Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) GeneraL_XTX válasza N0S (#15049) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

remélem akkor a elsősegély vizsgák is :))

(#15052) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy meg szeretném venni Kotra Károly - Interaktív KRESZ könyvét , ebből a B kategóriásat és az A kategóriásat szintén.
Sajnos a saját oldalukon jelenleg a pandémiás helyzetre való tekintettel nem lehet rendelni. Honnan tudnám megvenni mind a 2 könyvből a legújabb kiadást?

Köszönöm.

Gergő

(#15053) Carasc0 válasza zeus_2k14 (#15052) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Én a Libri-ben vettem a könyvet + TESZT-et is.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15054) lillácska


lillácska
újonc

Helloka! :)
Én annak idején ezt a tesztet vettem meg. Ez tök jó volt, mert benne voltak a mozgóképes kérdések is, és ugyanazok a kérdések voltak, mint a vizsgán. Elsőre átmentem. Ha újra kéne kezdenem, én nem venném meg a tesztkönyvet, az e-learningben minden benne van és jobban tanulható, sokkal átláthatóbb szerintem.
https://kreszteszt.webjogsi.hu/
Friss infó még, hogy az EÜ vizsgákat egyelőre nem indítják el: http://voroskereszt.hu/hirek/a-nagy-kockazat-miatt-egyelore-nem-indulnak-ujra-a-jogositvanyhoz-szukseges-elsosegelyvizsgak/

(#15055) zeus_2k14 válasza Carasc0 (#15053) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Udv. És az a legujabb kiadás? Sajnos nem tudom, h ott milyenek vannak. Nekem mindegyikből a legujabb kellene.

(#15056) Carasc0 válasza zeus_2k14 (#15055) üzenetére


Carasc0
őstag

Persze a legújabb. A "B" kategóriás 2020-as kiadás. A TESZT könyv meg 2019. Én nagyon élvezem. Már a könyv felénél vagyok. Lassan megvan a KRESZ szabályok. De közben tolom a könyvet is. Alapos és tuti. De van aki az e-learningre esküszik. Lényeg hogy sikerüljön. :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15057) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziassztok!

Óbudai-szigeten szóltak a közteresek, hogy tilosban parkolok. Itt történt az eset. Bal oldalt parkoltam le (eléggé ki van kopva a fű, fel sem tűnt, hogy az a zöldterület része). Jófejek voltak, mert csak szóban figyelmeztettek, és azt is hozzátették, hogy legközelebb jobb oldalt álljak meg. Tudna valaki abban segíteni, hogy a bal és jobb oldalon lévő terület között mi a különbség? Ha bal oldalt zöldterület van, akkor sztem ez a jobb oldalra is igaz. Vagy más miatt kaptam az ejnye-bejnyét? Köszi!

(#15058) solena válasza Apollo17hu (#15057) üzenetére


solena
tag

Szia!

Végigkóvályogva a streetviewval, úgy néz ki, hogy figyelmen kívül hagytad a táblát, ami a buszmegálló előtt van pár méterrel (ha a kerítés mellett parkoltál). Mert oké, úgy néz ki, mintha utána az egy kereszteződés lenne, de jobb oldalt az alapvetően egy kapufeljárónak is tekinthető, nem út, utca akármi. Kicsit gumiszabály-jellege van, és tényleg nem egyértelmű, de a tábla ott van. A másik irányból meg nincs kitéve a tábla, azért lehet parkolni.

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#15059) Apollo17hu válasza solena (#15058) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Pont fordítva! Azt a táblát én is láttam, amit a buszmegálló előtt mutatsz, sőt, az is egy érdekes kérdés, hogy meddig hatályos. A közteresek szerint ott már biztosan nem, ahol én álltam meg. Ezért mondhatták azt, hogy a kerítés mellé álljak legközelebb. Én a túloldalon álltam, mert nagyon ki van kopva a növényzet, és nem tudom, mi alapján kellett volna felismernem, hogy az zöldterület - szemben a kerítés felőli néhány méter szélességű sávval - ami még jobban füvesített is.

(#15060) solena válasza Apollo17hu (#15059) üzenetére


solena
tag

Akkor maradnak a fejemben a kérdőjelek:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#15061) Carasc0 válasza Apollo17hu (#15057) üzenetére


Carasc0
őstag

A buszmegálló előtti megállni tilos táblát feloldja az útkereszteződés! Mivel nem látom, hogy az az út egyirányú lenne amin folytattad utad és ha abban az irányban álltál meg a bal oldalon ahogy a linkelt képet megnyitottam, akkor a menetiránnyal szemben álltál meg. De ez csak tipp. Ami zavar engem, hogy a képen látható egy várakozó jármű ami - ha az elméletem igaz - akkor szintén rossz helyen áll. Ez is tipp.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15062) Apollo17hu válasza Carasc0 (#15061) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nem egyirányú. Be lehet hajtani, de gyakorlatilag egy zsákutca, mert az út további része egy ponttól kezdve mindkét irányból behajtani tilos táblával le van zárva. Nem sokkal a képen parkoló jármű mögött van a tábla. Szóval kb. a tábláig szoktunk elmenni, majd ott leparkolunk. A közteresek szerint a kerítésnél, ahol a jármű is megállt, szabad parkolni, a túloldalon, ahol ki van kopva a fű, nem. De nekem mindkét oldal zöldterületnek tűnik, táblák pedig ezen a szakaszon nem szabályozzák a megállást/várakozást.

(#15063) jerry311 válasza Apollo17hu (#15062) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyrészt nem parkolhatsz a zőődre, másrészt nem parkolhatsz az útra sem, mert nem marad elég hely melletted, hogy az úton kerüljenek ki.
Tehát sehogy sem szabályos ott a várakozás.

(#15064) Carasc0 válasza jerry311 (#15063) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem parkolhatsz zöldre? 140 oldalon keresztül én ilyen szabállyal nem találkoztam. Vagy Kotra úr kihagyta.... Hogy szól az erre vonatkozó várakozási szabály pontosan?

2 irányú út esetén ha a másik oldalon meglehet állni, akkor 5,5 méter kell. Az nincs meg sztem sem. Ez is egy szempont lehet.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15065) Carasc0 válasza Carasc0 (#15064) üzenetére


Carasc0
őstag

Vagy erre gondolsz:
2 irányú út esetén: az úttest jobb szélén (szélétől 30 cm távon belül), vele párhuzamosan, egy sorba. Ebben benne van hogy az úttesten kell megállni. Lakott területen kívül, meg az úttesten kívüli részen (kivéve ha járhatatlan vagy olyan akadály van ami miatt a megállás lehetetlen)..

Sorok között ott van lehet hogy no zőőd... de külön leírva én nem olvastam sehol... Helyreigazítást kérek!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15066) jerry311 válasza Carasc0 (#15065) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#15067) Carasc0 válasza jerry311 (#15066) üzenetére


Carasc0
őstag

Értem! Teljesen jól gondoltam, hogy a KRESZ-ben leírt szabályok mögött - sorai között a logika mentén - kell keresni a megoldást. Így jogos. :K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15068) jerry311 válasza Carasc0 (#15067) üzenetére


jerry311
nagyúr

A KRESZ már csak ilyen. Ha 1 valamit megtilt, akkor minden mást szabad. Vagy ha 1 valamit enged, akkor minden mást tilos. Ritka amikor egyik szabályból következik a másik, mint pl. ha balra kanyarodni tilos, akkor megfordulni is, ami ugye egy "meghosszabíbtott" balkanyar lenne.

(#15069) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Azért hihetetlen, hogy már mindenki újra vezet, vizsgázik, már budapesten is feloldották a tilalmat, a vöröskereszt meg még mindig b@szakszik az elsősegély vizsgákkal :((( :((( :((( Nagyon nagyon kivagyok, már csak az kéne és kb szarnak rá :(

(#15070) jerry311 válasza GeneraL_XTX (#15069) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ebből látszik, hogy a Vöröskeresztnél sokkal inkább szakmai döntést hoztak, mint gazdaságit vagy politikait.

(#15071) Gyula84 válasza jerry311 (#15070) üzenetére


Gyula84
veterán

ők nem abból a vizsgákból élnek gondolom, így azért könnyebb egy ilyen döntést hozni

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#15072) GeneraL_XTX válasza jerry311 (#15070) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

szerintem meg csak szarnak rá nagy ívben, és arra képtelenek, hogy kialakítsanak egy viszonylag biztonságos vizsgáztatási módszert (nem 600 embert behívni egyszerre pl ) :U

(#15073) jerry311 válasza GeneraL_XTX (#15072) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyilván rosszindulatot feltételezni a legegyszerűbb.

(#15074) GeneraL_XTX válasza jerry311 (#15073) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ennyit erről :U Csak akarni kéne, nem telibekakilni az egészet... :W

(#15075) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

hoppá

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15076) Gyula84 válasza GeneraL_XTX (#15075) üzenetére


Gyula84
veterán

az igen :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#15077) GeneraL_XTX válasza Gyula84 (#15076) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

csak épp időpont nincs a kormányablakba, hetekre előre...zseniális, megintcsak :W :W

(#15078) Gyula84 válasza GeneraL_XTX (#15077) üzenetére


Gyula84
veterán

akkor úgy nem sokat ér

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#15079) eami válasza GeneraL_XTX (#15077) üzenetére


eami
addikt

el kell menni időpont nélkül.

(#15080) GeneraL_XTX válasza eami (#15079) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Most voltam. Időpont nélkül be se engednek :(

(#15081) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Amúgy megint csak azt kell mondanom, teljes logikátlanság jellemzi ezt az egész jogsi dolgot, ahogy ezt itthon lekezelték... :U

Én valszeg az utolsók egyikeként tettem sikeres forgalmi vizsgát március 10.-én, mert utána pár napra beszüntették azokat is. Utána hívtam is a vöröskeresztet ugye eu vizsgaidőpontért, de már nem adtak, és közölték hogy átmenetileg szünetel.

Azóta várok és várok, már kocsit is vettem amit csak simogathatok kb. Erre mikor bejelentik, hogy júni2-től újraiundulnak utolsók között az elsősegély vizsgák is, erre bejelnti a kormány hogy mai hatállyal nem kell a jogsi kiállításához az eu...... na kérdem én akkor ez előző 2 hónapban ezt mi a pitsáért nem lehetett meglépni? Miért most, amikor kb már tök mind1? :U

Aki hasonló helyzetben van: most kb lehetetlen normális időintervallumon belül időpontot foglalni kormányablakba ahogy nézem sok helyen főleg budapesten 3-4 hetes a várakozási idő, de volt ahol júliusban lesz szabad időpont. Ma rengeteget nézegettem ügyfélkapun, néztem "vidékieket" is (pl gödöllő és környéke) hasonló a helyzet.

Titkos tipp lehet a belváros, nekem az andrássy útiban sikerült foglalnom 06.05-re és arra a hétre még volt szabad időpont úgyhogy hajrá akinek kell :)

[ Szerkesztve ]

(#15082) eami válasza GeneraL_XTX (#15080) üzenetére


eami
addikt

oh :( hát az úgy tényleg gáz :(

(#15083) David891 válasza GeneraL_XTX (#15081) üzenetére


David891
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15084) Trebron09 válasza GeneraL_XTX (#15075) üzenetére


Trebron09
őstag

Most ezt nem értem.. nem kell hozzá az elsősegély vizsga vagy maga a papír nem kell amit adnak kiadáskor ( valahol eddig se kellett)?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#15085) GeneraL_XTX válasza Trebron09 (#15084) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hát ez jó kérdés :DDD

(#15086) David891 válasza Trebron09 (#15084) üzenetére


David891
csendes tag

Mivel a papír kártyát amit elsősegély vizsgán egyből megkapsz (nállunk így volt februárba ).Ebből én arra gondolok maga a tanfolyam/vizsgától tekintenek el.

(#15087) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Kedden vezetek újra, több mint két hónap kihagyással biztos kellemes lesz, tuti sok minden "kopott" amíg nem vezethettem.

(#15088) LendvaiFeri1 válasza Sanyaaa26 (#15087) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Én kb. 4 hónapot hagytam ki, annyira nem volt vészes. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#15089) Carasc0


Carasc0
őstag

Na úgy érzem a KRESZT tudom! Ez kb azt jelenti hogy 1500 kérdésből kb 20 hibám volt ami sztem fütyi. No de! A könyv másik fele ugyanannyi mennyiségű tananyag vacak 200 kérdésre!
Hogy pontos legyek:
- 1500 kérdés 140 oldalból (KRESZ)
és
- 200 kérdés 115 oldalból (Vez elm. + műszaki)

Na kérem szépen érezhető hogy az unfair dolog. Én erre nem vagyok hajlandó így adódik a kérdés:

- Ha bebiflázom azt a 200 kérdést a Kotra teszt könyvből az elég a vizsgához? :F

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15090) Carasc0 válasza GeneraL_XTX (#15081) üzenetére


Carasc0
őstag

Az a vészhelyzet vajon meddig tart? Erre tipp?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15091) Carasc0 válasza Carasc0 (#15090) üzenetére


Carasc0
őstag

És ez akkor is vonatkozik rám, ha mondjuk hétfőn én beiratkozom és elkezdem a tanfolyamot? Tehát akinek folyamatban van a jogsi szerzési folyamat és időközben vége a vészhelyzetnek azoktól sem kérik már az Elsős. vizsgát?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15092) eami válasza Carasc0 (#15089) üzenetére


eami
addikt

nem értem a logikádat... pont hogy örülnöd kellene, hogy majdnem ugyanannyi anyagra 7.5x kevesebb kérdés jut....

(#15093) Carasc0 válasza eami (#15092) üzenetére


Carasc0
őstag

Értem, hogy örülnöm kellene annak hogy igen 2 fejezetből már nem tesznek el annyi kérdést. Ezt a részét értem. De ha arányosan nézem akkor a 2 fejezetnek nem 115 oldalnak kéne lennie, hanem csak 50-nek. Ha már logika.

Bár a kérdésemre választ ezzel nem kaptam.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15094) David891 válasza Carasc0 (#15091) üzenetére


David891
csendes tag

Szerintem csak arra vonatkozik akinek minden más megvan kresz forgalom.

(#15095) eami válasza Carasc0 (#15093) üzenetére


eami
addikt

vagy a másiknak kellene kevesebbnek lenni. amúgy meg tanuld meg és kész.

(#15096) Carasc0 válasza eami (#15095) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem probléma! :R Nekem semmiség. Csak jó lett volna időt spórolni, de rendben ráérek.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15097) nitro16 válasza GeneraL_XTX (#15081) üzenetére


nitro16
senior tag

A legszomorúbb az egészben az, hogy így oda merík adni a jogosítványt, nonszensz amit megengednek maguknak már...(nem kell a eü vizsga, érettséginél szóbeli, egyetemen akinek csak a nyelvvizsga nincs meg kiadják anélkül a diplomát stb.) szánalmas ami itt megy.

Ha meg véletlen oda kerül egy ilyen személy egy komolyabb balesetbe mint bármilyen résztvevő a helyszínen majd néz mint hal a szatyorban, hogy most mit csináljon. :N :(((

Carasc0: Nagyon túlgörcsölöd már ezt az egészet.... már az elején online kurzus-t kellet volna és nyomatni a hozzá tartozó tesztet és 1,5 hét alatt megvan az a tudásod ami kell. Te meg itt hónapokat tanulsz rá nem? Rengeteg a többlet információ ami úgy is csak egy ideig fog rögzülni, utána úgy is elfelejted.

Az ilyen okoskák akik meg azt mondják tanulj meg mindent, kb lapról-lapra azoknak a szája nagy csak, bíztos vagyok benne, hogy a nagy részére már nem is emlékeznek.

(#15098) Okean válasza nitro16 (#15097) üzenetére


Okean
tag

Szerintem boven eleg lenne a tanfolyamon valo reszvetel. Teljesen feleslegesen szivatnak a vizsgaval.

(#15099) sugarforce válasza nitro16 (#15097) üzenetére


sugarforce
őstag

Egy eles helyzetnel a lelekjelenlet sokkal fontosabb, hiába van tudasod es tudod papiron mit kellene csinalnod, ha fosol odamenni, sokkban vagy, kitorolheted a tudással a feneked, a vegeredmeny az, hogy nem csinálsz semmit. A mentosok tapasztalata is az, hogy sokszor az odasietok inkabb rontanak a helyzeten, nehezitik a mentosok dolgat.

Off: a diploma. Miert faj az, hogy nyelvvizsga nelkul odaadjak a diplomakat? Kicsit melyebben belegondolva, mitol lesz joskapista epitesznek kevesebbet ero szaktudasa egy spanyol nyelvvizsga hianyatol?
Persze ez egy angol tanar ne akarjon angol nyelvvizsga nelkul oktatni, de a legtobb esetben a nyelvvizsga megletenek semmi koze a szakmai tudashoz. Es nem, nincs / nem volt beragadt diplomam.

[ Szerkesztve ]

(#15100) Apollo17hu válasza sugarforce (#15099) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Minden képzésen vannak tölteléktárgyak, amiknek semmi hasznuk a munka világában. Mégis mindenkinek teljesíteni kell ezeket. Az, hogy a nyelvvizsa-követelményt eltörölték olyan, mintha egyesek a tölteléktárgyak alól felmentést kaptak volna. Sőt, van, aki annyira szív ezekkel a tárgyakkal, hogy félévet/évet csúszik.

Aki telibeszarta a nyelvvizsgát, az pont olyan, mint az a devizahiteles, akit állambácsi közpénzen megmentett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.