Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Impressa válasza myke01 (#8998) üzenetére


Impressa
őstag

Én mind a két böngészőt használom SSD-vel, és... azért gondolkoznak időnként. :D

(#8997) Krisz79 az SSD előnye játékoknál max annyi, hogy a pályák közti betöltési idők lerövidülnek.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9002) Krisz79 válasza Huroq (#9000) üzenetére


Krisz79
őstag

Mennyi Gb-os ssd-d van benne?
Illetve még tervezel 4Gb ramot...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9003) #57919488


#57919488
törölt tag

A Windows fiok eltavolithato ha mar 1x hozzaadtam? Tobbet art mint hasznal nekem es mintha eltunt volna a regi profilom amibe mar mindent jol beallitottam.
Win 8.1, z500.

[ Szerkesztve ]

(#9004) #57919488 válasza #57919488 (#9003) üzenetére


#57919488
törölt tag

Na ez most talan megoldodott. Habar ami a Lenovo oldalan volt az megallt install kozben egy hiba miatt. Remelem a Realtek oldalarol szarmazo azert jobb lesz hosszutavon.
De amit nem talalok az a Dolby Home Theater v4 mert a Lenovo oldalat mar nem erem el valamiert :(((

[ Szerkesztve ]

(#9005) EasyKnight


EasyKnight
tag

Hello
Gondolom én vagyok a sokmilliomodik érdeklődő, aki szeretné tudni, hogy lehetséges-e az integrált kártya inaktiválása?

Ma került hozzám egy Lenovo G500-as modell. Teljesen új volt, így én tettem rá win7-et.
A gépben egy Intel HD Grapics 4000 és egy Radeon HD8750 dolgozik. Vagyis dolgozna, ha menne a másik kártya is.
A gép az integrált, 65 megás kártyát használja. Arra lennék kiváncsi, hogy lehetséges-e átállítani a dolgot, hogy a HD8750 legyen az alapértelmezett?
Illetve... Nem igazán találom Eszközkezelőben. Én rontottam el valamit, avagy csak beállítás után lesz látható?
A választ előre is köszönöm.

(#9006) Huroq válasza EasyKnight (#9005) üzenetére


Huroq
senior tag

Pont erre válaszoltam pár kommentel ezelőtt. Ha minden drivert megfelelően telepítettél, akkor itt találod a beállítást. ITT

No problem. :)

[ Szerkesztve ]

(#9007) EasyKnight válasza Huroq (#9006) üzenetére


EasyKnight
tag

Akkor bocs, általában el szoktam olvasni a hozzászólásokat, de most az első 3000 után feladtam...

(#9008) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Van egy Lenovo S12 ideapad-om. Szeretném visszaállítani az eredeti állapotát a rendszernek, és a Quick start-ot is visszatelepíteni. Van erre mód valahogy?

(#9009) #57919488 válasza #57919488 (#9004) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ehh, a Dolby-s dolog csak az Lenovo-s Driver-el akar mukodni es az uj 8.1-es Win-re nem akar felmaszni valamiert. Marad a regi aztan r*hadjanak meg :DDD

Visszaterve a dologra, a felhasznalonal ki lehet kapcsolni legalabb a jelszavas vedelmet a gep inditasanal? :B

[ Szerkesztve ]

(#9010) SFAkos válasza #57919488 (#9009) üzenetére


SFAkos
aktív tag

http://into.hu/hirek/120

4-es pont.

(#9011) #57919488 válasza SFAkos (#9010) üzenetére


#57919488
törölt tag

Szuper :C
Koszi :R

(#9012) EasyKnight


EasyKnight
tag

Hello
Pár órája szenvedek a fentebb említett problémával, most ott tartok, hogy az elejéről kezdem az egészet...
A Helyzet még mindig adott: Win7 x64
Két videókártya: Intel HD Grapics 4000 és ATI Radeon HD 8750
Lenne-e olyan kedves valaki, hogy lépésről-lépésre a számba rágja a dolgot, úgy, hogy működjön ez az egész?

Éééés akkor leírom még1x a HD 8750-es kártyát szeretném használni, nagyobb grafikai terhelésnél.

(#9013) Krisz79 válasza EasyKnight (#9012) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia.
Innét kezd el lefelé olvasni!
#8990) erikviking válasza Krisz79 (#8989) üzenetére

erikviking kolléga mindent leirt már Nekem.
Sikerült is.
K.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9014) Huroq válasza EasyKnight (#9012) üzenetére


Huroq
senior tag

Az első lépés legyen naprakész az OP rendszer. Keretrendszerek legyenek fenn.
Nem árt a 3.5 és a 4.0 sem, de ezeket elvileg felpakolja a Windows Update.
Ha ezzel megvagy, feltelepítesz minden szükséges drivert a Lenovo oldalárol. (chipset, intel vga stb.)
Ezek után innen leszeded a megfelelő AMD VGA drivert. Újraindítást követően már megfelelően kell működnie a dolognak.

Ha esetleg ezek után sem működik, akkor esetleg leírhatod mi a pontos hiba. :)

(#9015) mexel


mexel
veterán

Sikerült megtalálnom S12-n egy komlett HDD mentést a gyári állapotról, amit Acronissal leszedtem. Most visszatelepítettem mindent, úgy ahogy gyárilag volt (partíciókat, a rejtettet is). Minden működik is, kivéve az "One Key Rescue System" gomb. Az csak simán bekapcsolja a gépet, de nem jelenik meg a visszaállítás menü. Szeretném a gépet gyári alapállapotába visszaállítani. Nem tud valaki erről a dologról pontosabbat?

[ Szerkesztve ]

(#9016) EasyKnight válasza Huroq (#9014) üzenetére


EasyKnight
tag

Technikailag 10 órája van a gép a tulajdonomban :)
Nem vagyok benne biztos, hogy hibát kellett volna már találnom. Abban bízom, hogy csak a saját tudatlanságom az, ami nem vezet célra, de ha pontosabb adatokat szeretnél:
Adott a két videókártya, vagyis így adták el nekem. Remélem, hogy egy 200000-es gépből nem spórolták ki az anyagot.
Természetesen, ha ma nekem nem sikerül, akkor holnap profikra bízom a próbálkozást, ha ennyit adtam érte, akkor már az a 10000 HUF nem vág földhöz.
A konfig:
Lenovo G500
Intel Core i7 2.1 GHz
8 GB 1600MHz Kingstone RAM
Intel HD Grapics 4000
Radeon HD8750
Win7. x64
És konkrétan ennyit tudok róla. Le tudom még írni a telepítő CD-n lévő dolgok szoftververzióját:
Chipset: 9.4.0.1014
VGA: Intel: 9.17.10.3114
AMD: 12.100.14.6000

És tényleg ennyi, mást nem igazán tudok összeszedni. Most kipróbálom amit írtál, és majd meglátom :)

Köszönöm szépen a segítséged. :)

(#9017) #57919488 válasza EasyKnight (#9016) üzenetére


#57919488
törölt tag

A VGA nem valt az erosebbre pl. jatekoknal?
Nalam teljesen jol alkalmazza a dolgot.
Ha nem kell akkor ne tekerje nekem mar az Nvidia kartyat, nem azert zold mert kornyezet barat ;] :DDD

(#9018) EasyKnight válasza #57919488 (#9017) üzenetére


EasyKnight
tag

Játékot még nem próbáltam :) A munkámhoz kell...
CAD-CAM programozással is szoktam foglalatoskodni, ahhoz kevés az Intel kártya. :P

(#9019) Huroq válasza EasyKnight (#9018) üzenetére


Huroq
senior tag

Egyáltalán van ilyen opciód, hogy válható grafikus rendszer? (asztalon jobb klikk)
Ha be tudsz lépni ott már csak hozzá kell adni a programot és elvileg, ha elindítod a programot azt fogja használni.

És semmiképp se a CD-n lévő drivereket használd, mert azok Win8 -hoz vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9020) EasyKnight válasza Huroq (#9019) üzenetére


EasyKnight
tag

Jelen pillanatban nincs, de ma elviszem egy szervizbe, és majd ott vagy elmondják, hogy mi is a hiba, vagy megcsinálják.
Köszönöm a segítséget :)

(#9021) Klikk1984


Klikk1984
csendes tag

sziasztok!

lenne 1 kis problémám vagyis nemtom hogy probléma e.
pár hete vettem g710(i5 "17.3")es példányt! eddig minden jó és szép rajta, csak az idegesít hogy folyton pörög benne a ventilátor, még akkor is ha alapbol nem csinálok rajta a semmit(fúja a hideg levegőt), játéknál meleg levegő de ez okés. kérdésem az lenne, hogy ez normális e szerintetek? vagy valakinek akinek van tapasztalata, jó lenne ha írna!

köszi

[ Szerkesztve ]

(#9022) #57919488 válasza Klikk1984 (#9021) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nalam most tobbet dolgozik a ventillator, hogy nincs a gepen az Energy Management Lenovo Driver. Persze azt nem tudom, hogy ez jo vagy nem :DDD
Kiegyensulyozott energiasemat hasznalok szinte mindig.
Kinel mire van beallitva? :)

[ Szerkesztve ]

(#9023) Klikk1984 válasza #57919488 (#9022) üzenetére


Klikk1984
csendes tag

Kiegyensulyozotton van nálam is beállítva, de olyan mintha ugyan olyan pörgés számon pörögne mindig! de lehet csak én hallom ugy? mival tudom ezt megnézni?

(#9024) Krisz79


Krisz79
őstag

Bekepcsoltam a notim,majd ez fogadott:
Probléma merült fel a következő inditáskor:
C:\Program Files(x86)\Intel\Bluetooth\btmshellex.dll

Érvénytelen hozzáférés memóriahelyhez.

Az Windows intézőm többször újra indul.

Mi lehet a problémája?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9025) EasyKnight


EasyKnight
tag

Hello
Ismét itt, ismét én. Változatlan problémával.
Ha egy picit nagyobb városban élnék, akkor még meg is tudták volna oldani a problémámat...

erikviking kollega leírását követe sem jutottam semmire. a Driverek fent vannak, az Intelez nem is kellett nyúlni, a windows frissítéssel feltelepült. A Catalyst Control Center-nek nyoma sincs, a driver-t a linkelt helyről tőltottem le, de semmi. A jobb klikk után megjelenő funkciók nem változtak...
Nem lehetséges, hogy valami BIOS beállítás a ludas?

Elkeserítő, hogy 8 hónap spórolás után ezt kapja az ember...

(#9026) Huroq válasza EasyKnight (#9025) üzenetére


Huroq
senior tag

Érdekes, hogyha feltelepíted a VGA drivert, akkor nyoma sincs a Catalystnak.
A BIOS-ban ezt kell beállítani, hogy használja a dedikált VGA-t is.
Microsoft .NET-keretrendszer 4 fenn van? Ha nincs innen letöltheted.

[ Szerkesztve ]

(#9027) EasyKnight válasza Huroq (#9026) üzenetére


EasyKnight
tag

Az IBM Lenovo T60-nal nem volt ennyi gondom :)
Viszont itt volt a kutya elásva. Ezt kellett átállítani :D
Köszönöm szépen a türelmedet.
:R :R :R
Az érdekelne még, hogy van-e olyan szoftver, amit érdemes/fontos lenne telepíteni?

(#9028) Huroq válasza EasyKnight (#9027) üzenetére


Huroq
senior tag

Nagyon szívesen. :)
Nem tudom milyen szoftverre gondolsz, de a normális működéshez elméletileg semmilyen egyéb program nem szükséges. Persze függ a felhasználás módjától. (DirectX stb.)

[ Szerkesztve ]

(#9029) Krisz79 válasza Huroq (#9028) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia.
(#9024) Krisz79
Erre tudnál tanácsot adni,mitől jöhetett elő?
Úgy,hogy este még semmi nem volt,ma bekapcsolom és csinálja.
Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9030) Huroq válasza Krisz79 (#9029) üzenetére


Huroq
senior tag

A tiedben Intel Bluetooth van? Mert én Atheros/Broadcom drivert telepítettem, és nem írt hibát a rendszer.
Ha ezt is a CD-ről telepítetted, akkor töröld le ezt a drivert és telepítsd a Lenovo oldalán lévő Win7 -hez valót, mert szerintem Win8 drivert installáltál.
Itt van.

[ Szerkesztve ]

(#9031) Krisz79 válasza Huroq (#9030) üzenetére


Krisz79
őstag

Látod erre nem is gondoltam. (Win8 driver okozhatja)
Igaz , mikor kikapcsoltam tegnap este, volt még rá frissítés .
Ma miután bekapcsoltam utána kezdte.
Holnap javítom a hibát és remélem helyrejön.
Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9032) akaido válasza Huroq (#9006) üzenetére


akaido
addikt

Na pont ma "szívtam" meg egy vadiúj lapossal ugyanezt.
Alig tudtam a BIOS-ba bemenni (Fn + F2, na de mire kiderítettem...) W7 profi install, eddig rendben majdnem minden
Felrakok minden drivert ahogy kell. Erre az Eszközkezelőben ott vigyorog a sárga háromszög felkiáltójellel a közepén az AMD8570 vga előtt. A dotnetet is felpakoltam előtte. :F Közben a frissítéseket is elkezdte letölteni a w7 profi, és hirtelen "világosság gyúlt" :Y a frissítések között, az Intel HD VGA azaz váltható videóvezérlő. Erre semmi és senki nem utalt. Nem kaptam hozzá semmit, csak legyen rajta "vindózhét".
Ez megoldva gondoltam, de azért maradt egy win telepítés előtti problem: mit lehet kezdeni a gyárilag fent lévő DOS-os OEM partícióval? Nélkülözhetetlen az vagy törölhető? Ebben az utóbbiban segíts légyszi. Előre is köcce szépen!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9033) Huroq válasza akaido (#9032) üzenetére


Huroq
senior tag

Mivel minimális helyet foglal ezért én nem foglalkoztam vele, de ezt az írást találtam a Lenovo Community forumon.
Elvileg ezzel a módszerrel törölhető. :)

(#9034) Mardel válasza Huroq (#9033) üzenetére


Mardel
őstag

Gondolom akkor valamelyik linux live cd-vel ugyanugy torolheto (fdisk).

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9035) akaido válasza Huroq (#9033) üzenetére


akaido
addikt

Köcce szépen a választ!
Igazándiból nem a törlés módszere érdekelt volna (akad még partíciókezelő program is bőven amelyek bármelyikével szintén lehetne törölni), hanem az OEM partíció nélkülözhetetlen volta vagy fölöslegessége a kérdésem.
Garira pölö van-é hatással ha törlöm ezt az OEM partíciót?

szerki: Mardel is így gondolta. :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9036) Huroq válasza akaido (#9035) üzenetére


Huroq
senior tag

Semmilyen hatása nincs a garanciára nézve.

(#9037) akaido válasza Huroq (#9036) üzenetére


akaido
addikt

:R THX very much!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9038) Krisz79 válasza Huroq (#9030) üzenetére


Krisz79
őstag

A régi driver-el ilyenkor mi lesz?
Hogy tudom törölni? Egyáltalán kell?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9039) Huroq válasza Krisz79 (#9038) üzenetére


Huroq
senior tag

Törölhető, ha megtalálod az uninstall filet. Elvileg C:/Programfájlok (x86)/Intel/ mappában kell lennie.
Nem vagyok benne teljesen biztos.

(#9040) Krisz79 válasza Huroq (#9039) üzenetére


Krisz79
őstag

Azt hiszem valamelyik frissités miatt folyamatosan hibákat dob fel a gépem.
(windows intéző működése leállt,stb.)
Valószinű újra rakhatom a drivereket.
Mivel win7 telepités után telepitettem a kapott lemezről a win8-hoz való drivereket.
Van valami driver pack,vagy egyesével kell letölteni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9042) Krisz79 válasza Huroq (#9041) üzenetére


Krisz79
őstag

:R
A régieket miként kukázzam?
Vagy töltsem rá?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9043) Huroq válasza Krisz79 (#9042) üzenetére


Huroq
senior tag

Ahogy mondtad, szerintem is csak egy Win reinstall segít a sok összeakadt driver miatt.
Sajnos. :/

(#9044) Krisz79 válasza Huroq (#9043) üzenetére


Krisz79
őstag

mármint ujrahúzni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9045) Huroq válasza Krisz79 (#9044) üzenetére


Huroq
senior tag

Igen újrahúzni, újratenni, feltenni megint stb. :DDD
Ennyi driver telepítés után nem is csodálkozom, hogy össze sz*rta magát.
Ha teszed a VGA drivereket, akkor mindenképp előbb az Intel-t tedd fel és egy újraindítás után az AMD drivert.

(#9046) mexel válasza akaido (#9035) üzenetére


mexel
veterán

Engem az érdekelne, hogy hogyan tudnám újra működésre bírni ezt az OEM partíciót. Amikor a gépet megvettük, akkor Acronissal lementettem az egész hdd tartalmát, az oem partícióval együtt. Utána a hdd-t formáztam és tettem rá egy új rendszert.
Most szeretném visszaállítani az eredeti állapotot, és az Acronissal visszatettem mindent a hdd-re. (MBR-t is elvileg)
Most ugyanúgy néz ki minden mint amikor a gépet megvettem, de ha a recovery gombot nyomom meg a gépen az indítógomb helyett mégsem lehet rendszert visszaállítani, simán elindul a windows.
Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Tehát az oem partíció adatai is megvannak, méret szerint is vissza tudom tenni a vinyóra, de mégsem működik a recovery gombos visszaállítás. Nagyon szeretném megcsinálni, ért valaki ahhoz hogy hogyan rakhatták ezt fel eredetileg? ( feltételezem az MBR környékén lehet valami amit mégis töröltem, de olvastam olyat is hogy van valami 1-2 megás partíció még ami az indításhoz kellene de azt nem mentettem le talán)

Érdekelne megoldás nagyon, előre is köszönöm :)

(#9047) _Roy_


_Roy_
tag

sziasztok,nincs vkinek egy lenovo g505 gépe amihez megcsinálta a recovery dvd-t mert egy ismerősöm törölte róla win8-at, h rak rá win7-et, de kéne neki a win8 telepítő is, mondtam neki, h azt törlés előtt kellett volna megcsinálni, ami maradt rejtett partíción, abból meg nem állítható vissza, vagy ha mégis tudtok vmit javasolni azt szivesen venném
üdv

(#9048) myke01 válasza mexel (#9046) üzenetére


myke01
senior tag

Elméletileg a Lenovo support oldalán van hozzá telepítő ...legalábbis az enyémhez van (G580) .

(#9049) mexel válasza myke01 (#9048) üzenetére


mexel
veterán

Találtam ilyeneket, max 300mb-os fájl. Ez sajnos nem csinált semmit :(
Illetve ha minden igaz ez telepíti a win-re a visszaállító progit, de a hdd partícionálását és a gyári alap rendszer visszaállítását nem csinálja meg.

[ Szerkesztve ]

(#9050) myke01 válasza mexel (#9049) üzenetére


myke01
senior tag

Ilyen mélységekig nem merültem :) a telepítő megismerésébe, ui. nem telepítettem még fel.Most nem is kisérleteznék vele szívesen,mivel van egy jó rendszerem a G580AH-n ,hátha odab@xna neki :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.