Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30251) sziku69 válasza Geby (#30250) üzenetére


sziku69
senior tag

Bocs, akkor ezt benéztem :D
Az érintőpanel általában a billentyűzet fölötti sávban helyezkedik el. Kapcsolók helyett ujjal kell megérinteni a kezelő felületet. Pl hang, fényerő wifi stb, kapcsolók.

Esetleg Xp alatt próbáltad már? Esetleg azzal ki lehet szűrni, hogy softweres, vagy hardveres a probléma.
Esetleg érdemes a modem csatolóját megmozgatni (ha van ilyen) ÍHátha kontakt hiba van.
Más ötletem sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30252) sziku69 válasza sagit (#30249) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez biztató. Akkor talán nem elveszett a dolog. Lehet átküldöm a képet Chasernek, hátha Ő már látta a belsejét. :D

(#30253) pumukli23 válasza Geby (#30250) üzenetére


pumukli23
senior tag

Nekem 6930pn sincs mindig elsore net kabelen. Ha kihuzom, v
isszadugom mar jo. Win7

(#30254) sziku69 válasza pumukli23 (#30253) üzenetére


sziku69
senior tag

Pedig épp egy 6930p-t akarok venni. :D

(#30255) albi31 válasza Geby (#30250) üzenetére


albi31
senior tag

az kell megnézned,hogy bekapcsolás után az eszközkezelőben látszik-e a hálókártya,ha látszik,akkor szerencséd van,mert akkor kábelrádugásra feléled,ha nem látod,akkor az alaplapi probléma.

(#30256) pumukli23 válasza sziku69 (#30254) üzenetére


pumukli23
senior tag

Joaz, kb 2 eve hasznalom :)

(#30257) Geby válasza albi31 (#30255) üzenetére


Geby
tag

Nem látszik, csak újraindítás után. És most épp 3 ilyen HP-m van.

Ezt a kábel ki kábel visszát megnézem még, hogy mit reagál rá.

(#30258) buksa93


buksa93
csendes tag

Sziasztok, van egy Pavilon G6 2100sh típusú laptopom és az érdekelne hogy van e benne mSata-s ssd tárhelynek való csatlakozó kialakítva?

(#30260) NEMO1968 válasza Geby (#30257) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A kis ledjei vlágítanak olyankor,mikor nem látszik?
És amikor látszik akkor mit csinálnak?(villognak,világítanak,érzékeli a hálózatot)
Ujraindítás után próbáld meg letiltani,majd újra engedélyezni.
Megpróbálhatsz drivert is cserélni,frissíteni.
Sz.v.sz csak valami softveres gond van,azért is oldja meg a restart.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30261) Thomasz0


Thomasz0
tag

Sziasztok
Nővéreméknek van egy HP Pavilion dv6-3050 laptopjuk és egy kézzel megemelték a gépet a bal sarkánál, roppant egyet és azóta csíkos a képernyő homályosak az ikonok, nem jók a színek. Külső monitorra kötve jó minden. De volt hogy bekapcsolták és megjavult. Mi lehet a baja ? talán a szalagkábel sérült meg ? Már nem garanciás, a hp szerviz mennyire drága ? Vagy valaki tud megbízható olcsó szervizet ?

(#30262) Geby válasza NEMO1968 (#30260) üzenetére


Geby
tag

Hát a ledeket majd megnézem.
Drivereket már csereberéltem, de nem hozott sok változást.

(#30263) Répapüré


Répapüré
tag

Sziasztok!

Nem régen vettem egy Hp dv5-ös gépet használtan.
Win 7-el minden rendben működik, csak a hőfok zavar kicsit.
Most is 70 fok körül van, pedig nem fut rajta progi.
Nem tudom, volt e valaha szétszedve, tisztítva, pasztázva.
Youtube-on láttam, hogy szedik szét, de ők miszlikre szedték, én csak annyira szeretném, ami feltétlenül szükséges, csak a hátlap leszerelésével megoldható ez?
A billentyűzet részt nem szeretném kiszedni ha nem feltétlenül muszáj...
Kicsit félek, hogy nehéz összerakni.:)

Előre is köszönöm a választ.

Jelenleg a sped fan a következő hőfokokat mutatja:

HD0 : 40
Temp1 : 75

Core : 72
Jól érzem, hogy ezek túl magas értékek?
A tankjátékkal játszottam, ott egyszer 90 fokra is felment, de még soha nem tiltott le túlmelegedés miatt.
Tisztítás, pasztázás ajánlott és segíthet szerintetek, vagy más a baj?

Köszi szépen.

(#30264) #32577792 válasza Répapüré (#30263) üzenetére


#32577792
törölt tag

én csak azt tudom, hogy a 4530s esetében szét kell szedni egy alapos tisztításhoz, ebben a billentyűzet is benne van, ha a video azt mutatja, akkor az a módja vélhetőleg

az nem kevés hőfok

(#30265) germinator66 válasza Répapüré (#30263) üzenetére


germinator66
aktív tag

Szinte biztos, h eltömődtek a lamellák, + pasztázás se ártana neki, de sajnos tényleg "lapra" kell szerelni...

(#30266) SzaboZE válasza Thomasz0 (#30261) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha roppant, akkor valszeg az LCD törött el. Ez ellentmond annak, hogy időnként jó. Nincs egy képed a hibás állapotról?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30267) Thomasz0 válasza SzaboZE (#30266) üzenetére


Thomasz0
tag

Nincs de közben leadták Pécsen egy laptopszervizben, ha megcsinálták akk majd leírom hogy mi volt a baja meg mit csináltak rajta ha érdekel valakit.

(#30268) Répapüré


Répapüré
tag

Köszi szépen.
Megpróbáltam egyedül.:)
Kiszedtem a vinyót, a memóriákat,leszedtem az alján lévő csavarokat, de meg sem mozdult az alja,nem jött le.Biztos ki kell pattintani valamit.Örülök, hogy mindent vissza tudtam rakni és működik.
Szervizben 4-5 ezerért megcsinálják, biztonságosabb az nekem.:)
Jobban szerettem volna saját kezűleg, hogy biztos legyek benne, jól megcsináltam, de rájöttem, ez nem Pc...
Köszi a válaszokat.

(#30269) sziku69 válasza Répapüré (#30268) üzenetére


sziku69
senior tag

Szerintem is jól teszed, mert nem mindegy milyen sorrendben rakod össze,.....már ha eljutsz a szétszedés végéig. :DD Az otthoni 1600wattos porszívóval meg egyébként sem tanácsos egy ilyen kényes jószágot portalanítani :)

(#30270) albi31 válasza Répapüré (#30268) üzenetére


albi31
senior tag

Az ilyen munkákat csak szakember végezze,ami mondjuk Nyugat-Európában teljesen evidens,csak nekünk kellene "felnőni"erre a szintre!

(#30271) albi31 válasza Thomasz0 (#30267) üzenetére


albi31
senior tag

majd legyél szíves beszámolni,de szerintem csak LCD vagy rosszabb esetben alaplap lehet..bár a reccsenés gondolom a kaszni volt.

(#30272) Spd89


Spd89
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy HP 620-as noti, se ethernet, se wifi, se mobilnet, semmi nem megy rajta, wifi gomb is narancssárgán világít kék helyett, másik laptopban működik a wifi, ebben nem.
Ralink wifi van benne.
Újraraktam op.rendszert semmi, eszközkezelőben nem ír semmit, mintha hibátlanul működne, driver is felmegy, de mégse tudok netezni.

Milyen megoldást tudtok erre?

Előre is köszi.

(#30273) SzaboZE válasza Spd89 (#30272) üzenetére


SzaboZE
addikt

Próbáld ki egy linux live oprendszerrel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30274) Spd89 válasza SzaboZE (#30273) üzenetére


Spd89
csendes tag

Normál linux volt rajta úgy sem volt jó, vagy a live-al, esélyes?

(#30275) dh66e válasza Spd89 (#30272) üzenetére


dh66e
veterán

Szia!
Biosban esetleg nézd meg a beállításokat,nekem is kellett ott valamit állítanom a wifinél mikor megvettem a 620-t.Hátha bejön.
jut eszembe most linux van fent vagy win?

[ Szerkesztve ]

(#30276) Spd89 válasza dh66e (#30275) üzenetére


Spd89
csendes tag

Szia!

Biosban mindent engedélyeztem, de nem működik, vagy van valami elrejtett extra beállítás?
Linux volt, ott sem volt jó, most win7 van fent, próbálkoztam sokmindennel, de még mindig nem megy semmi.

(#30277) dh66e válasza Spd89 (#30276) üzenetére


dh66e
veterán

linux nekem univerzum kategória abban nem tudok segíteni.
win7-nél ezt próbáld meg:
Hálózati és Megosztási központ-bal oldali listában menj az "adapter beállítások módosítása" fülre majd a wifi eszközön nyomj egy jobb egérgombot és válaszd ki a "tulajdonságok"-at,itt a "Beállítás" gombra nyomsz utána pedig a "speciális " fület ebben a tulajdonságok listában pedig a "rádió bekapcsolás/kikapcsolást" állítsd enabled-re.
Remélem ennyi lesz a gondod.

[ Szerkesztve ]

(#30278) Spd89 válasza dh66e (#30277) üzenetére


Spd89
csendes tag

Az a probléma ennél több lesz sajnos, egyáltalán nincs eszközkezelőben, sem adapterbeállításoknál wifi, hiába van fent a driver és engedélyezve a biosban, mégsem működik.

(#30279) dh66e válasza Spd89 (#30278) üzenetére


dh66e
veterán

Most olvastam vissza jobban a problémádat látom semmilyen kapcsolaton nincs neted ezen átsiklottam sorry..Más tippem nincs csak az hogy felmész a HP oldalára és megnézed nincs e jobb driver a hálózati eszközödhöz.
Reménykedve hogy nem hardverhiba.
Esetleg egy próbát megér hogy a kiszereled a gépből és visszarakod hátha kontakt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#30280) Spd89 válasza Spd89 (#30278) üzenetére


Spd89
csendes tag

Nem örömhír de végre kiírta a BIOS is, a wlanhoz hogy "No device present", ilyenkor mi a helyzet? Néztem fórumokban nyomogassam az F1-et, meg a rádiógombot, de nem használt.

(#30281) Spd89 válasza dh66e (#30279) üzenetére


Spd89
csendes tag

Remélem én is, akkor kiszedem egy próbát megér, utána meg töltögetek még le pár drivert, hátha..
Köszönöm szépen segítségedet. :R

[ Szerkesztve ]

(#30282) SzaboZE válasza Spd89 (#30280) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor - ha másik gépben megy a kártya (mintha ezt írtad volna?) - az alaplappal lesz gond. Ha még nem volt próbálva máshol a kártya, akkor van esély arra, hogy az a rossz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30283) Spd89 válasza SzaboZE (#30282) üzenetére


Spd89
csendes tag

Igen, de most újra kivettem, meg visszaraktam, szintén semmi, dehát igazad van, másik gépbe jó, itt meg nem, de azért reménykedtem. :)
És akkor ilyenkor most nézhetek másik alaplapot? De hogy tudott tönkremenni, vagy ez 2 évet bír és kész?

[ Szerkesztve ]

(#30284) Kakumix válasza albi31 (#30270) üzenetére


Kakumix
senior tag

Sajna nem felnőni kell, hanem annyit keresni, hogy az ember tudja értékelni a szabadidejét és ne olyasmit kelljen csinálnia a szabadidejében, amihez nem ért, pár ezer forint megtakarítása miatt.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#30285) edelwolf válasza Spd89 (#30283) üzenetére


edelwolf
csendes tag

Nekem 6730s notim van, négy féle drivert kell feltennem, hogy működjön a wifi. Szerintem próbáld meg te is feltenni mindet amit a HP oldalon találsz, hátha elindul végre. Fontos, hogy minden driver install után indítsd újra a gépet és ellenőrizd, hogy működik vagy még nem. Nem túl szakos megoldás, de nálam sem sikerült máshogy.

(#30286) Répapüré válasza Kakumix (#30284) üzenetére


Répapüré
tag

A baj az hogy itt nem csak szabadidőről és pár ezer Ft.-ról van szó hanem sajnos olyan világban élünk ahol az emberek bizalmatlanok egymással.
Én elhiszem, hogy a szerelők többsége korrekt, de...Sok ember fejében megfordul, hogy kicserélhetnek alkatrészeket ami a vezérlőpultban vagy nem jelenik meg, vagy látszólag ugyan az mint ami volt, de mégsem...
Nem tudhatjuk, milyen minőségű pasztát használnak, vagy használnak e egyáltalán, biztos nem fogom szétszedni és ellenőrizni és ezt ők is tudják.
Nem tudhatom lapra szedték és alaposan kitisztították, vagy csak leszedték a hátlapot és nagyjából kifújkálták a port...
Hidd el, nem csak én vagyok ilyen bizalmatlan, sokan így vannak.A Pc-men ezért is csinálom magamnak, de laptop szétszedésétől félek ahogy sokan mások is.
Remélem, nem bántottam meg a tisztességes szerelőket, nem róluk írtam, hanem azokról akik...

(#30287) Spd89 válasza edelwolf (#30285) üzenetére


Spd89
csendes tag

Sajnos ez sem segített, a létező összes 620-as drivert feltettem, ami az op.rendszeremhez is jó, ralink, stb., mindegyik után újraindítás, még mindig nem jó, azért köszönöm segítségedet.

(#30288) Kakumix válasza Répapüré (#30286) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szerintem ez megint visszavezethető a pénzre, mert ha a szerelőt megfizetik, az rendesen el fogja végezni a munkát (vagy a főnöke megszabadul tőle) és így a bizalom visszatér.

Tudom, hogy az autószerelőm átver, de nem megyek másikhoz, mert legalább a munkát rendesen elvégzi még ha az árazással át is ver. De attól nem félek, hogy leesik a kerék vagy olajcserekor csak a pénzt kéri el, de nem cseréli.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#30289) sziku69


sziku69
senior tag

Adjatok tanácsot. Ugyan annyi pénzért. Dell E6400, vagy HP 6930p ?
Nekem most 2510p van, de le akarom cserélni. Kicsi a kijelzője, és a szemeim már nem a régiek. A billentyűzete fenomenális. Nagyon jó rajta gépelni. Valami hasonló kellene. Csak nagyobb. :)

(#30290) sagit válasza sziku69 (#30289) üzenetére


sagit
addikt

e6400-ba lehet backlit billenytűzetet rakni ha nem azzal volt szerelve.
e4300? Abba is ugyan az a backlit bill van mint a 6400-ban, igaz hogy 13,3" de ddr3 rakható bele. Olcsó pénzért megvan a 4-6-8 GB ram.

6930p vs e6400-ról nem igazán tudok nyilatkozni. Nekem 2530p-m van, ugyan az az anyaghasználat mint 6930p-nek. Barátnőmnek e4300-at vettem, az gondolom ugyan olyan anyaghasználatú lehet kb mint a 6400-as. (de majd valaki megerősít/megcáfol)

Tehát anyaghasználatról és billről magánvéleményt tudok mondani. 2530p fedele masszívabb, a csuklótámasz fém, nem műanyag. A touchpad jobb, a zsanér is erősebb.A dell bill nyomáspontja nekem kevésbé tetszik, de a backlit nagyon jó, jobb mint a nightlight. Én sokáig gondolkodtam egy 1440*900-as 6930p-n, néha még most is elgondolkodom rajta. e6400 hangszóróiról le szokott pattogni a festék, 6930p-nek meg a zárja szokott kikopni. Élőben kellene meglesni. A hűtésüket se ismerem. Esetleg T400? Azt is kereshetnél. Annak a hűtése szuper, a billentyűzete is, csak kcisit "durung"

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30291) umek7


umek7
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy ProBook-ja, még garanciás, takarítva (kifújva) sosem volt és eléggé elporosodhatott már, ez hallatszik a venti hangokból is. Sűrített levegővel nem igazán lehet (a gép alján pl. nincs is nyílás), meg amúgy sem biztos benne hogy ez a megfelelő megoldás. Szerviz esetleg foglalkozik ilyennel, esetleg valaki volt már hasonló cipőben?

(#30292) sziku69 válasza sagit (#30290) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha a "durung"-on azt érted, hogy tégla, akkor nekem is ez a véleményem. Viszont ha a billentyűzet olyan mint a 2510-en akkor jó. Könnyű rajta gépelni, mert van tartása, és szinte leütés után visszadobja az ujjadat, nem kell emelgetni. Én kovácsolással foglalkozom, és ott os nagyon fontos, hogy jó "húzása" legyen az üllőnek. Sokkal könnyebb a kovácsolás.....Ja bocs, egy picit elkanyarodtam a témától :DD
De tényleg nagy előny ez, ennél a gépnél (2510)
Ha a 6930 ugyan ilyen akkor semmi gond. Csak kéne egy megerősítés valakitől aki ilyet használ.
Bár a Te 2530p-d hasonló tudással rendelkezhet.

Hát az éjszakai bill világítás? Van egy másik gépem, egy acer 5942g, annak bill háttérvilágítása van. Sötétben mindenképpen jobb mint a felső megvilágítás, ez tuti.

[ Szerkesztve ]

(#30293) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

sziasztok! (Gépem: HP Pavilion g6 1104sh) Garanciával kapcsolatban lenne kérdésem, hátha tudtok segíteni. Holnap telefonálok a HP-nak a gépem miatt, sajnos valószínűleg tönkrement a venti benne, működik, de zúg. Olyankor ha kézbe veszem -esetleg úgy csavarodik a gépház kézben(?) - hangosan elkezd zúgni. Ezt valszeg javítani is fogják garanciában. A kérdésem az lenne,hogy hogyan működik a garanciális javítás? Eddig semmi baja nem volt a gépemnek, csak az adapter szállt el, de azt futárral elküldték. Kijönnek a gépemért, vagy nekem kell bevinni valahova? Esetleg még az belefér-e vagy kérhetem-e ,hogy kitakarítsák a gépet (díjmentes-e?) ? Mert szétszedni nem lehet ugye...Illetve ,hogy karcos a gép teteje, ez nyilván használat miatt, de nemtudom hogy cserélik-e díjmentesen a felső műanyag elemet?

Üdv: Laca

(#30294) sziku69 válasza skylinelaca (#30293) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha a garancia, háztól házig szól, akkor kijönnek érte, és vissza is hozzák.
A venti, gondolom a sok portól zúg. Legalábbis az esetek nagy többségében. Ha viszont erről van szó, akkor azt is megcsinálják, és a portalanítást is. Kérdés, hogy azt garanciában vállalják e.
A fedél cserét nem hinném hogy ingyen megúszod.

(#30295) skylinelaca válasza sziku69 (#30294) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Ventit minden 2 hetenre sűritett levegővel kifújom, nem koszos, valami más baja van, van egy alap zörgése, aztán néha történik valami és nagyon hangosan zúg. köszönöm a választ!

Üdv: Laca

(#30296) Szlovi válasza umek7 (#30291) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Mivel még garanciás,szerintem meg lehet játszani a szervizt ... arra kell hivatkozni,hogy egyre hangosabb a ventilátor.

(#30297) sziku69 válasza skylinelaca (#30295) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor viszont még azt sem mondhatják a szervízben, hogy nem volt kifújatva. Gondolom nem szerelted szét ehhez, hanem csak a nyíláson keresztül csináltad. Valami bekerülhetett a forgó részéhez a burkolata alá. Lehet hogy éppen a sűrített levegő nyomta be. De ez ebben az esetben nem érint téged. Ha a csavarok érintetlenek akkor mindenképpen garanciás kell hogy legyen a javítás.

(#30298) clip086


clip086
csendes tag

Sziasztok, a gyári HP garancia vonatkozik a kijelzőn lévő pixelhibára? (Elitebook 8440p, mindig fekete a pixel)

[ Szerkesztve ]

(#30299) clip086 válasza clip086 (#30298) üzenetére


clip086
csendes tag

Pontosabban jól sejtem, hogy ez nem is pixelhiba, hanem valami kosz belül? Hiszen két irányból nézve "máshol" van! Mit lehet ezzel csinálni? Hiába maszírozom a képernyőt, nem tűnik el.
képek

(#30300) Thusor válasza clip086 (#30298) üzenetére


Thusor
őstag

1 db pixelhibára nem él a garancia. Ahhoz több kell, hogy azt cseréljék.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.