Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35751) nagynorbi válasza Scoobyka (#35735) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ha megpróbáltad úgy is, hogy csak az van fennt, akkor passz..... :(

Üdv.:

(#35752) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy mi a különbség a Sony KDL-32W5500 és a KDL-32W5710 között? Külünböző Sony honlapokon nem találtam semmi erre utaló infót.
Most lenne lehetőségem viszonylag jó áron hozzájutnom ~200 E, de nem tudom, hogy mivel tud többet, ha tényleg többet tud.

(#35753) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hi!

Ugyan mondtam, hogy nem fer be, de azert megvettem a Samsung LE40B650-et.
Par napja nyuzom mar. Probaltam a kepet beallitani, hogy meg jobb legyen, de be kell lassam nem ertek hozza. Ha esetleg vki tuna kuldeni egy komplett leirast, hogy szerinte, hogy a jo en szivesen kiprobalnam. Egyebkent mint monitor hasznalom.
A beepitett filmlejatszas nagyon bejon, kar hogy a HD-s filmjeim 80%-a DTS hanggal van.
Ezen fognak valtoztatni egy kesobbi frissitessel vagy hardveresen nem tudja?
Ja es a filmeknel ha tobb hangsav van lehet valahogyan valtani?

Elore is koszi.

(#35754) olahjana


olahjana
tag

Üdv
TV-t vennék főleg PCre kötve lenne használva, kevés tvzéssel. A mediában meg most lesz akcióban a Philips pfl 3604 140000ért. Mennyire felel az meg erre? mik a tapasztalatok? Van esetleg más ajánlat ebben az árban?
THX

(#35755) napata válasza 5oultrain (#35720) üzenetére


napata
csendes tag

Soultrain!

Még annyit mondj már meg légyszi az 5604-ről, hogy az állapotjelző fény elég kisméretű ahhoz, hogy ne zavarjon a TV nézés közben?

Illetve, hogy ha SD adást nézel és alul-felül fekete csíkok vannak, de az adó logója vagy a korhatárkarika belóg a fekete csíkba, akkor ugy enm jó az automatikus formátum, hanem kézzel kell átállítanod azt 16:9-re?

A DigitalKo-ról kérdezném akik mostanában vettek készüléket, hogy mi a tapasztalatuk. H a garanciális gond van, akkor kijönnek érte vidékre, vagy nekem kellene bevinni a TV-t?

(#35756) guriga1234 válasza Reinhardt (#35753) üzenetére


guriga1234
addikt

Olvass vissza.

(#35757) Reinhardt válasza guriga1234 (#35756) üzenetére


Reinhardt
őstag

35757 hozzaszolas, es gozom sincs hogyan lehetne megszurni.
Nem lenne egyszerubb megvalaszolni, vagy belinkelni a valaszt??

(#35758) nightshadow válasza Reinhardt (#35753) üzenetére


nightshadow
veterán

Próbáld meg ezt a beállítást, hátha jó: [link]

(#35759) johnny82 válasza Reinhardt (#35753) üzenetére


johnny82
őstag

(#35760) 5oultrain válasza napata (#35755) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Napata!

Az állapot jelző fény kb. 3mm átmérőjű kör, (de lehet még annál is kisebb)
Én észre se szoktam venni, hogy ott van, főleg, hogy működés közben halvány fehéren világit (mondhatni szürkén)
Biztos hogy nem fogja kiverni a szemed:)

Nekem első bekapcsolás óta automatikus kép méretezés van bekapcsolva. Nem szokott egyik szélen sem fekete csík lenni. Mindig normálisan tölti be a képernyőt, az hogy a csatorna logo-ja vagy a korhatáros karika látszik-e csatorna függő.
Mellesleg a távirányító nyilaival tudod még igazítani, léptetni a képet.
Én nem szoktam, nekem úgy jó ahogy belövi magának.

PSN ID: legalkriminalz

(#35761) johnny82 válasza n@p@lm (#35730) üzenetére


johnny82
őstag

Na megnéztem és nem hologramos garpapírt kaptam, csak egy warranty card-ot az eladó bélyegzőjével.

(#35762) Tyca


Tyca
senior tag

Mi lehet a gond?

Tegnap délután még csak az volt a bajom, hogy nem teljesen élesek a betűk a tv-n, estére viszont az történt, hogy nem jelenik meg a pc képe a hdmi bemeneten keresztül. Mind a 3 hdmi-n próbáltam, semmi. Annyi történt előtte, hogy próbáltam a CCC-ben állítani egy-két dolgot, egyszer csak azt látom, hogy a tv-n keresztben végigfut pár csík, aztán meg elment a kép. Néha annyit ír ki a sarokban, hogy 576i (amikor jó volt minden, 1080p-t írt ki), de azt se mindig. Pár videodriver install-uninstall után kínomban visszaállítottam az egy nappal azelőtti állapotot a rendszervisszaállítóval, utána driverfrissítés és win restart után a tv-lett az elsődleges monitor, de legalább volt rajta kép. Belőttem, hogy a monitor legyen az elsődleges, a tv-n is van kép, filmek is mennek rajta, minden OK. Ma reggel csak próbaképpen bekapcsoltam a pc-t is tv-t is, naná, hogy megint nincs kép a tv-n. Próbáltam a vga-ban felcserélni a két dvi csati-t, semmi javulás. Videodriver telepítések, továbbra is semmi.

Majdnem biztos vagyok, hogy a win és a videokártya/driver környékén lesz a gond, de win reinstall előtt gondoltam hátha van valami ötletetek.

[ Szerkesztve ]

(#35763) 5oultrain válasza Kama (#35746) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Szép is lenne :U

PSN ID: legalkriminalz

(#35764) Depression


Depression
veterán

Majdnem eldöntöttem, hogy melyik TV legyen. A 32''-os Samsung b650-re esett a választásom. Bementem a MM-ba, hogy meglessem, milyen élőben. A TV gyönyörű, de a távirányítója katasztrófa. Van kb 30 centis, ha nem nagyobb, de érdemleges gombok alig.
Nekem fontos lenne pl., hogy az elalvás időzítéshez ne kelljen belépni a menübe.
Programozható az a távirányító? Ha nem, akkor kapható olyan távirányító hozzá (nem 30k-es), amivel ez elérhető közvetlenül, vagy maga a TV nem képes rá?
Remélem van itt olyan, akinek van ilyen TV-je, és elsőkézből tud választ adni.
Ill. Van benne olyan opció, hogy a csatornák, ill. a reklámok között ne legyen hangerőkülönbség? a jelenlegi hagyományos TV-nken a TV2 1-esen normális, míg a Discovery 12-esen, a 30-ból.elég idegtépő.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35765) johnny82 válasza Depression (#35764) üzenetére


johnny82
őstag

Elalvás időzítéshez leggyorsabban a tools gombbal jutsz el, megnyomod és kiválasztod az auto kikapcsot (1 tools+4 nyíl lefele), nem kell bemenni mélyebben a menübe. Nem tudom, hogy tanítható-e a távkapcs. Van benne auto hangerő, még nem tapasztaltam reklámok alatt, de szerintem arra vonatkozik.
Szubjektív, de nekem sem tetszett a távirányító, de egyre jobban bejön. Meg tudja világítani a gombokat s ami a nagyon jó benne, hogy ha megnyomod a pilács gombot, nem világít egyfolytában, hanem elalszik, és ha megnyomsz újra egy gombot, újra felvillan. Szóval nem kell állandóan nyomkodni, ha meg akarod világítani a gombokat. Elég egyszer megnyomni este 7-kor a bekapcsoláshoz, valamint reggel a kikapcsoláshoz. Ez nekem nagyon tetszik!

(#35766) Depression válasza johnny82 (#35765) üzenetére


Depression
veterán

Köszi a választ. Elég hosszadalmasnak tűnik, a hagyományoshoz képest.
Meglássuk hogy alakul az anyagi helyzet, pont ma dobták be a reklámújságot, MM-ben a 37''-at adják 32''-os árában 160k (csereakcióval)
De lehet, hogy maradok a kissebbnél később.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35767) Drag77


Drag77
senior tag

Kijött, egy újabb samu pc share múlthéten. Próbálta valaki? Mit javíthatak benne?

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#35768) Brekecs válasza 5oultrain (#35760) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Az állapot jelző fényt az enyémen ki lehet kapcsolni vagy lehet erősebre és halványabbra is állítani ( LightGuide fény erő ) keres ilyen beállítást !

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35769) csudri válasza fasterware (#35725) üzenetére


csudri
őstag

Én is épp ezt akartam kérdezni, van erről infója valakinek, hogy honnan tudja a tv, hogy mi van rákötve, asztali gép, BL player stb. Hiszen mindegyiket HDMI-vel kötném rá.

Itt írják a Computer és a Video formatsnál.

Előre is köszi!

(#35770) Krisz_82


Krisz_82
tag

Srácok!
LG lh 4000-nél a servíz menü-ben a hármas beállítási menüponton belül vagyok.Azt írja :HDMI Switch IC..........NONE Mi módosul ha átállítom,egyálltalán befolyásolhat valamit?

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#35771) Tyca válasza Tyca (#35762) üzenetére


Tyca
senior tag

Olvasom, hogy a HDCP is bekavarhat a dologba. A tv tudja a hdcp-t, viszont a catalyst-ban nem tudom, hogy kell-e/lehet-e állítani valamit

(#35772) 5oultrain válasza Brekecs (#35768) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Találkoztam már ezzel a beállítással, csak nem tudtam mire jó:)
Köszi a tippet!

Napata: Akkor már emiatt se kell aggódnod!

PSN ID: legalkriminalz

(#35773) dabadab válasza csudri (#35769) üzenetére


dabadab
titán

Sehonnan sem tudja, eros a gyanum, hogy "PC" alatt az analog VGA kabeles osszekottetest ertik vagy valami egyeb, ertelemzavaro hulyesegrol van szo, termeszetesen PC-rol is menni kell 1920x1080-ban.

DRM is theft

(#35774) Plutor válasza olahjana (#35754) üzenetére


Plutor
aktív tag

ennyi pénzért már Pfl5604h-t kapsz a médiában.pc-re is tökéletes.én is főleg monitornak használom.

(#35775) n@p@lm válasza johnny82 (#35761) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi!

(#35776) anrab válasza 5oultrain (#35729) üzenetére


anrab
addikt

na most jöttem haza a melóbó, de reggel megyek megint. nem tudom hogy mikorra lessz ebből írás de pihizek és átnézegetem. nagyon úgy látom a képen hogy megy a perfect pixel. az tartott a legtovább hogy hogy lehet rögzíteni a beállításokat. ja, elősször én is lefényképeztem, de csak a felét! :N nem bírtam tovább, meguntam. most nem emlékszem hogy ki fényképezte le, de maj lehet hogy kell. remélem Ő mindet megcsinálta.
de elősször átolvasom a topicot. :)

(#35777) anrab válasza Brekecs (#35734) üzenetére


anrab
addikt

köszi! biztos lessz kérdésem majd.

(#35778) anrab válasza Brekecs (#35736) üzenetére


anrab
addikt

az elvan cseszve!!!

(#35779) anrab válasza 5oultrain (#35742) üzenetére


anrab
addikt

nem hinném hogy az 5-ős sorozatban is az a proci lenn, de ha bekapcsolod majd meglátod. legfeljebb nem fogadja.

(#35780) 5oultrain válasza anrab (#35779) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Nos én bekapcsoltam (elvileg)
Engedte tárolni is, és a Demo ba is azt írja ki, hogy Perfect pixel, de ettől függetlenül lehet hogy maradt ugyanaz.

PSN ID: legalkriminalz

(#35781) anrab válasza 5oultrain (#35780) üzenetére


anrab
addikt

most menj vissza és nézd meg hogy valóban tárolta?
nálam azt hiszem jobb a kép, de nem tudom biztosra mert ugye attól is függ mit adnak! és nem tudod kétszer ugyanazt a képet megnézni hogy 100%-ig biztos legyek benne!

(#35782) Brekecs válasza anrab (#35781) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Akkor el tárolja ha az első sor menüben a Store ( Tárol-ra ) nyomol !

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35783) 5oultrain válasza anrab (#35781) üzenetére


5oultrain
aktív tag

Megnéztem ,és azt tárolta el.
Este lefényképezem perfect pixelel meg az alappal, hátha jobban látszik a különbség mert így nehéz észre venni.
Ja és SD adásnál néztem:)
Ha haza értem akkor majd az xbox dashboard -áról készítek képet és belinkelem ide.
Több szem többet lát :)

PSN ID: legalkriminalz

(#35784) csudri válasza dabadab (#35773) üzenetére


csudri
őstag

Ez van a Philips oldalán:

Supported Display Resolution
Computer formats 640 x 480, 60 Hz, 800 x 600, 60 Hz, 1024 x 768, 60 Hz, 1280 x 720, 60 Hz, 1280 x 768, 60 Hz, 1280 x 1024, 60 Hz, 1360 x 768, 60 Hz, 1440 x 900, 60 Hz, 1680 x 1050, 50 Hz, 60 Hz, Via HDMI/DVI input,
Video formats 480i, 60 Hz, 480p, 60 Hz, 576i, 50 Hz, 576p, 50 Hz, 720p, 50, 60 Hz, 1080i, 50, 60 Hz, 1080p, 24, 50, 60 Hz, 1080p, 24, 25, 30, 50, 60 Hz

Ebből nekem az jött le, hogy PC-vel öszekötve nem tudja az 1080p-t (vagy csak azért vannak külön írva, hogy ne keveredjenek?). Megkérdezem majd az eladót, de szerintem fingja nem lesz. Sajna ez a tapasztalatom a MMarktban... :(

[ Szerkesztve ]

(#35785) toeki válasza napata (#35755) üzenetére


toeki
senior tag

állapotjelző kicsi és ki is lehet kapcsolni a menu/setup/install/preferenciák/lightguide-nál
fényereje is állitható és kikapcsolható

jah találtam mégegy kódot a philipshez :D
ez végképp nemtom mire jó elvileg ránézésre infokat ad a normál felhasználóknak

a kód: 123654
itt nem kell info gomb

[ Szerkesztve ]

(#35786) anrab válasza Brekecs (#35782) üzenetére


anrab
addikt

na nem hagyott nyugodni a dolog és felkeltem.
akkor ezt jobban megsasolom mert én tegnap nyomtam mindent és másképp sikerült tárolni.

szóval sokat akar a szarka...
előjött az első hiba! nem nagy dolog csak mivel egyszerre kapcsoltam be mindent most nem tudom mit állítsak vissza a sok opció közül. a helyzet az hogy ugye van 6 kép opció: egyéni, élénk, szabványos, mozi, játék, energiatakarékos. az egyéni, élénk, szabványos ok! a mozi, játék, és az energiatakarékoson egyforma a beállítás! mégpedig valószínű hogy a mozi mód megy mivel itt kikapcsolja a perfect natural motiont a 100Hz-t a dinamikus kontr.-t a dimamikus háttér világítást az mpeg zavarelnyomást és a színjavítást. viszont a meleg szineket használja ezért gondolom hogy a mozi lehet.
egyenlőre itt tartok.
ja megnéztem a wi-fi-t, igaz az utp kábel be van dugva de ide írom mit írt ki. hátha a hozzáértő lefordítja.
a vez. nélküli hálózat beáll. megtekint:
Állapot: Nincs csatlakoztatva
Hálózat:-
Sebesség: 0MBps
Jel erőssége: 0%
Vezeték nélküli adapter MAC cím.:00:00:00:00:00:00
Totkosítás módja: NoEncryption

(#35787) anrab válasza csudri (#35769) üzenetére


anrab
addikt

a menüben hozzá kell társítani a bemenethez a megfelelő eszközt.

(#35788) anrab válasza csudri (#35784) üzenetére


anrab
addikt

HDMI kábellel kell összekötni, akkor 1080p lessz a sz. gép is.

(#35789) csudri válasza anrab (#35788) üzenetére


csudri
őstag

Sajna nincs HDMI csati a vidkarimon. Más kábellel nem fog menni? (Igazából csak 720-as múvíkat szeretnék egyelőre nézni)

(#35790) anrab válasza csudri (#35789) üzenetére


anrab
addikt

de igen DVI-HDMI átalakító és HDMI kábel. de van egybe is. 3000-től megoldható kb.

(#35791) csudri válasza anrab (#35790) üzenetére


csudri
őstag

Köszönöm az infókat! :R

(#35792) Brekecs válasza anrab (#35786) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szerintem állítsd át vezeték nélkülire a tv-t és akkor Vezeték nélküli adapter MAC cím.:00:00:00:00:00:00 helyett más lesz amit meg kellene adnod a vezeték nélküli routernek mivel most vezetékesre van állítva neked mint ahogy írod is ( utp kábel be van dugva ) vagy a tied nem tudja a vezeték nélküli átvitelt ?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35793) anrab válasza anrab (#35786) üzenetére


anrab
addikt

"előjött az első hiba! nem nagy dolog csak mivel egyszerre kapcsoltam be mindent most nem tudom mit állítsak vissza"
viszont az ambi fényereje változik ahogy váltok a képek között.úgy látszik az tudja hogy melyikre rakom.

(#35794) anrab válasza Brekecs (#35792) üzenetére


anrab
addikt

nincs vezeték nélküli adapterem!
külömben magától megtalálná ha tudja. de ahogy írja: nincs csatlakozva! ebből én azt vonom le hogy beindulna. de ez csak az én értelmezésem. nem értek hozzá.

(#35795) anrab


anrab
addikt

megint egy hiba. mintha túl lenne vezérelve valami és olyan lett a kép mintha a gammát elhuzták volna valamerre. ha jót írok. fényes foltos. vissza kikapcs a MOP local contraszt. lehet hogy ez az? mert fogalmam sincs mit takar a MOP local contrast de eredetileg off ha jól emlékszem.
Brekecs ha van türelmed leírhatnád akkor privibe v. mail-ben.
nem sürgős mert reggel megyek melózni és nincs sok türelmem ehhez. azért még nyomkodok valamit.
de remélem már nincs több hiba.

(#35796) nightshadow


nightshadow
veterán

Érdekes cikk a magyar webshopokról: [link]

(#35797) Fr3eWar válasza anrab (#35794) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az hogy nincs csatlakoztatva annyit tesz, mintha nem lenne az utp bedugva. Ettől függetlenül lehetne benne WiFi adapter. Viszont az hogy fizikai címe nincs, arra enged következtetni hogy nincs a tv-ben fizikailag WiFi kártya. Szerintem.

(#35798) anrab válasza toeki (#35785) üzenetére


anrab
addikt

ja, gondolom a panel info.
honnan szeded ezeket a kódokat!
olyan nincs hogy a szervice menüben gyári állapot vissza? mint a sima menüben. nem kellene ennyit vissza állítanom. meg főleg fénykép után. mire megcsinálom 1 nap. na fáradt vagyok ahhoz nem kód kell, csak le kellene fordítani.

(#35799) mugler válasza anrab (#35687) üzenetére


mugler
csendes tag

Azért vigyázz! Méretben nem egyforma a két fájl.

42pfl8694h_12_fus_eng.zip, English
Verzió: 000.026.058.005, Zip fájl, 42.76 MB, 2009-09-29

42pfl9664h_12_fus_eng.zip, English
Verzió: 000.026.058.005, Zip fájl, 44.41 MB, 2009-09-25

(#35800) mattheus válasza mattheus (#35752) üzenetére


mattheus
őstag

Vki a korábbi üzenetemre tud valami plussz infót?

5 év európai garanciával tudnám megvenni, de nem tudom, hogy mi a kettő között különbség? Vagy ne is vegyet sztetek Sony.-t? Sok jót és sok rosszat is lehet olvasni róluk.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.