Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44151) Casoli


Casoli
őstag

Más is futott már össze olyan új HP laptoppal, ahol gyenge volt a WIFI jel? Mert persze rossz csatira volt dugva a wifi antenna. Hát ez nem az első nekem.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#44152) SeniorTilla válasza Casoli (#44151) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Volt már ilyen, bár elég ritka. És nem csak a HP-nál fordul elő. A pici betanított munkás kezek olykor hibáznak...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44153) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Adott egy hp6910-es laptop, frissítve lett anno win10-re. A probléma, sehol nem találni hozzá ati drivert. Egyáltalán összehozható ez a típus, a win10-el?

(#44154) Graphics válasza #34322688 (#44153) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Legutolsó XP-s Win7-es drivert ha megeszi igen, amúgy nem.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44155) #34322688 válasza Graphics (#44154) üzenetére


#34322688
törölt tag

Win7 driverek vannak hozzá, csak a win7-es vga ati driver nem működik, win10-en.

(#44156) butler


butler
újonc

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Minap vettem egy HP 250 G5 laptopot WIN10-el(eredeti) amivel nem vagyok kibékülve ezért likvidálni szeretném és WIN 7 rátenni és itt jön a probléma, megcsináltam a USB pendrive bootolhatóságát (RUFUS-al és Win7 USB/DVD tools) de sehogy sem szeretné elfogadni, BIOS-ban átállítottam, hogy honnan bootoljon de egyszerűen semmibe veszi és folytatja a hagyományos bejelentkezést. Valamilyen OS boot meneger dolgozik benne. Valaki tapasztalt már hasonlót? Ha igen és rájött a dolgokra megosztaná velem? Sehogy nem tudok rájönni és nem annyira tetszik ez a WIN10.

Válaszokat köszönöm.

(#44157) Graphics válasza butler (#44156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek a gépek már annyira újak ,hogy nem támogatják a Win7-et.

Ha mégis, akkor drivergondjaid lesznek.

Nagyon nincs más opció, max linux. Mi is így jártunk, megvettük a gépeket, annyira újak, hogy már Windows 8-at se támogatja kellően / igaz az egy Kaby Lake-s Probook

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44158) butler válasza Graphics (#44157) üzenetére


butler
újonc

Na igen ettől féltem :(( Köszi a választ. Marad a megbarátkozás (ami elég nehezen fog menni) :D

(#44159) szotadi válasza butler (#44156) üzenetére


szotadi
tag

BIOS-ban UEFI-t kapcsold ki (LEGACY).
BOOT menü: indításnál megnyomod az F9-et (nem kell a boot sorrendet állítgatni)

HP 250 G5 Win7 driverek [link]

[ Szerkesztve ]

(#44160) Dhampir válasza Graphics (#44157) üzenetére


Dhampir
félisten

A Kaby Lake-s ProBook milyenre sikerült? Mely típusa? Mi a véleményed róla?

(#44161) Kolondrum válasza Graphics (#44157) üzenetére

Ez de gáz..

(#44162) Graphics válasza Dhampir (#44160) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

430 és 450 G4-es van nálunk, alap kiépítésben, 4Gb memóriával, 500GB-os HDD-vel / de már úton vannak a 2280-as m.2-es SSD-k :K /

Hát a 455-ös G2-es van nálunk még, na ahhoz képest szerintem totál ultrabookosítás.

Amúgy masszív, meg kellemes kis gép, de érezhető az, hogy üzleti vonalon egyre gyengébbeket kínálnak a nagyok , talán a Fujitsu az, aki nem olcsósítja ennyire.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44163) Dhampir válasza Graphics (#44162) üzenetére


Dhampir
félisten

Még a ProBookokon is észrevehető a gyengülés.

Vajon a 455 G3 valamivel jobb, mint az újabb széria? :F

(#44164) Hatii


Hatii
tag

Üdv!

[link1]

[link2]

Link1 és link2 laptop között mi a különbség, hogy árban ennyire eltérnek? Link2-nél a kijelző rosszabb, de az op rendszer ennyit érne?

(#44165) Graphics válasza Hatii (#44164) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Drágán adják a wint.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44166) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Elitebook 8560p-hez létezik magyar világítós billentyűzet? Esetleg tud valaki valakit, aki meg tudná műteni a "kicsikét", hogy világítson? :D:R

Meizu MX3 32GB

(#44167) Graphics válasza kutkut (#44166) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát szerintem mivel az Elitebooknak felül van lámpácska, így nem tudom , hogy volt-e világítós billentyűs

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44168) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Hp 8570W laptop Fullhd videó lejátszásnál, mindegy hogy ez gépről vagy youtube-ról vízszintesen néha szétesik a kép, ez mitől lehet? Kipróbáltam több gépen is ugyanazt csinálja mind
Köszi :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#44169) Graphics válasza animatrix11 (#44168) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint több gépen is szétesik a kép?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44170) SeniorTilla válasza Graphics (#44167) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A bill. nem háttérvilágításos, hanem felülről megvilágított, ahogy írtátok.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44171) animatrix11 válasza Graphics (#44169) üzenetére


animatrix11
őstag

kipróbáltam másik ugyanilyen gépet és ott is csinálja

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#44172) Pano válasza animatrix11 (#44171) üzenetére


Pano
addikt

Van valami közös a gépekben? Pl.: ugyan olyan programok vannak mindegyiket, ugyan az a kábel (ha kikötöd TV-re) stb?
HP hivatalos driverek vannak, vagy Windows Update-es, esetleg saját magad töltötted le gyártótól (pl intel, amd).
Linux? Mert ha linux akkor screen tearing van, ami orvosolható.

[ Szerkesztve ]

(#44173) DeathLordX


DeathLordX
csendes tag

Sziasztok nemrégiben vetem egy Hp Pavilion 15 au007nh laptopot. Mikor felment rá a win 10 le töltöttem a wowot mint régi laptopomra ami egy lenovo ideapad n586 7540 volt és tökéletesen futott rajta min grafon a wow, a hp n is fut full hd ba közepes grafon 80 fps el, de nagyon hangos lesz a laptop ha elinditom a játékot szabályosan kerreg kattog. Az előző laptopommal nem volt ilyen gond, Tudtok rá esetleg valami megoldást vagy szerviz? Előre is köszi a válaszokat

(#44174) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok. Jártam már erre. Most újra aktuális.
Ezek a notebookok vannak, amiken gondolkodom. Ez a Probook és ez a Pavilion (esetleg még a 250 G5).
Sokat gépelnék rajta és sokat vinném, házon belül.
Melyik a legalkalmasabb erre? Melyik a legstrapabíróbb?

[ Szerkesztve ]

(#44175) sajby válasza CoRt3z (#44174) üzenetére


sajby
senior tag

Probook párti vagyok :)
Szerintem az a legmasszivabb a kiszemeltek közül.

[ Szerkesztve ]

(#44176) animatrix11 válasza Pano (#44172) üzenetére


animatrix11
őstag

Windows 7 van rajta, az egyiken legfrissebb bios, és nvidia driver, azért néztem meg egy másikon hogy ott mit csinál, bár nem tudom hogy a video lejátszáshoz melyik vga-t használja

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#44177) Khelben válasza CoRt3z (#44174) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyértelműen a Probook, második a 250, de ott már a ház nem olyan jó. A billentyűzetük majdnem egyforma.

(#44178) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Ezzel ( HP Pavilion Gaming V4M22EA) kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Érdemes beruházni rá? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#44179) Khelben válasza kenwood3 (#44178) üzenetére


Khelben
nagyúr

Négymagos I5 a 950M mellé pénzkidobás, teljesen felesleges. U-s I5 is bőven kihajtja.

(#44180) kenwood3 válasza Khelben (#44179) üzenetére


kenwood3
őstag

Szia!

Köszönöm a válaszod! Játékra mennyire használható egyébként? . Persze nem full hd, és max grafika a cél... Megbízhatóság szempontjából egyébként, hogy állhat? Elvileg 270-röl van akciózva ennyire!? Máshol kapok IPS, 6300HQ, 8GB RAM, 950m-et 200k-ért? :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#44181) Khelben válasza kenwood3 (#44180) üzenetére


Khelben
nagyúr

250-ért kapsz a mediamarktban Asus N552-t 960M-mel. Jobb vétel. Ha mindenképp 200k, akkor inkább már egy Asus K501. Ott nincs IPS, de a Pavilionnál jobb gép szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44182) kenwood3 válasza Khelben (#44181) üzenetére


kenwood3
őstag

:R

Mi az az ekezet dragasag??

(#44183) SeniorTilla válasza Khelben (#44177) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 450-es és a 250-es billentyűzete teljesen más. Egy lapon nem lehet említeni őket.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44184) SeniorTilla válasza kenwood3 (#44180) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vigyázz, nehogy használt, visszavett gép legyen. Amivel nincs gond, ha tudsz róla. Nézd meg a dobozát, és minden mást. Szoktak ilyen akciókat csinálni, én egyszer egy autós mélyládát vettem így, ki volt benne cserélve a hangszóró...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44185) Khelben válasza SeniorTilla (#44183) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbáltam a kettőt egymás mellett. Nem sok különbséget éreztem. 450 kicsit halkabb talán, de alátámasztás, leütési visszajelzés nagyon hasonló.

(#44186) Graphics


Graphics
Jómunkásember

2570P ventijén lehet valahogy halkítani? Alapból nagyon teker a venti ,igaz elég kis hőcső van benne.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44187) adika4444 válasza Graphics (#44186) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nekem is felmerült ez mint kérdés, de mivel biztos megoldást én nem találtam, és az NBF se képes az alap (3192 rPm) alá vinni a fordulatot ezért én hagytam a francba, inkább megszoktam hogy kicsit mindig zúgat amikor használom.

üdv, adika4444

(#44188) Kolondrum válasza Graphics (#44186) üzenetére

Akkor neked valami nem jó, mert net yt alatt az bizony csak néha teker. 3720qm-el valóban többet, de ilyen 3340m kategóriában nem.

(#44189) Graphics válasza Kolondrum (#44188) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gond nincs, csak valamiért teker.

Újra van pasztazva, Artic MX2-essel. Borda kifujva.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44190) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. Vettem egy HP Probook 430 G4 -et a múlt héten. Alapból egy 500GB-os HDD-vel adták, amihez én kértem egy Adata Premier Pro SP900 - 128GB M.2 SSD -t.

Bele is tették még az átvétel előtt. És most kéne egy kis segítség mert elakadtam.

Van egy pendrive amire tettem egy win10 x64 telepítőt (bootolható). A problémám az hogy a telepítő közben mikor ki kéne választani hogy melyik lemezre tegyem a windowst, nem látszik az SSD.

Áttúrtam a BIOS-t nincs-e valami lerejtve etc, de nincs. Aztán észrevettem hogy biosban hol jelzi az ssd-t hol nem. (kilépek biosból újraindítom, belépek biosba és hol-ott van hol-nincs) Amikor épp jelezte hogy látja, csináltam a HP-nek a tesztprogramjával(valami Hard drive check), egy tesztet, és tökéletesen átment rajta.

Oké mondom, megnézem cmd-ből a DISKPART-al. (pendriveon ugye ott a win10 és annak a hibaelháritás menüpontjában ott a cmd). És itt soha nem jelzi ki hogy ott lenne az SSD. Maga a pendrive látszik, illetve a HDD-nek a 2 partíciója (a HP előtelepített dolgai - manual, driverek? etc).

A HDD-re sem tudok windowst telepíteni mert más típusú a partíciós tábla(MBR azt hiszem), de ez most nem is lényeg annyira, mert a cél hogy az SSD-n legyen.

Szóval tudom gáz, de meg vagyok lőve, és nem tudom rárakni a windowst, hátha találkozott itt valaki ezzel a problémával. (bocsi ha topicidegen a kérdésem, de úgy érzem valami speckó HP-s biosos dolog van e-mögött) Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#44191) Graphics válasza akela91 (#44190) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BIos, UEFI mode. :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44192) Kolondrum válasza Graphics (#44189) üzenetére

Biosban én kikapcsoltam az venti mindig on ha hálózatról megy a gép opciót.

[ Szerkesztve ]

(#44193) akela91 válasza Graphics (#44191) üzenetére


akela91
addikt

Próbáltam UEFI mód-ban Legacy-ban, de ugyanaz az eredmény. Illetve ahogy írtam, BIOS-ban mikor választom a boot sorrendet, egyszer ott van az ssd, máskor meg nincs...

Pontosítok, egy 0MB-os meghajtót jelez mikor választhatnék mire pakoljam, de se formázni nem engedi se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#44194) Graphics válasza Kolondrum (#44192) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt hiszem ez nekem is ki van, mert ha nem terhelem, lehalkul, de majd megnezem azért. :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#44195) Pano válasza akela91 (#44193) üzenetére


Pano
addikt

Próbálj meg egy BIOS update-et, ha eddig nem volt.
Ha úgy is csinálja, akkor nagy a valószínűsége, hogy az SSD-vel van baj. Le kéne szedned az alját, megnézni, hogy rendesen illeszkedik-e a foglalatba, a másik vége meg le van-e csavarozva. Olyat is láttam, hogy csak betették de nem csavarozták le és az okozott érzékelési problémákat, értelem szerűen.

A foglalat problémát csak egy új m2 ssd-ve lehet kizárni, miután a fenti pontok teljesülnek.

(#44196) akela91 válasza Pano (#44195) üzenetére


akela91
addikt

Nah, én is SSD hibára gyanakszom. Nem hagyott nyugodni, a Diskparttal mindent megpróbáltam de egyszerűen nem bírtam mit kezdeni vele. Felettem a HDD-re egy windwost, és itt próbáltam a Lemezkezelőben életet lehelni bele. Annyit ír ki, hogy Nem inicializált, valamint ha megpróbálom akkor azt mondja (A Megadott lemez nem konvertálható, mert kisebb a mérete mint a GPT-lemezek létrehozásához szükséges legkisebb méret. (128GB -os az SSD).

Probook G4 -nél az SSD m.2 foglalat szerintem nem a hdd körül van, hanem ahhoz meg kéne bontani a házat, így ugrana a gari. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#44197) milanmylo válasza parandroid (#1) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Sziasztok,

Főként HP garanciával kapcsolatos dolog érdekelne. Lenne most lehetőségem egy HP Pavilion X2 12 gépet vennem az egyesült államokban nagyon jó áron, de nem hp-től, hanem magáncégtől. Az a kérdésem, hogy ehhez tudok worldwide warranty-t vásárolni? Egyáltalán hogyan működik a kiterjesztett garancia a HP-nál? Milyen az ügyintézésük?
Nagyon köszönöm!
Milán

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#44198) Speedy7 válasza akela91 (#44196) üzenetére


Speedy7
tag

Én is a héten vettem egy 430 G4-et, csak az ssd-s verziót. Az ssd, a wlan és a memória a nagyobb alsó ajtó mögött van, csak egy csavar tartja. Óvatosan ki lehet pattintani, elég vékony a takarólemez. A memóriát már felbővítettem 16GB-ra, egy HDD-t is bele szeretnék dobni, csak szerezni kell hozzá egy beépítő keretet. A service manual-ban megvan a part number-e, de csak lengyel és cseh oldalakon találtam eddig.

(#44199) akela91 válasza Speedy7 (#44198) üzenetére


akela91
addikt

Már elolvastam a manualt, a laptopszalon pont arra csavarra tett egy garis matricát, ergo vihetem vissza gariztatni, pedig lehet csak meg kéne igazítani az ssd-t. :(

AMúgy a panelje egész jó egyébként a régebbi probookokhoz képest. Betekintési szögek tényleg jók, viszont bal alul van egy otromba bevilágítás.

[ Szerkesztve ]

(#44200) huan


huan
őstag

HP 250 G5-nek világít a billentyűzete?
Lehet bele tenni M.2-es ssd-t?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.