Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40951) nRu3 válasza judek (#40950) üzenetére


nRu3
addikt

a készülék oldalán mindig, könnyü észrevenni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#40952) tupacamaru válasza oxox (#40947) üzenetére


tupacamaru
veterán

Így próbáltad már, mert több embernek sikerült így beállítani.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#40953) zsoltee10


zsoltee10
addikt

na megjött a 40B650T2P. :) AA04 panel, pixelhiba eddig nincs. TVstore-ból van, hologramos garipapírt adták hozzá, ami magyar nyelvű természetesen. 205000Ft volt.
most néztem egy fullhd filmet, hát nem semmi.... :)

(#40954) n@p@lm válasza anrab (#40948) üzenetére


n@p@lm
őstag

véleményed szerint a clon mód miért nem jó?
mert eddig úgy használtam.

(#40955) n@p@lm válasza oxox (#40947) üzenetére


n@p@lm
őstag

hobbista :)

(#40956) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Szerintetek van ennél jobb alternatíva jelenleg: Samsung LE32B550.
Természetesen ebben az árkategóriában. :)

(#40957) Tyca válasza n@p@lm (#40954) üzenetére


Tyca
senior tag

clone-ban a két kijelzőt egyforma felbontással fogja hajtani a videokártya, tehát ha a monitorod nem tudja az 1920*1080-at, akkor a tv sem fog abban a felbontásban menni. Extended-et használj, az a tuti

[ Szerkesztve ]

(#40958) n@p@lm válasza Tyca (#40957) üzenetére


n@p@lm
őstag

és akkor a filmet sem full hd-ban nyomja?

és igen, a monitorom csak 1280x1024-et támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#40959) anrab válasza n@p@lm (#40954) üzenetére


anrab
addikt

akkorr jó ha a monitorod is full hd felbontásban van. olyankor mindkét megjelenítő 1920x1080-as felbontáson megy. egyébként a tv a monitorod felbontását használja és olyankor nem olyan szép a kép mint 1:1pm-ben.

(#40960) anrab válasza n@p@lm (#40958) üzenetére


anrab
addikt

ezek szerint nem! ha nem full hd-s a moncsid.
látom az előbbire már válaszoltak, bocs kicsit lemaradtam

(#40961) Tyca válasza n@p@lm (#40958) üzenetére


Tyca
senior tag

Nem hát.
Kiterjesztett (extended) módban lehet eltérő felbontást beállítani. Ha ATI-d van, akkor a Theather-módot beállítod, és ha elindítasz egy filmet, a tv-n egyből kitolja full screen-be. nVidia-nal is biztos van ilyen megoldás..

(#40962) n@p@lm válasza anrab (#40959) üzenetére


n@p@lm
őstag

sajna egy régebbi (vagy 4-5 éves) lg tft-m van, 1280x1024-el megáldva :)

akkor lehet ezért szaggatott be időnként a hd film, mert clon módban ment?
meg az általad küldött linken írt tünet is jelentkezett:
Ez egy nagyon zavaró jelenség, mely különösen a lassú (jobbról balra, vagy balról jobbra) kameramozgásoknál lehet megfigyelni. Kicsit olyan, mint a kép félbetörne lejátszás közben, kicsit olyan, mintha lemaradna a lejátszási sebességben, majd egy rövid idő után beéri a kép alsó fel a felsőt.

(#40963) joshua7 válasza hcs57 (#40939) üzenetére


joshua7
veterán

Ez a Philips nem rossz. Főleg 116-ért nem. :) Bár itt nincs a végén a '/12', nem tudom, ennek van-e jelentősége.
LG-nek mi van hasonló?

Mondjuk nem tudom, h 1.5 méteres távolsághoz kell-e nekem 32''. :)

Semper Fi

(#40964) anrab válasza n@p@lm (#40958) üzenetére


anrab
addikt

állítsd át! és amit a tv-n szeretnél látni, azt áthuzod. akár a böngésző, akár az mplayer.

(#40965) wolfman válasza n@p@lm (#40946) üzenetére


wolfman
veterán

ez egy roppant jó kérdés, de mikor én erre állítottam, akkor lett jó a kép!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40966) n@p@lm válasza Tyca (#40961) üzenetére


n@p@lm
őstag

ati 4830hd.
most úgy néz ki a dolog (tegnap esti állás) hogy kiterjesztett lehet, mert:
1 a monitoron látom az asztalt, ikonokat, háttérképet.
2 tv-n csak a háttérképet kicsit kisebben mint maga a tv képernyője (gondolom a háttérkép nem 1920x1080-as)

viszont zavaró ha játékot indítok akkor a monitoron indítja nem pedig a tv-n.
clon módban futott mindkettőn :)

[ Szerkesztve ]

(#40967) anrab válasza joshua7 (#40963) üzenetére


anrab
addikt

nincs jelentősége.

(#40968) n@p@lm válasza anrab (#40960) üzenetére


n@p@lm
őstag

semmi gond, inkább 2x jöjjön az infó! köszi :)

(#40969) anrab válasza n@p@lm (#40966) üzenetére


anrab
addikt

a háttérkép kissebb, mert ha a feketébe belehúzod a kurzort akkor ott látod. ha nem akkor nem full.
meglehet cserélni a két kijelzőt.
valahol ott van a két monitornál hogy melyik legyen az elsődleges. alul kékkel azt hiszem. ahol beállítod a tv vagy a moncsi felbontását a catalystban.

(#40970) n@p@lm válasza anrab (#40969) üzenetére


n@p@lm
őstag

kék színnel egészíti ki a tv, és ha belehúzom a kurzort akkor látom.
na majd kipróbálom ezt a játékos dolgot a cserével.

ennek a "use the scaling values instead..." dolognak van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#40971) anrab válasza n@p@lm (#40970) üzenetére


anrab
addikt

azt nem tudom miért kék de így jó.

(#40972) n@p@lm válasza anrab (#40971) üzenetére


n@p@lm
őstag

szerintem a tv így "egészíti" ki.

(#40973) SpeedR válasza n@p@lm (#40970) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha játszani akarsz, akkor a tv-t tedd elsődleges kijelzővé, a monitort pedig tiltsd le!

Overscan-Undersan-nek nagy a jelentősége, amire könnyen rájöhetsz, ha arrébhúzod a csúszkát. Elvileg csak akkor jó és pixel helyes a kép, ha 0%-ra rakod.

(#40974) vergilx


vergilx
őstag

nah sziasztok!
nem lett tv,se 530 as,se 550 es nem volt nekik,és nem tudják h mikor tudnak hozni :(
szal lehet januárba lesz csak(anyámat rádumálom netről rendelésre:D)

Egyébként:LED-es Sony Braviarol vélemény?

(#40975) n@p@lm válasza SpeedR (#40973) üzenetére


n@p@lm
őstag

Overscan-Undersan-nek nagy a jelentősége, amire könnyen rájöhetsz, ha arrébhúzod a csúszkát. Elvileg csak akkor jó és pixel helyes a kép, ha 0%-ra rakod.
este megnézem.

(#40976) politomi válasza zsoltee10 (#40953) üzenetére


politomi
tag

Szia. Gratulálok a vételhez!
Meg tudnád nekünk nézni azt ha film módra állítod a tv-t és berakod 4:3-ba akkor a panel 2 szélén lévő képből kieső rész az fekete vagy kékes? Előre is köszönjük a választ.

(#40977) Tyca válasza SpeedR (#40973) üzenetére


Tyca
senior tag

Van az Ati-nak egy Hydravision nevű progija, sose tettem még fel, de az elvileg tudja ezt, hogy melyik progi melyik kijelző induljon el. Lehet ezt célszerűbb használni, mint mindig kapcsolgatni, hogy mikor melyik kijelző legyen az alapértelmezett. Ha valaki már próbálta, megoszthatná a tapasztalatát ;)

(#40978) oxox


oxox
addikt

ave
a jo hir, hogy sikerult vegul beallitani az atnevezessel, a rossz, hogy az intelligens catalyst ket monitort allitott be, az elsore a dsub.dsub ot a masodikra meg a hdmit dvit, es a hdmi mint masodlagos csak egy ures hatterkepes windowst adott, mig a pc-s a rendes desktop-omat...mondom sebaj kilovom az elsot, beallitom a masodikat mint normalt...ebbol az elsot sikerult a programnak feldolgoznia....tehat indul a gep, a windows bejelenkezeseig mindket csatornan van jel...aztan az elsodleges monitort lekapcsolja, mire kapok egy ures desktopot a masodikra (hdmi-dvi), es akarmit nyitok meg startmenubol azt az elso oldalra rakja...amit ugye nem latok, es nem is tudom, hogy tudnek atlepni...tehat mint jelenleg csokkentett modba tudok barmit is kezdeni, de itt a catalyst se instalalni, se uninstalalni nem tudom....fas.a...akarmit csinalok csak rosszabb lesz :) ...

valaki ujjabb otlet? :))

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#40979) ORCA58 válasza tony70 (#40920) üzenetére


ORCA58
addikt

Pusztán kíváncsiság ! Kb. hány fokkal kell elmenni a középvonaltól, hogy kékes színbe mennyen át a fekete?

(#40980) oxox válasza oxox (#40978) üzenetére


oxox
addikt

jahh persze csokkentett modban a dinovo nem megy...banyaszhattam elo az 1000 forintos klavimat :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#40981) Tyca válasza oxox (#40978) üzenetére


Tyca
senior tag

Csak a monitort kösd össze a pc-vel, a tv-t húzd le. Akkor a monitoron kell megjelennie az elsődleges képnek (mivel csak egy desktop lesz ilyenkor).

Ha ez megvan, akkor tudsz újra próbálkozni

(#40982) ORCA58 válasza wolfman (#40943) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem arra gondoltam, hanem valamilyen nagy homogén sötétebb felületre.
Film nézés közben nem igazán kellene látszódnia, mivel a világosabb felület amúgy is sötétebbnek látszik az alsó felső csík. Az öreg AOC monitorom sarka foltos, de ha egy része világos a képnek már ne látom a foltot.

(#40983) oxox válasza Tyca (#40981) üzenetére


oxox
addikt

negativ...felcipeltem a kis g500asom a kisszobabol... amint belep a windows lekapcsolja az elsodlegest...vmi safety mod megoldas kene..vagy vmi billentyu parancs amivel atlehet lepni a ket desktop kozott

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#40984) wolfman válasza ORCA58 (#40982) üzenetére


wolfman
veterán

Ha csak egy kis rész lenne fekete akkor semmi sem tűnne fel, de nálam mondjuk az alsófelső fekete csíknál nagyon látszik. Nem beszélve ha a filmben is fekete kép van akkor aztán mindent látni! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40985) Levin01


Levin01
őstag

Samsung LE-4xB550 tulajokat szeretném kérdezni, hogy ennek a típusnak van e utánhúzása filmnézés illetve játék közben?

LE-46B550 típuson gondolkodom most.

(#40986) Tyca válasza oxox (#40983) üzenetére


Tyca
senior tag

ha menet közben átdugod a monitort a másik kimenetre, az jó lehet nem?

(#40987) anrab válasza Tyca (#40977) üzenetére


anrab
addikt

nem kell kapcsolgatni, csak be kell állítani melyik legyen /monitor/ az elsődleges monitor. többet nem tudok ebben segíteni mert nekem nincs fent és így is ugyan ott vagyok, mert a win7 intézi.

(#40988) anrab válasza anrab (#40987) üzenetére


anrab
addikt

nálam az asztalon jobb klikk-képernyőfelbontás-megjelenik a két kijelző-itt nekem is a monitoron van a kettes-rákattintok kiadja a tipust, felbontást stb.-ezek alatt van egy kocka, az kipipálod hogy ez legyen az elsődleges kijelző!
így is kettes szám van a moncsin de akkor is ez a fő képernyő.

(#40989) anrab válasza Tyca (#40986) üzenetére


anrab
addikt

azt hiszem 5 volt van a hdmi kábelben. nem tesz jót a csatlakozásnak ha üzem alatt huzogatod.
egyébként is kikapcsolt állapotban kell csatlakoztatni a készülékeket. egyébként ha ebből adódó hiba lépne fel az gari vesztéssel jár.
én így emlékszem. /mielőtt valaki leharapná a fejemet/ :)

[ Szerkesztve ]

(#40990) Tyca válasza anrab (#40989) üzenetére


Tyca
senior tag

Most hogy mondod, szépen szikrázott a csati, amikor egyszer menet közben dugtam be a vga-ba a hdmi-t.

Amúgy kiváncsi lennék, hogy ha elszáll valami emiatt a tv-ben, akkor hogy bizonyítják, hogy ez volt az oka...

(#40991) anrab válasza Tyca (#40990) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom, én csak tájékoztatás képpen írtam.

(#40992) adriankoooo válasza ORCA58 (#40979) üzenetére


adriankoooo
senior tag

en nem tudom milyen kekesedest lattok, volt itt valahol egy hozzaszolasom szombatrol amiben leirtam, hogy az Electro Worldben neztem a TV-ket es szerintem egyaltalan nem kekesednek, pedig tudom milyen amikor igen. Konkretan csak a 46B650-et vizsgaltam melyrehatobban, de azt latod a kepeken is.

(#40993) oxox


oxox
addikt

noshát akkor...
nem tudok megnyitni semmit, mert amit megnyitok az egy nem létező másik monitoron nyilik meg...amennyiben csak a másik monitort indítom az windowsnál ugyanúgy nem kap jelet...megvan a megoldás, de se nem átváltás a másik képernyőre, se nem catalyst buzergálás...csökkentett módban lett meg :DDD

egy virtuális kalapemelés annak aki kitalálja :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#40994) tony70 válasza ORCA58 (#40979) üzenetére


tony70
tag

Kb 45 fok, és akkor a 4:3-as oldalszél , ill a 16:9 alsó-felső fekete csík kékül el

(#40995) oxox válasza wolfman (#40945) üzenetére


oxox
addikt

:R Ez nem a windows felélesztés megoldása, de sokat segített a jó beállításban.

tehát személyes tapasztalatom dsub-ról hdmi-re váltásra: samsung "led" sorozatnál
itt kapott sok segítség után :R

-kábel kicserélése (mindenképpen csak egy kábel, esetünkben a hdmi-dvi kábellel legyen összekötve a gép és a TV...egyszerre több kábeles összeköttetés sok kalamajkát okozhat
-majd a tv menüjében a "bemenet"-nél változtassuk meg a hdmi1-et dvi
-elsőként telepítsük az új catalystot (előtte régi uninstall)
-ATI Catalyst Control Center-be a méretezési beállításokat 0-ra állítani (a TV 16:9-ben legyen)
-Amennyiben nem jó még így sem a minőség abban az esetben a formátumoknál kell megkeresni az ideálisat (nekem semmi változást nem eredméyezett, ezért azt nem piszkáltam)

thx
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#40996) anrab válasza oxox (#40993) üzenetére


anrab
addikt

valamit nagyon nem jól buzergálsz! :D

(#40997) anrab válasza oxox (#40995) üzenetére


anrab
addikt

"(a TV 16:9-ben legyen)"
már írtam hogy pc üzem módnál nem használjuk a kép méretezést!!!
philipsnél: nem méretezett formátum
samunál: képernyőhöz igazítás ha jól emlékszem
"a gép és a TV...egyszerre több kábeles összeköttetés sok kalamajkát okozhat"
nem is értem hogy gondoltad hogy két kábelen is küldöd a jelet.
"majd a tv menüjében a "bemenet"-nél változtassuk meg a hdmi1-et dvi"
az a hdmi1 bemenet akkor is hdmi1 bemenet! hogy lehetne dvi? szerintem ide társítani kell a pc-t!
"ATI Catalyst Control Center-be a méretezési beállításokat 0-ra állítani (a TV 16:9-ben legyen)"
igen de a tv legyen nem méretezetten v. ... mint írtam!
"Amennyiben nem jó még így sem a minőség abban az esetben a formátumoknál kell megkeresni az ideálisat"
vagyis nem méretezettre v. ... kell állítani.
egy párszor már le lett írva mit csinálj!!!
jó buzergálást!

(#40998) snipr válasza politomi (#40870) üzenetére


snipr
aktív tag

No, megvan...

40B651T3PXXC SQ04 nincs kékülés, elég széles tartomanybol nezve is gyonyoru fekete a fekete... pont annyit világosodik szogbol nezve is mint amennyire "kell" egy ilyen panelnek...

Makro kép (sajna nem talalom a makro objektivem :( valahova elkevertem... vagy lent hagytam nyaralaskor... csak a 17-70-essel tudtam csinalni egyet 70mm-es allasban... nemtom mennyire látszik a lényeg belőle... KATT )

[ Szerkesztve ]

(#40999) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

A kérdésem a következő: van-e különbség ha HD-s műholdas beltérivel fogom a csatornákat parabola antennával,vagy ha valamelyik szolgáltatón keresztül előfizetéssel kábelen? Képminőségre értem full hd-s Tv-n? :))

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#41000) oxox válasza anrab (#40997) üzenetére


oxox
addikt

le lett írva, de helytelenül
..igazam van :DDD sok kínszenvedés után pöpec a kép...hidd el láttam (és volt, hogy nem :DDD ) ma nem kevés felbontást/minőséget ect...

amibe nincs igazad/ill annak aki ezt tartja a helyes útnak...nem bántásként, csak egyszerűen mint láthatod nem választhatsz majd.

"már írtam hogy pc üzem módnál nem használjuk a kép méretezést!!!
philipsnél: nem méretezett formátum
samunál: képernyőhöz igazítás ha jól emlékszem..."

jól emlékszel DE a samsung kis 1kg.os kézikönyve úgy kezdődik ezzel kapcsolatban:
"Amennyiben 1920x1080/60Hz.es felbontással rendelkező számítógépet csatlakoztat a HDMI IN 1 (DVI) porthoz, át kell állítania a HDMI/DVI üzemmódot DVI PC módra a Bemenet mód Névszerkeztés lehetőségnél" -magyar 31 oldal

kicsit visszább (19.o)
"(I)HDMI/DVI csatlakoztatás esetén HDMI IN1 (DVI) csatlakozót kell használni(/I)"
csak fyi, hogy oda kell

kell...nem lehet....ebben az esetben pedig két lehetőséged van a tv méretezését állítani, 4:3, és 16:9....ez esetben az utóbbira tippelek :) nincs képernyőhöz igazítás, nagyítás, semmi más...(catalyst viszont segít! ..azért írtam, hogy én a 0-ra állításnál többet nem csináltam, mert nem változott, és így is tökéletes)

Azt gondoltam, hogy attól, hogy két kábelen küldök jelet nem lehet gond (hiszen egyszerre csak egyet használok), mintha scart, és hdmi-vel küldenék dvd-ről tv-re...és egyébként müködött is...csak a catalyst nem tudott lábra állni mikor letiltottam az első kijelzőt (csak a második élt, ott meg semmire nem tudtam menni, csökkentett módba nem engedte leszedni/újrarakni) ...elég sakk matt helyzet volt.... A megoldás egyébként ugyan az volt mint anno a s3 virge 4mb-os kártyám esetében (csak nem gondoltam, hogy tizenx éves marhaságot kell használni a plug n play korszakban)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.