Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35301) n@p@lm válasza JuliuS (#35284) üzenetére


n@p@lm
őstag

én is a b650 és a 42lh7000 között vacillálok.
az a két col nem nagyon szembetűnő ha nem 5 méterről nézi az ember (összehasonlítottam)., úgyhogy valószínű a samu lesz a beutó (szebb fekete).

(#35302) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Sziasztok!

Látom egyre többen várják a digit. Nálam pénteken kötötték be, előtte t volt. Örülök, hogy megszabadultam azoktól a tetvektől.

A digiről annyit, hogy híradót és mesét nézni jó lesz.
A digitális digire szintén ez igaz, de aki már pl. a Vágó vetélkedőjét is meg akarja nézni, az félő, hogy elszalad venni egy turistabaltát, és szétveri a készülékét, pedig a hiba nem a készülékében van, egyszerűen a tömörítés miatt fos és kész.
Egyébként ez a Philips csoda is érdekes, szervízmenüben bekapcsolom, hogy ne legyen orszáfüggő a dvbc, teljes keresés üzemmódban meg is talál minden digigitális csatornát kb 1 óra alatt, de a hd-nek nincs képe csak hangja.
Norvégiára állítva bejön a hd, de a műsorújság betűi kiborítanak. Érdekes. Le is mondtam a hd-ről.

(#35303) elmerfudd válasza anrab (#35290) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Nem egy időben hanem 1/2 perc különbséggel. Mind 2 volt egyszerre, mert a diginél volt próbahónap amikor bekötötték.
Sajnos zenélni lehetne a különbséget.
De ahogy olvasom egy pár embernek még hasonló a véleménye.

Arról nem is beszélve hogy ha gond van akkor milyen lassan reagálnak.
Ennyi.

(#35304) anrab válasza zhagyma (#35299) üzenetére


anrab
addikt

köszi! ez egy kellően megindokolt hozzászólás volt. így már nem halok meg hülyén. :)

(#35305) anrab válasza elmerfudd (#35303) üzenetére


anrab
addikt

ok, zhagyma leírta hogy mit miért. teljesen érthető a külömbség.

(#35306) anrab válasza hattorihanzo (#35302) üzenetére


anrab
addikt

pedig jönnie kellene. a Finn o. állítsd be. bár egy párat végig próbáltam, nem volt baj a betükkel csak a műsor ujság nem stimmelt. egyébként van olyan amiért érdemes a szervíz menüben túrkálni?

(#35307) anrab válasza birooo (#35298) üzenetére


anrab
addikt

mini jack-jack. azt kell társítani a pc-hez.

(#35308) hattorihanzo válasza anrab (#35306) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Ez az egy, hogy ne legyen országfüggő, akkor elvileg magyarországgal is megtalál mindent, gyakorlatilag viszont a hd adókkal bajban van, nincs kép. Nem kell piszkálni.

(#35309) Depression válasza tam@s (#35300) üzenetére


Depression
veterán

Inkább azt hoznám fel, hogy néhány év alatt egy új TV árát ráköltené a villanyszámlára feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35310) dabadab válasza tam@s (#35300) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont használni sem használ, mert ami beégett egyszer, az beégett."

Viszont LCD nem tud beegni. Amit tortenhet (vagyis hogy egyes pixeleken a kristaly "beragad") az meg nem feltetlenul visszafordithatatlan.

"a TV-d a leírása alapján kb. 20.000 órát bír ki"

Ez a 20k ora nem azt jelenti, hogy ennyit fog mukodni a TV, hanem azt, hogy a hattervilagitas erossege ennyi ido alatt csokken az eredeti felere.

Depression: egy ev alatt nehezen. Ha 120k a TV, fogyaszt 100W-ot, az aram meg 50 Ft/kWh, akkor 24000 oran at (vagyis ezer napig, kikapcsolas nelkul) kellene mennie, hogy ennyi aramot fogyasszon.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35311) tam@s válasza Depression (#35309) üzenetére


tam@s
tag

Igen, ez így van. Tavaly néztem, hogy kb 150W-ot fogyaszt a gyári adat szerint a 32"-os LCD-m, ami fogyasztásmérővel mérve olyan 130W körül volt. Kikapcsolva olyan 2-3W volt

(#35312) snipr válasza n@p@lm (#35301) üzenetére


snipr
aktív tag

Ebbol a kettobol én is a samut venném... 42SL8000-et tudom még emliteni ha nem sürge a vásárlás (nem tudom meg lehet-e már nezni valahol ezt éloben, még nem volt hozza szerencsem)

(#35313) laca500 válasza tocsa72 (#35266) üzenetére


laca500
aktív tag

Itt le van írva, hogy mit hogyan kell csinálni.

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1852&st=0

Innen meg le tudod szedni a 3.15 ös firmware-t.

http://www.2shared.com/file/6026424/25c108...15097_flash.htm

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35314) laca500


laca500
aktív tag

Üdv mindenkinek.
LCD Tv vásárlás előtt én is, mint sokan mások, próbálok tájékozódni mit is érdemes venni.
A Samu LE40B550 vagy az LE40B530 között gondolkodom.
Mindenféle érdekes dolgot sikerült megtalálnom róluk, amik irtó hasznosak a számomra.
A kérdésem az lenne (mert erről sehol nem találtam infót), hogy az USB csatin keresztül ezek a típusok is le játszák a divix, az AVI, vagy az MKV file-at ?
Előre is köszi a segítséget.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35315) pinnacle válasza zhagyma (#35299) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Van aki a UPC-nél nagyobb sávszélességgel sugároz?Gondolkoztam, hogy váltok T-Home-ra (valaki azt írta, hogy szebbek a színek) vagy műholdasra.

[ Szerkesztve ]

(#35316) sparks


sparks
senior tag

Hello!
Pénteken megyek egy Samu 40B650-es TV-ért és az lenne a kérdésem, hogy a csomagoláson is fel van-e tüntetve, hogy milyen panelos a készülék? Tehát, hogy SQ01 vagy AA01? Vagy egyáltalán a 40-esek között van más is, mint SQ01(02, 04) ?
Jó lenne a kibontás előtt megtudni, mert szeretnék Samsung panelosat elhozni, viszont ha felbontom, már simán nem állhatok el a vásárlástól. Köszi a válaszokat!

(#35317) zhagyma válasza pinnacle (#35315) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Van aki a UPC-nél nagyobb sávszélességgel sugároz? ... "

Éppen lehetne. A T-Home-ról sajnos nincs "Mbps" információm, de az ÜFSZ éppen megadhatja. Csak jelzem, hogy az EU-ban használatos DVB-C paraméterek [EN 300 429 v1.2.1 DVB-C standard: Annex B] mellett egy frekvencián a transport stream "hasznos" bitstream sebessége: ~ 38 Mbps. Tehát "közel" Blu-Ray minőségben lehetne sugározni kábelen.

Ui: "Műholdban" nem vagyok járatos ...

(#35318) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem Samsung B550 ill. B650 tulajoknak szól! Külföldi oldalakon olvastam ( ha jól emlékszem AVforums ), hogy sötét háttér előtt, ha valamilyen hírtelen mozgás van akkor jelentkezik a ghosting. Pl. játékok alatt: RE5, GW. De elvileg filmeknél is látható: The Dark Knight. Ennek milyen valóság tartalma van?

Köszönöm a válaszokat!

"So Say We All"

(#35319) #40731136


#40731136
törölt tag

Tiszteletem!
LCD TV vásárlás előtt állok.
A két általam kiszemelt darab pedig a Samsung LE32B530 illetve az LG 32LF2500-as típusú tévé lenne.
Tudásilag nagyjából egy szinten állnak, s árban is. (Abban a boltban, ahol szeretném venni mindkettő 129 990 Ft, de láttam a neten, hogy a samu olyan 125 000 környékén, az lg pedig 140 000 környékén mozog.)
Nagy egyetlen kérdésem: Melyiket érdemes venni, melyik a megbízhatóbb? stb.
A válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#35320) kali válasza Drizzt (#35265) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül digitális, csak digitálisan is fogható! azért nem mindegy... :)

(#35321) marcee


marcee
addikt

LCD TV-t szeretnék venni házimozizáshoz, esetleg későbbiekben konzol is számításba jöhet. Médialejátszónak egy HTPC-t építenék, így netezésre is használnánk esetleg.
150, nagyonmax 200e pénzig gondoltam.
Amit fontosnak tartok az a FullHD felbontás, minimum 2 db HDMI. DVB-T tuner előny.
Találtam két jelentősen különböző méretű modellt, amik tök azonos árban lennének:
LG 37LH4000 94 cm, LG 42LF2510 107 cm!!! Az előbbi papíron csak a 100Hz-es technológiával tud többet. Megér az ekkora méretbeli különbséget? Mert amúgy 50Hz-es 94 cm-eseket már 150-160e pénz körül kapni lehetne.
Egy 25 nm-es nappaliba lenne, majdnem 5 méterre az ülőalkalmatosságtól. A nagyobb méretre hajlok, de nem vagyok biztos magamban.
Mely más adatokra érdemes még figyelni, ami speckókból kiderül, hogy leszűkíthessem a megtekintendő készülékek listáját.

Előre is kösz a segítséget!

\m/

(#35322) Yany


Yany
addikt

Samsung B650-ről egy kérdés: felvenni is tud USB-re, vagy kizárólag lejátszani képes? Köszi. Ja és még egy: WiFi modult hol kapok hozzá?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#35323) anrab válasza kali (#35320) üzenetére


anrab
addikt

úgy van. jön analógban is és digitálisan is. csak megjelölték hogy melyiket lehet stb.-al vagy arra alkalmas tv készülékkel fogni digitálisan.
az a táblázat pedig régi mert azóta van több adó is. pl: Disney, Spektrum,...

[ Szerkesztve ]

(#35324) pinnacle válasza zhagyma (#35317) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Majd utánanézek a T-Home-nak, hátha tényleg jobb, mint a UPC.

(#35325) Teaway válasza marcee (#35321) üzenetére


Teaway
veterán

Mindenképp a nagyobbat válaszd, 5 méterre nagyon kicsi amúgy a 42".

Nincs itthon csokid??

(#35326) JuliuS válasza n@p@lm (#35301) üzenetére


JuliuS
tag

nálam meg inkább az lg lesz a nyerő, mivel nálam nem 2, hanem 7" a különbség, azt meg azért megérzi az ember. a fekete meg nálam az lg-n is jó (lehet, hogy csak addig, amíg meg nem nézek egy samsungot :) )

(#35327) JuliuS válasza zhagyma (#35299) üzenetére


JuliuS
tag

hangcsúszás a Cinemax-on volt rendszeresen megfigyelhető (néhány hete, azóta nem igazán nézem)

(#35328) JuliuS válasza snipr (#35312) üzenetére


JuliuS
tag

"Ebbol a kettobol én is a samut venném... 42SL8000-et tudom még emliteni ha nem sürge a vásárlás (nem tudom meg lehet-e már nezni valahol ezt éloben, még nem volt hozza szerencsem)"

Az LG bemutatóteremben szokott lenni (ha épp nem viszik el demózni), de én arra nem fogok várni, az már 42"-ban is túl van a rendelkezésre álló kereten, és a 150.000-es kontraszt ellenében én inkább a nagyobb méretet választom - a 200 Hz meg nem igazán volt mérhető az én szememben (sem).

(#35329) zhagyma válasza JuliuS (#35327) üzenetére


zhagyma
őstag

Belenéztem a DIGI kábel HBO2-be és itt is elcsúszik időnként a kép és hang közötti szinkron. Jelenleg a 61. Emmy-díj átadás megy 1.4 - 1.8 Mbps bitrate-el 640x576 felbontásban "fergeteges" minőségben. A magyar hangsáv angolul, a cseh meg gondolom cseh nyelvű narrátorral.

(#35330) Depression


Depression
veterán

Honnan tudhatom meg, hogy ha egy TV-n van USB, akkor arról játszik is avi/mkv fájlokat?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35331) gprspeter


gprspeter
senior tag

Vissza olvastam, de nem találtam infot.
Ezt a tv-t néztem ki:
SONY KDL-40P5500K
Mit lehet tudni róla, a hivatalos adatokon kívül?
Köszi! :R

(#35332) peter_23


peter_23
csendes tag

Üdv!

LG 37" LH4000 full hd TV-m van. A számítógépem Acer Extensa 5630 592G25N videókártya: Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD, proci: Mobile Intel® Core2 Duo T5900. A laptopon nézve 1080-as full hd videót nem szaggat, TV-re HDMI-n átvíve a jelet viszont igen. TV-n csak a 720-as hd megy szaggatás nélkül. Valami ötlete van valakinek miért?

(#35333) gprspeter válasza peter_23 (#35332) üzenetére


gprspeter
senior tag

Mert a noti felbontása csak 1280x800.
Tedd fel a coreAvc kodeket, és a Media Player Classicot.
Itt segítenek a beállításokban.

(#35334) elszszu


elszszu
csendes tag

Hali,

A B650 csak lejátszani képes, felvenni nem. WIFI -s adaptert a legolcsobban az Extrem Digital -nal adjak. Most 12900 Ft. Nem tudom, hogy hogy csinaljak, de mashol a duplaja ennek. En naluk vettem az enyemet.
www.edigital.hu
Erre keress ra! WIS09ABGN

Szuszu...

(#35335) p1h3


p1h3
csendes tag

Hali

Előre is utólag is bocs, de nem sok időm van sajnos visszaolvasni :S
Olyan tanácsot szeretnék kérni, hogy 26" (66cm) tv-k közül mit lenne érdemes most megvenni? A visszaolvasásokból (meg az árakat nézegetve) kiderült, hogy az ár érték aránya rossz, de sajnos a hely szűkössége miatt muszály vagyok ekkorát venni.

Milyen gyártót, és típust ajánlanátok? Mire érdemes odafigyelni mikor ilyen tv-t veszek? Esetleg honnan érdemes megvenni? Többnyire csak TV nézéshez kell, pc se nagyon lenne rákötve. Nincs különösebb extra igény, mindössze az hogy stabil megbízható legyen keveset fogyasszon és szép képe legyen. Esetleg a PIP ami talán jól jönne.

Köszönöm a segítséget!

Több mint 100 hirdetés csak pozitív értékelés! A becsület többet ér pár nyamvadt ezresnél!

(#35336) laca500 válasza elszszu (#35334) üzenetére


laca500
aktív tag

Hali.
Ha ezt meg veszem akkor, a Pc-t össze tudom kötni a Samu B650-el, és kábelezés nélkül esetleg 1080i- s mkv file-at meg nézni? Vagy ez így nem az igazi?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35337) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
Vettem egy LG 32LH3000-et. 115k-ért.
Nagyszerű vétel.Csodálatos képe van, és MINDEN olyan kis aprósággal ellátták ami eszébe jut az embernek. és a távirányítója is a használhatóság jegyében lett kialakítva.(fél mp alatt bármi fontosat át tudsz állítani)
Meglepődtem rajta.Remek TV!
Én a samu b450-el vaciláltam még, de jól válaszottam. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35338) elszszu


elszszu
csendes tag

Hali,

igen ossze tudod kotni minden kabelezes nelkul. Nekem ket kulon szobaban van a gep meg a Samu B650 -es nem akartam kabelcsatornat sehova, meg furkalni. A Samsung honlapjan rajta van a Samsung PC Share Manager, ezt kell feltelepiteni a PC -re majd az eszkozhazirendet beallitani es mehet is. A TV DLNA kapcsolatkent latja a PC -t. :) 1080i -s mkv -t meg nem probaltam, de 720p -s mkv -ket nyomok at rendesen, felirattal. Egy kis apro bibi azert van, hogy nem lehet beletekerni a filmbe. :( Ja termeszetesen a TV meg a PC egy alhalozaton kell legyen.

Szuszu...

(#35339) Poplacsek válasza Poplacsek (#35249) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hoppá! Nem kicsit ugrott fel az ára az ebolton a PFL9704-eseknek :(( Na ilyenem se lesz az tutti :N

(#35340) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Zöldfülüként egy kis segítségre lenne szükségem a tapasztalt rókáktól :) Egy 37-es TV-t szeretnék venni, nem kell full HD vagy 100Hz, és 150e a maximum pénz, de persze minél kevesebb annál jobb :) Odáig szűkítettem a kört, hogy LG-től LH vagy LG sorozat, és azon belül 2xxx vagy 3xxx. Keresgéltem a fórumban is, nézegettem a gyártó oldalán az összehasonlításokat, de nem igazán jött le mi a lényegi különbség az LG és az LH sorozat között, vagy van-e valami fontos különbség a 2xxx és a 3xxx között (ok, például az LH3000 full HD, míg az LH2000 HD ready). Melyiket válasszam? :)

Ja és DVB-T van bennük, ha jól értem DigiTV előfizetésnél akkor jönne jól a DVB-C, ha box nélkül akarnék digitális adást nézni, de egyébként nem probléma a DVB-C hiánya, valószínüleg a jövőre nézve sem, igaz?

Köszi...

(#35341) Kleroo válasza Uncool Ben (#35340) üzenetére


Kleroo
veterán

Megoldás:
Menj el elcetroworldbe, mediamrkt-ba, és nézd meg a tv-ket. fórumon akárki akármit ír, az a fontos neked melyik tetszik.
Én az lh2000 és lh3000 képe között markáns különséget láttam, így az lh3000es lett.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35342) Uncool Ben válasza Kleroo (#35341) üzenetére


Uncool Ben
tag

Ja, ez persze igaz, de én inkább a technikai paraméterek közötti különbségre gondoltam most, mert szép hosszú a lista, és könnyen lehet, hogy átsiklottam egy olyan felett, ami fontos lehet, csak nem nem tudom mi az :)

(#35343) psanyi


psanyi
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem:Digi,digitális csatorna. A Disney digitális jelként angolul nyomja,analóg jelként viszont magyarul! Megoldás? :Y

(#35344) laca500 válasza elszszu (#35338) üzenetére


laca500
aktív tag

Hali.
Köszi a segítséget.
Gondolom akkor a game-k is működnek így!?

Esetleg arról lenne valakinek infója, hogy a samu b550-es lejátsza-e az mkv, vagy a divix file-at? Ha alapból nem , akkor valami buhera módon, mint pl.: az LG 4000

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35345) anrab válasza psanyi (#35343) üzenetére


anrab
addikt

az audio nyelvet állítsd magyarra. nálam alapból magyarra állt be.
lehet választani!: Angol, Cseh vagy Magyar!

[ Szerkesztve ]

(#35346) Miszy


Miszy
csendes tag

Sziasztok! Ha valakit érdekel egy Philips 47" PFL7404H orginal LCD tv, gyári garival, az jelezze. :)

(#35347) #40731136 válasza #40731136 (#35319) üzenetére


#40731136
törölt tag

Még mindig nem lettem okosabb! :B
Kérlek, segítsetek!
Köszi :R

(#35348) tompikaster


tompikaster
csendes tag

Sziasztok!

Visszaolvastam egy adagot, de ahogy elnézem jóval nagyobbat kellett volna...uh inkább kérdeznék, hátha nem lőttök le érte:)

Kicsi szobába vennék főleg TV-ként funkcionáló kijelzőt. Tudjon mindenféle trükk nélkül kábelTV adást fogni és ne jöjjön zavarba, ha böngésznek v doksit szerkesztenek rajta.
Ja és ne kerüljön többe 100k-nál. Mivel a szoba kicsi, ezért a TV is lehet az, 22-24" már bőven jó.

Mit ajánlotok?

ASUS P8Z77 V-LX2,INTEL 3770K,16GB G-SKILL F3@2133,CORSAIR FORCE 3 SSD,HD 7870 2GB

(#35349) anrab válasza #40731136 (#35347) üzenetére


anrab
addikt

a B530 idei.
az LG, LF sorozata tavaly előtti. ha jól saccolom. mert idén LH, tavaly LG, akkor csak tavaly előtti lehet. ja, ezt megbeszéltem! :)

(#35350) Yany


Yany
addikt

Elszszu, thx az infot!

Hol lehetek biztos benne, hogy a "P" típusjelű B650-es Samsung-hoz jutok, ami CI+ kártyafoglalattal rendelkezik? A legtöbb helyen vagy nem írják ki, vagy "W" jelzésű.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.