Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Laca0 válasza Faby (#1796) üzenetére


Laca0
addikt

:F az 5. kékhalál után abbahagytam a próbálgatást....
Addig nem volt gond, amíg be nem írtam a modemhez az inicializáló scriptet. Utána viszont már akkor is kékhalálozott tárcsázáskor, amikor már kitöröltem onnan.
A Témobil ügyfélszolgálatával vagy fél órát voltam vonalban. Elvileg működnie kellene, de a Lenovo-t nem ismerik.
Most várom a Nokia válaszát, hogy hátha tudnak megoldást.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1802) bit_vector válasza effb (#1800) üzenetére


bit_vector
tag

előretelepített windoze esetén van driver. Amúgy pedig a felhasználóra van bízva, milyen oprendszert használ. És annak megfelelő drivert húz le. Kétségtelen, hogy elszigetelve a nettől első gépnek nem ideális... :(

üdv

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1803) doktor úr


doktor úr
tag

Ubuntu-t tettem fel 3000 C200-ra (Intel T5500). Minden megy, ahogy látom, de mintha többször kapcsolna be a hűtőventilátor. Úgy látom, hogy az egyik mag 100%-on megy, a másik meg 0% körül. Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

(#1804) lakisoft válasza doktor úr (#1803) üzenetére


lakisoft
veterán

hát ilyen ez az ubuntu ... :D :R - más linuxxal próbáltad?

(#1805) lakisoft válasza lakisoft (#1804) üzenetére


lakisoft
veterán

nekem egy N200-as van ... most akarok rá telepíteni ... MAC OS-t, és több linux disztribet :D
Ugyan a procim egy magos ... nem fogok tudni számodra hasznos tapasztalatokról beszámolni :D

[ Szerkesztve ]

(#1806) Dagadék válasza lakisoft (#1805) üzenetére


Dagadék
csendes tag

Gratulálok a lányodhoz! :C :C

"Amíg leng a lánc, meleg az ülőke."

(#1807) lakisoft válasza Dagadék (#1806) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon köszi! :R

(#1808) Laca0


Laca0
addikt

Csinált már valaki BIOS frissétést N200-on?
Nekem folyton felajánlja az 1.02-es verziót, de 1.08-as verziót ír bootoláskor.
Jelenleg: 68ET24WW az azonosítója, és amit telepítene: 68ET21WW.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1809) effb válasza Laca0 (#1808) üzenetére


effb
csendes tag

Én miután megvettem a gépet rögtön frissítettem a BIOS-t. Ahogy nézem, nekem a 68ET21WW van telepítve most. Igaz vakon megbíztam abban amit felajánlott.
Csak a hálókártya driverét raktam fel rá én, hogy fel tudjak menni a netre, azután meg magára hagytam, hogy a support oldalról lehozza azt, amit a gyártó hozzárendelt.....így a fent írt BIOS változatot is frissítette.
Gondolom csak tudja a gyártó, hogy az én konfigomhoz milyen BIOS kell......vagy kár volt vakon bízni?????? Bár bennem fel sem merült az, hogy az IBM miután beazonosítja a gépet, valami "elavult" verzióval próbálna frissíteni......
Talán érdemes lenne rákérdezned a központi szervízben......nekem amikor kérdésem volt, e-mailre 1 napon belül válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#1810) Laca0 válasza effb (#1809) üzenetére


Laca0
addikt

Nem találtam csak telefon számot. Megadnád az email címet?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1811) effb válasza Laca0 (#1810) üzenetére


effb
csendes tag

szerviz@hu.ibm.com

Aztán majd írd meg légy szíves milyen választ adtak.

(#1812) Shadowfax válasza Laca0 (#1810) üzenetére


Shadowfax
addikt

szerviz@hu.ibm.com

Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Valami gebasz van a BIOS verziók közt. Amit gyárilag feltettek neked, az az 1.8-as (68ET24WW), a honlapon meg az 1.2-es (68ET21WW) a legújabb. Más fórumokon is erről panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#1813) ha8lng


ha8lng
csendes tag

Sziasztok !

A Lenovó Fingerprint softver mire jó ?

Feltettem be is olvastattam az újjaim..de soha semmihez nem jön elő.
A settings icon ahogy a súgóban van nekem be sem jön

(#1814) Laca0 válasza ha8lng (#1813) üzenetére


Laca0
addikt

Arra jó, hogy win-ba bejelentkezéskor nem kell jelszót gépelni.
Ahhoz, hogy működjön, be kell kapcsolni a FP szoftver-en belül. Ez a beállítás a program első ablaka környékén van, nem kell végigmenni újra a mintavételezésen.
Most nincs előttem a gép, nem tudom pontosabban elmondani.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1815) Dagadék


Dagadék
csendes tag

Hell Mindenkinek!

Már nézegetem egy ideje ezt a topicot. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a Lenovo 3000-es széria mennyire éri meg a pénzét és mennyire megbízható? Már sok helyről hallottam sok jót, viszont ahogy itt olvasgattam... hát vannak nem túl olajozottan menő dolgok a gépek körül. :)
Mondjuk nyilván a problémákról ír itt mindenki, azokat akarja orvosolni, de mindemellett szeretném tudni, hogy "egészében" hogy érzitek a dolgot.

Most akarok gépet venni és jól jönne egy kis hamubasült jótanács. :U

Üdv!

"Amíg leng a lánc, meleg az ülőke."

(#1816) effb válasza Dagadék (#1815) üzenetére


effb
csendes tag

Itt is olvashatsz az N200-asról:
[link]
Amit a gépemről mondani tudok: XP -vel használom és tulajdonképpen szépen muzsikál.
Kétség nem fér hozzá, hogy vannak ennél jobbak is egészen biztosan, de azok nem ennyibe kerülnek. Szerintem megérte az árát.
Apróságok, de nem mellékesek:
- mindkét memóriamodul könnyen elérhető, ha cserére kerülne sor. (megvétel után raktam bele még egy keveset) - nem úgy mint más nevesebb gyártóknál, ahol a billentyűzet alá "ássák" a másodikat
- akku nélkül is képes működni hálózatról
- nem egy kis darab, de a 15,4" az ekkora......ha nem nagyon hurcolászod sehová, akkor ez nem igazán szempont
- a supportja egész jó (a fórumon felvetett BIOS kérdés egy talány) - a netről leszedett driverekkel (beleértve az ott felajánlott BIOS verziót is) az XP, már ha tényleg leszed az ember onnan mindent, akkor jól működik.
- azokat a bizonyos "gyári" teljesítményszinteket XP-n még nem sikerült megtalálnom (igaz nem is nagyon volt időm kutakodni, a SpeedswitchXP progit sem raktam fel még - bár mint írtam a két mag miatt lehetnek ezzel gondok azért).....Vistával működik.....

[ Szerkesztve ]

(#1817) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Én most vettem pár hete egy n200 notit.

Sokat olvastam, hogy el tudjam dönteni: nekem ez kell!

Vannak problémák, igen - de sztem még akkor is kevesebb, mint jó pár másik márkánál és nem igazán kell attól félni, mert elég kicsi az esélye hogy rosszat fogsz ki.
Voltak alaplapi hibás szériák, gondolom... mert sokan vitték azzal vissza garba, bár kiadtak egy usb javítást lehet elég lett volna azt felrakni az embereknek.

Én is féltem a hibáktól és még most hozatom bele a memóriákat, mert vártam, hogy ha kijön valami hiba, akkor ne álljon benne a pénzem (bár elég olcsó).

Ha nem vágysz csicsás gépre, akkor ezt ajánlom, mert nagyon egyszerű (kinézetre) de mégis lehet érezni, hogy (viszonylag) minőségi.
Kamera elmegy, ujjlenyomat olvasót csak bejelentkezéskor használom de ha lusta vagyok jól jön + jól mutat, játékok ami kell nekem az megy(menni fog memóriával), akkut próbálom inkább kivenni hogy ne használódjon feleslegesen amikor hálózatba van dugva a gép, wifi nekem az n-es van amit még nem próbáltam ebben de a többivel (a,b,g) jól megy,
"Megéri az árát".

Drivereket érdemes a system update-tal leszedni és elmenteni valahova, mert következő telepítéskor visszamásolod és felpakol magának mindent.
BIOS-t nem frissítettem(amíg nem biztos hogy az miatt van egy probléma nem kell frissíteni).
Előtte persze másik gépről egy lan drivert lehet szerezni hogy a netre tudjon menni.
Úgy látom, hogy 32 bites xp re és 64 bites vistára van minden driver, de nekem ez tökéletesen megfelel. Linuxot is akartam próbálni csak annyi driver hiányt jeleztek, hogy nem mertem belefogni (kezdő vagyok linuxban).
MAC-et akarom még kipróbálni (poénból) elvileg megy 1-2 driver hiánya miatt sztem az se lesz hosszú életű.

[ Szerkesztve ]

(#1818) bit_vector válasza Laca0 (#1810) üzenetére


bit_vector
tag

szerintem a válasz közérdekűsége miatt írd be ide a fórumba hogy mit válaszoltak :)

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1819) Laca0 válasza bit_vector (#1818) üzenetére


Laca0
addikt

;] Dehogy írom! ;] :)) egyenlőre még csak bekérték a sorozatszámot :P

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1820) bit_vector válasza Laca0 (#1819) üzenetére


bit_vector
tag

:W :DDD ;]

szegény szervíz mennyit dolgozik most más elszúrása miatt :D

egyébként én is elszúrtam tennap a frissítéssel az új bios-t

ma leszedtem a bios updater-t csak kellene egy új bios tartalom :) (ja és teljes C++ forráskód ott van mellette :Y )

ha valakinek van mentse le, és ossza meg velünk :) (a serial és egyébb cuccok külon EEPROM tartalomban vannak ha jól sejtem)

[ Szerkesztve ]

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1821) Laca0 válasza bit_vector (#1820) üzenetére


Laca0
addikt

Szivesen elküldöm, de hogyan tudom lementeni?
Mert a Winphlash programban nem találok ilyen opciót.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1822) Laca0 válasza bit_vector (#1820) üzenetére


Laca0
addikt

Egyébként miért mondod, hogy elszúrtad? Valami gond van vele?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1823) Kephamos válasza hudyfiu (#1817) üzenetére


Kephamos
addikt

Nam használódik az akku. Bármit csinálsz, kb két évig bírja egy iylen aksi. Csak feleslegesen szopatod azzal magad, hogy ki meg beteszed. Ez kb olyan, mint becsomagolni a távirányítót. :DDD
Mod.: nekem minden megy ubuntu alatt, csak a kártyaolvasóval nem fogalkoztam még.

[ Szerkesztve ]

(#1824) Laca0


Laca0
addikt

Na. Hívtak ájbíemék.
Azt mondta a szervizes, hogy gőzük sincs, mi baja a bluetooth-omnak, telepítsem újra a zikszpét.
A bios-ra meg azt mondta, hogy 2 változat van: az egyik a Realtek hangcsipeshez, a másik meg valami Adi-hoz. Az egyiknél tényleg 1.08-as a verzió. Biztosan rosszat válaszottam ki letöltéskor.
Mondom neki, hogy nem hiszem, mivel az automatikus update programjuk is ezt töltötte le. Mindenesetre megnéztem mégegyszer a weben is, és csak 1-et ajánl fel...
... szóval ez a szerviz sem jobb, felkészültebb, mint a többi... :(((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1825) bit_vector válasza Laca0 (#1822) üzenetére


bit_vector
tag

tegnap ráeresztettem a gépre a system update-t, és szépen a 23-ast felülírta 21-el... túlságosan bíztam abban, hogy azért csak tudja a szoftver készítője, hogy mit csinál... :(

az opció pedig a backup bios only... :)

üdv...

ja, az enyém 0769-BAG típusú, nme tudom a tied milyen (ez sem mindegy)

[ Szerkesztve ]

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1826) effb válasza Laca0 (#1824) üzenetére


effb
csendes tag

Köszi, hogy megosztottad velünk az infót. Bár sokkal okosabbak nem lettünk tőle.
Nekem ez a típus van: 0769-B8G (Realtek audio - bár szvsz ez lényegtelen itt)
Jelenleg 1.02 BIOS verzióval, XP prof. fut rajta és működik minden rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1827) Laca0 válasza bit_vector (#1825) üzenetére


Laca0
addikt

Az enyém B8G és 1.08-as. De megpróbálom lementeni, hátha valakinek jó lesz.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1828) Laca0


Laca0
addikt

Lementettem a bios-t. 1MB. Tömörítve 580k.
3000 N200 0769-B8G 1.08 bios verzió
Kinek küldjem el?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1829) effb


effb
csendes tag

Google earth-t nézegettem volna ma este.......
Alig elindítom minden alkalommal kékhalállal megadja magát a gép, azzal az üzenettel, hogy az illesztőprogram végtelen ciklusba került. Ez általában magának az eszköznek v. az illesztőprogramnak a hibájára utal. Illesztőprogram frissítését keresse a gyártónál.
A problémát valószínűleg a köv. fájl okozza: igxprd32

Na bravo. Mindent a netről töltött le az update, a legújabb verzióval.
Lehetséges, hogy mégis kellene neki az a bizonyos legújabb BIOS???

Másnál is jelentkezik ez a hiba, akinek N200-as 0769-B8G típusú gépe van?

(#1830) effb válasza Laca0 (#1828) üzenetére


effb
csendes tag

Nekem jöhet.....effb@index.hu
és köszi.
Talán ez lesz a bibi, ha a videókártya lenne rossz, az nagyobb szívás.....
Vagy ennyire nem bírná a google earth-t csak?????
Azért ezzel legalább meg kellene bírkóznia.....
Játékokkal nem tudom mi a helyzet, nem futtattam még ...de lehet, ott is gond lenne ezek után....

[ Szerkesztve ]

(#1831) Laca0 válasza effb (#1830) üzenetére


Laca0
addikt

Elküldtem.
Sajna azt kell mondjam, hogy nem szabadulsz meg ezzel a kékhaláloktól...
Csináltam egy friss telepítést az IBM szervizes javaslatára. Eredmény: szűz telepítéskor is hazavágja az xp-t a mobilos betárcsázás... :(
Már csak abban tudtam reménykedni, hogy legalább kábellel megy a net... pedig jó lett volna vezeték nélkül... hiszen ez is szempont volt a gép választásánál.. :(((
USB kábellel is ugyanezt csinálja! Kékhalál! Na erre varjál gombot!! :Y
A telefon másik géppel, bluetooth-on és kábelen is megy gond nélkül.

Biztonság kedvéért csináltam a művelet előtt egy mentést, hogy ha mégsem jön be a reinstall, ne kelljen újból mindent fölpakolni. Eredmény: ÓRIÁSI SZÍVÁS! A Lenovo Care backup-ja nem látja a korábbi mentéseket!!! :O Pedig fizikálisan megvannak a méretekből itélve!!!
na ebből hogy mászok ki...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1832) effb válasza Laca0 (#1831) üzenetére


effb
csendes tag

A Lenovo Care mentések ügyében sajna nem tudok segíteni. (még nem használtam, de csináltam azért miután felraktam mindent én is 1 back up-ot)
Rendszervisszaállítási pontot nem csináltál a Windowsban?

[ Szerkesztve ]

(#1833) bit_vector válasza Laca0 (#1831) üzenetére


bit_vector
tag

szerintem az XP drivere ratyi, nem a gép. A kommunikációs port drivere nem szereti valamiért. Nem lenne csoda, ezen a téren m$ nagyot alkotott.. az usbserial.sys egy kalap sz....

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1834) bog9 válasza Laca0 (#1682) üzenetére


bog9
csendes tag

Szia Laca!

Nemrég vettem egyet laptopot, mégpedig egy:TPN200 TY2BAHV PD1.46G-2M, 2*512,120G +Vista Home :O --- nagyon belassítja :((( .
Elsősorban az a kérdésem, hogy hogyan tudtad elővarázsolni a webcamot, és az ujjlenyomatolvasót?
Jó az igaz, hogy nem nagyon értek a gépekhez, de mindent megnéztem amit lehet, és egyedül az eszközkezelőből tudom hogy van USB 2.0 webcamom, meg abból hogy látom a kis lencséjét és a jelet :D . Az ujjlenyomatolvasó is feltelepült bizos magától, mert a bekapcsolással feltelepített mindent magának a vista. Ha tudnál ebben segíteni, az nagyon jó lenne! Próbáltuk a Skype-on, és MSN-en keresztül elindítani, de azt írja hogy más program használja, vagy hogy már használatban van vagy ilyesmi, de nincs semmi életjele, nem is világít semmi. :-( :-( :-( Lehet csak dísz!!!:-) :F
Ha tusz kérlek írj nekem a bog@vipmail.hu címre mert azon bizti egyből meglátom. A Vista leszedéséről, meg kezdek lemondani, mert a driverkeresgélés nem nagyon megy. A lenovo oldalán nem tudom hogy minden fent van-e ami kell. Neked sem adtak hozzá telepítő Cd-t? Az már a múlté:-)?
Mindenesetre köszönöm előre is válaszod! Remélem nem nagy a probléma! De elég vicces, hogy ilyen nehéz megtalálni. :-) Köszönetel: Bogi :-)

(#1835) Laca0 válasza bog9 (#1834) üzenetére


Laca0
addikt

Köszönöm a bizalmadat, de én vista-t még nem telepítettem rá, nem tudom a driver-szükségletét.
XP telepítésében tudok segíteni:
1. XP telepítés
2. hálózati kártya driver telepítés (ezt korábban, más géppel le kell tölteni a netről)
3. internet beállítás
4. Lenovo Care, System Update és .Net Framework 2.0 programok letöltése.
5. telepíteni a következő sorrendben kell: .NET - Care - System Update

Ekkor megjelenik az asztalon a Lenovo Care narancssárga ikonja, amin a system update-ra kell menni. Ez leszedi és fel is telepíti az összes driver-t és programot, ami van hozzá. Az összes fülön be kell pipálni az összes letöltést. Kb. 2-3 óra egy normális ADSL-en.

Két dolgot érdemes véleményem szerint kihagyni, mert nálam gondot okoztak:
1. ThinkVantage Access Connections (WLAN kapcsolati problémákat okozott)
2. BIOS update (nem biztos, hogy újabb és jó verziót szed le)
Ezekről le kell venni a pipát az update indítása előtt.

A webkamera XP alatt minden driver vagy beállítás nélkül megy, a sajátgépben is megnyitható, szabványos videoeszköz.

Az ujjlenyomat szkennerhez driver kell, amit leszed az update. Azt viszont be kell állítani, mielőtt használatba veszed. Előszöris ujjlenyomat mintákat kell felvenni, majd a programban engedélyezni, hogy a loginba beépüljön. Ha minden sikerült, akkor windows induláskor, amikor a jelszavadat kell megadni, megjelenik a fingerprint ikonja, és várja, hogy azonosítsd magad.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1836) bog9 válasza Laca0 (#1835) üzenetére


bog9
csendes tag

Köszi a gyors választ! :DD

Megpróbálkozom vele szeintem, de az bizti nem egyedül :U , mert iszonyat lassú a Vistától.
Majd azért még olvasgatom a hasznos tanácsokat :-)
minden Jókat ;)

(#1837) anonym147


anonym147
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy problémám. Ma reggel a barátnőm használta a gépet akkuról, majd letette, de nem kapcsolta ki. Én sem foglalkoztam vele. Lemerült az akksi.
Miután feltettem töltőre csak villogott narancssárgán az akku ikonja, majd kialudt és nem világított folyamatosan, mint mikor töltené.
Elindult a windows és az akku 0%-on van és továbbra sem tölti.
Néztem az Energiaellátoson belül a riasztásokat és sajnos nem volt beállítva semmi esemény alacsony akkuszíntre, hagyta lemerülni.

Ilyenkor mi van? Volt egy akksim?

Ha vkinek lenne ötlete azt megköszönném.

(#1838) anonym147


anonym147
csendes tag

Miközben keresgéltem az előző problémámra vmi megoldás erre leltem:
Omnipass: [link]

(#1839) effb válasza anonym147 (#1838) üzenetére


effb
csendes tag

Milyen eredményre jutottál vele?

Laca0 telepítési útmutatójához annyit fűznék még hozzá, hogy nálam az XP-hez a video driver sem a legfrissebb volt, ami a system update-tel lejött.
Az Intel oldaláról letöltve a legfrissebbet, érdekes módon az addigi kékhalál problémám is megoldódott......
Ennyit a Lenovo-IBM support naprakészségéről......

[ Szerkesztve ]

(#1840) effb


effb
csendes tag

CPU-Z vel milyen órajeleket mértek?
(1.43-as verzió már felismeri a T7100 -as procit).....az Everest 4.20 nekem teljesen mást mutat......
Másnál is így van??

[ Szerkesztve ]

(#1841) evetke válasza Laca0 (#1824) üzenetére


evetke
csendes tag

Szia Laca0,

egy ideje hasonló gonddal küzdök én is. Lenovo N100-on Nokia telóval PC Suite-on keresztül neteznék. Új telepítés esetén sima ügy, amint felteszem a rescue&recovery és presentation director frissítéseket - a kapcsolat felépítésekor kék halál. Tejlesen mindegy, milyen adatátviteli technikát használ az ember, bluetooth vagy usb kábel, ugyanazt műveli. Próbáltam különböző Nokiákkal (2G, 3G), különböző SIM kártyákkal (Pannon, T-Mobile, Vodafone). A problémát nem a telefonok vagy az adatátvitel okozza, hanem valamilyen driver-ütközés a Lenovo-n belül (vagy a fent említett, utólag telepített frissítések egyike).
Kíváncsian várom a fejleményeket...

[ Szerkesztve ]

2003-11-03 22:14 óta "újonc"...

(#1842) anonym147 válasza anonym147 (#1837) üzenetére


anonym147
csendes tag

Nos, vki?

Néztem a könyvét azt írja, h ilyen esetekben tegyük a töltőre 24 órát és majd elindul a töltés, amennyiben nem, cserélni kell az akkut.
Nem indult el, sajnos még mindig nem világít az elején akku ikonja.

Ezekben az akksikban nem kellene lennie vmi védelemnek, h ne lehessen mélykisütni?

Próbáltuk tápról "meglöketni", de semmit nem vett fel így sem.

(#1843) effb válasza anonym147 (#1842) üzenetére


effb
csendes tag

Ha még garanciás, akkor lehetne szervízzel próbálkozni, talán adnak egy újat....
A gépet kellett volna szerintem úgy beállítani, hogy bizonyos akkuszint alatt kapcsoljon ki.
Persze ez késő bánat.

(#1844) Laca0 válasza evetke (#1841) üzenetére


Laca0
addikt

Szia Evetke!

Próbáltad úgy, hogy törlöd ezeket a programokat, driver-eket? Attól megjavult?
Ha igen, akkor én is elkezdek kísérletezni. Ha nem, akkor csak egy újratelepítéssel lehet elindulni... :(( ...eddig többet barkácsoltam ezt a gépet, mint amennyit használtam... nem vagyok valami boldog!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1845) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Valaki próbált már 64bit-es Ubuntu-t felrakni?
nekem nem megy fel egyszerűen nem tudom hogy mi a baja ... elkezdem e telepítést és nyelvi beállításoknál szerteszét fagy ...
Van valakinek hasonló tapasztalata?

üdv

(#1846) lakisoft válasza doktor úr (#1803) üzenetére


lakisoft
veterán

ezt 32-bites vagy 64bites csinálja?

(#1847) Mazsika


Mazsika
őstag

n100-on lehet biost frissíteni valami progival és van értelme egyébként...???

Dáccsika

(#1848) effb válasza Mazsika (#1847) üzenetére


effb
csendes tag

Ha működik minden eszközöd megbízhatóan, stabilan, akkor én nem frissítenék egy esetleges újabb verzióra....

[ Szerkesztve ]

(#1849) Goya


Goya
csendes tag

S.O.S.
Bootolás közben, amikor éppen megjelennek a felhasználók ikonjai, beüt a ménkű: a bal felső sarokban fekete alapú ablak valami hibaüzenettel, de olyan gyorsan újraindul, hogy esélyem sincs elolvasni. Próbáltam Pause-t meg fotózni , de egyik sem sikerült.
És ez ilyenkor végtelen ciklusba kezd és csinálja amíg F8-al meg nem állítom és visszaállítom ez előző jó boot folyamatot.
Ismerős ez valakinek?
Hogyan lehetne a hibaüzenetet megtudni, menti ezt valahova?

[ Szerkesztve ]

(#1850) effb válasza Goya (#1849) üzenetére


effb
csendes tag

Szerencsére ezt problémát nem ismerem.......
Esc-pel nem próbáltad???? (csak ötlet)
Naplózás???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.