Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Üdv!

Az Intel T2310-es (1.46 Ghz) duplamagos processzora a Core Duo vagy a Core 2 Duo családhoz tartozik?

A Vista kihasználja a kétmagos processzorok potenciálját?

(#1652) Mazsika válasza kerjani (#1650) üzenetére


Mazsika
őstag

de itt itt van az 1gigás 667-es ram de más a tipus száma itt http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/modelsinfo.asp?SysID=28770&mfr=Lenovo&model=3000+N100+Series+0689%2C+0768&root=&LinkBack=&Sys=28770-Lenovo-3000+N100+Series+0689%2C+0768-xxx&distributor=0&submit1=Search és amit linkeltem oldalon?!?!

Dáccsika

(#1653) Rás válasza Boreas86 (#1651) üzenetére


Rás
csendes tag

nem core hanem sima Pentium

amúgy az intel oldalán le lehet ellenőrizni:
Intel proci táblázat

[ Szerkesztve ]

(#1654) kerjani válasza Mazsika (#1652) üzenetére


kerjani
aktív tag

Jó lesz az sztem (Kignston nehogymá' ne legyen jó :D )
Ha nem vagy biztos benne, próbáld meg a boltban berakatni, aztán megnézni hogy felismeri-e a gép, mielőtt kifizetnéd.

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1655) Goya


Goya
csendes tag

Lenovo 3000 N200-ra installálnék XP-t.
A Lenovo Downloads and drivers oldaláról mi az ami fontos, és mi az ami mellőzhető?
Ezeket találtam én fontosnak:

Agere modem driver
Bluetooth (Broadcom) driver
Broadcom LAN driver
Display (Intel X3100) driver
Fingerprint software (AuthenTec)
Hotkey driver
Intel Chipset INF Support
Power management driver
RealTek audio driver
RICOH CardReader driver
Synaptics Touchpad driver

Ebből melyik kell?

Broadcom Wireless LAN driver vagy Intel?

Erre szükség van?

BIOS Update Utility

Ezekről nem tudom, hogy kellenek-e és mire jók:

Intel Matrix Storage Manager Driver
Presentation Director
ThinkVantage Access Connections

Válaszaitokat előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1656) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Üdv!

Melyik N200-ast vennétek?

Core 2 Duo T7100 (1,8 Ghz), 512 Mb Ram, 120 GB HDD, X3100 VGA, DOS stb.

164.500 Ft

VAGY

Dual Core T2310 (1,46 GHZ), 2 GB RAM!!!!!, 120 GB HDD, X3100 VGA, Vista HB stb. (ugyanaz, mint a másikban)

167.000 Ft

Az egyiknek erős a procija, de kevés a memóriája és nincs Vista, amit úgyis Xp-re váltanék.
A másiknak csak 1,46 Ghz-es a procija, de 2 Gb RAM van benne és van Vista. Az áruk nagyjából azonos.

Főleg csak netezésre, filmnézésre, szövegszerkesztésre és játékra használnám a gépet. Örülnék, ha a Half - Life 2-t lehetne tolni a notebookomon közepes minőségben szaggatás nélkül.

Úgy adjatok tanácsot, hogy nem nagyon tudnék akármilyen bővítésre pénzt áldozni, ha megveszem valamelyiket!

Kössz a véleményeteket!

(#1657) turbolali


turbolali
csendes tag

Sziasztok!

Vettem én is egy ilyen notit (N200 0769-B8G).Még szenvedek a telepítgetéssel, mert a netem napok óta hihietetlenül lassú... Kérdésem a következő: a Power Management progit hogy tudom használni? Tudom valahogy befolyásolni a Cpu frekit és az egyéb akku üzemidőt befolyásoló dolgokat módosítani vele?

[ Szerkesztve ]

(#1658) 2o


2o
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt vagyok, nézegettem a többi márkát is, de elég vegyes vélemények vannak mindegyikről.
Lenovokról mit érdemes tudni? Megbízhatóság, szervízháttér, XP-s támogatás?

Max 160 000 lenne rá.

(#1659) feckow


feckow
csendes tag

hali

Alig pár hete, hogy megvettem a Lenovomat, de sajna már vissza is kellett vinnem szervízbe, mert a vinyó elszáltt, valószínűleg fejhibás :s

(#1660) kerjani válasza feckow (#1659) üzenetére


kerjani
aktív tag

melyik típus? milyen konfiguráció?

örülné(n)k, ha megosztanád tapasztalataidat a szervízzel kapcsolatban (hozzáállás, gyorsaság, stb.)

garancia kiterjesztést vettél hozzá?
ha 30 napon belül vagy még megteheted

[ Szerkesztve ]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1661) kerjani válasza 2o (#1658) üzenetére


kerjani
aktív tag

Közben találtam N200-at(TY2B8HV) alig több mint 160k-ért [link]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1662) Rás válasza Boreas86 (#1656) üzenetére


Rás
csendes tag

Attól függ:
A T7100-asban már mindenféle földi jó van: Core2Duo virtualizáció, amit mostanában el tudsz képzelni minden... Memória jelenleg olcsó... Vistát úgysem használnád... (Vista licencel tudod az XP-t legálisan infóim szerint de nekem az ugyanilyen konfig+512Mb RAM teljesen frankón fut Ubuntu7.10-el, kivéve az SD kártyaolvasót, az ujjlenyomatolvasó fut csak a PAM modulja bugzik még kissé)
A másikban ugye ott a memória, jóval régebbi proci ami teljesítményben, szolgáltatásban, fogyasztásban is gyengébb. Szerintem a két procci között árbna nagyjából 30ezer Ft a különbség...

Ezek alapján talán könyebb lesz választani.

Szervíztapasztalat:
Én egy 769-B8G (PN: TY2B8HV)-t vettem bő egy hónapja: T7100 proci, 512Mb RAM+ ajándék még egy 512-es modul, 120G vinyó 15,4 glaretype WXGA kijelző meg az apróságok (webcamera, ujjlenyomat olvasó, AGN wifi, BT). Egy hét után totál meghalt a gép lásd itt.
Azóta elhoztam a gépet rendesek, pontosak gyorsak segítőkészek voltak. Azért lett három hét a meló mert 2 hetet vártak alkatrészre(alaplapcsere).
Szóval a központi szervízt összességében ajánlani tudom, de nem árt kicsit észnél lenni az ilyen telefonos dolgoknál (szerintem a szervizes magánakciója volt a fenti linken olvasható beszélgetés)...

A géppel is elégedett vagyok, egy Clevo M450C után meg főleg... De mondjuk Asusokkal összehasonlítva is teljesen korrekt összeszerelésben, nekem amúgy is a konzervatívabb dizájn jön be.

[ Szerkesztve ]

(#1663) Joon


Joon
csendes tag

Hello! Proci csere előtt lennék. Aki már cserélt az N200-ban procit, elmondaná, hogy mennyire nehéz?! Csak egy trapdoor alatt van, vagy le kell bontani az egész gépet? A Celeron proci egy kicsit gyengécske már a számomra....

Samsung Syncmaster 206BW + MSI S270

(#1664) Laca0 válasza Rás (#1662) üzenetére


Laca0
addikt

A virtualizációs technika mire jó? Mi a gyakorlati haszna?
A T2450-es prociról mi a véleményetek?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1665) feckow


feckow
csendes tag

Hi

az én lenovom N200-as abból is a 0769-BFG típusú volt. 160 Gb-os WD vinyó volt benne. Szervíztapasztalatot még nem tudok mondani, mert a főnököm vitte vissza, lehet a CHS saját szervizébe, de nem tudom pontosan.

Viszont azt megköszönném, ha valaki leírná nekem pontosan hogyan működik ez a Vista Downgrade dolog, hogyan tudom feltelepíteni az XP-t. (telepítő cd, és regkód)

köszi

(#1666) Rás válasza Laca0 (#1664) üzenetére


Rás
csendes tag

virtualizáció akkor lehet jó ha párhuzamosan akasz oprendszereket futtatni: pl linux alól Win vagy ilyesmi (Win alól is bármi mást is lehet elvileg de kevésbé értelmes :))
speciel még nem tartok ott linuxban de nekem ez is előnyként jelenik meg.. meg az hogy a T7XXX-esek Core2Duo magos motyók nem pedig sima Core vagy még korábbi architektúra

(#1667) Laca0 válasza Rás (#1666) üzenetére


Laca0
addikt

szóval akkor semmi gyakorlati előnye sincs :B

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1668) Laca0


Laca0
addikt

Nektek is ilyen gyenge a hangja az N200-asnak? Élvezhetetlen a filmezés vele.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1669) Boreas86 válasza Rás (#1662) üzenetére


Boreas86
csendes tag

Kössz a választ Rás! Én is ésszerűbb választásnak tartom a Core 2 Duo-t főleg, ha ugyanannyiba kerül, mint egy gyengébb procival (akció).

Az viszont kicsit eltántorított a vételtől, hogy már nagyon sok embertől hallottam, mennyire sok alaplaphibás 3000-es van. Az egyik szervizes azt mondta, hogy 6-ból 3 gép két nap után ment vissza. Jó, tudom, azért van rá 1 év garancia, de akkor is...
Egy zsír új gép működjön rendesen, ne kelljen heteket várni még arra, hogy kicseréljenek benne ezt-azt!

Jó, hogy elolvastam a blogodat.. Kössz az infót!

(#1670) Rás válasza Boreas86 (#1669) üzenetére


Rás
csendes tag

az nem az én blogom :) csak kommenteltem ott, de tény hogy bosszantó hogy alaplaphibás a cucc... hogy miért nem tudom :S, érdemes vele számolni de én ezzel együtt is jó vételnek tartom... 200k alatt nem tudom milyen C2Dou alternatíva van ahol széria a wifi/BT/webkamera és hát a bónusz ujjlenyomat olvasó.

a virtualizációval úgy vagyok hogy lehet most nincs nagy hasznomra de nem egy évre veszek laptopot, pláne nem egy IBM/Lenovo-t :) tehát még jól jöhet... legalábbis ha Linuxot akar rátolni az embe tuti hogy jó pont. Ami szerintem lényegesebb a C2D-ban hogy sokkal jobban tudja magát leszabályozni valamint a teljesíménye ezek mellett magasabb is (ahogy én eddig kivettem a tesztekből, én Dothan 1.6G-ról válotttam szóval ahhoz tudok max viszonyítani).

Szóval mivel a szervíz összességében korrekt volt így én így is ajánlani tudom a gépet, szerintem az áráért nagyon korrekt masina.

(#1671) Rás válasza Laca0 (#1668) üzenetére


Rás
csendes tag

hang témában az a véleményem hogy laptophangszóróktól sokat elev nem lehet várni. Tény hogy a mezőnyhöz képest kissé gyengusz a hangereje, viszont (szerintem) legalább egész szépen szól (a Clevomhoz képet tuti, az Asusok és a céges HP nc8230-am amiket hallottam szintén nem jobbak).
Ha minőségi hangzásra vágysz mindenképp külső hangrendszer kell. Filmezéshez (szövegértés szintjén) teljesen korrekt.

(#1672) Laca0 válasza Rás (#1671) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem Clevo alapú Albacomp gépem volt. 4 év tapasztalatából mondhatom, hogy minden tekintetben meghaladta ennek a Lenovo-nak a teljesítményi, minőségi szintjét!
Az egész szerkezet sokkal masszívabb volt, a műanyag burkolat is sokkal erősebb volt. Igaz, 4 év alatt már megrepedt 1-2 helyen a kijelző pátjánál.
Ez a Lenovo sehol sem lesz 4 év múlva. Ez a gép egy vicc, az Alba-hoz viszonyítva.
Az, hogy van benne ujjlenyomat leolvasó.... parasztvakítás. Még ez is csak lassítja az amúgy is nehézkes windows indulást.
Nem érdekes, hogy 4 év alatt nem jutott eszembe egyszer sem, hogy külső hangszórót használjak? Ezzel meg nem tudtam egy dvd-t megnézni egy csendes szállodai szobában, mert érthetetlen volt a beszéd...
Erről a gépről csak azért lehet jókat olvasni, mert az újságírók le lettek fizetve.
Egyedül a processzor lehetne jobb ebben a gépben, ha nem csinálná időnként azt az indokolatlan belassulást...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1673) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Most tervezem egy N200as vásárlását (T7100as procival, 512 rammal, ezt egyből bővíteném/kicserélném 2GB-ra), csak az lenne a kérdésem, hogy 6 cellás akksival átlagos használat mellett (főleg net, esetleg vonaton 1-1 film) mennyit bír? Illetve, hogy az lenne a kérdésem, hlehet-e hozzá venni 9 cellás akkut, ha igen hol?

Most olvastam egy tesztet, ott 2 és fél óra filmnézést bírt, de abban egy GF Go7300 volt, gondolom az X3100zal szerelt verzió kicit tovább bírja...

[ Szerkesztve ]

(#1674) effb válasza Laca0 (#1672) üzenetére


effb
csendes tag

Nekem meg 4. éve van Albacomp gépem, szerencsére céges, mert igen gyakran járt garancia után is a szervizben. A zsanérnál a fedele csak 2x repedt meg, konstrukciós hiba, mert az összes kolléga gépén is berepedt.
Amilyen gépet én biztosan nem vennék magamnak és nem is ajánlanék a tapasztalataimból kiindulva: az az Albacomp.
Lehetséges, hogy van jobb modelljük is, de nekem 1x elég volt/van belőle.
Ennél szerintem egy Lenovo is klasszisokkal jobb lehet.....még ismeretlenben is szvsz.

(#1675) Laca0 válasza effb (#1674) üzenetére


Laca0
addikt

Na jó... annyira tényleg nem rossz ez a gép... egész jó, mondhatni példás a hőelvezetése. Semmilyen körülmények között sem forrósodik fel.
A képernyője is a jobbak között van, és a billentyűzete sem csörög-zörög.
XD memóriakártyát is tud olvasni, ami elég ritkaság.
És ami nagyon fontos, sokáig bírja az aksija. Bár egyhuzamban még nem merítettem le, de összességében elég jól bírja. Egy filmmel próbáltam volna ki, hogy meddig bírja, de olyan gyenge volt a hang, hogy nem tudtam nézni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1676) Kephamos válasza Rás (#1662) üzenetére


Kephamos
addikt

Mi is ilyen 7100-as C2D-s n200-ast rendeltünk és majd én is ubuntuval fogom használni. Minden rendesen működik? Értem ez alatt pl. a videókarit, mert hallottam egyesektől, hogy az intel karik nincsenek jóban az ubuntuval.

(#1677) Kephamos válasza Rás (#1670) üzenetére


Kephamos
addikt

Melyik blogról van szó?

(#1678) petyus_ válasza petyus_ (#1673) üzenetére


petyus_
senior tag

Az előző kérdésem mellett még azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség a T7xxx és a T5xxx sorozat között?

(#1679) Rás


Rás
csendes tag

Kephamos: blog commentem
nekem eddig egyedül a kártyaolvasót nem sikrült működésre bírnom, dual monitort xrandr-al használom, a hanggal szívtam ahhoz backport driver kellett az alsa-hoz de amúgy nulla linuxos tapasztalattal kb 3 este összelőttem mindent. A Ricoh kártyaolvasóhoz meg szerintem még nincs is olyna megoldás ami tutkóra működne (vagy én nem találtam meg). Szóval eddig nekem faszán működik.

_petyus:
Intel processzor táblázat, itt fent van az összes Intel proci fülekre csoportosítva, hogy melyik milyen funkcionalitással rendelkezik az is, tessék körülnézni meg visszaolvasni!
Akksiidő: még nem próbáltam ki de az Ubuntu 3 óra körüli időt ír, holnap vonatozom haza akkor majd kiderül, hasonló módon fogom tesztelni ahogy írtad úgyhogy remélem megfelelnek majd az eredmények :)

laca0:
akkor most jó vagy nemjó ez az N200? ha csak téged olvasnálak már rég összezavarodtam volna mint tapasztalatlan. Én egy Clevo gépről beszéltem nem Albacompról, de úgy általánosságban Albacompokról még nem sok jót hallottam. az én Clevo M450c-mhez képest anyagminőségben is jobb, de összeszerelésben, masszivitásban mindeképpen. Annak a képernyője már egy hetesen is lötyögött, ez meg teljesen passzentosan jár, a billentyűzete az általam valaha látott legjobb (ThinkPad-et még nem próbáltam, azoké legendás). Felszereltségben egyértelműen az árkategória felett van szerintem, a dizájn meg szubjektív, én nem szeretem a csicsát. Igaziból az egyetlen gyengébb pont a gari szerintem, manapság az egy év az átlag alattinak számít már.
A hangszóró nem hangos de nem is halk, nekem a saját szobámban nem kell max hangerő ahhoz hogy tisztán és érthetően halljam a szövegeket. Nem biztos hogy a gép halk nagyon, te is lehetsz "süket" /no offense/ - rosszabbul hallasz az átlagnál (vagy én jobban :D ), tény hogy mások is panaszkodtak a hangerőre, de használhatatlannak még senki sem nevezte.

[ Szerkesztve ]

(#1680) chillytommi


chillytommi
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy Lenovo 3000 N200 (TY228HV) tip. gépem van múlt hét óta, a 769-B8G modell. Teljesen kezdő vagyok a témában (laptop) és feltettem a gépre x64-es Xp-t, amihez majdnem az összes drivert le tudtam szedni - és felinstallálni - a gépre.
Viszont, amit nem tudtam elindítani, sőt nem is látja - szerintem - a gép, az a webkamera. Akinek ugyanez a tipusa van, annak műxik a kamerája? Mert az üzletben és bárhol, ahol rákerestem a neten, azt írják, hogy van benne webcam, viszont a lenovo oldalán még drivert sem ír ki hozzá. A hozzá adott doksikban meg csak annyi van, hogy 'bizonyos tipusokban'.

Az, hogy ujjlenyomat olvasó van benne, azon kivül, hogy látom, nem tudok hozzá semmilyen drivert feltelepíteni, mert sem a 32 bites drivert, sem a 64 bitest nem engedi felrakni. Mit javasoltok? Várjak még az x64-el, vagy próbálkozzak inkább linux-szal? Avagy marad a jól bevált "régi" 32 bites Xp és a hozzá tartozó driverek? Köszi, ha segítetek!

(#1681) Laca0 válasza chillytommi (#1680) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem is ilyen gépem van, 32bites XP Prof SP2-vel használom.
A webkamerának nincs külön drivere, az xp alap driverével megy. A rendszereszközök között is csak ennyi a neve: USB videoeszköz. Egyébként egész jó képe van.
Az ujjlenyomat olvasót ilyen néven keresd: fingerprint reader.
Itt van a driver-e: [www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-67845]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1682) Laca0 válasza Rás (#1679) üzenetére


Laca0
addikt

Ok. Megpróbálom objektíven összefoglalni a tapasztalataimat:

Készülék váz masszívnak tűnik. A burkolat anyaga nagyon lágy műanyagból van, de nincsenek illesztési hézagok. Egyedül a kijelző alján pattan szét rendszeresen, gondolom azért, mert ott fogom a gépet összecsukva, és nagyon hajlik a műanyag. Ez a "szétpattanás" látható is, mivel egy kis hézag jelenik meg a kijelző és a kerek között.
A burkolat egyébként alul-felül puha műanyag, úgyhogy nagyon kell figyelni az odakoppintásokkal, mivel azok nem csak esztétikai problémákat tudnak okozni. A billentyűzet környéke is sérülékeny, könnyen foltosodó felületű.
A kijelző minősége és fényereje is a jobbak között van. Stabilitás szempontjából viszont semmivel sem jobb, mint a többi. Rezeg állandóan, ha gépelek. A tesztekben olvasható rozsdamentes acélpánt is csak etetés. Ha az lenne, nem rejtenék ezüst szinű műanyag alá.
A HDD sebessége IDE módban elég gyatra, de AHCI módra váltva (sima driver csere windows alatt), egész jó. Ez a különbség boot-oláskor és hibernáláskor nagyon szembetűnő. Ebben a módban olyan teszteredményeket produkál, mint az asztali gépemben a SATA2-es Samsung winyó.
A processzor (T7100) sebessége számításigényes feladatoknál látszik igazán, ekkor meglepően gyors tud lenni, tesztek alapján, és gyakorlatban megfigyelve is.
Ez csak azért meglepő, mert a windowsban gyakran megtorpan, amire nem találom a magyarázatot. Ill. lehetséges, hogy ez Core2 feature, mert állítólag az egyik mag elmegy aludni, ha nincs rá szükség, és csak akkor kapcsol vissza, ha a másik mag már megemelt órajel mellett sem tudja kielégíteni az igényeket. (Az Everest tesztjeiben egész jó helyezést szerez a proci.)
Nagyon fontos momentum a hűtés kérdése: a készűlék hőelvezetése példa értékű!
Teljes terhelésnél is alig haladja meg a kézmeleget. Legalábbis télen.
Ennek ellenére a ventillátor bár gyakran bekapcsol, nem dolgozik zavaróan hangosan, a fordulatszámát nagyon finoman kezeli.
A billentyűzete nagyon jó, nem zörög-csörög sehol sem.
A WLAN modulja egész jó, de a Lenovo-s driver-ével, programjával (ami amúgy nagyon szuper, komfortos lenne...) nem stabil. Gyári intel driverrel jól működik.
A kékfog és a memkari olvasó jól működik, semmilyen problémám nem merült fel. A webkamerája is nagyon jó képet ad.
A ujjlenyomat olvasó is jól működik, de semmi értelme sincs. Egyedül arra használható, hogy nem kell belépéskor jelszót gépelni. Azt hittem, hogy bios szinten korlátoz, és nem windows szinten.
A hangszórói nagyon gyengék. Soha nem találkoztam még ennyire gyengével, pedig már sok gép megfordult a kezeim között.
Az akkus üzem elég hosszú, valószínűleg jóval 2 óra felett van. Egyhuzamban még nem merítettem le, de nem kell gyakran tölteni, pedig nyúzom rendesen (nem kínzom, csak tesztelem a képességeit).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1683) Laca0 válasza Laca0 (#1682) üzenetére


Laca0
addikt

Ja. És az X3100-as vezérlővel játékra nem alkalmas. Ha tudtok egy játékot (nem pasziánszt) amit fut rajta, szóljatok.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1684) Kephamos válasza Laca0 (#1683) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgy tudom, hogy a carbon fut rajta.

(#1685) Joon válasza Laca0 (#1683) üzenetére


Joon
csendes tag

Én World of Warcraft-ok rajta. Mondjuk 800x600-ban játszom majdnem minden a minimumon, de így szépen fut a játék (Olyan 18-60 Fps között változik a sebesség). Megpróbálkoztam a Need for Speed ProStreet-tel is, de a menü után amikor bejött volna a verseny kifagyott. Hasonló eset volt a Half Life 2 Episode Two, de ott kb 5 perc jaték után tette ugyanezt. Bár mondjuk nálam sokat fog a Celeron M530 proci, és szerintem egy Core2Duo procival jobban elmennének a játékok (ezért is akarom most lecserélni benne). Persze személy szerint a RAM bővítést is ajánlom akinek ilyen kártya van a gépében, mert ha csak 1 Gb van a gépben, akkor mikor az X3100 elveszi a kis 380 Mb-ját meghal a rendszer (ezért hamarosan 2 Gb kerül az enyémbe).

Samsung Syncmaster 206BW + MSI S270

(#1686) Laca0 válasza Kephamos (#1684) üzenetére


Laca0
addikt

Én mondjuk a Flatout-ot próbáltam rajta. 15 fps-nél nem ment gyorsabban.
A COD4-et meg sem próbálom :))

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1687) Kephamos válasza Joon (#1685) üzenetére


Kephamos
addikt

Mondjuk, ha jol tudom az uj nfshez minimum Paks szukseges. Bar tolem p133-on is futhatna, a Prosche ota tok gagyi a sorozta. :(

(#1688) chillytommi válasza Laca0 (#1681) üzenetére


chillytommi
csendes tag

Köszi a driver linkjét! Ezt már megpróbáltam feltenni - igaz x64 alá - de nem engedte, kiírva, hogy csak win xp rendszerre telepíthető (!!) Mintha az x64 nem XP lenne...
Már csak az a dilemmám, hogy a 64 bites rendszer tényleg nagyon gyorssá teszi a gépet, viszont mennyivel lassabb lesz a normál xp-vel?
Bár egy tény, hogy a driverek/programok elérhetősége jóval stabilabb, mint a 64 bites rendszerekhez.

(#1689) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Van egy kis problémám. A telefonomat (N73) csatlakoztatnám a notihoz bluetooth-on.
Eddig ment is a PC Suite. Szinkronizáltam és a fájl transzfer is ment.
Ma be akartam állítani a netet vele, de nem ismerte fel, mint modem :F
Az asztali gépemen megy rendesen, úgyhogy nem a telefonnal van a gond.
Azóta újratelepítettem már a PC Suite-ot, egy korábbi verzióval is próbálkoztam, de nem megy. Most már össze sem sikerül pároztatni a PCSuite-vel... azt írja: "A telefon nem hitelesíthető"
A poén az, hogy a BT driverével össze tudom pároztatni, megy is gyorsan a fájlátvitel. A PCSuite továbbra sem megy.
Van valakinek megoldása erre?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1690) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, jelentem itt van az ölemben a masina. Naggyon zsír! :R
Ubuntu alatt hogyan tudom belőni a wecamot?
MS-t olvas a kártyaolvaó? mert én beleraktam és bele "zuhant", csak most nincs kedvem kipiszkálni.

(#1691) Pxs


Pxs
aktív tag

Tartalék töltő hozzá (Lenovo 3000-hez) valakinek olcsón ? :)

[link]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#1692) anonym147


anonym147
csendes tag

Sziasztok,

Engem is érdekelne, h milyen játékok mennének el a gépen (3000 N100, 945GM). Nem tud vki vmi listát?

Régebben ezen az oldalon jelölve voltak, h mi megy el, de most már nem látom a jelöléseket. :F
[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1693) marcias válasza anonym147 (#1692) üzenetére


marcias
őstag

Nem sok mindent próbáltam, Company of Heroes fut rajta 1280x780-as felbontásban, legalapabb beállításokkal, csak kicsit szaggat. The Witcher nem indult el.

Steam: marcias88

(#1694) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Újra kellett raknom a wint a Lenovo 3000 n100-asomon, de az audióval megint meggyűlik a bajom. Soundmax chip van a gépemben, de ehhez a driver telepítéséhez szükségem van bizonyos HD Audio Bus driverre. Namost én töltöttem le ilyet, fel is raktam, de a Soundmax install csak nem érzékeli hogy ott van. A kérdésem az lenne, hogy ilyet honnan tudnék szerezni (hátha az én verzióm rossz, bár eddig működött... :( ). Vagy pedig hogyan lehetne telepíteni? System Update-et letöltöttem, de itthon nincs net a gépen, szóval az kilőve, nameg nem is nagyon szeretném feltelepíteni mert nem nagyon használtam eddig sem.

Let the Zone take me if I am.

(#1695) Laca0 válasza kutga (#1694) üzenetére


Laca0
addikt

Szerintem Te a KB888111-et keresed. Ez a HD audio gyorsjavítás.
Keress rá a neten, sok helyről le lehet tölteni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1696) Szimpozium válasza Kovido (#1535) üzenetére


Szimpozium
csendes tag

Kovido! Itt csak 3.10-es van, kb. 10 MB... Nem sokat érek vele, nekem még a hangkártyám necces: Mixersel.exe hiba (?) szóval még szívogatok vele.

egyébként már minden fent van a gépen és remek ketyere!
Csak a hangkarinál segítsen vki!!!!!!!!! :Y

0769 b8g

(#1697) Laca0


Laca0
addikt

Ti használjátok a ThinkVantage programot?
Nagyon szupi lenne, ha normálisan menne. Sajna több wlan hálózatban azt tapasztaltam, hogy eldobálja a kapcsokatot. Feltettem a legújabb Intel driver-t, de ezzel meg nem működik együtt. Felváltva kilép és újracsatlakozik a két program.
Van valami ötletetek a megoldásra?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1698) Kephamos válasza Laca0 (#1697) üzenetére


Kephamos
addikt

Az újabb drivert hagyd fent, a másikat szedd le.
--------------------------------------------
A kártyaolvasó olvassa a sony féle ms-t?

(#1699) Laca0


Laca0
addikt

Azért próbálkozom még vele, mert ez a ThinkVantage Access Connections kezeli a kábeles lan-t is, nem csak a wlan-t. Nem egy új találmány, a neves elődök is ezt használták (elvileg).
Csak kellene működnie, ha adják hozzá...

A kártyaolvasó a következőket tudja: Memorystick / xD-Picture / SD / MMC
hogy mi az ötödik, nem tudom...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1700) Laca0


Laca0
addikt

Van valamilyen magyar nyelvű, Lenovo támogatási fórum?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.