Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#641) batagy


batagy
őstag

Kis beszámoló.

Már a második Noname kínai 2.5"-es USB2.0-ás racket rendeltem Ebay-ről. Mindössze 1300-1400 Ft, árfolyamtól függően.

Készítettem fotókat, hátha érdekel valakit:

fotó01
fotó02
fotó03
fotó04
fotó05
fotó06
fotó07
fotó08
fotó09
fotó10
fotó11

Kommentek:
- A vinyó belecsavarozható!
- A hozzáadott 4 csavar viszont kicsit hosszabb mint kellene, ezért a vinyó menetmélységétől függően lehetséges, hogy nem lehet teljesen becsavarozni. Konkrétan a Toshiba MQ01ABD050 esetén nem lehet a csavarokat becsavarozni, így a fedlap nem tud rendesen rásimulni és a vinyót se rögzíti rendesen. Egy Samsung vinyónál hosszabb volt a menet.
- A két fekete fedőburkolat fém.
- A hozzáadott bőrtok kicsit bő és elég gagyi kivitel, de nem gáz.
- A nyák és a SATA csatlakozó jelentősen felfelé dől benne, de lehet hogy ez direkt van, mert így viszont rá lehet csúsztatni a vinyót, a hely miatt csak ferdén lehet, aztán kell lenyomni a helyére. Nem tudom mi hajlik aztán benne.
- A vezérlőchip Initio INIC-1618L, még sosem hallottam róla, nem tudom mi a túró ez a chip.
- Az egyik ilyen rackemben egy Samsung HM321HI kapott helyet, ezzel egyelőre nincs gond, bár sokat nem használtam.
- A másikban egy nagy áramfelvételi igényű Hitachi Travelstar 7K100 7200 RPM-essel próbáltam. Sajnos ez a rack hibás! A LED nem világít! Ezenkívül a Hitachi vinyót nem tudja meghajtani, még akkor se ha 2 db elengendő tápos USB portról táplálom. Más rackben ez a vinyó gond nélkül működött.

Konklúzió:
Nem igazán ajánlott cucc, de ennyi pénzért be lehet próbálkozni. 2-ből 1 racket hibásan küldtek. Erős áramfelvételű vinyót nem hajtja meg. A csavar hosszabb mint kellene.

[ Módosította: bnss ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.