Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#27751) Revolit válasza thefreeman (#27750) üzenetére


Revolit
senior tag

Google szerint "low ping bastard" :DDD home office? Akkor vegyél jó netet ;)

(#27752) Kobe válasza thefreeman (#27750) üzenetére


Kobe
veterán

Leadership productivity bonus

(#27753) thefreeman válasza Kobe (#27752) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Akkor ennek a nagysága igy látatlanban nem igazán meghatározható.

(#27754) Xero válasza thefreeman (#27750) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha pedig veletlenul GE, akkor lead professional band. Anno lpb/spb 15% volt, ha tenyleg arrol van szo. :D

(#27755) thefreeman válasza Xero (#27754) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nem közvetlenül de igen GE. Tudsz mondani róla pár szót? Jó ott dolgozni?

(#27756) csakegymunka


csakegymunka
csendes tag

Sziasztok,
GE, Budapest, Network Automation engineer pozícióra [link] szerintetek egy bruttó 1.6M bérigény mennyire reális?
Jelenleg cloud network engineer-ként kb 1.3-4 körül járok, viszonylag jól érzem magam, szóval bármennyiért nem mennék, de emelés nincs kilátásban akár 1-2 évig, infláció meg csak pörög.
Köszi!

(#27757) bilimbalam válasza csakegymunka (#27756) üzenetére


bilimbalam
tag

Hátőő, rálátok erre a piacra, és azon is csodálkozom, hogy NE-ként 1.3-1.4-et kapsz. :DDD Ismerősök ilyen poziban 0.8-0.9-et kapnak. GE meg nem a nagy fizukról híres.

(#27758) csakegymunka válasza bilimbalam (#27757) üzenetére


csakegymunka
csendes tag

Értem, köszi, akkor mivel nem menekülök a jelenlegi helyről, maradok, még ha szakmailag jónak is tűnik ez a pozi.
Mondjuk érdekes amit mondasz, mert még a Hays 2022 szerint is Senior szinten egy NE-nél a max az 1.3M. Cloud engineer esetén meg 1.6M.

(#27759) Xero válasza thefreeman (#27755) üzenetére


Xero
nagyúr

Ahol en voltam ott jo volt, de nem a szokasos rendszerben mukodtunk. Fizuknal nem fogott tul vastagon a ceruza es magasabb poziban a WLB elegge rossz. Siman ultem este 10-kor meetingben es csorrent is akkor a telefonom.
Mivel a feldarabolas eppen folyamatban van, igy meg amiatt is sok a kerdojel. En csak nagyon-nagyon eros ajanlat eseten (piac+30%) mennek oda.

#27756 csakegymunka: Nem adnak annyit. Cloud architect belepo talan megfoghat spb szintet ami jelenleg kb 1.5+auto-rol indul.

[ Szerkesztve ]

(#27760) thefreeman válasza Xero (#27759) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Villamosmérnöki pozició
Az offer: Bruttó 900k + cafeteria+ bónusz 10% az LPB-nek
Mechatronika BSC és Villamosmérnök MSc-m van majdnem 3 év munkatapasztalattal hasonló területen. A mostani fizumhoz képest +50%.

(#27761) #41635072 válasza csakegymunka (#27758) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hmm én voltam NE, ezért vannak infóim.
Próbáld meg, de az 1.6 szerintem is totál esélytelen.
Van pl egy tenyleg nagyon penge exkollégám, akinek 1 évvel ezelőtti bérét tudom, o 1M környékén volt, a többiek ez alatt vannak. Aki felette az lead. Bár ha ennyit kapsz akkor tobb mint valoszinu, hogy te is elegge kepben vagy es folyamatosan kepezted magad, gratula amugy, szerintem szep juttatast kapsz.

(#27762) goodboy007 válasza Xero (#27759) üzenetére


goodboy007
senior tag

"Cloud architect belepo talan megfoghat spb szintet ami jelenleg kb 1.5+auto-rol indul."

Ez a bér akkor is, ha valaki betéve vágja az Azure Network minden részét (pl. zsigerből megy neki minden, ami VPN, Express Route, WAF, LB, NSG-k, Peering, UDR-ek, Hub & Spoke, stb.)?
Mert sikerült volna cégen belül váltanom M365-ről Cloud Engineer pozira ősztől, ahol Azure Network lett volna fókuszban + PaloAlto, de akkor ha jól látom hosszabb távon is jól jártam, hogy végül 1.4-ért tudtam céget váltani Security fókuszú poziba, pedig a network-el kapcsolatos teendőket izgalmasabbnak érzem (mondjuk itt lesz elvileg Kubernetes is valamilyen módon, ami meg a Network-ös poziban esett volna ki).

Lehet egyébként valamiféle sorrendet felállítani, hogy a "cloud knowledge" közül melyik mennyire megfizetett?
Pl. úgy, mint Security, Monitoring, Network, Database, Kubernetes, DevOps, Developer közül? (Vagy biztos van jobb felosztás, én minden lehetséges területet nem látok át).

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#27763) section9 válasza goodboy007 (#27762) üzenetére


section9
őstag

Ahogy én látom a cloud security gyakorlatilag végtelen pénz, annyira nincs ember. Mondjuk jellemzöen nem a tüzfal/IPS/IDS/AV vonalon, hanem architecture design, security review, CIS benchmark, security hardening, devsecops, ahol már dev, cloud és security tudás is kellene.

(#27764) n00n válasza section9 (#27763) üzenetére


n00n
őstag

Ne is mond, mi éppen pár hónapja találtunk 2 senior devopsos áráért egy senior cloud securitys arcot. Irtózatosan szűk a piac jelenleg, viszont most már minden kis cég akar sec-ért felelős embert.

(#27765) CyberPunk666 válasza n00n (#27764) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Vannak komoly törvények által is szabályozott területek, ahol mindig kiadják előre, hogy miknek kell megfelelni. Nem nagyon van más választás, tehát előírás, hogy az bizony kötelező, különben nincs engedély.

Én orvosi műszeren dolgoztam korábban és pár éve volt olyan feladat, ahol a folyamatban lévő projekteknél kellett megnézni, hogy milyen toolokkal és folyamatokkal tudjuk garantálni a következő években életbe lépő szabályoknak való megfelelést.

Kb 3-4 éve kezdtek el komoly mennyiségben IT sec előírások megjelenni a 3-5 év múlva életbelépő szabványokban. Tehát ma már új orvosi gépet nem lehet piacra dobni, bizonyos it sec előírásoknak való megfelelés nélkül (előtte totál vadnyugat volt) és ez folyamatosan fokozódik a következő években.

Mivel most úgy látom, hogy ez az autoiparban is már aktuális téma, nem lennék meglepve, ha ez egy szélesebb spektrumot lefedő szabályozásból eredne, és minden "kritikus" helyen éppen most menne a bevezetése ezerrel.

Szóval sok helyen nem nagyon van más lehetőség, ha a terület szabályozással érintett, akkor bármennyiért meg kell szerezni a szakembert, mert kötelező, másképp nincs termék.
Ilyen helyzetben annyit kér az expert, amennyit csak akar kb.

(nyilván sok igényes helyen eddig is költöttek a biztonságra, de a törvényi kötelezettség az már egy másik szint. Ott nem fér bele, hogy két éve betöltetlen a pozíció)

[ Szerkesztve ]

(#27766) Xero válasza goodboy007 (#27762) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez a GE. Ha talalnek jo Cloud architectet (Azure) 2M alatt mar boldog lennek. De nincs igy maradnak a contractorok.

Cloud security vonalon pedig a vilag minden penzet el lehet most kerni annyira nincs tudas.

(#27767) Xero válasza thefreeman (#27760) üzenetére


Xero
nagyúr

Villanyasz vonalat nem ismerem, de ha valoban +50% es 3 ev tapasztaltod van, akkor menj bele. 1-2 evig meg tuti nem dol ossze a kartyavar es a CV-ben jol mutat.

(#27768) Tapsi válasza thefreeman (#27760) üzenetére


Tapsi
addikt

+50%-ért MINDEN esetben váltani kell, ez nem kérdés. Persze itt is érvényes a csökkenő határhaszon elve, de ez a szint még messze van a tetőponttól.

(#27769) thefreeman válasza Tapsi (#27768) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Ezt a csökkenő határhaszon elvet kifejtenéd?

(#27770) D1Rect válasza thefreeman (#27769) üzenetére


D1Rect
félisten

Az első sörnek nagyon örülsz, a másodiknak kevésbé, a huszadik meg már nem is kell.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#27771) Jorus válasza D1Rect (#27770) üzenetére


Jorus
nagyúr

A huszonötödiknél meg már te fizetsz, csak ne kelljen meginni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27772) Benny89 válasza Benny89 (#25760) üzenetére


Benny89
csendes tag

Újabb update: Céges szinten volt korrekció a fizetésekben mindenkinél, a mértéke más és más, nekem az emelés után 860 000 körül jön ki a bruttóm.

(#27773) szomorubohoc


szomorubohoc
csendes tag

Interjuztam párat mostanaban, megoszanam milyen szamokat sikerult elerni (java dev, 4 év tapasztalat)
BetVictor: 1.3m
Hearsay: 1.2m
Accenture: 1.4m
Morgan: 1.4m
Zeiss: 1.2m
Volt meg ezenkivul par hely ahol vagy buktam az interjut vagy hiring freeze lett kozben.

[ Szerkesztve ]

(#27774) adrian14 válasza szomorubohoc (#27773) üzenetére


adrian14
tag

Én az Accenturenél jártam úgy, hogy megvolt már minden kör és a recruiter azt mondta, hogy hiring freeze van 1-2 hétig, utána tud adni ajánlatot. Majd elmentem nyaralni és elfelejtettük egymást. Pedig azaz interjúm sikerült a legjobban.

(#27775) voodoo98 válasza szomorubohoc (#27773) üzenetére


voodoo98
addikt

Ez igen! :K Konkrétan milyen java-s területen vagy?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#27776) fnatic válasza szomorubohoc (#27773) üzenetére


fnatic
tag

Durva, hogy tavaly 300Ft-os dollár/euró árfolyamnál is kb ilyen összegek mentek ennyi tapasztalattal.

(#27777) axioma


axioma
veterán

off
Van itt valaki aki esetleg tudja, hogy mit kerhet a munkaltato ahhoz, hogy szep-kartyara utalhasson kedvezmenyes adozassal? Van joga/kotelessege arra, hogy (fo"munkaidoskent, sztem nem is lehet masik munkaltatom) evente ujra es ujra irasban nyilatkoztasson, kitol kaptam/varhaton kapok mennyit azon az amugy messze max alatti (evente 50e) osszegen kivul, amit ok adnak? Valahol azt olvastam hogy a 450e-re eleve a munkavallalo kell vigyazzon, meg azt is hogy naptarara'nyosan adhatnak ugyis.
Kulfoldi munkaltato, de magyar ugyintezesre kijelolt szolgaltato viszi, nem valoszinutlen a tobb melo -> tobb szamlazhato tetel magyarazat sem... nem ez az egyetlen.
Elozo munkahelyeimen csak valami belso rendszerbe beirtam hogy mibol hova mennyit, es eleg volt, ebbol gyanitom hogy itt valami nem stimmel. Jogszabalyhely kene hogy mi nem a munkaltato felelossege, ha lehet (vagy nav altal irt barmi).

(#27778) Madwe válasza axioma (#27777) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tőlem eddig mindenhol kérték ezt a nyilatkozatot. Azt hogy jogos e, ő saruk e, megtehetik e, azt nem tudom. De kérték :)

(#27779) axioma válasza Madwe (#27778) üzenetére


axioma
veterán

Evente, szamlaszamostul, 0-s alairasaval? Es elhiszik bemondasra? Mert me'g a kilepo papirok kozott sincs ilyen... de akkor gyanus hogy igy van. Ettol me'g ertelmetlen.

(#27780) mobal válasza szomorubohoc (#27773) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Accenture-nál dolgoztam. Ezen most meglepődtem, nagyon nem fizetett jól.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#27781) konorti válasza szomorubohoc (#27773) üzenetére


konorti
csendes tag

Esetleg a benefiteket bonuszokat is le tudnad irni?

(#27782) D1Rect válasza mobal (#27780) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez mikor volt?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#27783) n00n válasza szomorubohoc (#27773) üzenetére


n00n
őstag

Azt szabad tudni, hogy te milyen szintre lövöd be magad és ezek milyen pozik? Medior vagy senior? Váltasz is végül, vagy csak kíváncsi vagy a számokra?

(#27784) section9 válasza axioma (#27777) üzenetére


section9
őstag

Nalunk az elso evben kellett kitolteni egy ilyen doksit, aztan utana csak elosztani, hogy melyik szamlara melyik honapban mennyit kerek. Kulfoldi ceg magyar leanyvallalata plusz kulon berszamfejto es kulon cafeteria ceg.

(#27785) axioma válasza section9 (#27784) üzenetére


axioma
veterán

Koszi. Na ez az, korabbi szinten multi de sajat berszamfejtosnel is ez volt. Mind1, kibirom, csak sztem pumpoljak a ceget meg idegesitik a kollegakat feleslegesen (papir csigaposta alairast varnak, szkennelve mar re'g naluk, utalva volt...).

(#27786) dkface válasza konorti (#27781) üzenetére


dkface
aktív tag

BetVictort és Hearsay-t nem ismerem.

Zeiss ha a volt ETEO-ról beszéltünk - ott csak alapbér van.
Morgan szerintem elég ismert azt nem írnám le.
Accenture közepes cafeteria, kb. egy havi bónusz, biztosítás.

(#27787) adrian14 válasza n00n (#27783) üzenetére


adrian14
tag

Habár nem engem kérdeztél, de én is most interjúztam (kb 2 hónapja) és hasonló ajánlatokat kaptam. 1.35M bruttót kapok most és medior java fejlesztő vagyok.
Plusz párom is fél éve váltott és ő is ugyanazokat kapta, mint a fenti kolléga (medior java pozira).

[ Szerkesztve ]

(#27788) Revolit válasza adrian14 (#27787) üzenetére


Revolit
senior tag

De akkor neked nem elorelepes fizuban. Ugy latszik Java medior teteje 1.4 korul van?
Egyebkent en bele szoktam szamolni mindent es havi "csomaggal" szamolok. Elso helyemet leszamitva mindig azert jelentos (20-50%) erteket tett hozza havi berhez.

(#27789) szomorubohoc válasza voodoo98 (#27775) üzenetére


szomorubohoc
csendes tag

java spring backend, kis aws, semmi extra

(#27790) szomorubohoc válasza mobal (#27780) üzenetére


szomorubohoc
csendes tag

ez az osszeg egy hoszabb negotiation után szuletett meg, teamlead szintre belove

(#27791) szomorubohoc válasza n00n (#27783) üzenetére


szomorubohoc
csendes tag

a pozi leirasok altalanos software engineerként voltak meghirdetve, tobb szintre kerestek általában, az interjútól függött nagyban hova lönek be. nekem igazabol a titulus egyaltalan nem volt mérvadó. accenturenal teamlead volt a szint megnevezése, tobbinél vagy senior sw engineer vagy csak szimplán sw engineer

(#27792) adrian14 válasza Revolit (#27788) üzenetére


adrian14
tag

De előrelépés, mert az új bérem írtam most le. Az előző cégnél 850k volt az offer, amivel ott akartak tartani. A leadeknek volt 1.2M bruttó.

[ Szerkesztve ]

(#27793) szomorubohoc válasza szomorubohoc (#27791) üzenetére


szomorubohoc
csendes tag

vegul nem valtottam, jelenlegi helyemtol kaptam counter offert

(#27794) mobal válasza szomorubohoc (#27790) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mondjunk részletében leirhatnad melyik milyen szint. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#27795) mobal válasza D1Rect (#27782) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2015

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#27796) voodoo98 válasza szomorubohoc (#27793) üzenetére


voodoo98
addikt

Azt lehet tudni, hogy megkaptad a 1.4-et? Vagy legalább 1.2-t?

Edit:
Magyarul elég jó volt a counter offer?
Mert nekem olyan counterofferem volt, ami 2/3-áig jutott csak az új ajánlatnak.
Tehát: +3 egységet ajánlott az új cég, de csak 2-t a régi.

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#27797) szomorubohoc válasza mobal (#27794) üzenetére


szomorubohoc
csendes tag

az offer letterekben ezek voltak a poziciok megnevezései
Hearsay: Software Engineer
Morgan: Associate
Accenture: Team Lead / Consultant
BV: Software Engineer
Zeiss: Szoftverfejlesztô (medior)

(#27798) szomorubohoc válasza voodoo98 (#27796) üzenetére


szomorubohoc
csendes tag

1.5ot kaptam

(#27799) voodoo98 válasza szomorubohoc (#27798) üzenetére


voodoo98
addikt

WOW! Grat! Korrekt a cégedtől!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#27800) Xero válasza szomorubohoc (#27798) üzenetére


Xero
nagyúr

Az korrekt grat. 1.4 ha nem is teljes csomag, leadnek vekonyka lenne. Lead java dev inkabb 2+.

#27796 voodoo98: Nagyon fugg attol mennyire nehez potolni. Anno mikor valtottam fel eve, ment elotte a kummantas, majd amikor betoltam a felmondast az ajanlat nelkul, egybol csorgott a nagyfonok es mar adta is volna meg ami az ajanlaton van +20% vakon. Egy ideig probaltak mast talalni, majd hirtelen inkabb ket pozit csinaltak belole. Tudtommal az egyik meg mindig betoltetlen es vadasszak. ;] :P

Mostani poziban szinten tudom, hogy lenne mozgasterem, de kivarom hogy reagaljanak valamit iden. Februar ota lefolyt nemi inflacio a Dunan. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.