Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztoki! egyetemre szeretnék ezzel a kütyüvel járni:D
[link]
Két kérdésem lene: milyen vastag(vagy nem e nagy bumzli, mert képen kicsit vaskos)
és hogy az aksija mit bír ha csak szövegszerkesztek
köszönöm:D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1952) Laca0 válasza Kleroo (#1951) üzenetére


Laca0
addikt

Képen vastagabbnak néz ki, mint amilyen a valóságban. Elég karcsú gép. Egy kicsit azért megtévesztő az összkép, ment viszonylag magasak a talpai. Ami amúgy nagyon jó, mert nagyobb a légrés a hűtés miatt. És még a rezonancia is kevesebb a vastagabb láb miatt. Szóval jó így. Az én Hama táskámban lötyög a gép.

Ma reggel 2 óra használat után 30%-on volt az akku. Szóval még egy fél órát tuti elvitt volna,
És nem cerka van benne, mint amit te nézel, hanem T7100-as. A cerka még tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1953) turbolali válasza Kleroo (#1951) üzenetére


turbolali
csendes tag

Szia!

Szerintem nem túl vastag a gép, bár nem olyan az alakja, mint pl. az Asus masinák többségének. Ez kb egyforma vastag oldalról nézve, nem "ék" alakú, ami szerintem előnyösebb, kevésbé lötyög a táskámban...

Nekem is T7100-es procival van szerelve, tegnap wifis netezéssel 3ó20percet ment 100-ról 10%-ra való merítéssel. A gyári Power management-progival wifi nélkül nekem kb 3ó45-körül megy folyamatos netezéssel, szerintem szövegszerkesztéssel is tud ennyit.

Nem tudom kevesebbet fogyaszt-e a Celeron, mivel tudomásom szerint üresjáratban nem csökenti a feszültséget, szorzót, fsb-t. Terhelésen viszont ténylegesen kevesebbet "eszik".

[ Szerkesztve ]

(#1954) lakisoft válasza turbolali (#1953) üzenetére


lakisoft
veterán

a Core 2 fogyaszt kb 35W-ot míg a Cerka 30W-ot nincs olyan nagyon nagy különbség! :C :R

(#1955) turbolali válasza lakisoft (#1954) üzenetére


turbolali
csendes tag

Ez igaz, ha terhelve van a rendszer!

Terheletlenül már más a helyzet: így a T7100-em 100-as fsb-n megy (az eredeti 50%-a) és 8-as szorzóval, valamint a feszültség is csökkentett (1,285v helyett 1,01). Így a fogyasztása lényegesen kisebb lesz.

Szerintem a Celeron nem változtat szorzót, fsb- t, esetleg feszültséget (de nem vagyok biztos benne), így terheletlenül kissé jobban szívja az akkut.

Mivel a gépem nem mutatja az aktuális áramfelvételt( a többiek is így vannak az N200-al?), nem tudom biztosan. Fura, hogy barátnőm fele ennyibe kerülő Fujitsu-ja, pontosan tudja, hogy mennyi az áramfelvétel. töltöttség, stb...

(#1956) htmtimcsi válasza turbolali (#1955) üzenetére


htmtimcsi
tag

ezt a progit probáld meg: hmonitor(hardware sensors monitor). ez írja a cpu hőmérsékletet, vinyo hőmérsékletet és az aksi kapacitását(Wh -ban). bár ez nem tudja hogy mennyi ideig fogja birni az aksi időre. meg az áramfelvételről sem ad infot.

még esetleg ezt a progit is meglesheted: "notebook hardware control" . ez kiirja a kapacitást pontosan pl. nekem 56610mWh meg a voltage-t(ez nem tudom mi,amugy 11000mWh). meg még írja az időt is(csak idő kell neki a becslésehez).

(#1957) turbolali válasza htmtimcsi (#1956) üzenetére


turbolali
csendes tag

Én Everestet használok, az is szinte mindent mér/mutat. A hmonitor-ról nem hallottam, de megnézem, a notebook harcware control-t ismerem, jó kis progi.

(#1958) Atoke


Atoke
csendes tag

Hello

gyors segitsegre lenne szuksegem

lenovo 3000 n200 am van
gyari vistaval, tennem ra az xp-t, de mivel nem adtak hozza semmilyen telepitolemezt, sem setup konyvtar
szoval lenovo oldalarol leszedtem majdnem mindent a support and downloads-bol
kerdesem viszont, h beepitett webcamos, ha felrakom az xp-t, akkor kene ahhoz is driver, vagy talan nem? mert lenovo oldalan nem talaltam hozza

meg ha esetleg meg lenne vmi ami kell majd az xp telepitese utan ,eszkozok drivereit, amik nincsenek fent lenovo oldalan, hol talalom meg

szoval hajra segitokszek
legyszi email cimre valszoljatok: atoke@freemail.hu

koszi Attila

(#1959) vadaszpilota


vadaszpilota
csendes tag

hali!

segitség kellene!!!

3000 200N -et vettem, keménen 3 napos és nem tom h én állitottam -e át vmit vagy mi de a p helyett *-ot ir, 65 o helyett 6os i helyett 5-öst meg ilyenek!!!!

meg tudná mondani hogy most mit csináljak!!!
a vezérlőpultban a billentyűzet magyarra van állitva....

thx

(#1960) Shadowfax válasza vadaszpilota (#1959) üzenetére


Shadowfax
addikt

Fn+Delete, s helyreáll. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1961) vadaszpilota válasza Shadowfax (#1960) üzenetére


vadaszpilota
csendes tag

KÖSZÖNÖM!!!!

(#1962) alexim


alexim
csendes tag

miért van az h a 3000 N200-on bármilyen játékot tennék fel és elindítom 2percen belül lefagy és kékhalál, már több driverrel is megpróbáltam és semmi változás(ezek már voltak:win2k_xp14323.exe intel honlapjáról és 68vi08ww.exe lenovo honlapjáról) ti milyen drivert javasoltok?

(#1963) alexim


alexim
csendes tag

a mostani video driverem verziója: 6.14.10.4906 és ezzel nem müxik semmilyen játék, ennél újabbat pedig nem találtam.

(#1964) effb válasza alexim (#1962) üzenetére


effb
csendes tag

Javaslat: rakj fel Vistát :D

[ Szerkesztve ]

(#1965) alexim válasza effb (#1964) üzenetére


alexim
csendes tag

az lesz mert egyszerűen nem tudok 1 játékot sem futtatni XP alatt :(

(#1966) Tanya-


Tanya-
tag

Szevasztok, egy apró kérdésem lenne, mindegyik n200-on van beépített webcamera?
Leszűkítve, ezen van: TY2BJHV?

[ Szerkesztve ]

(#1967) Laca0 válasza effb (#1964) üzenetére


Laca0
addikt

Nem tudom elhinni, hogy ennyit jelentene az oprendszer...
Max. jobb a vista-s driver... ami megint csak gyanús...
Biztos, hogy neked is ilyen X3100-as integrált vga-d van?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1968) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Sziasztok!

Ubuntut tettem fel az N200-asomra (TY2BGHV), de nem működik a hang. Valami backport driver kell hozzá asszem. Sajnos, nem értek a Linuxhoz. Tudna valaki segíteni?

(#1969) Kephamos válasza Boreas86 (#1968) üzenetére


Kephamos
addikt

ITT Bztosan tudnak segíteni, nekem is sokat segítettek :)

(#1970) doktor úr válasza Boreas86 (#1968) üzenetére


doktor úr
tag

Nekem ez segített (Lenovo 3000 C200)

Tehát engedélyezed a "backports" frissítéseket, majd terminálban futtatod ezt:

sudo apt-get install linux-backports-modules-generic

[ Szerkesztve ]

(#1971) htmtimcsi válasza Boreas86 (#1968) üzenetére


htmtimcsi
tag

"Speakers / sound system. I had to add "options snd_hda_intel model=lenovo" to /etc/modprobe.conf."

szóval gyakorlatban így nézne ki: terminalba ird: "su gedit /etc/modprobe"

jelszot beírod.
amugy ebben a fileban láthatsz példákat hogy lehet options megadni.
majd a legutolso sorba ezt irod: "options snd_hda_intel model=lenovo"
lement és ujrainditod.

esetleg lehet hogy igy kell "options snd_hda_intel model=lenovo position_fix=1"

a position fix érték lehet 0,1,2. a nulla az alap azt nem kell probálni. a 1vagy2 re kell állitani.
amugy ez azt csinálja hogy amikor rádugod a fülest akkor a laptop elhalkujon és csak a fülesre küldje a hangot.

(#1972) effb válasza Laca0 (#1967) üzenetére


effb
csendes tag

Lehetséges, hogy a driver nem tökéletes.....de sajnos az Inteltől letölthető legújabb verziónál jobbat nem találni sehol XP-hez.
Többek tapasztalata.........
Ha nincs jobb driver, akkor marad az op rendszercsere, ha valaki játszani is akar.....én nem, így maradok az XP-nél, mert amúgy működik minden rendesen..... :))

(#1973) Laca0 válasza effb (#1972) üzenetére


Laca0
addikt

Ha a munkámhoz nem lenne feltétlen szükségem az XP-re, lehet, hogy váltanék. De mivel ez munkagép és nem "joymachine" :) , így marad. Néha azért lehet, hogy játszanék is...
A Stronghold Legend gyönyörű rajta :) ... de még az első gyakorlópályán sem jutottam túl :U

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1974) effb válasza Laca0 (#1973) üzenetére


effb
csendes tag

Én nem játszom a gépen, így engem nem zavar, hogy nem "szereti" a játékokat XP-vel.
Ha nagyon zavarna, akkor lehetésges, hogy csinálnék egy külön partíciót a játékoknak, amire felraknám csak játék célra a Vistát. A winchester elég nagy.....az elbírná...

Vagy türelem és ez esetben az Intel driverfrissítést terem, olyant, ami jobb barátságban van a játékokkal. :DD :DD :DD

(#1975) dancsee


dancsee
csendes tag

sziasztok!

ma vetem egy Lenovo N200ast, dobnám fel rá az Xp-t és azt irja ki telepités +kezdésekor, hogy Ellenörizzem h be van e kapcsolva a HDD és h jól csatl.-e megfelelőek e a beállitások.
ehhez lehet szükséges a gyártó által biztosított diagnosztikai ill. beállítás program futtatása.

BIOS-ban elvileg minden okés, szo felismeri vinyát meg minden, és a lenovo.

olvastam előző hozzászólásokat, de nem nagyon tudtam kiszűrni belőle h mi is a megoldás kulcsa. Hálás lennék mihamarabbi, megváltó válaszért:)

(#1976) Tanya- válasza dancsee (#1975) üzenetére


Tanya-
tag

(#1977) lakisoft válasza Kleroo (#1951) üzenetére


lakisoft
veterán

nekem ugyan ilyen van ... egy picit vastag ... meg nagyon könnyen karcolódik a szürkeszínú "bevonat" az olyan szép kínais :D

(#1978) lakisoft válasza Tanya- (#1966) üzenetére


lakisoft
veterán

ez egy jó kérdés ... keresem a választ!
Amúgy a te tipusod: 0769-BJG ez alapján tudsz keresni ...
mod: egyenlőre ennyit találtam de itt nem látom leírva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1979) effb válasza lakisoft (#1978) üzenetére


effb
csendes tag

Nem, nincs mindegyikben beépített webcam.....
Ne keresd tovább.....a választ.....

(#1980) Tanya- válasza effb (#1979) üzenetére


Tanya-
tag

köszi

(#1981) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Vettem egy 0769-B8G jelzésű TY2B8HV n200-as notit. Szépen felment rá a windows meg minden, csak a wifi-s részét nemtudom valahogy kezelés alá venni.
A lenovo honlapjáról leszedett intel mimo-s drivere volt jó neki, de a windows-os wifi kezelőt nemtudom használni, mert azt írja egy másik progi használja azt. A másik progi meg az intel pro set wireless szoftver látná el, csak azt meg nem találom sehol, pedig elvileg telepítettnek jelzi...
Mit tudtok erre mondani :F
Még be is tudok menni a wifi modul beállításaiba és ott a különböző üzemmódokat variálni, csak éppen csatlakozni egy routerhez nemtudok...

(#1982) Dufresne válasza Dufresne (#1981) üzenetére


Dufresne
addikt

Letöröltem ezt a wireless pro szoftvert és csak a drivert hagytam meg, így már működik a win saját szarsága, meg a hálózat keresés is..., lehet felrakom a nem mimo-s driver-hez tartozó intel wireless pro progit, ami igaz régebbi, de viszont a mimo-s rész nekem hiányosnak tűnik, meg eleve a szoftver csak 36kb-t akar telepíteni, ami kevés sztem egy wifi kezelő proginak...

(#1983) dancsee


dancsee
csendes tag

Előző felvetéseimet szerencsére sikerült orvosolni és szépen muzsikál a gépezet, de sajnos bluetooth nem tom h mé nem vakarol frankón pedig szofver driver fent van, ill. a ujlenyomatolvasót sem kezeli a program( volt hogy igen, de azota nem...), ami viszont ezeknél is talán nagyobb rejtély számomra, hogy a webcamot hogyan tudom életre kelteni.
Ha vkinek van 5lete tapasztalata azt szivesen fogadom ( Lenovo N200 )

(#1984) lakisoft válasza effb (#1979) üzenetére


lakisoft
veterán

Ezt én is tudom de ezt meg tudod mondani hogy a 0769-BJG tipus jelű Lenovo 3000 N200-asban van e? ... nekem 0769-BGG-ben nincs webcam :D

[ Szerkesztve ]

(#1985) lakisoft


lakisoft
veterán

Megtaláltam ez egész pontos választ! :

Camera for type 0769:

0769-A8x, A9x, ACx, ADx, B2x, B3x, B4x, C3x, C4x, CEx, CFx, CLx, CMx, CXx, CZx, D3x, D6x, D7x, G2x, G3x, G6x

... Még sem volt felesleges keresni ...

[link]

Remélem kielégítő az információ!

(#1986) lakisoft válasza lakisoft (#1978) üzenetére


lakisoft
veterán

Ebben a szerkezetben nincs webcam ... a leírások szerint!!! :(

(#1987) bit_vector


bit_vector
tag

most teszteltem az akksit... egy hónaposan takarékmódban wifizve netezve, zenét hallgatva 4 óra 20 perc után még van 12% az akksiban :)))

kicsit esik az állam :))))))

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1988) effb válasza bit_vector (#1987) üzenetére


effb
csendes tag

Ez nagyon jó, nekem az N200 B8G 2 óra 20 percnél tovább nem bírja netezéssel úgy, hogy min. energiagazdálkodásra van állítva.

(#1989) alexim


alexim
csendes tag

szintén B8G-men 2 ésfél óránál nem bírja tovább, ugy látszik a b8g-k nem nagyon bírják a fogyasztást?! bár nekem eddig szerencsére ez nem hátráltatott semmiben mert ahol nem volt elektromos hálozat csak gyors dolgokra kellett használnom.
igazából én sem játékra szereztem be a gépet, de az igazság az h elég nagy volt a kisértés h kipróbáljak vmi game-t,mer' asztali gépemen geforce 3-ason már alig menne valami,és lehet h az X3100as jobb is nála,de azért megtartottam az XP-t majd lesz vista ha lesz játékgép :))

[ Szerkesztve ]

(#1990) lakisoft


lakisoft
veterán

Hol lehet gyári akkut venni ... ilyet ... [link]

(#1991) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Kis érdekesség + kérdés.

Megvettem a notebookomat, amiben 512MB memória volt.
Jó is volt, mert hát nehogy 2x-3x annyit fizessek már a + memóriákért mintha megvenném magamnak a boltban. Mert kb. annyival drágább, ha több memóriával vettem volna gyárilag.

Gondoltam jó lesz bele a 2 x 1GB, annyi nagyjából elég lesz nekem mindenre.

Bemegyek a boltba, mondom, hogy kellene a 2 x 1GB memória, de csak 1 volt a boltban.
Mivel másnap jött az új szállítmány ezért megvettem az 1 GB-ot és mondták, hogy szólnak, ha ott van a többi és mehetek érte.
Mondta az eladó, hogy mivel rettentően kényesek a notik a memóriára ezért lehet, hogy másik fajta kell, mert "látott már érdekességeket".
Természetesen próbálkozhatunk - mondtam, mivel emlékszem még a pc azon korszakára mikor örült az ember, ha elindult a memóriájával a gép (vagy csak szerencsétlen voltam).

Belerakta az 1 GB-ot az 512-es mellé.
Beindult. Már nagy baj nem lehet gondoltam (nem is volt, sőt!).
Kérdezgettem közben, hogy mennyi esélye lesz, hogy menni fog dualban majd (holnap) a 2 x 1giga.
Mondta, hogy nagyon változó, ő sem járatos még annyira ilyen téren. Beleteszik a memóriákat és megy haza a vásárló.
Jó, közben rendszer elindul, memóriákat látja, ok rendben, majd otthon letesztelem.
Everesttel szoktam tesztelni, persze néztem, hogy mit tud fél gigával is és mikor így a bővítés után nézem a tesztet (pontos adatot nem tudok) 15-20%-kal gyorsabb lett és azt írja, hogy dualban mennek a memóriák.

Hmmmm.

Ilyenről én nem tudok. Olvastam pár hsz-t, hogy különböző méretű memóriákkal mehet-e dualban de én mindenhol nemleges válaszokat láttam.
Szóval nemhogy különböző memória méretek, de különböző gyártó is, ez nem létezik.
Én is arra gondoltam, hogy inkább csak lefoglalta a rendszer a memóriát (512) és ezzel a bővítéssel csak a szabad memória miatt lett gyorsabb, az everest meg butaságot ír ki a duallal.
Mások is ezt mondták.

Másnap hívnak, hogy megjött a memória mehetek érte.
Beletettük természetesen az 512 helyére az 1 gigát, rendszer indul, 2 gigát lát, ok.
Otthon nézem a memória tesztet, és csak pár %-ot gyorsult az előzőnapi 512+1024 párosításhoz képest (2-3%).

És akkor itt a kérdés.
Dualban ment volna 512+1024 rammal különböző gyártmánnyal?
Mostani eredményem 5400 pont körül mozog az everest 4.20.1180 beta verzióval, igaz hogy most 2 giga van benne, de nem volt lassab 1,5-tel se.
Mindenki azt mondta, hogy nem létezik…
Mi a véleményetek?

(#1992) Laca0 válasza hudyfiu (#1991) üzenetére


Laca0
addikt

Én úgy tudom, hogy az újabb memória-vezérlők tudják kezelni a különböző méretű és tipusú ramokat is dualban. Régebben nem lehetett, csak párban, lehetőleg gyárilag összetesztelt modulokat alkalmazni.
A múltkor összeraktam egy AMD-s gépet (AM2), ami egy 256-os és egy 512-es modullal kapásból dual-ban indult.
A biztonság kedvéért ráeresztettem egy memetesztet pár órára, de semmilyen hiba nem jelentkezett.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1993) hudyfiu válasza Laca0 (#1992) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Minden gyártónál működik ez?
Van valami neve ennek, hogy tud különböző memóriákkal is dualban dolgozni?
Hogy tudnék ennek utánna nézni hogy egy alaplap tudja-e?

(#1994) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Sziasztok!

Többen is írtatok nekem, hogy miképp kellene beállítanom a hangot Ubuntu alatt, de nem sikerült. Letöltöttem a backports drivereket, beírtam a terminálba a szükséges parancsot, ami telepített is valamit, de hang nincs. Van még ötletetek? A hangszórók nincsenek elnémítva... :)

(#1995) Laca0 válasza hudyfiu (#1993) üzenetére


Laca0
addikt

Konkrétan Lenovo-nál nem tudom, de meg kell nézni a gépkönyvét. Alaplap leírásokban van egy olyan rész, ahol a mem.modulok telepítési variációit tárgyalja. Itt szoktak kitérni a dual módra is.
Egyébként meg ha azt tapasztaltad, hogy megy dual-ban, akkor a saját szemednek csak jobban elhiszed tán, mint a leírásnak...
Jelentős mértékű sebesség-növekedést mértél, tehát dual-ban ment.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1996) htmtimcsi válasza Boreas86 (#1994) üzenetére


htmtimcsi
tag

[link]

itt leirtam és ez nekem ment. esetleg ami hiba lehet benne hogy su helyet inkább sudo kell.
"sudo gedit /etc/modprobe.conf" na jó volt benne még1hiba.:)

valahol ezt irták hogy így kell:
options snd_hda_intel model="lenovo"

de előbb igy probáld:

options snd_hda_intel model=lenovo

azt már nem irom hogy forditsd ujra az alsa drivert,mert ezt javasolják még; de ez meg nekem nem jött össze, és nemtudom hogy müködne-e neked.

még ezt javaslom megnézni:
[link]
bár angol. de tudsz angolul akkor gugli a barátod és "lenovo n200 ubuntu sound" ra dobál ki linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#1997) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Kérdésem hogy felraktam a Power management drivert de nemtudom hogy ezzel igazán mit lehet állítani, vagy ezt elintézi a gép utána magának?
Ja és a T7100-as proci meg úgy hogy semmi nem megy se net se semmi megy a Cpu-id szerint 1,6Ghz-en 8x-os szorzóval. Normális ez nem kéne még lejebb mennie?

(#1998) Boreas86 válasza htmtimcsi (#1996) üzenetére


Boreas86
csendes tag

Szia!

Nagyon köszönöm, így már sikerült belőni a hangot! :R

(#1999) Dufresne


Dufresne
addikt

Na és még1 kérdés, hogy az x3100 as integrált vga számára elkülönített memória méretet lehet valahogy kézzel szabályozni, vagy ezt megint csak a gép szabályozza magának :F

(#2000) htmtimcsi válasza Dufresne (#1999) üzenetére


htmtimcsi
tag

elvileg magától szabályozza. van egy minimum méret 8mega. de ha kell, akkor add plusz memóriát a videokártyának egészen 128megáig. ezt hogy a gyakorlatban hogy lehetne ellenőrizni azt nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.