Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) denisz


denisz
csendes tag

Szilveszterkor sikeresen beboroztattam az n100-amat. Addig semmi gond nem volt vele, minden megfelelően működött. Szervíz (tosh.... displ...): bill csere, alaplap csere 245k HUF.
Ennyit hülyeségnek tartok rákölteni. Esetleg vkinek egy törött darab, aminek az alaplapja még jó nem akad? Más megoldás is érdekelne ha van.



Thamx : -denisz-

(#952) almi válasza radamsky (#948) üzenetére


almi
senior tag

Szal azt mondod h gariban kicserélnék az egész gépet?
Akkor érdemes letörölni mindent róla ügye?És rakjam vissza az eredeti XP Home-ot?

(#953) Zolko001


Zolko001
tag

Tudtok esetleg valamilyen hangrögzítő programot ajánlani? Külső forrásból (kazettás walkman-ról) akarok felvételet készíteni. A winfos részét képező HANGRÖGZÍTŐ alkalmazással csak 1 percet sikerült rögzítenem. Esetleg valahol be lehet állítani, hogy többet is vegyen fel egyszerre??!! :F Mert az tökéletes lenne amúgy..........

(#954) denisz válasza Zolko001 (#953) üzenetére


denisz
csendes tag

Nero wave editor. minden nero része.1xű és mindent tud, amit kell.

(#955) phobye


phobye
csendes tag

Hali!

Gondoltam újratelepítem a gépemet, mert akarok rá linuxot is, meg Windowst is. A Linux szépen felment, semmi gond. Viszont amikor egy letöltött Windows XP Home-ot akartam rárakni, közölte velem, hogy nem korrekt a kód, amit megadok neki a gép aljáról. Ez esetben hol találok olyan Home editiont, ami nem fog sipákolni a kódom miatt? Úgy tűnik Home és Home között is van különbség :S


[Szerkesztve]

(#956) Zolko001 válasza phobye (#955) üzenetére


Zolko001
tag

??? :F
Nem lehet hogy a kód a gép alján nem ahhoz a winfoshoz tartozik amit letöltöttél, hanem ahhoz ami a gépen alapból a rejtett partíción van???!!! hehehehe
De miért töltöttél le amikor a gépen is megvan ráadásul az jogtiszta... :))
vagy félreértettem a kérdésed?

[Szerkesztve]

(#957) Sipi válasza phobye (#955) üzenetére


Sipi
addikt

A gépedhez OEM típusú operációs rendszer jár. A kódod OEM-verzióhoz jó. A neten keringő illegális Windows-ok többnyire céges (Mass License-es) példányok.
Win-Lin telepítésnél egyébként is a Windows-t érdemes először feltenni, hogy a Linux bootmanagerét ne nyírja ki.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#958) radamsky


radamsky
senior tag

Lenne egy kérdésem:))

Telepitettem egy progit, ujrainditást kért, majd onnantol a windows nem akar bejönni

Valahogy le kéne szednem azokat a doksikat amelyekre szükségem van, mielőtt rányomok egy uj telepitést.
A windows sehogy sem jön be sajna.

Most ott tartok hogy kezembe a sata Laptop winyo és az az örült ötletem támadt hogy rádugom az asztali gépre a merevlemezt.

Formatilag rá tudom dugni sata táp és sata adatkábelre, de habozok hogy bekapcsoljam a gépet. Lesz neki valami problémája??

Arra gondoltam igy áthuzzom az adatokat és megoldodik a problémám



Azért kicsit keserü a szám ize, lehet hogy a winyo is elszállt, mert a lenovo gomb is csak a cd-ről hozza be a visszaállitást


[Szerkesztve]

(#959) Shadowfax válasza radamsky (#958) üzenetére


Shadowfax
addikt

Hibaüzenet vagy sípolás?

(#960) radamsky válasza Shadowfax (#959) üzenetére


radamsky
senior tag

semmi

elindul a win majd mikor bejönne a grafikus felület ujraindul

mindegy hogy csökkentett mod vagy bármi legyen:)))

amugy a rejtett partiticio is elszállhatott mert nem tudom visszahozzni az adatokat


Rádughatom a asztali a laptop winyoját????

(#961) Shadowfax válasza radamsky (#960) üzenetére


Shadowfax
addikt

Rádughatod az asztalira is, de nem vlsz, hogy a vinyó ''meghalt''.
De talán a notidban is meg tudod oldani. Két dolgot próbálhatsz:
1. A Recovery CD-k/DVD-k első lemeze a ''Recovery media'': erről bootolj, ott előjön egy javító konzol, abban van help, hogy milyen parancsokat kell beírni.
2. Winlemezről boot, recovery consol, fixboot, fixmbr parancsok.

(#962) radamsky válasza Shadowfax (#961) üzenetére


radamsky
senior tag

oké megoldva

ezt elmentem amit irtál:)


Amugy betettem egy windows xp profot, majd helyreállitás majd megjött a parancssor:)

c: nagyon lassan jott be
majd nyomnatm egy dir-t sajna nem jött meg

És mindegy mindegy alapon nyomtam egy chkds c:
15 perc után miután molyolt ujrainditottam és voilá már most a laptoprol irok:))

gyorsan lementem a cuccaimat, majd jöhet a helyreállitás



Amugy a helyreállito konzol se jött be:( ezért voltam picit szarban.
Igy a prof megoldotta a Home verzio hibáját

[Szerkesztve]

(#963) turbana


turbana
csendes tag

Van egy kis problémám, és hiába néztem át a 950+ hozzászólást, nem találtam rá megoldást.

Feltelepítettem a Vistát Lenovo 3000 notimra, arra gondolva ,hogy ha elrontom ,majd a Lenovo Care-el ugyis visszarakom az Xp-t pár nap után! Rosszul tettem. Lenovo Care nem mükszik! Gondoltam hátha töröltem a rejtett particiót valahogyan, de nem ,mert a partició méret változatlan.

Ha tudtok valami megoldást, hogyan varázsoljam vissza a ''gyári állapotra'', megköszönném!

(#964) Shadowfax válasza turbana (#963) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha a Vistás kalandozás előtt elkészítetted a Recovery CD készletet, akkor az első cd-ről kéne bebootolj, s ott követni az utasításokat.

Ha ez elmaradt, akkor sincs minden veszve. Írd ki cd-re az ezen a linken [link] található rnr31_rrd.iso fájlt. Aztán erről bootolj be, s kövesd a képernyőn az utasításokat.

(#965) turbana válasza Shadowfax (#964) üzenetére


turbana
csendes tag

Tökéletesen bevált, köszönöm!

(#966) Shadowfax válasza turbana (#965) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szívesen!
Remélem, a Recovery CD készletet megcsináltad/ most meg fogod csinálni (kb. 6-7 CD vagy 1 CD + 1 DVD-re lehet kiírni). ;)

(#967) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Szerintetek ez : Lenovo 3000 N100 0768-FEG egy korrekt kis masina, vagy vannak neki gyengéi, amik fontosak lennének, és egy konkurrens cég jobbat tud nyújtani? Nem hangszórókra gondolok, hanem wifi, sebesség, graf kari, effélék.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#968) HXY


HXY
addikt

Ilyenje van valakienek: TZ04LHL ? Vélemény?

(#969) radamsky válasza Shadowfax (#964) üzenetére


radamsky
senior tag

ahogy láttom mintha egy Vista is ott lenne:))


ezekszerint ezt is használhatom??

(#970) kisorosz


kisorosz
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a VGA tulajdonságaihoz nem tudok belépni, se Vezérlőpultban se az Asztalon...restart után se ment :( Hol tudom elérni, hogy mit csináljak? :(

[Szerkesztve]

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#971) rlph


rlph
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mely programokat lehet törölni úgy, hogy normálisan működjön a gép, viszont ne fusson a winfoson alapból 70 progi. Kicsit sokallom....Vagy csak nekem van ilyen problémám? :F

köszi

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#972) Immmi


Immmi
csendes tag

Sziasztok!

Szerinetek felmerjem rakni a Vistát ULTIMATE változatát egy 1600mhz es Celeronos N100asra amibe 512mb van? Nagyon megfoggá a gépet? És vajon futának azok az alkalmazások amik xpn futnak?
A segítséget előre is köszönöm

(#974) almi


almi
senior tag

Sziasztok!
Valakinek nincs tapasztalata, haa beadon a szervízde a gépet akkor mennyi időt pihen bent nálluk?

(#975) imo32


imo32
csendes tag

előzöleg említette valaki hogy nem tudta telepíteni az expoller 7 t.Én is így jártam de megoldottam és pedig: először csökkentett üzemmoda felment települt csak a fele funkcio nem müködött .Ezt követően azt csináltam hogy az exe fjlt letöltöttem majd letiltottam a hálokártyámat és kikapcsoltam a panda és az xp tűzfalát.Simán hibajegyzék nélkül települt és 2 napja jol is mükődik.

(#976) Trianrta válasza imo32 (#975) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Nekem nem sikerült feltelepíteni az IE 7-et.
Próbáltam csökkentett módban is, de semmi, látszólag feltelepül, de végül is nincs fent, mert nem találom sehol. Ugyan ez a helyzet a Media Player 11-el is.

Egyébként Operat és Firefoxot használok, csak weblap tesztelés miatt kellene az IE 7.

(#977) radamsky


radamsky
senior tag

nekem pöcre elsőre felment a 7-es verzió:)

igy nem tudom mi lehet a gond.


még pucolgattam a registrit igy elértem hogy nem indult be a win:))
nem baj visszahoztam és pucolgatom ujra ;]

Most ott tartok hogy márcsak 52 proccesz megy csak:))

(#978) radamsky


radamsky
senior tag

Lenovo társunktol kérdezném hogy ha már van egy lenovo n3000-es gépünk eseteg valami akcióban nem lehet Vistára váltani??

Gondolok arra hogy csak a Iso-ra valamennyi kedvezményes ;] áron hozzájuthatok:)

(#979) Lenovo válasza radamsky (#978) üzenetére


Lenovo
tag

''Lenovo társunktol kérdezném hogy ha már van egy lenovo n3000-es gépünk eseteg valami akcióban nem lehet Vistára váltani??

Gondolok arra hogy csak a Iso-ra valamennyi kedvezményes áron hozzájuthatok''

Ha már 'meg lettem szólítva' ...
A legális utat a Microsoft elvágta azzal, hogy az ''Express Upgrade'' akcióból, (ennek során egy meghatározott időszakban vásárolt gépeken lévő XP-t ingyen vagy kedvezményesen lehet Vistára cserélni) néhány nemzeti verziót, így a magyart is volt szives kihagyni. Erre a diszkriminatív döntésre még nem hallottam semmilyen érvet. (Az illetékes ''monnyon le''!)

Arra pedig ugye senki nem gondol, hogy illegális Vistával üzérkedjen ???? :U

Egyébként milyen az az N3000-es? Én még leragadtam az N100, esetleg C200-nál .. :D

(#980) Zolko001


Zolko001
tag

A kérdés: Lehetne valahogy gyorsítani a gépemen?? N100 (TY0B9HL) Elméletileg nem is olyan rossz....de az igazság hogy eléggé lassúcska pedig már meg is turbózva 512 rammal. Tudom ez sok mindentől függ de semmi extra nincs a gépre rakva ami ennyire le kéne hogy lassítsa.(ráadásul szinte minden - egyenlőre ''haszontalan'' progit - letiltattam hogy el se induljon alapból) Szerintem.
Ötlet?! :F

(#981) radamsky válasza Lenovo (#979) üzenetére


radamsky
senior tag

Bocsi elirtam N100-asra gondoltam:))

más a 3000-es de az nem laptop:)


Senki nem akar illegális Vistát, csak gondoltam hátha van, lesz ilyen lehetőség

Könnyebb ut lenne:)) Mert ha Vista kompatibilis, akkor ugye vagy veszek egy Vistát és kergetem a drivereket, vagy lehet hogy olcsobban hozzá tudok jutni Upgrade-hoz és nem kell drivereket kutatgatni.

Szerettem egyszerüen megoldani a problémámat, minek szenvedjek vele :)


(#982) NeBa


NeBa
csendes tag

Szeretném kérdezni, hogy ezen noti tényleg nem támogat semmi féle képernyővel kapcsolatos energiagazdálkodást (a kikapcsoláson kívűl)? Mint pl: automatikus kijelző-fényerősség, kijelző energiatakarékossági technológia. Lásd: Intel Graphics kezelő program / A megjelenítő beállításai / Energia beállítások menüpont.

[Szerkesztve]

(#983) radamsky válasza NeBa (#982) üzenetére


radamsky
senior tag

tényleg:))

most láttom az nem aktiv

(#984) Immmi


Immmi
csendes tag

A kijelző fényének csökkentésére találták ki az FN gomb + az F10 lenyomását! És az FN+F11 el pedig a kijelző fényerősségét birod növelni.

(#985) radamsky válasza Immmi (#984) üzenetére


radamsky
senior tag

örülnék ha automatikus lenne, ahogy csökken az aksiidő:))

(#986) cy


cy
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Megosztanám a véleményem az N100- ról, és a szervízről. Decemberben vettem. Január közepén egyszer csak semmi sem működött rajta, de komolyan semmi. Szervíz. Na most hoztam el egy hete. Cseréltek rajta alaplapot, első körben, persze semmi sem változott, gyanús volt nekem, hogy be se kapcsolták. Cserébe viszont összekarcolták a borítás alul, amivel semmit sem lehet kezdeni, mert ott van pl. a sulinet matrica is.
Viszont megígérték, hogy gyorsabbak lesznek. Hát a második futam tényleg gyorsabb volt ''csak'' 3 hét lett. Kiderült, hogy nincs is semmi baja, csak winfos újratelepítés és kész. A jó munkához idő kell. Bár szimpatikusak és kedvesek a szervízesek, azért jobban örültem volna, ha morgosabbak, de egy hét alatt kész van.
Egyébként, most se vagyok vele megelégedve, néha érthetetlen dolgokat csinál, és lassú mint a tetű, pedig variáltam én is a futó programok listáján. A többi köztudott bajokat (tapipad, hangerő, akku) most hagyjuk.
Nekem ez az első notebook-om. Nem tudom, de tényleg mindegyik ilyen hulladék ezért a pénzért?

(#987) Lenovo válasza radamsky (#981) üzenetére


Lenovo
tag

Mindig megfeledkeztek arról, hogy a Windows nem a gépeket gyártók terméke, így terjesztésének szabályait sem azok hozzák. Mint írtam a Microsoft nem nevezte a magyar XP-t a Vista upgrade programba, ezért nincs lehetőség a frissítésre. Továbbá nem járul hozzá ahhoz sem, hogy a gyártók ingyen vagy pénzért külön is árulják az általuk egyébként a gépekre telepített rendszereket. Az ilyen jellegű problémákat a Microsoft topicba kellene beírni ... (Már ha van ilyen.)

(#988) Lenovo válasza radamsky (#985) üzenetére


Lenovo
tag

Ha egy kicsit elgondolkodsz, akkor rájössz, hogy ez butaság lenne. Minél kisebb az aksi töltöttsége, annál kisebb a fényerő ... És a végén már nem is látszana semmi? Ez nem gondolom, hogy hasznos szolgáltatás lenne. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg felhasználó tiltakozna ez ellen. A legjobb energia takarékosság, ha már az elején alacsonyra veszed a fényerőt.
Egyébként pl. a ThinkPadeken van arra lehetőség, hogy beállítsd a kijelző fényerejét egy 8 fokozatú skálán. Ha akkus üzemre kapcsol a gép, akkor automatikusan erre a beállított értékre áll be a fényerő. (Igaz a ThinkPadek kicsit drágábbak ...)

(#989) radamsky válasza Lenovo (#988) üzenetére


radamsky
senior tag

Nagyon kipecéztél engemet. nem az első lapitopim:)

Asuson be tudtam állitani
Amugy nem zavar az akksi mert elértem a 3 orát már:) igaz egy másik segédprogrammal
Bizom benne finomitom még a segédprogit feljebb is el tudok menni


A másik
Megkérdeztem nem e lesz ilyen vagy sem:)) hogy xp-ről Vistárol váltson a szegény juzer:)
Megütne a guta ha befecolok pénzt és kiderülne hogy lesz ilyen akció, igy az ablakon kidobok pénzt. Nem kell ezért leharapni a fejem:))


Ami max ebbe zavar hogy nem tudom kikapcsolni a képernyőt, vagy csak nem találom:)



Azt hogy lassabb a gép, most ugyis kiprobálom, van időm szorakozni vele, igy felhuzok egy csupasz rendszert és meglátjuk, ha ugyanolyan lassu akkor vissza az egészet elvileg kimentettem.


(#990) Jetbrowse válasza cy (#986) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Hát igazán sajnálom ami veled történt. Én ugyanígy bosszankodnék. Én is decemberben vetem, és az enyémmel semmi gond nincs, tökéletesen működik. Eddig te vagy az első akinek komoly problémája van a géppel.
Én a helyedben nyüstőlném tovább, majdcsak előjön rajt a valódi hiba.
Kitartás!

Csak egy ötlet: a tetü lassúság ellen nem próbálkoztál hdd defrag progival? Nézz körül a PH fórumon van ilyen topic.

Jet

(#991) radamsky válasza Jetbrowse (#990) üzenetére


radamsky
senior tag

a hdd defrag nem hoz eredményt számotevően

Ahozz képest hogy 2 magos a procci, valamint 1 gb ram van benne a winyo is ha minden igaz 5400-as , ahhoz képest lassucska a kicsi

(#992) Lenovo válasza radamsky (#989) üzenetére


Lenovo
tag

Nincs szó pécézésről, én mindenkit szeretek. :R Létezett olyan, hogy XP-ről Vistára váltson a szegény user, de ha jól emlékszem 2007 március 15-ig kellett gépet vennie. No és nem magyar XP-vel ... De ezt már néhányszor leírtam. Reklamálni a Microsoftnál lehet! ;]

(#993) radamsky válasza Lenovo (#992) üzenetére


radamsky
senior tag

egyelőre probaképpen feltettem a Vistát

hát este volt már tegnap igy nagyon nem tudtam pepecselni, de ami fix egyelőre 2 cucc nem megy a többit sikerült már beizisztani

az egyik a Hang:)
Az másik az ujjlenyomatolvaso
ja meg a blututh:))


Azt hittem lassabb lesz, de kellemesen csalodtam benne. Szerintem fürgébben müködik mint az alap Home. Majd kiprobálom xp proffal is. Ami érdekes volt hogy a hálozat rengetegszer cseszegetett, itt meg 2 ora alatt mig vadászgattam a drivereket 1x se szakadt meg.
Még megnézem mit tudok szervozni ezekkel a 2 hibával, szerintem megoldom:)




nem kell megijedni tartaléklemez az már a fiokban van:))

(#994) Lenovo válasza radamsky (#993) üzenetére


Lenovo
tag

Adok egy tippet! A ''hivatalos'' N100-as Vista audio driverek közül nekem egyik sem működött. Ekkor kaptam egy ötletet és feltettem az XP audio driverét. Láss csodát azóta is kivállóan működik. Nekem a Bluetooth-szal nem volt gondom. (Én a Microsoft által adott 30 napos próba Vistával szórakozom. Verzió száma valami 6000 körüli.) 1GB RAM-mal nekem sem tünt lassúbnak, de még semmi olyat nem találtam benne, ami miatt érdemes lenne használni. A ''csicsa'' engem nem izgat fel ... :)

(#995) radamsky válasza Lenovo (#994) üzenetére


radamsky
senior tag

Egy kicsit pofázok, hátha nem leszek off:)

Hang kipipálva a Lenovo odalrol leszedtem és pipa. Ugynéz ki minden megy most, bár amiota a care pakkot beteepitettem egy picit belassult a gép. Majd ma leszedem és megnézzük igaz e:) max majd mauálisan frissitek.

Még az omnipassal szorakozom, sajnos kevés az idöm:) de szerintem ezt is megoldom, Az XP-jét nem fogadja el a kis smucig:)

Továbbra se szakadozik a hálozat, igy egyelőre happy.

Van időm igy kiprobálom mindegyik op rendszerrel.


A csicsa engem se izgat, egy gyors rendszert keresgélek, egyelőre egy a tény. Megy a Vista is türhető sebességgel:) Mondjuk lehet hogy formázni kellett volna a winyot:)) de egalább a régi progik is megmaradtak:)

(#996) M4rc0n1


M4rc0n1
tag

Sziasztok!

Vásárolni készülök egy oprendszer nélküli N100-as laptopot. Meg tudnátok mondani, hogy a winfoson és a drivereken kívül mit érdemes feltelepíteni? Úgy értem, amihez a hivatalos Lenovo honlapon hozzáférek?

Előre is köszi!

(#997) almi válasza Jetbrowse (#990) üzenetére


almi
senior tag

Én is decemberben vettem, nekem mostanra a hálókari szállt el műkösés közben, de h hogy az jókérdés :)

Már voltam is a szervízbe, és mondták h cserélik az egész alaplapot.Már csak időt kéne rá szakítanim, és beadni :/

(#998) radamsky


radamsky
senior tag

még továbbra is N100-ast nyüstölom:))


Vista le, meguntam:))

iskolai Xp fel:)))

Alapdrivereket tettem fel Lenovo cuccokat mint a care stb kihagytam:)
Eszem megvolt mert az egész driver mappát lementettem még anno igy onnan huztam fel amire ugy gondoltam szükségem van.
Hálokártya drivert, hagytam, hogy a win kezelje a wirelest
Hangkártya
webkamera
5+1-es kártyaolvasot
moncsivezérlő drivert
Blutyutot:)

semmi más, max a dvd lejátszot, és természetesen az ujlenyomat olvasot, hiába volt honnan mert ugye mentettem. Pc doktort is felnyomtam hátha van kedvem kiprobálni, a dvd iro szoftvert is:) már megszoktam,

Tapasztalat:
A gép mérföldekkel gyorsabb mint amikor a gyári cuccal telepitettem, 40 procesz van csak pl a feladatkezelőbe. Nem kereg a winyo feleslegesen.
Igaz csak manuálisan tudom frissiteni a Lenovo oldaláról, de nem számit kibirom

minden müködik ami a gépnek kell, csak a sallangokat lehagytam:)) ilyen tacsipad meg aproságok nem hiányoznak.
Egyelőre nem szakad le a hálorol igaz még csak 10 orát ment eddig:)

Ajánlom a drivereket lementeni, majd ha van xp azt felnyomni és manuálisan feltenni a drivereket. és csak ami nagyon kell. Mert valami megfogja a gépet a gyárin.

gondoltam offolok egy kicsitt hamár küzdök vele:))

[Szerkesztve]

(#999) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Tegnap figyeltem fel rá, hogy kb 2-3 perc után leáll a wincsi, ha nincs lemezművelet, pedig az energiagazdálkodásban 10 perc van beállítva... Máshol is lehet állítani az időt?

(#1000) radamsky válasza Trianrta (#999) üzenetére


radamsky
senior tag

miért ha nincs használva akkor miért menne???

nekem az volt a bajom mindeig kerreget



Nagyon megszoktam az ujjlenyomatolvasot:)) odaültem az asztaigéphez aztán kerestem hova tegyem az ujjam:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.