Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) dudi válasza Checkmate (#1250) üzenetére


dudi
senior tag

a bluetooth-hoz, ha már látják egymást, kell vmi program, amivel vezérled a telefonod. Nekem pl. motorola van, azzal megy.
A norton pedig vagy 60 vagy 90 napos próbaverzió, amit nem kell aktiválni se meg semmit, csak feltelepíted és működik. ha meg tetszik, akkor lehet menni boltba venni.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1252) Artika válasza Shadowfax (#1249) üzenetére


Artika
aktív tag

Koszi, de:
Dudinak: Eredeti gyári Win fut rajta nem szeretném újratelepíteni:( csak ha nagyon muszáj.

Shadow:NET 2.0 van rajta:(

Inkább manuálban frissítek egyenként, ha más nincs :Y

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#1253) dudi válasza Artika (#1252) üzenetére


dudi
senior tag

ez van rajta [link]
Talán még azt lehet, hogy uninstall, ccleaner-rel mondjuk pucolsz egy registry-t, aztán újra install.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1254) Artika válasza dudi (#1253) üzenetére


Artika
aktív tag

THX :R
Siker.:)

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#1255) foodlf válasza Snail133 (#1243) üzenetére


foodlf
csendes tag

Üdv
Nekem is pontosan ugyanez a problémám.
Az usb-s egér fénye minden billentyűleütéskor kialszik, úgyhogy nagyon valószínű, hogy egyszerűen nem kap áramot. Ugyanez a helyzet pendrive-okkal is. El nem tudom képzelni, hogy ez milyen körülmények között lehet normális működés, úgyhogy viszem is vissza (nem szenvedek vele tovább).
Egyébként ezt a bios-ban is produkálja, tehát nem win hiba.
Így teljesen használhatatlan a gép. :(((
(Lenovo 3000 N100)

(#1256) Checkmate


Checkmate
csendes tag

Üdv!

Na én is arra a következtetére jutottam, hogy szép a vista, de tetü lassú. Úgyhogy most XP-t szeretnék felrakni. Kérdés hogy a rejtett partícióról az eredeti vista bármikor visszaállítható? Tehát mindegy hogy én milyen progikat raktam föl, ez a rejtett partíción nem okoz változást? És ezt hogy tudom a vistát visszaállítani? Bootolás közbe kell nyomkodni a lenovo care gombot? És hogy tudom kiírni dvd-re? Tudom h valami create recovery data, de nem találom h ez hol van. És ha kiírom, akkor az a jelenlegi oprendszert írja ki, tehát abban a felállásban, azzal a programokkal ami épp fen vann? És ha kiírtam és berakom az xp cd-t, és formázom a vinyót (C:), akkor a rejtett partíció az sértetlen marad? És akkor még felpartícionálom a 120-ból megmaradt 90 gigát, és feltolom az xp-t. És xp-ről vissza akarom tenni vistára, akkor megint legyalulom, és akkor rejtett partícióról felhúzom a vistát? Ez a gondolatmenet így helyes? Nem szeretném elcseszni a jogtiszta Vistát, de megtartani sem (egyenlőre).

Válaszoljatok!
Köszönet és :R !

(#1257) doktor úr


doktor úr
tag

Ilyen egy C200 és egy Zalman NC1000 házassága:

[kép]
[kép]

A hűtővel kapcsolatban az első tapasztalataim: a CPU hőfok semmit sem ment lejjebb alapjáraton (igazából nem is vártam), terhelve viszont 71 helyett csak 66-ig ment fel ugyanannyi idő alatt (15 perc XviD kódolás). A HDD hőmérséklete a korábbi 48 fok helyett csak 39 (idle). Ahogyan a Zalmanoknál megszokhattuk, a legkisebb fordulatszámon is enyhén hallható a ventik motorhangja.

(#1258) DeusHun válasza Checkmate (#1256) üzenetére


DeusHun
őstag

Re!

Mondtam :)
Nem, nem gond, ha akármiket is felraksz a vinyóra, a rejtettről való visszaállítás legyalulja. Tök függetlenként képzeld el ezt a kettőt. Olyna, mintha állandóan lenne egy dvd-lemez a gépedben.
A többire meg olvass vissza pár oldalt, én is ilyennel küzdöttem és Shadowfax adta a tippeket és tool-okat.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1259) polip válasza doktor úr (#1257) üzenetére


polip
addikt

milyen proci van benne?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1260) Daneeka


Daneeka
senior tag

Nem túlzás egy V100-ra Vistát telepíteni? Vagy elbírja? (Csak munka, excel, filmnézés, NO game.)

(#1261) DeusHun válasza Daneeka (#1260) üzenetére


DeusHun
őstag

El fogja bírni szerintem, a kérdés az, hogy mennyire szeretsz várni, mert sokat fog swap-olni.

Rainforest Alliance Certified signature

(#1262) doktor úr válasza polip (#1259) üzenetére


doktor úr
tag

Core2Duo T5500
1ébként érdekes dolgot figyeltem meg: igazából nem így használtam a hűtőt, csak a fotózás kedvéért húztam le rajta a notit. A közölt értékeket úgy kaptam, hogy a notebook a hűtőpadon feljebb helyezkedett el, kb. 2 centivel. Amióta lehúztam, és az eszközök alja egy szintben van, a hűtési teljesítmény is jobb (HDTemp 38 fok, CPU temp 43-44 fok, a korábbi 48 helyett). Ennyit számít 2-3 cm ?!

(#1263) polip válasza doktor úr (#1262) üzenetére


polip
addikt

ennyire melegszenek ezek?

nekem a nyomi kis sempronom a nx6325-ben 60 fokos volt 5 óra CCE után...ez kemény :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1264) Jeti1


Jeti1
tag

Elvileg DDR2-533-as SO-DIMM memóriákat használ a Lenovo 3000 C100, de gondolom a 667 Mhz-esekkel se lesz baja. Szerintetek?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#1265) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Vettem egy USB -> Soros átalakítót. Az a gondom, hogy COM8-ra teszi a portot, a program amihez kell a kábel, az viszont csak COM5-ig állítható.
A COM6 foglalt, azon kívül semmi.
Hogy lehetne másik portot választani a kábelnek?

(#1266) Trianrta válasza Trianrta (#1265) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Közben megoldódott: a vez.pultban a com portoknál van egy speciális gomb, ott lehet változtatni a portokat.

(#1267) euclio


euclio
tag

Ha már itt tartunk, én egy usb->párhuzamos átalakítót vettem a géphez, úgyis két bemenete van a nyomtatómnak, úgyhogy tök kényelmesen lehet használni a laptoppal is. Iletve csak lehetne, mert bár van, amit kinyomtat, de sokszor (legtöbbször?) hibás a nyomat, nem jelenik meg rajta minden, stb. Nincs valakinek ötlete?

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#1268) foodlf válasza foodlf (#1255) üzenetére


foodlf
csendes tag

Közben megoldódott a probléma. Visszavittem a gépet és memória hiba miatt kicserélték a memóriákat. Most jó. Érdekes..

(#1269) polip válasza Jeti1 (#1264) üzenetére


polip
addikt

má mitől lenne baja? :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1270) Jeti1 válasza polip (#1269) üzenetére


Jeti1
tag

Pontosabban nem lesz baja a gépnek és a memóriának se csak épp nem akar majd rendesen működni. Nem jól fogalmaztam ezek szerint.
Egyébként azért kérdeztem, mert volt akinek adodott gondja ez miatt, de nem Lenovoval. Vagy ez kamu lenne? Elvileg vissza veszi annyira a Mhz-et amennyit tud kezelni aztán kész. Fő a biztonság és az elővigyázatosság. :)
Közben én már kipróbáltam és nagyon szépen megy a 2 db 1GB-os 667 Mhz-es Samsung memória a gépemben.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#1271) Jeti1


Jeti1
tag

Ha valami illetékes figyeli ezt a fórumot, akkor kijavíthatná a Lenovo 3000 C100-ról írt irományt, mert egy adatot tévesen adtak meg vagy csak szimplán elírták.[link]
''A C100-asok memóriája maximum 1 gigabájtig bővíthető DDR2-533-as SO-DIMM modulokkal, a merevlemez kapacitása pedig 40, 60, 80 vagy 100 GB lehet.''

Nem 1 GB-ig, hanem 2 GB-ig bővíthető a memória.

[Szerkesztve]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#1272) bandus


bandus
veterán

tegnapelőtt beugrottam a media marktba megtapizni a laptopokat, és a lenovo sokkal jobban meggyőzött, mint a hp, szóval ilyen lesz szeptemberben :) még azt nem döntöttem el, hogy ez [link] avagy inkább ez [link] legyen? melyiket ajánljátok? én az n100-asra szavaznék, de szóljatok, ha tévedek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1273) Jeti1 válasza bandus (#1272) üzenetére


Jeti1
tag

Nem túl sok mindenben különböznek.
Amiben a C200 a jobb: kártyaolvasó, processzor.
Amiben az N100 a jobb: képernyő, bluetooth, ujjlenyomat olvasó.

Én is az N100 mellett döntenék legfőképp a bluetooth és az ár miatt. Bár kinek mi a fontos. :)

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#1274) bandus válasza Jeti1 (#1273) üzenetére


bandus
veterán

akkor n100 lészen :) :R

egy másik kérdés: ki milyen táskát használ hozzá? nekem a hátizsákok sokkal szimpatikusabbak, szóval ilyet szeretnék, de ne olyat, amibe éppen csak elfér a gép. legyen helye benne még ennek-annak, és ne legyen gagyi sem. ahogy néztem olyan 15-18k-ért dobálják ezeket. van valakinek konkrét típussal tapasztalata?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1275) foodlf válasza bandus (#1272) üzenetére


foodlf
csendes tag

Nincs nagy tapasztalatom a kijelzők terén, de számomra kész felüdülés volt a széles képernyős kijelző. Úgyhogy vásárláskor a C200 szóba sem jött. Szóval N100-ra voksolok :)

(#1276) Blaise válasza bandus (#1274) üzenetére


Blaise
veterán

akkor ilyen kéne neked [link] :)

(#1277) bandus válasza Blaise (#1276) üzenetére


bandus
veterán

nagyon jó ára van, csak kérdés, hogy mennyire fér el benne más, a laptopon kívül? van egy nagyobbnak tűnő változat, 14k-ért, de persze ha ebben is elfér még mellette a táp, meg néhány egyébb cucc, akkor egyértelmű, hogy ezt veszem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1278) Blaise válasza bandus (#1277) üzenetére


Blaise
veterán

A táp meg néhány kisebb cucc tuti elfér, de azért mindenképpen próbáld bele vásárlás előtt

(#1279) vrbst válasza DeusHun (#1200) üzenetére


vrbst
tag

Köszönöm, visszavittem a szervízbe csütörtökön az akksit. Pénteken szóltak, hogy nincs jól kitöltve a garjegy (cora power), úgyhogy szereznem kellett számlamásolatot. Pénteken meg is szereztem, és tegnap azaz kedden kaptam egy új akksit. Gyors, és korrekt eljárás, kellemeset csalódtam... A Prof. zrt-hez vittem.

(#1280) Jeti1


Jeti1
tag

Adatmegsemmisítő alkalmazást tett elérhetővé a Lenovo


''A Lenovo által szponzorált felmérés szerint körülbelül a kidobott számítógépek egyharmadán maradnak olyan adatok, melyek személyesnek, vagy vállalatunk szempontjából érzékenynek mondhatók. Ez az arány egybecseng korábbi más felmérések adataival.

Az adatok megbízható törléséhez nem elegendő egy formázás, vagy szimpla törlés, ugyanis a merevlemezről akár a felülírt adatok is visszaállíthatók, egyes szakértők szerint akár hétszer, kilencszer is felül kell írni a merevlemez tartalmát, vagy egy-egy állományt, hogy az ne lehessen visszanyerhető. A Secure Data Disposal éppen ezt teszi. Az ingyenesen elérhető alkalmazás a fenti linkről tölthető le.''


Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#1281) Shadowfax válasza Jeti1 (#1280) üzenetére


Shadowfax
addikt

Esetleg a linket is betehetted volna. ;) [link]
A bibi az, hogy a Lenovo 3000-es gépeket nem látom a Supported systems közt. :o

(#1282) tinkleman


tinkleman
csendes tag

Sziasztok! Erről a gépről szeretném megkérdezni a véleményeteket: Lenovo 3000 c200.
http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=5730
Egyébként a Lenovo gépek mennyire megbízhatók,strapabírók?

(#1283) Jeti1 válasza tinkleman (#1282) üzenetére


Jeti1
tag

Attól függ mi a jó gép, hogy mire akarod használni illetve mik az igényeid.
Nekem körülbelül fél-3/4-ed éve van meg a C100-asom és semmi bajom vele, pedig utaztatom is kb. heti 1-szer..

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#1284) zolinko


zolinko
csendes tag

Sziasztok,
Vennék egy ultra hordozható notebook-ot (12,1''-es kijelző, 2Kg alatti súly)
A Lenovo 3000 v100-ra gondoltam. Akinek van ilyen notival tapasztalata, megosztaná?
Köszi

Zoli...

(#1285) Bence01


Bence01
tag

Hello!
Kéne egy kis segítség. Vettem egy n100 TY0BYHL típusú gépet. Csak free dos volt hozzá semmi más. Driver lemez se. Már felraktam az xp-t meg szerintem már minden drivert a lenovo oldaláról mégis még mindig írja hogy PCI DEVICe és egyszerűen nem tudom mi az már csak ezt az egyet hiányolja blutut wifi minden megy rajt kártyaolvasó is videokártya tácspad :D ezeket már felraktam de erről fogalmam sincs hogy mi. Valaki tudna segíteni? Köszönöm előre!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#1286) polip válasza Bence01 (#1285) üzenetére


polip
addikt

everest kiirja neked mi az...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1287) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok! Ezt a típust néztem ki -> TY0FPHL
Core Duo T2350 (1860MHz), 1GB 667MHz RAM, 120GB HDD. Szerintetek jó választás bruttó 180-ért? Általános használatra lesz: net, office, photoshop, filmnézés stb. Webkamera van benne? Mert néhol azt írják, hogy van, máshol meg nincs feltüntetve. XP-t vagy Vista-t érdemes rá rakni? Mennyi ideig bírja az akksija intenzív használat mellett? Pl. egy négy órás vonatutat meg lehet vele tenni? Előre is köszi a válaszokat!

(#1288) Ck. válasza Matt-OPT (#1287) üzenetére


Ck.
addikt

Ennyiért kapsz jobb gépet is, HP nx7300-at, Core2 Duo T5500-el.

(#1289) Matt-OPT válasza Ck. (#1288) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Egyáltalán nem szimpatikusak a HP-k. Nem sok jót lehet olvasni róluk... A processzor meg nem olyan fontos nekem.

(#1290) Batmause


Batmause
tag

Sziasztok, lenne egy gyors kérdésem...
Nővéremék kértek rá, hogy kérdezzem meg.

Milyen gyakran fordult elő probléma Lenovo 3000 N100-as notival valamilyen szervízt igényelő probléma.

Hol lehet őket szervizelni?

(#1291) Shadowfax válasza Batmause (#1290) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az első kérdésre nem tudom a választ.
A másodikra itt a szervizlista: [link]

(#1292) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Két hónapja vettem egy ilyen gépet és nagyon meg vagyok vele elégedve. Annak idején a drviverekhez valaki belinkelt egy Driver Download progit, ami megkereste és letöltötte a géphez tartozó drivereket (már nem emlékszem a nevére :U). A kérdés az lenne, hogy van-e olyan progi, ami megnézi a feltelepített drivereim verziószámát, és értesít, ha valamelyikhez elérhető már frissített?

Más...honnan tudhatom meg, hogy milyen kamera van a gépben? Ha jól emlékszem kétféle driver is fent van neten, nem biztos hogy jót tettem fel...hozzáteszem a kamera működik.

Let the Zone take me if I am.

(#1293) Shadowfax válasza kutga (#1292) üzenetére


Shadowfax
addikt

System update: [link]
Ezt elindítod, keres Neked friss drivereket a neten, aztán kipipálod, letöltöd és installálod, ami kell.
A kérdés az lenne, hogy van-e olyan progi, ami megnézi a feltelepített drivereim verziószámát, és értesít, ha valamelyikhez elérhető már frissített?
Ilyen program nincs. Ezt a System update-t kell időről-időre elindítani kézzel, akkor keresgél. Nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy automatikus háttérben futó szolgáltatásnak, ami állandóan friss driverek után kutat, mivel eléggé le tudná fogni a gépet, ráadásul fölöslegesen.

Más...honnan tudhatom meg, hogy milyen kamera van a gépben?
Parts lookup: [link] Ez kilistázza, milyen hardverelemek vannak a gépben.

(#1294) paximaxi


paximaxi
csendes tag

Szasztok!Lenovo N100 0768-FGG laposom van.BIOS 2.06 (3.12)
Nem kaptam hozzá oprendszert,drivereket sem.Partícionálás, formázás után telepítettem az XP-t.Utána a drivereket amiket letöltöttem.Minden műkszik kivéve egy fontos dolgot.Ha bármilyen USB-s ezközt csatlakoztatok és elkezdem használni a billentyűzetet a gép le és felcsatlakozó hangot ad ki és nem tom utána használni az USB-s cucot.
Szervizes azt mondta, hogy (C200-hoz való)1.02-es BIOS -szal működik.Kipróbáltam és működött.Ekkor a hang nem volt jó :O (mondjuk azt nem kértem tőle, hogy annak is működnie kell)
Azóta sem sikerült megoldani sem a hang- sem az USB-s problémát.
Megjegyzem a ''support''(szerviz) ....art sem segít, legalább is itthon!

Azt rontottam el, hogy partícionáltam + formáztam, mert a wincsin rajta voltak a progik.(ugye tudjuk hogy ez baromság, mikor bekapcs után még egy c:\ sem jelenik meg)A hozzá vásárolható gyári XP lemezen rajta van minden progi a helyes működéshez, álítja a ''support'' :) szervizes.
Hát bevittem a lapost, megkértem hogy segítsen, próbáljuk ki.
- ''hát azt....azt...... nem leheeeeet, hát nincs rajta matrica!''
- tudom,....... legalább próbáljuk ki, segítsen, azt ha jó akkor formázás és megveszem a lemezt..........
Nem próbálta ki, mehettem a francba. Írtam az IBM-nek is,azok meg azt mondták ''forduljak bizalommal a saját hazám ''támogató'' szerizéhez'' :DDD :DDD :DDD
Hát ez már röhej, nem? (sajna megint csalódtam szép magyar hazánkban élő segítőkész embereiben) Na bocs a hossú litániáért!!!
Kérdésem a következő: Van-é olyan köztünk aki vásárolt N100 lapost oprendszerrel együtt és jelentkezett nála az USB-s (vagy a BIOS miatt a hang) problémák?
Ha nem, akor megköszönném a probléma megoldását.Lehet hogy tényleg meg kell vennem a hozzá ilő XP-s CD-t.
Kétlek ''LENOVO'' SEGÍÍÍÍTS!
UI.:itt egy [link]
akinek nincs még ''finger printer szoftver''-e.

(#1295) kutga válasza Shadowfax (#1293) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Kössz a segítséget! milyen gyakran érdemes lefuttatni a System Update-et?

Let the Zone take me if I am.

(#1296) Shadowfax válasza kutga (#1295) üzenetére


Shadowfax
addikt

Havonta egyszer elég.

(#1297) Otisz


Otisz
őstag

Az N100-asom akarom összekötni a TV-vel S-Video (7PIN)- S-Videon (4PIN) keresztül.
Tud valaki ilyen kábelt szerezni?
Itt nálunk sehol nem találtam, csak sima 4PIN-4PINeset...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1298) paximaxi


paximaxi
csendes tag

Szasztok!
Na valaki tud megoldást az USB-s problémámra?

[Szerkesztve]

(#1299) Sipi válasza Otisz (#1297) üzenetére


Sipi
addikt

Keress rá valahol (szerviz manuál, web), hogy milyen a gép kiosztása. Asztali gépeknél szokás úgy csinálni, hogy a 7 tüskéből a 4 svideo a helyén van, a maradék három csak plusz vezérlés az adott eszközhöz. Vagyis ha a kiosztás nálad is ugyanaz a gépen, mint a szabvány, használhatod a sima 4 tűs csatlakozót is (ha belemegy). A másik három lábat pedig nem használod.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1300) Otisz válasza Sipi (#1299) üzenetére


Otisz
őstag

Kösz szépen.
Megpróbáltam, de nem találtam eddig semmi érdemlegeset. Felvettem a kapcsolatot a supporttal is, hátha tudnak segíteni.

(OO[IIII][IIII]OO)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.