Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35251) toeki válasza HellGreg (#35245) üzenetére


toeki
senior tag

hale 32-esnél sztem még bőven elég a hdready főleg ha nem 1 méterről nézik a szülők + analóg adásoknál jobban jársz a philips-el

(#35252) tam@s válasza Zlika (#35247) üzenetére


tam@s
tag

Hát?! Így csak kényszermegoldások lesznek...
Kézikönyvből

Az 1280X720-at nem támogatja a készüléked, PC (D-SUB) kábelen. Itt a megoldás csak az, hogy 1024X768-ban játszol azoknál a játékoknál, ahol gondot okoz az 1360X768. A menüben ilyenkor át tudsz váltani 4:3 módra, így nem lesz torzítás. Sajna, ennél jobb megoldást nem látok.

Mivel ez 5-ös széria, ezért DVI-on keresztül PC-vel nem lehet összekötni. User guide, 18. oldal alja, kisbetűs rész. 8-as szériától van ez a lehetőség.

A videókártyád ugyan tud HDMI-t, de ha jól lárom, akkor a TV-d nem?! Ott még lenne esélyed, de szerintem ott se sok.

Hát ennyi...bocs a rossz hírért, remélem, tévedek!
Talán még a Google széttúrásával jutsz valamire.

Még talán annyi, hogy az ATI Control Centerében nézz körül. Talán van valamilyen lehetőség, hogy ilyenkor felskálázza. Kérdezz az ATI-s fórumokban, talán beleszaladt ebbe már valaki.

(#35253) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Megjött az LH4000, éppen pásztázza a csatikat. :)

I am having fun staying poor.

(#35254) Drizzt válasza Drizzt (#35253) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Upc adóit digitálisan is be lehet fogni? Vagy ez hogy megy? Asszem Gold csomagom van. Meg lehet valahol lesni, hogy analóg, vagy digitális csatornát talált-e meg?

I am having fun staying poor.

(#35255) kali válasza Drizzt (#35254) üzenetére


kali
legenda

digitális kábeltv előfizetésed van? ha igen, akkor van médiabox (stb), amin keresztül digitális adás megy a tv készülékedre! ha csak analóg előfizetésed van, és nincs médiabox (stb), akkor felejtős a digitális adás...
bár a pásztázásból analóg előfizetésre gondolok... :U

[ Szerkesztve ]

(#35256) Drizzt válasza kali (#35255) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem tudom, elő van fizetve jópár éve, azóta nem változtattam semmit. Mondjuk nemsoká Digim lesz, ott meg van digital elvileg dögivel.

Más: akinek v03.24-es firmware van, az hogy oldja meg az usb divx-et? Régebbit fel kell tenni, s akkor elérhető a szervízmenü, vagy ezzel a firmware-rel is van valami lehetőség előhozni?

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#35257) kali válasza Drizzt (#35256) üzenetére


kali
legenda

hát csak látod, hogy van-e médiabox (pace, thomson, vagy philips; link) a tv közelében - és abból megy a hdmi, scart...stb kábel a tv készülékbe -, vagy sem?!?! meg gondolom a médiabox távirányítója is feltűnne... :DDD
ha nincs médiabox és csak simán a koaxiális kábel megy a tv készülékbe, akkor analóg!

(#35258) elmerfudd válasza Drizzt (#35256) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

A diginek csak a neve digi, semmi más.
Akkora analog mint a ház.

(#35259) nagynorbi válasza elmerfudd (#35258) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ezt kifejtenéd bővebben?

Üdv.:

(#35260) Orcanus


Orcanus
csendes tag

Üdv!

Tudna nekem valaki segiteni ebben a problémában: adott egy PS3 konzol. A kérdés az ,hogy miért ad szebb képet (játékok közben, nem film vagy egyéb közben) egy régebbi Class4-es 32-es HD READY! Samsung LCD TV, mint az új Philips FULL HD! 42PFL7404H- LCD TV?
Pl olyanra gondolok, hogy hasonlo beállitásoknál a Philips TV-n pl "recés" az emberek árnyéka ,mint a sima HDready Tv-n nem az.

Előre is köszönöm ha valaki tud segiteni...

(#35261) pinnacle válasza anrab (#35222) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem nincs sebesség különbség.Everest-tel vagy más progival mérd meg.

[ Szerkesztve ]

(#35262) Drizzt válasza kali (#35257) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megtalált egy nagy zsák DTV adót, de azt írja nincsen megfelelő CI modul. Az mi? :)

I am having fun staying poor.

(#35263) Zlika válasza tam@s (#35252) üzenetére


Zlika
aktív tag

Köszönöm az okítást.Legalább most már tudom mi ezzel a helyzet.THX big UP neked amiért így utánajártál! :D

(#35264) elmerfudd válasza nagynorbi (#35259) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Nincs mit kifejteni ezen, nézd meg a szolgáltatás minőségét+a gépparkot(stb).
Kétségtelen hogy olcsó, de hogy nem digitális az tuti. A HD-t még hírből sem ismerik a mezei user számára.

(#35265) Drizzt válasza elmerfudd (#35264) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Budapesti csatornák. Ahol D van a jobb oszlopban, az digitális...

I am having fun staying poor.

(#35266) tocsa72


tocsa72
csendes tag

üdv
Nekem is 3.24 fware van az lh 4000 -en de eddig senki sem tudott
segíteni
DIGITV oktober 1-től értékesíti vagy bérlhető a boxukat

(#35267) anrab válasza Drizzt (#35262) üzenetére


anrab
addikt

a CI modul az ami az STB.-ban az előfizetői kártyát fogadja. egy ilyen kellene a tv-be.

(#35268) anrab válasza elmerfudd (#35264) üzenetére


anrab
addikt

"de hogy nem digitális az tuti. A HD-t még hírből sem ismerik a mezei user számára."
már pedig az, és 3 db HD csatorna is van DVB-C MPEG4-ben. ha csak DVB-C MPEG2 van a tv-ben akkor nem tudod nézni a HD csatornákat, csak a digitalizált SD adásokat.

(#35269) Drizzt válasza tocsa72 (#35266) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem azóta már volt 3.15(divx hack miatt), s most 3.37 van fent.
Most néztem meg az M1HD-t, meg M2HD-t. Hát, eléggé zsírul néznek ki!!!

Viszont!
Csak egy antenna csatlakozó van a tv-n, tehát egyszerre nem tudom rádugni a kábeltévémet, meg dvb-t műsorokat nézni, igaz? :(

I am having fun staying poor.

(#35270) tocsa72 válasza Drizzt (#35269) üzenetére


tocsa72
csendes tag

3.37 mivel jobb?

(#35271) Drizzt válasza tocsa72 (#35270) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lövésem sincs. :D Van amúgy 3.40-es is.
Viszont vicces volt megcsinálni a divx-elést, szervíz menü csak 3.15-tel jön elő, de amit beállítasz, azt elmenti, s utána nyugodtan rakhatsz rá bármit. Visszafelé ha akar firmware-t pakolni az ember, akkor nem elég bedugni az usb-t, hanem az optionsön 7-szer fav-ot kell nyomni. Mire erre az infóra rátaláltam, már vagy 2 órája bénáztam, s kezdtem kétségbe esni. :)

I am having fun staying poor.

(#35272) tocsa72 válasza Drizzt (#35271) üzenetére


tocsa72
csendes tag

most nézem 3.51 is

(#35273) tocsa72


tocsa72
csendes tag

Firmware 3.51 seria LG
http://rapidshare.com/files/272692653/LG_FW_S_LG_V3_51_01.rar.html

(#35274) anrab válasza pinnacle (#35261) üzenetére


anrab
addikt

hát letöltöttem a legújjabb everestet de nekem nem jött elő az eszközöknél a háttér tároló sebesség mérés, meg az alatta lévő sem. csak memória sebességmérést lehetett volna.
a free verzióval sem. valami kettes. na mindegy. azért kössz. meghagyom másnak a lehetőséget.

(#35275) Drizzt válasza tocsa72 (#35272) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rá sikerült közben jönnöm egy bazinagy különbségre a 3.15 és a többi között: a 3.15 viszi a House-t feliratokkal, a többi nem vitte! Plusz a divxnél a deaktiválás menüpont itt aktív, a többinél nem. Bár nem tudom mit csinálhat. :)

I am having fun staying poor.

(#35276) HellGreg válasza toeki (#35251) üzenetére


HellGreg
őstag

köszi, leginkább így lesz, bár nem tudom, a philips usb-je mit játszik le, ez nincs oda írva egyértelműen...

(#35277) elmerfudd válasza anrab (#35268) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Minőségre kaka a többi szolgáltatóhoz képest. A beltéri amit adnak meg a no comment kategória, de ez nem ez a topic.
Ki lehet írni hogy digitális, de a különbség látható.

(#35278) Beep


Beep
csendes tag

Sziasztok!

Beüzemeltem végre az új tv-t és lenne pár gyors kérdésem amire még eddig nem találtam választ.
b650 és asus hd4550 hdmi kábellel összekötve a páros
Probléma:

1.filmek lejátszásakor a tv alsó harmadában 2-3 csíkban vízszintesen csúszkál és szakad a kép. Mintha interlace-es lenne. Csak videólejátszás közben jön elő szóval a vga-n kell valamit kikapcsolni vagy mi okozhatja ezt a hibát?

2. össze lehet kötni a tv-t a géppel, ha:
digi-->router-->(kábel)-->gép(be)--gép(ki)-->tv?
Tehát a gép adja tovább a netet a tv-nek?

(#35279) JuliuS válasza Drizzt (#35256) üzenetére


JuliuS
tag

nem akarlak elkeseríteni, de én is nagyon vártam a Digit... aztán meglett, és olyasmi történt, amire álmomban sem gondoltam volna: visszasírom a UPC-t (valszeg vissza is megyek hozzájuk). És nem csak a képminőség miatt.

gratula a tv-hez, mekkora méretű? én is azon filózok, hogy egy LH-s 42-es 5000-es vagy 7000-es áráért kapok egy 47-es 4000-est, ami azért nem mindegy (főleg, ha még mindig lehet hekkelni a médialejátszó funkciókat). Pillanatnyilag nem is látok ár/érték arányban másik hasonló tudású szerkezetet.

(#35280) Beep


Beep
csendes tag

Részleges siker
Az egyes pontban említett probléma a page tearing talán. Direct3d tejes képernyő megszünteti az említett problémát. Létezik más módja is? Mert így a player nem túl tökéletes.
A kettes pont alatti kérdés még aktuális.
A net nem lenne annyira létfontosságú a tv-n csak az hogy, tudjam böngészni a gép tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#35281) Josi válasza HellGreg (#35245) üzenetére


Josi
aktív tag

Okt 2től a Tescoban 129.990,- ft lesz a Samsung LE32B530P7W.
Esetleg lehet ez is alternativa.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#35282) anrab válasza JuliuS (#35279) üzenetére


anrab
addikt

kíváncsian várom hogy mi volt az az "álmomban sem gondoltam volna"!

(#35283) HellGreg válasza Josi (#35281) üzenetére


HellGreg
őstag

köszi, ez megfontolandó. egyébként hol láttad ezt? a tesco oldalán nincs fönt. köszi

(#35284) JuliuS válasza Beep (#35278) üzenetére


JuliuS
tag

majd megválaszolja egy halózatos guru, de én nem látom akadályát, hogy úgy is működjön, de miért kellene így kötni, ha egyszer van router?

viszont vissza is kérdeznék egyből, hogy ha a routerről van leválasztva a net a tv-nek, attól még a dlna (a routeren keresztül is) működik, ugye? őszintén szólva ez a dlna az egyetlen, ami miatt vacilálok az lh4000/lh5000-s lg-k és a samsung b650 között. csak ugye:
samsung 40" b650 = LG 42" LH5000 = LG 47" LH4000 <-- mármint árban! és azért +2" is jelentős, +7" meg már nagyon nem mindegy!

(#35285) JuliuS válasza anrab (#35282) üzenetére


JuliuS
tag

" kíváncsian várom hogy mi volt az az "álmomban sem gondoltam volna"! "

hát amit írtam:
" álmomban sem gondoltam volna: visszasírom a UPC-t "

:)

(#35286) Josi válasza HellGreg (#35283) üzenetére


Josi
aktív tag

Tesco Műszaki Börze reklámújságban

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#35287) Beep válasza JuliuS (#35284) üzenetére


Beep
csendes tag

csak röviden mert a router 20 méter kábelre van és az egész lakáson megint át kéne húzni egy kábelt.
Olvasok tovább hátha találok valamit erről is.

[ Szerkesztve ]

(#35288) guriga1234 válasza JuliuS (#35284) üzenetére


guriga1234
addikt

Megy a dlna simán a routeren keresztül, én is úgy használom. Ha wifis a routered, akkor még a wifis eszközöket is látja a tévé (ha a Samsung-féle progi van feltelepítve a gépre). Ha van egy i900 (Omnia) mobilod, akkor azt is, sőt, az Omniáról mást is, mint a pc-kről.
A dlna nagyon jó dolog.

(#35289) anrab válasza JuliuS (#35285) üzenetére


anrab
addikt

és miért sírod vissza az UPC-t?

(#35290) anrab válasza elmerfudd (#35277) üzenetére


anrab
addikt

te láttál egy időben két egyforma tv-n külömböző szolgáltatótól egyforma műsort, hogy megtudtad külömböztetni hogy melyik a kaka?
mert minden műsor másképpen néz ki más tv-n. esetleg stb.-vel vagy a tv saját tunerjával.
és nem kötekedés képpen kérdezem!

[ Szerkesztve ]

(#35291) Drizzt válasza JuliuS (#35279) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem csak 32-es van. Viszont divx-eknél kb. 10 mp-enként a hang egy hanygányit elhalkul, de ezt lehet hallani. Ez nem tudom mitől van, lehet a pendrive se túl gyors, mert reklámcuccként kaptam állásbörzén. Habár úgy rémlik a Dr. House alatt sehol nem halkult meg a hang semennyire, az h264 volt.

Digire mostmár nagyon várok, mert a UPC-s net kb. két hónapja szinte teljesen használhatatlan. Fél percek alatt jönnek be weboldalak, elmegy az egész szolgáltatás, ilyesmi. Furcsa. :(

I am having fun staying poor.

(#35292) Zlika


Zlika
aktív tag

Gondolom lerágott csont a téma.De mégis megkérdezem.LCD tv esetében az un. ghosting-ra megoldás lehet ha pl éjszakára bent hagyom azt a "zizi"-t ami akkor megy ha nincs adás?Valahol olvastam hogy talán az jót tesz.Gondolom ártani nem árthat...Köszi a választ előre is.

(#35293) anrab válasza Zlika (#35292) üzenetére


anrab
addikt

ártani nem árt csak a villanyórát strapálod vele.

(#35294) JuliuS válasza Drizzt (#35291) üzenetére


JuliuS
tag

huh, ez az elhalkulás nem túl biztató... lehet, hogy mégsem tökéletes ez a hackelt usb-lejátszás? a net része jó a Diginek (bár a UPC-vel sem volt semmi baj, de hát jóval olcsóbb).

(#35295) Zlika


Zlika
aktív tag

Ahha... Azt sejtettem hogy nem árt de az lenne a kérdés hogy vajon használ-e?

(#35296) JuliuS válasza anrab (#35289) üzenetére


JuliuS
tag

A képminőségen túl leginkább két dolgot tudnék említeni: egyrészt a UPC-nél az összes (jelenleg - a HD-ket leszámítva - 76) adó jön digitálisan, míg a Diginél a 65-ből csak 41(!), másrészt a Digi már elkövette a legdurvább dolgot, amit csak kábeltévén el tudok képzelni, nevezetesen hogy csúszott a hang! Ilyen 15-20 mp-ként visszaszinkronizálta a képet(!!!) a hanghoz (tehát ugrott egyet a kép), aztán 1-2 mp múlva már megint el volt csúszva.

Ráadásul rendre küldözget az STB különféle hibaüzeneteket (pl. nem vagyok jogosult ezt vagy azt az adót nézni), bár ez az STB hibája, de mégiscsak a Digihez köthető probléma. Szóval hiába feleannyiba kerül, ezt már nem tudom tolerálni. Csak azt várom, hogy meglegyen a tévé, és befizetek egy UPC-s HD csomagra (egyszer élünk! :) )

Bárcsak sikerülne végre választani az LG-k és a Samsung között... :N

(#35297) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Itt jut eszembe a kérdés: UPC-n összes adóhoz kell CI kártya? STB Dvb-c-s tv esetén nem is kell, igaz?

I am having fun staying poor.

(#35298) birooo


birooo
tag

Jó reggelt emberek:)

Na megjött a hdmi kábelem a B650-hez, de a hanggal gondom van.
A hangkábelem egyik végén egy darab, a másik végén két darab jack dugó van, viszont a TV hátoldalán a hdmi bemenet mellett csak egy audio bemenet leledzik és mivel az egy jack a hangkártyába kéne, így nem tudok hangot kicsikarni a pc-tv összekötésével :F
Gondolom nem jó a hangkábelem, de akkor milyet kéne vennem?

Kösz előre is a segítséget.

(#35299) zhagyma válasza JuliuS (#35296) üzenetére


zhagyma
őstag

A minőséggel kapcsolatban, csak az összehasonlítás miatt:

AH m1HD 1440x1080i (MPEG4)= ~ 7 Mbps (MindigTv)
DIGI m1HD 1920x1080i (MPEG4)= ~ 8 Mbps
UPC m1HD 1920x1080i (MPEG4)= ~ 12 Mbps

Azonkívül a DIGI esetén a Nagravision 2 kódolt SD csatornák (Cinemax/HBO/HBO2/HBO Comedy) többnyire 2 Mbps alatt vannak (kataszrófa). Erősen sávszelésseg és egyben bitstream sebesség "spórolós" a DIGI kábel, viszont olcsó és előfezetői kártya nélkül nézhető.

Ui: Hangcsúszást melyik adón tapasztaltál? Én még nem figyeltem fel rá ...

[ Szerkesztve ]

(#35300) tam@s válasza Zlika (#35295) üzenetére


tam@s
tag

Nekem 90%-ban 4:3-ban megy a TV-m, de még sincs Ghosting. A mindennapi használatnál nem jelent veszélyt, csak a plazmáknál. Viszont a TV-d a leírása alapján kb. 20.000 órát bír ki (gyári adat, ezt ne vedd tutira), kár lenne ennek egy részét a zizi* miatt elvesztened.
*zizi= hangyák háborúja (a hangya visszatér)
Viszont használni sem használ, mert ami beégett egyszer, az beégett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.