Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13260) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Sikerült megvennem a hőn áhított TV-t.
Nem volt könnyű döntés. Szerintem több hónapig vajúdtam rajta. :) max 200k volt a keret.
A lényeg: megvan....
Szeretném összefoglalva leírni a tapasztalataimat.
Az itt olvasottak alapján megszerzett tudással felvértezve elindultunk a boltokba.
Rengeteg TV-t megnéztem amíg sikerült döntenem.
Mindenkinek ajánlom, hogy a saját szemével győződjön meg a TV-ről és ne csak a fórumon olvasottak alapján döntsön.
Én 30% analóg TV 50% HD rip és 20% egyébre használom. Na nézzük...
Samsung...itt mindenki elvan ájulva, hogy milyen jók, meg szépek...hát engem nem győztek meg...Hangsúlyoznám 32"-es méretről beszélek.
37-40"-ba gyönyőrüek mi tagadás:) Több boltban néztem rengeteg Samu modelt, de ugyanarra a kanócra dugva is sokkal elmardtak az elvárásaimtól. Aztán persze 250.000 től fölfele varázsütésre megváltozott a TV kép:) Gondolom ez nem véletlen....
Aztán jöttek a panák. Szerintem minőségi javulás volt egy Samu 32R82 után a Pana LE8....De a LE7 az tuti felejtős mindenkinek. A samu A551 egész jó volt, de nem annyira mint a sony-k..de erről még később:)
ezek után kihozattam egy philipset. Hát ezek tudnak vmit gondoltam..gyönyörű képe volt. (5403-as)..de ez kicsit drága volt nekem.
Aztán kötöttünk ki a sonyknál...hát szerintem rávert az eddigi összesre, amit láttam. ár/érték arányban nekem a P3000-es nagyon szimpatikus volt látatlanban is...de élőben nagyon tuti. Elegáns, szép TV kép (hangsúlyozom ugyanarról a kanócról). Ha már itt vagyunk gondoltam az LG és a Toshiba se maradjon ki. Az eladó biztos élvezte..habár rajtunk kívül senki nem volt a boltba:)
Az LG-nek is szebb színe volt mint a 180ezer alatti samuknak. LG300 és LC51 ezeket tudtuk megnézni. Én nem értek a TV-khez de egy átlagos célra ezek is biztos sokaknak bejönek, de nekem mintha a piros inkább bordó lett volna rajtuk a fekete meg sötétszürke.
Ezekután egyetlen toshiba volt még itt ebben a méretben AV500P. ez nem jött be már külsőre se, de a képe meggyőző volt nekem mint laikusnak.
Aztán gondoltam kicsit jobban felidegesítem az eladókat előkaptam a laptopomat, hogy lehetne e kipróbálni. Mondták lehetne....
HDMI DVI kábelt is kerítettek.
Néztük, néztük és akármerről néztük mindig a sony-hoz jutottunk.
ACER 5720G laptop DVI-hdmi kapcsolat....no meg vista...Rádug, a gép a TV-t felismeri Tű éles kép örül a lúzer:) ilyen egyszerű volt.
1360x768-as felbontás. A 720p és 1080p-s filmek is gyönyőrűek voltak rajta..valahogy szebb mint a többin...
Aztán megköszöntük az eladóknak a segítséget és átmentünk a sony szalonba. Itt 179.990 volt a sony P3000-es sony. Mondom az eladónak hogy a weben 135000. Erre ő..csak a pesti, központi boltban. Mondom akkor köszi. Az edigitalban 154990. ez is sok gondoltam.....főleg még hangfalat is akartam.
Felhítam hát a sony salont pesten. Ők nagyon készségesek voltam mondták 154990 a TV....de jár hozzá egy 20000 ft-os utalvány amit le lehet vásárolni bármire. mondom nekem 135000 kell a TV....aztán addig alkudoztunk a telefonban amíg 135000 ért odaadták a TVt, a hangfalnak meg elengedték a felét (elég könnyen ment meglepő módón) így 155000-ért meglett a TV-m meg a hangfalam.
Most már itt van a lakásban és még sokkal jobb mint a boltban volt.
Akit érdekelnek a tapasztalataim egy 32P3000-ről az nyugodtan kérdezzen.

Még egyszer köszi mindenkinek!

Cifu :R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.