Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) htmtimcsi válasza Goya (#1849) üzenetére


htmtimcsi
tag

kikéne kapcsolni az automatikus újraindulást, akkor beadná a kékhalát és eltudnád olvasni. windows+break billentyü kombináció után advanced fül,majd a stratup and recovery setting gombjára nyomva előugrik egy ablak. ott kikapcsolod az automatic restart-ot. ez azt fogja előidézni ha leközelebb valamilyen windowos hiba történik akkor látható marad a kékhalálos ablak addig míg újra nem inditod. de én a helyedben végig gondolnám, hogy miket raktam fel(driver stb...), mert ha az előző jó állapot fut, akkor csak valamelyik újonnan felrakot program lehet a lúdas, vagy esetleg valami virus(bár ezt kizárnám ez esetben).

(#1852) evetke válasza Laca0 (#1844) üzenetére


evetke
csendes tag

A teljes igazsághoz hozzátartozik a windows update is, a R&R és Presentation Director mellett valahogy abban az újraindítási fázisban frissült a .Net 3.0 is, meg még néhány minor windows update. De nincs okom ezekre gyanakodni, hacsak valaki meg nem győz arról, hogy a telefonos kapcsolat felépítésekor ezek bármelyike használatba kerül.
Amint lesz egy kis időm, megnézem az uninstall után változik-e a helyzet...

2003-11-03 22:14 óta "újonc"...

(#1853) GeeF válasza bog9 (#1834) üzenetére


GeeF
csendes tag

Szia,
nekem is ilyen laptopom van.Bár nem volt két hetet nálam, azóta meg szervízben van.Tök jó,hogy az egy év gariból már 2 hónap lassan letelik :W
A webcam nekem sem ment alapból be kellett frissíteni a gépet.Igazából nem tudom mitől lett jó.Azt sejtem,hogy az intel.inf tette helyre a dolgot.

(#1854) effb válasza GeeF (#1853) üzenetére


effb
csendes tag

Mi nem működött benne, hogy javíttatni kell? Melyik szervízbe adtad le?
Mit értesz az alatt, hogy alapból be kellett frissíteni a gépet?
Bocs, a sok kérdés miatt, csak hajt a kíváncsiság......Sajnálom, hogy így jártál...
Cseregépet nem kértél?

(#1855) Goya válasza htmtimcsi (#1851) üzenetére


Goya
csendes tag

Köszönöm, az ötlet bevált. (Időközben megtaláltam az Eseménynaplóban is.)
Ezt írta: STOP: 0x1000008e (0xc0000005, 0x00000000, 0xa84e9ae8, 0x00000000).
Az Eseménynapló még ezt írta: A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini011508-03.dmp. (ezt megnéztem, de számomra értelmezhetetlen.)
Hol lehet ezeket a kódokat megfejteni?

(#1856) Móci


Móci
addikt

Az N100-as vinyókérdés megoldódott, a tapasztalatokat leírom:

IBM szervíz szerint a masina 160 gigáig tuti megesz mindenféle merevlemezt, a rendes supportjuk azonban csak a Seagate és a Hitachi gyártmányokra terjed ki.
Én egy Samsungot vettem, ez is 160 gigás ( 8 mega cache, 5400 rpm, sata).
A laptop szépen muzsikál vele, tudom javasolni a kicsikét. :D
Edigitalból rendeltük.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1857) htmtimcsi válasza Goya (#1855) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát ezt találtam: a dump map elvileg a memoria,proci,regiszterek stb... aktuális állapotát tárolja. önmagában semmit nem ér. nagyon nagyon okos ember kell hozzá hogy valaki tudja azt használni hibaelháritásra.

"Nem feltétlenül jelent megoldást.
Ez a jelenség kábelhibára is szokott utalni. Ekkor nem a szektor hibás.
Azért is gyanús a dolog, mert a lemez végére ritkábban szokás írni, mint a lemez elejére. Ezért ritkábban szokott a szektorhiba előfordulni.
Ha marad a probléma, akkor az adatkábelt érdemes cserélni."

továbbá http://www.eventid.net/search.asp . de ide kéne egy event id. ami a eseménynaploban van. 0-65536ig terjedő számnak kéne lennie.

The KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M bug check has a value of 0x1000008E. This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.

http://www.osronline.com/ddkx/ddtools/bccodes_59k7.htm

0xC0000005: STATUS_ACCESS_VIOLATION
A memory access violation occurred.

Bug Check 0x8E: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Parameter Description
1 The exception code that was not handled
2 The address at which the exception occurred
3 The trap frame
4 Reserved
tudom ez nem a megoldás.de eddig jobb ötletem nincsen.

közben meglett: http://www.eventid.net/display.asp?eventid=1003&eventno=1274&source=System&phase=1

The hardware varies from modems, video cards, USB device to memory or sound cards. Sometimes it proves to be hardware that it is not compatible with Windows XP.

elvileg a megoldás:

If you have hardware or software that does not work properly after the installation of SP2 then deactivate DEP. You do that in the “boot.ini” file with the “/noexecute=AlwaysOff” switch. remélem tudsz vele kezdeni valamit. amugy edit c:\boot.ini
és ha minden igaz az utolsó sorban,vagy a leghosszabb sort kell szerkezteni úgy hogy utána irod hogy /noexecute=AlwaysOff lemented és ujraindit.

(#1858) bit_vector válasza htmtimcsi (#1857) üzenetére


bit_vector
tag

hát annak semmi értelme, hogy az adatszegmensbeli kódfuttatást újra engedélyezed. (ha jól értelmezem, a /noexecute pont ezt csinálja)

A mai procikon normálisan szupportálva van ez is. Pl. az én notimon csont nélkül működik minden. Igaz, gyári telepítés. még nem próbáltam meg a gyári állapot visszaállítása c. fejezet gombjait, de úgy érzem, lassan ideje lesz :) a kezdeti csodálkozás -hú erre is jó ? - után végre egy tiszta rendszerben logikusabban felépíteni a rendszert :)

XP-t meg csakazért se rakok rá. lehet, gyorsabb, de vélelten sem kezeli optimálisan a több magot

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1859) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Azt tudja valaki hogy az N200-as 0769-es fogadja e a T7300 és a T7700-as procit bioszfrissítés nélkül? Jelenleg M530-as van benne.
üdv

(#1860) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Megvan a megoldás a netes problémára!!! :))
Azon indultam el, amit evetke írt, hogy bizonyos programok telepítése előtt még ment a mobiltelefonos internet.
Letöröltem a teljes bluetooth programot, driver-el együtt, valamint 2 Lenovo-s programot: Rescue and Recovery 4.1 és a Presentation Director.
Ez utóbbi nem tudom, hogy befolyásolta-e, de azért letöröltem.
Elindítottam a bluetooth program telepítőjét, de csak addig engedtem, hogy kicsomagolja magát. A szoftver telepítését megszakítottam.
Következő lépésként bekapcsoltam a wireless modult, de nem engedtem, hogy a win keressen drivert, hanem én adtam meg, a korábban kicsomagolt lenovo driver-t.
Innen már ment minden rendesen, USB-n és bluetooth-on is ment a net.
Rescue and Recovery-ból már az új változatot, a 4.2-est telepítettem fel. A Presentation Director-t nem raktam vissza, de nem hiszem, hogy befolyásolná a működést.
Szinte biztos, hogy a bluetooth program okozta a problémákat (tehát a driver-e jó, csak a spéci funkciókat támogató szoftvere nem).
Annyival kevesebb így a rendszer, hogy nem az a csicsás, sok funkciós bluetooth felületem van, ha nem a sima microsoft-os. De amire nekem kell, arra jó.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1861) GeeF válasza effb (#1854) üzenetére


GeeF
csendes tag

Még nem tudom, de most jött a hír,hogy készen van, jövő héten hozzájutok.
Nem tudom hova vitték, én csak leadtam a boltban, ők intézték (nem pesti vagyok).
A frissítés azért kellett, mert többek között nekem sem ment a webcam és elkezdtem kutatni az okát. Így került rá friss bios is, illetve a legújabb driverek.
Ja amúgy tetszett ez a cseregép dolog :) Van ilyen Mo-n, hogy adnak cseregépet polgári halandónak ? :)

(#1862) effb válasza GeeF (#1861) üzenetére


effb
csendes tag

Egy próbát megér szerintem cseregépet kérni.
Úgy tudom 30 nap után már jogosan kérheti az ügyfél.
Nem notebook esetében, de neves műszaki termékeket gyártótól mi már kaptunk cseregépet......igaz a vidéki szervíz nem ajánlotta fel, panaszt tenni a bp-i központban kellett hozzá......

[ Szerkesztve ]

(#1863) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Ha valaki Mac OSX-el próbálkozik írjon nekem.
Leopard fent van csak se hang se lan se wifi.
Valami megoldás?

N200

(#1864) evetke válasza Laca0 (#1860) üzenetére


evetke
csendes tag

Nekem is megy így, nem tettem mást csak eltávolítottam a Bluetooth sw-t, aztán újraindítás után feltettem a Lenovo BT drivert, és kész. A R&R és Presentation Director progikhoz nem is nyúltam.

Azt hiszem, ez az ügy ezzel lezártnak tekinthető. Laca, kösz segítséget!

2003-11-03 22:14 óta "újonc"...

(#1865) Laca0 válasza evetke (#1864) üzenetére


Laca0
addikt

Oksi! Közben én is visszatelepítettem a PD-t. Nekem is sokat segítettek az információid! Köszi!
Most már kezdem megkedvelni a masinát :DD ... viszont rájöttem, hogy nem szabad vakon megbíznom az IBM/Lenovo-ban sem...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1866) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a notebookos témában, és csak azt szeretném tudni hogy egy ilyen "DualCore T2310" procitól és a egy "Intel GMA x3100" kártyától mi az a 3D-s teljesítmény amit el lehet várni?

Előre is köszönöm

(#1867) lakisoft válasza tpeter (#1866) üzenetére


lakisoft
veterán

Jót kérdeztél ... :R engem is érdekelne a válasz rá!

más: N200-asom van és M530-ról akarok T7300-ra v. T7700-re fejleszteni érdemes nagyobb teljesítményű aksit venni? vagy egyáltalán ven e ehhez a tipushoz. 0769 - BGG ez a pontos tipus/ vagy model ezt sose tudom :B
Előre köszi a választ!

(#1868) Boreas86 válasza lakisoft (#1867) üzenetére


Boreas86
csendes tag

Szia!

Celeron M530-sal mennyit bír az aksi és mennyire melegszik a gép? Nem idegesítő a venti működése?

Kössz

(#1869) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Helló mindenki!

Adott egy N200-as gép és van benne 2x2GB RAM! Ugye a 32Bites Vista csak 4Gb-ot lát belőlé max., de a Vista alatt miért lát csak 3062MB-ot? A többi hova tünik? Mert gondolom hogy az alaplapi vidkarinak is valamennyit "átad", de ennyit? Ezt valahol meg lehet nézni? Lehet állítani vmit, hogy legalább 3,5GB-ot lásson?

Jobban járok 2x1GB-vel? Vagy ha már kaptam akkor maradjon így?

(#1870) effb válasza KriszBoy (#1869) üzenetére


effb
csendes tag

Egy kicsit zavarosnak tűnt nekem amit írtál......
Az XP SP2 csak max. 3 Gb-ot lát ez igaz. (állítólag SP1-el látja mind a 4-et, de akkor meg a driverek nem mennek) Vista alatt elvileg kellene látnia a gépnek a 4 Gb-ot.....
64 bites Vistával nem nézted mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#1871) htmtimcsi válasza KriszBoy (#1869) üzenetére


htmtimcsi
tag

ha kaptad, akkor hagyd a ramokat a gépben. nem lesz gyorsabb 2x1gigával,meg jobb se. a vistával kapcsolatban nem nyilatkozom,mert nem ismerem, és nem is tervezem a megismerését. a videokari ramfogyasztását meg tudod nézni az eredeti driver-nél(intel x3100esetén),miután felraktad van valami vezérőpultja és ott. de ugy tudom hogy az x3100as csak akkor kezdi lefoglalni a memoriát ha szükség van rá. nekem ilyet ír, pl.:

Physical Memory: 502 MB
Minimum Graphics Memory: 8 MB
Maximum Graphics Memory: 128 MB
Graphics Memory in Use: 10 MB

annyit tudok javasloni esetleg, hogy valami ram tesztelő programmal azért nézd meg a ramokat hogy jók-e,de ha hibátlanok akkor mindenféle kép hagyd benne a 2x2öt(bár ez csak egy magánvélemény). http://www.memtest86.com

(#1872) lakisoft válasza Boreas86 (#1868) üzenetére


lakisoft
veterán

nagyon csendes a gépezet, nem melegszik ... nem tudom mennyit bír az aksi még nem mértem le ... készenléti állapotban nagyon nagyon sokat! azt tudom ... közel egy 1 hétig volt készenléti állapotban ... és nem volt gond!

(#1873) turbolali


turbolali
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy B8G-m van, és meg vagyok vele elégedve. Van egy-két kisebb dolog, ami bosszantó, de nem bántam meg a választást. Valami oknál fogva a LAN nekem elég lassú és nem tudom, hogy tudnék vele valamit tenni. Mindegy, ráérek... :)

Akksiról vegyes használattal (nem WIFI-s netezés, zenehallgatás, és egy divx film megnézésével) kb 3ó40-45 percet megy, a 6 cellás egységgel 100%- os töltöttségről 10%-ra merítve.A gyári Pm-Driver használatával. Én hálózatról akksi nélkül használom és havonta 2 alkalommal (ha pedig viszem valahová, akkor többször) merítem le és töltöm fel.

Az alap beállításokkal, T7100-es procival, 2x512 DDR2 667- es rammal, X3100-es videovezérlővel a 3DMark 03-as teszttel 1668 pontot, a 05-tel 638 pontot ért el.Szerintem ez egy integrált grafikától nem olyan rossz!

Mellesleg nekem nem zavaró a venti, ráadásul többórás használat mellet, a burkolat érezhetően nem melegszik fel.

[ Szerkesztve ]

(#1874) htmtimcsi válasza turbolali (#1873) üzenetére


htmtimcsi
tag

"Valami oknál fogva a LAN nekem elég lassú" ez mit jelent? nekem nem tünt lassúnak, olyan kb.10megával másol. ez 100%hálózati kihasználtásgot jelez,ír neki a windows. de ez a 10mega a routerem sebessége meg minden gépnek, amit eddig élőben látam, ami 10/100as ftp kábelel megy.

(#1875) turbolali válasza htmtimcsi (#1874) üzenetére


turbolali
csendes tag

Ez a lassúság nekem a következőket jelenti:

-szintén kábelen keresztül egy másik géppel összekötve (router nélkül) fájl másolás total commanderrel 1,3-1,5 mega
-Érdekes, hogy szinte ugyanez az érték kábellel és routerrel, valamint routerrel és Wifi hálózaton (Linksys 54gl)

A fura az, hogy a Fujitsu L7320-as laptop meg 30 megával másol tőlem...Ugyanilyen körülmények között...

(#1876) tpeter válasza turbolali (#1875) üzenetére


tpeter
aktív tag

nem lehet hogy az a "duplex / half-duplex" beállítás miatt van? Konkrétan nem tudom hogy azon a notebookon ez állítható-e, de általában a windows-ban beállítható, hogy a hálókártya hogy kezelje a fizikai interfészt. Lehet hogy az egyik gépen "half-duplex" a másikon meg "duplex" módra van állítva. Ez bizony csúnyán lerontja a hálózati sebességet. Érdemes az "auto" beállítást használni mindkét gépen.

Nem tudom, hogy ez-e a gond, csak találgatok.

MÁS:
valaki esetleg tudja, hogy mire képes 3D-s teljesítményt illetően egy T2310@1,46GHz és egy Intel X3100 együtt? Képes arra hogy 4-5 éves játékokat futtasson?
[link] ezt néztem ki, de elég bizonytalan vagyok, mert még sosem volt notebookom...

(#1877) turbolali válasza tpeter (#1876) üzenetére


turbolali
csendes tag

Köszi a tanácsot, majd megnézem!
Nekem az volt a gondom a régi játékokkal, hogy nagy részük nem a grafikus teljesítmény miatt nem működött. Hanem egyszerűen nem ismerték fel a videókarit és "panaszkodtak", hogy nem felel meg a rendszerkövetelményeknek...
Volt, hogy egy MX440-es vagy jobb kártyát ajánlott a game. Sztem ez azért annál jobb...
Viszont az ilyenek, mint Richard Burns Rallye, Dangerous Waters egész jól mennek.

(#1878) htmtimcsi válasza tpeter (#1876) üzenetére


htmtimcsi
tag

Ha írnál konkrétan, hogy melyik játékra gondolsz, könnyebb lenne. ezek futnak: Restaurant Empire,Icewind Dale II,LAND OF THE DEAD,Fallout 2. ha jól emkékszem ezt nem támogatja a videokártya: transform & lighting. némely(eddig 1játék volt) játéknak/nál csíkozódás(vagy vlmi grafikai 'izélődés') fordult elő, a megoldása abból állt hogy visszavettem 16bites színmélységre a játékot.a zu-online is megy.ja nekem celeronom van(1.7es).

(#1879) turbolali válasza htmtimcsi (#1878) üzenetére


turbolali
csendes tag

Viszonylag ritkán játszom és sajnos nem nagyon ismerem a játékokat, amiket írtál. Próbáltam, de nem működtek: -Africa Corps (nem ismeri a videókarit)
- Star Wars K.O.T.O.R. és K.O.T.O.R.2 (szintén)
- Silent Hunter 3 (ide már kevés a teljesítmény, lassúúúúú)
- Rapala pro fishing (nagyon régi, nem ismeri fel a hardware-t)
A Richard burns és a tengeralattjárós, amit írtam, azok jók, többet meg nem nagyon próbáltam...

A hálókari beállításait megnéztem, de elvileg jók. Nem half duplex.

(#1880) effb válasza turbolali (#1873) üzenetére


effb
csendes tag

Nekem is pont ez a típus van....
Milyen op. rendszerrel használod?
Én arra gyanakszom, hogy ez befolyásolhatja a venti bekapcsolásának gyakoriságát. Ez a gép úgy tűnik számomra, hogy inkább a Vistára lett "kitalálva". Bár az XP is "elketyeg" rajta......
Az azonban tény, hogy a gép nem egy melegedős fajta.

[ Szerkesztve ]

(#1881) turbolali válasza effb (#1880) üzenetére


turbolali
csendes tag

Én WINXP sp2-vel használom, de a ventim gépeléskor, netezéskor ritkán kapcsol be (2-3 perc kb). Mondjuk a power menedzsment progi gyári de működik, így terheletlenül csak 800 Mhz-en megy, nem is nagyon melegszik.
Jó, hogy többlépcsős a fordulatszabályozás és nem csak ON/OFF.

(#1882) effb válasza turbolali (#1881) üzenetére


effb
csendes tag

Én is XP SP2-vel használom, a power managment is fent van és minimális energiagazdálkodásra állítva.....ekkor valóban 800 MHz-en megy, nem melegszik ez tény, de szerintem a kelleténél gyakrabban kapcsol a venti. Meg fogom mérni ezek után hány percenként......
Állítólag Vistával gyorsabban bootol be és talán valamennyivel ritkábban pörgeti a ventit is. Mondta ezt olyan valaki, aki XP-ről váltott Vistára....(állítása szerint a játékokat Vistával jobban viseli a videokari....bár ezt én személy szerint kicsit kétlem.)
Idővel úgy hiszem ha csak teszt szintjén is, megnézem miként muzsikál Vistával.
De ha van valakinek konkrét tapasztalata már, ossza meg velünk legyen szíves.

[ Szerkesztve ]

(#1883) htmtimcsi


htmtimcsi
tag

nekem a ventivel a tapasztalataim ezek:
43fokot elérve kikapcsol a venti(visszahütéskor,ekkor kapcsolja ki)
50foknál egyes fokozat
56foknál 2es fokozatat
és ennyi.
eddig láttot legnagyobb hőmérséklet 58fok volt, ennek ellénre(hogy nagynak tünik) egyeltalán nem volt meleg a billenyüzet,nem süt. ez xp2vel volt.

sp3al integrált windowsal nem müködik a hangkártya, meg a AHCI mód se települt fel(bár az utóbbit még tapasztalatlanbul csináltam,szóval ez lehet hogy az énhibám miatt nem települt). bár nekem a hangkártyával kapcsolatban az volt a gyanum, hogy nem ismerte fel a windows. mert hát az sp3 nem sp2 és nem is sp1, hanem más(olyan kategoria ahova nem birta még besorolni, de valószinüleg orvosolva lesz).

(#1884) tpeter válasza htmtimcsi (#1878) üzenetére


tpeter
aktív tag

Call of Duty. Az 1. rész.

(#1885) htmtimcsi válasza tpeter (#1884) üzenetére


htmtimcsi
tag

1024x768
charater details high
general texture normal/high(mindkettővel néztem)
texture filter bilinear
és texture quality default

ezen probáltam és élvezhetően és hibamentesen(nem csikos stb...) ment a demo.

bár állitgattam és összebirtam hozzni hogy élvezhetetlenül szaggason(mindent maxra(+32bit, charter datails extra, meg a texture filter trilinear-ra) ).

512ram celeron 1.73Ghz.

[ Szerkesztve ]

(#1886) tpeter válasza htmtimcsi (#1885) üzenetére


tpeter
aktív tag

:C FPS-ben kifejezve ez mit jelent?

(#1887) htmtimcsi válasza tpeter (#1886) üzenetére


htmtimcsi
tag

mondj vlmi jó módszert arra, hogy pontosan tudjalak tájékoztatni ezzel téged,mert néztem az fps-t és 15-60ig volt minden. átlagban a legtöbbet 24-27közt láttam. nemtom ebben a játékban van-e valamilyen benchmark pálya?.

(#1888) tpeter válasza htmtimcsi (#1887) üzenetére


tpeter
aktív tag

jó, köszi. ezekből is ki tudom következtetni hogy kb. mit tud.
(amúgy "benchmark" pályáról nem tudok)

(#1889) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Üdv!

Játékra melyik proci jobb ezek közül: Dual Core T2310 (1.46Ghz) v. Celeron M530 (1.7Ghz)?

Need For Speed Underground 2-vel, Call of Duty 1-gyel, Half Life 2-vel játszanék.

Akksi üzemidőt tekintve mekkora lehet az eltérés?

(#1890) Laca0


Laca0
addikt

Halihó!
Az akkus idő egyre jobb. Már 2,5 órát is hoztam ki belőle.
Az svideo kimenetre lehet valahogy kompozit jelet varázsolni? Mert nekem nem nagyon akart átalakítóval működni, a driver-ben meg nem találok kézi választási lehetőséget. Bár az is lehet, hogy túl hosszú volt a kábel.

Mobil net:
Ma már élesben is használtam a mobil netet 3G-n, bluetooth-on.
Nem volt teljesen problémamentes a dolog, mert az első 3 csatlakozáskor valahogy nem volt DNS. A negyedik próbálkozásnál azonnal csatlakozott minden program, az msn is.
Mi lehet a gond? Ti tapasztaltatok már ilyet? (t-mobile)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1891) potyok


potyok
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlását tervezem és tanácsot szeretnék kérni.
Az alábbi modellről lenne szó:
LENOVO N100 TY0Q4HL

15,4" WXGA, 16:9 GlareType, 1280x800, Mobile Intel® Mobile Celeron®, 1730 MHz, Intel® 945GM, 512MB 1db DDR2/533MHz (bővíthető), 120GB 5400RPM SATA, 8x DVD+-RW DL drive, Intel Graphics Media Accelerator 950, op. rendszer: FreeDOS, 4000 mAh (Lithium-ion), 10/100mbps LAN, 4in1 Card reader, 56K modem, Bluetooth, ExpressCard slot, FireWire I-link, S-Video, Ujjlenyomat olvasó, USB 2.0 (4db), Wireless 802.11a/b/g, 1év garancia Ára: 108000 Ft.

Xp-t szeretnék majd rátelepíteni. Mennyire bonyolult az xp feltelepítése? Drivert honnan lehetne letölteni hozzá? Mennyire melegszik a gép? Az akksija mennyi ideig bírja? Milyen a szervízháttere? (pl: ha elromlik futár jön a készülékért vagy nekem kell saját költségemen Pestre küldenem a szervíbe?)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
potyok

(#1892) t_ferenc


t_ferenc
őstag

hi

nekem egy lenovo 3000 n200 laptopom van. szerintetek cserélhető benne az x3100vga valami jobbra? egyáltalán milyen csatis a vga?

if you fall seven times, stand up eight

(#1893) GeeF válasza GeeF (#1853) üzenetére


GeeF
csendes tag

Update. Megkaptam a 1,5 hónapot szevízben levő gépem.A munkalap szerint winchester cserét csináltak benne. Ez nagyon szép és jó, de nem tudom mi köze van ahhoz, hogy a gép váratlan pillanatokban lekapcsolja magát. A gép természetesen továbbra is ugyanezt csinálja - lekapcsol magától. Ennyit a lenovo márkáról, meg a szervízről....

(#1894) tpeter válasza GeeF (#1893) üzenetére


tpeter
aktív tag

hol vetted? milyen típus konkrétan?
ja, és melyik szerviz ez?

(#1895) htmtimcsi válasza t_ferenc (#1892) üzenetére


htmtimcsi
tag

x3100 integrált kártya. az biztos hogy ott is marad;esetleg, ha leforrasztod az alaplapról akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#1896) tlaci515 válasza htmtimcsi (#1895) üzenetére


tlaci515
csendes tag

Hát ez eddig elég nyilvánvaló, de az integrált vga-s alaplapoknál is lehet plusz vga-t beletenni... Inkább arra irányult szerintem a kérdése, hogy van-e benne bővítőhely a vganak. Akinek nvidiás kari van benne, az is integrált? Mert ha nem akkor van rá esély :)

Belenéztem kicsit a laptop leírásába: Sajnos a VGA nem CRU, azaz Customer Replaceable Unit, azaz te nem tudod cserélni. Mivel a hűtés is különbözik a két vga-nál ezért házilag biztos nem cserélhető. :(

(#1897) holpy


holpy
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Nem nagyon olvastam bele a régebbi hozzászólásokba,ezért nem tudom,hogy már más is írt-e ilyen problémáról:
Lenovo n200 TY2B8HV típusú gépem van.Karácsonykor vettem,és ma raktam újra az egész gépet.
Konkrétan az volt a problémája,hogy létrehoztam egy 20 Gb-os partíciót a progiknak,amiből ténylegesen 7 Gb-ot el is foglaltak a programok,a többi 13 Gb-ot viszont valami más program(legalábbis én erre tudok csak gondolni) szépen,napról napra felemésztette.
Az utóbbi kb. két hétben már 200 Mb (tehát a rendszer biztonságos múködéséhez szükséges lemezterület) környékén jártam,úgy hogy közben mindig törölnöm kellett valamit (Temporary Internet files,progik stb.)
Most,hogy mindent újra felraktam,napközben többször is megnéztem a C: meghajtó telítettségét.(jobb gomb,tulajdonságok,felhasznált és szabad terület).Utána ráklikkeltem a C:-re,kijelöltem minden fájlt,rendszer és rejtett mappát és úgy is megnéztem a méretét.
Közvetlenül a telepítés után még "csak" 1,5 Gb volt a különbség.Most 2,4 Gb-nál jár.És félek,hogy egy-két héten belül megint feléli a 25 Gb-os partíciót.
Arra gondoltam,a Lenovo Care program csinálhat folyamatosan biztonsági mentést,amit nem tudok vele sehogy sem kiíratni.
Ha van valami használható ötletetek a probléma megoldására,kérlek írjatok! Köszi!

Ja,és bocsi,ha ennek a problémának a megoldása teljesen triviális,de én csak egy mezei felhasználó volnék...

(#1898) Laca0 válasza holpy (#1897) üzenetére


Laca0
addikt

Szia!

Kezdjük az alapoknál:
A merevlemezt azért szoktuk ketté (vagy több felé) particionálni, hogy:
1. az ideiglenes állományok ne tegyék feleslegesen töredezetté az rendszert
2. a lapozófájl ne terhelje a rendszert (itt most mindig rendszerként a rendszer-particióról beszélek)
3. egyéb adatok, mentések, adatbázisok, telepítő fájlok ne foglalják a rendszert
4. a rendszer mentése-helyreállítása sokkal egyszerűbb, és kisebb méretű a backup
5. megosztási és egyéb biztonsági kérdésekben is előnyösebb

Úgy látom, hogy te még az első lépésig sem jutottál el. Felemelted a lábad, hogy lépnél (kettéparticionáltad a winyót), de nem léptél.
1. Át kell irányítani a lapozófájlt a másodlagos particióra (továbbiakban D:)
2. fix méretűvé kell tenni: ram*2,5
3. internet temp átirányítása a D:-re
4. windows temp átirányítása a D:-re
5. személyes temp átirányítása a D:-re
És ha valamit letöltesz a netről, azt nem az asztalra mentsd, hanem a D:re.

Ha ezeket elvégezted, akkor takarítsd ki a C:-t. Most nézd meg a méretét. Ennek már nem nagyon szabad olyan mértékben emelkednie. Emelkedni mindig fog, mert jönnek le frissítések, és a telepítésekkel is gyarapszik a rendszer.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1899) htmtimcsi


htmtimcsi
tag

elmesélem én, hogy csináltam: 32,768mega az operációs rendszer particiójának. a többi meg minden egyébnek(film,mp3,stb...). ez a 32giga elég a esetleg programoknak ami a program files-ba szokot települni(és minden áron oda akar,pl.:visual studio,msdn). azt olvastam ha "jó" gyors swapot akarsz, akkor csináld fat32re külön particióra, legyen a particio mérete akkora, mint swap lesz. a swap a memoria legalább másfélszerese, de 2giga bőven elég szokot lenni, és fix méretűre szoktam állitani. továbbá javasolt az mft megnövelés is.("fsutil behavior set mftzone 2" (1-4lehet)). ez természetesen többhelyet fog kicsit elvenni, úgymond látatlanban,de szubjektiv véleményem az hogy ezt érdemes feláldozni.

de hogy témánál maradjak szerintem holpy-nak a lenovo care -rel van/lehet a gondja. a megoldás az lehet,ha nem rakod fel. én nem használom(már nem emlékszem mit tud,pedig egyszer felraktam, hogy tudjam mi ez,de ennyire "hasznosnak" ítéltem).

a windowos szemetes kosarat törlöd/korlátoztad a méretét?
meg van vlmi system restore(ez a win része) nevű izét, azt is korlátozd a méretét vagy kapcsold ki teljesen. ja és holpy ez vista vagy xp? bár gondolom hogy xp, a méretéből ítélve.

ha nagyon kell a hely, akkor kapcsold ki a hibernációs fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#1900) Mandy-mandy


Mandy-mandy
csendes tag

Már majdnem 2 egész napja Lenovo 3000N200-as tulajdonos vagyok. :)) Tehát még elég friss az élmény. Sajnos a géppel együtt a teljeskörű átláthatóságig terjedő felhasználói tudásmennyiséget nem vágtak hozzám.( A gépet sem csak úgy hozzámvágták..Sajnos..) Mond6ni technikai és jelenleg ugyebár sajátgép-ügyi analfabéta vagyok. Ráadásul a női nem, amúgy is népes táborát szaporítom, amely tény szerintem csak súlyosbító tényező a gépfelhasználói helyzetemet tekintve. A kérdésem a következő, egyelőre, azt a bizonyos Lenovo Care-ként emlegetett kulcsos/kistáskás nyomógombot, hogyan lehet életre kelteni? Külön program kell hozzá vagy, vagy egészen egyértelmű, csak a fenntebb említettek miatt nem vagyok képes a teljesítésre? Most ennyi, aztán ha vki mond vmit, azt megköszönöm! Péel így:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.