Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) DeusHun válasza dudi (#1150) üzenetére


DeusHun
őstag

Cs!

Szerintem ez kell hozzá: [link]
Viszont az Fn + F5 szerintem a WiFi és bluetooth kapcsolója.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1152) dudi válasza DeusHun (#1151) üzenetére


dudi
senior tag

bluetooth-hoz van külön kapcsoló (wlan-nal együtt)
a hotkey driver fent van, de még így se megy.

[Szerkesztve]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1153) DeusHun válasza dudi (#1152) üzenetére


DeusHun
őstag

Tudom, elől a pöcök (nekem is 3000 N100 van).
Igen, én is most próbáltam XP alatt és nem ment. Vistán működött az Fn + F5. De az Fn + F7 a megy, nem tom ezek miért nem.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1154) dudi válasza DeusHun (#1153) üzenetére


dudi
senior tag

na mind1, úgy látszik nem működik. találtam a lenovo oldalán egy update-et, ami állítólag ezt javítja (vagyis ők is tudnak róla :Y), de nem megy azzal sem.
más: neked v. vkinek kiírja a win, hogy mennyi idő van hátra az aksiból? nekem csak %-ot ír, míg a hp meg az asus is kiírja.

vista és xp van egymás mellett, de ha egymás után használom a kettőt, a vista mindig futtat egy hibakeresést. Vhol olvastam erről, de arra nem emlékszem, hogy hogy lehet kikapcsolni. 5let?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1155) DeusHun válasza dudi (#1154) üzenetére


DeusHun
őstag

Az alap win nekem is csak százalékot ír. Viszont én voltam olyan dög, hogy feltetten a Notebook Hardware Controlt ( [link] ) és ez kiírja ha nincs töltőn, hogy mennyi van még hátra.
Lehet valahol win alatt be kéne állítani, hogy inkább az időt mutassa, de mivel van ez a tool így nem törődtem azzal.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1156) dudi válasza DeusHun (#1155) üzenetére


dudi
senior tag

én rmclock-ot használok, de az is csak a tulajdonságoknál írja a kb. időt. Akkor most ezen a gépen nhc lesz. Thx.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1157) DeusHun válasza dudi (#1156) üzenetére


DeusHun
őstag

Mondjuk azt nem értem, hogy miért nincs ilyen alapból benne... :S

Rainforest Alliance Certified signature

(#1158) dudi


dudi
senior tag

nekem nhc sem írja ki,csak hogy hány %. Milyen cuccokat raktál fel lenovótól? Mert én elvben mindent, amit a support oldalon találtam.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1159) DeusHun válasza dudi (#1158) üzenetére


DeusHun
őstag

Én is mindent feltettem ami ott volt (kivéve a power management és a hangkártya driver (utóbbi nem működött, azt a gyártó oldaláról szedtem)), az nhc-t meg érdemes állogatni. Ilyet, hogy lifetime (vagy vmi hasonló) kapcsolj be, meg az Advanced Settings-et. Szerintem nézd át, hogy mi hogyan állítható benne mert sok variáció van.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1160) dudi válasza DeusHun (#1159) üzenetére


dudi
senior tag

nekem pl. acpi-t nem talált.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1161) DeusHun válasza dudi (#1160) üzenetére


DeusHun
őstag

Ezt már passzolom, lehet vinném szervízbe. Előtte viszont kérdezgetnék itt: [link]
Hátha tudnak okosat mondani.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1162) dudi válasza DeusHun (#1161) üzenetére


dudi
senior tag

mmint a nhc nem talált. vmi driver kellhet hozzá. Este lehet befigyel egy reinstall. Mert ez így nem tetszik. Neked nhc-ban van?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1163) DeusHun válasza dudi (#1162) üzenetére


DeusHun
őstag

Őszintén megmondom nekem kiír minden kellő infót, proci és vinyó hőmérsékletét, kiírja az órajelet, a teljesítményt, hogy hány óra van még hátra lemerülésig, mindent. Müxik rendesen, pedig semmi plussz drivert nem tettem fel hozzá.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1164) dudi válasza DeusHun (#1163) üzenetére


dudi
senior tag

tehát, hogy minden menjen: pm driver kell a gépnek! :)
[link]
ezzel megy a hibernálás meg a készenlét, meg minden. nekem.
nhc meg kiírja az akkuidőt.
úh. én szeretem ezt a gépet.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1165) DeusHun válasza dudi (#1164) üzenetére


DeusHun
őstag

Én ezt letöröltem (mikor mindig ledobált a wifi és azt hittem ez az oka) de az nhc így is kiírja az akkuidőt.
De akkor most felteszem újra, legyne meg a hibernálás is ;)

Rainforest Alliance Certified signature

(#1166) euclio válasza DeusHun (#1165) üzenetére


euclio
tag

Hello, C3000 N100-am van gyári telepítésű XP-vel miegymással. Ezen a héten kezdte azt csinálni, hogy pár perc után leválaszt a wifi routerről, aztán vagy újra felkapcsolódik, vagy nem hajlandó. Korábban ez a hiba nem jelentkezett, beállítások nem változtak. Ugyanakkor pl. tegnap este vagy két órát használtam, és végig rendben volt.

Olvastam hogy neked is volt problémád a wifivel; nincs ötleted? Egyelőre még abban sem vagyok biztos, hogy nem a router a hülye. Kösz.

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#1167) DeusHun válasza euclio (#1166) üzenetére


DeusHun
őstag

Hi!

Én az Acces Connections-ban állítottam át néhány dolgot. Az Advances configuration/Advanced Wireless Settings-nél állítottam egy olyat, hogy Power save mode. Áttettem Low (best network performance) -ra és most rendesen működik.
Tesztet megér. :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#1168) DeusHun


DeusHun
őstag

A Lenovo Power Management drivernek van valamilyen beállítófelülete (mint pl a ThinkPad-esnek)? Tegnap óta ha hibernálom a gépet akkor 1 percig úgy magad aztán kikapcsol. Eddig is így használtam, nem tom mi baja lett, hátha a PM állogatása megoldaná.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1169) Shadowfax válasza DeusHun (#1168) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt kell lennie: Vezérlőpult - Energiagazdálkodási lehetőségek - Power Manager fül: [link]
Launch Power Manager: [link]

[Szerkesztve]

(#1170) DeusHun válasza Shadowfax (#1169) üzenetére


DeusHun
őstag

Lenovon (nekem így néz ki): [link]
(nem vista csak looklike)
Pedig innét van és elvileg ez a legfrissebb: [link]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1171) Shadowfax válasza DeusHun (#1170) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Programok közt a ThinkVantage vagy Lenovo care cuccok közt sincs Power Manager? [link]

(#1172) DeusHun válasza Shadowfax (#1171) üzenetére


DeusHun
őstag

Lenovo Care van, de az a következőket tartalmazza: [link]
Ami átverés: Az a battery management amit nekem ez behoz az az előző HSZ-ben látható ''energiagazdálkodási lehetőségek'' felület (powermanagement fül nélkül).

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1173) DeusHun


DeusHun
őstag

UP

Rainforest Alliance Certified signature

(#1174) dudi válasza DeusHun (#1173) üzenetére


dudi
senior tag

shadowfax: neked is n3000-ed van? mert sztem ezekben nincs ilyen power management állíthatóság. Ez fapadosabb annál sajnos.
A hibernálásnál mikor ad fekete képernyőt? nemigazán fogtam fel ilyen hajnalban ;)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1175) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Az én 3000-esem most 10 hónapos, de az akksija már csak háromnegyed órát bír. :( Szerintetek erre kiterjed a garancia?

Üdv

(#1176) DeusHun válasza dudi (#1174) üzenetére


DeusHun
őstag

Tudtommal T sorozatos neki is a gépe.
Azóta rájöttem, hogy hibernáláskor csak a hibernálási folyamat alatt világít a kis negyed hold az elején, utána kikapcsol, viszont attól még hibernálva van. Minő felfedezések :P

Rainforest Alliance Certified signature

(#1177) DeusHun válasza vrbst (#1175) üzenetére


DeusHun
őstag

Hi!

Egy próbát mindenképp megér, hogy visszaviszed és megpróbálod kicseréltetni. Lenovo-ra csak 1 év gar van, úgyhogy még 2 hónapod van a próbára. Hátha cserélik (ha jófej a tag akinél leadod belemegy).

Rainforest Alliance Certified signature

(#1178) Shadowfax válasza dudi (#1174) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, ahogy DeusHun kolléga említette, ThinkPadem van (T43). Csak próbálok ebben a topikban is segíteni. ;)

A Power manager szoftvert valóban nem adták ki a Lenovo 3000-es sorozatra, bár valaki azt írta (a Thinkpad fórum Lenovo 3000 részén), hogy valamelyik régebbi ThinkPad-es verzióval ezeken is működik. De a pontos verziót nem írta le, kísérletezgetni meg nem érdemes...

Használjátok az NHC-t, az is nagyon jó. :)

(#1179) DeusHun válasza Shadowfax (#1178) üzenetére


DeusHun
őstag

Csak ''náhány'' beállítási lehetőséggel kevesebb van (pl az akksira vonatkozólag) az NHC-ben mint (ahogy néztem) a PM-ben TP-nél.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1180) bserci


bserci
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne vásároltam egy Lenovo 3000 N100 típusú gépet melyben extraként úlenyomat olvasó található. Problémám az hogy az USB driver nem működik, mert USB-s egeret csatlakoztattam, abban az esetben ha a billentyüzeten leütök egy billentyüt az egér megfagy és nem működik tovább.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!!! :R

(#1181) anonym147


anonym147
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is tönkre ment szerintem az akksim, kb 9-10 hónapos a gép, tehát még garis.
Amint lehúzom töltőről kikapcsol a gép abban a pillanatban, mintha nem is lenne akksi benne. Az akksi 18%-on van és nem akar feljebb menni. Az ikon nem is világít, h töltené.

A metróban vettem, hova kell visszavinnem, hol kell panaszt tennem? Vas megyében nincs vhol szervíz? Csak itt vannak:[link]?

Lenovo itt vagy még? Tudnál váaszt adni?

Köszi

(#1182) DeusHun válasza anonym147 (#1181) üzenetére


DeusHun
őstag

Csács!

Elvileg oda kell bevinned ahol vetted és ott fogadniuk is kell, de szerintem a garanciajegyen fel van tüntetve azon helyek ahol javítják. Érdemes inkább szakszervízt keresni.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1183) Shadowfax válasza bserci (#1180) üzenetére


Shadowfax
addikt

Töltsd le innen a System update progit. [link] Indítsd el, ez automatikusan megkeresi az összes friss drivert/szoftvert a gépedhez. Ami kell, azt töltsd le, s telepítsd. ;)

(Egyenként is levadászhatod a drivereket, de ez a kényelmesebb megoldás.)

(#1184) doktor úr


doktor úr
tag

Van valakinek tapasztalata a C200 és a Zalman ZM-NC1000 Notebook Cooler párosról? Pár napja vettem egy C200-at, és ezt a hűtőt néztem ki hozzá. Ahogy méregettem, pont passzolnak, de a coolert csak képen láttam még sajnos.

(#1185) Checkmate


Checkmate
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tervezem egy n100-as vásárlását, Windows-os kiszerelésben (Vista Home Premium). A kérdésem az lenne hogy a driverekkel ellátott Windowst ki tudom írni saját magamnak (Norton Ghost), és onnan helyreállítani ha összehányja magát? Mert ugye Windows cd-t nem adnak, és a driver is csak a gépen van. Vagy az első formázás után saját Windowst felrakva netről letölteni a drivereket. De akkor ugrott a jogtiszta Windows, amiért fizettem. Úgy gondolom hogy az első megoldás járható, de nincsennek tapasztalataim, ezért kérdezlek Titeket!

(#1186) bandus válasza Checkmate (#1185) üzenetére


bandus
veterán

ha veszek, én is iylen laptopot fogok, és ez engem is érdekelne. esetleg ahol oprendszerrel együtt árulják, ott lehet kérni, hogy oprendszer nélkül, valamivel olcsóbban juttassák el nekem a notit? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1187) Blaise válasza Checkmate (#1185) üzenetére


Blaise
veterán

üdv !

A Rescue&Recovery progival ki tudod írni a rejtett partíción található oprendszert, amit hiba esetén helyre tudsz állítani a kiírt 1 CD + 1 DVD-ről

(#1188) Checkmate válasza Blaise (#1187) üzenetére


Checkmate
csendes tag

Világos. Köszönöm! :R
De miért 1 CD + 1 DVD? Esetleg van valaki aki N100-ast használ Vistával? Én 1.86-os Core2Duo procival, 1 giga RAM-al, és GMA 950-el veszem a gépet. Ez Vistának mennyire elegendő? Illetve még annyit, hogy 667MHz-es RAm van benne, de úgytudom a lapka csak 533MHz-ig támogatja, magyarul 533Mhz-en fog ketyegni. Meg tudja ezt valaki erősíteni/cáfolni?

(#1189) Blaise válasza Checkmate (#1188) üzenetére


Blaise
veterán

1 boot cd amiről betölt a helyreállító rendszer + a dvd-n vannak az adatok.

Ramból nem árt ha 2gigát pakolsz a Vista alá, a vidkártya pedig elegendő, hogyha nem akarsz játszani :)

(#1190) Checkmate válasza Blaise (#1189) üzenetére


Checkmate
csendes tag

Nem árt a 2 Giga? Ez azt jelenti hogy 1 giga elég? Elfut, max nem lesz a látványvilága olyan jó? Vagy 1 Gigánál lassú/lassabb az oprendszer mint 2-vell? Játékra is szeretném használni, persze tisztában vagyok az integrált GPU korlátaival (Heroes 3 elfut azon is :D ). De esetleg a Vista kihathat a GPU teljesítményére? Pl XP-n jobban fut egy játék, mint Vistán, ugyanazzal a configgal. Ilyesmi elképzelhető?

(#1191) Blaise válasza Checkmate (#1190) üzenetére


Blaise
veterán

Elég 1giga is, de baromi lassan fog indulni a gép, esetleg gyakran swapel a wincsiről is. Itt a fórumon DeusHun-nak van Vistás N100-as notija, majd ő mond konkrét tapasztalatokat.

XP-n nagy valószínűséggel jobban fut a játék, mint Vistán.

(#1192) euclio válasza DeusHun (#1167) üzenetére


euclio
tag

Köszi a tippet, DeusHun; kipróbálni egyelőre nem tudtam, most, hogy elmúltak a nagy melegek és nincs a lakásban 33 fok, nem jelentkezik a probléma... pedig jó lenne minél előbb látni, hogy a router vagy a laptop a bűnös...

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#1193) DeusHun válasza Checkmate (#1190) üzenetére


DeusHun
őstag

hi!

Jól írta Blaise fórumtárs, tényleg 1 Gb ram van a gépemben és tényleg Vistával adták.
Tapasztalat: első feladatom az volt, hogy ami nem feltétlenül szükséges azt legyaluljam (google desktop, stb). Optimalizáltam (msconfig alatt kilőttem ami nem kell). Aztán kikapcs, majd power gomb lenyom. Onnantól több, mint másfél perc kellett addig, míg be tudtam jelentkezni (mértem). Login megvolt, 1 perc 12 mp mire használni is tudtam a gépet (de akkor még javában kettegett a vinyó, csak már reagált kattintásra). Programok futtatása kicsit fura. Tekeri a vinyót (tom, superfetch. 2 hónap alatt sem tanult semmit...), majd indul a prog. Kicsit akadva. Kilépés ugyan ez. Gimp-et 3 percig töltötte...
Diablo 2-vel (annó 366 mhz-n játszottam vele 512 rammal...) játszottam kicsit. Alt-Tab-ot nyomtam véletlen és kb 2 percbe (!!) telt mire vissza tudtam kászálódni a játékra. Márhogy addigra lépett ki, utána tudtam shift-alt-tab-olni. XP alatt ez most 5 mp.
Én most várom a SP1-et, hátha javítanak ezen és optimalizálják.
Jelenleg XP fut rajta. Nem bírtam elviselni, hogy itt egy izom gép és b@$zakodjak a lassú rendszeren.

UI: most olvastam a privátot. A konfig ugyan az mint a tied. 1.86 Ghz proc, giga ram (667 mhz-s, hyundai (vagy hogy írják)), integrált vidkártya, dvd-író, R&R rejtett partícióval.

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1194) DeusHun válasza euclio (#1192) üzenetére


DeusHun
őstag

Akkor szerintem a routerrel lesz a bibi. A gépben faja hűtés van ahogy néztem (;)).

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#1195) Checkmate válasza DeusHun (#1193) üzenetére


Checkmate
csendes tag

Köszönöm h mindezt leírtad, nincs még semmi tapasztalatom sem laptop, sem Vista téren. Írtad h ugyanaz a config mint amit én szeretnék. Esetleg használsz ilyen progikat h: Photoshop, 3D StudioMAX, Corell Draw. Ha használsz akkor ezek hogy futnak? Gondolom photoshop és corell jól, azok inkább proci igényesek. De StudioMAX? Ott azért van dolga erősen a GPU-nak is. Renderelésnél ismét a CPU-nak van nagy feladata. Esetleg valakinek ilyen téren tapasztalatai?

(#1196) doktor úr válasza Checkmate (#1195) üzenetére


doktor úr
tag

A grafikai szoftverek zabálják a memóriát. Ha már az összeset megette az oprendszer, akkor ezek éhenhalnak (na jó, rengeteget fog swappelni).

(#1197) DeusHun válasza Checkmate (#1195) üzenetére


DeusHun
őstag

Vista élményeim: [link]
(Mea Culpa, összekevertem. A boot rövidebb ideig tartott mint a logon)
Nem, nem használtam se PS-t, se 3DSM-t, se CD-t. Most meg már hiába is tenném fel mert xp van.
Annyit még amúgy hozzáteszek, hogy a proc két magjából is 35-50% amit a vista megeszik (üresjáratban). Most az xp 1 és 6% között ugrál alapjáraton. Gondolhatod mit fog művelni rendelerés közben...

Rainforest Alliance Certified signature

(#1198) Checkmate


Checkmate
csendes tag

Hát akkor várunk decemberig SP1-re. Addíg marad az XP.
Most néztem h speedshop-on jár hozzá ajándék táska, de sajnos még nem áll módomban megvenni. :O Remélem lesz még ilyen akciójuk

(#1199) vrbst válasza DeusHun (#1177) üzenetére


vrbst
tag

Köszi, az lesz!

Csak azt nem tudom, hogy a számlát hogyan szerezzem vissza az apeh-től... (sulinet :F)

(#1200) DeusHun válasza vrbst (#1199) üzenetére


DeusHun
őstag

Akkor inkább vidd szakszervízbe. Ott a szériaszám alapján utána tudnak nézni, hogy még mennyi garancia van rá, hogy mikor vetted, mi a konfig, stb. Ott (elvileg) nem kell számla, hogy megcsinálják (pont emiatt).

Rainforest Alliance Certified signature

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.