Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Otisz válasza Zolko001 (#690) üzenetére


Otisz
őstag

A 3év nem plusz 3, hanem összesen három.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#752) Sipi válasza DoubleD (#750) üzenetére


Sipi
addikt

Ha elmented a recovery készletet (5-7 CD, vagy 1CD+1DVD), azzal vissza tudod állítani a vételi állapotra (amikor vetted). Rejtett partíció és eredeti oprendszer lesz rajta, mintha be sem lett volna kapcsolva. Persze ez mindent törölni fog a gépről.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#753) DoubleD válasza Sipi (#752) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Zsíroskifli. :)

OFF: 12 nap különbséggel reggeltünk. :)

Guck mal: írtam még egy kérdést:

Sőt: további ötlet: egyelőre még nem értek hozzá (majd miután meglesz a gép, és elrontottam), de pl. szét tudom darabolni pl. partition magic-kel a Lenovo által nekem szánt ~70gigát?

Túl kényelmes ez a gombnyomásra-visszaáll-minden téma ahhoz, hogy csak úgy letöröljem, viszont ha van köztes megoldás, az csak jó.


[Szerkesztve]

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#754) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Megint restartolt a gép, kékhalálnál ezt írta ki IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL és a w29n51.sys fájl okozta...
Ez mi lehet?

Más fórumokon írják, hogy pl Kerio tűzfal is produkál ilyesmit (én meg pont azt használom).

Közben találtam ezt: [link]
És én wifi-vel kapcsolódok a netre...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#755) Jank válasza Andris_2 (#749) üzenetére


Jank
tag

Fényes kijelzővel ellátott tipusom van, de egyáltalán nem zavaró.Dolgozom a géppel, minden fényviszony között és nem észrevehető. Valószínűleg a háttérvilágítás miatt a visszatükröződés olyan kicsi kontraszttal rendelkezik ami nem jelent problémát.Amikor a tipust kiválasztottam én is hátrányként fogtam fel. de mielőtt megvettem volna megnéztem mindkét kijelzős verziót.Összevetve a kettőt a fényes mellett döntöttem.
Véleményem szerint nem ez a paraméter ami döntő lehet a választásban.

(#756) Shadowfax válasza Trianrta (#754) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nem hinném, hogy tűzfal gond lenne, inkább driver hibának tűnik. :F
A legfrissebb driverek vannak a gépeden? [link]
Az egyenkénti driver-keresgélés helyett egyébként a System update progit ajánlanám: ezt letöltöd, elindítod, automatice felismeri a géped, s leszedi a legfrisebb cumókat. [link]

(#757) Ear válasza Andris_2 (#749) üzenetére


Ear
csendes tag

Pontosan így vagyok vele én is. Jojózott a szemem, mikor a boltban egy fényes kijelzőben megláttam saját magam képét, mint egy borotválkozótükörben. Eröltetni kellett, hogy ne a tükörképre, hanem a képernyőre fókuszáljak. Nem, nem, soha! :O
Mozizásra viszont szép, fokozza az élményt.

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#758) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Szerintem megvan a hiba oka, itt le is írták: [link]

Szóval én Wifin netezek (Intel® PRO/Wireless 2915ABG Network Connection) és a wifi drivernek, ami alapból fent van, van valami biztonságihibája!
Az intel oldalán van is fent friss drájver (nem tudom a Lenovo oldalán miért nincs...?).

Letöltöttem a friss drivert, fel is telepítettem, de nem tudok csatlakozni a netre, mert a régi kapcsolat is él még és azt sehogy sem tudom megszüntetni. Két vezetéknélküli ikon van az óra mellett, a régi az pirossal x-szelve, de valamiért mégsem engedi az újat kapcsolódni...
Már eltávolítottam a régit és fel az újat, de ugyan az a helyzet, nem engedi csatlakozni.

(#759) Blaise válasza Sipi (#746) üzenetére


Blaise
veterán

De ha valaki neki áll formázni, hogy irgum-burgum minek van nekem itt minden felpakolva, akkor valszeg nem az az első dolga lesz a mentés készítése :D

(#760) Sipi válasza Blaise (#759) üzenetére


Sipi
addikt

Viszont el nem tudod képzelni, milyen magasról leszarom az ilyenek nyavajgását, meg fröcskölését, hogy ''hábazmeg, hun van az omnipássz, he?''... :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#761) szabi0101


szabi0101
csendes tag

Sziasztok!

Van egy C200-am core 2-es 1660mhz-es procival és olyan gondom van vele, hogy ha hálózatról megy a gép, akkor percenként bekapcsol a ventillátora kb 10 másodpercre, majd kikapcsol. Nem terhelem meg ilyesmik, csak flash fxp megy, és rendre bekapcsol a venti, ami kicsit idegesítő. Everest 48 fokosnak írja a procit ebben az állapotban. Nem tud valaki megoldást erre, hogy tudnám megszüntetni ezt a venti ki-be kapcsolást? Ha akksiról megy úgy vettem észre nem csinálja ilyen gyakran. Akinek ilyen gépe van nézze már meg légyszi hány fokos a procija. Amúgy nem az eredeti rendszer van már rajta, hanem újrahúztam egy másik xp pro-ra. Lehet ez a hiba forrása?

Előre is köszi!

(#762) Shadowfax válasza szabi0101 (#761) üzenetére


Shadowfax
addikt

Állíts be egy másik energiagazdálkodási sémát. Vlsz most egy olyat használsz, amikor mindig maxon van a proci, s emiatt kapcsol be a venti állandóan.

(#763) szabi0101 válasza Shadowfax (#762) üzenetére


szabi0101
csendes tag

Már próbáltam. Minimális energiagazdálkodáson is ezt csinálta. Most pedig hordozható, laptop gazdálkodáson van és így is bekapcsol állandóan. :(

(#764) Sipi válasza szabi0101 (#763) üzenetére


Sipi
addikt

Elképzelhető, hogy a gyalulás miatt minden, ehhez a laptophoz készített séma eltűnt, s csak a gyári, windowsos van. Az pedig esetleg nem ismeri olyan jól a hardvert, vagy pl. arra van kódolva, hogy 40 fok felett menjen a venti.
A Lenovo letöltéseitől le kellene szedni (és telepíteni) a Power Managementtel kapcsolatos programokat.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#765) szabi0101 válasza Sipi (#764) üzenetére


szabi0101
csendes tag

És a power managment-beli beállításokat melyik driver tartalmazza? Mert feltettem chipsetdrivert meg minden ilyesmit, szóval sztem működnie kellene.

(#766) Sipi válasza szabi0101 (#765) üzenetére


Sipi
addikt

Nem tudom, illetve ezek közül valószínűleg semelyik. Nincs laptopom, de mintha különálló program lenne Power Management névvel, amivel a laptop különleges extráit is kezelheted.
Tedd fel, indítsd el a System Update-et, s mazsolázz kedvedre. Vagy várj, amíg egy hozzáértő aprólékosan leírja, mit kell csinálnod, hogy visszaállítsd a laptopod funkcionalitását.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#767) Ear


Ear
csendes tag

Apropó, power manager. A vezérlőpult Energiagazdálkodási lehetőségeknél nekem csak 2 energiagazdálkodási séma választható a legördülő menüből: hordozható/laptop és otthoni/PC. De mintha korábban több lehetőség is legördült volna. Nálatok hány lehetőség van? Lenovo 3000 C200 gépről van szó.

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#768) DoubleD válasza Sipi (#766) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Sipi, partition magic-kel tudok úgy vágni, hogy a káposzta (előtelepített rész) is megmarad?

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#769) Ear válasza szabi0101 (#763) üzenetére


Ear
csendes tag

Minimális energiagazdálkodást hol lehet beállítani? Nekem az energiagazdálkodási sémák alatt csak 2 lehetőség van: laptop és asztali. Lehet, hogy valamit eltüntettem???

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#770) Sipi válasza DoubleD (#768) üzenetére


Sipi
addikt

Úgy vagdalsz vele, ahogy neked tetszik. Átméretezés, vágás, összevonás, akármi.
Az más tészta, hogy miután megnyomtad az Apply gombot, kezdhetsz imádkozni... Nekem a PQMagic eddig MINDENT elcseszett. Másoknak sosem votl vele gondja. Az benne a szép, hogy a legapróbb hiba is elrontja az összes partíciódat.

Érdemes a rejtett részt teljesen békén hagyni, ne változtasd az elejét/végét/méretét. Az eredeti C:-vel utána azt művelsz, amit nem szégyellsz. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#771) Sipi válasza Ear (#769) üzenetére


Sipi
addikt

Elolvastad a 764-et?!? Gyalulás után _értelemszerűen_ nem lesznek fent a laptopodhoz készített, a hardver minden apró porcikáját ismerő sémák és programok. A Windows pedig alapból nem ismerhet mindent a gépedben. Sajnos, ez laptop, nem desktop, tessék tudomásul venni, hogy _speciális_ hardver, kellenek a hozzá adott driverek, kezelőprogramok. Vagyis egy részük.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#772) Ear válasza Sipi (#771) üzenetére


Ear
csendes tag

Nem gyalultam, de lehet, hogy valamit csináltam. Az a baj, hogy a Lenovo site-on éppen a Power Management -nél nincs semmi :( Se program, se driver. Még rendesek, hogy azért a táblázatukba beletették: Power Management - ha nincs is hozzá semmi. Nem tudom, talán a chipset drivert kéne újra feltenni?? De az persze még az eredeti, és azt írja Lenovo site, hogy you don't need it. Hm. :R

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#773) Lenovo válasza Sipi (#748) üzenetére


Lenovo
tag

''Igen. Sajna, az ujjnyom-olvasó a SATA-vezérlőn van, s kell neki legalább egy partíció. Abban a pillanatban, ahogy megvltoztatod, az ujjolvasód elpárolog a gépből. Nem garanciális probléma, a Lenovo-szervízben már ismerik a jelenséget, rengeteg ifjú titánt röhögtek emiatt körbe.''

Kolléga úr, tartózkodjon, az ilyen humoros dolgoktól, mert sajnos sokan vannak, akik ezt készpénznek veszi. :D Annál is inkább, mert Ön eddig rendkívűl járatos ember benyomását keltette, tehát az Ön szava minden körülmények között hiteles! :R

(#774) Sipi válasza Lenovo (#773) üzenetére


Sipi
addikt

Jajj, elnézést. Való igaz, sokszor hajlamos vagyok elfeledni azt a bizonyos emberi tényezőt. :( Bár aki ezt komolyan veszi, eltiltanám a laptop-használattól. :)

Ja, és: :B

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#775) DoubleD válasza Sipi (#770) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Köszi! :)

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#776) Shadowfax válasza DoubleD (#775) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha a partisün médzsik helyett ajánlhatok valamit (Sipi rejtetten célzott arra, hogy az nem a legjobb progi): Acronis Disk Director (esetleg Acronis True Image). ;)

(#777) sssent válasza Shadowfax (#776) üzenetére


sssent
senior tag

Kerítek egy ilyet, mert a PMagic-kel játszani jobb móka, mint az orosz rulett. Decemberben két hajszálpontosan megegyező, frissen telepített R51 rendszerpartícióját szerettem volna kettészabni. Az egyik tökéletes lett, a másikon minden elszállt (a szervíz partíciót is beleértve). Hogy hogyan sikerült neki, arról elképzelésem sincs :C

(#778) Sipi válasza sssent (#777) üzenetére


Sipi
addikt

Mivel ez shareware, erős korlátozásokkal, tudom még ajánlani a System Rescue CD-t: [link]. Ez egy ingyenes, Linux alapú karbantartó, többek között partíció-kezeléssel is. Elszállni még nem szállt el tőle partícióm, bár egy esetben a Windows Disk managementje rendes, nagyobb méretűnek látta a méretezett partíciót, az Intéző pedig az eredeti kicsinek. Mindenesetre megbízhatóbb, mint a PQMagic. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#779) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali

Hugomnak kellene találnom egy stapabíró (amit több éven keresztül használhat) 220-240 e Ft-ért és én ezt a n100 Lenovót vagy egy Hp NX7400 est néztem
Mivel egyetemista így ingyé jár neki a krampruszos epxé pro :D
kérdés: 1. Van ez az N100 as valahol nem előrecsomagolt hómmal :(((
2. vagy ha leszedem róla az eredetileg telepített hómot és a rejtett partíciót akkor fog valaha is működni teljes értékűen a gép :O (az ujjlenyomatolvasóval, (mert ezen kívül itt csak a wifis netezéssel volt))

köszi :R

(#780) Trianrta válasza Lenovo (#773) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Használ valaki rajtam kívül wifis router/net elérést?

[Szerkesztve]

(#781) Ear válasza Trianrta (#780) üzenetére


Ear
csendes tag

Én igen. SMC router, acsess point üzemmódban. Kiválóan működik.

Miben hasonló egy veréb? Mind a két szárnya egyforma. Különösen a bal.

(#782) Dodder


Dodder
tag

Sziasztok!

Nem tudom volt e téma a következő dolgog nem tudtam átnézni az egész topikot.
Azt szeretném megtudni,hogy lehete valahogy tunningolni kicsit az n100 -as notikat.
vagyis, procc orajel memória időzítés ilyenek.sajna az intelnek hála nem lehet semmit sem állítani a bios-ban pedig lenne mit kihozni a notiból.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#783) Shadowfax válasza Dodder (#782) üzenetére


Shadowfax
addikt

Notebooknál a tuningot felejtsd el, a hűtés nem erre lett tervezve.

[Szerkesztve]

(#784) Trianrta válasza Ear (#781) üzenetére


Trianrta
aktív tag

És Neked is ''Intel® PRO/Wireless 2915ABG Network Connection'' az integrált wifi kártya?

Sehogy nem sikerül beindítanom a legfrissebb Intel drivert, márminthogy kapcsolódjon a routerhez.
Nekem Netgear routerem van, a normál ''gyári'' driverrel működik, csak időnként lefagy.

[Szerkesztve]

(#785) Dodder


Dodder
tag

Ok. A mem időzitésekkel lehet valamit kezdeni?

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#786) Dodder


Dodder
tag

én egy linksys wi-fi ruotert használok és megy mint atom.
ilyen a wi-fi kari benne:Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
pontosan mi a hiba?

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#787) Trianrta válasza Dodder (#786) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Van a driverben egy biztonsági hiba [link], ezért szertném lecserélni a legújabbra.

Amikor felteszem az új drivert, megszünik a kapcsolat a routerrel és sehogy sem sikerül rábeszélni. Visszateszem a régit és azonnal kapcsolódik.

[Szerkesztve]

(#788) Dodder


Dodder
tag

leszedem az enyémhez tartozót és megnézem mit csinál vele

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#789) Dodder válasza Trianrta (#787) üzenetére


Dodder
tag

feltettem a drivert ujrainditottam müxik rendesen....

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#790) Trianrta válasza Dodder (#789) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Az jó.
Csak a drivert frissítetted vagy a programot is?
Az Access Connection fut nálad?

(#791) Trianrta válasza Dodder (#789) üzenetére


Trianrta
aktív tag

A 9.0.4.26 -os vagy a 9.0.4.17 -es drivert tetted fel?

(#792) Shadowfax válasza Trianrta (#790) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem nálad az lehet a gond, hogy a Lenovo Access Connection és a Win saját hálózati kapcsolat programja összevesznek. Azt javasolnám, hogy ne az Access Connection-t használd, mert ezzel a wlan-kártya típussal szokott baja lenni.

(#793) Dodder válasza Trianrta (#790) üzenetére


Dodder
tag

Intel(R)PROSetWirelessSoftwareVer10.5.0.1_32 egyszer ezt tettem fel
utánna ezt Wireless_v10.5.1.0_Win_Drivers mind a két drivert az intel oldalról töltöttem le.

az Access Connection tökéletesen műxik

[Szerkesztve]

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#794) Trianrta válasza Dodder (#793) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Azt nézd meg, hogy az eszközkezelőben a driverhezmit ír ki, valami ilyesm: 9.0.4.26

(#795) Trianrta válasza Shadowfax (#792) üzenetére


Trianrta
aktív tag

''Szerintem nálad az lehet a gond, hogy a Lenovo Access Connection és a Win saját hálózati kapcsolat programja összevesznek. Azt javasolnám, hogy ne az Access Connection-t használd, mert ezzel a wlan-kártya típussal szokott baja lenni.''

OK, de pontosan mit is csináljak?

Az access connestion-t nem tudom leszedni, mert nincs bent a programok hozzáadása részben. Megnéztem msconfig-ban, és ott azt jelzi, hogy fut.

(#796) Dodder válasza Trianrta (#794) üzenetére


Dodder
tag

10.5.1.59 ezt irja ki az ezköztulajdonságoknál.

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#797) Trianrta válasza Dodder (#796) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Akkor nem alegújabbat tetted fel, itt ellenőrizheted: [link]

Most hirtelen arra gondolok, hogy megpróbálom én is az utólsó előtti drivert feltenni, abban már javították a hibát és hátha az működik nálam is...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#798) Shadowfax válasza Trianrta (#795) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az access connestion-t nem tudom leszedni, mert nincs bent a programok hozzáadása részben

A program teljes neve: ThinkVantage Access Connections, tehát ne az ''a'' betűnél keresd. :B

(#799) Trianrta válasza Shadowfax (#798) üzenetére


Trianrta
aktív tag

''ThinkVantage Access Connections''

Igen, tudom. Természetesen így is néztem, de nincs ott.
Próbáltam azt is, hogy újratelepítettem, de akkor sem jelent meg az unistall.

Maga a program nekem a ProgramFiles \ ThinkPad \ meg még valami \ könyvtárban van, de ott sem találtam uninstall.exe vagy hasonló fájlt.
Töröljem ezt az egész könyvtárat aztán kész?



[Szerkesztve]

(#800) Shadowfax válasza Trianrta (#799) üzenetére


Shadowfax
addikt

Töröljem ezt az egész könyvtárat aztán kész?

Ez nem jó ötlet.
Az újratelepítés után újraindítottad a gépet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.