Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) Csabex válasza Viktor0610 (#19450) üzenetére


Csabex
őstag

Nem egy, hanem káttű :DDD

Ok, én annak is örülök, ha egyszer csak úgy megjelenik :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#19452) Rimuru válasza Csabex (#19451) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem lezsonak van most jobb dolga. ;]

Amugy userscriptbol is megoldhato 10 sorbol.

Vigyázat, csalok!

(#19453) Csabex válasza Rimuru (#19452) üzenetére


Csabex
őstag

Van van :DD

Meg, de (még) nem vagyok ilyen profi :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#19454) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kb egy fél órája ugrott fel egy üzenet a láblécben, hogy 2020,.09.16.-án frissült az ÁSZF és a szolgáltatás igénybevételével elfogadom.
Jelenleg még a 2020-07.22.-től hatályos ÁSZF tekinthető meg. Megvalósítható lenne, hogy csak a publikusan elérhető ÁSZF-et fogadtatjátok el a felhasználókkal?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19455) lezso6 válasza macilaci78 (#19454) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem bug. Az ÁSZF ugyan nem, de az adatvédelmi dokumentum az frissült, a felugró üzenet egyként kezeli a kettőt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19456) macilaci78 válasza lezso6 (#19455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19457) Oliverda


Oliverda
félisten

Célszerű lenne átírni az aprón a SATA SSD-k kapacitáskategóriáit, pl így:

SATA 4 GB - 256 GB , SATA 257 GB - 1TB , SATA 1TB+

Ugyanez a három kategória elférne az M.2-ben is, ahol jelenleg ömlesztve vannak a cuccok.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19458) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok Varázslók!

1.
Gyakran ér csalódás, amikor egy hirtelen sok új hozzászólással bővülő topicban igazából csak valaki egyesével válaszolgatott egy rakás másik hozzászólásra, holott a vén rókák többször javasolják, hogy ha lehet, egy hsz-ben válaszoljunk több korábbi írásra.

Olyan fejlesztés jutott eszembe, ami egy új válasz írásakor figyeli, hogy a korábbi hozzászólás is az enyém volt-e (persze a megadott szerkesztési időn belül), és ha igen, akkor az irományommal nem új hozzászólást hoz létre, hanem összevonja azt a korábbi hozzászólásom szövegével, közbeszúrva a megválaszolt hsz. adataival (sorszám, felhasználó).

2.
A másik ötlet pedig már felmerült itt jó pár éve, de szerintem nem lett "következménye": jó volna látni egy-egy topicban, ha egy hsz-emet megválaszolta valaki (pl. a kis piros szóbuborék helyett szóbuborékok vagy egy szóbuborék plusszal).

Vélemény? :)

(#19459) lezso6 válasza cinemazealot (#19458) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Több hsz-ben kell válaszolni több embernek. Ne legyen összevonva. Tervben van design rá, hogy összevonjuk ezeket kompakttá, csak egyelőre nem sikerült meg megálmodni. Szóval ötletek jöhetnek, hogy miképp nézzen ki.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19460) Lauda válasza cinemazealot (#19458) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem elég baj, hogy ezt javasolják. Régen volt divat, ma már a szabályzat is a külön hozzászólást kéri. Az összevont kutyulék nehezen követhető, kereshető vissza.

(#19461) Oliverda válasza lezso6 (#19459) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez már 10+ éve tervben van, és sajnos fogadni mernék rá, hogy ott marad a hirdetésfigyelő mellett az örök ígéretek poros sufnijában. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19462) cinemazealot válasza lezso6 (#19459) üzenetére


cinemazealot
addikt

és (#19460) Lauda
Lehet, hogy bennem van a hiba, de erről sehol nem látok hivatalos állásfoglalást. :F Az ÁSZF nem említi (vagy csak én nem találom), a Súgó pedig pont azt mondja, hogy "Ha több embernek szeretnél válaszolni, akkor azt megteheted egy hozzászólásban is."

(#19463) lezso6 válasza Oliverda (#19461) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez van, ha kevés a fejlesztési kapacitás. 1-2 éve elővettük, hogy ötleteljünk rajta, de nem sikerült kitalálni jó designt hozzá. Ebben jöhetnek ötletek. Tudom, anno még 2009-ben beszéltünk is róla itt, amikor még nem én voltam a fejlesztő. :D De azok nem igazán jók designra. Na meg arra is kell gondolni, az ezekre a válaszokra külön tudni kéne válaszolni, illetve a hsz ID-nek is meg kéne lennie rá, meg azért a dátumnak is. Na meg ha szerkeszteni akarod, akkor az is jól működjön (meg a törlés, kiemelés, stb). Szóval ezekre gondolni kell még designban.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19464) Oliverda válasza lezso6 (#19463) üzenetére


Oliverda
félisten

Van erre már kb. egy tucat különféle megoldás a weben. Érdemes azokból inspirálódni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19465) Lauda válasza cinemazealot (#19462) üzenetére


Lauda
félisten

Valószínű módosult akkor az ászf ezen része, mert bent volt, hogy egy felhasználó hozzászólására a válasz gombbal reagálj (nem biztos, hogy betűre ez volt).

A 12/4. pontban volt:

Az alapelvek III. 12/4-es pont 3. bekezdése szólt így régen:
3. Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat. [link]

Ebből lett később a kiemelt rész nélküli:

12. Jótanácsok, további szabályok:
4. Hozzászólás:
2. Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.
3. Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. [link]

Ez akkor most kukázva lett az ászf-ből úgy néz ki.

Az mondjuk szerintem nem lenne rossz, hogy ha az ászf módosul, akkor valamilyen módon jelezve lenne felénk, hogy mi változott benne/került bele/került ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#19466) lezso6 válasza Oliverda (#19464) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor mutasd. :) S ennek ugye bele kell illenie a PH fórumdizájnba is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19467) Oliverda válasza lezso6 (#19466) üzenetére


Oliverda
félisten

A dizájnhoz alapértelmezetten nem fog illeszkedni, de szerintem könnyen hozzá lehet szabni:

Kijelölöd a szöveget amire reagálni akarsz, majd a bal fent megjelenő idézet gombra kattintva bedobja a szerkesztőbe, amit az adott topikban többször is megtehetsz.

Végül válaszolsz rájuk, a végeredmény pedig ilyen lesz: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19468) lezso6 válasza Oliverda (#19467) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De te most idézetről beszélsz, nem válaszról. Ez két meglehetősen különböző dolog.

Habár az tény, hogy egy idézet formázás tök jól jönne, mert jelenleg összevissza használ mindenki mindenféle formázást. Nálam pl dőlt szokott lenni, meg néha pluszban még offba is teszem az idézett szöveget.

Visszatérve az eredetire: arról lenne szó, hogy te magad egyenként válaszolsz különböző hozzászólásokban mindenkinek, azonban ez nem külön-külön hsz-ként jelenne meg, hanem egybevonná a RIOS. Azonban ettől még logkailag külön-külön hsz-ként lennének tárolva és kezelve. Tehát ezekre a látszólagos "hsz-részekre" tudni kéne külön-külön válaszolni illetve ezeket szerkeszteni, törölni, stb. Mindennek rendes design kéne, egyáltalán nem magától értetődő. De ha valakinek az, akkor konkrétan mutasa meg hogy lehetne megcsinálni ezt szépen, a mostani designba illően. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19469) Oliverda válasza lezso6 (#19468) üzenetére


Oliverda
félisten

Így válaszolsz:

A boxban szépen összegyűlik az összes kijelöl, idézett poszt, a végén pedig megírod hozzájuk amit szeretnél.

Első hallásra kissé túlkomplikáltnak hangzik az egyben, de mégis külön megoldás. Ha megnézed a linket, ott szépen látszik hogy van megoldva az új community oldalakon. Egyszerű, átlátható, könnyen beazonosítható az eredeti hozzászólás és hozzászóló, ha pedig ráböksz az idézetnél lévő kis nyílra, akkor odaugrik az eredeti kommenthez. Szerintem ennél nem lehet lényegesen jobbat csinálni. Ezt be lehet építeni ebbe a dizájnba is. A box formája, színe, illetve elhelyezése tetszőleges.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19470) cinemazealot válasza lezso6 (#19468) üzenetére


cinemazealot
addikt

Összevont válaszok esetén eleve lehetne helyet spórolni az alábbiakkal:
- Válaszoló avatarját, nevét és titulusát elég csak egyszer megjeleníteni a bal szélen.
- Válaszoló aláírását is elég csak egyszer megjeleníteni a válasz alsó fertáján.
- Azt, hogy egy válasz (vagy akár önálló hsz) szerkesztve volt, elég lenne egy a hsz fejlécében egy * szimbólummal jelezni, egérrel fölégurulva pedig tooltip-ben jelenik meg, hogy "szerkesztve".

És mindez csak a frontend, a háttérben (DB) minden marad a régiben.

+ Összevont hsz-ek közül csak az első fejléce lenne a standard téma szerint sötétebb árnyalat, az "alávont" hsz-ek fejléce maradhatna egy színű a hsz hátterével.

[ Szerkesztve ]

(#19471) lezso6 válasza Oliverda (#19469) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez egy komplett másik rendszer a meglévő helyett. Nem ilyet akarunk.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19472) Oliverda válasza lezso6 (#19471) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre gondoltam amikor azt mondtam, hogy nem lesz ebből soha semmi. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19473) lezso6 válasza cinemazealot (#19470) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, ez lenne a lényeg, hogy csak frontendben változik a dolog, ahogy írtad.

Csak mindezt szépen kéne. :D Gyakorlatilag bele kéne rakni a teljes fejléc nagyrészét (hsz-sorszám, mire válaszolt sorszám+nick, válasz gomb, dátum) meg az alatta lévő gombokat (szerkesztés, törlés, stb).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19474) lezso6 válasza Oliverda (#19472) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nyilván, mert ilyen sosem volt tervben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19475) Oliverda válasza lezso6 (#19474) üzenetére


Oliverda
félisten

Amit te/ti találtatok ki, az szerintem egyrészt hülyeség, másrészt tényleg nem lehet normálisan megvalósítani. Komolyabban hozzá kellene nyúlni ahhoz, hogy megfeleljen a kor követelményeinek, de erre ugye nincs idő, ember, pénz, szándék, stb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19476) canniball válasza lezso6 (#19473) üzenetére


canniball
nagyúr

(#19473) lezso6!
"Igen, ez lenne a lényeg, hogy csak frontendben változik a dolog, ahogy írtad."
Válasz 1.

(#19474) lezso6!
"Nyilván, mert ilyen sosem volt tervben."
Válasz 2.

Én így szoktam manuálisan. Látványát tekintve PH-kompatibilis, a leprogramozáshoz nem értek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19477) lezso6 válasza Oliverda (#19475) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak megfelelő designt kell hozzá kitalálni, szerintem közel sem lehetetlen. S fejlesztésileg meglehetősen egyszerű.

Amit te szeretnél annak van egy hatalmas nagy hátránya, ugyanis a logikai thread-visszakövetés nem lehetséges vele, mivel nem hsz-ek válaszolnak hsz-re, hanem hsz-eken belüli idézetek vannak, melyek hivatkoznak más korábbi hsz-ekre. Ez pedig csak nagyobb káoszt okoz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19478) cinemazealot válasza lezso6 (#19473) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez hogy tetszik (részlet innen)?

Böngészőben a DOM-ot manipuláltam a #19470-ban írottak alapján.

(#19479) lezso6 válasza cinemazealot (#19478) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Koncepcióban valami ilyesmi a cél. Csak valahogy úgy, hogy a nick (Essejó" kimarad ugye, meg az "Új" linkre nincs szükség. Illetve beljebb lenne húzva. Így próbálgattuk, de nem nézett ki jól, hogy kvázi duplázva van a fejléc.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19480) cinemazealot válasza lezso6 (#19479) üzenetére


cinemazealot
addikt

Így gondolod?

Szerk.: Bár ez így nem jó, mert nem látszik a(z al)válaszok sorszáma. Mindegy, azt képzeld vissza oda. :)

[ Szerkesztve ]

(#19481) lezso6 válasza cinemazealot (#19480) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagy vonalakban kb így:

illetve minimálban szvsz ennyi infó kell:

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19482) SUPREME7 válasza lezso6 (#19481) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na pár perccel lecsúsztam :D

Egyébként én úgy oldanám meg, ha már úgyis az a javaslat, hogy külön válaszban kell válaszolni, valószínűleg a juzerek egymás után több hozzászólást írnak, amik egymás után jelennek meg. Tehát amikor kilistázza a témát, akkor az egymás után ugyanattól a juzertől származó hozzászólásokat összefűzné, nem egymás alatt jelenne meg. És mivel lényegében az adatbázisban külön hozzászólásként tárolódik, így hivatkozható, linkelhető stb.

(#19483) lezso6 válasza SUPREME7 (#19482) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, ez a lényeg, hogy a megjelenítés automatikusan kompaktálva van, s így ha sok embernek válaszol valaki, akkor nem lesz belőle flood.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19484) DS39


DS39
nagyúr

Én nagyon örülnék egy fórum hozzászólás betűméret állítási lehetőségnek. Telefonos olvasgatást megkönnyítené. :)

(#19485) DS39 válasza DS39 (#19484) üzenetére


DS39
nagyúr

+ hab a tortán lenne, ha az új felületen is, az avatar alatti részre be lenne futtatva a szöveg, ahogy a régi felületen. Ki lenne használva a hely, és olvasni is jobb telefonon, ha nem ilyen nagyon keskeny hasábban van a szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#19486) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Jó reggelt!
Annak van valami indoka, hogy mikor aprón keresek bármit, akkor a szintén keresős hirdetések is megjelennek?
Nem lehetne az az alapértelmezett, hogy a lenyílóban a keres előtt ne legyen pipa?
Vagy ezt lehet valahol állítani, hogy hol legyen alapértelmezetten pipa?
Mert mondjuk én a jegeltek elé betenném a pipát alapértelmezettként. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19487) Sisak1980


Sisak1980
csendes tag

ÉSZREVÉTEL :
Nem lehet jelezni semmi módon a csalókat,átveréseket,stb.
Míg az eladó vissza nem igazol hogy én vettem meg a termékét,semmilyen jelzési lehetőségem nincs.
NOHA:nem egyszer fordult elő velem hogy átvert(eltitkolt töltőcsatlakozó hiba/4g modem eltitkolt hibája,stb.) vagy nem jött el a találkozóra egy-egy Hardverapró-s felhasználó!
EZEKET SEMMI MÓDON NEM TUDOM JELEZNI AZ ILLETŐ ÉRTÉKELÉSEINÉL,HOGY A TÖBBI FELHASZNÁLÓ OKULHASSON A DOLOGBÓL...
Jó lenne erre valamiféle felület,ha nem is az értékelések felület(bár ott lenne a legbiztosabb)!

(#19488) DS39 válasza Sisak1980 (#19487) üzenetére


DS39
nagyúr

Van jelentem gomb a hirdetéseknél.

(#19489) gyulaszu válasza DS39 (#19488) üzenetére


gyulaszu
senior tag

De abból nem tud okulni a többi felhasználó... :R

gyulaszu

(#19490) lezso6 válasza gyulaszu (#19489) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az elutasított értékelést kell jelenteni, s akkor a moderátorok kényszerítik a értékelést, s lehet adni negatívat. Sőt, néhány napja már hozzá is lehet szólni az értékelésekhez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19491) Jubiii


Jubiii
tag

Sziasztok!

Nekem csak annyi az észrevételem, hogy ha több hardverapo fül is meg van nyitva a chrome-ban, akkor közel 70-90% a cpu terheltség, míg más oldalak szinte alig terhelik a cpu-t. A másik meg az adathasználat, iszonyatosan zabálja a netet, más oldalakkal ellentétben. Egy kis harveraprózás akár 100-200mb letöltéssel is járhat. Sajnos korlátolt az otthoni net és a mobilnet is, és regeteg adat elfogy hardverek böngészése közben :( Régebben nem volt ilyen jelenség, szerintem nem csak nálam van iylen. i3 9100f+16gb ddr4, gtx960, szóval nem annyira gagyi a konfigom, lazán birnia kellene. Valami ötlet?

(#19492) macilaci78 válasza Jubiii (#19491) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Prémium tagsággal reklámmentesség?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19493) lezso6 válasza Jubiii (#19491) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

99% hogy a Voda reklám csinálja, folyton visszatérő probléma, de sajnos nem tudunk vele mit csinálni. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19494) macilaci78 válasza lezso6 (#19493) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy mezei adblocker megoldaná?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19495) lezso6 válasza macilaci78 (#19494) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:F Nyilván a problémát megszüntetné, de nem oldaná meg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19496) Jubiii válasza macilaci78 (#19494) üzenetére


Jubiii
tag

ADBlock plus-t használok, sz@rt sem ér.

lezso6: akkor megoldhatatlan a probléma :(

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#19497) Nestle1


Nestle1
csendes tag

Sziasztok,

Nemtudom hol kéne feltennem a kérdést de itt megpróbálom, egy hírdetésre érdeklődtem amikor is egyszer csak "KITILTOTT HIRDETÉS" -re váltott.. Ez mit jelent?? Milyen okból tilthatták ki a a hírdetést de a tagot nem? Köszönöm előre is.

(#19498) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nem olvastam vissza különösebben, de nem lesz TAB-bal a küldés gombra ugrás esetleg? Vagy CTRL / CMD + Enterrel elküldés? Gyakran jól jönne...
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19499) Intruder2k5 válasza Nestle1 (#19497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek többféle oka is lehetett, de a moderáció indoklása nem publikus harmadik fél számára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.