.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#6044) g4besz válasza P1eTr0 (#6043) üzenetére


g4besz
tag

Értem, ha a másik topicban is megadtad a vásárlási árat, akkor biztos többet tudnak segíteni.
Ne értsd félre, nem bántásból írtam, hogy túl van árazva. Egyszerűen ez az én privát véleményen, ennyi. :U Ízlések és pofonok: neked jó vétel, nekem nem. :)

(#6045) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

N500-asom van: mennyire normális, hogy az akkumulátor töltöttségi szintje 21-25%-ról hirtelen leeseik 4-5%-ra, és akkor ugye beállítástól függően kikapcsol vagy alvó állapotba kerül a kritikus töltöttségi szint miatt? Mert hát milyen már, nézem, hogy 2x%, az még bírja egy ideig, aztán 1 perc múlva kikapcsol. Rádugom töltőre, várok 15%-ig, kihúzom, ekkor meg megy szépen, innen nem zuhan le hirtelen.

Ez most akkor hogy van? A Win7 töltöttségi szint érzékelője szarakodik vagy az akksi?

(#6046) Mauzes válasza Mauzes (#6045) üzenetére


Mauzes
őstag

És ami nagyon szar, hogy nem tudom beállítani, hogy ilyenkor menjen alvóba a noti. Vagy az van, hogy úgy van beállítva, menjen alvóba alacsony és kritikus töltöttségi szintnél is, de ekkor a zuhanás után elmegy alvóba, és azonnal fel is ébred (meg persze marha hangosan vinnyog a speaker). Nem bírom felfogni, miért ébred fel.

Vagy úgy van beállítva, kapcsoljon ki a szintek elérésénél, így viszont a nem mentett adataim elvesznek tök hirtelen, mikor lezuhan a töltöttségi szint.

(#6047) Tudeski


Tudeski
csendes tag

Sziasztok!
Én egy G550-et szereztem be (nVidia videokártyás).
Valaki esetleg nem tapasztalt olyat, hogy kifagy a BIOS ?
Párszor újra kell indítani és egy ideig nincs gondja.
Ha kifagy, akkor sem setup-ba lépni nem lehet, sem boot eszközt kiválasztani nem lehet, teljesen lefagy.
Ujraindítás után esetenként kiírja a CPU ID: 01 FAILED hibát, de tovább lehet léptetni és semmi gond.
Lenovo honlapjáról frissítettem egy bios-t, de semmi sem változott.
????

(#6048) appleGjuice


appleGjuice
tag

Helló!

Készülök venni 1 LENOVO B560 ULTRA EDITION-t

Erről kérdezném a véleményetek:)

Üdv, Gee

(#6049) Mauzes válasza Mauzes (#6046) üzenetére


Mauzes
őstag

Hm, most már 30%-ról esett le és kapcsolt ki... :(

(#6050) Sanyig4


Sanyig4
tag

Sziasztok!

Találkoztatok már V560-assal? Az anyagminőségre, és összeszerelési minőségre lennék igazán kiváncsi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.