Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) SNor válasza SNor (#1549) üzenetére


SNor
tag

válaszolok magamnak: baloldalt a mikrofon hangereje állítható (ugye?)

(#1552) polip válasza malnasrobi (#1548) üzenetére


polip
addikt

egy teszt az N200-ról: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1553) PetX


PetX
aktív tag

Hi!

Ez a model érdekelne: Lenovo 3000 N200 (TY2B8HV)
Kérdés, hogyan megy rajta a:
AutoCAD
WarCraft 3
és a Counter-Strike 1.5 :DDD ( A többi már csak másolat, utánzat)

Komoly, mert erre lesz használva, dolgozok és du. játszogatok ha tudok.
Na meg PH!-t olvasgatok. A kérdés a vid.kari miatt van, ahogy utánna olvastam és teszteket nézegettem bőven 2x annyi szufla van benne mint egy GMA950-ben. Javitsatok ki ha tévedek.

Előre is köszönöm!

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#1554) Bibby válasza PetX (#1553) üzenetére


Bibby
addikt

A két játékot simán viszi az biztos.
Autocad-del is max akkor lesz lassulás ha nagyon összetett 3D dolgokat fogsz tervezni. Szerintem, de ezzel konkrét tapasztalatom nincs, olvasgass neten utánna.

Ελευθερια η θανατος

(#1555) marcias válasza Kovido (#1531) üzenetére


marcias
őstag

Hali!
Ez a dolog engem is érdekelne. Annak utánajártam, hogy ez egy Santa Rosa alapú gép, amiben ha minden igaz, Socket P van, tehát támogatja az új, 800-as FSB-vel rendelkező C2D procikat is. Ha lejár az 1 év garancia, akkor szerintem érdemes lenne ezt lecserélni, mert gyárilag +60k az 1,8-as C2D-vel ugyanez a gép, míg apróban már 50-52k-ért lehet kapni 2,2-es C2D-t! Szóval ennek a kicserélése okoz komolyabb problémát? Köszi

Most látom, hogy te pont árulsz egy T7100-es procit, ez még aktuális?

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#1556) Kovido válasza marcias (#1555) üzenetére


Kovido
tag

Szia,

igen még aktuális. Én már kicseréltem a gépemben a procit (azt árulom) és igen gond nélkül cserélhető. Egyébként a gép hűtése nagyon jó. A T7100-as mindkét mag full terhelésen csak 58 fok :R

(#1557) Bibby


Bibby
addikt

Engem most már kicsit zavar a power management. Nem hiszem hogy ezt direkt ilyenre csinálták, alap netezésnél, ha épp nem nyúlok hozzá akkor megáll a venti, görgetek az oldalon, vagy új lapot töltök be és elindul alap fordulaton. Akkor inkább mehetne folyamatosan, vagy sehogy, netnél nem melegszik 50pár fok fölé. Sőt tegnap filmnél is csinálta, hogy néha elindult, néha leállt, elég idegesítő.

Ελευθερια η θανατος

(#1558) polip


polip
addikt

lenovo n200 akció: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1559) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo 3000 N200-as laptopom, teljesen új, még oprendszer sincs rajta. Tegnap próbáltam feldobni rá XP-t, de a telepítő egy darabig futott, amíg betöltögette az alap dolgait, de amikor a partíciót kellene kiválasztanom, ahova telepíteni akarom a vindózt, kiírja a gép, hogy nem található a számítógépben merevlemez, a telepítés nem folytatható.

Mitől van ez?

Lehet hogy a merevlemez nincs is még megformatálva benne? Gondoltam Win98 indítólemezzel indítom a gépet és megformatálom azzal a vinyót, csak az a baj, hogy nincs floppymegható a laptopban, csak DVD... :(

Légyszi segítsetek, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát!

Üdv: Ádám

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#1560) schumifun5ma válasza Lizzard (#1559) üzenetére


schumifun5ma
csendes tag

A laptopban SATA vinyó van, amit az xp telepítője nem ismer.
A megoldás itt található: http://winportal.net/?id=11&highlight=sata

[ Szerkesztve ]

(#1561) Lizzard válasza schumifun5ma (#1560) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Hali!

"Az első verzió, hogy az alaplapunkhoz kapott Driver Install CD-ről lemásoljuk a SATA-eszközmeghajtót egy floppy-lemezre és a Windows telepítésének legelső szakaszában az F6 billentyűt megnyomva bemutatjuk SATA-vezérlőnket a Windows Telepítőnek."

Az a gond, hogy nincs Driver Install CD nekem... :F

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#1562) schumifun5ma válasza Lizzard (#1561) üzenetére


schumifun5ma
csendes tag

Akkor töltsd le az oldalról a windowsodnak megfelelő sata meghajtó packot és integráld bele a windowsod telepítőjébe az ott leírt módon.

Vagy megpróbálhatod a biosban átállítani a vinyót PATA-ra. (Nem biztos, hogy van rá lehetőség)

(#1563) Lizzard válasza schumifun5ma (#1562) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Úgy láttam én is, hogy a BIOS-ban nincs lehetőség átállítani PATA-ra...

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#1564) Shadowfax válasza Lizzard (#1563) üzenetére


Shadowfax
addikt

BIOS - Config - SATA - AHCI helyett állítsd "Compatibility"-re. De lehet, hogy Lenovo 3000-eseknél az "AHCI disabled" a megoldás...

(#1565) Lizzard válasza Shadowfax (#1564) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Köszi, ezzel a beállítással már ment a win install!

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#1566) Shadowfax válasza Lizzard (#1565) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nincs mit. Tehát a megoldás BIOS - Config - SATA - AHCI helyett "Compatibility"? Mert akkor ebben hasonlít a ThinkPadek és a Lenovo 3000-ek BIOS-a (nem meglepő módon). ;)

(#1567) polip


polip
addikt

egy kis help: [link]
olvassatok laptopkalauzt :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1568) tumak13


tumak13
csendes tag

Hali sz lenne a kérdésem hogy nekem egy LENOVO C100 gépem van 1G memóriával és most raktam rá vistat a home premiumot és nem megy rajta az aero!!!:( Ez miért van vagy be lehetne kapcsolni valamit hogy menjen elvileg a videokártya 128Mb szal az jo directx 9 et támogatja asszem!!! De mi nem jo??? Léccci segítsetek! köszi Hali

(#1569) Shadowfax válasza tumak13 (#1568) üzenetére


Shadowfax
addikt

Intel GMA 900-hoz (i915 chipset) az Intel nem adott ki WDDM drivert, ezért nem fut az Aero a gépeden... Ennek állítólag hardveres oka is van: The WDDM Vista driver spec came out long after the 915 design was complete and in production, and even though it has advanced features like Pixel Shader 2.0, there is a missing hardware feature, called the Hardware Scheduler, that 915 lacks, and without that, it doesn't meet the WDDM spec from Microsoft, and we (Intel) can't release a WDDM driver for it.

(#1570) feckow


feckow
csendes tag

Hi!

Pár hete vettem meg az N200-as notebookom. Írok róla pár sort!

Főbb paraméterei Core 5250, 160 GB SATA, GeForce go 7300, 1+1 GB RAM, WSXGA.

Szóval minőségre nagyon jó, megfordult már pár laptop a kezemben, de ennyi pénzért, ilyen minőséget sehol sem láttam. Fujitsu, Acer meg hasonló szutykokat el lehet felejteni mellette. Kijelzője nagyon COOL. Képminőségre MACBOOK szinten vagy afelett van. Nagyon hasznos a Touchpad scroll funkciója mindkét irányban, bár ez nincsen rajta feltüntetve. A billentyűzet alatti műanyagokon sajnos gyorsan meglátszanak a zsírfoltok. Jól működik az újlenyomat olvasó, kitűnö a billentyűzet, bár az enyém sajnos nem magyar. Kijelző könnyen nyitható, ez azért is fontos mert nem feszülnek az eltörésre hajlamos műanyagok. Zárása kicsit nehézkes.Lehet csak egyéni hiba, de nekem a bővítőkártya helyére adott műanyag sem illeszkedik rendesen, fél centire kiáll a gép oldalából. Gyárilag Vistával szerelt, amin 3,5-ös élményindexet kapott. 2008-as PC Wizard általános Bencmarkján 2258 pontot ért el. Xp alatt elég gyors, lenovo oldaláról mindent könnyen le lehet tölteni hozzá.
Aksija átlagos használat mellett (msn, net, torrent(WIFIvel), zene egyszerre) majdnem két órát kibír, szerencsére aksi nélkül is elindul, ezért aki asztali helyett használja, nyugodtan kímélheti az akksiját. Webkamerája átlagos.

Remélem segítettem valakinek, sztem nagyon éri az árát!!!!

(#1571) Goya válasza feckow (#1570) üzenetére


Goya
csendes tag

Megtudhatnám mennyiért és hol vásároltad?
Vettél hozzá garancia kiterjesztést is?

(#1572) rlph


rlph
tag

sziasztok!

lenne egy problémám, amiben remélem tudtok segíteni.
újra raktam a lenovo gépemet, de a bluetooth-t nem ismeri fel, nem telepítette fel.
hogyan tudnám felrakni?

köszi

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#1573) Shadowfax válasza rlph (#1572) üzenetére


Shadowfax
addikt

A drivereket/szoftvereket innen töltheted le, csak írd be a géped típusát.

(#1574) rlph válasza Shadowfax (#1573) üzenetére


rlph
tag

köszi szépen!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#1575) PyCos válasza feckow (#1570) üzenetére


PyCos
tag

Sziasztok.
Nekem is sikerült végre megvennem N200-as gépemet, T5250es processzorral és WSXGA képernyővel. Feckow kolléga helyesen írt le mindent, pontosan ezeket tapasztaltam én is : a bővítőkártya 3 mm-t nekem is kilóg, amit nem tudok mire vélni. Vistát hamar letakarítottam én is DVD-kre (3+1) és azóta XP fut rajta, még kicsit konfigurálgatnom kell, mert a winyó sokat tölt induláskor. Szerintem a webkamera tökéletes és kijelző fényénél is megfelelő színt és fényt tudtam elérni vele éjszaka.
A touchpad is szupi, 2 görgetsávja van, állíthatók a mérete, és van automata görgetése is, elég csak végighúzni a görgetőn és szépen lapoztovább (mint Logitech MX evolution egérnél a beépített motoros görgető funkció).

Két , egyenlőre nem megoldott apróságról kérdezék:
1.) Nekem nem jelenik meg a Lenovo Radio Controllernél (nem tudom , hogy pontosan ez a neve) a Bluetooth, csak a Wifi, vagyis csak ezt tudom a Lenovo softverében softveresen kikapcsolni, pedig örülnék, ha a BT-t is lehetne.

2.) A Biosban az ACHI-t átállítottam Disable-re, hog az XP feltelepüljön, majd mident driver és netes frissítés után vissza szeretném kapcsolni Sata módra, akkor a windows betöltésnél felvillanó "kék halál" képernyővel válaszol és újraindul a gép.... Be lehet ezt álltani? vagy esély sincs Sata módban XP-t futtatni? Sebességnövekedést várnék...

3.) Olvastam az Nvidia oldalán valami Geforce Go softverről, amivel lehetne a videókaártyát is finomhangolni, energiatakarékosra állítani stb...
[link]
Ezt sikerült-e valakinek letöltenie, mik a tapasztalatok vele?

4.) Az energiagazdálkodást picit hanyagnak érzem, nem lehet túl sokmindent beállítani (pl hibernálás, stand by stb) hiába a Lenovo PM csomagja. Van erre alternatíva? Nekem is 2 - 2 1/4 órát megy el, normál fényerőn, videóval, fényképek nézegetésével stb.

Én az Usanotebook-nál vásároltam, akciós táskával és egérrel. A táska szerintem megfelelő, bár picit nagyobb a gépnél(széltében, vastagságban és hosszában is), Targus márkájú és megteszi. Az egeret ki sem csomagoltam, igazából megválnék tőle, nagyon pici és túl egyszerű ... inkább ne adták volna...
Nagyon meg vagyok vele elégedve. A képernyő valami hihetetlen ! WSXGA :R
Sziasztok, várom észrevételeitek a 4 kérdésre. Köszi.
(UI: bocsi, hosszú hsz miatt ... :U )

[ Szerkesztve ]

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#1576) PyCos


PyCos
tag

Lemaradt :
5.) olyan progit keresek, amivel az ujjlenyomat olvasót tudom minden Firefox-ról megnyíló jelszavas oldalra felhasználni (pl PH fórum belépés, gmail belépés stb.. ) és akár könyvtárat hozzáférését is korlátozhatnám :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#1577) petrosilov


petrosilov
tag

Sziasztok!

Úgy olvasom többnyire elégedettek vagytok az N200-as gépekkel. Most szeretnék laptopot venni, ez az egyik jelölt, a másik pedig a Thinkpad szériának az R61-ese. Szívem szerint T61-et vennék, de anyagilag nem tudom most vállalni (sőt ha annyi pénzt rászánnék, akkor már Macbook pro-t vennék ennyiből) Tehát az a kérdés, mennyire erőltessem az R61-et, amikor az N200-ból ugyanazért a pénzért jobb konfigot kapok? (Felhasználás: iroda, internet, fotószerkesztés) Nehéz kérdés: a Thinkpad r61 már talán "bussiness class" a 3000-es széria meg "consumer" tehát az R61 inkább "felhasználó álló" kivitel, de mennyit fogok észrevenni ebből a gyakorlatban? Úgy olvastam, hogy az n200 is elég stabilan megépített masina. Valaki járt már hasonló gondok között?

(#1578) bobtam


bobtam
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek! Notebook vásárlás előtt állok és nehéz a döntés. A gépet leginkább adobe alkalmazások futtatására használnám, úgymint Photoshop, Premiere Pro 2.0, After Effects és Macromedia Flash. A teljesítmény mellett fontos számomra a hordozhatóság és természetesen a tartósság. Utolsó sorban, de azért kis súllyal a videokártya teljesítménye is szóba jön. 180.000 Ft körüli összegre gondoltam. Egyenlőre ezek között töröm a fejem:

Lenovo 3000 N200 TY2B8HV, Core 2 Duo T7100, 2X512Mb Ram, 15.4" WXGA VibrantView kijelző, intel X3100 graf. vez., kártyaolvasó, Firewire, Bluetooth, S-video kimenet, audio:vonal bemenet, vonal kimenet, mikrofon bemenet, fülhallgató kimenet: 184.900
és HP-Compaq 6715s, Turion X2 TL-58, 1 GB Ram, 15.4"WXGA, Ati X1250, Bluetooth, Windows Vista Business: 169.900

Mennyivel jobb a Lenovo és a T7100 mint a HP és a TL-58? Ha elenyésző a processzorok teljesítménykülönbsége, akkor a videokártya és az ár miatt valszleg a HP-t választom.
A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm!

(#1579) ha3oe válasza SNor (#1551) üzenetére


ha3oe
csendes tag

Jóóóóóóól vál :DD :DD aszoltál FN+ESC és látod is ki-be hol áll a poti

Tisztelettel ha3oe op Misi

(#1580) Goya


Goya
csendes tag

E kettő közül melyiket ajánlanátok: Lenovo 3000 N200 és Dell Inspirion 1520 + 1 GB RAM-mal?

(#1581) GeeF


GeeF
csendes tag

Üdv,
nemrég vettem én is egy N200-ast (ty2bahv) 15.4'' WXGA, Intel Core Duo T2310 (1,46 GHz/667 MHz/2 MB L2 ), 2 x 512 MB DDR-II 667 MHz, 120 GB S-ATA.
A gondom az,hogy a gép spontán kikapcsol, rendszertelen időközönként. Van,hogy egész nap semmi baja, van,hogy 2 perc után se kép, se hang. Mi lehet itt a gond ?

(#1582) Kovido


Kovido
tag

Lehet a Lenovo Care gombnak Xp alatt funkciót adni? Pl. az Internet Explorer-t indítani vele?

(#1583) PyCos válasza Goya (#1580) üzenetére


PyCos
tag

Szia.
Én a Dell-t választanám, annak ellenére, hogy Nekem is N200-om van.
Okai: 9 cellás akksi, 3 év jótállás. -bár a plussz 1 Gb rammal szinte egy árban lennél , ha a Lenovohoz gari kitejesztét is választol. nehéz kérdés...

De szerintem ízlés kérdése a dolog, azért járd körül a témát, mielőtt választol : pl Win xp támogatottsága, softver támogatottság, driverek...

Barátom vett egy Asus F3-asat és 3 napig küzdött, mire az XP-t feltudta rá tenni, mert az Asus nem adott már ki errre a laptopra XP drivert, egyáltalán semmit.
Most még a webkamerát és ujjlenyomat olvasót nem tudja használni (ami engem nagyon idegesítene, őt nem - pedig nem kevés pénzt fizetett ki érte)
Mielőtt kérdeznétek: XP a munka miatt kell, régi softver csak ezzel kompaktibilis ! :W

Ugyhogy egy vásárlást szerintem előzze meg PH olvasása :R és a gyártó support oldalának körbejárása.

A Lenovo ebből a szempontból nálam 5 csillaggal vizsgázott. :C

Remélem sikerült jó tanáccsal szolgálnom.

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#1584) GaborFFK


GaborFFK
csendes tag

Sziasztok!

Közelmúltban vásároltam egy Lenovo 3000 N200 tip. notebookot (TY2BGHV)
Ár/érték arányban nekem tökéletesen megfelelő, aki nem szeretne egy fél vagyont otthagyni, annak csak ajánlani tudom...
A problémám a következő: Sem a honlapon található Sytem Update 3.10, sem a RICOH CardReader driver for Windows XP – 3000 N200 (type 0769) telepítése után sem ismeri fel a behelyezett MS kártyát. Kattanásig behelyezve felvillan a kis zöld lámpa, de semmi több. Eszközkezelőben sem jelenik meg az eszköz, csupán az SD olvasási lehetőség. :F
...
Azóta Vistával is próbáltam, ugyanez a jelenség.
Elképzelhető, hogy a kártya átalakító okozza a problémát? 512Mb SanDisk MS Pro Duo kártyáról van szó a hozzá adot gyári MS Pro átalakítóval.

Volt valakinek ilyen jellegű problémája?

(#1585) feckow


feckow
csendes tag

Nah megint itt :)
Goya kérdésére válaszolva nekem CHS-en keresztül sikerült beszereznem a gépet, 190e+ áfa volt az ára, plussz a memoria. Garit nem terjesztettem ki, remélem nem lesz rá szükségem sem.
PyCos-nak meg annyit tudok mondani, hogy a Sata mód vszeg azért nem megy, mert más illesztőprogit pakolt fel a lemezkezeléshez, esetleg bepróbálkozhat egy olyannal, hogy szabványosra állítja a lemezkezelést, a Windowsban, és utánna állítja át a Bios-t. Egyébként meg látványos sebességnövekedés evvel sem várható.
Nekem is sokáig töltöget Xp indulásánál, de ez betudható az ujjlenyomat olvasónak is. Annyira nem zavar.
Lenovo oldaláról meg csak a drivereket raktam fel, semmi kiegészítő szoftvert. Bluetoothot nekem sem sikerült sehogy sem kikapcsolni szoftveresen, és nvidia szoftvert sem találtam a gyárin kívül.
Minden más szempontból HIBÁTLAN :D

(#1586) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!
Lenovo 3000 N200 (TY2BGHV) (celeron m530, 512 ram, 120gb, x3100) tulajokat kérdezném egyrészt a gép akksiját illetően, hogy kb. mennyi időt bír ki 1 feltöltéssel..másrészt pedig a videómemória mérete érdekel..azt olvasom legtöbb helyen, hogy ebben a gépben maximum 128mbot foglal le magának..viszont más márkák x3100as modelljeinél a teljes, ennek a vezérlőnek képességeinek megfelelő memóriamennyiséget foglalja le vagyis a 384mb-ot. A korlátozás a lenovo gépben bios szintű, vagy csak az eredetileg belepakolt 512Mb miatt van 128Mb-ra maximalizálva? Tehát ha mondjuk 2*1Gb memória kerülne bele, akkor 384Mb Vram is működne? A választ előre is köszi

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1587) BFeco válasza PyCos (#1575) üzenetére


BFeco
aktív tag

Windows XP, ACHI mód utólagos bekapcsolása (vastagított résznél a lényeg):
-----------------------------------------------------------------------------------------
Manual Install

[Windows Vista 32-bit]

1. Start Windows Vista and logon with administrative privileges.
2. Click Start, then click Control Panel.
3. Click System and Maintenance, then click System.
4. Click Device Manager.
5. Expand the IDE ATA/ATAPI controllers category.
6. Right-click Intel(R) ICH8M SATA AHCI Controller or
Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller or
Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller or
Standard AHCI 1.0 Serial ATA Controller
and then select Update Driver Software...
7. Click Browse my computer for driver software.
8. Click Browse..., then select the driver location and then click
Next.
9. Click Close when the installation has completed.
10. Click Yes to restart the computer.

[Windows XP] CLEAN INSTALL

Before installing the operating system, install Intel(R) Matrix
Storage Manager Driver, as follows:

Note: Be sure to install Intel Matrix Storage Manager Driver before
installing the operating system. Otherwise your computer will
not respond; it will only display a blue screen.

1. Attach a diskette drive to your computer.
2. Download Intel Matrix Storage Manager Driver from the Web site
and extract the driver to C:\DRIVERS\WIN\IMSM and copy the driver
to a diskette.
3. To make sure that SATA AHCI is enabled, start the BIOS Setup
Utility menu.
4. Select Config.
5. Select Serial ATA (SATA).
6. Select AHCI.
7. Change the startup sequence of your computer. Following the
instructions on the Startup menu in the BIOS Setup Utility, set
the CD-ROM drive to start first.
8. Insert the CD for Windows XP into the CD or DVD drive, and
restart the computer.
9. To install a third-party SCSI or RAID driver first, press F6.
10. When prompted, select S for Specify Additional Device.
11. When prompted, insert the diskette that you created in step 2,
and press Enter.
12. - If your system has Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller,
select Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile
ICH8M-E/M), and press Enter.
- If your system has Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller,
select Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH7M/DH),
and press Enter.
13. To continue the installation, press Enter again. Leave the
diskette in the drive until the next reboot; the software may
need to be copied from the diskette again when the files are
copied during setup.
14. Follow the instruction to complete the OS installation.

If you do not have a diskette drive, you can install Intel Matrix
Storage Manager Driver by the following alternative procedure:

Note: If you select AHCI for Serial ATA (SATA) in the BIOS Setup
Utility before installing Intel Matrix Storage Manager Driver,
your computer will not respond; it will only display a blue
screen.

1. Start the BIOS Setup Utility menu.
2. Select Config.
3. Select Serial ATA (SATA).
4. Select Compatibility.
5. Install Windows XP and Service Pack 2.
6. Download Intel Matrix Storage Manager Driver from the Web site
and extract the driver to C:\DRIVERS\WIN\IMSM.
7. Run Intel Matrix Storage Manager Driver. To do this, go to
C:\DRIVERS\WIN\IMSM\PREPARE, and double-click install.cmd.
8. Turn the computer off and then on again.
9. Start the BIOS Setup Utility menu.
10. Select Config.
11. Select Serial ATA (SATA).
12. Select AHCI.
13. Start Windows XP. The Welcome to the Found New Hardware Wizard
appears.
14. Click No, not this time, and then click Next.
15. Select Install from a list or specific location (Advanced), and
then click Next.
16. Select Search for the best driver in these locations. Then
select Include this location in the search:, specify the path,
C:\DRIVERS\WIN\IMSM, and click Next. The Completing the Found
New Hardware Wizard appears.
17. Click Finish.
18. When the System Settings Change window appears, click Yes. The
computer restarts.

[Windows XP] UPDATE INSTALL

1. Start Windows XP.
2. Click Start and Control Panel.
3. Click Performance and Maintenance and System.
4. Click Hardware tab.
5. Click Device Manager button.
6. Click the + mark to expand IDE ATA/ATAPI controllers
7. Right-click Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller or
Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller and click Properties.
8. Click Driver tab.
9. Click Update Driver button.
10. Select No, not this time and click Next.
11. Select Install from a list or specific location.
12. Click Next button.
13. Select Search for the best driver in these locations and
Include this location in the search.
14. Click Browse button.
15. Locate the driver folder and click OK button.
16. Click Next button.
The driver installation starts.
17. Click Finish button when the installation completes.
18. Click Close button.

[Windows 2000] CLEAN INSTALL

Before installing the operating system, install Intel(R) Matrix
Storage Manager Driver, as follows:

Note: Be sure to install Intel Matrix Storage Manager Driver before
installing the operating system. Otherwise your computer will
not respond; it will only display a blue screen.

1. Attach a diskette drive to your computer.
2. Download Intel Matrix Storage Manager Driver from the Web site
and extract the driver to C:\DRIVERS\WIN\IMSM and copy the driver
to a diskette.
3. To make sure that SATA AHCI is enabled, start the BIOS Setup
Utility menu.
4. Select Config.
5. Select Serial ATA (SATA).
6. Select AHCI.
7. Change the startup sequence of your computer. Following the
instructions on the Startup menu in the BIOS Setup Utility, set
the CD-ROM drive to start first.
8. Insert the CD for Windows 2000 into the CD or DVD drive, and
restart the computer.
9. To install a third-party SCSI or RAID driver first, press F6.
10. When prompted, select S for Specify Additional Device.
11. When prompted, insert the diskette that you created in step 2,
and press Enter.
12. - If your system has Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller,
select Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile
ICH8M-E/M), and press Enter.
- If your system has Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller,
select Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH7M/DH),
and press Enter.
13. To continue the installation, press Enter again. Leave the
diskette in the drive until the next reboot; the software may
need to be copied from the diskette again when the files are
copied during setup.
14. Follow the instruction to complete the OS installation.

If you do not have a diskette drive, you can install Intel Matrix
Storage Manager Driver by the following alternative procedure:

Note: If you select AHCI for Serial ATA (SATA) in the BIOS Setup
Utility before installing Intel Matrix Storage Manager Driver,
your computer will not respond; it will only display a blue
screen.

1. Start the BIOS Setup Utility menu.
2. Select Config.
3. Select Serial ATA (SATA).
4. Select Compatibility.
5. Install Windows 2000 and Service Pack 4.
6. Download Intel Matrix Storage Manager Driver from the Web site
and extract the driver to C:\DRIVERS\WIN\IMSM.
7. Run Intel Matrix Storage Manager Driver. To do this, go to
C:\DRIVERS\WIN\IMSM\PREPARE, and double-click install.cmd.
8. Turn the computer off and then on again.
9. Start the BIOS Setup Utility menu.
10. Select Config.
11. Select Serial ATA (SATA).
12. Select AHCI.
13. Start Windows 2000. The Welcome to the Found New Hardware Wizard
appears.
14. Click Next.
15. Select Search for a suitable driver for my device (recommended),
and then click Next.
16. Select Specify a location, and then click Next.
17. Specify the path, C:\DRIVERS\WIN\IMSM, and click OK. The Driver
Files Search Results window appears.
18. Click Next. The Completing the Found New Hardware Wizard
appears.
19. Click Finish.
20. When the System Settings Change window appears, click Yes. The
computer restarts.

[Windows 2000] UPDATE INSTALL

1. Start Windows 2000.
2. Click Start, select Settings, and click Control Panel.
3. Double-click System.
4. Click Hardware tab.
5. Click Device Manager button.
6. Click the + mark to expand IDE ATA/ATAPI controllers.
7. Right-click Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller or
Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller and click Properties.
8. Click Driver tab.
9. Click Update Driver button.
10. Click Next button in Upgrade Device Driver Wizard dialog box.
11. Select Search for a suitable driver for my device.
12. Click Next button.
13. Select Specify a location only in Optional search locations.
14. Click Next button.
15. Click Browse button.
16. Locate the driver and click OK button.
17. Click Next button.
The driver installation starts.
19. Click Finish button when the installation completes.
20. Click Close button.

----------------------------------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#1588) Joon válasza Goatman (#1586) üzenetére


Joon
csendes tag

Hali! Nekem ugyanolyan gépem van amit írtál és egy feltöltéssel 2 órát üzemel aksiról. A videókártya alap lefoglalt memória mére a 128 Mb, ha az alkalmazásnak több kell akkor dinamikusan megnöveli a méretét akár 384 Mb-ra. Persze ha van rá lehetőség (512 Mb-nál nem tudom meddig növelné).

Samsung Syncmaster 206BW + MSI S270

(#1589) Goatman válasza Joon (#1588) üzenetére


Goatman
aktív tag

Ezer köszi az infókat..még 1 valamire kiváncsi lennék, amit az előző kommentből kihagytam..a beépített hangszórók hangereje érdekelne. Csak úgy összehasonlításképp: az egyetemen nálunk a legtöbb gép, amit látok, az FuSi azokból is az aktuálisan legolcsóbb modellek, ezek hangszóróinál a volume gyakorlatilag 0 már minimális alapzaj mellett is, a fejemet 10cmnyire oda kell hajtanom a hangszórókhoz, hogy bármit is halljak..ugye azért az N200 esetében ennél jobb a helyzet? :U

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1590) feckow


feckow
csendes tag

Sajna a hangereje meg minősége sztem nem sokkal jobb mint egy fujitsu vagy egyéb olcsó notebooknál. Dellekhez hasonlítva egyenesen siralmas, de a hangkártyája rendben van fülhallgatóról már nagyon szépen szól.

(#1591) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Sziasztok!

Még soha nem volt notebookom. Szeretnék venni egy N200-as gépet, csak még nem döntöttem el, hogy milyen konfigurációval. A gépet netezésre, filmnézésre és amennyire az időm és a gép engedi, játékra használnám (Need For Speed Underground 2, Quake, Call of Duty, Half-Life 2...)

Három lehetőség között vacillálok:

1. Celeron-M 530 (1.7Ghz), 512 MB RAM, HDD 120Gb, VGA, Intel X3100, Bluetooth, Fingerprint, DOS
brutto: 120.000 Ft

2. Core Duo T2310 (1.46 Ghz), 2x512 MB RAM, HDD 120 Gb, VGA, Intel X3100, Bluetooth, Fingerprint, DOS
brutto: 156.000 Ft

3. Core Duo T2310 (1.46 Ghz), 2x512 MB RAM, HDD 120 Gb, VGA, Intel X3100, Bluetooth, Fingerprint, Windows Vista Home Basic
brutto: 167.000 Ft

A harmadikat is meg tudnám venni, de nem tudom, hogy mennyivel járnék jobban, a drágább konfigurációkkal. Ha megéri, akkor nem sajnálom rá a pénzt, de egyébként 20-30.000 +/- nem mindegy...

Akinek van ilyen gépe Celeron processzorral, azé mennyire melegszik érzetre (különböző programok használata közben) és az akksi meddig bírja? E téren mi a helyzet a Core Duo-val?

Az 1.7-es Celeron mennyivel erősebb vagy gyengébb, mint az 1.46-os Core Duo?

Játékot illetően melyik a jobb választás?

Talán unalmas a kérdés, de konkrétan ezeknél a gépeknél a Vista vagy az Xp a nyerő?

Van akinek a gépén ezüstszínűek a tapipad gombok? A laptopkalauz.hu tesztgépén olyanok voltak, ami szerintem csúnya és nem is praktikus. Az ilyent szeretném elkerülni, ha lehet.

Megoszthatjátok velem egyéb tapasztalataitokat, tanácsaitokat is. Kiváncsi lennék rájuk.

Előre is nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)

(#1592) GeeF válasza Boreas86 (#1591) üzenetére


GeeF
csendes tag

Üdv,

szerintem a 2.al jársz jobban, ha van XP telepítőd. A vista egyrészt lassabb, másrészt folyamatosan csörgeti a vinyót. A gép ventillátora az üresjárattól eltekintve folyamatosan viszonylag hangosan pörög, elég ha scrollozol Ez független az oprendszertől.Illetve azt tapasztaltam,hogy a Vista "takarékos" üzemű beállításánál a ventillátor folyamatosan halkan pörög, nem reagál erős felpörgéssel a legapróbb terhelésnövekedésre. Az én gépemen (3.) a touchpad gombjai feketék.A gépben egy viszonylag jó webkamera is van (ty2bahv típusban).
Sajnos az én gépem spontán kiakpcsol működés közben, ma viszem vissza a boltba.
Feltehetően vmi hardverhibája van.

[ Szerkesztve ]

(#1593) Boreas86 válasza GeeF (#1592) üzenetére


Boreas86
csendes tag

Kössz a választ Geef!

Egyébként jó döntésnek tartod, hogy ezt a gépet választottad? Nekem nagyon tetszik küllemre, mert erősnek tűnik és nem csicsás, mint sok más notebook, viszont amiket írtál, az egy kicsit kezd elriasztani. Máshol is olvastam már hasonló tapasztalatokat, véleményeket.

Egyébként te mire használod?

Legfeljebb miket lehet vele játszani? (Te miket játszol rajta, ha játszol?)

[ Szerkesztve ]

(#1594) GeeF válasza Boreas86 (#1593) üzenetére


GeeF
csendes tag

Hát perpillanat nem vagyok tőle túlzottan elragadtatva :/
Egyenlőre netezés és kisebb logikai játékok mentek rajta. Komolyabb dolgokba nem vágtam bele, mert az állandó elszállásra próbáltam mindenféle szoftveres megoldást találni. Sajnos semmi nem használ, semmi rendszert nem találtam abban sem,hogy mikor kapcsol le.Megy a szervízbe.
Szerintem nézz meg egy ilyen gépet élőben mielőtt belevágsz. A TFT kijelzőtől se vágtam magam hanyatt.Nagyon érzékeny a betekintési szögre, és valahogy nem az a minőség nem beszélve arról,hogy tükröződik benne minden ezerrel.1 év gari van rá, ha akarsz +2 évet az 40.000.

(#1595) Boreas86 válasza GeeF (#1594) üzenetére


Boreas86
csendes tag

Láttam már élőben, persze csak néhány percig. Egy próbagépen neteztem egy kicsit, de hangját én akor nem hallottam (Celeron).

Minden üzletben ajánlották eddig Asus-hoz Acer-hez képest is. Nem tudom...

Az öcsém MSI M670-ese 1,5 éves. Néha az is csinál érdekes dolgokat. Pl. bekapcsolásnál se kép se hang, még kikapcsolni sem lehet, aztán egy idő múlva jó lesz, mintha mi sem történt volna. Az utóbbi időben furcsa hangokat ad ki néha... (kattogás, kluttyogás, állandó ciriplelés) Na ez off volt, de nem baj.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy lehet csak egyedi hiba, ami a gépedet illeti...

Tanácstalan vagyok, hogy milyent vegyek...

(#1596) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Fórumozók, akiknek Lenovo 3000-esük (különösen akiknek N200-asuk) van!!!!

Legyetek szívesek írjátok meg, megérte-e a gép vagy sem. Rövid indoklással mégjobb.

Köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradságot és válaszol!

'Egy tétova vásárlás előtt álló"

(#1597) Bibby válasza Boreas86 (#1596) üzenetére


Bibby
addikt

Megérte, a gép továbbra is nagyon jó, jól összerakott, a billentyűzet remek, masszív az egész (Acer, asus tényleg nem ilyen jó összeszerelés szempontjából).
Nekünk celeron m530 van, de nincs játék vagy erőforrászabáló dolog, így folyamatos használattal (net, videók, zene, töltögetés) sem melegszik a processzor 52 fok fölé.
A ventillátor tényleg szinte mindig megy, van akit ez zavarna van akit nem, nem hangos, nem arról van szó, de egy csöndes szobában hallod azt a bizonyos "gépzúgást" (amit ugye asztali gép mellett is hall az ember, de ez egyébként halkabb).
A touchpad gombok feketék, az egész belseje az, én nem láttam szürkét.

Ελευθερια η θανατος

(#1598) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. 3000 N100-as notit akarok rákötni egy LCD TV-re, a képpel nincs is semmi gond, van rajta VGA bemenet.
Na de a hang!
Ez a hülye notebook a TV felé nem akar hangot kiadni magából, semmit! Kipróbáltam, a TV-n van hang ha az asztali gépet kötöm rá, a noti meg ad ki fülesre hangot. Gondolom nem hangszóróként ismeri fel a gépet automatikusan. Hol tudom megadni manuálisan hogy hangszórónak titulálja? Ez a lenovo care semmire sem jó, csak a windowsos hangerőszabályzót találtam.
Várom az ötleteiteket minél hamarabb!

(#1599) turbana válasza BFeco (#1587) üzenetére


turbana
csendes tag

Az a gond, hogy az eddigi javaslatok eggyike sem működik engedélyezett ACHI-nél!
A Lenovo oldalán nincs sata driver, csak egy exe, amivel kitörölhetem. Ezt nemtom integrálni az XP telepítőjébe!

Letíltott ACHI-nél az XP-m olyan, mint egy csiga, 5 perc mire bebootol!

Valaki írta, hogy a winportal.net oldalon van egy megoldás, de az sem jó, legalábbis ehhez a notihoz biztos nem jó!

A Vista hiába megy fel gond nélkül, de alapvető problémája van a Lenovo notikkal! Ezt is egy CHS-es szervizestől és egy ottani managertől hallottam! Vista alapból bukta(hibernálási problémák)!

Az alábbi megoldással az a gond, hogy ezt a drivert hol lehet megtalálni? Mert a Lenovo is csak írogatja, hogy ez kell, de nem elérhető az oldalán!

Hihetetlen, hogy az ember megvesz egy notit, és csak akkor tudok rárakni Xp-t, ha beszerzek egy usb-s floppy drive-ot!

[Windows XP] UPDATE INSTALL
1. Start Windows XP.
2. Click Start and Control Panel.
3. Click Performance and Maintenance and System.
4. Click Hardware tab.
5. Click Device Manager button.
6. Click the + mark to expand IDE ATA/ATAPI controllers
7. Right-click Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller or
Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller and click Properties.
8. Click Driver tab.
9. Click Update Driver button.
10. Select No, not this time and click Next.
11. Select Install from a list or specific location.
12. Click Next button.
13. Select Search for the best driver in these locations and
Include this location in the search.
14. Click Browse button.
15. Locate the driver folder and click OK button.
16. Click Next button.
The driver installation starts.
17. Click Finish button when the installation completes.
18. Click Close button.

Ha tud valaki egy "valóban" működő megoldást, részletesen magyarázza el! pls

(#1600) Laca0 válasza turbana (#1599) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem ilyen, 3000 N200 gépem van 1-2 hete.
Én sem vagyok elájulva az XP sebességtől egyenlőre, bár bizonyos munkafolyamatok baromi gyorsan lefutnak, melyek a korábbi gépemen sokkal több időt vettek igénybe.
Az AHCI-t még nem próbáltam, de nemsokára nekilátok kísérletezgetni, csak még előtte kell egy backup.
A driver-en nem értem, hogy miért problémázol. El kellene olvasni a TXT-t is mellette. Nem az EXE a driver, hanem ha az kicsomagolod, akkor kipakolja neked egy könyvtárba az összes szükséges eszközt.
Itt a link: [L:http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/license.do?filename=mobiles/68ms02ww.exe][/L]
Egyébként meg ma már szinte egyik gépben sincs floppy, az asztali gépekhez sem nagyon adnak alapból. A SATA meg még nem az igazi kompatibilitás terén...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.