Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) ciceroo válasza piRate_nEx (#10000) üzenetére


ciceroo
tag

hát jah, ez az SSD csak gyorsítótár, nincs hasonlítási alapom, de biztos, hogy nem lesz tőle szélvészgyors a HDD

grat a 10.000ik hozzászóláshoz :D

[ Szerkesztve ]

(#10002) Ateess válasza ciceroo (#9998) üzenetére


Ateess
tag

A matt kijelzőt jobban szeretem, tehát az nem kizáró ok. :D
Igazából a 14"-os kijelző még talán jobban is hordozható, vagy kényelmesebb számomra, mint a 15,6". És a wifi probléma, amiket írnak mindenhol a másik gépnél számomra kicsit kiábrándító.

A másik számomra lényeges kérdésre visszatérve, leírnád pontosan, hogy milyen akkor az összeszerelés minősége, mi fém, mi nem?

(#10003) piRate_nEx válasza Ateess (#10002) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát már leírta párszor...

Ha egyetemi programozásra veszed, akkor most mondom, nem fogod cipelni magaddal. :D Ezek után 7537-nál +1 év garancia, és 750M. A 750M viszont sokkal jobb, mint a 730M. Ennyit tudok mondani, nem lebeszélni akarlak a Lenovoról amúgy.

@ciceroo
Omg, nem is néztem. :D

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#10004) ciceroo válasza Ateess (#10002) üzenetére


ciceroo
tag

én előnyként írtam, hogy nem fényes :)
táskát is hozzáadva sokkal könnyebb és kisebb, mint a 15,6"
persze akár benyomható a fedlap középen, de gépelésnél nincs hullámzás (mint esetleg vostro 5470-nél), masszív a felépítése
a középső (tengelyes) zsanérozást jobbnak gondolom, de ez majd pár év múlva kiderül (reményeim szerint a touchscreen miatt masszívabbra tervezték a zsanért)

én meg nem a Lenovora rábeszélni, de 730M-mel is fut minden, ami programozáshoz kellhet (igaz honnan is tudnám). játszani nem szoktam, de PS cs06, Matlab 2013, AutoCad 2014, SolidWorks 2013 tökéletes gördülékenységgel futnak :)

[ Szerkesztve ]

(#10005) Ateess válasza piRate_nEx (#10003) üzenetére


Ateess
tag

Sokat utazok, illetve keveset vagyok otthon, emiatt kell a hosszú üzemidő. Egyetemen végzős vagyok, a diplomamunkámat írom, sokat járok a konzulensemhez, illetve egyetemen sokszor korrepetálok, sajnos olyan helyeken, ahol a konnektor csak álom.
Összességében értem, hogy jobb a másik, először én is úgy voltam vele, hogy megéri 200 ezer fölé mennem azért a gépért, mert nem mindegy, hogy 730M-es, vagy 750M-es VGA kártya van-e a gépbe, illetve amiket olvastam teszteket róla, hogy milyen jól össze van rakva a régi Inspironokhoz képest, azok alapján tuti befutónak tűnt. Utána jött képbe az U430P modell, főleg a hosszabb üzemidő, legalábbis elviekben, a gyakorlatban lehet más a tapasztalat, a fém ház (amit még mindig nem tudok, hogy mi fém, mi nem? :D), illetve a 2 kg alatti súly is igen vonzó. Igazából ami miatt nem tudok határozott lenni az a másik gép Wifi gondja, mivel még a Dell szakemberei sem találtak biztos megoldást a problémára, legalábbis a hivatalos fórumon ezeket olvastam.
Bocsi, ha kicsit idegesítő vagyok, vagy akadékoskodó, csak számomra nem kevés pénzt készülök kiadni és szeretném jó gépre költeni, főleg olyanra, amivel nem kell hetente a szervizbe rohangálnom. :D

(#10006) piRate_nEx válasza ciceroo (#10004) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Persze, az ilyenekhez bőven elég a 730M, és ha nincs játék, akkor mindegy is.

The glass is already broken.

(#10007) ciceroo válasza Ateess (#10005) üzenetére


ciceroo
tag

hidd el megértelek, én is így voltam ezzel...

#9998 hsz-ban leírtam mi készült fémből, de azt megismétlem, nem vagyok anyagmérnök és nem tudom, hogy óriási mechanikai előnyt jelent az eloxált alumínium ház, vagy HP esetében a magnézium burkolat :)
az biztos, hogy szkeptikus voltam a 14"-os, kifejezetten vékony notikkal kapcsolatban, de ez a Novo elég jól össze lett rakva.
Üzemidőt is írtam, hogy jó, vonaton filmezés majd egyből egyetem, wifis netezés és word használat mellett 7 óra fölött bírta volna, ha van annyi türelmem; HD sorozatok 5 óra és még nem merült le, csak elfogyott a sín... ezek a 2 hét tapasztalatai

játékkal meg úgy vagyok, hogy ami az 5 éves nVidia 8600GT-n elfutott, az ezen is elfog. konkrét példa: CoD:MW3 high röccenésmentes, de nincsenek nagy game igényeim
(HDD-vel 25 mp alatt áll fel a rendszer, pedig már belaktam)

[ Szerkesztve ]

(#10008) Ateess válasza ciceroo (#10007) üzenetére


Ateess
tag

Köszi a segítséget!
Igazából a fém ház, vagyis a masszív szerkezet csak azért fontos számomra, mert prémium érzetet kelt és azért mégis strapabíróbb a cucc. A 14" és a 15.6" lehet nagy különbség, de mivel jelenleg egy 10"-os netbook-ot váltanék ki vele, így már a 14" is elég lenne. De mint mondtam a másik gép is tetszik, főleg, hogy a 750M-es VGA kártya nagyon jól hangzik, de annál fontosabb, hogy egyetemen, vagy bárhol, ahol nem tudok a router mellé ülni se legyen gondom a jellel. Játszani meg ritkán szoktam amúgy is, akkor is főleg Mass Effect-ezek, amit gondolom a 730M-es kártya is elbír.
Sajnos E-digital-on, ahol meg tudnám venni jelenleg egyik sincs sehol sem raktáron, így nem tudom megnézni őket élőben, viszont minél előbb le szeretném tudni a vásárlást, mert szükségem lenne a gépre. Ezért próbálok minél több infót megtudni a két gépről, de a Dell fóruma nem annyira aktív, mint a Lenovoé.
De így is sok segítség volt, hogy tudom, hogy a gép jól össze van rakva, jó a wifi benne, igazából amire kellene, arra megfelel, és árban is 30 ezerrel olcsóbb, tehát lehet ez lesz a befutó. Főleg, hogy sok ember inkább ezt tanácsolta. :D

(#10009) ciceroo válasza Ateess (#10008) üzenetére


ciceroo
tag

ment PÜ

(#10010) taip válasza hardverhudi (#9999) üzenetére


taip
senior tag

Én sem max. fényerőn nézem. Most nincs a közelemben, de kb. 70%-on lehet a fényerő, ami viszonylag kellemes színes képet eredményez de a feketét felejtsd el, mert derengő szürke van.

Amúgy csak azt nem akartam szó nélkül hagyni, hogy "a Z510-esnek jó a kijelzője, nagy betekintési szöggel" ugyanis ezt sem az adatok, sem a tapasztalatom nem támasztja alá.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#10011) hardverhudi válasza taip (#10010) üzenetére


hardverhudi
tag

Teljesen igazad van :) :R

[ Szerkesztve ]

(#10012) Skizz


Skizz
addikt

Hali

Z510-es Ideapadok hogy birkóznak meg a win8-al? Van driver gond?

(#10013) taip válasza hardverhudi (#10011) üzenetére


taip
senior tag

Jó ezt hallani. :D ;)

Skizz: Általánosságban nem tudok beszélni, mert nekem csak 1 db van és Win 8.1-gyel, de minden driver felment. Nem mondom, hogy elsőre és van, amelyikből nem a lenovo honlapján lévő vált be, de nincs felkiáltójel az eszközkezelőben vagy hasonló gond, ha erre gondoltál.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#10014) 426os válasza Skizz (#10012) üzenetére


426os
őstag

Nekem is Win8.1-van (Miért is használnál 8-at, ha a 8.1 jobb?). Drivereket a Lenovo honlapjáról telepítettem, kivéve a vga drivereket, azokat az Intel, illetve az Nvidia oldaláról szedtem le. Nincs driver problémám.

.

(#10015) Skizz


Skizz
addikt

:R

(#10016) Mr.C válasza Skizz (#10015) üzenetére


Mr.C
őstag

Nálam sincs probléma... Vga drivert én sem a lenovo honlapjáról lőttem (win 8.1)

sudo rm -rf /*

(#10017) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Kérhetném az U430P tulajdonosokat, hogy meséljenek a gépről, pro és kontra???

Előre is köszönöm!

(#10018) Tybee000


Tybee000
aktív tag

lehet valahol szerintetek találni normális garanciával FulHD-s z510-et i7-4702QM procival?

(#10019) Skizz válasza Tybee000 (#10018) üzenetére


Skizz
addikt

Laptopszalonnál most tán' mindenhez kapsz +1 évet, ha évente egyszer beviszed átvizslatni.

Más: akinek a gépében Broadcom wifi van, tapasztalt olyat win8.1 alatt, hogy a net időről-időre "elszáll", majd néhány perc múlva visszajön? A wifi kapcsolat nem szakad meg, ugyanúgy internetelérést jelez. Drivert sajnos nem találtam a lenovo oldalán hozzá. Csak gondoltam, ha driver gond lenne, akkor már a wifi sem működne alaphangon.

[ Szerkesztve ]

(#10020) SFAkos válasza Skizz (#10019) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Nekem csinálta ezt. De aztán kicserélte a Tré Home a HGW-t és azóta nem volt ilyen gond. (kopp-kopp)

(#10021) znagy69 válasza Skizz (#10019) üzenetére


znagy69
őstag

Mostanában nekem is vacakol, de megoldást nem találtam. Viszont nem jön elő minden alkalommal.

(#10022) Skizz


Skizz
addikt

Fura... mondjuk azt nem tudom, hogy mi az a HGW. :D

Más: néztem videjót erről az újrapasztázós buliról, és hát úgy tűnik, hogy atomjaira kell szedni a g580-at ahhoz, hogy a cpu-hoz hozzáférjek, ugyanis a hátlapot hiába veszem le, egy műanyag keret eltakar gyakorlatilag mindent, amihez szét kell bombázni a wifit, hdd-t, odd-t, billentyűt... a garivesztés miben merül ki? Hol vannak azok a matricák, amik nem szakadhatnak el? És hogy néznek ki? Csak mert volt itt olyan, akinek pont a lenovo ügyintézője mondta, hogy otthoni átpasztázás nem jár garivesztéssel... :F

(#10023) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Szeretnék egy ilyet beszerezni : Lenovo Ideapad U430 Touch

Magyarországon, esetleg Amerikából honnan tudnám beszerezni? Mivel sajnos látszik, h a gyári honlapon perpill nem elérhető

Vélemény a gépről?
Nekem ez tökéletesen elég lenne mind teljesítményben, mind akkuidőben is. Remélem anyaghasználatban is.

Don't hate the player, hate the game ...

(#10024) Skizz válasza drmazsi (#10023) üzenetére


Skizz
addikt

1
2

(#10025) drmazsi válasza Skizz (#10024) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#10026) 426os


426os
őstag

Ha jól emlékszem többen is panaszkodtak azzal kapcsolatban, hogy a gépük eldobálja a wifi kapcsolatot. Sajnos csatlakoznom kell a sorba, az utóbbi időben az én Z510-em is elkezdte ezt játszani. Intel n7260-as wifi kártya van benne.
A jelenség: Egyszer csak nincs internet, nem töltenek be az oldalak, nem tudok más hálózathoz sem csatlakozni. Ha várok kicsit (~1-2 perc), akkor megjavul magától, vagy általában gyorsabban helyrejön, ha kikapcsolom a wifit, majd vissza. Néha kicsit idegesítő tud lenni, de van utp kábel is, úgyhogy annyira nem izgat jelenleg a dolog.
Win8.1-em van, legfrisseb driver. Próbából felraktam a win7-es drivert, azzal is ezt csinálja, aztán végül visszatettem a 8.1-est.

.

(#10027) DonMaster válasza 426os (#10026) üzenetére


DonMaster
addikt

egy ujjabb ok hoyg miért nem bántam meg hogy nem z510-et vetem hanem a másikat.
De ha joltudom akkor legtöbbena win8.1 nél más laptopnál is panaszkodnak a wifi-re , probáldkia win8.0-lát talán ott jo sok ujdonságot nem hozott a 8.1 a 8.0-hoz képest

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10028) Skizz válasza 426os (#10026) üzenetére


Skizz
addikt

Akkor 8.1-ben el van cseszve valami alaposan, ha driverrel, és anélkül is ez a helyzet. :U

(#10029) 426os


426os
őstag

Windows nem fogok mostanában újratelepíteni, csak végszükség esetén és ez még messze van attól. De 8.0-ra nem térnék vissza egyébként sem. Egyelőre nem foglalkozom ezzel, van 1000 más dolgom, annyira nem zavar, mert most kábellel használom, csak gondoltam megemlítem.

Szerk: Van újabb driver az Intel honlapján, kipróbálom azt.

[ Szerkesztve ]

.

(#10030) csajszi29


csajszi29
tag

Sziasztok! Már 2 hónapja vagyok boldog G500 tulajdonos. Eddig semmi probléma nem volt, az utóbbi pár napban azonban néha elkezd furcsán viselkedni. Először is a hangerő ugrál, például fel kell venni 40-esre, hogy normálisan halljam (ennél a fokozatnál egyértelműen túl hangos szokott lenni) aztán fogja magát és visszaáll a normális "rendszer" és ugye akkor már túl hangos a 40-es fokozat. A másik meg, hogy begolyózik a billentyűzet meg a touchpad...például az Esc gomb tölti be a windows gomb funkcióját, az egér bal klikkje a jobb klikk funkcióját. Ilyenkor mindig újra kell indítanom, hogy helyreálljon. Tapasztalt más ilyet? Lehet, hogy én vagyok béna és valami billentyűkombinációval váltom át véletlenül.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Xiaomi Redmi Note 10

(#10031) tabi.tamas


tabi.tamas
csendes tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi hogy a Lenovo G505s-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Megbízható? Normálisan össze van rakva? A 4 magos AMD CPU teszi rendesen a dolgát?

140e forintig tervezek notebook-ot venni és eddig a G505s nagyon jó ajánlatnak tűnik.

Előre is köszönöm szépen!

(#10032) drmazsi válasza tabi.tamas (#10031) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Itthoni teszt : katt

Külföldi teszt : katt

Kezemben nem volt, ezeket tudtam így hirtelen neked.

Don't hate the player, hate the game ...

(#10033) DonMaster válasza csajszi29 (#10030) üzenetére


DonMaster
addikt

szia nekme nincs ilyen a hangal , teljesne jo , iyg is cska 10-ig szoktam felvenni mert böven elég,
bill-re meg szerintem valami progi bezavar ott rendesen
én ujra huznám a gépet

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10034) csajszi29 válasza DonMaster (#10033) üzenetére


csajszi29
tag

Köszi de újrarakni semmiképpen sem akarom. Milyen program zavarja be? Az Adobe readeren kívül semmi új progit nem raktam fel mióta elkezdte csinálni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 10

(#10035) DonMaster válasza csajszi29 (#10034) üzenetére


DonMaster
addikt

nem csak oylan program kerülhetet rá amit sándékosan akrtál rárakni , kerülhetet oylna is amit szándéknélkül de mégis települt tudtodon kivül és azok is bezavarhatják, futtas egy spyware és virus keresést, ha semmit nem talál akkor abill-re nincs más ötletem, ha talál valamit akro leeht az, még max probálhatod a rendszer vissza álitását egy régebbi diöre modnjuk amikor jo volt hátha bejön,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10036) 426os válasza csajszi29 (#10034) üzenetére


426os
őstag

A billentyűzetes dologra magyarázat lehet az, hogy beragad a Ctrl billentyű. Alapból Win alatt a Ctr+Esc kombó helyettesíti a Win gombot, ebből kiindulva érdemes lenne kicsit kitakarítani a billentyűzetet (főleg a Ctrl környékén), hátha csak ennyi a baj.

[ Szerkesztve ]

.

(#10037) tabi.tamas válasza drmazsi (#10032) üzenetére


tabi.tamas
csendes tag

Köszönöm szépen, de mindkettőt olvastam már. Ezért is kellene felhasználói tapasztalat a G505s-el kapcsolatban, hogy megvegyem-e vagy inkább gyűjtsek egy jobbra. :)

(#10038) qfirc


qfirc
csendes tag

Sziasztok!
Egy vagyis kettő kérdésem lenne hozzátok.
Találkoztatok olyan esettel lenovo G580-on win 8.1 alatt,hogy amikor a gép hibernálja magát vagy amikor kikapcsolja a képernyőt, és visszatérek, bekapcsolja a webkamera világítását. Ez természetes? Lehet ez ellen valamit tenni?
A másik sikerült valakinek az one key recoveryt használni win 8.1 alatt? És ha igen hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#10039) kis_david


kis_david
újonc

Üdv. Nem rég vásároltam egy Lenovo ideapad G500-at ( i5 / 1TB / AMD Radeon 8570M ) Az lenne a problémám hogy hiába teszek fel minden drivert valamiért nem a Radeon8570M-et használja a gép hanem az integrált HD vga-t. Mi lehet a probléma. ( Win7 van telepítve )

(#10040) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kinéztem egy Lenovo IdeaPad Y510p laptopot. i7 8GB RAM GT750M SLI. Kis segítséget kérnék azoktól akiknek van ilyen gépük vagy használták. Olvastam róla teszteket (de prohardveren már nem találtam meg sjnos) de jó lenne személyes tapasztalatokat is olvasni. Megéri-e az árát, elég gyors-e, az SLI hogy szuperál driver, játék stb. Olvastam hogy eléggé hajlamos a melegedésre.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#10041) 426os válasza kis_david (#10039) üzenetére


426os
őstag

A helyes sorrend:
1. Win Install
2. Intel vga driver felrakása a Lenovo honlapjáról (!)
3. AMD vga driver felrakása (Szintén a Lenovo honlapjáról (!)
Mindent így csináltál? Ha nem a Lenovo-tól származik a driver, hanem az Intel/Amd honlapjáról és/vagy nem megfelelő sorrendben raktad fel, akkor itt lesz a hiba. Ha mégis, akkor tennék egy próbát Win 8/8.1-el is, A Win7 támogatottsága nem az igazi egyes gépeknél.

.

(#10042) kis_david válasza 426os (#10041) üzenetére


kis_david
újonc

Köszönöm a választ. :C Elméletileg mindent így csináltam de holnap megpróbálom újrarakni, hátha sikerül. A Win8-at meg nem szeretem. azért erőltetném rá a 7-et. :K

(#10043) 426os válasza kis_david (#10042) üzenetére


426os
őstag

Én sem szerettem a Win8-at, amíg el nem kezdtem használni (a 8.1-et). Start menüre van megoldás, a többi Metros cuccot pedig le lehet tiltani. Innentől kezdve csak előnyei vannak (legalábbis számomra pl. a sokkal gyorsabb indulás elég meggyőző) :)

.

(#10044) qfirc válasza kis_david (#10042) üzenetére


qfirc
csendes tag

Swich modban van a vga -d a biosban annak örülj ha így használja!

Ezt azt jelenti kíméli a nagyot, de ha erősebb grafikus teljesítményt kap automatikusan bekapcsol és persze utána kikapcsol.

Be tudod állítani de felesleges.

(#10045) Skizz válasza qfirc (#10038) üzenetére


Skizz
addikt

Nekem is ugyanezt csinálja. Sőt, ha rákapcsolok valami USB-t, akkor is felvillan. Valszeg' a 8.1-nek gondjai vannak a chipsettel, mert vannak wifi gondok is, szóval a perifériák kezelése egyelőre nem sikerült résmentesen. Bár szerintem már nem is fog, ha ennyi idő kevés volt.

[ Szerkesztve ]

(#10046) qfirc válasza Skizz (#10045) üzenetére


qfirc
csendes tag

Szia!

Akkor ez azt jelenti win7 -win8 on stabil és hibátlan?

wifi nállam tökéletes szerintem ruter beállítás gond lehet.

És az one key recovery sem működik 8.1 en?

De annyira jó és stabil vele a win 8.1 akkor inkább had világítson :D majd kikapcsolom kézel.

(#10047) DonMaster válasza qfirc (#10046) üzenetére


DonMaster
addikt

win8.1hez nincs one key recovery, win xp win7 win8 hoz van csak,
lenovo is nem win8.1-el aárulja agépeket hanem sima dosal ,de a win8-at ajánla vajon miért mert a win8-as okr van fent ami csak win8-al megy wi7 és win8.1-el nem
win7-hez másik okr-kell
és win8.1-hez még nincs okr.

a vga váltásos problémánál meg ugy jo ha nem azt használja vagyis játék és egyébb vga kérü müveleteknél az erösebb et hazsnálja nem az intelt de minden egyébb esetben az intel kielégit minde kiváénságot film és egyább aproságok tekintetében

jah és batonyi leirta én is utáloma win8-at de igy startdock8 -al használhato alapbol a sima felület jön elö és a metro szarokat nem is használom, levan tiltva , de gyorsabb játékban több fps-van nem sokkal de több és jobban kihasználja a gépet , meg gyorsan elindul kb ennyi szol melete, a 8.1 meg csak egy kifejletelen valami pedig eredetem van és már 2honapja kinálja hogy telepitsme de a driverek nem jok stb mizéria miatt inkább nem tezsem fel , majd a win9 ami jön azt ha jobb lesz azt felteszem

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10048) Mardel


Mardel
őstag

Az normalis, hogy hibrid alvasnal (win 8.1) kihuzom a tapkabelt a notibol (g500) ugy hogy nincs benne akksi, mikor bekapcsolom, akkor nem hibrid alvo allapotbol indul?

Mert ugye ennek az a lenyege, hogy a ramban es a hddn/ssdn is tarolja az adatokat, ha aramszunet erne sleep kozben.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10049) Mardel


Mardel
őstag

Bocs a duplaert, most jott vissza a wifi jel.

Tovabba valaki letesztelne nekem, hogy 8570M-es g500-on mennyi fpse van Counter Strike: Global Offensive es Call of Duty 4 Modern Warfare jatekokban intel es amd vga alatt? Eszlel-e drasztikus fps csokkenest amd vga-val barmilyen grafikai beallitason (min,medium, max, stb.)?

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10050) qfirc válasza DonMaster (#10047) üzenetére


qfirc
csendes tag

Köszönöm akkor rakom a win8 at.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.