Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35451) toeki válasza gyuromoj (#35450) üzenetére


toeki
senior tag

mivel semmi különbséget nem látnál a kettő között igy 720p

(#35452) VGYke válasza gyuromoj (#35450) üzenetére


VGYke
addikt

IGEN! És kb. fele annyi idő alatt lehet letölteni, ha pl. torrenten szerzed be! :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35453) Kleroo válasza VGYke (#35452) üzenetére


Kleroo
veterán

Inkább fele annyit foglal ;) :D
Az még fontosabb :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35454) HellGreg


HellGreg
őstag

Hali,

megvettük az LG 32LH3000-est, eddig nem bántuk meg.
De nem akarja megjeleníteni a HD adókat. Szóval itt (pozsonyban, szlovákiában) a UPC a digitális adáshoz adott egy set-top boxot, ami nem HD-s, csak sima digitális. tehát érthetően nem tudja megjeleníteni a HD-s adást. de. a set-top box egy antennazsinórra van kötve a falból. azon kapja a digitális jelet. kipróbáltam, hogy mi van, ha bedugom ezt, kihagyva a boxot, közvetlen a tv hátuljába. a tv automatikusan behozta a régi, analóg programcsomag adóit. ha a set-top box digitális jelet kap, hogyhogy a tv az analóg jelet veszi, mikor van benne kábeles digitális tuner is? elvileg be kéne hoznia mondjuk a NatGeo HD-t, amit a box kép nélkül jelenít meg. lehet esetleg állítani, milyen jelet keressen az antenna csatlakozón keresztül? vagy szólni kell a szolgáltatónak, hogy hd-s set-top boxot hozzon? de akkor mire van a tv tunere?

(#35455) VGYke válasza H4CKmyM1ND (#35446) üzenetére


VGYke
addikt

Szerintem ez csak PC-vel megy. Vagy letöltöd valahonnan, vagy TV-kártyával és szoftverrel lemented.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35456) Komplikato válasza HellGreg (#35454) üzenetére


Komplikato
veterán

"Ha a set-top box digitális jelet kap, hogyhogy a tv az analóg jelet veszi, mikor van benne kábeles digitális tuner is?"
Ha véletlenül van is a tévében DVB-C tuner (digitális kábeltévéhez ugye), akkor se biztos, hogy spéci előfizetői kártya nélkül menne e? Ráadásul van ahol nem is lehet ilyen kártyát a szolgáltatótól kapni ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35457) HellGreg válasza Komplikato (#35456) üzenetére


HellGreg
őstag

mert a megvásárolt programcsomagban 4-5 HD adó is van, csak azért nem adtak HD-s boxot, mert régi tv-nk volt. ha már fizetünk azokért az adókért, nézni is szeretnénk őket. akkor gondolom, szólni kéne a szolgáltatónak?

(#35458) Komplikato válasza HellGreg (#35457) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez most nem rétem, mit akarsz a HD adókkal, melyek vélhetőleg SD-ben foghatóak, ha aTV régi és SD? Ha meg legalább HD Ready a TV, annyira nem lehet régi, hogy a HD settopbox-ot ne lehessen rákötni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35459) dabadab válasza gyuromoj (#35447) üzenetére


dabadab
titán

A felbontas igazabol szinte mindegy, de altalaban a 1080p valtozatok normalisabban (magasabb bitrate-tel) vannak kodolva, szoval en azt valasztanam.

DRM is theft

(#35460) dabadab válasza VGYke (#35441) üzenetére


dabadab
titán

"Pl. Panasonic th37-pv70l"

Pl. az egy plazmateve, ez meg az LCD topik, raadasul en konkretan LCD-krol irtam, raadasul zacknak konkretan egy Samu LE37S81B-je van (1366x768-as felbontassal).

A skalazasrol meg eleg vicceseket irsz, persze, hogy elveszik a 1080p informacioinak egy resze, de a vegen meg igy is tobb lesz, mint ami a 720p-ben volt.

DRM is theft

(#35461) dabadab válasza HellGreg (#35454) üzenetére


dabadab
titán

Azert nem latod a csatornakat, mert kodolva vannak. Ki kellene szedni az STB-bol a kartyat, venni hozza egy adapterkartyat es berakni a TV-be.

DRM is theft

(#35462) psanyi válasza anrab (#35440) üzenetére


psanyi
csendes tag

Köszi a választ! A hang MPEG 2/0 mindegyiknél az így jó?

(#35463) HellGreg válasza Komplikato (#35458) üzenetére


HellGreg
őstag

full hd-s tv, és rá lehet kötni hd-s settop boxot, csak azt nem értettem, minek az, amikor van benne tuner.

(#35464) anrab válasza psanyi (#35462) üzenetére


anrab
addikt

igen az tuti de ha találkozol AAC 2/0-val ne ijedj meg :)

(#35465) anrab válasza HellGreg (#35463) üzenetére


anrab
addikt

mert fizetős csatornák és kell hozzá az előfizetői kártya amit adott a szolgáltató a set top box-al. na ehhez a kártyához kell az amit dabadab írt. ezeket berakod a CI slotba és már nézheted is. az is lehet hogy ki lehet venni a set top box-ból egybe és átrakod a tv-be.

(#35466) HellGreg válasza anrab (#35465) üzenetére


HellGreg
őstag

hm érdekes
megnézem
és akkor elvileg fogná a hd-t?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#35467) laca500 válasza HellGreg (#35466) üzenetére


laca500
aktív tag

Ne nézz semmit, mert ha jól emlékszem a upc olyan STB-t ad amiben semmiféle kártyát nem fogsz találni. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor sokan csinálnánk ezt.
Attól, hogy meg rendelted a hd adást az analog csatornák meg maradnak. Egy másik TV-n bármikor nézheted, míg az LCD TV-en STB-n keresztül hd adást nézel.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35468) JuliuS válasza laca500 (#35467) üzenetére


JuliuS
tag

A UPC kártyás STB-t ad, legalábbis a Thomsonosban volt kártya.

(#35469) WhiteEagle77


WhiteEagle77
csendes tag

Üdvözlet minden kedves fórumtársnak!

Hamarosan új TFT vásárlásra adom a fejem. Legfőbbképpen azért, mert a régi ötéves 1'7" Xerox-om kontrasztaránya hagy némi kívánnivalót maga után - videózáskor/játszáskor a sötétebb filmejelenetek élvezhetetlenek, minthogy nincs igazán fekete szín, hanem az egész egy nagy sötétszürke (vagy inkább középszürke?) paca, részletek nélkül, és csak tippelgetni tudom a hangok alapján hogy mi is történik a filmben... Gondolom ismerős szitu... A másik 15" noname TFT-m meg pár perc használat után képes "beégni" napokra (azt hittem ilyent csak a CRT-k tudnak, de nem...), és még rosszabb a kontrasztja. Szóval vennék valami újat, de van néhány (ami azt illeti elég sok) elvárásom. Néha, amikor találok ezeknek mind eleget tevő monitort, akkor meg a tesztek/user review-ek húzzák le... szóval tanácstalan vagyok, segítsetek légyszi.

Először is a felbontás... Szóval natív felbontásban szeretném a monitort használni mert úgy szép a TFT képe... Namármost viszont szeretek Crysis-t, Risen-t meg más hasonlókat hardverigényes játékokat játszani. A konfigom egy 1.6-os Core Duo 2.5 GHz-re húzva, 2GB DDR 2, valamint egy darab Asus NVidia Geforce HD 4870 1GB 3600 MHz-s memoriaval. Ennel erősebb konfigba, 2xcrossfire-ba és más nyalánkságokba nem is szándékozom mostanában beruházni, és szeretném hogy a fenti és hasonló játékok legalább 30-35 fps-szel menjenek full screen full minőségben, tehát igazából 1920*akárhány és még nagyobb natív felbontású monitorok kilőve. Ezek után a paraméterlista (mindegyik szempont egyformán fontos!):

1) 19"-24" méret közötti TFT monitor.
2) 1280*1024, 1440*900, 1600*900, 1680*1050 vagy ilyesmi felbontás. Fentiekben írtak miatt nem akarok 1920*akárhányas vagy még nagyobb felbontású monitort.
3) Legyen rajta DVI bemenet (mostanában sajnos a legtöbbről lespórolják, tudnám miért...)
4) Jó kontraszt aránya legyen, minél nagyobb annál jobb, de min. 1:1000 statikus vagy 1:10000 dinamikus. Igazából 1:3000 statikus lenne jó...
5) A fekete szín tényleg fekete legyen rajta, azaz lehessen sötét filmjeleneteket is nézni rajta. Pl. Acer CrystalBrite/PixelBright elég jóknak tűnnek ilyen szempontból.
6) 5 ms frissítési idő, vagy jobb (optimálisan 2 ms)
7) Az elején ne legyenek zavaróan erős fényű LED-ek (pl. minap láttam egy Samsung-ot hét vagy nyolc vakító fehér LED-ikonnal az elején, sötét szobában filmnézéskor-játszáskor jó zavaró lehet..).
8) A háttérvilágítása egyenletes legyen (soknál "csíkos" vagy a szegélyekhez közeledve kivilágosodik stb.) - ez azért lenne nagyon fontos, mert fénykép-szerkesztéseket is végzek

Extra paraméterek (opcionális :-)):
9) Szélesvásznú legyen (16:10, 16:9 vagy hasonló)
10) Lehetőleg legyen azért 75 eFt alatt...
11) 2 vagy méginkább 3 év garancia jó lenne...
12) Valami jó név, Samsung, LG, Sony, Acer, ASUS, ViewSonic, Belinea vagy hasonló előnyben a sosem-hallott nevűekkel szemben :-)

Légyszi pontos márkát és típust írjatok, hogy rá tudjak keresni tesztekben, eBay-en stb. Ha az ajánlott monitorotok van otthon vagy munkahelyen, tapasztalataitokat is szívesen veszem... Ha van hivatalos oldal, részletes teszt, akár magyarul akár angolul, az is érdekel. Magyarországon esetleg nem kapható modellek is érdekelnek, ha megfelelnek a fentieknek.

Köszi előre is mindenkinek...

(#35470) Lenry válasza WhiteEagle77 (#35469) üzenetére


Lenry
félisten

nem akarlak elszomorítani, de most sem vagy jó helyen, mert ez itt az LCD TV topik... nem monitoros :))
bár attól még kaphatsz itt is tanácsot, de azért szombat éjjel ne számíts nagy pörgésre

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35471) Trava válasza WhiteEagle77 (#35469) üzenetére


Trava
tag

Szép hosszú mondóka. :C
Legyél biztos önmagadban ne más megerősítő szavaira várj.
Aki ennyit infot tud annak már tudnia kell dönteni is.

(#35472) WhiteEagle77 válasza Lenry (#35470) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Nah, most már jobban megnézem hová teszem a kérdést... Amúgy nem sürgős, nem hajt a tatár :-)

(#35473) dabadab válasza WhiteEagle77 (#35469) üzenetére


dabadab
titán

"Igazából 1:3000 statikus lenne jó..."

Az valoban fasza lenne, ehhez kepest a letezo legjobb panelek talan tudnak 1:1500-at :D
(A dinamikus kontrasztot meg el lehet felejteni, az teljesen kamu, hasznalhatatlan adat.)

"A fekete szín tényleg fekete legyen rajta"

Ez gyakorlatilag a kontraszttol fugg, aminek nagy a kontrasztja, az azert az, mert a fekete sotet.

"5 ms frissítési idő, vagy jobb (optimálisan 2 ms)"

Ilyet max. TN monitorok marketinganyagaiban talalsz.

"A háttérvilágítása egyenletes legyen (soknál "csíkos" vagy a szegélyekhez közeledve kivilágosodik stb.) - ez azért lenne nagyon fontos, mert fénykép-szerkesztéseket is végzek"

Ha ilyen igenyeid vannak (meg amugy is), a TN paneles monitorok felejtsd el.

"Valami jó név, Samsung, LG, Sony, Acer, ASUS"

LOL, Acer meg ASUS :) Ezek kozul egyedul a Samsungnak van olyan monitorja, amibe nem TN panelt raktak, de azert o se szamit igazan jo nevnek monitorok teren.

"Lehetőleg legyen azért 75 eFt alatt..."

Hat, az igenyeidet elolvasva, rakjal egy egyest eleje (vagy egy nullat utana :) ).
Nezd meg a Dell 2209WA-t, az ugy 80e tajan van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35474) JuliuS válasza dabadab (#35473) üzenetére


JuliuS
tag

Nekem speciel Premium MVA paneles Asus monitorom van (PW201), nagyon meg is vagyok vele elégedve, de mivel már pár éves, könnyen elképzelhető, hogy már nem lehet kapni. Mindenesetre viszonyítási alapnak megteszi, volt tesztje is itt PH!-n, mindjárt kikeresem..

ime: Asus PW201 teszt

(#35475) zack


zack
nagyúr

Srácok! Segítség kellene! :R

Az lenne a kérdésem, hogy HDMI-DVI vagy HDMI-HDMI-vel célszerű összekötni az LCD tv-t? Most a PC DVI-HDMI-vel van összekötve egy full HD-s monitorral. Mivel 2db DVI csati van a VGA-n (4890 OC) ezért mellé be tudnám kötni a DVI-HDMI átalakítót, és akkor HDMI-HDMI kábellel csatlakozna a tv-hez. De úgy is meg tudnám oldani hogy kihagyom az átalakítót és DVI-HDMI kábeles megoldással kötném össze. Melyik a jobb? :R
A DVI-HDMI kábel DVI-HDMI 10m 6800ft
A HDMI-HDMI kábel HDMI-HDMI 10m 8000ft

Vagy esetleg elég lehet ez a DVI-HDMI, HDMI-HDMI kábel is? [link]

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35476) ricsik


ricsik
őstag

Hello, Samu b550 és 650 között vacilálok 32 collban. Azt tudom, hogy 100Hz hiányzik, nincs benne film lejátszás, ami kis trükkel bekapcsolható. A kérdésem az, hogy megéri e a 650, képminőségben jobb e annyival, és hogy a 100Hz dob e annyit, hogy kiadjak + 30e pénzt.

(#35477) dabadab válasza zack (#35475) üzenetére


dabadab
titán

Teljesen mindegy, funkcionalisan semmi kulonbseg a DVI-HDMI kabel meg a DVI-HDMI adapter + HDMI-HDMI kabel kozott. Mondjuk 10 meternel en lehet, hogy a DVI-HDMI kabelt preferalnam, mert ott egyel kevesebb csatlakozason kell atkuzdenie magat a jelnek.

DRM is theft

(#35478) anrab válasza laca500 (#35467) üzenetére


anrab
addikt

vannak amelyikben lehet cserélni a slotot. találkoztam ilyennel mikor keresgéltem. nem tudni neki milyen van.
mondjuk nem ártana érteni hozzá. én sem értek.

(#35479) Kukkéro


Kukkéro
tag

Sziasztok!

Első körben KÖSZÖNÖM az eddigi írásaitokat!!! :R :C :R
Nektek köszönhetem, hogy boldog tulajdonosa lettem egy Samu 40B650 tv-nek.
Külön köszönet Scoobyka-nak :R
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
- HD filmeket tökéletesen, az SD adásokat (UPC kábelen) vártnál sokkal szebben jeleníti meg. (feketéje 10-ből 10!!! )
- Beállításai rengeteg állítási lehetőséget biztosítanak, menü kezelése könnyű.
- Hangereje bőven elég (10-ből 9)
- Hang minősége megfelelő (10-ből 6, de egy 2.1-es hangfal nagyon megdobhatja)

Mégegyszer mindenkinek THX :R

(#35480) emre33 válasza ricsik (#35476) üzenetére


emre33
addikt

550-be gyengébb panel van.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#35481) WhiteEagle77 válasza dabadab (#35473) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Köszi!!! Ez a Dell tökéletesnek tűnik! És nem is olyan drága, pl.: http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Dell-2209WA-22-A01-E-IPS-Widescreen-INC-VAT_W0QQitemZ250507868214QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_ComputerComponents_Monitors?hash=item3a536eb836&_trksid=p3286.c0.m14 ez nagyjából 60000 forintnak felel meg és ingyenesen házhoz is szállítják (UK-ben élek)...

Amit nem értek, hogy pl. ez a teszt: http://www.cnet.com.au/dell-2209wa-339294389.htm azt írja, hogy "there's no 1:1 scaling mode offered"... Ez meg mit jelent? Ilyennel még nem találkoztam...

"A dinamikus kontrasztot meg el lehet felejteni, az teljesen kamu, hasznalhatatlan adat." Köszi. Gyanítottam, hogy ez kamu dolog, hogy valami olyasmi, mint amikor hordozható sztereóra ami 6 DD-s elemről megy ráírják hogy 300 Watt PMPO (ha tényleg 300W lenne, elég hamar kifogyna az a hat góliát elem :-))

"LOL, Acer meg ASUS"
Szerinted melyek a jó monitor gyártók?

(#35482) WhiteEagle77 válasza WhiteEagle77 (#35481) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Még egy kérdés: ha csak az számít, hogy a monitor 1680x1050-es vagy 1600x900-as felbontású legyen ÉS a fekete szín minél koromfeketébb legyen a kijelzőn, akkor mit ajánlanátok? Mert a mostani monitoromat pont azért akarom lecserélni, mert a feket sötét- vagy inkább középszürke rajta, ezért a sötétebb filmjelenetek teljességgel élvezhetetlenek rajta. Köszi.

(#35483) zack válasza dabadab (#35477) üzenetére


zack
nagyúr

Köszönöm az infót! :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35484) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok, kérdésem az hogy melyik LCD-TV t válasszam az alábbiak közül?

37PFL8404H v. LE37B65"#"? v. LE40B65"#"? (van lényegi eltérés a 37 - 40" os samuk paneljában v ua.? ill másban?)

másik kérdés: 650/651/652 etc...ezeknél van e a kialakításon kívül más különbség?

üdv: Matyi

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#35485) laca500 válasza JuliuS (#35468) üzenetére


laca500
aktív tag

Hali.

Hát nem tudom. Ahol lakom (Vecsés) UPC Telecom szolgáltat. Itt azt az STB-t adják amelyik csomagra előfizetsz. Itt nem kártyát kell cserélni, ha nem kapok egy másik STB-t

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35486) Kukkéro


Kukkéro
tag

Hátha tudtok segíteni. 40B650-el összekötöttem egy 2.2 hangfalat[link] (2 végű 3,5 jack dugos kábellel )
A hang a képhez képest elcsúszik. Alig észrevehető, de mégés elég arra, hogy zavaró legyen. Nincs erősítőm direktbe van rákötve. Van valami tanácsotok ? Azt hallottam hogy vannak olyan erősítők amik képesek ezt a problémát megoldani, de nem szeretnék erősítőt venni.
A másik kérdés: hogyha a menüben átkapcsolom a TV hangszórójáról a külső hangszóróra akkor a távirányító hangerő szabályzóját nem lehet használni. Erre valami megoldás hogy ne kelljen 2 távirányítót használni? (firmware frissítés?) Átváltás után a menüben semmilyen állítási lehetőség nincsen. :(

Segítsetek!!!

[ Szerkesztve ]

(#35487) Rick4 válasza Kukkéro (#35486) üzenetére


Rick4
félisten

hallottam hogy vannak olyan erősítők amik képesek ezt a problémát megoldani,

Szerintem ezt Te kevered valami mással... :K Az a hang minden bizonnyal akkor is elcsúszik, ha a tévé hangszórójából hallgatod...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35488) hamiska


hamiska
csendes tag

Üdv
Lg 6000-es szervíz kód:
távkapcson és tv-n egyszerre MENÜ
kód:0000

(#35489) Mushroom


Mushroom
tag

Köszönöm a válaszokat az antenna kérdésre!

Az lenne még a kérdésem, hogy egy antennáról hogyan lehet eldönteni, hogy megfelel-e a digitális földi sugárzásra, mert az erkélyemen van egy mocskos nagy tányér, meg egy fej, melyből kijön egy koax kábel, ami el van vágva. Igazából azt se tudom eldönteni, hogy műhold vételére alkalmas-e vagy földi sugárzásra. Ez, hogy deríthető ki?
A vétel meg szerintem nem rossz így látatlanban, mert IX. kerben lakom az 5. emeletben a tetőtérben és az ablak keletre néz, ami viszont gondolom nem előny, mert elvileg nyugatra van a torony.

A másik valaki használja digi tv káeltv-én a digitális adásokat?
Mert nekem nem jön be.:(

(#35490) laca500


laca500
aktív tag

Hali.

Ha ezt Samsung WIS09ABGNX adaptert megveszem, akkor még vennem kell hozzá egy router-t is? És csak így tudom a Pc-vel összekötni a Samu B650 Tv-t? Vagy azért ez egyszerűbb mint ahogy gondolom?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35491) hamiska


hamiska
csendes tag

Tudja valaki hogy kell lg6000-re fw-t felrakni?
Előre is köszi.

(#35492) zhagyma válasza Mushroom (#35489) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Az lenne még a kérdésem, hogy egy antennáról hogyan lehet eldönteni, hogy megfelel-e a digitális földi sugárzásra, mert az erkélyemen van egy mocskos nagy tányér, meg egy fej, melyből kijön egy koax kábel, ami el van vágva ... "

Ha 10 méter az átmérője és a fej egy 2 db 15 cm-es víszintes drótdarab úgy 6 méterre a tükörtől, akkor UHF sávú parabolával lehet dolgod (~30 dBi nyereséggel), ami eléggé kizárt. Mondjuk a szomszéd nem tudom mit szólna hozzá. :) Ha ~1 méter átmérőjű és kicsi zárt fej van a fókuszpontban, akkor műholdra való. Ha a tükör elé 10 - 20 cm-re felaplikálsz egy teljes hullámú dipólust, akkor "kiváló" lepke antenna készíthető belőle az UHF sárva 7,15 dBi antenna nyereséggel.

[ Szerkesztve ]

(#35493) Drizzt válasza Komplikato (#35456) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Amúgy a speccel ellentétben nagyon úg tűnik, hogy az lh szériás tv-kben van dvb-c is, legalábbis megtalál pásztázásnál digitális adókat is(kábeles pásztázásra gondolok), annyi, hogy nem tudom kipróbálni CI-kártya hiányában, illetve az országot Finnországra kell állítani. Így UPC-nél talál vagy 80 adót digitálisan.

I am having fun staying poor.

(#35494) zhagyma válasza Drizzt (#35493) üzenetére


zhagyma
őstag

Neked milyen UPC csomagod van? Arra keresem a választ, hogy melyik legkisebb UPC csomag mellet teszik rá a koaxra a digitális adókat. Elméletileg bármelyik mellett elérhetők lehetnének, hiszen úgyis kódoltak. :F

(#35495) bandra


bandra
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy jár-e bármilyen hátránnyal az, ha olyan tévét veszünk, amiben nincs MPEG4-AVC/H.264 dekóder, azon kívül, hogy külső dekóder kell a földi sugárzású digitális adások vételéhez.
Olyasmire gondolok, hogy ha pc-re kötjük, akkor a H.264-el kódolt videók lejátszhatók-e. Vagy pl. videokameráról közvetlenül lejátszhatók-e az így kódolt felvételek.

Bocs a noob kérdésért, és köszi előre a válaszokat :DDD

(#35496) Teaway válasza laca500 (#35490) üzenetére


Teaway
veterán

Az adapterhez wlan-os router kell.
Ha kábelezni akarsz, elég a sima is.

Nincs itthon csokid??

(#35497) CocooN-z válasza CocooN-z (#35484) üzenetére


CocooN-z
őstag

up?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#35498) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Kedves Hozzáértők!
A kettő közül melyiket érdemesebb megvenni?
Samsung vagy LG

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#35499) dh66e válasza bandra (#35495) üzenetére


dh66e
veterán

Semmi köze hozzá.Nyugodtan vehetsz olyan tv-t amiben nincs mpeg4 tuner mert az csak a földi vagy kábeles műsorszórásra vonatkozik.Te mint írod pc-ről hajtod a HD anyagokat tehát a tv mint monitor üzemel ilyenkor a pc végzi a többit.

(#35500) Drag77 válasza Kukkéro (#35486) üzenetére


Drag77
senior tag

szia!

Próbáld ki ezt
When TV is off push:
INFO->MENU->MUTE->POWER
on remote to get into the service menu, then choose:
Control->SOUND
Change Auxout Delay Normal to the same value as Speaker Delay Normal (100). This can also be changed (in realtime) to to find the perfect audio/video sync.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.