Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) djdaniel válasza hhenry (#15250) üzenetére


djdaniel
senior tag

Nincs mit! nekem is majdnem ezt mondták, annyi kivétellel h ne rágózva menjünk be és ne viselkedjünk bunkón, igaz nekünk 3,5 óra volt a tanfolyam, viszont a máltainál 1órával később kerültem sorra mint ahogy az időpontom volt, de ez Pécsett volt.. Sok sikert! menni fog! :))

(#15252) hhenry válasza djdaniel (#15251) üzenetére


hhenry
őstag

írtam privátot :R

(#15253) jerry311 válasza hhenry (#15250) üzenetére


jerry311
nagyúr

Stabil oldal, meg a baba pumpálása párban kötelező volt mindenkinek.
Aki nem tudta az mindenképp bukott. Második feladat volt 1-2 tétel, de aki magabiztosan előadta az elsőt, attól általában már nem kérték a másodikat. (2007)

(#15254) djdaniel


djdaniel
senior tag

Sziasztok, már párszor írtam ide, javasoltátok hogy váltsak oktatót, eddig nem tettem meg, most megfogom.
Szerdán volt a forgalmi vizsgám, vizsgabiztos Pécs legendája volt , igaz voltak hibáim az izgulás miatt, végül elsőbbség meg nem adásáért kaszált el, pedig a szemből jövő autós megállt és várta h balra kanyarodjak egyértelműen, mert mögöttünk látta a feltorlódott kocsi sort.

Az lenne a kérdésem, ha netán következő forgalmi vizsgára is ezt az ember jelölnék ki, mit tudok ellene tenni?
HA netán megint ő jönne és én azt mondom h vele nem szeretnék vizsgázni, akkor bukom eleve a forgalmi vizsga díját úgy-e? Oktatómról se tudom h mit gondoljak, ő mindenkit ismer, nagyon erőltette h legalább 40 órával menjek vizsgára.

(#15255) jerry311 válasza djdaniel (#15254) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha vizsgázol és megbuksz az drágább, mintha nem vizsgázol.
Az oktatódnak illene tudnia, hogy ki fog vizsgáztatni, és erről akár értesíthet is. Tehát megúszhatod az olcsóbbik változattal, ha már el sem mész amint tudod, hogy ki vizsgáztat.

(#15256) David891 válasza djdaniel (#15254) üzenetére


David891
csendes tag

A vb kiléte azon a napon derül ki reggel hogy épp kik jönnek.Választani nem lehet ha megtagadod nem mész el az egyenes bukás.De simán lehet az hogy akár 3x ugyan azt kapod.
De ne foglalkozz ezzel...
Nekem pl úgy volt hogy aznap reggel az oktatóm bement a közlekedési hatósághoz ahol a vizsga indul és megnézte ki van beírva.így tudta kilesz.
De visszatérve befizeted a vizsgát kiderül újra ő lesz addig vársz még más lesz?mi arra a biztosíték hogy ha más lesz rendesebb?a szabály az szabály mindnél.

(#15257) jerry311 válasza David891 (#15256) üzenetére


jerry311
nagyúr

a szabály az szabály mindnél.

Hahahahah
Jaj de kis naiv vagy. Engem pl azért húzott meg az egyik, mert már a busz mellett voltam, amikor kirakta az indexet, hogy indulna a buszmegállóból. Az indoklás: látnom kellett volna az ajtók feletti jelzőfényből, hogy mindjárt indulni akar a busz, és ki kellett volna engednem. Hát a k. anyját a kedves vizsgabiztosnak, a KRESZ könyvbe nem ez van írva.

(#15258) David891 válasza jerry311 (#15257) üzenetére


David891
csendes tag

Jó persze ilyen is van.Nagyon kettős a mérce van nagyon nagy fasz vb is illetve elnézőbb is aki tényleg úgy tekint rád mint egy tanuló és 30-40 órája tanul.
De ha olyan hibát követ el az ember akkor mind2 meghúz.Én erre értettem..
Van oktató haverom nagyon durván megy a vizsgáztatás amiket mesél csak pislogok..

(#15259) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Mostanában relatíve sok olyan hír van, hogy autósok szembemennek a forgalommal autóúton, autópályán stb.
Mit lehet ilyenkor tenni azonkívül, hogy levillogom, ledudálom az adott delikvenst?
Ugye nem állhatok meg a leállósávban és nem is telefonálhatok a rendőrségre be, ugyanis nincs műszaki probléma az autóval és nem lehet mobilozni vezetés közben.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15260) eami válasza pvt.peter (#15259) üzenetére


eami
addikt

ha nincs bt kihangosítás, külön kijelző az autóban, gyorstárcsázás 112re, utas melletted, stb... akkor első kihajtó és akkor lehet telefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#15261) pvt.peter válasza eami (#15260) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hiába van bt kihangosítás attól még hozzá kell érnem a telefonhoz a tárcsázáshoz.

Másik dolog: ha pl. a műszerfalra van csíptetve mágnessel a teló, akkor igazából olyan mintha, ha a műszerfalon nyomkodnék vmit, persze ez is telefonhasználatnak minősül.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15262) eami válasza pvt.peter (#15261) üzenetére


eami
addikt

ha oda van csíptetve akkor nincs a kezedbe :)

(#15263) pvt.peter válasza eami (#15262) üzenetére


pvt.peter
őstag

de már az is mobiltelefon használatnak minősül, nem? :D

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15264) jerry311 válasza pvt.peter (#15259) üzenetére


jerry311
nagyúr

A bírói gyakorlat általában azon alapul, hogy melyik van nagyobb veszéllyel a társadalomra, mi az ami súlyosabb.
Ebben az esetben a forgalommal szemben haladó autós sokkal veszélyesebb, mint aki ezt bejelenti egy mozgó autóból.

[ Szerkesztve ]

(#15265) nitro16 válasza djdaniel (#15254) üzenetére


nitro16
senior tag

Ahogy írták lejjebb is, aznap amikor mész vizsgázni reggel kerül ki, hogy kit hova osztottak be. Na most ha az oktatónak azon a napon még nem volt vizsgázója akkor úgy se nézi meg a lapot, ha netán te vagy az első reggel akkor ugyan úgy ott derül ki. (Én első voltam reggel, ott derült ki és a fent nevezet "Pécs legendájának" a feleségénél vizsgáztam. Ő róla is mondják, mekkora köcsög/stílusa van stb, a stílusát tapasztaltam is de nem érdekelt én a vezetéssel foglalkoztam. De szerintem korrekt volt, igaz nem is volt mibe bele kötni szóval.... Lehet másik esetben más lett volna a tapasztalat.

De ezt kijátszani szerintem nem lehet, azért van jó pár vizsgabíztos is Pécsen pontosan nem tudom de asszem 8-10, idén jött 2-3 "normálisabb" is azt mondta az oktatóm mikor még jártam. Szóval szerintem elég kicsi az esélye, hogy másodjára is őt fogod ki. Akik többször buknak itt Pécsen, szokták azt csinálni környező megyékbe mennek vizsgázni... De szerintem minden megyében rulett a "vizsgabíztos" személye.

(#15266) pvt.peter válasza jerry311 (#15264) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ, logikus végülis :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15267) djdaniel válasza nitro16 (#15265) üzenetére


djdaniel
senior tag

Ma volt a 2. forgalmi vizsgám, 39 órával mentem és 0hiba ponttal sikerült.
Igaz új oktatóval vettem előtte órákat, mellette nyugodtan tudtam vezetni, végig beszélgettünk az órákat alatt, ezek szerint ez is sokat számít.

(#15268) Sanyaaa26 válasza djdaniel (#15267) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Gratula, nekem kicsit azért több óra kellett de a lényeg hogy megvan, az igazi tanulás csak most jön egyedül :DD :C

(#15269) djdaniel válasza Sanyaaa26 (#15268) üzenetére


djdaniel
senior tag

Köszönöm! :DD amúgy a 0-ról kezdtem, 2hete úgy véltem h soha nem lesz meg.
Igen az nehéz lesz, de magabiztos vagyok, viszont szerintem még kell hogy valaki üljön mellettem, főleg a városban, nagy a forgalom, kell még a gyakorlás, tudjam mire figyeljek még jobban oda, azt viszont már megtapasztaltam hogy a körforgalomba szeretnek bevágni elém...
Nektek mi a tapasztalatotok, érdemes T betűt tenni az autóra?

(#15270) eami válasza djdaniel (#15269) üzenetére


eami
addikt

kicsi korábban volt ez téma, akkor el is felejtettem reagálni rá.... ha jól értem akkor BP-en inkább ne, de azon kívül nekem inkább pozitív tapasztalataim vannak.

(#15271) Fulár válasza djdaniel (#15269) üzenetére


Fulár
senior tag

A T betű kétélű fegyver.És régiótól függetlenül lehet belefutni olyan pilótákba akik a T betű láttán higgadtabbak és türelmesebbek vagy inkább megtartják a kellő távolságot de szép számmal akadnak olyan patkányok is akik szándékosan elkezdenek érte buzerálni és szivatni.
Anno olyan sokat töprengtem rajta,hogy kitegyem vagy ne,hogy közben elrepült 13 jogsis hónap és 10 ezer kilométer önálló vezetés.És bár ezt mindennek lehet nevezni csak felszedett rutinnak nem,hiszen ez még gyakorlatilag 0 de már okafogyottnak érzem.Ha visszamehetnék az időben akkor én kitenném.
És ha már rutin....Nemrég vezettem Győrben.("Vidéki"vagyok.Győrtől 80 kilométerre lakom)és a 4 sávos és fullba telibe lámpázott körforgalomnál csak pislogtam mint a vadállat!Egy pillanatra nem tudtam,hogy ki kivel van! :)
Szóval az tényleg nagy igazság,hogy az igazi tanulás valóban már a jogsival a zsebben kezdődik el!

(#15272) Sanyaaa26 válasza Fulár (#15271) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Győrben komoly az a körforgalom, kerülöm mint a tüzet :D

(#15274) nitro16 válasza djdaniel (#15267) üzenetére


nitro16
senior tag

Grat. Én mondtam itt is, illetve privátba amikor írtál, hogy sokkal jobban jársz ha keresel más oktatót. Végül sikerült hozzá átmenni akit ajánlottam vagy másnál voltál? Városba való vezetéstől meg szerintem nem kell annyira tartani, persze az elején legyen akivel tudsz menni, de menni és gyakorolni kell, hogy még több tapasztalod legyen. Figyelni meg úgy is mindig nagyon kell, mert sajnos nagyon sok olyan autós van az úton akinek semmi keresnivalója nem lenne ott, és hiába mész te jól, ha a másik kever olyan szituba amiből szarul jöhetsz ki.

[ Szerkesztve ]

(#15275) djdaniel válasza Fulár (#15271) üzenetére


djdaniel
senior tag

Köszön a válaszokat! Ezek alapján úgy vélem ha ismeretlen úton/városban járok akkor kiteszem mindenképpen.
nitro16 : beszéltem vele telefonon, de nem sikerült, iskolát kellet volna váltani.
Így végül az első bukás után váltottam, felhívtam az iskolavezetőt és kaptam mást, vele 7órát vezettem a követező forgalmi vizsgáig, de úgy érzem hogy a 7óra alatt többet tanultam mint az előző 32óra alatt. Ő mindig elmondott mindent és hogy mire figyeljek, így jobban rögzült.
Tiszta luxusban éreztem magam, új autóval és végig klímával. Első oktatómmal a napon felhevült kocsival és lehúzott ablakkal mentünk, valami szörnyű volt :DDD

(#15276) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Kb egy hónap múlva kezdeném a KRESZ oktatást,milyen budapesti autósiskolát javasoltok?

(#15277) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Ahány oldalt megnézek, annyiféle infót találok. Betöltött 62. életkor esetén mennyibe kerül a jogsi kiadása az okmányirodában?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15278) Fulár válasza dethroner (#15277) üzenetére


Fulár
senior tag

Mármint a megújított jogosítványé?
Az 4 ezer forint.62.év esetén 1500 forint.
A frissen megszerzett jogosítvány elkészítése pedig ingyenes korosztálytól függetlenül.

(#15279) dethroner válasza Fulár (#15278) üzenetére


dethroner
veterán

Muterom a nyáron töltötte be a 62-öt és pár napja volt a jogsit hosszabbítani, lejárt az orvosi érvényessége. 4000 forintot kértek tőle. Egyik helyen azt olvasom hogy 62 fölött 1500, máshol meg azt, hogy öregségi nyugdíjkorhatárt betöltve 1500. Ő 65 évesen mehet majd nyugdíjba. Nos, akkor 1500, vagy 4000 forint a jogos költség?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15280) Fulár válasza dethroner (#15279) üzenetére


Fulár
senior tag

Ebben az esetben fogalmam sincs.

(#15281) eami válasza dethroner (#15279) üzenetére


eami
addikt

tegyük fel hogy kevesebbet kellett volna (amit amúgy ott helyben kellett volna jelezni), akkor mi van? :F

(#15282) dethroner válasza eami (#15281) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor talán vissza lehet kérni a túlfizetést. A helyben jelzés nem életszerű, jóhiszemű állampolgár azt gondolja, hogy a hivatali ügyintéző tudja mit csinál, nincs oka kételkedni. Ők még abban a világban nevelkedtek, amikor ilyesmire nem kellett figyelni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15283) eami válasza dethroner (#15282) üzenetére


eami
addikt

lehet nem leszek népszerű de amikor a jogsit szerezte is mások voltak a KRESZ szabályok, amit azóta folyamatosan követni kellett. nem látok nagy különbséget :(

(#15284) dethroner válasza eami (#15283) üzenetére


dethroner
veterán

Valóban nem leszel népszerű.
1: Volt egy kérdésem, ami választ szerettem volna kapni. Ha nem tudsz érdemben segíteni, hagyd figyelmen kívül.
2: Semmi köze a kérdéshez a kresz szabályok változásához.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15285) eami válasza dethroner (#15284) üzenetére


eami
addikt

13/1992. (VI. 26.) NM rendelet
284/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet

62 évesen 2500 az orvosi alkalmassági vizsgált + 1500 forint az jogosítvány hosszabbítás illetéke
szóval a 4000 forint korrekt, kivéve ha egy valakinek adott annyit,,,, de összesen valóban 4000 forintba kerül 62 évesen.

(#15286) dethroner válasza eami (#15285) üzenetére


dethroner
veterán

Írtam az első hozzászólásban, hogy az okmányirodában fizetendő összeg èrdekel, az orvosnak fizetendő az tiszta. 4000-et fizetett illetékre, pedig elmúlt 62. Valahol 60 évet adnak meg kedvezmènyesnek, valahol azt írják öregségi nyugdíjkorhatár. Az neki 65 évesen lesz. Ezért nem egyértelmü.:((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15287) lillácska


lillácska
újonc

Sziasztok!
Hallottátok, hogy van már forgalmi vizsgára felkészítő oktatóanyag is? Tegnap vettem meg a bővített változatot, ami videós felvételekkel tartalmazza a budapesti vizsgaútvonalakat is. Tök szuper, mert a gyakorlati vezetések előtt is nagy segítség átnézi benne az alapokat, manőverezéseket. :) Ha valakit érdekelne:
https://shop.webjogsi.hu/

(#15288) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha sikeresen bővült az elért kategóriáim száma, akkor a következő jogsit csak a lakóhely szerinti ocsmányirodában lehet igényelni, vagy akármelyikbe bemehetek?

(#15289) eami válasza Atomgeszi (#15288) üzenetére


eami
addikt

bármelyikbe.

(#15290) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok!
E-titánon tanulom a KRESZ-t,esetleg valakinek valamit tippje a hatékonyabb tanuláshoz van? :)

(#15291) jerry311


jerry311
nagyúr

Próbálnak itt ilyennel ijesztgetni, hogy ha sok-sok éve van külföldi (UK) jogsim, és akarok magyar jogsit megint (hajrá brexit), akkor újra kell vizsgázni Magyarországon. Ez így mi? Létezik ilyen vagy csak rémhír?

UI: egyáltalán van valakinek információja arról, hogy miként lehet újra magyar jogosítványa az embernek? (= 2 jogsi, egy UK, egy EU (HU))

[ Szerkesztve ]

(#15292) HoaryFox válasza hhenry (#15290) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mire gondolsz? Én mind a 2 jogsimnál (B, A) E-Titánon keresztül készültem fel a KRESZ-vizsgára, nekem nagyon bejött.
Ahogy én csináltam, hogy mindent alaposan végigolvastam, végigkattintottam, ha előrébb jártam és valamelyik régebbi oldalra épülő tudásra épül és nem emlékeztem, simán visszamentem, átolvastam újra, szerintem nagyon hatékony módja a tanulásnak, már aki így szeret tanulni. Ja és a fejezetek végén a kérdéseket akár többször is kitöltöttem.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15293) darkrock válasza hhenry (#15290) üzenetére


darkrock
aktív tag

(#15294) hhenry válasza darkrock (#15293) üzenetére


hhenry
őstag

Rátaláltam magamtól is idő közben,esküszöm ennek kene kötelezőnek lennie,nem az E-Titánnak

(#15295) darkrock


darkrock
aktív tag

31-es kérdés :F
Nem az autónak van elsőbbsége, nincs zebra?

(#15296) hhenry válasza darkrock (#15295) üzenetére


hhenry
őstag

Asszem kereszteződésnél is a gyalogosnak van elsőbbsége,hiába nincs zebra (Én is most tanulom)

(#15297) darkrock válasza hhenry (#15296) üzenetére


darkrock
aktív tag

Igen, de főútvonalon halad, nem kanyarodik rá másik útra.

(#15298) hhenry válasza darkrock (#15297) üzenetére


hhenry
őstag

Igen,de ennek ellenére is :)

(#15299) jerry311 válasza darkrock (#15295) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha a gyalogos azt az utat keresztezi, amire ráfordulsz, akkor ott elsőbbsége van, akkor is ha te a kanyarodó főutat követed, mert a gyalogosnak nem kell tudnia, hogy az kanyarodó főút.

(#15300) darkrock


darkrock
aktív tag

Igaz, nem emlékeztem rá , de most már nem felejtem el :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.