Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35701) frici69 válasza Rick4 (#35700) üzenetére


frici69
tag

Nem! Ez csak egy pici adalék volt a megerősítéshez.De neked más a véleményed ezekkel a típusokkal kapcsolatban? Minden véleményre vevő vagyok! :Y

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#35702) ANT válasza wolfman (#35682) üzenetére


ANT
őstag

Jó, akkor hagyd a scaling-et.
És a win képernyőbeállításoknál ellenőrizted a nem támogatott üzemmódok elrejtését-megjelenítését?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35703) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Full HD-s TV-t akarok venni, amiben van digitális tuner.

Max 32" (82 cm)-es érdekelne.

Ezt néztem ki: Panasonic TX-LF32S10

Ha rossz fórumba írtam be, akkor sorry, én nem találtam megfelelő(bb) topicot.

undefined

(#35704) Scoobyka válasza nagynorbi (#35678) üzenetére


Scoobyka
addikt

köszi...majd megnézem :D

(#35705) Windex válasza frici69 (#35699) üzenetére


Windex
tag

Nekem hétfőn érkezik meg tőlük a Philips. :) Eddig nagyon korrektek voltak velem, segítettek amiben tudtak.

(#35706) dh66e válasza ludsimon (#35703) üzenetére


dh66e
veterán

Már csak a képminőségre lennék kíváncsi.A specifikációja rendben van,nagyon is ennyiért.

(#35707) wolfman válasza ANT (#35702) üzenetére


wolfman
veterán

Nem, de most hogy mondtad tettem egy próbát. Elkezdtem állítgatni a felbontásokat, és feltettem 1920x1080-ra. Szokásos összenyomott, zavaros kép! Aztán néztem a frissítései értékeket és kiderült hogy ez a sz@r mindig visszaállítja magának(mindegy mit ír ki a CCC, a win magának mást állít). Beraktam 60Hz-re, aztán most úgy néz ki éles a kép, viszont továbbra is össze van nyomva! :( A TV menüben sajnos inaktív továbbra is a 'képernyőhöz igazítás' opció! :(

Esetleg neked is ATI-d van? Ha igen, megnéznéd nekem hol van ez a scalling(neked megy-e)?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35708) n@p@lm válasza wolfman (#35707) üzenetére


n@p@lm
őstag

milyen ati kártyád van?

(#35709) wolfman válasza n@p@lm (#35708) üzenetére


wolfman
veterán

ASUS 4670 512MB 9.9-es Catalystel

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35710) dh66e válasza wolfman (#35707) üzenetére


dh66e
veterán

Látom szenvedsz vele rendesen.Tuti hogy egy dolog hiányzik a képletből.
A bemenetválasztásnál elnevezted PC-nek?

(#35711) wolfman válasza dh66e (#35710) üzenetére


wolfman
veterán

Az nem kifejezés!!! :O

Igen, elneveztem a jelet DVI-PCnek! De közben gondoltam egy nagyot, és újratelepítettem az ATI Drivert. MOSTMÁR MŰKÖDIK A KIJELZŐ BEÁLLÍTÁS(kis öröm)!!! Most ezzel ismerkedem, viszont valamiért nem lehet a scaling-ot állítgatni! :( Vajon mé nem?

(szerk.: közben ez is megoldódott, csak egy restart kellett! :D Komolyan mondom apróságokon áll/bukik minden. Viszont most még egy utolsó dolog az érdekes. Valamiért az 1776x1000-es felbontást veszi optimálisnak, nem az 1080-at, ezért ha 1920x1080-ra állítom, homályos a kép!!! :( )

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35712) dh66e válasza wolfman (#35711) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor menjünk tovább.Most keresd meg a tv távján az a gombot amelyik a tv képméretet változtatja ott kellene olyannak lennie hogy pontról pontra vagy vmi hasonló.Bocs hogy így írom le de nekem sharpom van ráadásul a vkarim egy nvidia8800gt úgyhogy sem a tévédbe sem az ati catalistba nem látok bele.Megoldjuk valahogy.

(#35713) wolfman válasza dh66e (#35712) üzenetére


wolfman
veterán

A TVm méret állításánál csak 16:9 és 4:3 van, kézi vagy finom beállítás nincs.

DE!

Időközben megoldódott. Lejebb görgettem a beállítás listát majd kiderült hogy nem 1080p (HD)-ra kellett állítani a felbontást, hanem 1080p (NTSC)-re. Rányomtam, villogott kicsit, majd úgy beállt hogy el nem állítom innen többet! :)

Azért köszönöm a segítséget! Meg úgy mindenkinek aki ötletet adott! :R

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35714) dh66e válasza wolfman (#35713) üzenetére


dh66e
veterán

No ez érdekes de ha működik akkor legyen így. :Y :F

(#35715) Scoobyka válasza nagynorbi (#35678) üzenetére


Scoobyka
addikt

nem jött be...:(

(#35716) nagynorbi válasza Scoobyka (#35715) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Feltelepítetted a Realtek R2.29-et?

Üdv.:

(#35717) guriga1234 válasza snipr (#35698) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem lehet hangsávot váltani.

Feliratot pedig csak külső file-ból tud lejátszani (korábban ezt is kérdezte valaki)

[ Szerkesztve ]

(#35718) headhunter


headhunter
addikt

(#35719) anrab válasza anrab (#35693) üzenetére


anrab
addikt

úgy néz ki a dolog hogy belehet kapcsolni mindent.egy kis ijedség /nagy/ meg sok idő bénázás után sikerült azt hiszem, minden működik. és így 9-es széria lett!. :R a kódöt.
nem volt időm teljesen átnézni mert megyek melózni. ha hazajöttem leellenőrzöm jobban a dolgokat.

(#35720) 5oultrain válasza anrab (#35719) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Én is böngésztem a szerviz menüt.
Az én philipsem 5604H
Gondolod ha rárakom a perfect pixel HD ra akkor azt valóban megtudja jeleníteni a tv?
Vagy olyan mint a wifi vagy bluet? Ha nincs akkor nincs mit bekapcsolni?

PSN ID: legalkriminalz

(#35721) Tyca válasza ludsimon (#35703) üzenetére


Tyca
senior tag

Szia!

Én ennek a 37"-os tesóját vettem 2 napja (TX-L37S10E). Tévézésre elmegy, majd ha veszek bele egy CA modult, gondolom a minőség is jobb lesz. A pc-vel HDMI-kábellel kötöttem össze, HD-s, full HD-s filmek eszméletlen jók. Viszont itt van egy kis szépséghiba. Visszaolvasva a fórumot, többször felmerül az "1:1 pixel mapping" varázsfogalom. Nos valószínű ez a tv ezt nem tudja. Illetve nem tudom, hogy tudja-e. Másodlagos monitorként 1920*1080-ban hajtva működik, de közelről nézve nem olyan pengeélesek az apró betűk, mint az elsődleges monitoron. Lefotóztam fényképezővel, és jól látszik, hogy nem jól jeleníti meg a képet.

monitor képe: http://kepfeltoltes.hu/view/091011/monitor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
tv képe: http://kepfeltoltes.hu/view/091011/tv_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Próbáltam ezt az oldalt is: http://tft.vanity.dk/monitorTest_scale.html van rajta 1:1 pixelmapping teszt, de azon is elhasalt a tv.

A manual-ja nem ír 1:1 PM-ről, csak azt írja, hogy a maximális felbontás pc-ről 1920*1080/60Hz. Viszont olyat is ír, hogy:

"A jelek újraformázottak a képernyőn való optimális megjelenítés érdekében. A számítógépjel a megjelenítés érdekében nagyított vagy tömörített, így az apró részletek esetleg nem jelennek meg kielégítő tisztasággal."

Ati 3850-ről hajtom, lehet, hogy a driverben kell valmit állítani?

Bocs a hosszú kommentért.

(#35722) ORCA58 válasza johnny82 (#35559) üzenetére


ORCA58
addikt

Szia johnny82

Mi a tapasztalatod a PC-DREAM-mel kapcsolatban ? Milye garanciális feltétellel kaptad a TV-t?
40B650T2W vagy 40B650T2P a készülék amit szállítottak.? STB.

(#35723) emre33


emre33
addikt

T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_MediaPlayer_AR_BugFix_v1_by_NewAge.7z

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#35724) Teaway válasza Tyca (#35721) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs véletlen aktiválva a betűtipus-simítás?
Bár ha az elsődlegesen jó...nézd meg elsődlegesbe állítva is.

Nincs itthon csokid??

(#35725) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok. LCD TV vásárlásában gondolkodom, a kiszemeltem 1 Philips 42PFL3604/12 lenne. Ha van valakinek ilyen TV - je ossza már meg a tapasztalatait. Illetve 1 kérdés: a gyártó honlapján azt írja, hogyha összekötöm számítógéppel 1 hdmi kábel segítségével, akkor a max felbontás 1680 x 1050 60hz-en. Viszont a TV képes a Full HD átvitelre, létezik, hogy nem megy majd géppel 1920 x 1080 - as felbontáson 1.3 - as HDMI kábellel?

(#35726) Tyca válasza Teaway (#35724) üzenetére


Tyca
senior tag

De, ClearType-on van. Enélkül elég gázul néznek ki a monitoron a betűk. Kipróbáltam símítás nélkül is, úgy sem élesek a betűk a tv-n.

Meg az is furcsa, hogy ha videokártya driverfrissítés után semmit nem állítok a driverben, windows asztal jobklikk, kiterjesztem a képet a tv-re 1920*1080-as felbontásban, akkor a tv-n nem teljes képernyőn van a kép, van körben kb 1-2 ujjnyi fekete csík. Csak úgy tudom kinagyítani teljes képernyőre, ha overscan-nel túlméretezem a képet.

Szóval valami nem kerek...

(#35727) toeki válasza anrab (#35719) üzenetére


toeki
senior tag

ha már ennyire belemélyedtél akkor akár leirhatnád hogy mi megy meg mi nem meg mit érdemes kapcsolgatni és akkor nekem nem kell próbálgatni :D
remélem nagy különbség nincs a 8694-ed meg a 8404em között :D

(#35728) johnny82 válasza ORCA58 (#35722) üzenetére


johnny82
őstag

Szia!
Velem teljesen korrektek voltak. Sráccal negyedik emeletre ketten felvittük a tévét (mert egyedül hozta), majd szépen beállította, elmondott mindent. Most nem vagyok otthon, nem tudom megnézni, de ha jól emlékszem T2W a vége és SOQ4 típusú a panel. Mikor megrendeltem, 219900 volt, mire kiért, 219500-at írt a számlára, mert esett az ára (tudom nem sok pár száz forint, de teljesen korrekt volt). Kaptam hozzá egy HDMI kábelt, egy SCART kábelt, valamint egy usb hosszabbítót (ami amúgy nagyon jól jön, hogy nem kell mindig fordítgassam a tv-t, ha a pendrájvot be vagy ki akarom éppen dugni/húzni. Azt mondták elvileg bármelyik samsung szervízben meg kell, hogy javítsák, ha baja van, mert uniós garancia van rá, de ha bármi gond van, hívjam őket nyugodtan, mert úgyis sokat járnak országszerte, elintézik a javíttatást (azért remélem nem lesz baja). A garanciapapírt megmondom őszintén nem néztem meg tüzetesebben, de ha gondolod holnap megnézhetem neked, ha kíváncsi vagy valamire konkrétan. Én eddig teljesen elégedett vagyok a PC-DREAM kft-vel.

(#35729) 5oultrain válasza toeki (#35727) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Igen, Anrab.
Kérünk egy részletes leírást :C :R

PSN ID: legalkriminalz

(#35730) n@p@lm válasza johnny82 (#35728) üzenetére


n@p@lm
őstag

hali!
a gari papírra én is kíváncsi vagyok.
hologramos samu gar. levelet kaptál hozzá?

(#35731) johnny82 válasza n@p@lm (#35730) üzenetére


johnny82
őstag

Sajnos nem tudom, de holnap megnézem és majd megírom.

(#35732) wolfman válasza Tyca (#35721) üzenetére


wolfman
veterán

Szia!

Az elmondásod alapján ugyan az a problémád mint nekem volt tegnap estig.:

- A kép Full HD-ra állítva zavaros(nem homályos, hanem zavaros[szemcsés]) és nem tölti ki a teljes képernyőt.
- Bizonyos felbontás alá víve már kitölti a teljes képernyőt, ekkor már nem zavaros a kép, hanem átmegy kicsit homályosba.

ha ezek vagy nagyon hasonló jelenségek vannak akkor csak írj rám, megpróbálok segíteni.
Amúgy windowsod melyik?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35733) n@p@lm válasza johnny82 (#35731) üzenetére


n@p@lm
őstag

ok, köszi!

(#35734) Brekecs válasza anrab (#35719) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia anrab !

Beléptem a szerviz menübe a Pixel Plus type beállításnál 3 beállítás van 1 pixel plus hd 2 perfect pixel hd 3 pixel precise hd nekem a 2-dikon van. Aztán Ambilight : itt 6 beállítási lehetőség van itt is a másodikon van nekem ( 2 sided4/4-en ) ezen túl is még rengeteg beállítása van az Ambinak Pl : Mop ambilight ez off -on van. stb stb Ha valamire kíváncsi vagy hogy nekem mi mire van állítva csak szólj megnézem !

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35735) Scoobyka válasza nagynorbi (#35716) üzenetére


Scoobyka
addikt

felfel...de semmi előrelépés.

(#35736) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Itt egy le írás a Philips tv-hez melyikben mi található !

[link]

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35737) n@p@lm


n@p@lm
őstag

nézem hogy van a 650-es samunak több alfaja.
pl. 651, 653.
az ok hogy a 651-nek piros a kávája de ez megvan a 653-ban is.
az mégis majd egy tízessel többe kerül.
nem tudja valaki a műszaki különbséget a két készülék között?

[ Szerkesztve ]

(#35738) wolfman válasza n@p@lm (#35737) üzenetére


wolfman
veterán

Ilyen TV-t vett egyik barátom is. Vásárlás előtt persze mikor széjjel néztünk, mi is tapasztaltuk hogy van vagy 3 fajtája. Körbekérdezgettünk boltokat, az lett a válasz hogy ugyaz az, csak más oszágokba viszik. Meg hogy az egyiknek középen van a gombsora, a másiknak meg szélen. Egyiknek vörös, másiknak nem!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35739) n@p@lm válasza wolfman (#35738) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi!
tényleg, a 653-asnak a jobb szélén van a kezelőszerve.

(#35740) Balage21


Balage21
tag

Hali!Valakinek van tapasztalat az LG 32LF2500 típusú FullHD tv-vel?Erősen gondolkodom rajta, 119K-ért tudnám venni.Az jó ár szerintetek?

(#35741) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.
Egy LCD TV-t tervezek venni a jövő hónapban, és ehhez kérném a tanácsotokat. Van pár személyes kritériumom, ami alapján akarnék vásárolni, ezeken nem áll szándékomban változtatni, de a többi részletben vevő leszek az ötletekre, tanácsokra.

Akkor amit mindenképp szeretnék: Samsung legyen, 40", Full HD-s és legalább 4-es sorozatú, de inkább 5-ös, ha belefér az árba. A felső határ 200K HUF, ez fölé már nem akarnék menni, de +/- 10-20K belefér a jobb készülékre szánt keretbe. A TV a számítógépre lesz majd kötve, főleg 1080p-s és 720p-s filmek megnézésének a céljából venném, szóval a fő felhasználási területe az lesz. Persze mellette a "normál" TV adásokat is ezen nézem majd, de nem sűrűn, úgyhogy nem zavar ha csík lesz alul-felül vagy két oldalon. :DDD

Melyiket ajánljátok?

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#35742) 5oultrain válasza Brekecs (#35736) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Szóval hiába állítom én át Pixel Plus HD ről Perfect -re Az eredmény ugyan az marad. Nem igaz?

PSN ID: legalkriminalz

(#35743) wolfman válasza Vistaboy (#35741) üzenetére


wolfman
veterán

Mondjuk:
http://www.digitalko.hu/index.php?lh=10&rendez=markanev,%20nev&marka=6&markanev=SAMSUNG&o=0&oldal=4&epo=10&m=SAMSUNG&n=LE-40B620%20R3W&k=LCD%20Televízió&id=555&kat=2

És a bolt is korrekt!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35744) Pityesz82


Pityesz82
tag

Hi All!!
huuu! Azt a k*rva eletbe de kivagyok ettol a Catalyst-tol.Ma sikerult kabelt szereznem hogy vegre osszekossem a TV-t a geppel,de legalabb egy orat kinlodtam vele.Most oke a felbontas minden,csak nem tolti ki teljesen a TV kepet.
A ket szelebol masfel-masfel,a tetejebol meg az aljabol ugy 1-1 cm hianyzik.Illetve fekete keretben van az egesz.Esetleg tud valaki valami tippet erre,vagy torodjek bele? :(((

[ Szerkesztve ]

(#35745) Brekecs válasza Vistaboy (#35741) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Hát ha 10-20eft + belefér és csak samsung akkor : [link]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35746) Kama válasza 5oultrain (#35742) üzenetére


Kama
csendes tag

Valószínűleg igen.Philips 5xxx-ből nem tudsz 9xxx csinálni.
Amúgy én is próbálkoztam szerviz menü állítással /8694/,de nem jött össze.

(#35747) Csabi8507


Csabi8507
tag

Üdvözletem Urak.
LCD TV vásárlás előtt állok de tanácstalan vagyok.
200-220 000 az összeg amit rászánnék.
Philips vagy Samsung?
Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#35748) Vistaboy válasza wolfman (#35743) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ez nagyon szép, de éppen hogy beleférne a keretbe, ezért csak a végső esetben jöhetne szóba. Azért köszi a tippet. :R Picivel olcsóbb tipped nincs?

Brekecs: Még belefér az a 10-20K plusz, de azért szeretnék pár olyan ajánlatot is látni, ami 200K alatt van. Attól még, hogy elkölthetek 220K-t, nem feltétlenül akarok minden fillért kidobni az ablakon, ha például 180K környékén is van jó alternatíva, érdekelnének azok is.

Esetleg 150-180K környékén is ajánlanátok valamit? Vagy abba már nem fér bele a 4-es széria?

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#35749) Fr3eWar válasza Csabi8507 (#35747) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Helló! Legalább azt még írd meg hogy mire szeretnéd használni, kb mekkora méretet szeretnél mekkora szobába, és akkor a nálam hozzáértőbbek tudnak segíteni néked hogy merre indulj!

(#35750) guriga1234 válasza n@p@lm (#35737) üzenetére


guriga1234
addikt

A 65x-es sorozatnál csak design-beli különbségek vannak. A lényegi különbség nem ez, hanem hogy a Tn (n=2..5) után milyen betű van. W vagy P. A P újabb eresztés, és tud CI+ -t is, a W csak CI-t. Továbbá elgondolkodtató, hogy a P firmware-e miért nagyobb kb. 30 MB-tal, mint a W firmware-e.
A P-s firmware most hibátlan (2004.8), a W-s nem annyira (2004.1), lásd a NewAge féle javítást.
A nagy üzletláncok Magyarországon csak a W-set forgalmazzák. Az én P-s tévémet Németországból hozták, mint a full HD-s kamerámat is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.