Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Akik E-titánon tanultak. Nektek az a próbavizsga,hogy ment? Hányszor próbálkoztatok?

(#15302) Gyula84 válasza hhenry (#15301) üzenetére


Gyula84
veterán

Nem tudom hányszor próbáztam, de mind sikerült 1-2 hibával

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#15303) hhenry válasza Gyula84 (#15302) üzenetére


hhenry
őstag

Nekem 63 pontra sikerült az első,ezelőtt Mr.Kresz appban töltöttem ki vizsgákat ott,65 felett végeztem általában.

(#15304) darkrock válasza hhenry (#15301) üzenetére


darkrock
aktív tag

Megcsináltam vagy tízszer, a legkisebb 72 pont volt, de mindig ugyanazok a kérdések vannak, egy-két kivétellel.

Kreszteszt.net
Ezt ismeritek, megbízható? Itt azért már nem megy olyan jól, vannak becsapos kérdések.

(#15305) hhenry válasza darkrock (#15304) üzenetére


hhenry
őstag

Azt mondják,hogy E-titán és Mr.Kresz a többi semmit nem ér

(#15306) HoaryFox válasza hhenry (#15301) üzenetére


HoaryFox
őstag

Sokszor kitöltöttem, végén 72 és 75 pont között voltam folyamat, vizsgán 72 lett.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15307) hhenry válasza HoaryFox (#15306) üzenetére


hhenry
őstag

Annyi a titka,hogy kipihenten kell csinálni hirtelen én is 70+ írok folyamatosan :)

(#15308) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!
Kért már valaki páv felülvizsgálatot (páv 2)?
Ha korlátozottra adják meg, mikor lehet újra vizsgát tenni?

(#15309) hhenry


hhenry
őstag

Ma sikerült a Kresz 69 ponttal,esetleg tudtok ajánlani Pest környéki oktatót,ako S.O.Sben végig nyomja az órákat

(#15310) darkrock válasza hhenry (#15309) üzenetére


darkrock
aktív tag

Gratulálok :)
Nekem múlt szerdán volt a vizsga, 74 pont lett, hétfőn kezdem a vezetést.

(#15311) hhenry válasza darkrock (#15310) üzenetére


hhenry
őstag

Az szép! Pesten fogsz vezetni?

(#15312) darkrock válasza hhenry (#15311) üzenetére


darkrock
aktív tag

Nem, Kecskeméten.

(#15313) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok!!

Ha költözéshez bérlek egy teherautót, amivel a saját bútoraimat szállítanám, akkor ahhoz elég a C kategóriás jogsi? Úgy értem nem munkát végzek vele, ez esetben is kell a sofőrkártya, GKI, páv vizsga, meg minden?

Gipsz Jakab

(#15314) jerry311 válasza Jakab66[hun] (#15313) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sofőrkártya mindenképp, kivéve ha papírkorongos.
PÁV csak foglalkozásszerű sofőrködéshez, meg szerintem GKI is de ebben nem vagyok biztos.

(#15315) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy érdekes kérdésem lenne, Ti hogy látjátok, értelmezitek a kreszt erre vonatkozólag?
Arra gondolok, hogy sokszor csak úgymond sétakocsikázáshoz van kedvem, ami azt jelenti hogy beállok egy 30 as tempóra és "gurulok". Többnyire mindig jelzek a mögöttem haladóknak hogy előzzenek. A kérdésem az, pl lakott területen belül, és mi a helyzet kívül , szabálytalan vezetés e ez, úgy értem veszélyeztetésnek minősül e.

(#15316) GeneraL_XTX válasza fulton (#15315) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza."

(#15317) fulton válasza GeneraL_XTX (#15316) üzenetére


fulton
addikt

Értem, és mi van akkor ha a kocsim hibája miatt kényszerülök erre, vagy nagyon megpakolva vagyok

(#15318) jerry311 válasza fulton (#15317) üzenetére


jerry311
nagyúr

Most indokot keresel, amire ráfoghatod a lassú tempót, vagy tényleg érdekel?

(#15319) fulton válasza jerry311 (#15318) üzenetére


fulton
addikt

Nem. És nem is kötekedés, tényleg érdekel a körbe járása a témának.

(#15320) GeneraL_XTX válasza fulton (#15317) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez a kettő gondolom indokolt esetbe tartozik. Bár rossz autóval inkább állj félre.

Én azt mondom ne szop@sd a többi közlekedőt a 30-as tempóddal, ha ennyivel akarsz menni menj biciklivel, vagy menj el egy 30as övezetbe furikázni. Ha lassabban mész mint a forgalom ritmusa, csak feleslegesen veszélyhelyzetet teremtesz azzal, hogy előzésre kényszeríted a mögötted haladókat, főleg ha még fel is húzzák magukat rajtad.

(#15321) fulton válasza GeneraL_XTX (#15320) üzenetére


fulton
addikt

Értem. Köszönöm.

(#15322) jerry311 válasza fulton (#15319) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha hibás az autó, akkor ott a leállósáv. Meg lehet állni benne, vagy veszélyesen lassú autóval elgurulni a következő lehajtóig.
Ha meg vagy pakolva és önerőből nem képes az autó legalább 60-as tempóra, akkor fel sem hajthatsz vele a pályára. Hozzáteszem, ha úgy meg van pakolva a gépsárkány, hogy ennyire nem megy, akkor esélyes, hogy el sem indulhattál volna vele, mert túlterhelt. (lásd gépkönyv max össztömeg)

(#15323) eami válasza jerry311 (#15322) üzenetére


eami
addikt

gondolom nem autópályával kapcsolatban érdeklődött, mert 30-as sétakocsikázás volt említve nem pedig harakiri :DDD

(#15324) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

A vezetésre vonatkozólag van már valami információ, hogy mikor kezdődhet újra?

:R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#15325) hhenry válasza zsolti72837 (#15324) üzenetére


hhenry
őstag

Helló! Elvileg Április 19

(#15326) zsolti72837 válasza hhenry (#15325) üzenetére


zsolti72837
őstag

Köszönöm az infót! :) :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#15327) fulton válasza eami (#15323) üzenetére


fulton
addikt

Bizony ám:) nem autopálya. Sima városi vagy falvakban közlekedés.

(#15328) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok!
Holnap megyek először vezetni?
Jótanács,ötlet? :)

(#15329) Gyula84 válasza hhenry (#15328) üzenetére


Gyula84
veterán

Ne menjél neki semminek :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#15330) HoaryFox válasza hhenry (#15328) üzenetére


HoaryFox
őstag

Csak nyugodtan, ne parázd túl a dolgot. ;)

Szerk.: Mondjuk ez már eső után köpönyeg... :DDD
Néha kellene néznem dátumokat is :))

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15331) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Van itt szakoktató? Ha igen kérem jelezzen.

(#15332) hhenry válasza HoaryFox (#15330) üzenetére


hhenry
őstag

Nem paráztam :)
27 óra le is ment rendben,aztán az utolsó 2 órára beújított egy 1.3-as Ignist amivel állitása szerint kurva nehéz elindulni,természetesen elég gyakran sikerül vele lefulladni,amint eddig vezettem Seat,csak saját kezüleg hajlandó javítani,szerinte ez még minimum 2 hét,de utána 3 hétre nyaralni megy,jaa és már kifizettem +10 órát,most tartok 580-nál a jogsival és 35 levezetett óránál :F
Valakinek esetleg van ötlete,hogy mit kéne csinálnom?

(#15333) sugarforce válasza hhenry (#15332) üzenetére


sugarforce
őstag

mit szeretnel elerni, ez nem teljesen tiszta. egyebkent 35/580al teljesen idoben vagy.

(#15334) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Kicsit off, de annál is érdekesebb kérdés:
Ha kerékpárosként követek el közlekedési szabálytalanságot, akkor kaphatok-e büntető pontot amennyiben van (B kategóriás) jogosítványom?
Pl. bicajjal ha behajtani tilos utcába bemegyek, akkor kaphatok-e büntetőpontot?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15335) jerry311 válasza pvt.peter (#15334) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem tudom, hogy milyen szabálysértéshez, bűncselekményhez kapcsolódóan mi a büntetés, de a lehetőség megvan rá.
Pl. B kategóriával vezettél bebaszcsizva, akkor elveszik az összes kategóriádat. Ha meg mondjuk nem kötötted le a rakományt teherautón és ez balesetet okoz, akkor pl. elveszik a C-t, de a többit használhatod tovább.
Sőt, akár utasként is beszívhatod ezt, pl. party után mindketten ittasak vagytok és elindult haza 1 autóval.

[ Szerkesztve ]

(#15336) pvt.peter válasza jerry311 (#15335) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszönöm a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15337) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Lassan lejár 10 év és hosszabbítanom kel a jogsimat. Első hosszabbítás lesz, így kérdezek.
2022 február elején fog lejárni, így kérdezném, mennyi idővel előtte indítsam meg a folyamatot? Az tuti hogy meglévő jogsit le nem fogom adni, így majd ha meglesz be kel majd menjek érte ez tiszta, mert anno először 2009-ben a T kategóriát tettem le, majd s B-t 2012-ben tehát akkor új jogsit kellett kiváltani, de akkor sem hagytam ott a jogsit hanem mikor kész lett az új bemenetem az okmányirodába érte. 2012-ben ugye a B kategória a T-t is tovább tolta magával, így most fog az is lejárni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#15338) gyulank


gyulank
addikt

A kategóriák visszafelé kompatibilisek? Szóval, ha magasabb kategóriára csinálja meg valaki, akkor az jó az alacsonyabb kategóriákra is, vagy minden kategóriára külön kell?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15339) HoaryFox válasza gyulank (#15338) üzenetére


HoaryFox
őstag

"A" korlátlan tartalmaz mindent, tehát az alacsonyabb kategóriákat is megkapod vele.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15340) gyulank válasza HoaryFox (#15339) üzenetére


gyulank
addikt

Milyen korlátlan? És miért van idézőjelben az A? Úgy érted, hogy motornál az A kategória mindenre jó? Na de a B jó az A-ra is? A C jó a B-re és az A-ra is? És így tovább?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15341) HoaryFox válasza gyulank (#15340) üzenetére


HoaryFox
őstag

Természetesen nem. B kategóriánál a B mellett vezethetsz Am (moped), T (traktor) és K (kerti traktor) kategóriába tartozó járműveket. Az A kategóriacsoportnál (motor) a nagyobb magában foglalja a kisebbeket.
Minden más esetben (C, C1, D, D1, stb.) csak az adott kategóriára szerzel érvényes jogosítványt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15342) gyulank válasza HoaryFox (#15341) üzenetére


gyulank
addikt

Szóval B-vel lehet robogózni, de hogy normális kocsival, meg motorral lehessen menni, ahhoz kell külön A, meg külön B?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15343) jerry311 válasza gyulank (#15342) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen.
'A' és 'B' nem kompatibilis, hiszen a motorkerékpárok vezetése teljesen más, mint az autóké.
A 'C', 'E' kategóriák feltétele a meglévő és érvényes 'B'.
''D'-re csak meglévő és érvényes 'B' + 'C'-vel lehet menni.
Ami érthető, hiszen amíg valaki nem tudja kezelni a pedálokat, addig tanuljon csak 'B'-t, majd ha megvan akkor mehet 'C'-re, és ha már tud nagyvasat vezetni, akkor mehet 'D'-re, hogy embereket is szállíthasson vele. Ha megnézed a statisztikákat, akkor a balesetek száma meredeken csökken 'B' --> 'C' --> 'D' irányban.

(#15344) gyulank válasza jerry311 (#15343) üzenetére


gyulank
addikt

Ez alapján jóval több B van, úgyhogy nem csoda.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15345) jerry311 válasza gyulank (#15344) üzenetére


jerry311
nagyúr

Értsd úgy, hogy akinek van C vagy D kategóriája is, az jóval kevesebb balesetben érintett, mint akinek csak B van.

(#15346) gyulank válasza jerry311 (#15345) üzenetére


gyulank
addikt

Miért? Nincsenek jóval kevesebben?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15347) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

2020 szeptember elején kezdtem el a vezetést és idén október 1.-én jutottunk el oda, hogy vizsgázzak.....
Volt hogy 2-3 hetente vezettem, sebaj elmentem vizsgázni, 37 óráig jutottam el ezidő alatt. Összesen 5x parkoltunk és 2x voltunk max kis utcákban, meg is lett sajnos az eredménye, megbuktam, benéztem egy kis picsányi utcát.
Most ott tartunk, hogy azóta az oktatót kb el sem érem telefonon vagy kinyom vagy ha felveszi, annyit mond, hogy majd beszélünk.

Máshol is ilyen szar a helyzet, hogy 1 év vezetés kell, hogy meglegyen a kötelező óraszám és hónapok kellenek, hogy 2. vizsgára kiírjanak? Vagy csak én fogtam ki debrecen leglelkesebb oktatóját?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15348) hhenry válasza szpeti40 (#15347) üzenetére


hhenry
őstag

Jól hangzik...
Este leírom én is a sztorim

(#15349) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Wall-of-text alert.

TL;DR: 20 hónap most kb egy jogsi. Meg fél milla.

Tavaly augusztusban iratkoztunk be Feleségemmel autós suliba. Mindent időre és nagyon gyorsan csináltunk az elmúlt 1,5 évben. Már amennyire a rendszer engedte. Spoiler: még mindig nincs jogsink.

E-Titán: lenyomtuk az anyagot, próbavizsgákon simán átmentünk, felhívjuk a sulit hogy mennénk vizsgázni, és volt decemberben. Hát nincs vizsga mert covid... OK, mikor lesz. Hát azt nem tudják. Nagyon jó. Lejárt E-Titánban a hozzáférési idő az anyaghoz, ami gáz mert (mintha egy ZH-ra tanulnál) ha nem frissíted a fejedben, akkor felejtesz gyors ütemben. OK, akkor havi 10.000 Ft a hosszabbítás tananyaggal... Ismételtünk és próbavizsgáztunk kitartóan, hónapokon át. Májusra kaptunk időpontot... Jó, levizsgázunk elsőre simán, szuper, nézzük az oktatókat!
Foglalt, foglalt, nincs időpont, nincs hely, talán 2 hónap múlva... Ekkor már nagyon tele volt a faszunk... Végre akad oktató, mindkettőnknek, ok, augusztusban már kezdhetünk is! Bazmeg... (nem tehetnek róla ők sem)

Az oktatók amúgy nagyon jók, de az van, hogy a covid miatt nagyon sok KRESZ vizsgázó szabadult rá az amúgy sem túl sok oktatóra, és így heti 1-2x tudunk menni 2x50 percet vezetni.

December van, kb 50 órán vagyunk túl, még érzésünk szerint kéne vagy 20-30 a vizsgához, jó esetben márciusra lesz jogsink. Összegben kb fél milla per jogsi, kettőnknek egy guriga lesz kb mire végzünk (az oktatóink 6000 illetve 7000 Ft per óra áron oktatnak minket).

Tanulság nincs, csak leírtam a sztorit. Nem tudom mit tanácsolnék annak, aki most kezd bele.
Ja, de: keressen egy nagyon kedves és autóval rendelkező családtagot, aki hajlandó az életéből hosszú órákat arra szánni, hogy hagy gyakorolni. Az nagyon sokat lendít a folyamaton.

(#15350) 8th válasza Cray Tyler (#15349) üzenetére


8th
addikt

Párom novemberben kezdte a gyakorlati oktatást. Az oktatója mesélte neki, hogy jövőre változások jönnek. A sok visszaélés miatt áprilistól megszűnik papír alapú kartonozás. A tanulóknak egy tableten kell majd aláírnia a levezetett óráik végén ami másodpercekkel később bekerül online a rendszerbe. Eddig az oktató az éjszakai vezetéssel töltött órákat el tudta csalni és be tudta írni utólag a tanuló kartonjába. Enne lesz vége és ténylegesen sötétben kell majd levezetnie a tanulónak az előírt óraszámot ami nem tudom most mennyi az én időmben (2003) négy óra éjszakai vezetés volt kötelező. Persze egy percet sem vezettem sötétben én sem meg kb senki sem aki hozzám hasonlóan nyáron szerzett jogosítványt. Aki ezt a hülyeséget kitalálta annak biztos nincs családja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.