Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40401) olahjana válasza laszlo168 (#40400) üzenetére


olahjana
tag

csak papír kell vagy a rossz tv-t is le kell adni?
mert akkor lehet hogy csak papíron lenne rossz a tv-m:D

(#40402) laszlo168 válasza olahjana (#40401) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ugy emlékszem a maradvány (mármint a tv) a biztositóé. Az biztos hogy mikor a biztositó emberke kijött, a hordozható vonalas telefon maradványait elvitte, ugyanis azt is szétvágta a villám. A tv-vel nem tudom mi lett, az bent volt már a szervizben.

[ Szerkesztve ]

(#40403) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

egy ilyen csodát néztünk ki karácsonyra

1. Van-e ebben az árkategóriában(199K) konkurrense, LED-es?

2. van rajta USB, létezik olyan h bedugjuk az USB-t és onnan megy a film?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#40404) #80959232


#80959232
törölt tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy azok a videók amiket a neten nézek "kettészakadnak" és egymáshoz képest csúsznak. Ha jól tudom ezt tearing-nek hívják. De nálam ez csak a neten jelentkezik, ha elindítok egy filmet a gépről akkor semmi baj. Lg M227WD monitorom van, full-hd felbontásban használom. A videókártyám ATI Radeon HD 3870. Szerintetek mivel lehet baj? Köszi előre is! :)

(#40405) Levin01


Levin01
őstag

Ha számítógépről nézek mkv-s HD filmeket, akkor melyik videolejátszót ajánljátok a legjobban, ami a legjobban paraméterezhető a tv-hez?

(#40406) guriga1234 válasza SpeedR (#40399) üzenetére


guriga1234
addikt

Köszi a képeket. Melyik milyen szerintük? Mármint milyen panelre tippelnek?
Csináltam én is makrofelvételt az enyémről, nos, az egyikre sem hasonlít. A képek alapján fehér, vagy nagyon világos szürke volt az a képernyőterület, amiről csinálták a képeket. Én direkt olyat csináltam, amiben van fehér, fekete és szürke is. Érdekes látvány, az biztos.

"van-e valami alapja az állításodnak, miszerint csak egyféle panel van" - nincs, mivel ilyet soha nem is állítottam.

"meg párezer fórumozóé, akik nem átalkodtak szétszerelni a tv-jüket is ezért" - nem valószínű, hogy valaki csak ezért szétszerelné a tévéjét, mert az garantált garanciavesztés. Ezért is írtam azt, hogy csak van itt egy valaki, aki a Samu gyárban dolgozik, vagy Samu szervizes, mert ők már garivesztés nélkül is láttak paneleket.

Tudod, engem csak egy dolog zavar ebben a panel mizériában. Senki nem tud semmi konkrétumot, de bátran kijelentik egyesek, hogy a samu panelek a legjobbak (mindegyik az lenne? Mert sok típust és méretet gyárt a samu! ráadásul nem is lehet meghatározni, hogy melyik a samu...), és ezt megfejelve az emberek egy része nem az alapján dönt, hogy milyen a képe a tévének, hanem hogy talán milyen panel van a tévében. Ez már tényleg vicc kategória.

(#40407) saferike


saferike
csendes tag

Sziasztok !!

látom van egy két hozzáértő emberke itt is !

A kérdésem a következö:

lenne egy ilyen TV elég akciósan...37 PFL8694H12

Honnan tudom meg hogy a készülék nem-e

(#40408) saferike


saferike
csendes tag

csak folytatom.. szóval nem -e refurbished a tv ?

honnan lehetne ezt megtudni?

Kérem segítsetek.. :C

(#40409) guriga1234 válasza saferike (#40408) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha jól csinálják, akkor sehonnan.

(#40410) saferike válasza guriga1234 (#40409) üzenetére


saferike
csendes tag

Kösz a gyors választ.

azért bővebben?
gondolom a csomagoláson a nyomokat észre lehet venni?

(#40411) SpeedR válasza guriga1234 (#40406) üzenetére


SpeedR
őstag

"nem valószínű, hogy valaki csak ezért szétszerelné a tévéjét"

Pedig volt jópár ilyen thread, majd ha lesz hozzá kedvem megpróbálom előtúrni.

"Tudod, engem csak egy dolog zavar ebben a panel mizériában. Senki nem tud semmi konkrétumot, de bátran kijelentik egyesek, hogy a samu panelek a legjobbak"

Ez onnan fakad, hogy az elmúlt években tényleg lényegi különbség volt a Samsung és a nem Samsung paneles tv-k között. Ahogy olvasgatom a fórumokat az derül ki, hogy idénre eltűnt ez a különbség és általában elégedettek a népek a többi panellal is.

saferike
A csomagoláson nem veszel észre semmit, mert ezek elvileg gyárilag újracsomagolt modellek.

(#40412) guriga1234 válasza SpeedR (#40411) üzenetére


guriga1234
addikt

A képekre vonatkozó kérdésemre nem reagáltál.

(#40413) macikos válasza guriga1234 (#40397) üzenetére


macikos
addikt

És a gyári "service manual"? Abban is le van írva, hogy melyik betű milyen panelt takar.

(#40414) SpeedR válasza SpeedR (#40411) üzenetére


SpeedR
őstag

Amikor linkeltem, akkor nem nem írtam fel sajnos, hogy melyik-melyik. Holnap megpróbálom visszakeresni neked.

macikos:
Tyű, azt hol találtad? Be tudnád tenni ide? Ezzel pontot is tehetnénk a vita végére.

[ Szerkesztve ]

(#40415) ORCA58


ORCA58
addikt

Ma újra "boldog" CRT tv tulaj vagyok, vissza adtam B650T2P tv-met. Az utam 10 000 Ft-ba került. Újat ne vettem de már teljesen tanácstalan vagyok. Több helyet felhívtunk, és megnéztem egy helyen 2 tv-t is. B650T2P ill. B650T4P mindkettőn AA04 szerepelt és ugyan olyan kék mint az enyém volt. ( Mellette Sony állt, állítása szerint Samu panelos. Koromfekete volt.) A tulaj szerint a nagyker neki már csak ilyeneket szállít.
A TvStore szintén azt állítja, hogy a P-sekben nem SAMU panel van csak a W-sekben Ezek 40 000-rel drágábbak náluk.
Hazafelé beugrottam az Electro World-be és Medi Marktba tapasztalatot gyűjteni.
Előzőbe csak 37B651T2W volt 299 900 FT-ért.
A Media Marktban 40B650T2W SQ04 -es (270 000 Ft)
És lássatok csudát a panel háttérszíne KÉK. Ha a beállítás Film mód, akkor nagyon erősen látszik. pl 4:3 kép két oldalán. Még erőteljesebb a kék ha nem 100%-ban szemben nézi az ember. Esküszöm Győrben a Saturn-ban látható 40B651T2W SQ01 -est bármilyen szögben néztem, nem tudtam előcsalogatni kék alapot.
A Media Markt-os koma szerint a külső fény teszi. ????? Ott világos volt, A Saturn-ban félhomály.

KÉRDÉS LE40b460-es tulajokhoz.
Esti fényben kissé oldalról vagy felülről nézve film módban üres bemenetre állítva milyen színű a panel? Mi van a tv oldalán SQxx AAxx stb.
Ezzel tegyük tisztába kérdést! Van köze vagy nincs a jelzésnek a panel típusához.

Ezek után fogalmam sincs hol és milyen tv-t vegyek. Saturn-ban W-set vehetnék sőt előtte meg is nézhetném 270 000 -ért, de az nagyon sok.

(#40416) macikos válasza SpeedR (#40414) üzenetére


macikos
addikt

Tessék, szervizeseknek szóló training előadással együtt: [link] 227MB :D

(#40417) guriga1234 válasza macikos (#40413) üzenetére


guriga1234
addikt

Homályosíts fel, légy szíves, hogy pontosan hol van leírva. Melyik file, hányadik oldal.

(#40418) nightshadow válasza ORCA58 (#40415) üzenetére


nightshadow
veterán

Azt írod, hogy a Sony koromfekete volt. Akkor miért nem veszel Sony-t?

(#40419) macikos válasza guriga1234 (#40417) üzenetére


macikos
addikt

Nem emlékszem rá. Lehet, hogy nem is ebben láttam. Volt még 2 másik is, az egyik csak a 650-hez, de az nincs meg. Még megkeresem.

(#40420) ORCA58 válasza eos (#40313) üzenetére


ORCA58
addikt

A garancia papírom nekem is így nézett ki, csak ki volt töltve és le volt pecsételve. A panel pedig 100% nem SAMU volt.

(#40421) athomi válasza guriga1234 (#40406) üzenetére


athomi
veterán

Samsung monitorról általam készített makrokép kékes-szürke háttéren, vakuval Nem a legjobb, de azért kivehető, hogy innen az első képre hasonlít. Vmi gyengébb kínai panel az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#40422) guriga1234 válasza ORCA58 (#40415) üzenetére


guriga1234
addikt

B650T4P nem létezik. Bocsika.
37B651T2W - ilyen sincs.
40B651T2W - ilyen sincs.
Kezdek kételkedni abban, amit írsz.

"Esti fényben kissé oldalról vagy felülről nézve film módban üres bemenetre állítva milyen színű a panel?" - ennek mi értelme? Te azért veszel tévét, hogy üres bemenetről nézd a semmit?

(#40423) guriga1234 válasza athomi (#40421) üzenetére


guriga1234
addikt

Elárulod, hogy miért kellett vakuzni?

(#40424) athomi válasza guriga1234 (#40423) üzenetére


athomi
veterán

mert vaku nélkül nem látszódott a lényeg

ORCA58: Világosabb helyen kékesebbnek hat a fekete.

[ Szerkesztve ]

(#40425) guriga1234 válasza athomi (#40424) üzenetére


guriga1234
addikt

Én vaku nélkül csináltam képet úgy, hogy teljesen közel tettem a tévéhez a kamerát. A kamera pereme majdnem hozzá is ért a tévéhez.

(#40426) ORCA58 válasza guriga1234 (#40422) üzenetére


ORCA58
addikt

É csak azt írom amit látok, nem vagyok gyártásellenőr a Samsung gyárban, hogy a típusszámokat fejből fújjam.

Az Electro Worldben 5cm-es betűkkel volt kiírva (37B651T2W), hátul nem néztem a TV-t ha rossz nem én tettem ki.

40B651T2W ezt elírtam, mert P-s és 40B651T2P volt kiírva a TV-RE
B650T4P Előttem bontották ki a gyári csomagot Ez volt rajta !!!

"Te azért veszel tévét, hogy üres bemenetről nézd a semmit? "
Nem de nem mindenkinek tűnik fel a kék. A boltos komának is így mutattam meg. Utána elismerte, hogy két oldalt is kék. Azt mondta (vagy igaz vagy nem de ez most mellékes), hogy eddig nem tűnt fel neki.

[ Szerkesztve ]

(#40427) tacpeter


tacpeter
csendes tag

Itt van pár közeli kép a képernyőkről, bár nekem nem mond sokat
főleg hogy oroszul van.

(#40428) guriga1234 válasza ORCA58 (#40426) üzenetére


guriga1234
addikt

Az, hogy a boltban mekkora betűkkel mekkora marhaságot írnak ki, az a legkevésbé sem érdekel. Tudod jól, hogy a tévé jobb oldalán van a gyári matrica, az tartalmazza a hiteles infót, azt kellett volna megnézned.

Nos, akkor nézzük, hogy milyen típusok vannak az LExxB650-es sorozatból:

650T2W
650T2P
651T3W
651T3P
652T4W
652T4P
653T5W
653T5P
655T2W
655T2P
656T3W
656T3P
657T4W
657T4P
658T5W
658T5P

Más nincs. A samu fw frissítő oldalán leellenőrizheted te is. Vagyis azok az egzotikus típusok, amiket leírtál, a samu szerint nincsenek.

Aki nem lát kéket, azt nem is zavarja a nem látható kék.
Továbbra sem értem, hogy egy nem üzemszerű állapotban látható dolog miért zavar. Még azt is el tudom képzelni, hogy nálad zajos volt az a bemenet, vagy a kábel volt rossz (eredetileg ezt írtad: "Ha nincs külső adat (pl DVD-re állítva, de az nincs bekapcsolva) akkor elméletileg a TV fekete (esetleg szürke) képet ad". Ha nincs külső adat, akkor feketének kell lennie ideális esetben). DVD bemenet egyébként nincs a tévén, maximum annak nevezted el. De azt nem írtad, hogy a DVD-t min keresztül csatlakoztattad. Kompozit, komponens, scart, vagy hdmi kábellel?
Ugyanott ezt is írtad: "Ha 4:6-ba nézem és nagyon világos a kép akkor már nem látom kéknek két oldalt". Milyen az a 4:6? Nálam nincs ilyen. (elütés nem lehet, mert a 3 nem a 6 mellett van).

(#40429) ORCA58 válasza guriga1234 (#40422) üzenetére


ORCA58
addikt

Most zavarodtam bele. Az előző STORNO
Megzavart, hogy most engem gyanúsítgatsz valótlansággal. Tény hogy néha melléütök, és nem veszem észre.

Tehát a pesti üzletben LE40B650T2P volt kiállítva és LE40B650T4P-t bontottak fel. (Ez volt a dobozon! Attól még lehet, hogy nem létezik)
Az Electro World-ben ló betűkkel volt ez kiírva LE37B651T2W (akkor is, ha ilyen nincs, nem én tettem ki)
A Media Marktban LE40B650T2W SQ04 -es

A Saturn-ban látható LE40B650T2W SQ01 (Ezt tényleg elírtam.) Erre mondják, hogy hazai

Ha érdelek privát leírom hol jártam, hány órakor, és végigjárhatod az utat.
A saját néhai SAMMURÓL majd felteszek fotót (van emlékbe), hogy lásd miket fantáziálok.

Mellékesen nem neked fáj, hogy most nincs NAGY tv-d, hanem a családomnak! ÉS EZ IS TÉNY !

(#40430) guriga1234 válasza tacpeter (#40427) üzenetére


guriga1234
addikt

Érdekes a beírás, de azt 2007-ben írták. Azóta eltelt egy kis idő...

(#40431) ORCA58 válasza guriga1234 (#40428) üzenetére


ORCA58
addikt

Ebben igazad van megpróbáltam utána nézni, de nem esik jól, ha mindjárt "Hazugsággal vádolsz". Ha szól, hogy hibáztam azt megköszönöm.
Fátylat rá.

DVD SCART csatlakozón van, de ez mellékes Lehetne akár video , vagy nem csatlakoztatott bemenet is. Mindig "feketét kellene produkálnia"
Tudom, hogy nincs DVD bement, a TV-n de ahova azt bedugtam az per pillanat a DVD bemenete. Csak az egyszerűség kedvéért írtam
A 6 a 3 felett van! A numerikus billentyűt használom a számoknál.

"Továbbra sem értem, hogy egy nem üzemszerű állapotban látható dolog miért zavar. "
Azért, mert pont ezt a kéket látom akkor is ha középen kép van. (Lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny erre.)
Egy kirívó példa, ha egy magyar adón 16:9- es képet adnak (pl. reklámban) Akkor már nem csak oldalt, hanem fent is kék, azaz kék keretben van a kép. A kép méretét jelenetenként nem váltogathatom, mellékesen nem minden jó 16:9 re vagy széles nagyításra széthúzva.

[ Szerkesztve ]

(#40432) emre33 válasza ORCA58 (#40415) üzenetére


emre33
addikt

40B650T2W AA03 -es
És akár hogy nézem nem kék sehogy se.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#40433) guriga1234 válasza emre33 (#40432) üzenetére


guriga1234
addikt

Az enyém 37B652T4P AA01-es és nem kék a fekete, még csak nem is szürke, hanem FEKETE :)

(#40434) guriga1234 válasza macikos (#40416) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt hittem, hogy ez valami más lesz, de már megvolt.
Nos, az a training előadás ppt-ben elég vicces. Ha csak a 650-est nézem, akkor sem a készülék tudása, sem a csatlakozók leírása és száma, sem a távirányító képe nem stimmel. Milyen lehet a többi része? Azért nem szedem szét a tévét, hogy még több hibát találjak az "előadás"ban.

A Troubleshooting.pdf-ben a 16. oldalon ugyan vannak betűk (a panel jelölésére), de az valami egészen más szisztémát jelöl, mint a valóság. Egyébként ott a Vendor után melyik lenne a samus? Vagy ahhoz nem tartozik jelölés? Vagy egyáltalán nincs is samu panel bennük?

(#40435) HW Junkie válasza Bluegene (#40403) üzenetére


HW Junkie
tag

Én is ilyet tervezek hamarosan.
Most 32-656A van, ez nagyon hasonló csak fele vastagsággal : :C

Az USB az interface, szervizelni lehet meg firmware-t frissiteni rajta keresztül nem képátvitelre való.

Képátvitelhez van ezen minden amúgy HDMI, composite, component, VGA, SCART, Antenna tehát az csak elég lesz :))

Konkurencia mindíg van de nekem a Samsungok jöttek be a legjobban eddig főleg a számítógépes csatlakoztathatóság szempontjából, fel vannak készítve ugyanis a DVI-ból konvertált HDMI jelre. A 656-osom lever egy profi LCD monitort minőségre :K

(#40436) judek válasza ORCA58 (#40415) üzenetére


judek
tag

B550-eseket nem néztél esetleg, hogy azok milyenek? (kékségből kifolyólag)

(#40437) gordonfreemN válasza judek (#40436) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Vagy akár megnézhetnéd a sony-kat is W-seket, én megfontolnám, sőt LG-t is csak LH4000 vagy SL8000? LG LH4000-nél egy valamivel kell kompromisszumot kötni, az a nem túl jó bevilágítás a széleken, teljes sötétségben (ami leginkább oldalról nézve üt ki). Ezzel ha megbarátkozik az ember, nem sok pénzért kap remek, mkv divx filmeket is lejátszó LCD-t, ami mellesleg 100Hz-es.
Nem rég még elgondolkoztam egy Samun, de ilyen panelkavarások után biztos nem...
Sharpot biztos nem, csalódás volt, reklámozza magát az aquos tv-ivel, hogy abba csak az ő saját paneljai kerülnek, mire kiderü, hogy 37 collba nem gyárt paneleket, én persze olyat vettem és egy nagy kaki is volt...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40438) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#40437) üzenetére


gordonfreemN
addikt

LH4000 dinamikus kontraszt nélkül!
[L:/dl/upc/2009-12/04/86550_wndywholqy8ykzp0_kep039.jpg](IMG:/dl/upc/2009-12/04/86550_wndywholqy8ykzp0_kep039.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40439) salival


salival
aktív tag

Szerintetek milyen LCD-tévét ajánlott venni 250k-260k környékén?
Az se baj ha olcsóbb. Mininum 40"-os legyen. Előny ha USB-ről lehet futtatni DivX-et.
Válaszotokat előre is köszi: Salival

YNWA

(#40440) SpeedR válasza judek (#40436) üzenetére


SpeedR
őstag

Azok nem kékülnek, hanem kissé szürkülnek oldalról.

gordon: No de oldalról milyen?

(#40441) laczkoo válasza guriga1234 (#40406) üzenetére


laczkoo
tag

Ebben teljesen igazad van, ezert hagyatkoznek inkabb a 37B650 tulajok velemenyere, mert mar teljesen elvesztettem a fonalat, h melyik panel melyik altipusban. P-rol es W-rol is hallottam jo velemenyt es kezdek arra a kovetkeztetesre jutni, hogy amikor valakinek komolyabb gondja volt a keppel, akkor az nem a panel tipsan mulott, hanem talan valami gyari kalibralas nem volt tokeletes.
Javitsatok ki, ha nagyot tevedek es tenyleg panel tipushoz kothetoek a kep problemak.

[ Szerkesztve ]

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#40442) ORCA58 válasza emre33 (#40432) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi neked is és guriga1234 -nek is.
2 adat még nem sok, mindenesetre eddig egyik sem 04-re végződik, de nem is SQ-val kezdődik.

(#40443) Moric válasza ORCA58 (#40415) üzenetére


Moric
aktív tag

Nekem nem 40" de B650.
Amit én tapasztaltam, hogy ha nem kap jelet a tv, akkor nem feketét nyom ki, hanem annál világosabb képet. Ezt abból is látni, hogy egy keretes fekete háttérbe kiírja a jel forrását és az a háttér feketébb mint az egész kép.
Mikor kikapcsolod miután elveszi a képet akkor még világosabb képet nyom ki magából, mint amikor nincs jel.

A TFT panel sajátossága, hogy nem pont középről nézve torzul a színe. Ez az összes ma létező technológiára igaz.

Már megtaláltad a neked tetsző feketét a Sonynál azt kell megvenni. Vagy vegyél plazmát ott lesz igazi feketéd.

(#40444) laczkoo válasza Moric (#40443) üzenetére


laczkoo
tag

Mekkora a B650-ed?

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#40445) ORCA58 válasza Moric (#40443) üzenetére


ORCA58
addikt

Egyszerű a válasz minden tekintetben a SAMU tetszik jobban (ha a megfelelő panel van benne).

[ Szerkesztve ]

(#40446) laczkoo válasza ORCA58 (#40445) üzenetére


laczkoo
tag

37B650-est nem nezted? Az altalad emlitett kekulest eddig inkabb 40-esnel tapasztaltak. Kivncsi vagyok, h 37B650-esnel is tapasztalhato-e ez a dolog.

csak akik pokereznek: http://poker150.fw.hu/

(#40447) snipr


snipr
aktív tag

:)) ejj ez a samu...

Kovetem kozben kulfoldi forumokat is... ott senki nem panaszkodott még kékulésre (ORCA pls majd tedd be a képeid amit csinaltal rola, kivancsi vagyok)... kulfoldon is megjelentek AAxx-es panellel 40-esek, de azt állitják, hogy Samu panel az is, csak az AUO manufakurajaban keszulnek... (nem tudom ez mennyire veheto kp-nek)

Lehet el kell feledni a gyári garos termekeket, és a kulfoldi szurkeimportot kell megnezni (hátha csak a mo-i piacra hoztak ilyen fosokat)

Vagy olyat kell venni, amit elotte megnezhetsz (de ez drágább), vagy olcsobb webshopp, de veluk le kell tisztazni vasarlas elott, hogy visszavesznek-e bontott csomagolásu termeket... Digitalko-val nemrég beszeltem ők biza nem veszik vissza (honlapon is rajta van, hogy a vasarlo nem élhet 8napos elállási jogaval ha a csomagolast felbontja, rákerdeztem ez mennyire szigoruan vett...eléggé), Mediplanet visszaveszi (lasd ORCA esete)... tobbivel nem tudom mi a helyzet :)... de vicc ez már lassan, hogy tv vasarlas elott ilyesmikben kell gondolkodni :(

(#40448) ORCA58


ORCA58
addikt

Ezt vittem vissza!
Hozzáteszem a fényképezőgép nem úgy működik ment az emberi szem. Így a kék keret nem volt ennyire élénk kék, a jel nélküli képen szemmel mindenhol kék volt a fotón nem.
Szemből jól láthatóan kék volt a gép ezt nem érzékelte.


(#40449) ORCA58


ORCA58
addikt

Ezt vittem vissza!
Hozzáteszem a fényképezőgép nem úgy működik ment az emberi szem. Így a kék keret nem volt ennyire élénk kék, a jel nélküli képen szemmel mindenhol kék volt a fotón nem.
Szemből jól láthatóan kék volt a gép ezt nem érzékelte.


A kép nappal készült csak a fényes ablak miatt be kellett húzni a függönyt.

[ Szerkesztve ]

(#40450) Attiba válasza guriga1234 (#40433) üzenetére


Attiba
tag

Nekem 32B650T2W van, AA01-es, s nekem is sötétkék - persze oldalról nézve, ha az ORCA58 által bekapcsolt állapotot nézzük. Tény, hogy a betekintési szöge ennek a tipusnak nem 100%, ez tuti.
Viszont, ha pixelhiba után kutakodva megnézzük a teszt képeket, akkor a fekete, az bizony k@rvára fekete! S szerintem ez a lényeg!
Véleményem szerint ezt a "kékséget" az alap állapot okozhatja. Panel világítás vagy stb.
Nem értek hozzá, nem akarok hülyeséget írni.

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.