Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#13001) VMatteo

VMatteo
(őstag)

Ergo, ezek ennyit tudnak és kész?:D Engem nem zavar, nem játszok rajta. A venti ki-bekapcsolás ami inkább érdekes, van hangja...

Tisztelet a Gépésznek!

(#13002) Molnartib29 válasza Plazmacucci (#13000) üzenetére

Molnartib29
(csendes tag)

Ez a teszt amit linkeltél vagy átverés vagy nem tudom. Még ebben a tesztben, mint ahogy minden más ehhez hasonló tesztben tisztán látszik, hogy 1080p alatt sokkal több az FPS a játékban nekem pedig minden egyes játékban ugyanannyi 1080p és 720p-ben egyaránt a túlmelegedéses ügy miatt, mint ahogy fentebb írtam. Ok látom a teszteben más a videokártya, de akkor se értem :( akkor most konkrétan a GTX 1050-el használhatatlan ez a notebook?

[ Szerkesztve ]

(#13003) Lalikiraly

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Ja, hogy 330s ráadásul. Akkor pláne.

Na hát igen, ekkora TDP kerettel örüljünk neki, hogy egy kicsit is az alap fölé megy. Nekem a 6W vagy inkább 4,8 miatt nem csoda hogy nem hajtja ki a 2,7GHz-t. A melegedés az érdekes, hogy 60 fok fölött felezi agresszíven... De ez valszeg azért van, mert a videókártya is kéri a magáét és a CPU több szálon dolgozik és a TDP keret miatt ennyit bír.

A kollégának viszont igaza van, hogy nem véletlenül Gamer gép a gamer gép.

Ezt bekell nyelni. Nyilván még egy két gen és ezek az "alap" gépek is jobban fogják vinni a régebbi játékokat.

Na persze, ha még a Windowsban és a CPU hibák miatt nem lesz több lassítás.

Ha az új linux kernel engedni fogja, akkor én mint a huzat váltok Endless OS re vagy Mint-re. Nekem tetszik és valami Őszintén? Mocskos gyors :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#13004) sabrinho

sabrinho
(tag)

Sziasztok!

Ezen a gépen gondolkodom: https://edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-520-15ikbr-81bf00crhv-notebook-szurke-p543436
Sajnos azonban a bővíthetőségéről nem találok infót. Meg tudnátok mondani, hogy ssd-vel milyen módon lehetne bővíteni, illetve hogy hány ram slotja van, meg hogy a 8 Giga ram az egyszer 8, vagy kétszer 4?

Köszi előre is!

(#13005) verszemu

verszemu
(újonc)

Sziasztok!

Van valakinek erről a típusról tapasztalata? https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-530s-14-39752-elado/#cpu
Jó árúnak tűnik, legalábbis ennél olcsóbban nem láttam IPS kijelzős, 8GB RAM-os, 256GB SSD-s notit.
Jó vétel ez, vagy van valami buktató?

(#13006) Lalikiraly válasza sabrinho (#13004) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ez jó vétel így nagyon.

A ram az ki is van írva, hogy 4+4 tehát a minden ram slot foglalt. A dual channel miatt még jó is. Nem tudom mennyire akarsz gamelni az MX 150 es Geforcehoz még szerintem elég is.

A merevlemezt 90% hogy csak SATA SSD re tudod kicserélni, én úgy hajítanám ki belőle, mint macskát sz@rni...

Én tuti megvenném. Biztos nem lesz halk játék ilyesmi közbe mert azért elég tekintéjes a felszereltsége... De simán jó :)

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#13007) Lalikiraly válasza verszemu (#13005) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Szia!

Úgyszint jó vételnek tartom ennyiért, de vigyázz mert a Digiprime nál van hogy csalnak és nem Magyar a billentyűzet, vagy matricázzák, vagy szilikonos vacakkal magyarítják. Erre feltétlenül kérdezz rá...

Egy kis összehasonlítás...

https://technical.city/en/cpu/Ryzen-3-2200U-vs-Pentium-Silver-N5000

Annyi hogy az Inteles változat az konkrétan fele annyi fogyaszt még kevesebbet és kb a telljesítmény is annyival kevesebb. Ettől függetlenül egy sima Core I3 szintjét hozza. a Vega 3 nem tudom hol helyezkedik el.

Viszont a 8GB Ram és az SSD pláne hogy 256 os sokat húz rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#13008) sabrinho válasza Lalikiraly (#13006) üzenetére

sabrinho
(tag)

Köszi!

Kérdés, hogy biztos-e a csak sata port.

(#13009) Lalikiraly válasza sabrinho (#13008) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Ezt már a gyártótól kell megkérdezni, de ezekben a konzumerekben, kétlem hogy lenne még egy M2 es vagy ilyesmi port. A 330.as szériában ugye a DVD író helyére lehet még egy meghajtót tenni, de az SATA port tutira.
Éppen nemrég ezen volt a nagy dilemma, egy két oldalt olvass vissza :)

(#13010) sabrinho válasza Lalikiraly (#13009) üzenetére

sabrinho
(tag)

Ebben nincs optikai meghajtó.

(#13011) Lalikiraly válasza sabrinho (#13010) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

De a jobb oldalon ott van a helye, az enyémen is így van. belül meg ott üress a gép...

(#13012) sabrinho válasza Lalikiraly (#13011) üzenetére

sabrinho
(tag)

Akkor valamilyen kerettel lehet oda ssd-t rakni?

(#13013) Darko

Darko
(aktív tag)

Sziasztok, napokban vettem egy Ideapad 330 laptopot. Csak a 65W-os töltőjéről megy, valahogy be kell kapcsolni az akkumulátorát vagy lehet hogy nem tettek bele? Leírásban van egy megjegyzés: Áramtalanított üzemmódban. 65 W-os áramforrás szükséges. Ez mit jelent?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#13014) z123456z

z123456z
(aktív tag)

Urak, ez mit jelent (het)? A gyári speckóból van, mondjuk az egész nem sokkal több.

Storage Optical(optional)
Some: HDD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide, 7mm high
Some: SSD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide, 7mm high (e.g. xxxGB SSD)
Some: M.2 SSD / PCIe NVMe, PCIe 3.0 x 4, 32Gb/s (for Ryzen 5 / 7 APU model),
(e.g. xxxGB SSD M.2 PCIe NVMe)
External DVD burner, 9.5mm high

Most akkor ryzen 5-től M.2 vagy/és PCIe nvme is van, a sata pedig hdd-nél és Optikai-nál is 6GB/s?
Ez így nem lenne rossz.

Persze 330.

[ Szerkesztve ]

(#13015) gyuszo21

gyuszo21
(csendes tag)

Üdv Mindenkinek !
Egy kis segítséget szeretnék kérni !
Adott teljesen új lenovo 320 Abr laptop telepitettem windows 7 x64 Ultimate operációs rendszerrel.
Minden simán ment kivéve a touch pad nem működik és a plug and play egeret sem érzékeli !
Eszközkezelőben meg sem jelennek ismeretlen eszközként !
Fn +Fn6 próbáltam ki be kapcsolni a touchpadot semmi.
Mi lehet a probléma ? Előre is köszönöm a segítséget ! Szép napot mindenkinek .

Gyuszi

(#13016) Plazmacucci válasza gyuszo21 (#13015) üzenetére

Plazmacucci
(nagyúr)

Drivereket kell felrakni a gyártó oldaláról, bár kétlem, hogy W7 támogatott lenne. Lopj egy frissebb os-t :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13017) Lalikiraly válasza Darko (#13013) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Szia! Mi a töltöttsége a gépnek? Egyáltalán vesz fel töltést az akksi?

Ha órát töltőn van és Windows és driverek minden ok, akkor inkább gyorsan vigyed vissza...
Halott az akksi. Valóban van szállítási mód, de az a bekapcsológomb 30 másodpercig tartó nyomásával érhető el. Vagy a Lenovo Vantage ban beállítható a szállítási mód. Mi ezt használjuk. Szóval kíváncsi vagyok.

(#13018) Lalikiraly válasza sabrinho (#13012) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Így van. Többször olvastam róla... Kérdezd meg a szervizet, vagy egy boltot...

(#13019) Lalikiraly válasza gyuszo21 (#13015) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Csoda, hogy felment a Windows 7

Nem is fognak működni rajta a cuccok...
Sajnos. Win 10 alatt ne is próbálkozz. Még Win 10 alatt is külön telepíteni kell a tapipadot és háromfajta van.

Jah és alapértelmezett BIOS beállításnál nem kell az FN gombot nyomni hozzá. Nekem a Hotkeymode enableden van a BIOS ban.
És UEFI ként telepítsd a Win10 és ne kompatibilis módban.

[ Szerkesztve ]

(#13020) Darko válasza Lalikiraly (#13017) üzenetére

Darko
(aktív tag)

Szia,
Teljesen új gép. Windows azt jelzi hogy nincs is akkumulátor a gépben. Nincs töltöttségi szint. Először arra gondoltam hogy szállításhoz lekapcsolják az aksit, de nem találok semmilyen infót. Illetve annyi hogy a szállítási mód az automatikusan inaktív lesz, ha az adaptert bedugom a gépbe és arról használom. De olvasni még az áramtalanított üzemmódról. Ez mi lehet? Belenézni a belsejébe, hogy van-e benne akkumulátor garanciavesztés miatt nem szeretnék. Még súly alapján lehetne eldönteni, ha találnék valami infót valahol erről.

Egyébként a pontos típusa: 330-15IKB (Type 81DE) Laptop (ideapad)

(#13021) Lalikiraly válasza Darko (#13020) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Akkor az pont mint az enyém.

Szerintem ne variálj, hanem usgyi vissza a boltba de rögtön... Még három napon belül vagy. Sokat nem fognak szívózni vele sztem.

A szállítási és áramtalanított mód ugyanaz. És ha bedugot automatikusan felfüggeszti.

Egyébként kb 1,7KG a gép magában. Mert önmagát nem mérte a mérleg így kétszer ráálltam a hab testemmel. :D

[ Szerkesztve ]

(#13022) VMatteo

VMatteo
(őstag)

órákon belül szétkapom a gépet, lefényképezem a gépet!
esetleg valakinek kérdése, mit nézzek meg?

Tisztelet a Gépésznek!

(#13023) z123456z válasza VMatteo (#13022) üzenetére

z123456z
(aktív tag)

Neked Intel vagy Amd procis?
Ha Ryzen 5, akkor azt nézd már meg legyél szíves, hogy milyen slotok vannak benne bővítéshez.

Bár nemsokára én is szétszedem, bele kell tennem a +8GB ramot, csak nincs lelkierőm hozzákezdeni. Megjött a szétszedő készlet is, már csak ihlet kellene.

Egyébként a specifikáció nem említ régebbi satát, szerintem az optikai is 6GB satával van, így mindegy hova kerül az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#13024) z123456z válasza z123456z (#13014) üzenetére

z123456z
(aktív tag)

Tárgytalan. A 330S leírását néztem.

(#13025) VMatteo válasza z123456z (#13023) üzenetére

VMatteo
(őstag)

I5-ös az enyém:D
Most hogy itt a 6!!!!éves Toshiba L850-em, egy dolog ami nagyon feltűnt, mégpedig az, hogy mennyivel halkabb annak a hűtése. A Lenovoé sokkal hangosabb, úgy, hogy csak böngésző fut :U

Tisztelet a Gépésznek!

(#13026) Lalikiraly

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Na a sima 330 belsejére kíváncsi leszek van e RAM slot mert akkor rászánom magam a ram bővítésre sztem énis.

(#13027) VMatteo

VMatteo
(őstag)

Nos,

Megtörtént a HDD-SSD csere.
Hajszárítóval kézmelegre melegítettem a műanyagot, nehogy esetleg elrepedjen valahol. A csavarok után jöhetett a műanyagfülek kipattintása. Én gitárpengetőhöz hasonló műanyagot használtam, és az optikai meghajtónál kezdtem el, majd haladtam körbe. A hűtő felől nem fogja patent, csak a zsanéroknál.
HDD ki, SSD be, ez gyorsan ment. Ahogy láttam, nekem KÉT memória foglalatom van és a felsőben volt a 4GB-os Samsung memória, na az alá amennyire tudtam bevilágítottam, ott mintha lett volna még egy slot.
A HDD már egy külső házban végzi a munkát,szemmel látható a gyorsulás. Valamint halkabb is lett a gép, nem kattog a merevlemez. :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#13028) Lalikiraly válasza VMatteo (#13027) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Na gratula, ügyes vagy! Használd egészséggel. Meg kevesebb áram is fogy és talán az SSD nem is melegszik annyira, meg egyszerűen mindennek gyorsabb így a végrehajtása, így nem is fog melegedni annyira. Szuper. Grat mégegyszer.

(#13029) VMatteo

VMatteo
(őstag)

feltelepítettem minden touchpad drivert egymás után, újraindításokkal megszakítva és még sincs egy gesztusvezérlés sem. Hogy lehet esetleg az előző drivert törölni? hátha ez a baj. más ötletem nincs :Y

Tisztelet a Gépésznek!

(#13030) Darko válasza Lalikiraly (#13021) üzenetére

Darko
(aktív tag)

Lemértem, az enyém 1910 gr (konyhai mérleg), nincs benne optikai drive.
Emag-ról rendeltem, sajnos nem lesz annyira egyszerű hogy csak úgy beviszem. Közben fel is telepítettem, tehát nem szűz a gép. Vissza lehet állni a freedos-ra valahogy? A resetet benyomva, a rendszervisszaállítást választom?

(#13031) Lalikiraly válasza VMatteo (#13029) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Menjél be az eszközkezelőbe és töröld magát a tapipadot...

Amúgy van hogy a gesztus kikapcsol magától ilyenkor egy tapipad ki és bekapcsolás is megoldja néha...

(#13032) Lalikiraly válasza Darko (#13030) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Az oprendszer nem szól bele a garanciába.

Én bebootolnék egy windows telepítővel és ott lehet törölni a telepítés előtt a partíciókat, vagy akár a minitool partition programmal is lehet és amikor újraindul a gép voilá üres lesz :)

Súlyra pedig jó, mert az enyém még könnyebb is...

(#13033) VMatteo válasza Lalikiraly (#13031) üzenetére

VMatteo
(őstag)

Milyen gesztusok léteznek? dupla ujjal tudok görgetni? Mivel próbáljam ki?:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#13034) Lalikiraly válasza VMatteo (#13033) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Hát én netezésnél sűrűn használom.

Dupla ujjas görgetés, húuás
Tripla ujjas Windowsban alkalmazásváltás.
Összecsípés kihúzás, nagyítás. Ezek mind mennek szépen. Viszont mivel álltalában külső patkánnyal használom a gépet, így a tapit leszoktam tiltani, mert hajlamos bőven beleszólni a dolgokba, ha hozzáérek.

(#13035) rostiron

rostiron
(őstag)

Sziasztok.

Vettem egy Ideapad 320 gépet, minden ok vele, de valami mégse. Hiába rakom a bios-ba a "power beep" et enabled-re nem ad hangot bekapcsolásnál. Mi lehet a gond ?

Gigabyte H87-HD3, i7-4790, 16GB DDR3, XFX TS-550, Gigabyte Aorus RX580 8GB

(#13036) z123456z válasza rostiron (#13035) üzenetére

z123456z
(aktív tag)

Az nem a táp csatlakoztatásánál ad hangot?

(#13037) rostiron válasza z123456z (#13036) üzenetére

rostiron
(őstag)

És tényleg :W :W Az előző toshibám ilyenkor csippant mint egy asztali gép

Gigabyte H87-HD3, i7-4790, 16GB DDR3, XFX TS-550, Gigabyte Aorus RX580 8GB

(#13038) z123456z válasza VMatteo (#13027) üzenetére

z123456z
(aktív tag)

Az imént beraktam a +8GB memóriát. Így most 12GB van, és valóban 128bit dual Chanel. Érdekes, hogy neked két foglalat van, ebben csak egy, alatta pedig a lapra forrasztott. Az SSD-vel megvárom a karácsonyt és a gyerek véleményét, valamint az alkatrészt, és kipróbálom az dvd helyén. Szerintem az is sata3, akkor pedig felesleges mégegyszer szétszedni. Tapipad elan driverrel megy, sima görgetés nincs a széleken, viszont gesztusok működnek, kétújjas görgetés, nagyítás, kicsinyítés, alkalmazás váltás. De sehol nem találtam beállítási lehetőségeket. Játékokra kíváncsi leszek, karácsonykor kiderül. Szerintem is hangosabb a hűtés, mint a 6 éves g580-nak, de nem veszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#13039) Lalikiraly válasza z123456z (#13038) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Na akkor örülünk. Igen az aktív dual channel príma dolog :) Én asszem plusz 4 be lehet beruházok még karácsonyig :) Bár ma lestem meg a Lenovo Legiont Médiában és hát csurog rá a nyálam :D Az 530-ra.

A tapipad szélén nincs görgetés, már csak a gesztusok vannak mindenhol...

SSD? Hát amilyen hamar csak lehet. Az majd fog gyorsítani a gépen. MÁV helyett TGV lesz :D

(#13040) VMatteo

VMatteo
(őstag)

de nekem nincs gesztusssss hogy töröljem le az előző drivert?:DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#13041) z123456z válasza VMatteo (#13040) üzenetére

z123456z
(aktív tag)

Eszközkezelő, eszköz eltávolítása.

Neked van egy fém doboz vagy takaró a memóriákon? Én visszaraktam, de nem tudom, hogy vissza kell e, vagy csak az üres slotot fedi és ha van benne memória modul akkor már nem kell?

(#13042) Lalikiraly válasza z123456z (#13041) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Ami videókat láttam más típusokon, ott visszarakták oda is ahol van modul...

(#13043) kalifa777

kalifa777
(tag)

Sziasztok!
Vettem egy lenovo v130-15igm gépet netezésre. Freedos van rajta és win7 szeretnék telepíteni rá (legális verzió) A boot sorrendet beállítottam (legacy-ra átállíva), Rufussal kiírtam a pendrivra az iso fájlt, USB 2-be tettem a pendriveot.
A telepítés el is kezdődik, de illesztőprogram hiánya miatt mindig megáll.
Van ötletek mit kellene csinálni?

(#13044) Lalikiraly válasza kalifa777 (#13043) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Csak Windows 10-el fog menni.

(#13045) kalifa777 válasza Lalikiraly (#13044) üzenetére

kalifa777
(tag)

Köszönöm a segítséget.

(#13046) Lalikiraly válasza kalifa777 (#13045) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Igazán nincs mit. Használd egészséggel a gépet.

(#13047) SGT_Corvo

SGT_Corvo
(újonc)

Sziasztok!
Ma vettem egy Ideapad 330-15ARR (Ryzen 5) gépet, holnap bontom meg hogy a plusz 8GB memóriát beletegyem és a HDD-t egy 480GB SSD-re cseréljem. A kérdésem, ahhoz hogy az opticai meghajtó helyére betegyem az 1TB-os HDD-t kell még vennem majd valamit? Esetleg előre kialakították neki a helyet csak be kell tennem oda?

Segítséget előre is köszönöm! :C :R :R

(#13048) Lalikiraly válasza SGT_Corvo (#13047) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Szia! A főoldalon megtalálod a cikket egy másik kolléga ugyanezzel a géppel ugyanezt csinálta. Sajna optibay és elektronika is kell, hogy a hddt be tudd tenni.

(#13049) SGT_Corvo válasza Lalikiraly (#13048) üzenetére

SGT_Corvo
(újonc)

Szia!

Köszönöm a választ! Sajnos nem igazán ismerem magam ki, hogy mit merre találok így a "főoldalt" se tudom merre van, bocsi :F Ha tudnál egy linket küldeni, vagy esetleg valaki abban segítene, hogy a szükséges kiegészítőket honnan tudom beszerezni hálás lennék.

Köszönöm!

(#13050) Lalikiraly válasza SGT_Corvo (#13049) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Szia! Semmi baj :)

https://logout.hu/cikk/lenovo_ideapad_330_15arr/teljes.html

Itt a cikk a gépről és ott a topicban fog a tulaj biztosan segíteni :)

Csak ügyesen!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.