Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Trianrta válasza Zolko001 (#849) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Nekem is tervben van egy ilyen külsű, usb-s wincseszterház, lehetőleg akkora, hogy a dvd író is belleférjen, ha kell. Én összecsomagoltam az asztali gépet, de szeretném használni a wincseszterét és a dvd íróját is.
Én több (pár) üzlet honlapján is láttam, pl: extremdigital, pcexpert,stb.
ltalában külön tápegység van mindhez, nem a laptoptól kapják a tápot.

(#852) Trianrta válasza Ear (#850) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Talán valami vírus vagy spy van a gépeden?
Nekem az asztali gépen csinált olyat az egér, hogy időnként bezárta az aktuális ablakot... Persze egyik vírus irtó sem talált semmit.
Viszont a notbookon telepítés után nem sokkal találtam egy notepad-ba beépült vírust.

(#853) Zolko001 válasza Trianrta (#851) üzenetére


Zolko001
tag

Nem ezeknél (akiket említettél) nincsen. Én egy sima 3,5''-osat kerestem és azt mondták hogy csak márciusban lesz (de nagyon nehezen értették meg hogy mire gondolok). De a teáltalad leírtat fogom én is megvenni (5,25''-osat---abba a dvd író is belemegy). Igaz akkor lesz maga a ház és benne a keret amin belül lesz a fiók azon belül pedig maga a winchester. :DDD :DDD :DDD vagyis a megvett házba cakli pakli az egész keretet is bele kell szerelni majd, amibe belecsusszan a fiók...
Kicsit túlbonyolított lesz, de ha eccer sehol se kapni ilyen szart....még most se értem hogy miért?! :F
és annak van saját tápja. (szerencsére)

[Szerkesztve]

(#854) Ear válasza Trianrta (#852) üzenetére


Ear
csendes tag

Nem hinném, hogy vírus. csak akkor jelentkezik a dolog, amikor valamit végrehajt a gép. Mintha a HDD-re várna...hogy fejezze be a tevékenységét.

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#855) Sipi válasza Ear (#854) üzenetére


Sipi
addikt

Úgy hangzik, mintha nem lenne DMA módban az IDE-vezérlő. Olyankor szinte 100%-ra terhelődik a processzor, attól függetlenül, hogy nagy adag másolásról, vagy csak kis töszmörgésről van-e szó.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#856) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Hány fokos a processzorotok általában?

(#857) Paklee


Paklee
csendes tag

Nekem általában 48 fokos. Leterhelve felmegy 53-ig. E fölé csak egyszer ment, de akkor már nem emlékszem mit csináltam....

(#858) Jetbrowse válasza Paklee (#857) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

51 foknál elindul a vent, 10 mp alatt lenyomja 41 fokra utána öt percig csönd. Ez akkus használatnál, fél órával az indítás után, szövegszerkesztés/powerpoint közben.

(#859) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Nekem 50 - 55 fok körül szokott lenni terheletlenül. Most pl 51, de a venti bekapcsolása előtt 58 fok volt, pedig csak netezek...

(#860) Ear válasza Sipi (#855) üzenetére


Ear
csendes tag

Az IDE vezérlő beállításánál ez van:
Átvitel módja: Ha rendelkezésre áll akkor DMA
Jelenlegi átviteli mód: Ultra DMA-üzemmód 5

Ezek közül az Átviltel módja állítható Csak PIO -ra (de nam azon áll). Állítsam Csak PIO-ra?

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#861) Sipi válasza Ear (#860) üzenetére


Sipi
addikt

Isten ments, ez így jó! Ez esetben nem tudom, mi a gond. :(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#862) bocsika


bocsika
aktív tag

hali

Végül is meg lett véve egy TY0B9HL
Csak egy pixelhiba van de az majdnem középen és piros de alig lehet észrevenni (hugomnak úgy kellet magmutatni) :)
De amúgy király, majdnem jobb mint az enyém (videjókari), de hugom úgyse játszik
A fényes kijelzőt még szokni kell. Verőfélyes napsütésben áááá, de ha besötétedik vagy behúzom a sötétítőt akkor ötször jobb mint az enyém. :O
Tapipad ok, a billentyűzeten még szoknom kell a kurzorvezérlő billentyűket, valahogy mindig leakar mászni róla a újam a pgup és pgdn ra. Olya mintha nem is a billentyűzet része lenne. :F
A formája az tetszik. Hugom azt mondta hogy nem mindegy melyik, mert úgyis mind kocka alakú. Hát ez ahol tudja ott görbít levág...
Hangja szinte nincs, de hűtés közben még kevesebb :D
A hangszórótól meg nem tudom mit vártak, ahoz képest ahogy elvan dugva a ''kicsike'' szól
Hóm: Eddig semmi bajom sincs vele (maradhat)
Előre telepített rusnyaságok: Hát a nagy része felesleges szerintem
A nortont alapba töröltem a Googlés vackokkal együtt, a picasát nem tudom mire használhatnám a gépen, A roxio pont az amit nem szeretek a új nero-kban, hogy minden az akar csinálni, windvd-s cuccok lehetnének újabbak is
A lenovós cuccok úgy is maradnak és ha netre engedem akkor frissíthetnek is :DDD

A rendszert már lementettem Create Recovery Media-val
De mielőtt felteszek rá dolgokat be szeretném állítani hogy nem mentsen mindet és amit el is ment azt is csak egyszer a titkos partíciójára (mondjuk a tempben és az ilyen helyeken lévő ideiglenes dolgokból az is baj ha egyszer elmenti a cuccot)
Tehát egy optimális beállítást keresek Rescue and Recovery-hez.
Az Exclude files pontban mit ne mentsen és az Specify files for single storage pontban
melyik mappákra állítsam hogy ne töbszörözze magát pl.: a Win a rejtett partíción
Ja és mikor visszaállít akkor mindent töröl a C-ről vagy csak a stabil állapotú rendszert rakja vissza :F
Egyszere ennyi

köszi

(#863) bocsika válasza bocsika (#862) üzenetére


bocsika
aktív tag

Hümm, de kihalt a topic :DDD

Senki sem állította be előre hogy mit mentsen a rejtett partira
Csak utólag tünt fel mindenkinek hogy eltőnt a winyó fele :F

Valakinek van hozzászólni valója, vagy kezdjek kontárkodni és a saját hibámból tanulni :O :F

(#864) Sipi válasza bocsika (#862) üzenetére


Sipi
addikt

Nem igazán értem, mit írsz. Az R&R egy backup program. Azt ment, amit beállítasz, arra való, hogy lementsd vele a cuccaidat. Azt állítasz neki be, amit le akarsz menteni.
(Egyébként hogy megy ez? Bekapcsolod először a gépet, és a program már akkor elkezdi lementeni a teljes vinyót? Kérdés nélkül? Anélkül, hogy beállítanád, mit akarsz menteni? Furán hangzik.) Ezt [link] olvasd át, szerintem minden válasz benne van.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#865) bocsika válasza Sipi (#864) üzenetére


bocsika
aktív tag

Akkor most nem ez a program kezeli a rejtett partíciórt amin az eredeti win home meg a drájverek meg az ingyé programok vannak.
Ha nem akkor melyik? :F

Ha meg igen akkor pedig szeretném beállítani hogy ne duplikálja magát a szegény 80(~74) GB-on, mivel belállítható:
az idő hogy mikor és hova: ''Set schedules and preferences'' pont
és az ''Advanced menü''-ből
Exclude files (mit ne mentsen)
Specify files for single storage (mentse de csak az utolsót)

Csak szeretném magamat megóvni a későbbi kellemetlenségektől :(
mielőtt feltelepítek rá valami ''újat'' (és lementi)


(#866) Sipi válasza bocsika (#865) üzenetére


Sipi
addikt

:O

A rejtett partíción az eredeti rendszered csücsül, plusz a Rescue Recovery egy olyan verziója, amiből egészbe tudod kalapálni a géped, ha megrottyan. Itt semmi más nincs.

A Rescue Recovery, amikor Windows-ból indítod, egy BACKUP program. Elmenti a fájljaidat. Azt, amit akarsz. (Rejtett részre ment, de nem a rejtett partícióba, hanem a C: egy eldugott helyére. Ha a rejtett partícióba mentene, nem telhetne be a C: meghajtó. :U )
Az mentesz el vele, amit akarsz. Ha automatikusan hagyod, akkor mentegeti a megváltozott fájlokat (azt hiszem...), ha kézzel mentesz, azt ír ki, amit kiválasztasz. Sőt, ha nem akarsz menteni, akkor nem ment semmit.
Ezzel a programmal, attól függően, mit és hogyan mentettél el, értelemszerűen vissza lehet állítani a fájlok régebbi verzióját. (Ezért backup...) De NEM a rendszert teszi vissza a gyári llapotba, azt az elsőnek kimentett Recovery Disc készlettel lehet.

Ha nem akarsz menteni, kapcsold ki. Menthetsz később kézzel, bármit, bármikor, bárhova, hiszen ez egy mentőprogram.

Mivel a rendszeren lévő fájlokról készít mentést, azt állítasz vissza, amit akarsz. Ha kell, egy darab .doc fájlt, amit véletlenül letöröltél. Ilyen formán nincs értelme annak, hogy mi legyen exclude, nehogy elromoljon valami.

Mivel alapesetben minden fájl benne van, a rendszerfájlok is, képes arra, hogy a teljes Windows-t egy korábbi állapotba állítsa vissza. De ez nem recovery, az elmentett állapotok valamelyikébe kerül, abba, amit te mentettél el valamikor.

Ez ugyanaz, mint amikor kiírod pendrive-ra a fontosabb adataidat.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#867) bocsika válasza Sipi (#866) üzenetére


bocsika
aktív tag

Akkor a rejtett partíció nem fog növekedni?(remélem), mert itt csak az eredeti win+drájver+lenovo ingyé cuccok vannak.

A program meg csak kérésre csinál egy másik mentést a C: re vagy ahova akarom amikor akarom.

akkor feltehetek akármit a ''javításnál'' úgy is letötöl mindent a C: ről


(#868) Shadowfax válasza bocsika (#865) üzenetére


Shadowfax
addikt

akkor pedig szeretném beállítani hogy ne duplikálja magát a szegény 80(~74) GB-on, mivel belállítható

Na, itt a gond. Szerintem valamit félreértesz: először egy, azaz egy darab teljes mentést csinál a R&R, amit BASE (azaz alap) mentésnek nevezünk. Az utána következő mentések már csak INKREMENTÁLIS mentések, azaz csak a változásokat mentik.
Lásd a Sipi által linkelt doksiban: Megjegyzés: Amennyiben még sosem készítettünk biztonsági mentést, a program mindenképpen egy úgynevezett Base (alap) mentést végez a merevlemez teljes tartalmáról. (Ez a teljes rendszert, a telepített programokat, beállításokat, a felhasználó fájljait tartalmazza.) Az összes többi mentés inkrementális lesz, vagyis csak az előzőhöz képest megváltozott adatokat fogja elmenteni.

A másik kérdés, hogy mi honnan tudjuk, hogy mi az, amit te nem akarsz állandóan elmenteni? :F

(#869) Sipi válasza bocsika (#867) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor a rejtett partíció nem fog növekedni?(remélem), mert itt csak az eredeti win+drájver+lenovo ingyé cuccok vannak.
Nem fog nőni, több okból sem:

- többször leírtam, hogy nem nő
- nem ide menti el a biztonsági mentéseket az RR
- partíció-méretet egyébként is csak pl. Partition Magic-kel tudsz növelni

A program meg csak kérésre csinál egy másik mentést a C: re vagy ahova akarom amikor akarom.
Nem, mint azt írtam, illetve a doksiból kiderül. Ha be van állítva a Set schedules and preferences menüpontban, hogy automatikusan csináljon mentéseket, akkor automatikus mentéseket csinál. E mellett persze kézzel is készíthetsz, bármikor, ami ugyancsak az előző állapothoz képesti változást menti el.

Azt zársz ki, amit akarsz, te ismered a gépedet. Ha nem akarod pl. visszaállítani a Windows-od egy korábbi állapotát, amikor még kevesebb vírus volt fent és futott a Carbon, akkor kizárhatod a teljes win, program files mappát.

akkor feltehetek akármit a ''javításnál'' úgy is letötöl mindent a C: ről
Itt jöttem rá, eddig miért nem értettelek... Légy szíves, kicsit próbáld már meg tagolni a mondataidat! Ebből pl. tutira hiányzik egy vessző valahonnan, elkezdtem kitalálni, vajon te hova is akarhattad rakni, s két, eltérő értelmű mondatot kaptam. (Viszont egyik változatban sem értem, mit írsz...)
S mi az a javítás? A recovery-re gondolsz, amikor a gyári állapot kerül vissza? (Mondjuk ezt javításnak hívni olyan, mintha a fodrász belenyír a frizurádba, és nem körbevagdossa, eltünteti a csúnya részt, hanem síkkopaszra vág és megvárja, míg kinő. A végerdmény ugyanaz, de hát...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#870) Sipi


Sipi
addikt

A mentés folyamata:

1. Ha nincs alapmentés (Base), azt készíti el. Ez a tejes rendszert taetalmazza, kivéve azokat, amelyeket kizársz (Exclude).
2. Ha van alapmentés, az ehhez képest megváltozott fájlokat menti el.

Ha kell a hely, törölheted a mentéseket. Akár mindet. Ki is írhatod DVD-re őket előtte. De ha a Base mentést törlöd, akkor 1-es pont lép érvénybe. :)

Ha egy mentést DVD-re teszel, a rendszer nem látja többé (hiszen a fiókodban lesz). Emiatt azt nem tudja többé figyelembe venni, amikor kiszámolja, mik változtak az utolsó mentés óta. Így a legutolsó olyan mentést fogja nézni, ami a vinyón van.

Azt is csinálhatod, hogy kikapcsolod az automatikus mentést, és kézzel mentegetsz, ezeket pedig DVD-re mented el.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#871) Shadowfax


Shadowfax
addikt

S azért azt is tegyük hozzá, hogy a gép saját vinyójára mentegetni pont annyira értelmes dolog, mint az autód pótkulcsait az autó kesztyűtartójába rakni. :))

(#872) bocsika


bocsika
aktív tag

Na köszi most már remélem tiszta nálam a kép :DDD :R

Mint kiderült nekem a program a rejtett eredeti home-hoz nem nyúl hozzá.

Jelenleg nincs ilyen mentése a gépnek (Backup -> View all backups -> Not found backups)
Ha rajtam múlik nem is lesz mert feleslegesnek tartom. Eddig is megmaradtak az adataim, mert vagy lementettem vagy egy másik partíción tartottam és a Win teljes, visszafordíthatatlan halálánál nem sérültek mert az újratelepítésnél a win csak a C:-t formázta és települt oda. Az én gépemen így van. Miért nem adták ide szépen a géppel a Wint és a többi cuccot külön :O (Lett volna végre otthon egy jogtiszta win cd amit lehetne mutogatni a BSA-nak (szerencsére még nem voltak nálam) :D :C )

A ''Set schedules and preferences'' pontban nem értem miért volt az időzítés bekapcsolva, kipipálva, hetire állítva arra a napra és órára állítva mikor elindítottam a gépet. A program megcsinálta volna a Base mentést, nem tudom? A pipát kivettem, akkor nem csinál semmit ugye?

A rendszer javításával és viszzaállításával kapcsolatban amit indulásnál a Lenovo Care menüből érek el.
Ha a hibakeresések és javítások nem javítanak semmit akkor a gépet csak az eredeti gyári állapotba lehet visszahozni, miközben mindent törölt a gépről
Tehát nem lehet azt megcsinálni, mint amit eddig is csináltam hogy a win-t felteszem a C: partícióra és a ''kreált'' 2. partícióról szépen telepítgetem vissza a programokat, és békében maradnak a documentumaim a 2. partíción

Javítás, helyreállításnál figyelembe veszi a Care ezeket a Base mentéseket ha megcsinálnám, vagy kikell menteni dvdre és onnan vissza?

''akkor feltehetek akármit a ''javításnál'' úgy is letötöl mindent a C: ről''
bocsi, letöröl akart lenni :B :B :B

(#873) kisorosz


kisorosz
tag

Sziasztok!
Lehet hogy nem ide kéne írnom, de...
Szóval, ma történt, hogy segiteni akartam a növéremnek (mivel elvitte a Lenovo laptopomat :O ), és MSN a Távsegitséggel megcsináltam neki amit akart (BT áttolni képeket és hangokat a telefonra), és azután valmiért begajdult a bilentyüzet... néhány betü helyett sázmokat ír, mint pl.: n helyett 2-t, i helyett 5t etc etc...már probáltuk rendszerviszaállitással de semmi... ilyennel még nem találkoztam, és nincs is nálam a laptop hogy probálathassam :(
Az egyetlen furcsaság (amit ő észre vett), hogy a Caps Lock melletti (vagyis balról a 2.) LED ég...az mit jelent?

Valmi tippetek van? :(

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#874) Thibi válasza kisorosz (#873) üzenetére


Thibi
csendes tag

Be van kapcsolva a NumLock
Fn+Delete

(#875) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Letöltöttem az IE 7-est, elindítottam a telepítőt, aztán kiírta, hogy újraindítja a gépet.
Újraindult, de nincs fent az IE 7.
Megcsinált mégegyszer, de ugyan az a helyzet.

Mi lehet a gond?

(#876) Shadowfax válasza Trianrta (#875) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ezt inkább itt kérdezd meg: [link]

Másik topikban láttam, kérdeztél már IE7-ről, ezek szerint egyszer már fent volt? Valami katyvasz lehet a registryben akkor.

(#877) Lenovo válasza Shadowfax (#871) üzenetére


Lenovo
tag

''S azért azt is tegyük hozzá, hogy a gép saját vinyójára mentegetni pont annyira értelmes dolog, mint az autód pótkulcsait az autó kesztyűtartójába rakni. ''

''Ez azért így, ebben a formában nem igaz.'' (Klasszikus idézet Markos Györgytől)
A merevlemez ''használhatatlanná válása'' az esetek legnagyobb részében nem azonos a merevlemez fizikai meghibásodásával. (Hű ez szép mondat :) !) Egy felhasználó sokkal inkább szembesül ''szoftver hibákkal'', amibe a Windows ''elhasználódása''ugyanúgy beleszámít, mint egy vírus fertőzés vagy egyéb rosszindulatú program által okozott üzemképtelenség vagy egy törléssel végzett szándékos károkozás.
Amikor ezt a programot kitalálták, nem azokra gondoltak, akik egy asztali PC helyett, otthoni használatra vásárolnak notebookot, hanem azokra, akik sokat utaznak, nincs mindig kéznél a teljes telepítő készlet és egyébként sincs kedvük ezzel foglalkozni. Egy példa a könnyebb érthetőség kedvéért: Tegyük fel, hogy vidéki (külföldi) út során este a szállodai szobánk magányában miután végig barangoltuk kedvenc (szex)oldalainkat az interneten, furcsa hibaüzenetek kapunk, majd a gép összeomlik. Nyilván beszereztünk valami nyavaját, holnap meg prezentálnunk kellene egy fontos ügyfélnek, aki miatt ennyit utaztunk. Nos tudós barátaim, pl. egy ilyen esetre találták ki a saját lemezre való mentést. A Rescue and Recovery-vel 30-40 perc alatt visszaállítjuk a gépünket és másnap előadhatjuk magunkat. Ez természetesen nem véd a fizikai diszk hibák ellen, de hogy az autós hasonlattal éljek, nem sokan hordanak a csomagtartóban egy másik autót arra az esetre, ha az eredeti elromlik. (Egyébként lehet tartalék vinyót is magunkkal cipelni, ha fokozottabb biztonságot akarunk. Vagy másik notebookot ... :DD )

(#878) Shadowfax válasza Lenovo (#877) üzenetére


Shadowfax
addikt

A hasonlat nyilván egy kicsit erős volt, de azért valljuk be, a júzerek többsége azért jobban teszi, ha valami külső eszközre (is) mentegeti féltve őrzött dolgait. ;)
Az autós példát továbbvive: ha elveszted az eredeti kulcsokat, van némi esély, hogy pont nyitva maradt az autó ajtaja, s ki tudod venni a pótkulcsokat, de ez az esély igen csekély. :D

Tegyük fel, hogy vidéki (külföldi) út során este a szállodai szobánk magányában miután végig barangoltuk kedvenc (szex)oldalainkat az interneten, furcsa hibaüzenetek kapunk, majd a gép összeomlik.
Érdekes életed lehet. ;]

PS: ;)

(#879) kisorosz válasza Thibi (#874) üzenetére


kisorosz
tag

Köszi :)

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#880) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Se az IE 7 sem pedig a Mplayer 11 nem hajlandó felmenni a laptopra.
ugyan ez a két program a melóhelyi gépre simán felment.
Ideje lesz egy rendes XP-t feltennem...

[Szerkesztve]

(#881) Lenovo válasza Shadowfax (#878) üzenetére


Lenovo
tag

''Érdekes életed lehet.''

Hát nem panaszkodom, bár a példa nyilván nem rám vonatkozik :D

'' ...jobban teszi, ha valami külső eszközre (is) mentegeti ...)
Az senki nem mondta, hogy ez feleslegessé tesz egy külső mentést. Egyébként az R&R pontosan ezért ''külső'' eszközre is képes menteni.

Ez csak egy példa volt a sok egyéb közül, de a szemléletessége miatt hatásos, Te is ráharaptál és beindult a fantáziád :D .

Az újabb autós páldádat nem igazán értem, illetve nem látom a párhuzamot ... :W
Ki az ajtó és ki a pótkulcs? Ha fényt gyújtanál ... :R

(#882) Lenovo válasza Trianrta (#880) üzenetére


Lenovo
tag

''Ideje lesz egy rendes XP-t feltennem...''

Véleményem szerint a hiba nem az XP-ben van ... :))
Megszünt már a lefagyás?

(#883) Trianrta válasza Lenovo (#882) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Amióta feltettem a frissebb wifi drivert (4.0.1.7.), azóta egyszer sem fagyott le a gép. Ennek nagyon örülök.
Viszont az XP-vel vannak gondok: már korábban is írtam, valahogy nem kezeli rendesen a felhasználói fiókokat, most pedig az eredeti MS programok nem akarnak feltelepülni.
Jó, hogy van ez a rendszervisszaállítási pont, párszor már hasznát vettem.

(#884) Trianrta


Trianrta
aktív tag

A Lenovo oldalán van fent két frissítés: egyik a Sytem Update-hez, a másik pedig a R&R -hez.

(#885) Dj Varnyú


Dj Varnyú
csendes tag

NA szewasztok emberek ..:) már december 12. óta megvan az n100 , nos az volna itten a gond hogy ugye ezen HOME XP EDITION van .. ami köztudott hogy nem a legjobb.. na szóval mi a F@szom miatt nem jó az ujlenyomat olvasóm ?? 32 mb videókártya ramom van EZ FIKA ..


Lécciives irjátok meg mért nem jó az ujlenyomat olvasó és lehetne e ezen a grafikus kártya dolgon segiteni THX :R :R :R :R :R :R :R :R :R

samo napred ..

(#886) Sipi válasza Dj Varnyú (#885) üzenetére


Sipi
addikt

Úgy lehet segíteni, ha eladod a jelenlegi laptopodat (én megveszem húszezerért), és veszel egy nagyon nagy tudású Acert, amiben szipi-szupi, rendes, gyors videókártya van.
Ujjlenyomat-olvasó pedig nincs, így nem fog idegesíteni, hogy nem működik.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#887) Trianrta válasza Dj Varnyú (#885) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Ilyen stílusú szöveggel ne várj túl sok segítséget...

Olvass vissza pár oldalt, rengeteg szó esett az ujjlenyomatolvasóról.

[Szerkesztve]

(#888) Ear válasza Dj Varnyú (#885) üzenetére


Ear
csendes tag

Talán nincs elég tekervény az...ujjadon. :(

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#889) Lenovo válasza Dj Varnyú (#885) üzenetére


Lenovo
tag

A 32MB video RAM-ra segítség, ha frissíted a BIOS-t. Az ujjlenyomat olvasó egy műszaki eszköz, minek használatához némi szakértelem és egy kis gyakorlás igényeltetik. Nézd végig a bemutatót, hogy hogyan kell az ujjadat mozgatni!. Az XP Home otthonra semmivel sem rosszabb, mint a Prof. A stílusodon meg lehetne valamit csiszolni, ha már egy közösségben adod elő gondolataidat!

(#890) radamsky


radamsky
senior tag

a mult héten vettem egy ilyen laptopot N100-ast

pofás kis darab, meg vagyok vele elégedve, betettem +512 MB samsung ramot, gurul ahogy kell

Amugy megjegyzés

semmi baj nincs a Home-al, nem értem egyeseket miért sirnak, a célnak amire kell böven megfelel.

mégegyett irok az ujjleolvaso amugy fenn van az IBM honlapján ha minden igaz legalábbis mintha láttam volna:)


Egy bajom van csak:)az pedig nem más hogy a wireless hálozat szakadozik neha és ez van mikor nagyon rosszul esik:)

a fényes felületüt vettem, mert csak az volt, bár a memoria bövitésnél alul nagyon nehezen jött ki a takarolemez:) nem nagyon mertem feszegetni, de csak leszedtem:))




[Szerkesztve]

(#891) Zolko001 válasza Lenovo (#889) üzenetére


Zolko001
tag

A kérdésem hozzád (és mindenki máshoz is) nekem is hasonló lenne:
A Sandra progival nézegettem, hogy a videókártya menyit fogyaszt a memóriából. Játék közben is ugyanannyit mértem---8MB-ot. Ez lehetséges? Mailben küldhetek képet is. remélem jó helyen néztem a számadatokat.... :F szóval 8....
Erre is az lenne a gyógymód, hogy biost kell frissíteni, vagy esetleg lenne más opció is?! Ha biost kéne frissítenem akkor valaki leírná nekem ''step by step'' a dolgokat, ha szépen megkérem?! :DDD

köszi :))

(#892) Immmi


Immmi
csendes tag

Lenne két hozzá szólásom!
Az egyik az Tuch Pad rakoncátlankodására irányul! Ilyen problémám nekem is volt addig míg a lenovo álltal adot driver fen volt, de miután ledurtam után nem ugrált össze vissza az egerem! Annyi ''hátrányom'' van belőle hogy nincs görgő funkció ha a tuch pad oldalán húzom au újjam!

A másik hozzás szólásom a videókártya memória használatára irányul! Jó hogy 8mbot mutat ha a játékot lerakod a tálcára ,mivel így nincs miért használnia annyi memóriát, és vissza ugrik 8mb-ra, és hogy ha meg tálcáról vissza rakod a játékot akkor meg vissza ugrik a szerinte megfelelő memóri mennyiségre.

AMUGY MI A BIOSZ FRISSÉTÉS ELŐNYE? ÉS MIVELE LESZ JOBB A BIOSZOM?

(#893) panaro válasza Lenovo (#889) üzenetére


panaro
csendes tag

Kedves Lenovo!

Még mindig nem sikerült megvennem a notebookot, úgyhogy újabb kérdések merülnek fel:

Jól láttam a lenovo honlapján, hogy a kiemelt ajánlatok között, hogy a Lenovo 3000 N100 notebook (P/N: TY0B9HL) antiglare-ben is kapható, mert a kereskedői oldalakon jobbára csak fényes kijelzőjűt hirdetnek? A legutóbbi kérdésem óta ugyanis, ami a képernyő ''fényességére'' vonatkozott, megnéztem, milyen is egy fényes darab. Mondhatom, nagyon impozáns, de a szemem egy idő után bántotta, így - ha lehet - inkább a mattnál maradnék.

Lenne egy másik kérdésem is, kicsit offtopic, de pl. az Intel és az MS honlapján nem találtam egyértelmű választ rá: a 32 bites rendszerre írt alkalmazások vajon hiba nélkül futnak a Core2duós gépen? Ugyanis csak jogtiszta szoftverem van (pl. coreldraw12, ms officexp), és nem szeretnék ezekre újból költeni core2-re történő áttérés miatt.

Előre is köszönöm!

panaro

(#894) Dj Varnyú


Dj Varnyú
csendes tag

nah elnézést kérek mindekitől hogy picit káromkodtam ..

Nah nekem az a gondom hogy Nem ismeri fel az ujjlenyoomat olvasót ...
de nem értem mért nem ..


másik pedig letöltöttem a BIOST a legujabbat még mind 32 MBvan... ,ti melyiket töltöttétek le ? :( :( :(

samo napred ..

(#895) Ear válasza Dj Varnyú (#894) üzenetére


Ear
csendes tag

Semmi gáz, minden fórumnak megvan a sajátos stílusa, ennek kicsit másmilyen, nem annyira ''fiatalos'' :)
Sajnos az én gépem nem ujjlenyomat olvasós, de remélem, valaki ad majd hasznos infót neked ez ügyben.
Ez a széria szerintem nagyon jó kis gépeket ölel fel, de nem a videoteljesítményük a dicsérendő. Ez biztos. Nekem nagy videoteljesítményre egyáltalán nincs szükségem, nem is fizetnék érte tízezreket. Ezért is vettem ezt a gépet.
Lehet, hogy neked nem ilyet kellett volna beszerezni? :F

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#896) radamsky válasza Immmi (#892) üzenetére


radamsky
senior tag

nekem is ugrál a tuch:) pad, lehet hogy én is leszedem a drivert:)) ma jobban kijött a hiba

(#897) radamsky válasza panaro (#893) üzenetére


radamsky
senior tag

nekem a fényes kijelző van nincs semmi probléma vele

nem lesz gondod a 32 bites alkalmazásokkal

(#898) radamsky válasza Dj Varnyú (#894) üzenetére


radamsky
senior tag

nekem megy az ujlenyomat olvaso:) probáld meg letölteni a drivert irtam hogy fenn van a weblapon:)

nem foglalkozom a videomemoriával
A serius sam 2 ment rajta pöcre, illetve a lotr2 is:)
meg a farcry is:) gondolm 8 mb-al nem menne egyik se:)) ne aggodj a lényeg hogy menjen

[Szerkesztve]

(#899) radamsky válasza Ear (#895) üzenetére


radamsky
senior tag

jo kis gép semmi gond nincs vele:)) még a játékok is futnak rajta, iagz irtam mikkel játszom.

167 ezret böven megért

(#900) dnczsolt


dnczsolt
csendes tag

Hello!

Én is egy Lenovo 3000 N100-as laptop vásárlását fontolgatom és gondoltam előbb szétnézem egy-két helyen mielőtt megveszem. Érdekelne, hogy ki milyen tapasztalatokat gyűjtött rólla... érdemes pénzt adni érte? Látom fentebb meg vagytok vele elégedve. Milyen más, hasonló árú és kategóriájú laptopokat tudnátok ajánlani amelyek már tuti beválltak?

Ahol veszem +2 év garanciát adnak nem éppen jelentéktelen összegért. Mit gondoltok, érdemes erre is költeni? Alapból csak 1 év jár utánna, és mégiscsak drága pínz. :))

Köszi mindenkinek a segítséget. :R

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.