Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) bocsika válasza bocsika (#779) üzenetére


bocsika
aktív tag

? valaki

(#802) Trianrta válasza Shadowfax (#800) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Igen,újraindítottam a gépet.

(#803) Trianrta válasza Shadowfax (#800) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Időközben előjött a programok hozzáadásánál az Access Connection és sikerült uninstallálni a. Feltettem az utolsó előtti drivert és ez működik :)
Most felteszem a legfrissebbet, hátha az is menni fog.

(#804) Trianrta válasza Trianrta (#803) üzenetére


Trianrta
aktív tag

A legfrissebb driver nem működik, viszont az előző az OK.
Csak sikerült drivertfrissítenem ;)

(#805) Shadowfax válasza bocsika (#779) üzenetére


Shadowfax
addikt

1. Nincs.
2. Fog.

Bővebben: minden 3rd party szoftver (beleértve a Softex Omnipass ujjlenyomatolvasó programját), amit megvásárolsz a géppel együtt, a C:/IBMTOOLS/APPS mappában van, tehát gyalulás előtt érdemes az egész IBMTOOLS mappát kimentened egy cd-re, ahogy van.
Természetesen a Recovery CD-ket is érdemes megcsinálnod - ez a korábban ismertetett Product Recovery Disc készlet.

Egyébként engedtessék meg nekem egy kérdés: miért van az, ami miatt itt sokan eszetlenül, az első pillanatban le akarják szedni az előtelepített, jól működő oprendszert?
Mi a baj a Home-mal? Mi az a plusz fícsőr, ami miatt mindenkinek a Prof kell? :U
Mert nem gondolnám, hogy bocsika hugicáját mondjuk a távoli telepítés hozza lázba. :U

(#806) Shadowfax válasza Trianrta (#804) üzenetére


Shadowfax
addikt

Örülök, hogy minden oké. ;)
Persze azért várjuk ki a végét, lesznek-e fagyások, újraindulások ismét, mert ha igen, akkor mégsem a wlan driver okozta... :(

(#807) Trianrta válasza Shadowfax (#806) üzenetére


Trianrta
aktív tag

''előtelepített, jól működő oprendszert?''

Én ugyan nem gyalultam le semmi, csak leszedtem a fölösleges programokat, viszont én is jobban örültem volna, ha normál XP-t adnak a géphez.
Nekem több probléma is adódott már a felhasználói fiokoknál, egy egy program elég furcsán viselkedik a nem rendszergazda fiókban.
A melóhelyen is XP Home van a gépemen, ott semmi gond nincs vele.

(#808) Sipi válasza Trianrta (#807) üzenetére


Sipi
addikt

Az mi, hogy ''normál'' XP?!? Ennyi erővel a majdani Vista-ból is csak a Ultimate Experimental Multigiga Edition érdemli meg az oprendszer nevet, a többi hulladék?
Mitől olyan nehéz megérteni, hogy majdnem tök egyforma a két verzió? A Prof nem attól prof, mert jobb, hanem mert olyan dolgokat tartalmaz, amelyeket IT Professional-ek tudnak (ki)használni.

Normális használat esetén a user nem rendszergazda (max. power user csoportba teendő). Az sajna, nem a Windows hibája, hogy a közkézen forgó programok egy része egyszerűen trágya, hulladék, és futáshoz ilyen-olyan rendszergazdai jogkört igényel.
Ezek egy része megoldható, ha rendszergazdaként belépve telepíted, majd logoff, login normal user, futtat. Ha pedig nem megy, akkor én azt az elvet követem, hogy az írója elmehet a búsba, a szemete meg a kukába, és keresek valami rendes programot, ami nem barmolja össze a rendszert.

Ha pedig a céges Home jól megy _ugyanazon_ programokkal, mint amivel az otthoni Home nem, akkor valamit rosszul állíthattál be. Segíthet, ha törlöd az aktuális felhasználót és a teljes Documents and Settings mappáját, majd kreálsz újat, akár ugyanazon névvel. (Előtte mentsd el a doksikat!)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#809) sssent válasza Trianrta (#807) üzenetére


sssent
senior tag

Nekem több probléma is adódott már a felhasználói fiokoknál, egy egy program elég furcsán viselkedik a nem rendszergazda fiókban.

Ezt nem értem miért keverted ide a Home vagy Prof. kérdéskörhöz, merthogy semmi összefüggés nincs.
Ha a melóhelyedre elég a Home, akkor nagyjából kizárt, hogy szükséged lenne bármire a Prof. többletszolgáltatásai közül. Ahogy az Sipi is írta, a Prof. a közhiedelemmel ellentétben semmivel nem gyorsabb, stabilabb vagy jobb, mint a Home. Csak tud egy pár dolgot, amit a jelek szerint úgysem használsz.

(#810) bocsika válasza Shadowfax (#805) üzenetére


bocsika
aktív tag

1. vannak még csodák csak keresni kell (206 000 Ft ért mégis van de nem bizalomgerjesztő amivel kezdi a listát ''bontott'' ???)
[link]

2. Hát remélem is :R

A hugomnak mi baja a Hómmal? A szobatársának Fusija van nem tom milyen tipus de azzal annyit szívnak benn a kotterba :O
- a Symantec 90 napos licenses géplassítót nam tudják uninstallni ...
- az msn-t és a hálózatot 3 informatikus röffentette be de így se lehet feltenni a live-ot
- a neptunt nem értik el az atya úr istenek sem
- stb. :W
ennyi itthon prof van azzal csak az általnos gond van hogy májkroszoft termék :D
áá amúgy semmi csak lassítja feleslegesen a gépet :DDD

ja és a campusz ingyé van...amíg nem szorítják meg :)

köszi :R

(#811) Trianrta válasza Sipi (#808) üzenetére


Trianrta
aktív tag

''Az mi, hogy ''normál'' XP?!? ''

Az előretelepített XP Home nem ugyan az, mint amit megveszel cédén. Ezt nem én találtam ki.
Csak egy példa: sosem láttam a Lenovón scandikel indulást. Ami ugye akkor jönne, amiután szabálytalanul állt le a gép.

(#812) Trianrta válasza sssent (#809) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Én nem beszéltem Prof.-ról...

(#813) sssent válasza Trianrta (#811) üzenetére


sssent
senior tag

Hidd el, a gyártók nem írkálják át kedvükre a Windowst a saját gépeikhez. Az előtelepített rendszer a telepítésnél kiválasztható komponensekben, és az esetlegesen átírt beállításokban különbözhet a ''normáltól'', illetve pár szkript a telepítés után feltolja a drivereket és egyéb alkalmazásokat.

Úgy látszik félreértettük ezt a ''normál windows'' megnevezést, ráadásul bocsika a Home gyengeségéről alkotott téveszméjét sem tudtuk megingatni - mindegy.

(#814) Shadowfax válasza bocsika (#810) üzenetére


Shadowfax
addikt

A hugomnak mi baja a Hómmal? A szobatársának Fusija van nem tom milyen tipus de azzal annyit szívnak benn a kotterba
- a Symantec 90 napos licenses géplassítót nam tudják uninstallni ...
- az msn-t és a hálózatot 3 informatikus röffentette be de így se lehet feltenni a live-ot
- a neptunt nem értik el az atya úr istenek sem
- stb.


És ennek mi köze a Home vs Profhoz? :F Semmi...

(#815) Sipi válasza Trianrta (#811) üzenetére


Sipi
addikt

De, az előtelepített oprendszer ugyanaz, mint amit megveszel cédén. Tudtommal semmiféle olyan licensz-szerződés nem létezik, amely megengedi, hogy a Windows forráskódját átírd, megváltoztasd a működését.
Az oprendszer mellé adott plusz szolgáltatások azok, amelyektől más lesz. De ezek vagy letilthatók/leszedhetők, vagy azért vannak, hoy egyáltalán menjen vele a géped (pl. speciális driverek, ehhez tartozó beállítások).

Egy rakás registry-beállítás létezik, amellyel a működés befolyásolható. A scandisk ''letiltása'' is ilyen lehet. (Mondhatni, szerencsére, nekem több gépet is szétvert már, hogy önhatalműlag ''kijavította'' a talált hibát.) Így a ''csak egy példád'' nem példa (egyébként is egy példa nem példa).

Mindegy, semmi közöm nincs hozzá, hogy ki mit művel a saját gépével. De ahhoz igen, hogy egyesek hülyeségeket terjesztenek nyilvános fórumon. Ha sértő vagyok, elnézést, de a nyilvánvalóan nem igaz állításokat igyekszem azonnal cáfolni. Ez a fórum nem azért van, hogy tizenéves Pistikék a sulibudiban dohányzás közben megosztott pletykáikat szórják szét minél nagyobb sugarú körben. Elfogadom, hogy neked nem felel meg a Home, de akkor te is fogadd el, hogy egyes véleményeid nem felelnek meg a valóságnak - s ezért többen is kiigazítunk.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#816) Sipi válasza bocsika (#810) üzenetére


Sipi
addikt

1. Ettől még igaz, amit Shadowfax írt. Nem tudom, mit jelenthet a bontott szó, de felteszem, nem azt, hogy a dobozából előtted bontják ki a cuccot...

2. Amiket itt leírtál, nem igazán értem, egyáltalán mihez van köze. Ez Lenovo topik - az, hogy a FuSi nem működik, miben befolyásolja a Lenovo gépeket, vagy az operációs rendszert? Egyáltalán, mi köze van a Windows XP Home-nak az általad leírtakhoz? Semmi.

Mellesleg ha több ''informatikus'' nem volt képes egy programot leszedni, hálózatot belőni, webböngészőt működésre bírni, akkor nem ártana szakértőket váltani... (Nem lehetséges, hogy gyönyörű a húgod? S ez a sok ''szakértő'' csak azért nem tudta megoldani, hogy visszajárhasson ''szerelni''?)

A mondandóm többi részét lásd az előző hozzászólásomban. Sok sikert a gyaluhoz, újratelepítéshez! Ha javasolhatom: NE az eddigi szakértőktől kérj segítséget a laptop felélesztéséhez.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#817) Trianrta válasza Sipi (#815) üzenetére


Trianrta
aktív tag

''Ez a fórum nem azért van, hogy tizenéves Pistikék a sulibudiban dohányzás közben megosztott pletykáikat szórják szét minél nagyobb sugarú körben.''

Remélem ezt nem nekem címezted.

Én nem mondtam, hogy nem felel meg a Home. Azt mondtam, job lenne, ha normál cédét adnának.
Azt pedig, hogy nem a normál Home-ot adják a laptophoz, Lenovo kollégától tudom.
Ő csak tudja.

Szerintem inkább azokat fikázd a továbbiakban, aki legyalulta a winyóját és utánna jajgat, hogy nem megy ez meg az! :U

(#818) Trianrta


Trianrta
aktív tag

A kijelző hogy kapja a jeleket a zsanéroknál, vezetéken megy vagy érintkezők vannak?
Sokáig bírja a naponta 3-4 nyitogatást vagy inkább legyen nyitva mindíg?

(#819) karldergroße


karldergroße
senior tag

Két hét múlva lejár a Norton vírusirtóm. Szeretném megtartani. Mit kell ilyenkor tenni? Mennyibe kerül és hogyan kell fizetni? Köszi a választ!

(#820) Shadowfax válasza Trianrta (#818) üzenetére


Shadowfax
addikt

Egy kép többet ér ezer szónál: [link]

Még ennél sokkal több nyitogatást is bírnia kell.

(#821) bocsika válasza Sipi (#816) üzenetére


bocsika
aktív tag

Akkor majd valamit rosszul teszek fel hogy jöjjenek majd neki segíteni :DDD

A hómmal kapcsolatban pedig ha nem nyúlhatnak rendesen bele a gépbe a gyártók akkor a Fusin is ugyanaz a hóm van (mondjuk ehez is ugyanaz a 90 napos frissítéses vírusirt van...)
Hát ezt hívják árukapcsolásnak :DDD :O
Nekem tényleg nincs így szükségünk ~19900 Ft ért a hómra
No majd meglátom milyen lesz az a rendszer ( csak ne idegesítsen fel ;] ) és akkor maradhat
Már csak az kellene kitalálnom hogy hol venni mennyiért :)

Ezek már 64bites prockók, kihasználja ezt a hóm vagy nincs is jelentősége egy jó féléven éven belül úgy is Pista (kitudja melyik verzió) lesz rajta (de addig memóriát kell benne bővíteni)

Nagy prockó, sok memória,
majd a viszta megoldja
:DDD :))

(#822) Ear válasza Trianrta (#818) üzenetére


Ear
csendes tag

Ha jól tudom, a Lenovok zsanérja rozsdamentes acélból van (a rápattintott műanyag borítás alá kukkantva mintha tényleg annak látnám.) Így remélhetőleg elég erős.
Nekem 2 Fujitsu gépemnél háromszor volt problémám az általad feltett kérdésben.
Először kímélni akartam, és ezért sohase csuktam le a fedelet. Egyszer aztán le kellett csukni. Egyet pattant, és elrepedt a zsanér Jobb lett volna többször lecsukni, hogy ne ''merevedjen be''. Javítás 15000 Ft.
Másodszor már rendszeresen becsuktam, de három hónap múlva megint kifeküdt. Azóta is úgy van, hátul meg kell támasztani, többször nem javíttatom. Nejem így használja.
A második Fujitsum kijelzője pedig kontakthibás lett, pislákolni kezdett. Még éppen garancia idő vége előtt gyorsan megjavíttattam, és eladtam. De még mielőtt eladtam volna alig másfél évesen, kifeküdt az akkumulátora (36000 Ft) és elrepedt a tápcsatlakozó töve (javítás 21000 Ft). :W
Isten óvjon Fujitsutól! És az ő szervizüktől. Amen. :R
Az IBM közismerten a legstrapabíróbb mind közül. Remélem, a Lenovo is örökölt ebből valamit, azért is vettem Lenovot. :C

[Szerkesztve]

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#823) rlph


rlph
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, amire megoldást szeretnék, hogy most vettem egy lenovo n100as (core 2 duo, + 512 mb)gépet, és a windows felrakása, elindítása után amikor megnéztem, hogy milyen, és hány állandó alkalmazás fut a gépen, majdnem rosszul lettem. 80 dbot írt ki? Ezt csak én sokallom vagy másnál is így volt. Nem lehetne az olyan progikat automatikus indulását, mint a picasa, stb vhogy kiszedni? van-e ennek vmilyen következménye? így biztos tovább bírná az akkumlátor... Nektek meddig bírja?


köszi

[Szerkesztve]

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#824) Lenovo válasza Trianrta (#817) üzenetére


Lenovo
tag

''Azt pedig, hogy nem a normál Home-ot adják a laptophoz, Lenovo kollégától tudom.
Ő csak tudja.''

Érdekes, én ezt nem tudtam! Ahogyan Sipi írta (#815) az oprendszer magja mindenkinél ugyanaz, csak a körítés változik.

CD-t azért nem adnak, mert:

1, Microsoft nem engedi (szerződéses jogviszony okából) :((
2, Tudom, hogy az ilyen fórumokon mindenki guru, de ezt a gyártók az átlag felhasználóktól nem vár(hat)ják el. Teszem fel édesanyám nem igen tudna mit kezdeni egy géppel és egy kezébe adott Windows telepítő CD-vel, de az előtelepített gépen kiválóan böngész és levelezik! Ne mindig magunkból - ''nagytudású'' felhasználókból - induljunk ki! Nem mindenkinek van MCSE vagy hasonló végzettségű ismerőse, aki segít a telepítésben.
Ezt a ''legyalulom'' dolgot pedig én sem értem. Minek szed le valaki valamit, ha aztán véres-verítékkel újra visszarakja és csak szív vele? De ez már ne az én gondom legyen!

(#825) Lenovo válasza rlph (#823) üzenetére


Lenovo
tag

''Nem lehetne az olyan progikat automatikus indulását, mint a picasa, stb vhogy kiszedni? van-e ennek vmilyen következménye?''

Uninstall, semmilyen következménye sincsen, kivéve, hogy a leszedett progikat már nem tudod használni.

''így biztos tovább bírná az akkumlátor... ''

Nem gondolom, hogy a kevesebb programtól észrevehetően nőne az akkus idő ...

(#826) Lenovo válasza Trianrta (#818) üzenetére


Lenovo
tag

''A kijelző hogy kapja a jeleket a zsanéroknál, vezetéken megy vagy érintkezők vannak?
Sokáig bírja a naponta 3-4 nyitogatást vagy inkább legyen nyitva mindíg?''

A bal zsanér mellett szalagkábel.
Nyugodtan nyitogasd, amennyiszer akarod! (A műanyag birítás alatt acél van.)

(#827) Shadowfax válasza rlph (#823) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nem lehetne az olyan progikat automatikus indulását, mint a picasa, stb vhogy kiszedni?

Dehogynem. Parancssorba beírod: msconfig. A feljövő ablakban: ''Automatikus indítás'' fülre kattintasz, itt látod, mellyek azok a progik, amik automatikusan indulnak bekapcsoláskor. Ami nem kell, az elől szedd ki a pipát.
De vigyázz! Jól nézd meg, mit szedsz ki, nehogy valami olyan is kikerüljön, aminek muszáj lenne indulnia... :Y

(#828) Trianrta válasza Lenovo (#824) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Elnézést! Tényleg nem azt írtad, hogy nem a normál Home-ot adják a laptophoz, hanem ezt:
''A Microsoft speciális számokat és oprendszert ad a szállítóknak, ami nem azonos a bolti OEM termékekkel.''

(#829) Trianrta válasza Lenovo (#826) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Engem nem is maga a zsanér érdekelt, hanem hogy nem törik e meg a vezeték illetve kopik az érintkező a 4-5 nyitogatástól. De ezt én sem gondolom soknak (mármint a 4-5 nyitást).

(#830) Ear válasza Trianrta (#829) üzenetére


Ear
csendes tag

Látom, rágódsz ezen a kiyitni-becsukni kérdésen. Én úgy oldom meg a dolgot, hogy amikor nem használom a gépet, akkor kikapcsolom, és egy vékonyka porvédő takarót helyezek a klaviatúrára, hogy ne porosodjon. Minthogy naponta sokszor használom, nem csukom be mindíg, csak letakarom a billentyűzetet. Néha pedig le is csukom, de nem naponta négyszer. Inkább csak egyszer. Vagy kétnaponta egyszer.

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#831) Lenovo válasza Trianrta (#828) üzenetére


Lenovo
tag

''A Microsoft speciális számokat és oprendszert ad a szállítóknak, ami nem azonos a bolti OEM termékekkel.''

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Ezzel azt akartam mondani, hogy a kódcsoport, amit a Microsoft kioszt a szállítóknak, az nem egyezik meg a ''dobozos'' Windows-okhoz használható kódokkal. (Ezért nem tudod használni a gép alján lévő kódot más Windows-hoz.) Viszont az eredeti gyári telepítőcsomag nem is kér aktiválást ...

(#832) Athanáz9 válasza Shadowfax (#827) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Mi az, ami majdnem minden esetben ott van feleslegesen, tehát biztosan le lehet venni?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#833) Paklee


Paklee
csendes tag

Hali!

Arról érdeklődnék mit érdemes figyelembe venni memória vásárlásnál. Azon kívül, hogy pc2-5300-as modul kell. Számít-e a márka vagy egyéb jellemzők. Esetleg, ha tudtok olcsón megfelelő modult (512-est szeretnék) keressetek e-mailben.

Köszi

(#834) Otisz válasza Paklee (#833) üzenetére


Otisz
őstag

Helló!

Márka nem számít, de jó ha ki tudod próbálni, hogy minden tutkó legyen.
Ha találnék 2x1GB-osat, akkor nekem lenne eladó 512-esem.
Amit figyelembe kell venni: hol a legolcsóbb :DD

(OO[IIII][IIII]OO)

(#835) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

beléptünk a klubba, asszonynak vettem egy TY0B9HL-t. :)
Szegénykém küzd rendesen a félig magyar/félig angol rendszerrel, az állandóan felbukkanó jelszókérésekkel, stb.

Pl. a Client Security-t nem tudom kilőni, hiába állítottam ''Disable Client Security logon interface''-re, mégis minden indulásnál feljön, kétszer is Cancel kell neki...
Ugyanígy jártam az Access Connection-s-szal, annyit erőszakoskodott, hogy végül beállítottam neki egy fiókot, hátha úgy beállítható, hogy tűnjön el végre. Persze így sem tudom kilőni, de cserébe legalább sokkal lassabb lett az indulás... :)
Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan lehetne úgy beállítani a feleségem gépét, hogy csak úgy simán automatikusan elinduljon, mindenféle ''Segítő'' meg ''Care'' nélkül. :))

Köszi előre is.

[Szerkesztve]

(#836) DoubleD válasza Lenovo (#831) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Semmi.

[Szerkesztve]

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#837) Ear válasza tlala (#835) üzenetére


Ear
csendes tag

msconfig-ban az automatikus indításoknál a cssauth elől vedd ki a pipát, így nem indul a jelszókérő nyavaja. (Futtatás-msconfig-Automatikus indítások)
Az acces connections-t is bizonyára hasonlóan lehet kiirtani, de én azt jó eredménnyel használom, ezért nem kerestem megoldást az eltüntetésére.

[Szerkesztve]

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#838) Ear válasza Paklee (#833) üzenetére


Ear
csendes tag

Mindenképpen vidd magaddal a laptopodat, és próbáltasd bele a memóriát. Olyan helyen ne vásárolj, ahol ezt nem teszik meg. Többnyire maguktól felajánlják. Ha van a gépen pl. PC doctor, akkor azonnal le is ellenőrizheted egy memória teszttel :Y
Hogy mindig a legeslegolcsóbbra kell-e ráfutni, azt nem tudom. Léteznek általánosan jónak elismert gyártók, melyek nevüket nem szeretik kompromittálni silány termék forgalmazásával. Ezek néha alig kerülnek többe, mint az ismeretlen noname. :(
(Én pl. Corsair-rel bővítettem)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#839) Tyren


Tyren
aktív tag

Hello!
Már egy hete egy Lenovo N100 (TY0BMHL) boldog tulaja vagyok. Ez az első notim, de naon tetszik, különösen a szoftverkörítés. Igazán hasznos tud lenni.
Valaki már kárdezte, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy bejelentkezés után ne jelenjen meg a password manager képernyője. Választ viszont nem találtam. Nem tudna valaki segíteni?

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#840) Ear válasza Tyren (#839) üzenetére


Ear
csendes tag

Kérdésed alatti második hsz. éppen ezt írja le. :O (837.sz.)

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#841) Tyren válasza Ear (#840) üzenetére


Tyren
aktív tag

Bocs, láttam, de én valamivel finomabb megoldásra gondolatam, mondjuk a programban. Nem azt akarom, hogy ne induljon el a program, hanem hogy nem kelljen minden alkalommal beírni a jelszavamat. A programot amúgy használom. Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű, és mméginkább, ha erre (is) megvan a válasz, csak túl láma vagyok megtalálni.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#842) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Végre van valaki, aki nem akarja lesöprögetni a gépét. Szerintem is jók a progik, igaz én sem használom mindet. És is msconfigoltam, mihelyt feltelepedett a rendszer. Ajánlom másnak is. Ezután, már csak a start menüben és az asztalon kell törölgetni. Néhány nap múlva nem is fogsz emlékezni az ikonhalomra, sem a fennt lévő programokra. Aki meg nem tud megbarátkozni a dologgal törölheti a programokat.

A Roxio szoftverét kifejezetten hasznosnak találom. Sokkal jobban bejön, mint más multimedia menedzselő progik (pl Nero).

Jet

(#843) Tyren válasza Lenovo (#310) üzenetére


Tyren
aktív tag

Lenne egy-két kérdésem a BT-szal kapcsolatban: Először letiltottam a Bluetooth-t a Broadcom softverében(adcanced configuration). Ekkor viszont néha nem engedte készenléti állapotba kerülni a gépet a bluetooth drivere (a hibaüzenet mondta). Ez normális?
Ezekután kikapcsoltam a win eszközkezelőjében. Így most nincs semmmi gond, csak, hogy a gépen a vezetéknélküli rádiók kapcsolója mellett világít a BT ikonja. Amikor kikapcsoltam elaludt, de minden újraindításnál újra felvilágít, és csak akkor alszik el, ha a fizikai kapcsolót kikapcsolom, majd be. Ilyenkor csak nem érzékeli, vagy tényleg ad rá áramot(ilymódon rövidítve az akkuidőt)?

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#844) GodHeart


GodHeart
senior tag

Lehet ehhez a notebook típushoz autós töltőt venni!? Mondjuk kicsit elvetemült 5letnek tartom, de általában amire akármennyire kicsi igény is van lehet szerezni... :U

(#845) Lenovo válasza GodHeart (#844) üzenetére


Lenovo
tag

''Lehet ehhez a notebook típushoz autós töltőt venni!?''

A 3000-es sorozat tápegységei megegyeznek a ThinkPad 60-as sorozat tápjaival, így az ''autós'' adapter is.
Hivatalos nevén ''ThinkPad 90W AC/DC Combo Adapter'' P/N:40Y7634.

(#846) GodHeart válasza Lenovo (#845) üzenetére


GodHeart
senior tag

köszi :R

(#847) Trianrta válasza Tyren (#839) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Be lehet úgy állítani a fiókokat, hogy ne kelljen beírni a jelszót, csak klikkelni a fiókra.
Vezérlőpult / Felhasználói fiókok

(#848) Ear


Ear
csendes tag

Bizonyos esetekben akadozik az egerem. Megvárja, amíg bizonyos műveletek lezajlanak, addig nem mozdul. Van erre valami gyógyír? (Nem a processzor túlterheltsége okozza, csak bizonyos esetekben kivár, amíg véget ér valami művelet.)

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#849) Zolko001


Zolko001
tag

Tud valaki mondani egy olyan boltot ahol ilyet lehet kapni??
Kerestem már egy csomó helyen de sehol sem árulják. Mindenhol csak az a szart (vagyis csak nekem nem jó) árulják. Értem ezalatt azokat a külső winchesterházakat amik nem ilyen fiókos megoldásúak hanem fixek. Nekem azért lenne ilyenre szükségem mert: 1, nagyobb adatátviteli sebessége van (ha elviszem máshoz a fiókot és úgy dugom be, az USB-vel szemben)2, ha valaki jön hozzám akkor Ő is ilyen fiókot hoz magával és akkor csak simán be lehet tolni a keretbe. (szinte minden haveromnak asztali pc-je van és ahhoz meg persze belső mobil rack) Ezért keresnék ilyet, de mindenhol csak a fixre szereltet árulják. Ja és még valami. Olyan kellene ebből a fajtából is aminek saját 220V-os csatija van. nehogy már a laptopot szívja... :((

Zoli

[link]

(#850) Ear válasza Ear (#848) üzenetére


Ear
csendes tag

Kiegészíteném azzal, hogy a memória 1 GB, az nem okozhatja az egér akadozását.

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.