Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) bit_vector válasza Mandy-mandy (#1900) üzenetére


bit_vector
tag

Az a kistáskás gomb bootoláskor sokat segíthet, ha a rendszer nem megy rendesen, de csak akkor, ha eredetileg operációs rendszerrel vásárolták meg. Ekkor behozná a recovery partícióból a rendszert a helyreállításhoz (ez mindent alapba tesz, az adatokat felülírja még a partíciós táblában is - gyári állapotba hoz, ha jól vettem ki az eddig leírtakból). Windoze alatt meg van a Lenovo Care program, amivel ugyan túl sokra nem mész - léteznek jobbak is.

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1902) bit_vector válasza htmtimcsi (#1899) üzenetére


bit_vector
tag

ha nagyon kell a hely, akkor kapcsold ki a hibernációs fájlt.

Notebook esetében ez nagyon kellemetlen jelenséggel párosulhat. A hibernációs fájlt csak úgy lehet kikapcsolni normálisan, ha az altatást letiltod. Ennek egyenes következménye lesz, hogy amikor összecsukod a notit, vagy kikapcsol, vagy nem csinál semmit, és csak megy. Gondolom, senki nem ennyire őrült, hogy ilyent tegyen.

Igazság az, hogy nekem is eszi valami a helyet. De nekem a Lenovo RR programja a gyanús. Pl. csinált egy könyvtárat, aminek nincs tulajdonosa, így még a rendszergazda se tud olyan egyszerűen belelépni (tudom van saját tulajdonba vétel is, de ha egyszer pont azt nem akarom - biztonsági szempontból hátrányos... )

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1903) Laca0 válasza bit_vector (#1901) üzenetére


Laca0
addikt

Megoldható a rendszervisszaállítás nem géppel vásárolt oprendszerrel is.
Én pl. 3 részre osztottam a winyót. 1. rendszer 2. tároló 3. backup
Feltelepítettem az alap win-ra a Care-t és a backup progit, majd lementettem a 3. particióra az egészet.
Ha eredeti állapotot akarok, akkor boot-kor lenovo gomb, majd nem a gyári állapotra visszaállítás gombot nyomom meg, hanem egy sima rendszer visszaállítást. Itt kijelölöm neki a 3. partición lévő mentést, és kész.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1904) Laca0 válasza Mandy-mandy (#1900) üzenetére


Laca0
addikt

Üdvözlünk a Lenovo-s táborban! :C
Kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolunk! ... amire tudunk ... :B

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1905) Mandy-mandy válasza Laca0 (#1904) üzenetére


Mandy-mandy
csendes tag

Kedvességes! :)) Köszöneteim! :R

(#1906) htmtimcsi válasza bit_vector (#1902) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát ezt nem tudtam.de most már ennyivel is okosabb lettem. :R
de aztért majd, ha lesz időm kifogom kapcsolni és megnézem az eredményt.

(#1907) holpy


holpy
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget! Egyébként Xp van a gépen.

(#1908) holpy válasza Laca0 (#1903) üzenetére


holpy
csendes tag

És a 3. partíciónak mennyi helyet állítottál be?

(#1909) Laca0 válasza holpy (#1908) üzenetére


Laca0
addikt

10GB-ot. Nekem 120-as winyóm van, telik rá :) Szeretek több mentési verziót tartani.
Egyébként meg az alapot mindenképpen DVD-re is javaslom archiválni, mert hdd elszállás, csere ellen csak az véd!

Fontos! A Lenovo-s backup program CD/DVD mentése minden esetben létrehoz egy boot CD-t. Tehát első lemeznek mindig egy újraírható CD-t tegyetek be, felesleges rá egy DVD-t pazarolni! Ezt a CD-t mindig felül lehet vele íratni, minden mentésnél.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1910) holpy


holpy
csendes tag

Egyéb kérdés: Miért 2,15 Gb-os a lapozófájlom? Hogyan tudom lecsökkenteni a méretét?

(#1911) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy IBM TPN200 P2D (Lenovo gyártmány) tipusú notebookot.
Kipróbáltam minden jó volt rajta (windows xp sp2-vel), majd letöltöttem a google earth nevű programot, és ahogy elindítom, és ránagyítok valamire meghal a gép (kékhalál).
És ez 10/10 szer így van, utána csak ki/be lehet kapcsolni...

Notebook főbb adatai:
Processzor Core 2 Duo T7100 1.8GHz
Memória 2048 MB
Mem. Típus DDRII
Merevlemez 120 GB
Video Intel GMA X3100 256MB

Én a vga-ra gondolok, de nem tudom, hogy beépített szokott-e ilyet produkálni.
Mi lehet a probléma?
Köszi szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1912) htmtimcsi válasza holpy (#1910) üzenetére


htmtimcsi
tag

Egy lehetséges megoldás( swap beállíására):

1. valahonnan elinditod a regedit nevű programot

2. ott megkeresed ezt:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
3. dupla clicket nyomsz a PagingFiles nevű izén(multi-string)
4. ott ilyet találhatsz pl.: D:\pagefile.sys 700 700
az első a swap fájl helye. a második szám a minimum méret, a harmadik a maximum mérete a swapnak.
5. majd OK.
6 újrainditod.

itt defrag program a page filehoz:

http://technet.microsoft.com/hu-hu/sysinternals/bb897426(en-us).aspx

a lapozo fájl-t óvatosan csökkentsd: 512 mega alá semmikép ne vidd. ha bizonytalan vagy méret tekintetében, akkor így állítsd be: "c:\pagefile.sys 768 1534" ha kisebb swapot akarsz akkor más oprendszert(linux,bsd) kell keresned, ilyen ez a win(mindenből jó sokat, jó erőset, és akkor stabill lesz).

[ Szerkesztve ]

(#1913) effb válasza Koszta (#1911) üzenetére


effb
csendes tag

Ezt az én gépem is eljátszotta. Gondolom neked is XP van a gépen.
Nálam ez a megoldás jött be: chipset drivert töröltem, majd az Intel honlapjáról letöltött legfrissebb változatot felraktam....azzal már rendesen zoomol a google earth.
Állítólag Vistával ez a probléma nem probléma.......

[ Szerkesztve ]

(#1914) Laca0 válasza htmtimcsi (#1912) üzenetére


Laca0
addikt

húú.... ennél bonyolultabban már nem is lehetett volna leírni egy kezdőnek! :C

Inkább: start / vezérlőpult / rendszer / speciális / teljesítmény / speciális / virtuális memória / egyedi méret: fix: (512MB RAM esetén) 1280-1280
Továbbá hasznos lehet egy memória-manager program, ami időnként kitisztítja a ram-ot és a pagefile-t is. (pl. FreeramXP)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1915) htmtimcsi válasza Laca0 (#1914) üzenetére


htmtimcsi
tag

:) hát igen. csak nekem angol win-em van. és ha angol szavakat irok, akkor meg az lett volna a baj. de ezért vagyunk sokan, hogy többféle megközelítést adhassunk és majd mindenki kiválasztja a neki valót.

(#1916) Koszta válasza effb (#1913) üzenetére


Koszta
tag

Köszi szépen, tényleg ez volt a hiba.

(#1917) holpy válasza htmtimcsi (#1915) üzenetére


holpy
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Már az első instrukciók alapján is át tudtam állítani.De a Windows azóta kb. 4-szer kiírta,hogy a virtuális memória minimuma túl kicsi,ezért megnöveli a lapozófájl méretét...

(#1918) Laca0 válasza holpy (#1917) üzenetére


Laca0
addikt

Mennyire állítottad? Mennyi a fizikai ram-od?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1919) holpy válasza Laca0 (#1898) üzenetére


holpy
csendes tag

Hogyan kell a lapozófájlt és a temp fájlokat átirányítani a D-re?

(#1920) holpy válasza Laca0 (#1918) üzenetére


holpy
csendes tag

Először,ahogy htmtimcsi mondta,768 1534-re állítottam.Aztán automatikusra,de azóta már megint kiírta egyszer.Aztán most újraolvastam az üzeneted,és látom,hogy Ram*2,5-öt írtál.
De mit állítsak be alsó értéknek?A felét?

(#1921) holpy válasza holpy (#1920) üzenetére


holpy
csendes tag

Ja,1024 Ram-om van

(#1922) Laca0 válasza holpy (#1920) üzenetére


Laca0
addikt

Ugyanazt az értéket kell mindkét mezőbe írni: 2560-2560
D:re úgy tudod irányítani, hogy a C-re kattintva az választod, hogy ne legyen lapozófájl : beállít, majd rámész a D:re és ott beírod ezeket az értékeket : beállít. Majd a végén OK.
Így tilthatod le, hogy a C-re szemeteljen.

Most azt mondhatod, hogy hűdenagyonsokezakétésfélgiga, de hidd el, megéri, mert nem fog többet pampogni, hogy kevés a memória. És a rendszer is gyorsabb lesz, mert ezt a területet eleve lefoglalja erre a célra, nem apránként növeli, széttördelve a winyót

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1923) holpy válasza Laca0 (#1922) üzenetére


holpy
csendes tag

Okok. Köszönöm. És a temp file-ok?

(#1924) barnaz


barnaz
csendes tag

Hi! Erősen gondolkodom egy Lenovo 3000 N200-as notebook vételén. Egyedül a VGA-ja az ami gondolkodóba ejt, nem kell nekem Crysis meg ilyenek, csak Call of Duty 2 multiban. Szerintetek az X3100-as mennyire támogatná ezen törekvéseimet? találtam két videót, érdekesek, az X3100-ról
http://www.youtube.com/watch?v=TNKn5N9NtqY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Kw9I1TiQnHs&feature=related

Ha ezek így futnak a CoD2-nek el kellene mennie úgy a Lenovon, mint az asztali gépemen, abban egy GeF fx 5600-as figyel. Szerintem. De hát ti tudjátok milyen a kicsike, ezért kérem a segítségeteket

(#1925) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Üdv!

Arra lennék kiváncsi, hogy normál használat mellett mennyire karcolódnak a Lenovo 3000-esek, illetve, kopik-e a festés valahol?

(#1926) Brezo


Brezo
csendes tag

Üdv!
Kérdésemlenne,hogy lenne egy N100-as notim és kijelzőhbával garanciába akarom vinni... namost a lenovo garancián van egy jópát szervíz...
Szerintetek melyik lenovo szervízbe érdemes vinni?

(#1927) Tyren válasza Boreas86 (#1925) üzenetére


Tyren
aktív tag

Mi számít használatnak? Nem egy sok hurcolásra tervezett gép, de nem vészes. Én egy fél évig használtam, táskában egy három hónapo át aktívan cipeltem is. Azt hallottam hogy az ezüst érsze az könnyen karcolódhat, úgyhogy azért arra vigyáztam. Most már több mint 5 hónapja anyukám használja, de ő alig mozdítja meg, be van betonozva az íróasztalára, de megterhelés azért van. Gémkapcsozott papírok, tűzőgép, olló, meg ilyenek azért szoktak landolni rajta néha.
Szumma szummárum: Most néztem meg lámpa altt alaposan. 1db 1mm-es karc van a gép jobb sarkán. Valszeg még az én időmben találkozhatott egy ajtóval, vagy hasonló.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1928) bit_vector válasza Brezo (#1926) üzenetére


bit_vector
tag

jó esetben a központi szervízben kötnek ki, suffniboltok esetében a helyi szervízes "szakember" fog gányolni .... btw nézd meg a legközelebbit és kérdezz rá a javítási procedúrájukra.

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1929) Laca0 válasza barnaz (#1924) üzenetére


Laca0
addikt

Hát gyerekek... én nagyon kíváncsi lennék rá, hogy milyen beállításokkal, driver-ekkel tudták életre kelteni ezeket a játékokat... mert hogy ez így alapból tuti nem megy!
Nekem a COD2 5-8fps-el megy (megy? ha-ha-ha-ha! cammog!) 640*480-as felbontáson is!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1930) effb válasza Laca0 (#1929) üzenetére


effb
csendes tag

Én nem vagyok nagy játékos......de aki lecserélte az XP-t a gépén (N200 B8G) Vistára, állítja, hogy a játékokat azóta jobban bírja......hát egy próbát talán megérne annak, aki mindeképpen játszani akar a noteszen.

(#1931) Laca0 válasza effb (#1930) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem a munkámhoz kell az XP. Majd játszok a rendes gépemen :) havonta 1*, amikor ráérek ... :O

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1932) bit_vector


bit_vector
tag

Tapasztalataim szerint a Vista memóriamenedzsere jobb mint az XP-é volt. Olyant is ki tud lapozni amit az XP nem engedett. Igaz, egy kötöttsége van : csak a memória kétszereséig engedi a lapozófájlt max.

szerk: ja és mégvalami: nekem is kellene az XP a munkámhoz, de Vista alatt is mennek a progik, max. egy kicsivel többet kell áldozni a belövésükre. Igaz, GCC alatt olykor vannak bosszúságok, de orvosolhatóak....

[ Szerkesztve ]

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1933) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!
Az lenne most a problémám, hogy a nemrég vett (1 hete kb) IBM TPN200 P2D (Lenovo gyártmány) tipusú notebookom-on, tegnap óta eltűnt a wirelles net. A zöld fény ami lent világítana, sem világít csak a blootooth és az elem. Ezenkívül az fn+f1, fn+f2 stb kombinációk sem működnek. Xp van feltéve Sp2vel. Próbáltam beállítani vezeték nélküli hálózatot, hálózat hozzáadása, egyikkel sem sikerült.
Mi lehet a probléma?
Köszi

(#1934) bit_vector válasza Koszta (#1933) üzenetére


bit_vector
tag

Esetlegesen a driver-ben kapcsoltad ki a wlan-t... az Fn-F1, Fn-F2 az a hangerőé nálam. Mint olyan, valószínűleg a billentyűetet kutyultad el a konfigurációban...

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#1935) Koszta válasza bit_vector (#1934) üzenetére


Koszta
tag

Nem tudom, hol tudom ezt emgnézni pontosan?

(#1936) t_ferenc válasza tlaci515 (#1896) üzenetére


t_ferenc
őstag

meglestem, konkrétan kivettem az alaplapot :D és sajnos nincs csatlakozó tehát max az alaplap cseréjével lehet megoldani.

esetleg tippje van valakinek, honnan lehetne szerezni ilyesmit? :)

if you fall seven times, stand up eight

(#1937) hudyfiu válasza effb (#1930) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Hello!
Látom nem mennek a játékok pár embernek.
Nekem 2gigával memmel és T7100 procival és igaz hogy Mac OSX alatt de a COD2 tökéletesen megy 1280X800-ban.
Nem hiszem hogy akármelyik Win alatt ne menne.
Bár a 2 giga az természetesen kell!!!

(#1938) turbolali válasza t_ferenc (#1936) üzenetére


turbolali
csendes tag

Az X3100-es INTEGRÁLT grafikus rendszer és ezek nem cserélhetőek! Én nem hallottam olyan gépről, amiben az integrált grafika MELLETT van lehetőség cserélni, bővíteni a rendszert ezen a téren.
Nem gondoltam, hogy ezért szétszeded a géped... :Y

Ha meg komolyabb teljesítmény kell, miért nem vettél GF7300-al szerelt masinát?

(#1939) lakisoft válasza t_ferenc (#1936) üzenetére


lakisoft
veterán

a kis szkeptikus :B :D :R

egy kérdés: N200-asba 667-as v. 800-as DDR-II érdemes tenni ... ? a 800-as megy 800-on vagy csak 667Mhz-en? 2 kérdés lett :B :R

[ Szerkesztve ]

(#1940) t_ferenc válasza turbolali (#1938) üzenetére


t_ferenc
őstag

én sem de megpróbáltam és most már legalább ismerem a laptopomat kívül-belül :)

azért nem vettem GF7300-val szerelt masinát, mert csak ilyen volt :D

if you fall seven times, stand up eight

(#1941) t_ferenc válasza lakisoft (#1939) üzenetére


t_ferenc
őstag

http://img225.imageshack.us/my.php?image=lenovomanualnp7.jpg

amennyire én tudom 667-es memóriát. de olvasd át a manual ide tartozó részét. ha sikerül belinkelnem. :D

na mindegy linket elbaltáztam, a fenti link az illusztráció ;)

[ Szerkesztve ]

if you fall seven times, stand up eight

(#1942) Boreas86


Boreas86
csendes tag

Üdv!

Ma megjött a Celeron 530-as CPU-val szerelt N200-asom. 1 Gb Ram van benne. Pixelhiba nincs, egyébként szép a kép - legalábbis szemből. Nagyon jó a klaviatúra, de főképp a tapipad és a hozzá tartozó gombok. Nagyon finoman, csendesen járnak. XP van a gépen, a windows simán felment IDE módban, én nem eröltettem az ACHI-t, mert nem tűnt lassúnak semmi. Némelyek panaszkodtak arra, hogy XP alatt igencsak lassan bootol a noti, de nálam kifejezetten gyors volt. Másodpercre nem tudom megmondani... (kb. 10)
Kezdetben nagyon idegesített a ventillátor működése. Rendkívül gyakran kapcsol be és ki, és nem is annyira csendes, bár mostanra hozzászokhattam, mert már nem tűnik fel. Vagy lehet, hogy a Power Management program szabályozza, amit csak nem olyan rég tettem fel? Melegedni, nem megleszik egyáltalán.
Én mindent magam szedtem le, a ThinkVantage - vagy mi - programot nem töltöttem le. WLAN-t még nem próbáltam, a beépített Bluetooth azonnal felismeri a SonyEricsson K750i-met. A kártyaolvasót és az ujjlenyomat olvasót sem telepítettem még, remélem velük sem lesz gond...
Az optikai meghajtótol finoman rezonál a ház, amikor gyorsan pörgeti a lemezt, és kissé zajos is. Egyébként tűrhető. Ami még nem tetszett, hogy a tálcára nehéz ráilleszteni a lemezeket. Nagyon óvatosan kell vele bánni.
Nagyon sokan kritizálták a hangszórók minőségét, ezért tartottam tőlük előre, de kellemesen csalódtam, mert kellő hangerővel és tisztán szólnak. Nem értem a fanyalgókat!
Már legalább 2,5 fél órája akksiról megy, most 15%-on van az akku. Eddig írogattam, töltögettem, egy kis zenét hallgattam... Elég jól bírja. Kiváncsi lennék, egy SpeedStep-esre is!
Játszottam egy kicsit az NFSU2-vel; annyit mondok, hogy meg lehet találni azokat a beállításokat, amelyek alatt elég gyorsan fut a játék, és a látvány is elfogadható.
Eddig, nagyon meg vagyok elégedve a géppel! Nem bánom, hogy nem egy drágábbat vettem. Remélem, a későbbiekben sem lesz vele gond! :)

(#1943) lakisoft válasza t_ferenc (#1941) üzenetére


lakisoft
veterán

köszi! hátha sikerül legközelebb linkelni ... gyakorolj sokat :DDD :C :R

(#1944) t_ferenc válasza lakisoft (#1943) üzenetére


t_ferenc
őstag

linkelést elcsesztem, tény. de az infót nem :)

if you fall seven times, stand up eight

(#1945) lakisoft válasza t_ferenc (#1944) üzenetére


lakisoft
veterán

igen igen nagyon hálás is vagyok érte ... köszi!

(#1946) vadaszpilota


vadaszpilota
csendes tag

hali!

vettem egy 3000 200N 0769 B8G- Lenovot!
és feltettem a vistat először, még klappolt is minden, de nem szeretem...
majd jött az XP... na kissé meglepett a SATA nem ismerése, de nem fogot ki rajtam, az is meg lett oldva, majd feltettem a drivereket alit az Xp-hez le lehet tölteni a hivatalos oldalról, minden szép és jó egyet kivéve! NINCS HANG!!!
Pedig azt a Drivert tettem fel hozzá, amit a hivatalos oldalom is adnak, éss nem jó!!!
[link]

Valakinek valami 5let?!

(#1947) Space marine válasza vadaszpilota (#1946) üzenetére


Space marine
aktív tag

Hali!

Miután tegnap éjjel telepitettem :DD pont 1 ilyen gépet elmondom a menetet :C

elöször felrakod az UAA drivert / ez is ott van a hang szekcióban / és utána rakod fel a hangot :) Utána müködnie kell! Legalábbis nálam mükszik... amugy a wifit, videot és a chip drivert érdemes az Intel oldalárol leszedni....

sztem rakd ujra az egész win-t :))

[ Szerkesztve ]

(#1948) vadaszpilota


vadaszpilota
csendes tag

köszi!
megoldottam!!!
valami bekavart a chipset drivebe, azt kellett ujra tenni!!!
de lehet hogy tényeg ujrateszem az egészet egy kis INTEL oldal böngészés után...

(#1949) lakisoft válasza vadaszpilota (#1946) üzenetére


lakisoft
veterán

XP4ever ... talán segít :D vagy Nlite és driver intergrálás ...

(#1950) Space marine


Space marine
aktív tag

hülye kérdés... ez a power management driver nem add hozzá semmi plussz szoftvert.. ? tudom.. benne van a nevében hogy driver.. :DD de azért vártam valami változást :C :DD
van ezeknek a rizsevöknek valami kis progijuk erre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.