Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) Cray Tyler válasza 8th (#15350) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Őszintén remélem, hogy én azt már nem kell megtapasztaljam. Ha 4-5 bukással számolok, akkor is szeretnék már áprilisra végezni a gyakorlati résszel.

(#15352) szpeti40 válasza Cray Tyler (#15349) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem majdnem 1 év kellett ahhoz, hogy a kötelező 30 órát le tudjam vezetni. :W
A 25. óra után mondta, hogy na akkor elkezdünk feladatokat is csinálni ._. , meg is kérdeztem, hogy akkor eddig mit csináltunk és miért vártunk eddig, kb csak előre mentünk...
Katasztrófa.
Október 1.-én voltam vizsgázni, azóta semmi, talán január elején el tudok menni vizsgázni.

"keressen egy nagyon kedves és autóval rendelkező családtagot, aki hajlandó az életéből hosszú órákat arra szánni, hogy hagy gyakorolni."

Hát ha lenne se nagyon érnék vele semmit, mivel az utcákon való közlekedést nem tudom gyakorolni, én egy kis összevissza egyirányú utcán buktam meg, ahol nem is voltunk az oktatóval egyszer sem, tudom nem a vizsgaútvonalra kapom a jogsit, de azért azokat csak be kéne már járni, elvileg azért kapja a rengeteg pénzt, hogy megkapjam a tudást a sikeres vizsgához.

Én már 40 óra körül járok, de ezt is soknak tartom, feleslegesen elkocsikázunk egy csomót, nem a menéssel van gondom, hanem, hogy nem tanított meg parkolni, kis utcákban eligazodni, másik oktatónál több mint FÉL évvel korábban jutott vizsgához, pedig együtt iratkoztunk be. :W

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15353) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Büntetőpont csökkentő továbbképzésre bárhol lehet jelentkezni, ahol vezetést oktatnak, vagy ez valami speciálisabb dolog? Illetve miből áll ez, van a végén elméleti és gyakorlati vizsga is?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15354) Manitou válasza szpeti40 (#15347) üzenetére


Manitou
addikt

Melyik autósiskola? Már biztos régen oktatót váltottam volna. Engem nagyon fel tudnak cseszni az ilyen felesleges, indokolatlan időhúzások. Gondolom neked sem az volt az eredeti terved, hogy lassan 1,5 év után még most se legyen jogsid.

(#15355) szpeti40 válasza Manitou (#15354) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem...
Hidd el nekem is a tököm tele van már velük.
Főleg hogy a mostani helyen ahol dolgozok, tudtam volna egy kis gyakorlatot is szerezni :W
motorsuli p@bar, debrecenben.
Sajnos nemtudom mennyire macerás átmenni, tudom hogy van olyan autós suli, ahol pénzt kérnek azért, hogy átvegyenek.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15356) queens


queens
csendes tag

Sziasztok!

B jogsihoz tudnátok ajánlani oktatót a 14. kerületben?
Egy nő ismerősnek kéne, tudja kezelni a járművet nagyjából, de a rutinja még nincsen meg, főleg forgalomban.
Az arrogáns és/vagy lehúzó "oktatók" kiesnek a szórásból természetesen :)

Márciustól lenne aktuális, addig tájékozódunk.
Privát is jöhet, ha valaki mostanában járt jó oktatónál.

Köszi előre is

(#15357) jagofett válasza queens (#15356) üzenetére


jagofett
tag

Szia!

https://csucsplusz.hu/ iskolát / Varga Gézát ajánlom, én nála csináltam a jogsim, nagyon rendes, most alapított saját iskolát a feleségével.

Remélem tudtam segíteni.
Sok sikert!

(#15358) Marci112233 válasza Marci112233 (#15337) üzenetére


Marci112233
őstag

Nos lejárt a jogsi, és már folyamatban a hosszabbítás, de kérdésem akadt.

Röviden jogsim T-ből 2009-től van majd 2012-ben szereztem meg a B-t. 2012-ben 10 évre kaptam meg ami most járt le. Viszont 2013-ban kiderült, egyfajta epilepszia betegségem van, így azóta rendszeresen gyógyszert szedek rá. Emiatt kérnem kellett először szakorvosi papírt is, amibe a szakorvos be is írta, hogy mivel 2013 óta nem volt rosszullétem, a hosszabbítást engedélyezi, viszont időtartamot nem írt rá. Mivel a háziorvos ezt kereste, de nem találta, csak 1 évre írta meg a papírt. Így 1 év múlva megint le fog járni a jogsim.
Kérdésem az hogy jogos az 1 év? Mert ugye a gyógyszer szedés mellett 9 véve már van jogsim, erről tudott a szakorvos is, de semmi korlátozást nem vezettek rá a jogsimra, viszont akkor most miért szivat a háziorvosom?

Másik, hónapokkal előbb mint lejárna a jogsim, mehetek újra hosszabbítani? Azért kérdezem, mert ugye most 2023 február elején fog lejárni újra a jogsim. De 2022 októberében lesz az éves kontroll a szakorvossal. Akkor kérhetem is rögtön tőle a szakorvosi papírt, amire ráírja hogy hosszabb időre kaphatom meg a jogsit, és mehetek is vele a háziorvoshoz, hogy hosszabbítsa meg, vagy ki kell várnom majd a 23 februári időt?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#15359) jerry311 válasza Marci112233 (#15358) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ööööööööö, én azt mondom, hogy érdemes erre rákölteni egy kis pénzt és megbeszélni egy közlekedési és/vagy munkaegészségügyi szakjogásszal, vagy céggel (DAS például), esetleg írni a Totalcar autójogász részére. Kétlem, hogy itt a fórumon erre választ kapsz, túl speciális. Egy egyszeri 10-20k HUF-os konzultációs díj még mindig jobb lehet mint évente új jogsit fizetni.

(#15360) Marci112233 válasza jerry311 (#15359) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ!

Egyenlőre marad ahogy van és 1 év múlva újra hosszabbítom, de rápróbálok a szakorvosnál, hogy hátha ráírja hogy megkaphatom 10 évre is. Most is azt kereste a háziorvos hogy mennyi időre adhatja meg, mert időt nem írt rá most a szakorvos, így szerintem ha rá lett volna írva a 10 év akkor most is megadta volna a háziorvos, de ha 10 nem is de legalább 5 évre remélem engedni fogják majd.

Az viszont biztos, ha nem feledem el, akkor jelentkezek majd, hogy mi lesz 1 év múlva belőle.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#15361) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Ennél a pontnál kinek van elsőbbsége?
A parkolóból jobbról kijövő autósnak, vagy pl. nekem aki egyenesen haladna ezen az úton?
Egy tippem lenne, de már hallottam mindenféle változatot...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15362) jerry311 válasza pvt.peter (#15361) üzenetére


jerry311
nagyúr

24. § (1) Az úttest széléről elinduló, a várakozó helyről az úttestre ráhajtó, az út más részéről vagy útnak nem minősülő területről az úttestre ráhajtó jármű vezetőjének, az úttesten haladó járművek és gyalogosok részére elsőbbséget kell adni.

Gyakorlatilag a járdáról fordul az útra az autós.

(#15363) pvt.peter válasza jerry311 (#15362) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
Tehát nekem van elsőbbségem.
Valószínűleg a végeredményen nem befolyásol semmit se, de itt nem egészen a járdáról fordul az útra, ugyanis a parkolóból hajt ki a járdán keresztül (bár ezt lehet, hogy csak az én tudatlanságom miatt veszem különbségnek :D )

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15364) jerry311 válasza pvt.peter (#15363) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nincs parkoló tábla, és alapvetően balesetmentesebb, ha a parkolóból kivezető utat jobbkezesként kezeled, hacsak nincs egyértelműen meghatározva, hogy melyik út az alsóbb- és felsőbbrendű.

(#15365) pvt.peter válasza jerry311 (#15364) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem.
Ha lenne parkoló tábla, akkor sem jelenteni sok mindent ebben az esetben, nem?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15366) jerry311 válasza pvt.peter (#15365) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha lenne parkoló tábla, az nem változtatna, mert már most is elsőbbsége van az úttesten haladóknak.

(#15367) pvt.peter válasza jerry311 (#15366) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ertem, koszi a valaszt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15368) queens válasza jerry311 (#15362) üzenetére


queens
csendes tag

nagyon sok úton van járda párhuzamosan, mint itt a képen.
vagy azoknál tábla egyértelműsíti a helyzetet?

nézem ezt a Csurgó utcát, sok helyen egyenrangú

itt is parkoló , de azért ezt útnak mondanám (lehet meg is buknék, ha elsőbbséget adnék a kijövőnek?)

:)

[ Szerkesztve ]

(#15369) pvt.peter válasza queens (#15368) üzenetére


pvt.peter
őstag

A korábbiak szerint az nem út, elméletileg nem a kihajtónak lesz elsőbbsége.
Ez viszont már út.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15370) queens válasza pvt.peter (#15369) üzenetére


queens
csendes tag

igen, az út, amit linkeltél, de ahogy végigmegyek rajta, inkább parkolóként funkcionál :)

(amit linkeltem, vagy a kollega előtte, az azért nem út, mert van rajta egy fekvőrendőrszerű valami? (nem járda, nincs vele egybebetonozva, vagy aszfaltozva, nem tudom mi rá a jó szó)

[ Szerkesztve ]

(#15371) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ma nekem tolattak parkolóban vonóhoroggal, egy másik rá egy órára lekurvaanyázott, teljesen kikelve magából (nem volt helyzet, 3 méter köztünk és 20-al mentünk), majd M1-M7 kivezetőn feljött a "tolós" emelkedős, 130-as szakasz elején a pályára oldalról egy SUV, aki vagy telefonozott, vagy be volt b*va, de lassan csúszott át belsőbe (én külsőben), az ott lévő fehér autót majdnem nekiszorította a középső elválasztó betonsornak (az meg szerencsétlen satu), emberünk ki vissza külsőbe egy éles mozdulattal, csak úgy borult a kaszni, aztán 4-5 mp egyenes után megint lassú tendálás be a belsőbe, következő villog rá, semmi, semmi, már a SUV közepén megy át a szaggatott sávelválasztó, majd kihúzza éles mozdulattal... és ahogy én M0 fele megyek ki, látom, hogy ők mennek tovább, és megint tart lassan kényelmesen a belső fele ... MI VAN MA AZ UTAKON ?????

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#15372) jerry311 válasza Dißnäëß (#15371) üzenetére


jerry311
nagyúr

BAU
Jó a buli, csak sok a köcsög. :DDD
Amúgy meg, mit vársz? 12 éve tolja a kormány a gyűlölet kampányt, mindenki utál mindenkit is, mindenért is.

(#15373) Dißnäëß válasza jerry311 (#15372) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De hogy ENNYIRE ?? Milyen lelkivilága van egy ilyennek ? És akkor a többinek ?

Baszki milyen alap szinten lehetett, amikor lehúzta nekem az ablakot és torkaszakadtából anyázni kezdett ? Mert azért úgy alapjáraton ilyen nem jön ki az emberből. Vagy igen ? :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#15374) jerry311 válasza Dißnäëß (#15373) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát, látod. :(
Bár azért valószínű, hogy ez egy kiemelkedően bunkó példány volt.

(#15375) janos666 válasza janos666 (#15353) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ott kellett jelentkezni, ahol sima jogsira, és nagyon laza volt az oktatás, csak végig kellett ülni 2db 6 órás előadást (de mivel nem tartottuk meg a szüneteket, így rövidebb volt), vizsga nélkül, kevés interakcióval.
Nem a KRESZ-t vettük újra, hanem pár rendhagyó példa kitárgyalásával próbálták tágítani az általános vezetési szemléletünket.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15376) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Újpesten tudtok ajánlani "jó" autós iskolát? Egyik haverom dunakeszin kezdte de az oktatás itt volt IV, XIII kerület. Viszont az a suli alapból 370k míg az újpestiek 270k :Y

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#15377) aximcore


aximcore
csendes tag

Sziasztok!

EÜ vizsgára fogok menni jövőhéten, a 1117 Budapest, Erőmű utcába. Valaki letudja írni mik a tapasztalatok egy ilyen vizsgán? Mik a tényleges elvárások, stb ? :R
Én az e-titánon kaptam plusz ilyen képzést, azt pörgettem, nem tudom elég-e. ( nem ilyen tétel szerű, hanem interaktívabb, videós )

[ Szerkesztve ]

(#15378) LendvaiFeri1 válasza aximcore (#15377) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Szia!

Én kb. három éve csináltam Miskolcon. Egy szobába kellett bemenni, egyszerre négyen voltunk bent, plusz két vizsgáztató. Az újraélesztést mindenkinek be kellett mutatni, plusz volt egy random plusz kérdés.

A kérdés nem volt vészes, az újraélesztésnél vert a víz, hogy el ne rontsak valamit, erre szólt a vizsgáztató, hogy haladjak már. Kb. ennyire volt komoly az egész. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#15379) tranceplanet válasza aximcore (#15377) üzenetére


tranceplanet
addikt

Tudjál szabályosan újraéleszteni, a stabil oldalfekvés a másik, amit kérnek gyakorlatban bemutatni. Szóbeli kérdéshez hozzá tudsz szólni rendben leszel. A gyakorlati feladat a lényeges.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#15380) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

sziasztok! bp.-n, de leginkabb a III-XIII-IV. kerulet magassagaban tudtok mondani olyan helyet, ahol
- emelkedorol indulast
- mindenfele parkolast
lehet gyakorolni nyugisan? tehat ne legyen forgalom. koszi!

(#15381) jerry311 válasza Apollo17hu (#15380) üzenetére


jerry311
nagyúr

3 aránylag üres parkoló, főleg napközben, amikor dolgoznak az emberek.

Egy minimális forgalmú (kb. csak a horgásztóra menő emberek használják) emelkedő, és ők sem száguldoznak.

(#15382) Apollo17hu válasza jerry311 (#15381) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Koszonom! Ha minden jol megy, jovo heten ki is probalom oket.

(#15383) aximcore válasza tranceplanet (#15379) üzenetére


aximcore
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Hogy csepegtessek vissza információt: a gyakorlatokat kötelezően jól kell tudni, utána tétel húzás, nekem következő volt:- (A) autóval átmentek mind a két lábán (combtörés) mit csinálsz, - (B) nyomókötés bemutatása. Tételről tudni kellett beszélni, ha valami véletlen rosszul mondasz, akkor vissza kérdeztek/segítettek.

Ha lehet ajánlással élni, akkor a volt gyakorlati oktatómat ajánlanám.
Jó hangulatú óráin, megbízható tudást sikerült átadnia. Ha kellett részleteiben elmagyarázott bármit, és végtelen türelme van.
Népliget utáni OMV kúttól indultak az órák, egy Kia Vengán.
Bátran keresheted akkor is ha még nem jelentkeztél egy iskolába se, 20 ötszáztizenhat 5527 Darázsi Károly. Nyugodtan hivatkozz rám, Tóth Máté.

[ Szerkesztve ]

(#15384) perempe


perempe
addikt

van autósiskolás csatorna? a YouTube-on a DNG jobbkormányos, nem tudok vele azonosulni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15385) HoaryFox válasza perempe (#15384) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mire gondolsz pontosan? Pető Attila "Kreszprofesszor"-nak volt 1-2 sorozata egy egész gyakorlati oktatásról.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15386) perempe válasza HoaryFox (#15385) üzenetére


perempe
addikt

Népszerű külföldi csatorna érdekelne.

Csak szórakozásból nézném, már 10+ éve lehet jogsim.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15387) anonim80


anonim80
csendes tag

Sziasztok. Nyár òta van jogsim, nem vezetek minden nap, nekem ehez hangulat kell... Lehet szőke kérdés, zsìr új akksi mellett mennyi időközönként célszerű elindìtani a kocsit, és gurulni egyet vele, hogy megússzam a bikázást ?:) Köszi

[ Szerkesztve ]

-spicc-

(#15388) anonim80 válasza perempe (#15384) üzenetére


anonim80
csendes tag

Hidi Gábor videòi elég jòk :)

-spicc-

(#15389) jerry311 válasza anonim80 (#15387) üzenetére


jerry311
nagyúr

En probalom tartani a heti 1-et, ami altalaban ossze is jon, mert autoval megyek bevasarolni. Telen 2, nyaron 3 het utan mar problemas lehet nalam az indulas (GPS tracker szivja rendesen). Viszont ha beinditod, akkor menj is vele 25-30 percet, kulonben csak rontasz a helyzeten.

(#15390) anonim80 válasza jerry311 (#15389) üzenetére


anonim80
csendes tag

köszi szépen,igyekszem :) téli gumi is fent van két napja, úgyhogy ... :))

-spicc-

(#15391) 8th válasza Cray Tyler (#15351) üzenetére


8th
addikt

Mi a helyzet? Megvan már? Páromnak beiratkozástól számítva tizenhárom hónapig tartott mire zsebébe került a plasztik kártya úgy, hogy ment vezetni amikor csak lehetett, ha valaki lemondta ő beugrott a helyére. Az elmélet és a gyakorlat (+8 órát vett) is ment neki elsőre. Összeszámolgattuk és 347ezer forint lett a végösszeg (vidéki kisvárosban), ebben minden benne van. (eü., elmélet, gyakorlat, az órák, a tanpálya használati díj). Beszarás, hogy mennyire lassan ment. Ez a köcsög covid és az oktató hiány baromira megakasztja a dolgokat. Én anno nyár elején iratkoztam be és ősszel le is vizsgáztam úgy, hogy több alkalommal is lemondtam a vezetést mert vagy nyaralás volt vagy épp kedvem nem volt vezetni menni. Amúgy a heti háromszori alkalom az teljesen normális volt akkortájt. Most meg, á... vicc az egész.

anonim80: Vegyél egy okos töltőt. Szinten tartáshoz az ötezer forintos lidlis is bőven elég nem kell annál komolyabb és dugd rá hetente néhány órára. Vagy ha ez nem járható út (utcán parkolsz stb) akkor heti 1x menj vele egy tíz perces kört közepes fordulatszámon a lehető legkevesebb elektromos fogyasztót használva. Ha rendben teszi a dolgát a generátorod akkor simán visszatölti ennyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#15392) anonim80 válasza 8th (#15391) üzenetére


anonim80
csendes tag

szia, köszi a választ.
iMars J06-om már van, kuponakciòban szereztem egy bizonyos oldalròl...😇
elég erős a dög, ezzel egyedül is elboldogulnék ha úgy van... Amiket ìrsz, olcsòbb fajták, olyanok is vannak, Édesapámé voltak, ő már sajnos nincs..az autò utcán tárolt, ezért is inkább a zsebbika.. meg hát viszonylag forgalmas utcában lakom, ezért sincs kedvem elindulni sokszor, mire visszaérnék, tuti lenyúlnák a jò parkolòhelyeket,aztán nekem még azért nagyon nem mindegy mikor hova hogyan állok be. (nem nevetni,ez van) am egy sima, extrák nélküli kis Seicentom van.

-spicc-

(#15393) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék beiratkozni B-s vezető tanfolyamra, a jelentkezési oldalon írják hogy kellene az 1-es típusú orvosi alkalmassági viszont azt még nem tudom megcsinálni. A háziorvosnál érdeklődtem, ő elküldött szemészetre mert színtévesztő vagyok és ott csak december 28. kaptam időpontot. Viszont akárkitől is kérdeztem, azt mondta hogy csak a forgalomban való vezetéshez kell az alkalmassági, a kreszt anélkül is el tudom kezdeni tanulni. Akkor hogy is van ez? Egyébként ide mennék: [link]

(#15394) jerry311 válasza batyuska100 (#15393) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fogod a telefonod es felhivod oket, aztan jol megmondjak.
A jogositvany megszerzesenek mindenkepp feltetele az orvosi alkalmassagi. Altalaban nem rugoznak rajta, mert a tanulo kockazata, ha kesobb nem kapja meg. Nem jar vissza penz.

(#15395) 8th válasza batyuska100 (#15393) üzenetére


8th
addikt

Nem tudom manapság, hogy megy ez én anno tanfolyamra beiratkozni se tudtam orvosi alkalmassági nélkül. A tanfolyam megkezdésének feltétele volt az alkalmassági megléte.

(#15396) jerry311 válasza 8th (#15395) üzenetére


jerry311
nagyúr

Reg csinaltam, nem tudom mi a jelenlegi valosag.
Nalunk ment mar par hete a tanfolyam, amikor jott a doki es kb. mindenkinek megirta a papirt ott helyben.

(#15397) anonim80 válasza batyuska100 (#15393) üzenetére


anonim80
csendes tag

Szia. én nem vagyok szìntévesztő,nekem a jobb lábam nem 100%-os.én mielőtt elkezdtem a jogsit, beballagtam a sulihoz és rákérdeztem, érdemes-e egyáltalán nekiállni. megmondták tök korrekten,először doki,aztán ha alkalmas vagyok nyugodtan futhatok neki a kresznek.mindenképp dokival kezdj.sok sikert.🙂

-spicc-

(#15398) batyuska100


batyuska100
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

(#15399) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Belinkeltem két képet, érdekelne a véleményetek.

A XV. kerület Széchenyi utca - Opál utcai kereszteződésben a Széchenyi utca felől stop táblával találja magát szemben a közlekedő miszerint megállási és elsőbbségadási kötelezettsége van a keresztutcából érkezőknek, viszont aki a keresztező Opál utcából érkezik, elsőbbségadás kötelező táblája van a Széchenyi útra. Arra gondolok, hogy azt akarják elérni, hogy aki a Széchenyi úton nem a hídon érkezik hanem alulról, az ott soroljon át, de ezt véleményem szerint nem így kéne jelezni és masszívan hiányoznak útburkolati jelek is a területről. Ráadásul a buszmegálló előtt, vagy akár abból is ráérne átsorolni aki ott közlekedik. Ez a kereszteződés nekem így fura.

[link]

[link]

(#15400) jerry311 válasza matyi012345 (#15399) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ismerem az említett kereszteződést, a Stop tábla az M3-asról érkezőknek van, ezért is van messzebb mint az Opál utcai kereszteződés. Tehát aki az M3-asról jön, annak meg kell állni, elsőbbséget kell adni a Széchenyi úton közlekedőknek, és besorolhat a Széchenyi útra. Ezután az Opál utcánál már elsőbbsége van.
Aki az Opál utcából jön, az elsőbbséget ad a Széchenyi úton közlekedőknek.

Kellene oda sok útburkolati jel, egyes Google maps képeken még látszanak.
Egyértelműbbé kellene tenni, hogy ez két külön "kereszteződés".

Ha viszont egy kereszteződésben van Stop és macisajt, akkor az egyenlő elsőbbségi viszonyt jelent, így jobbkéz-szabály dönt, azzal a kiegészítéssel, hogy a Stop táblánál a jobbkéz-szabálytól függetlenül kötelező megállni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.