Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30301) albi31 válasza clip086 (#30299) üzenetére


albi31
senior tag

Sajnos azzal semmit nem tudsz csinálni,a kijelző több rétegből áll össze,és sajnos közé került ez a "kosz darab"..ez összerakási hiba!

(#30302) Thusor válasza albi31 (#30301) üzenetére


Thusor
őstag

Viszont ha összerakási hiba akkor esetleg megpróbálhatja megreklamálni garanciába...hiszen ez a gyártáskor bekövetkezett esemény, nem pedig helytelen használatból adódik.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#30303) clip086 válasza Thusor (#30302) üzenetére


clip086
csendes tag

Köszönöm mindenkinek, megpróbálom, max elhajtanak.

(#30304) #32577792 válasza clip086 (#30303) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia

amikor nekem régen problémám volt egy NX7300 törött zsanérjával, és a HP szerint nem garis javítás, akkor az Aksys-hoz vittem be, ott cserélték gariba.
egy tipp csak

(#30305) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Nehezen boldogulok a driverek beszerzésével a HP 635 A1E47EA modellnél. Eljutok a HP oldalán addig, hogy lehet választani ezek közül:
» HP 635 Base Model Notebook PC
» HP 635 Notebook PC
» HP 635 Notebook PC (ENERGY STAR)

A modellek specifikációját viszont sehol sem írja, így nem tudom, hogy melyiket válasszam.

Ötlet?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30306) #32577792 válasza 4ron (#30305) üzenetére


#32577792
törölt tag

középső

(#30307) 4ron válasza #32577792 (#30306) üzenetére


4ron
senior tag

Ez aztán gyors volt. Köszönöm!

+kiegészítés:
mi az, amit a driver listából telepítésnél kihagyhatok? (pl. HP Support Assistant?)

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30308) #32577792 válasza 4ron (#30307) üzenetére


#32577792
törölt tag

én felraktam, talán kezd azzal
sok hasznos segítség van benne

(#30309) 4ron válasza #32577792 (#30308) üzenetére


4ron
senior tag

Rendben, akkor mindent letöltök. Kösz.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#30310) #32577792 válasza 4ron (#30309) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha jól emlékszem, mintha az segítene abban, hogy mi hiányzik még a driverekből

de mérget nem vennék már rá

(#30311) sziku69 válasza sagit (#30290) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Nos egy HP 6930 előtt ücsörgök immár. Olvastam egy cikket a Dell E6400-ról, és nem voltam túlságosan elragadtatva. Ennek azt hiszem, hogy ebben a pillanatban csak annyi baja van, hogy egy kicsit csúszkál az asztalon. Gondolom gyárilag vannak gumis lábai, de ennek sajnos hiányoznak. Nem tudom hol lehet ilyeneket beszerezni?

(#30312) skylinelaca válasza sziku69 (#30297) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Holnap jönnek a gépemért...bár elég vicces volt... Reggel 8:45 kor felhívtam őket .... hát ő nem tud technikus kolegát kapcsolni mert foglaltak...de mondom nem is kell mert telefonon ezen nem tud segíteni, mert nem szoftveres a gondom... na mind1, mondta hogy próbáljam később... délután 2kor végre sikerült (addig el sem indult az ügymenet,pedig óránként próbálkoztam mert ezt mondták.. aminek az lett az eredménye ,hogy tegnap már nem is tudtak jönni a gépért. Azért kellett technikusra várnom 5 órát és beszélnem vele ,hogy megmondja hogy ő nem hallja telefonban ,hogy zúg-zörög a venti, és hogy vegyek sűrített levegőt és fújjam ki...

Üdv: Laca

(#30313) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!
Egy kérdés: ha a gyári HDD-t kirakom a caddy-be, akkor is működik a 3d DriveGuard?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30314) SzaboZE válasza skylinelaca (#30312) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azt szerintem ne várd el, hogy a betelefonálás napján kijön a szervizes :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30315) skylinelaca válasza SzaboZE (#30314) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Gondoltam ha reggel 9 előtt bejelentem a bajom, minden papír, adat birtokában akkor még képesek aznap egy futárt is küldeni felém...de mint írtam, délután 2ig vártam mire tudtak egy technikus-t kapcsolni aki mondta hogy telefonban nem hallja, és hogy fújjam ki sűritett levegővel. 2 perc beszélgetés volt az egész... ha ezt reggel sikerül szerintem ment volna még aznap.

szerk: és nem a szervizes jön ki hanem egy futár

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#30316) Krapter


Krapter
tag

Valaki tudja, hogy HP Pavilion G6 1150EW notebookhoz milyen memória kell pontosan?

(#30317) #32577792 válasza skylinelaca (#30315) üzenetére


#32577792
törölt tag

másnap jönnek általában ki

(#30318) sagit válasza AxBattler (#30313) üzenetére


sagit
addikt

nálam igen ( 2530p+gyári caddy)

de neked nem eleve a caddyben van a vinyó?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30319) AxBattler válasza sagit (#30318) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a választ!
Gondolom akkor ugyanez áll a nem gyári caddy-kre is...

De igen, de most egy másik HP-ról van szó. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30320) overland


overland
aktív tag

sziasztok,

mi a véleményetek a hp630-635 vs hp650-655?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30321) Dell XPS válasza Krapter (#30316) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

DDR3 1333MHz max: 4GB

Üdv, Dell XPS

(#30322) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan boltot/szervízt ahol viszonylag olcsón, gyorsan és jól kitisztítanák/újrapasztáznák a gépem? (HP ProBook 4520s)

(#30323) Buster17


Buster17
addikt

Na újrapasztázták a HP 530-as laptopom. Amennyi retek kijött a venti alól nem csoda, hogy 80 fok volt odabent . :D

Szeretnék most bele venni 2x1gb RAM-ot. Milyet érdemes venni? Tudom már kérdeztem csak elfelejtettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#30324) Dell XPS válasza Buster17 (#30323) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

DDR2 667MHz 2*1GB RAM

Üdv, Dell XPS

(#30325) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Szerintetek ez a kábel jó a gépből kivett ODD-hez is, nem csak a HDD-khez?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30326) Dell XPS válasza Petike6 (#30140) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mióta kezdte el, lehet valamihez belőni? Elsőre illesztő problémára gondolnék, akkor szoktak ilyen jelenségek beállni. (újra telepítés, Win frissítés..) Az is fontos lenne még, hogy milyen hálózatban nem működik, mert az alapján is "eldobálhatja" a kapcsolatot...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30327) Renegade100


Renegade100
csendes tag

sziasztok!

volt-van valakinek HP pavilon G6 1205 gépe?

Sajnos a gyári ATI driver egy kalap k.ki, mivel még a divix filmek is akadnak rajta( mind1 milyen lejátszó vagy 4 próbáltam)

Találtam 1 fajta nem gyári drivert de az sem tökéletes bár ezt a gondot megoldotta

Az lenne a kérdésem valaki eljutott már olyan driverig Win7 alatt ami tökéletes ehhez a géphez?

Specifikáció:

CPU: Intel Core i5-2430m 2.4 Ghz with turbo boost 3.0 Ghz, 4 szálas.
Kijelző: 15.6 HD LED (1366x768)
Memória: 4 Gb DDR3 1333Mhz (max 16GB)
Háttértár: 750GB (7200 fordulat/perc) (Sentinel 100%)
Videókártya: Ati Radeon 6470m (1GB Dedikált memória) +Intel HD 3000 (1.8 GB 4 GB memória mellett) Intelligens váltás a kettő között.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30328) icramsik


icramsik
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje küzdök a Hp Envy 17 1020el típusú laptopommal.
Történt még régebben egy újrapasztázás, amit követően stabilan működött a rendszer. Nem melegedett.
Eltelt pár hónap elkezdett fagyni. Eleinte még csak a böngésző használata közben. Aztán játék közben, majd már a windows indítása közben is. Gondoltam elgenyósodott a gép. Portalanítottam,újrapasztáztam, legyalultam a rendszert és újból raktam rá egy ugyanolyan Windows 7 Ultimate 64bit-es operációs rendszert. Ez sajnos nem oldotta meg a problémám. Minden drivert telepítettem.
Ezután rendszertelenül folytatódtak a kifagyások. Megállt az egér és nem tudtam mozgatni, ugyanakkor semmilyen billentyűkombinációra nem reagál, csak a bekapcsoló gomb lenyomására.
Csökkentett módban is hasonlóan viselkedett. Ebből gondolom, hogy valami hardver gondja lehet. Utánaolvastam és rengeteg ember küszködik ilyen problémával és milliónyi oka lehet.
Ma fogtam magam és idegemben megint újbóltelepítettem. Megérezhette, hogy valamit akarok ezért kb 8szor megfagyott egymás után, de sikerült felrakni.
Kértem egy kis segítséget egy szakitól. Mondta, hogy elsőként az aksit szedjem ki belőle. Majd Hard Disk sentinel. Ezekkel nem volt probléma. Ram-ot nem tudtam tesztelni mert már a pendriveról futtatott Linuxom is megfagy.
Szerintetek alaplap probléma lesz ?

Ha valaki tudna némi segítséget nyújtani azt megköszönném!
Üdvözlettel!
Kristóf

(#30329) Vigneau válasza Renegade100 (#30327) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

A saját dv6-osomhoz innen szedem a kombinált VGA drivert. Hátha Neked is segítene, egy próbát megér. :K

Vigi

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30330) Dell XPS válasza icramsik (#30328) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem lehetne mégis megnézni a memória modulokat, akár felváltva kiszedni és úgy megnézni. Gyorsan kiderül, ha ennyire begyorsult a folyamat...

Üdv, Dell XPS

(#30331) Dell XPS válasza AxBattler (#30325) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Jó a kábel hozzá.

Bocsi, a másik topic-ban láttam, ha még aktuális..

Üdv, Dell XPS

(#30332) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy Dv6-6169SL laposom, és akadt egy kis gondom a Recovery Media Creation-al.

4DVD-t kért hozzá, oké semmi gáz. Az első 3 DVD-t kiirta probléma nélkül de a 4.-et az istennek se akarja kiirni, amikor ellenőrizni kéne az irást, kidobja, hogy nem sikerült befejezni, próbáljam ujra :/ igy már eljátszottam 4db DVD-t, hogy hátha a lemez a rossz de nem :/

Kíirta ugyan h csak egyszer lehet ilyet csinálni, de nem lehet valahogy mégis megkerülni ezt a dolgot és mégegyszer elkezdeni az elejétől az irást? :/

Vettem egy SSD-t és arra szeretném a gyári rendszert átpakolni, legalábbis nagyon jó lenne

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#30333) icramsik válasza Dell XPS (#30330) üzenetére


icramsik
csendes tag

Felváltva kiszedtem, de ugyanaz mind a kettőnél. Tanácstalan vagyok. :(

(#30334) Dell XPS válasza icramsik (#30333) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát amennyiben így van, akkor valahol BGA-ás probléma van az alaplapon.....akku, HDD, nélkül is megfagy, ill. Linux-ról sem boot-ól, akkor sajna nincs mit tenni, mint szervizbe az alaplapot és szkóppal bevizsgálni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30335) Renegade100 válasza Vigneau (#30329) üzenetére


Renegade100
csendes tag

ez egy szuper dolog csak nem tudom hogy melyik lenne jo az enyémhez mert nem írja hogy azon belül pontosan melyik tipushoz használatosak a driverek, vagy csak én siklottam el felette?

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30336) Vigneau válasza Renegade100 (#30335) üzenetére


Vigneau
félisten

Én a UnifL v13.1 v2.1-et használom a HD 6770M-hez. A Catalyst-ok univerzálisak, elvileg Neked is jó kellene, hogy legyen a HD 6470M-hez.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30337) AxBattler válasza Dell XPS (#30331) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi szépen!
Már egy ideje gyötört a kérdés, de most megnyugodtam... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30338) Peczek


Peczek
aktív tag

Kedves Fórumtársak, nem tudom, hogy ide tartozik-e a kérdésem:

Adott egy 6930p, 32 bites XP-vel. Eredetileg 2 GB RAM volt benne, most raktam bele + 2 GB-ot, tehát most 4 van benne.

A kérdés: A lapozófájl méretét mekkorára állítsam (kezdeti méret, illetve maximális méret ?). Általában elég sok fut egyszerre, Opera 8-10 ablakkal, Archicad, word + esetleg időnként még egy Photoshop (de huzamosabb Photoshopnál mondjuk az Archicadet bezárom.)

Nem, egyelőre nem akarom újrhúzni az op rendszert egy 64-bitesre (esetleg majd egy SSD-vel, ha lesz rá keret), sem egy új gépet venni.

köszi.

(#30339) Renegade100 válasza Vigneau (#30336) üzenetére


Renegade100
csendes tag

köszi a segítséget

még nem tettem fel mert közben a hp magyarországgal küzdök garanciálisan mivel lusta disznók és egy wifi kártyát nem képesek kicserélni másodszorra megy a gép szervízbe mert túlmelegszik a kártya és onnan nincs wifin net.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30340) Hisztogram válasza Peczek (#30338) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Altalában a lapozófájlt meg szokták hagyni a windowsnak. Emellett persze van ráció a lapozófájlméretét rögzíteni hogy az ne töredezzen fel, méretet pedig tekintve a ramod kétszeresét mondanám. Javaslom emellett, hogy ellenőrizd a win XP kezeli-e mind a 4 gigát, (tudod, az a híres 3 gigás határ a 32 bites memóriakezelés miatt.)

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30341) Peczek válasza Hisztogram (#30340) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok, tehát állítsa be a windows, ugye? De ha én állítom be, akkor a kezdeti méret 2 GB, illetve maximális méret 8 GB ?

Szerintem a 32-es op rendszer nem lát ennyit, de hogy mennyit lát, azt hol tudom megnézni ?

(#30342) Dell XPS válasza AxBattler (#30337) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon normális "srác" vagy.. :R

Üdv, Dell XPS

(#30343) _q válasza Peczek (#30341) üzenetére


_q
addikt

Sajátgép -> jobb katt ->Tulajdonságok

(#30344) Peczek válasza _q (#30343) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, itt 2,9 GB-ot ír.

(#30345) AxBattler válasza Dell XPS (#30342) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha már az elmúlt hetekben 3x feltettem ezt a kérdést különböző topikokban, és Te vagy az első, aki reagál rá... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30346) _q válasza Peczek (#30344) üzenetére


_q
addikt

32bit miatt a +1GB-t nem tudja kezelni, így a 4GB-ból 3GB-ot tudsz használni, amíg nem váltasz 64bit-re.

(#30347) Hisztogram válasza Peczek (#30341) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Azt mondanám, hogy ez a felhasználástől függ. Erre a 1,5-2szere szorzóra azért én gyanakszom. Hiszen monjuk egy 4 gigás gépnél ez akár 8 gigát is jelenthet a HDD-n, ami nagyon lelassíthatja a rendszert.

Nem tudom, mekkora az achicad rendszerigénye, de ha 32 bites a cucc (márpedig az) akkor elvileg ő sem tud 3 gigánál többet lefogalni magának. A te esetedben én [min: 2GB max 2GB]-t mondanék de nem lepődnék meg, ha ezt 3-3-ra kéne emelni a jövőben.

Azért tartsd meg a min=max-t hogy a windows ne darabolja szét (fragmentálja) a lapozófájlt.

*Egy 32 bites op rendszer talán képes max 4 GB-t látni a Physical Address Extension technológia segítségével, s ahogy azt az előttem szóló mondta, ezt a sajátgép,jobbklikk tulajdonságokban ellenőrizheted.

Kár, hogy ugrottál bele a windows 8 upgrade programba, az az elite book még mindig nagyon jó gép, megérte volna 10'000 Forintért sokkal gyorsabb új windows.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30348) Peczek válasza Hisztogram (#30347) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, egy upgraden én is gondolkodtam, nem tudom, hogy egy ilyen régi gép mit szól a 8-as (vagy 7-s) windows-hoz. Már csak egy kérdésem van, mi az a lapozófáj ? (azon kívül, hogy be kell állítani a méretét).
Ez az a méret amit a HD-n foglal el rendszer, ha a RAM elfogy alóla ?

(#30349) Hisztogram válasza Peczek (#30348) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Aham, "pót-ram" lapozófájl=virtuális memória=pagefile.

Hajh, nekem egy sokkal régebbi gépre került fel és nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30350) Dell XPS válasza AxBattler (#30345) üzenetére


Dell XPS
veterán

Viszont kérem ezt, amikor segítségre lesz szükségen... :R

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.