Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35051) nono0327 válasza snipr (#35050) üzenetére


nono0327
csendes tag

Szia!

Néztem már én is, de egy kicsit húzósnak tűnik az ára egyelőre. Egyébként tényleg tetszetős, és a leírások sem rosszak. Nem tudom, hogy lesz-e türelmem kivárni, míg 200 körül lesz. Meg aztán lehet, hogy arra megint kidobnak valami újat, és soha nem lesz tv-m....

(#35052) VGYke válasza nagynorbi (#35047) üzenetére


VGYke
addikt

Feliratokat nem kezeli...
Ne haragudj, TV-médialejátszási tapasztalat hiányában ezt nem értem, csak PC-vel vannak ismereteim, de ott ugye minden megoldható...
Leírnád mi a negatívum?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35053) nagynorbi válasza VGYke (#35052) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ha PC-ről küldöd rá a jelet, akkor természetesen tudsz nyelvet választani, meg feliratot is, merthogy akkor a PC-n lévő médialejátszó végzi a munkát, és úgy továbbítja a jelet a TV felé. Ha viszont a TV-be dugod az USB-s eszközt, akkor a TV kezdetleges, vagy inkább buta lejátszója végzi a munkát, és abban egyelőre a Philipsnél nincsenek ilyen ficsőrök.

Üdv.:

(#35054) VGYke válasza nagynorbi (#35053) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm a választ! Ezek szerint a Philips média lejátszó képessége (remélem enyenlőre) gyengébb mint a Samsung B 650,750, 7000, 8000 sorozaté :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35055) headhunter válasza snipr (#35050) üzenetére


headhunter
addikt

Vicc a 37" és a 42" közötti különbség!

+5" = +3.400 Ft! :W

Ki a fészkes fenne veszi meg így a 37"-os TV-t? :F

[link]

32SL8000 = 259.900 Ft

37SL8000 = 289.900 Ft

42SL8000 = 292.300 Ft

(#35056) nagynorbi válasza VGYke (#35054) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Elképzelhető. A Samukkal nincs saját tapasztalatom, de ahogyan olvasgattam, igazad lehet.

Üdv.:

(#35057) kisgee


kisgee
csendes tag

Van vkinek tapasztalata, a HANNSpree ST281MAB tv-vel kapcsolatban? Most 100k-ért adják az edigitalban. 28"-os full HD-s. A kép- és hangminőség érdekel elsősorban. A bolt honlapján dícsérik, de egy német nyelvű tesztet találtam, az azért lehúzta, főleg a feketéjét. Fix helyre lenne a szekrénybe, kisebb szobába, ezért elsősorban 26"-at keresek, de még ez is jó lehetne. 32"-től kizárva. SD adások főleg, valamint laptopról filmek (SD, HD stb.) mennének rajta.

(#35058) hdmi válasza headhunter (#35055) üzenetére


hdmi
tag

pl. azok, akik helyhiány miatt nem tudnak 37"-nél nagyobb tv-ét venni

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#35059) headhunter válasza hdmi (#35058) üzenetére


headhunter
addikt

Egyetlen ok mellette, de számtalan ellene! :U

(#35060) iipenwin


iipenwin
csendes tag

Szép napot mindenkinek.

LCD vásárlás elötti gondokkal küzdöm. Bármilyen épitő javaslatot, tanácsot szivesen veszek.
Tények:
Kb. 3,5-4 méter távolságból szeretném nézni az új LCD tv-t.
Tipusok közül a Samsung tesztjei és dizájnja tetszik.
Választott Samsung LE-40B650

Kérdéseim:
1., Mi a különbség a Samsung LE-40B650 és a LE-40B650 T2W között?
2., A 3,5-4 méteres távolsághoz megfelelő választás-e a 40''-os méret?

Előre is Köszönet.

További szép napot :)

(#35061) anrab válasza johnny82 (#35038) üzenetére


anrab
addikt

3/2 - 2/2 mozgáslebontással.
az 5604-nél valószínű hogy tapasztalható akadozás és búrásodás is olykor.
ezt csak arra alapozom hogy nekem a tavalyi 7613-as készüléken is még előfordult, de ritkán volt olyan mértékű hogy nagyon zavaró lett volna. tapasztalatom nincs az 5-ös szériával.

(#35062) jani00


jani00
tag

üdvözletem!
Srácok valaki meg tudná nekem mondani ,hogy [-=ez=-] az LG tv mennyire jó? gondolok arra számítógéppel filmnézés játék gyors mozgást meg tudna jeleníteni? Esetleg ha sd tv-t néznék set-top-box al azt mennyire szeretné? Azt hallottam ,hogy az LG a legolcsóbb a kategóriában és épp ma bukkantam erre a tv re 109 ezerért amit elég jónak találok ,de mivel nem igazán találtam tesztet a tv vel kapcsolatban gondoltam nektek többet mond az a sok sok száraz adat..
+
Láthatósági szög
178/178
Ezzel gondolom nincs baj

Színvisszaadás (R,G,B)
8Bit
A 8 bit nem kicsi?

Válaszidő (G to G)
6ms
Ez már hajlamos a behúzásra?

Film mód (3:2 / 2:2 pull down) =>ez mi a rákot akar jelenteni? 16:9 azt tudom meg 4:3 mat

Expert mód / ISF Ready
ez is érdekelne mi lehet.

CI bemeneti hely :erre sem találtam választ még.

Az a helyzet ,hogy még soha nem volt lcd-tv a kezeim közt és nem vagyok tisztában azzal ,hogy mit jelent az ,hogy behúzás meg ilyenek.Monitorom crt a régi tv meg katódcsöves :B
Megköszönném ha valaki felvilágosítana ,hogy ez a tv 109 ezer forintot meg e ér annak aki számítógépröl használná filmnézés gyors fps játékok és még tv nézésre is.Csodát persze ennyi pénzért nem várok.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#35063) anrab válasza guriga1234 (#35041) üzenetére


anrab
addikt

hát igen. elég rosszul fogalmaztam reggel. a Duna, M1,M2 felkonvertált digitális adására gondoltam mikor azt írtam hogy a többi adónak is így kellene közvetítenie. szerintem ezek már jó minőségűek. legalábbis nálam.
" Az analóg és digitális adás képminősége között a lényegi különbség az, hogy digitálisnál nincs zaj, viszont a gagyi csatornáknál a tömörítési hibák rendesen látszanak, és részletszegényebb a kép."
ez valóban így van. de a jobb csatornáknál is sokszor szar a tömörítés.
azzal nem tudok egyet érteni hogy még mindig crt tv-n kellene nézni a tv adást. én le nem cserélném. eladtam a 42"7613-ast, és több mint egy hónapig 70cm-es crt-t néztem. hát a guta majd meg ütött. nem beszélve arról hogy nálam állandóan megy a tv, de mikor az volt itt, nem is szívesen kapcsoltam be. de lehet hogy ez már csak pszichés dolog volt.

(#35064) emre33 válasza iipenwin (#35060) üzenetére


emre33
addikt

1: olyan hogy LE-40B650 nincs!

2: Attól függ: 1080P felbontást 40" melett max 2 méterről látod.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#35065) emre33 válasza Drag77 (#35015) üzenetére


emre33
addikt

Köszi

Érdemes e doksikat mindenkinek átnézni.

látszik benne pl: hogy miért nem szabad 37" samsung Tv venni.

40B650 a legjobb lcd, ez nem kérdés. Jól választottam :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#35066) anrab válasza VGYke (#35043) üzenetére


anrab
addikt

az előbbi és a mostani kérdésedre: így ránézésre pl: a 37"-ban valószínű nincs 64-es végződésű, amelyek 200Hz-sek. a 9-es sorozat belépője a 04-es végű amelyek 100Hz-ek. a két 64-es között pedig gondolom csak a méretben van külömbség. a 9704-es pedig led háttér világítású és 200Hz-s.
USB-ről egyszer játszottam le egy xvid videót ha jól emlékszem, meg egy HD wmv-t. sajnos ezekre nem tudok mit válaszolni mert nem próbálgattam.

(#35067) anrab válasza VGYke (#35045) üzenetére


anrab
addikt

mindegyik tud magyarul és van bennük CI slot. a + azt hiszem az ideiekbe került bele.

(#35068) guriga1234 válasza anrab (#35063) üzenetére


guriga1234
addikt

A Dunának van HD-s adása? (Felkonvertálásról maximum HD esetén lehet szó).
"azzal nem tudok egyet érteni..." - SD adásra gondoltam. Nem tudom, hogy neked milyen analóg tévéd volt, de az én Sony-m SD adásnál kenterbe veri az összes LCD-t és plazmát.

[ Szerkesztve ]

(#35069) guriga1234 válasza emre33 (#35065) üzenetére


guriga1234
addikt

Milyen doksiról beszélsz? És miért nem szabad 37"-osat venni?
A 40B650 jó tévé, de csak képméretben tud többet (nagyobb), mint a 37B650.

(#35070) johnny82 válasza anrab (#35061) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

(#35071) iipenwin válasza emre33 (#35065) üzenetére


iipenwin
csendes tag

Hello,

Most akkor nincs LE-40B650 vagy van. Mert a köv. hozzászólásodban azt irod, hogy 40B650 a részedről jó választás volt.

Üdv.

(#35072) iipenwin válasza guriga1234 (#35069) üzenetére


iipenwin
csendes tag

Üdv.

Ha lehet támpontnak venni a német teszt eredményeket, akkor a 37'' jobb eredményt ért el mint a 40'' os.
Az ár különbözet kb. 25.000,- HUF.

Samsung LE-37B650

Samsung LE-40B650

Jómagam is megelégednék a 37''-al, de 4 méterről kevésnek tűnik.

Üdv.

(#35073) anrab válasza guriga1234 (#35068) üzenetére


anrab
addikt

igen a DUNA, M1, M2-nek van HD csatornája. HD műsora már kevés. illetve úgy mondanám hogy alig van nekik. azt hiszem hogy a Digi kábel leszedi az éterből ezeket és azt továbbítja MPEG4-be. ezek kódolatlanok, de volt már erről szó többször is.

(#35074) hdmi válasza guriga1234 (#35069) üzenetére


hdmi
tag

A Samsungnak és a Sonynak van egy közös gyára, ahol az LCD paneleket gyártják. 37”-es méretben viszont nem gyártanak panelt, hanem mindkét cég egy másik gyártótól veszi. Ezek a panelek egy picit gyengébbek, mint a közösen gyártottak. Ez megmutatkozik a kontrasztban és a feketében. Pl. a Sony KDL-40W5500 dinamikus kontrasztja 100000:1, míg a 37W5500 „csak” 50000:1. A Samsungnál is ez a helyzet, amit például jól tükröz, hogy a B650-nek minden méretben tükörfényes a képernyője, kivéve a 37” méretben, mert az matt.
Egyébként én már olvastam olyan expert reviewt is, ahol azt írták, hogy ez a különbség a gyakorlatban nagyon minimális, és szinte csak akkor észrevehető, ha egymás mellett van a két készülék. Van olyan is, aki szerint jelentős észrevehető különbség látható. Nyílván személyesen kell megnézni, hogy melyik az igaz.

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#35075) Teaway válasza jani00 (#35062) üzenetére


Teaway
veterán

"Film mód (3:2 / 2:2 pull down) =>ez mi a rákot akar jelenteni?"

3:2
24 kockás mozifilmből csinál 60 félképes NTSC videót.

2:2
24 kockás mozifilmből csinál 50 félképes PAL videót.

Nincs itthon csokid??

(#35076) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Olvasom, hogy a Samsung B650 játszik le mindneféle számítógépes médiaformátumot.
Ezt hogy kell eképzelni? Rá tudok kötni USB-n külső vinyót, és felismeri a megfelelő formátumokat?

Másrészt, szerintetek érdemes várni a vásárlásával, vagy Karácsony környékén olcsóbban hozzá lehet majd jutni?

Thx előre is!

Androidő

(#35077) Voyage


Voyage
aktív tag

Sziasztok!

Vettem vadi újként egy LG 32"-os LG5700-as tv-t, fullhd.
Elsődleges szempont az, hogy monitornak jó legyen.
Vettem egy dvi-hdmi 5m-es kábelt, a GTX 260 és a tv közé.
TV menüje tökéletesen éles, szép a kép, a tv ugye régi analóg, szóval az olyan amilyen, de monitornak borzalom valamiért.
1920x1080-ra van állítva, 60hz mellett, driver természetesen telepítve.
A betűk nem élesek, elmosottak, csúnyák, a színek el vannak hangolva, nem éles a kép egyáltalán. Mellette van egy Smasung LE32S81B tévém is, szintén 32", csak sima HD Ready, ezerszer szebb a kép rajta, ugyanazzal a kábellel, élesek, tiszták a betűk.
Most vettem ezt az LG-t, kérlek segítsetek, mit állítsak ahhoz, hogy normális, szép, éles képe legyen? :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#35078) Voyage válasza Voyage (#35077) üzenetére


Voyage
aktív tag

Pls segítsetek, sürgős lenne... :B

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#35079) Teaway válasza Voyage (#35077) üzenetére


Teaway
veterán

Melyik HDMI-be dugtad a tv-n?

Nincs itthon csokid??

(#35080) Voyage válasza Teaway (#35079) üzenetére


Voyage
aktív tag

HDMI 1-be, a DVI-HDMI csatiba, de mind a 3-ban megnéztem, mindenhol szar a kép. :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#35081) guriga1234 válasza hdmi (#35074) üzenetére


guriga1234
addikt

"amit például jól tükröz, hogy a B650-nek minden méretben tükörfényes a képernyője, kivéve a 37” méretben, mert az matt." - MEGALOL! Menj már el bármilyen áruházba, és nézd meg a saját szemeddel, ha nekem nem hiszel! Nekem 37"-os van, és fényes. Ennél fényesebb nem is lehetne. Ennyit a nagyon "hozzáértő" tájékoztatásról.

[ Szerkesztve ]

(#35082) guriga1234 válasza iipenwin (#35071) üzenetére


guriga1234
addikt

Látom, te is észrevetted. Következetes egy ember, az biztos.

(#35083) guriga1234 válasza woodpaul (#35076) üzenetére


guriga1234
addikt

"Rá tudok kötni USB-n külső vinyót, és felismeri a megfelelő formátumokat?" - Igen, felismeri és le tudja játszani.

(#35084) pinnacle válasza Voyage (#35077) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Keress olyan beállítást, hogy "Kép túlpásztázás","Picture Overscan", na ezt kell kikapcsolni.Így pixelpontos lesz 16:9-ben.Illetve nekem csak akkor volt tökéletes, ha csak a TV volt csatlakoztatva, ugyanis a klón nem megy, mert a monitorom 16:10-s.

(#35085) Voyage válasza pinnacle (#35084) üzenetére


Voyage
aktív tag

Nekem csak az van csatlakoztatva. :K

Semmiféle ilyesmit nem találtam, mint amit írtál.
1:1 PM-et hogy lehet megoldani? :B

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#35086) pinnacle válasza Voyage (#35085) üzenetére


pinnacle
nagyúr

HDMI PC átnevezést próbáltad?Ha nem megy sehogy, hívd fel az LG-t, talán tudják.Így van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#35087) Voyage válasza pinnacle (#35086) üzenetére


Voyage
aktív tag

Köszönöm, egy Isten vagy! :R :Y
Bármire gondoltam, csak erre nem, pedig párszor már jártam itt is, de csak egyet nyomtam arrébb, az meg a blu-ray volt, annál ugyanez a helyzet. :B
Mondjuk még a színekkel van egy kis gubanc, minimálisan de eléggé világítanak, ha a fényt leveszem, akkor is a szélek égetnek, de a betűk már normálisabbak. :K :R :R :R

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#35088) Voyage válasza pinnacle (#35086) üzenetére


Voyage
aktív tag

Ilyen beállításaim nekem nincsenek, de 60hz-en van, 1920x1080-ban. :K

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#35089) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Véletlenül sikerült elkapni, hogy mennyi az inputlag, a hagyományos TV-hez képest. :D

(#35090) kisfuri78 válasza hiperion (#34391) üzenetére


kisfuri78
csendes tag

Szia !

Nekem ilyen van , NEM VOLT gondom vele COD4 - en kívűl mást nem szoktam nyomni.

CSAK full hd ban. TV bemenetről viszont laggol. (pl: forma 1 szar)

Üdv,
Imre

Egy jó üzletember mindig korrekt !

(#35091) johnny82


johnny82
őstag

32PFL7603H. Ennyiért jó vétel, nem?

(#35092) anrab válasza johnny82 (#35091) üzenetére


anrab
addikt

szerintem igen, ha nincs szükséged 1080 sorra! csak ez az egy dolog amiért kár.

(#35093) molochtomika


molochtomika
tag

Én 2 éve használok LCD-t, volt több márkából is részem használni! Legjobban az LG, ha olcsó kategória kell és Panasonic, ha van pénzed a jóra! :C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=molochtomika

(#35094) johnny82 válasza anrab (#35092) üzenetére


johnny82
őstag

Hát igen, de hálóba csak simán tévézni jó választás lehet.

(#35095) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Sziasztok!

Már régóta tervezek LCD TVt venni. Most úgy tünik sikerül is. :))
A legszimpatikusabb eddig a Samsung LE32B550. Esetleg valami tapasztalat vele? Monitornak használnám. Internetezés, film, játék. Inputlagal hogy áll?

Válaszokat előre is köszi!

"So Say We All"

(#35096) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Sziasztok, hogy lehet hogy a Samsung LE32R84B televiszönömön nem jó a PC csati?
Amióta megvan örömmel használom, de most levan tiltva a menübe is meg mindenhol, csak bement 1-2 és semmi más... mi lehet a baj? mit állithattam el?

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#35097) anrab válasza johnny82 (#35094) üzenetére


anrab
addikt

biztos hogy jó.
egyébként milyen adás lessz rajta?

(#35098) johnny82 válasza anrab (#35097) üzenetére


johnny82
őstag

Ha megveszem, akkor tvnetwork kábeltv. Nagyon hezitálok, mert a hálóba nincs tv, de jó lenne, a nappaliba meg még egy 72-es sony crt van. 2 lehetőség van, hogy veszek most egy kisebb lcd-t a hálóba és marad a crt a nappaliba, vagy kicsit később veszek egy jó 40-42-es lcd-t a nappaliba és átkerül a crt a hálóba. A hálóba csak sd tévézni kéne, nappaliba, meg mindenre tudnám kötni (gép, hifi). A háló viszont kicsi (panel), így ott egy lcd mutatna jó a falon. Nem tudom mit csináljak. :F

Mod: szerintem a kis hálóba jól mutatna az ambi és 3 méterről nem számítana a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#35099) Interceptor


Interceptor
addikt

Üdv!

Egy samsung LE40656-osom van, sima hdmi-hdmi kábellel kötöttem össze a 4850-es radeonomat persze dvi-hdmi átalakító segítségével. A problema az, hogy nem túl szép a kép, mintha jelátvitellel lenne valami gond. Filmeknél tökéletes a kép de a pl a desktop baromi ronda vagy a szövegek is nehezen olvashatók, pl tc-ben a kurzor szagatott vonalakból áll :DDD Valaki ötlet? :F ThX

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#35100) sparks


sparks
senior tag

Voltunk ma a hülye azért nem vagyokban. Hatalmas kiárusítás keretein belül gondoltam megnézem, hátha lesz valami. Nos nem volt, vevők is alig lézengtek, de legalább megnéztem egy Samsung 37B550-et és egy LG 37LH4000-et egymás mellett. Bár B650-et kerestem, de az nem volt a közelben, így ez maradt. Az LG-t próbáltam állítgatni, de valahogy nem sikerült sehogy olyan képet kicsikarni belőle, mint a Samuból. Valahogy a fehér a samun fehér volt, a fekete meg fekete, az LG-n meg az a fehér nem akart kifehéredni az istennek se. Persze ez nagyon szubjektív, 10 percnyi állítgatás után sikerült egy majdnem ugyan olyan képet összehozni, de valahogy akkor is a Samsung nyert. A kedvesemmel voltunk és nála is az volt a nyerő, pedig a Samu drágább, pláne ha a 650-eset nézzük, mert ugye arra pályázunk. Eddig LH4000-t akartam, de most valahogy eltántorodtam, talán mégis 650-es lesz, maximum hozzáteszek még pár ezret.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.