Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Proxy2 válasza Shadowfax (#1350) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv! (Bocs kicsit hosszú)

Köszönet a gyors válaszokért.

A saját gépemre feltettem a Vistát, tetszik és nem lassú vészesen.
A lenovo System Update progival tettem fel minden hiányzó dolgott, rendben is van minden.
egy apró észrevétel, XP alatt a videó kari memje max 128Mb volt most Vista alatt max 256Mb, lehet, hogy a BIOS frissítés tett jót?

Havernak tüzetesebb vizsgálat után megoldotta a problémáját az itt található iso image. Ezer köszi érte. A rejtett partíció megvolt, és rajta minden adat, így a Vistát neki simán visszatudtuk állítani.

Magam pedig vettem egy OEM kiszerelést a Vista-ból. Meg 1GB kingston ramot.

Amit nem tudok, az az hogy mi a liszenszelési iránymutatás a notebookhoz adot progikal.
Haver gépéről ha áttenénk a programokat akkor az legális?
Úgyértem Pazokat amik az én recovery partíciómon is megvannak csak épp XP-s verzióban.
Picassa, Diskepper Lite stb

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Proxy5

(#1352) Shadowfax válasza Proxy2 (#1351) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha ugyanazt csomagolják XP-hez, mint Vista-hoz, akkor legálisan használhatod. De ha a Vista-hoz az XYZ program 5.0 verziója van, XP-hez meg a 3.0, akkor nem legális, csak úgy, ha az XYZ program weboldalán van frissítés, amivel a legális 3.0 5.0-vá frissíthető. Remélem, érthető így. ;)
Diskeepernél arra is figyelni kell, milyen Vistával használod, mert pl. a Diskeeper 2007 Home edition nem támogatja a Vista Business-t és Enterprise-t, stb.

A Picasa ingyenes, nem? :F

(#1353) Saua válasza Proxy2 (#1351) üzenetére


Saua
tag

Az általad megadott címen, hol található az iso fájl? Ott csak floppykról van szó.

(#1354) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok.

N100 és N200 között "csak" a sánta rószika a különbség? vagy felépítésben is van valami?

Üdv

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1355) Dolby


Dolby
senior tag

Mit gondoltok erről a laptopról? Ezt a törést gariban nem javítják? :-) Mert ha javítanák akkor kevesebb mint 1 évesen 170ért talán meg is érheti :-P

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1356) xedos válasza Dolby (#1355) üzenetére


xedos
addikt

Akkor inkább már ezek
[link]

(#1357) Shadowfax válasza Dolby (#1355) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ugyanaz a hirdetés itt a PH!-n. Ki lett cserélve a kijelzője, szóval ugrott a gari... (Az most mellékes, hogy a Vaterán ezt nem írja le...)
Ha "csak" törve lenne, akkor se javítanák gariban. Én nem ugornék bele a notebooksystem-es dolgokba sem, mert már páran megszívták azokkal a használt gépekkel (nem az volt benne, amit hirdettek, nem annyi gari, stb.)
Inkább akkor a laptopinfós, bontatlan 3 év garis új T60... Szerintem.

Mellesleg ez itt nagyon OFF, mert ez nem ThinkPad topik. ;)

(#1358) Dolby válasza xedos (#1356) üzenetére


Dolby
senior tag

azért a 6 hónap gari és a kicsivel több mint 2 év gari között van különbség. :-) Még ha sérült is. :-P

[OFF]Az offban igazad van, és ami a hírdetést illeti, abban is :-P notebooksystemeset semmiképpen nem vettem volna, mivel csak a 2 év gari és a 200< ár volt ami megfogott benne így együtt. bontatlan 3 év garis T60 viszont még nettóban is elég nehezen található 200k környékén is. Ennyit tudunk a laptopra szánni.

De akkor be is fejeztem az offot :-P[/OFF]

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1359) Dolby válasza Shadowfax (#1357) üzenetére


Dolby
senior tag

2x ment el :-/

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1360) polip válasza Dolby (#1358) üzenetére


polip
addikt

dehogy neéz, csak meg kell lelni :)

én pl most vettem egy USA-ból behozott MacBook-ot, 155-ért...4 hónapos...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1361) zee-lu


zee-lu
csendes tag

Üdv!Adott egy Lenovo 3000 C 200 8922BXG. eredetileg fos vista volt rajta, azóta már xp. DVD meghajtója (HL-DT-ST DVD RAM GMA-4082N) ma elkezdett makacskodni. Mikor elindul a gép, semmi gond. Aztán, ha megírok vele egy cd-t, akkor egy másodikat már nem tudok, mert nem látja a lemezt. Újraindítás után egy írásra ismét jó. Úgy sem megy a dolog, ha egy lemezből több példányt akarok készíteni. Amikor az elsővel kész, kidobja, kéri a következőt, de azt már nem látja. Azt írja a Nero discinfo-ja, hogy nincs bent lemez vagy a meghajtó nem készült fel. Ráadásul a megírt lemez tartalma a total commanderen keresztül sem látható. Mi lehet a megoldás a problémára?

(#1362) Proxy2 válasza Saua (#1353) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Valóban ott csak flopyk vannak.
Inenn lehet az XP-s verziót,
innen pedig a Vista verziót letölteni.

Persze ezek csak akkor érnek valamit ha a gyári rejtett partíció megvan csak nem elérhető.Azaz a flopy-t helyettesíti.

u.i.:
Keresek olyan személyt akinek C200-as van és megvan a gyári Vista Recovery
1 CD+DVD csomagja.

Vagy esetleg megoldást/leírást arra, hogy az én vista DVD-m ből hogyan lesz rejtett recovery part.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1363) paximaxi


paximaxi
csendes tag

Szasztok! Nem sikerült sehogysem frissíteni a BIOS-t N100 0768-FGG-n a szerviz leírása szerint. A szervizben kicserélték a memóriákat kingmax-ra, mert áll az IBM nem támogatja a kingstone-t. Azt hittem így majd tudok frissíteni, de nem lehetett. Megjegyzem egyik gépen sem amit nyertünk (XP alól, VISTA alól sem sehogyan) Több gépen viszont varázslatos módon a szerviz megcsinálta a frissítést. Nem árulják el azonban, hogy mit kell tenni csak hímölnek, hámolnak. Szemét egy dolog, hogy mi a fa....ér titkolóznak. Nem értem miért titkos a dolog. :((( Elküldtem én is. De ha egyetlen egy karc is lesz rajta, akkor...........Majd írok mi lett vele.

[ Szerkesztve ]

(#1364) polip válasza paximaxi (#1363) üzenetére


polip
addikt

volt valami baj a géppel h BIOST kell frissíteni?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1365) paximaxi válasza polip (#1364) üzenetére


paximaxi
csendes tag

Szasz! Ez volt a hiba:"Ha bármilyen USB-s ezközt csatlakoztatok és elkezdem használni a billentyűzetet a gép le és felcsatlakozó hangot ad ki és nem tom utána használni az USB-s cucot"
Megoldódott a szervizben, 1.08-as BIOS-t kapott. :C Viszont nincs digit hang kimenet+sok csatorna. :O Na mindegy.

(#1366) Sipi válasza paximaxi (#1365) üzenetére


Sipi
addikt

Miért nem tudtátok frissíteni a BIOS-t? Hibával leállt? Milyennel?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1367) polip válasza paximaxi (#1365) üzenetére


polip
addikt

ja értem...így indokolt

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1368) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Csak Kínában kapható Lenovoék új, Panasonic Toughbook ihlette notija. (Nem, ez nem egy új ThinkPad, hanem a Lenovo fejlesztésű 3000-es sorozat strapabíróbb gépe.)


Bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#1369) brandhu


brandhu
csendes tag

Sziasztok!
Egy N200 (TY2B8HV) notebookot szándékozom venni, van vkinek ilyen? Mi a vélemény róla?
köszi

(#1370) Gallapapa


Gallapapa
csendes tag

A lenovo USA honlapon már egy új lapos is kapható a 3000-es sorozatból.
Lenovo 3000 Y410 - Santa rosa platformos, de ami durva, ujjlenyomatolvasó helyett arcfelismerés, meg van bekapcsolás nélküli zenehallgatási funkció is, minőségre nem tudom milyen, de egyébként bejön, ja és ára is csak 950dolcsi.

(#1371) Mazsika


Mazsika
őstag

nekem is ilyen n100-as (nem tudom a pontos tipus számot) notim van már vagy 1 hónapja, és nagyon imádom! nekem megy minden rajta nem voltak driver problémák a update 2.0 mindent felrakott!

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#1372) pyg


pyg
csendes tag

Hello,
Most szeretnék egy Lenovo 3000 N200 laptopot venni. A kiszemelt példány celeronM 530-al szerelt. Azt szeretném kicserélni T2250-es CoreDuo procira. Ki tudom cserélni úgy, hogy még a garancia megmaradjon ? Gondolom a hűtője megfelelne a másik procira is.
Köszi!

A Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD) topikba már feltettem ezt a kérdést, de hátha azt nem olvassátok.
üdv.

(#1373) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az n100 memóriája meddig bővíthető (ha bővíthető egyáltalán) és hol találok esetleg olyan boltot ahol kapni hozzá? 1 GB-os modul érdekelne, ha típusfüggő a dolog, megnézem a gépem pontos jelölését.

Let the Zone take me if I am.

(#1374) Proxy2 válasza kutga (#1373) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Itt megtalálod az alkatrészlistáját a gépednek. A lista szerint 2Gb modul is rakható bele.

Nekem C200-am van ebbe egy ilyen modult tettem és kiválóan működik.

Van 2Gb modul is itt, de nem éri meg szerintem :)

Sajnos arra nem jöttem rá mi a max amit bele lehet tenni. Bár nem is volt sok időm keresni.

Minden jót.

Proxy5

(#1375) kutga válasza Proxy2 (#1374) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

És hol szerelték be? Gondolom szervízben, vagy magad raktad bele? :U

Let the Zone take me if I am.

(#1376) polip válasza kutga (#1375) üzenetére


polip
addikt

bemész egy boltba, veszel notiramot, és beteszed...kb 2 csavar tartja :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1377) Proxy2 válasza kutga (#1375) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Magam szereltem be, szervízes volnék.
Saját szervízem van.

Találsz itt leírást hogyan és hova kell tenni a RAM-ot. Sajna csak angol.

Remélem segítettem.

Proxy5

(#1378) kutga válasza Proxy2 (#1377) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Én is gondoltam arra, hogy magam szerelem be, de így elvész a garancia vagy tévednék? Három hónapja vettem a gépet, szóval nem nagyon akarom elveszteni azt a maeadék időt az egy éves gariból. Viszont megnéztem a ramokat ott ahol vettem a gépet, és hát...elég húzós árban vannak. Lehet inkább körülnézek.

Let the Zone take me if I am.

(#1379) Sipi válasza kutga (#1378) üzenetére


Sipi
addikt

A gép alján pöcökkel vagy csavarral nyitható slotokban a felhasználó cserélhet bármit, garvesztés nélkül. Ilyen az akksi, a memória, miniPCI-slotos kiegészítők. Pont azért van elérhető, könnyen szerelhető helyen, hogy minimális kézügyességgel (vagy IQ-val :D ) is ki lehessen cserélni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1380) kutga válasza Sipi (#1379) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendben Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Let the Zone take me if I am.

(#1381) lakisoft


lakisoft
veterán

Srácok - érdemes ezt a cuccot megvenni ? ... külsőre nagyon megnyerő nem is olyan drága ... szóval lehet veszek egy ilyet

Vannak gyengéi?

köszi

(#1382) kerjani válasza brandhu (#1369) üzenetére


kerjani
aktív tag

Engem is érdekelnének tapasztalatok/vélemények erről a típusról. :U
[link]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1383) Proxy2 válasza lakisoft (#1381) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Nem értem melyik "cuccot"

Részleteznéd?

Proxy5

(#1384) okt44 válasza kerjani (#1382) üzenetére


okt44
csendes tag

Szia!
kb 1 hónapja vettem egy ilyen gépet, de rosszat még nem tudok mondani rá és remélem ez így is marad. Egy 1 gigás RAM-ot ott helyben beletetettem, így most 1,5 GB van benne. XP-rá, a driverek meg itt találhatóak. Azóta csak használni kell.

[ Szerkesztve ]

Lenovo 3000 N200 Core2Dou T7100 1,5GB RAM

(#1385) Kovido válasza okt44 (#1384) üzenetére


Kovido
tag

Szia,

én is ilyen gépet tervezek venni, de van még néhány kérdésem:
- a hangkártya tudja az 5.1-et?
- van digitkimenet (spdif), hogy a filmek hangját kitudjam adni külső erősítőre?

még tervezem, hogy a procit 1,83Ghz-ről 2,00Ghz-re emelem. A hűtése elegendő hozzá szerinted?

Üdv.

(#1386) kerjani válasza okt44 (#1384) üzenetére


kerjani
aktív tag

Köszi a válszt :R

Az akksi meddig bírja?

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1387) lakisoft válasza okt44 (#1384) üzenetére


lakisoft
veterán

Milyen Oprendszerrel használod?

(#1388) lakisoft válasza Proxy2 (#1383) üzenetére


lakisoft
veterán

Lenovo 3000 N sorozat elsősorban az N100-as és N200-as sorozatról várnám a véleményeket.

(#1389) polip válasza lakisoft (#1388) üzenetére


polip
addikt

írtam egy tesztet, ha segít: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1390) kerjani válasza lakisoft (#1387) üzenetére


kerjani
aktív tag

írta, hogy WinXP!! (ha nem olvastad volna a hsz-t, amire válaszoltál :D :P )

Amúgy a Vista is felmegy rá:
Microsoft Windows Vista Premium support with the highest level of Windows Aero experience

Alapból DOS 2000 van rajta.

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1391) kerjani válasza polip (#1389) üzenetére


kerjani
aktív tag

jó kis teszt :)

Arra kíváncsi lennék, hogy sikerült-e a "bosszantó apróságok"-at kijavítani az N200-as modellnél. Azaz, hogy
- lehet-e billentyűkombinációval ki/be kapcsolni a kamerát
- működtethető-e külön a wi-fi és a bluetooth, illetve, hogy ezek zavarják-e egymást?

Ha jól tudom, a hangszóró az N220-nál már 3 wattos (szemben az N100 1 wattos hangszórójával)

[ Szerkesztve ]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1392) lakisoft válasza polip (#1389) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi a tesztet ... :C :R

(#1393) DoubleD válasza polip (#1389) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Scroll van, de vagy 3mm széles a reaktív felület az oldalélnél (tapipad meghajtónak futnia kell a háttérben). :)

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#1394) okt44 válasza kerjani (#1391) üzenetére


okt44
csendes tag

A "bosszantó apróságokat" nem javították ki, de a bluetoth és a wifi nem zavarják egymást. Az akksi nekem több mint 3 órát bír, de persze attól függ, hogy mit használok olyankor. Ha nincs szükség a wifire, akkor kikapcsolom az első kapcsolóval, az is meghosszabbítja az akksi idejét. Scroll tényleg van, ez nekem is új! :))

Lenovo 3000 N200 Core2Dou T7100 1,5GB RAM

(#1395) doktor úr válasza Sipi (#1379) üzenetére


doktor úr
tag

Ebben az a szép, hogy az én gépemen leragasztották ezeknek az ajtajait "aranyos" fenyegető üzenetekkel, miszerint bukom a gart, ha a cimke sérül :S

(#1396) pyg válasza doktor úr (#1395) üzenetére


pyg
csendes tag

Hol vetted a notit?

(#1397) doktor úr válasza pyg (#1396) üzenetére


doktor úr
tag

usanotebook.hu, de a cimkét szerintem a kventa ragasztotta.

(#1398) Sipi válasza doktor úr (#1395) üzenetére


Sipi
addikt

Marha vicces társaság... Azért kérdezz már rá, ugyan, hogy gondolják ezt. Mi jogon bírálják felül a Lenovo világgaranciális feltételeit? Egyáltalán, miféle garanciát buksz, ha egyszer a Lenovo szerint cserélheted benne? Vagy ez valami szürkeimport, nincs rá Lenovo-garancia, csak a kventán keresztül?
Mintha nem cserélhetnél a hűtődben jégkocka-tartót...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1399) polip válasza Sipi (#1398) üzenetére


polip
addikt

usanotebook több, mint fura társulat :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1400) MajaG válasza polip (#1399) üzenetére


MajaG
senior tag

Ott akarok majd gépet venni. Priviben elárulnád mi velük a fura vagy a gáz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.