Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#20551) mocsarid


mocsarid
csendes tag

A rohadékok, nemcsak jó munkaerők de még okosak is :DD
Egyébként ha némileg értenek a politikához és értik a gazdaságot ( mármint az itthonit ) akkor ugyan futják az árfolyamkockázatot, de egyértelműen a gyengülő pályát preferálja az MNB, tehát nagyobb eséllyel tettek jó lóra.

Mondjuk az kérdés,h a jelenlegi Ft szint az a következő 2 évben korrigál e, vagy gyakorlatileg elfelejthetjük a 330-as környéki árfolyamot. Mivel az alapkamat is a béka segge alatt van, mozgástér nincs, a gazd.politika ismert, itt is inkább azt látom, hogy innentől 350 környékén lehet számolgatni, aztán onnan tovább lefelé...

Amúgy köszi az infót, ezen elgondolkodom én is, mert szerintem lehetne EUR-ban kérni a dellát.

Dani

(#20552) VirsLee válasza mocsarid (#20551) üzenetére


VirsLee
őstag

Beszélj egy könyvelővel mielőtt kitalálod mennyit akarsz kérni.

(#20553) Tapsi válasza kmute90 (#20550) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért, mert a közvetítőcégnek is élnie kell valamiből. Ő téged 120-150 ezerért ad el.

(#20554) Lortech válasza Tapsi (#20553) üzenetére


Lortech
addikt

Így van, de azért nem mindegy, hogy 120-150 vagy 140-190, meg az se, hogy cég szerződik céggel, vagy senior jóskapista beszámlázna. Amíg egy jó senior devet megkapni alkalmazottként 1.3-1.5m körül, ami munkáltatói költségben juttatásokkal meg egyéb költségekkel mondjuk 2m, nem fognak tömegével 4milliót kifizetni értük a cégek havonta.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#20555) Tapsi válasza Lortech (#20554) üzenetére


Tapsi
addikt

Contractort jellemzően projektmunkára keresnek. Ott pedig ez a tarifa.

(#20556) bpx válasza mocsarid (#20544) üzenetére


bpx
őstag

Az írtakból és a nevedből feltételezem, hogy ismerjük egymást, ugyanott és ugyanabban a 4 fős csapatban dolgozunk, ahova majdnem egyszerre kerültünk, több, mint 2 éve, csak te employee-ként, én meg külsős contractorként - és ebből már te is tudod, hogy én ki vagyok.
Annyira azért nem speciális ez a terület, szerintem nem hardcore developer szint. Itthoni szinten kevés rá a lehetőség (infrastruktúra), és emiatt az igény is, így persze hogy kevesen csinálják.
Ettől még, amit emvy írt, reális. Az én napidíjam is abból a sávból lett meghatározva 2018-ban, azóta nem tudom hogy alakult.
Engem évente 2-3 alkalommal meg szoktak találni néha külföldről hasonló néhány hónapos pozíciókkal, ott úgy adnának többet, hogy pl. Frankfurtban (750 EUR) vagy Zürichben (800 CHF) kellene dolgozni, nem pedig Budapesten. Persze COVID óta lehet menne remote is, úgy azért már jó lenne.

Ha viszont nem akarsz idén egy Alfa Giulia-t venni a 159 helyett, akkor mégsem az vagy, akire gondoltam, és akkor a fentiekre sztornó :D

[ Szerkesztve ]

(#20557) OPiiPO válasza Lortech (#20554) üzenetére


OPiiPO
addikt

De igen, ha a speciális szaktudás a projectnek pont arra 3-6 hónapjára kell, akkor simán kimegy a 4milla, de bőven fölötte is akár. Ökölszabály szerint havonta minimum a dupláját kell kifizetni a mint a főállásúnak.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20558) mobal válasza tjsz (#20510) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tudok olyan céget ahol amikor lépítés volt / véget ért a projekt a munkvállalókat rúgták ki különböző indokokkal és nem a kontraktorokat.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20559) kmute90 válasza Tapsi (#20553) üzenetére


kmute90
újonc

köszi tisztában vagyok vele :D azért kérdezem, hogyan lehet kifogni hasonlo napidíjas projektet

(#20560) OPiiPO válasza mobal (#20558) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem tudok ilyenről, szerintem logikátlan is, egy cég életében teljesen más a főállásúak szerepe mint a contractoroké - pl. amikor beütött a Covid, akkor első körben ők repültek kb. mindenhonnan.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20561) Tapsi válasza kmute90 (#20559) üzenetére


Tapsi
addikt

Erről már beszéltünk itt pár hete. Szerintem nagyon nehéz közvetlenül a megrendelővel szerződni. Ügynökségen keresztül tudsz bekerülni, ott pedig minél jobb napidíjat kell kialkudni. De ez nyilván alacsonyabb lesz, mint amennyiért téged eladnak.

(#20562) Lortech válasza OPiiPO (#20557) üzenetére


Lortech
addikt

Neked is meg többieknek pár gondolat.
Persze, de egy senior dev az önmagában nem egy spec szaktudás. Ha SME az adott területen, és valódi kontraktor felállás annak minden kockázatával, kiszámíthatatlanságával, az lehet olyan, amiért rövidebb távon sokat fizetnek. Pl. fizettek értem (sajnos nem nekem) 25k EUR-t / hónap, és ez nem egy kirívó eset, de cég - cég között az más dimenzió.
Nekem az nem volt egyértelmű a kolléga beírásából, legalábbis amikor írtam a hsz-t, hogy ő rendes kontraktor vagy "kontraktor", aki alternatív módon veszi ki a fizetését egy adott ponttól, de igazából nem egy klasszikus kontraktor.
Utóbbiból van több szerintem a magyar piacon és ott még a Tapsi által említett intervallum is eléggé a teteje annak, ami egyszemélyes vállalkozásnál céggel szemben beszámlázva szóba jöhet.
Magyar piacon inkább az jellemző, főleg így covid idején, hogy bedobja a munkáltató az alkalmazottnak, hogy holnaptól inkább akkor számlázni kéne és nem a munkáltatói költség dupláját, hanem kb. a bruttó + áfát. :C :W De simán megtalálnak időről időre külföldről is olyan nevetséges napidíjakkal, hogy csak nézek, például 250-400 EUR Belgiumban (EU commission).

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#20563) Tapsi válasza Lortech (#20562) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért a 250 az olyan erősen anyád kategória. :D Mondjuk pár éve nekem is ajánlgattak Bécsben melót kevesebbért, mint amennyit BP-n kerestem. Pedig akkor még messze nem annyi volt a fizum, mint most. Szerintem bepróbálkoznak egy csomó embernél, előbb-utóbb úgyis találnak egy madarat.

(#20564) mobal válasza OPiiPO (#20560) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én tudok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20565) OPiiPO válasza mobal (#20564) üzenetére


OPiiPO
addikt

Lehet tudni mivel indokolták?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20566) kraftxld válasza OPiiPO (#20565) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet volt pár arc akiket amúgy is kifele állt a szekérrúdja, és a COVID jó alkalom volt arra, hogy kirugják őket :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20567) OPiiPO válasza kraftxld (#20566) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ok ezt értem, sok cégnél eljátszották hogy így könnyebb volt a megválni a gyengébbektől.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20568) mocsarid


mocsarid
csendes tag

Mindig kiderül, hogy kicsi a világ.
Igen, idén cél a Giulia kolléga :DD

Dani

(#20569) mocsarid válasza Lortech (#20562) üzenetére


mocsarid
csendes tag

Nem teljesen pontosan értem mire gondolsz de ha megfogalmazod a kérdésed akkor válaszolok, mert úgy érzem, hogy az nekem is segítség.
Mi az,h kontraktor de nem az de mégis? :DDD

Nekem az a terv,h egyéni vállalkozóként beszámlázok KATA-sként. ( bár az idei változások miatt ez még itt most nagy kérdőjel lesz )
Ahogy írták, én sem az ügyféllel állok kapcsolatban, tehát az én napidíjam felett természetes,h meg kell lennie a cég saját marzsának is.
Nekem első blikkre elég magasnak tűnik a 400-550EUR / nap. (persze ne legyen igazam)
Ez lenne az én napidíjam ami felett számláz még a cég közvetlenül az ügyfélnek?

Dani

(#20570) mobal válasza OPiiPO (#20565) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Csoportos leépítés.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20571) mobal válasza OPiiPO (#20567) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azért ezzel erősen vitatkoznék. Nem csak azért rúghatnaknak ki valakit mert gyengébb.

Most nem kell velem egyetérteni és nem akarok offenzív lenni de ez elég "magyar" és vagy "nagyképű" kijelentés, hogy rögtön ezért. (Ne vedd magadra, általánosságban írom ezt tapsztalom a szakmában sajnos!)

Viszont azt már magamon is érzékeltem, hogy olykor el tud menni az ember kedve a munkától pl. a következők miatt:

- Mindent megtesznek azért, hogy ellehetetlenítsék a munkát
- Hazudnak
- Inkompetens vezetőket kapsz (klasszik managerrel közlik ,hogy holnaptól PO - de amúgy köze sincs hozzá)
- Hülyeségekkel kell foglalkozni (pl.: kapsz egy kódot amit be kell helyezned valahova, de te átírod mert régi/szar/hülyeség majd pedig magyázod órákhosszat, hogy miért)
- Rád erőltetik a munkatempót / morált (én köszönöm de a napi 8 órával megelégszem, azt meg, hogy jóska pista mit tesz a szabadidejében leszarom)
- Pakolgatnak jobbra balra

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20572) ITmuki


ITmuki
csendes tag

Sziasztok!

Nem: Férfi
Kor: 31
Munkakör: Java fejlesztő - 7 év tapasztalat
Full távmunka - IT tekintetében kb. irreleváns megyeszékhely (ezért csak HO játszik)
Végzettség: BME Mérnökinfo BSc
Nyelvtudás: angol
Nettó fizetés: 560 HUF

Nem nagyon vagyok pótolható a cég számára, lévén hogy kisebb (de amúgy stabil) vállalkozásról van szó és az általam végzett dolgokra nem lenne ember. Elég kényelmes a mostani helyzetem, akár nyugdíjba is mehetnék innen, ellenben szakmailag jót tenne a változás és úgy érzem, hogy anyagailag le vagyok maradva. Talán már a COVID sem veszélyezteti már az IT vállalkozásokat és az újonnan felvett kollégákat.

Milyen bérekkel lehet mostanában számolni? Mennyire tartotok reálisnak mondjuk nettó 90k-s emelést kérni.

[ Szerkesztve ]

(#20573) tboy93 válasza ITmuki (#20572) üzenetére


tboy93
nagyúr

7 év releváns tapasztalattal a fővárosban simán br. 1-1.2M-t mondanék JAVA fejlesztőként..

(#20574) mobal válasza ITmuki (#20572) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az a 90k lehet nyugodtan 150-200 is! Persze ez Pest.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20575) ITmuki válasza mobal (#20574) üzenetére


ITmuki
csendes tag

Azt lehagytam, hogy amúgy budapesti a cég, 2 éve költöztünk vidékre.

(#20576) Nerd válasza ITmuki (#20575) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hasonlo tapasztalattal tobbet keresek nalad es en is full home officeban vagyok, illetve igy is maradhatnek orokre ha maradnek a cegnel.

Most kezdek interjuzni, 1.2-1.3 bruttokra mindenki rabolintott eddig, majd interjuk utan kiderul mennyit akarnak valojaban. mindenkinek mondtam, hogy ez ala nem tudok menni, es az a havonta ertendo osszeg, szoval az ilyen 12 honapos atlagban kijon ennyi, mert van bonusz es hasonloktol kimeljenek...

amugy eddig minden ceg covid utanra azt mondta, hogy max heti 3 nap home office lesz naluk, tehat csak reszben marad a home office :( bar ugye az ugyis csak 2022 :D

ps: ja bocs lemardt Budapest

[ Szerkesztve ]

(#20577) ITmuki válasza Nerd (#20576) üzenetére


ITmuki
csendes tag

Ez elég jól hangzik. A különféle trükközéseket én is kerülöm, mint x havonta jogdíj és egyéb megoldások. Volt benne részem és nem kérek belőle, sokkal jobb, hogy minden tiszta. Ami a bónuszt illeti, arról itt is volt szó. Mielőtt csatlakoztam, éveken keresztül megvolt az 1 havi plusz év végén, de mióta itt vagyok, azóta meg nincs. :N

(#20578) OPiiPO válasza mobal (#20571) üzenetére


OPiiPO
addikt

Amelyik cégekre rálátok, ott a gyengébbektől szabadultak meg. Nyilvánvalóan nem _csak_ ezért rúghatnak ki, de én ezt nem is állítottam szerencsére :D
A hsz második fele meg teljesen általános, plusz még ezernyi ok lehet amiért el megy a kedved a melótól, láthatólag most egy hullámvölgyben vagy. Én ilyenkor szoktam felállni és keresni egy friss projectet.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20579) mobal válasza OPiiPO (#20578) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Már megtörtént. Nem vagyok hullámvölgyben, az új sok tekintetben jobb, de nem tudom mit akarok. Hosszú távon remote dolgozi. Remélem így marad, ha nem mérlegelek és elgondolkodom a váltáson.

Inkább a csalódottság beszél belőlem. Az előző hellyel hosszú távra terveztem hát nem jött össze és váltottam.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20580) Resike válasza mocsarid (#20548) üzenetére


Resike
tag

A külföld pontosan mint jelent, nekem csak tengerentúlról van tapasztalatom.

(#20581) Sztenly válasza mobal (#20579) üzenetére


Sztenly
tag

Csatlakozom abszolút.
Bár nem IT, de 2éve már ott vagyok erre egy random balféket kaptunk managernek, aki semmihez sem ért és talkonly módban nyomja...stb
Nekikezdtem interjúzni meg jelentkezni, de most sajnos nagyon kevés jó elérhető pizi van viszonylag sok jelentkezővel. Nem a legjobb a szitu.

Én azt láttam régen h manager-t rúgnak ki inkább a teljesítmény elmaradásáért nem pedig a bedolgozó jómunkásembert.
Bár olyat is láttam, de ott személyi ellentét volt az új főnökkel.

(#20582) kmute90 válasza Tapsi (#20561) üzenetére


kmute90
újonc

de akkor milyen konstrukcióban beszéltek itt 4-500 eur napidíjakrol? csak szeretnék képbe kerülni, hogy mit kell tenni ilyen összegekhez. mo-ról kiszámlázni külföldi projektre, közvetítőcégeket hanyagolni, stb..? köszi az infót előre is

(#20583) bandus válasza kmute90 (#20582) üzenetére


bandus
veterán

én 400 eur-ért szerződtem közvetítőcégen keresztül, külföldre számlázva (uk a közvetítő, de a cég aki a projektet adja). de ez side projekt, itthoni főállás mellett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20584) kexksz válasza bandus (#20583) üzenetére


kexksz
addikt

Szabad tudni hol talaltal ilyen side giget?

(#20585) bandus válasza kexksz (#20584) üzenetére


bandus
veterán

linkedin. a közvetítő/fejvadász cég talált meg egy full-time pozival németországba, amit végül nem fogadtam el. de később a munkáltató cég megkeresett, hogy ilyen eseti kontraktor bedolgozások érdekelnek-e (a közvetítőcéget nem akarták megkerülni), havi 1-2 nap ha kell nekik a tudásom egyes projektekhez. az igazsághoz hozzátartozik, hogy eddig még nem volt rá szükségük :D csak egy keretszerződésünk van.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20586) szakika11


szakika11
csendes újonc

Sziasztok, vannak itt olyanok akiknel iden mar volt szo a cegnel fizetesemelesrol? Ha igen, hany %-os volt az emeles? Csak erdekelne hogy hogy allnak a dolgok ilyen teren a covid ota.
Nalunk meg nem volt semmi hir errol eddig, de altalaban az ev ezen szakaszaban kerul elo ez a dolog

(#20587) kraftxld válasza szakika11 (#20586) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pincér vagyok egy étteremben, a elmult 2 hónapban olyan jól dolgoztam, hogy a kért 40%-os emelés helyett a főnök inkább 50%-ot adott :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20588) dugo_ válasza szakika11 (#20586) üzenetére


dugo_
veterán

A helótáknak 0%, a vezetésnek új elektromos autó. :) :) :) Mondjuk jobb a helyzet, mint az ~5%-nyi év közben kirúgottnál.

(#20589) SnoopDoggOG válasza szakika11 (#20586) üzenetére


SnoopDoggOG
csendes újonc

Én idegenvezető vagyok és én is elég szép emelést kaptam a megnövekedett forgalom miatt. (+35%)

(#20590) kexksz válasza szakika11 (#20586) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem ez szektortol fugg, van ahol rekord profit jott ossze covid alatt, van amelyik meg a tulelesre jatszik.

(#20591) VágniValó válasza szakika11 (#20586) üzenetére


VágniValó
addikt

Mindenféle élc nélkül írom, hogy bár értem a kérdést, de az idei fizunövelés % önmagában értékelhetetlen és félrevezető tényező. Amit Te kérdezni akartál az az, hogy akik pl az elmúlt 2-3 évben bérfejlesztést kaptak írják meg az mennyi volt %-ban, és ahhoz képest az idei mennyi volt (és milyen szektorban dolgoznak).

Elnézést, hosszú évek elemzői munkája durva szörszálhasogást tud eredményezni.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#20592) bandus válasza bandus (#12565) üzenetére


bandus
veterán

úgy látszik két évente sikerül valamit előrelépni. a cég maradt, némileg több felelősséget veszek a nyakamba és a munka is több lesz, ez biztos. az emelés kb 10% volt, plusz a 4 kerék.

nem: ffi
kor: 32
munkakör: üzletfejlesztés és projektmunka
végzettség: műszaki felsőfokú (MSc)
munkatapasztalat: most már 8 év
nyelvtudás: angol folyékonyan
fizu: br 1000k + 13. havi, + 3-4 havi bónusz
egyéb: cafetéria (600k) és egészségbiztosítás, telefon, autó
hely: bp

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20593) mobal válasza bandus (#20592) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Cég? GG.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20594) emvy válasza bandus (#20592) üzenetére


emvy
nagyúr

Wp, remelem BMW M5 a szolgalati auto :D

while (!sleep) sheep++;

(#20595) GeeForGolf válasza szakika11 (#20586) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

egy hónapja, december végén volt az évértékelés nálunk, én kaptam, 13%-ot. jól ment a cégnek 2020-ban, várakozáson felül teljesítettünk (fintech). ahhoz képest, h kb 1 éve "csak egy rövid projekt erejéig" csatlakoztam hozzájuk, most úgy tűnik, lesz még meló egy darabig...meglátjuk.

(#20596) bandus válasza emvy (#20594) üzenetére


bandus
veterán

ettol azert nem kell tartani :D

mobal: koszi, a ceget megtartom magamnak :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20597) Madwe válasza bandus (#20596) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a tied a cég akkor nem valami acélos amit kiveszel belőle ;]

(#20598) Kobe


Kobe
veterán

A 'csuti dagadt napi agymenese nagyon tetszik.
Lassan mar az lesz kuriozum ha ebben az orszagban valaki SZJA t es jarulekot fizet

(#20599) Tapsi válasza Kobe (#20598) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem ez amúgy pont egy tök jó intézkedés. Fiatalon sokkal kevesebbet keresel, mint mondjuk 30 fölött, akkor kifejezetten jól jön ez a kis plusz. Államháztartási szempontból sincs túl nagy jelentősége, az egyéb adók és járulékok fontosabbak.

(#20600) emvy válasza Tapsi (#20599) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nyilvan arrol szol, hogy a Fidesz erositse a szavazobazist a fiatalok koreben, mert ott azert nem tul acelos. Meglatjuk, hogy mi fog tortenni, tippem szerint ezzel elsosorban az idosebbek fizetese fog majd (effektive) csokkenni, egyszeruen tul versenykepesek lesznek a fiatalok.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.