Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29501) muska.tli


muska.tli
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem. Járt nálam egy 4330s /i5,4gb, HD3000/ probook, a következő hibával: állítólag tökéletesen működött a gyári SuSe linuxszal, majd ezutan win7 lett rá telepítve ( mégpedig úgy hogy a hdd-t le sanitizer-ezték) amivel pedig nem akart működni.

Telepítés megvan, a véglegesítés után nem rebootol a gép, csak felvillan a hp logo, majd fekete képernyő és újra a hp logo. Es ezt loopolja a vegtelensegig. Megprobaltam en is feltenni ra a win7et, ugyan ezt az eredmenyt kaptam ( probaltam 32 ill 64bites verziot is, starter, pro es ultimatet valtozatokbol. )

Self testek hiba nélkül lefutnak.

Valakinek esetleg van valami ötlete mivel probalkozzak ?

Köszi előre is .

Bar lehet nem latszik, 10 eve uzletelek a prohardveren. :) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amikor megprobalsz szamodra egyoldalu elonyokkel jaro uzletet ajanlani, valoszinuleg energiabefektetesed teljesen hiabavalo lesz :)

(#29502) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

Több, mint egy éve használok egy ProBook 4520s-t. Mostanában egyre gyakrabban és hangosabban pörög a ventije és jobban melegszik.
Ennek a videónak az alapján eljutottam egy darabig a tisztításban, de a ventihez nem nagyon tudtam hozzáférni, jobban pedig nem akartam szétszedni annyira nem vagyok gyakorlott.
Tudtok segíteni, hogy milyen leírás/videó alapján próbálkozzak? vagy
Tudtok ajánlani szervízt ahol olcsón és gyorsan kitisztítják+újrapasztázzák?

(#29503) Turbobacsi válasza muska.tli (#29501) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a vinyóról az összes partició le lett törölve? teljesen szüz HD-ra ment a win7?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#29504) Dell XPS válasza Turbobacsi (#29503) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nyilván nem, különben működne...

Üdv, Dell XPS

(#29505) albi31 válasza Matt-OPT (#29502) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

Első körben meg kellene nézni,hogy az "elkoszolódás"-e a probléma,mert a fordulatszám emelkedés ezeknél a modelleknél nem mindig jelent elkoszolódást!
Egy everest vagy aida vagy hasonló programmal nézd meg,idle(alap)és terhelt állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#29506) Matt-OPT válasza albi31 (#29505) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Most az alábbi értékeket mutatja:

Terheltet, hogy kell mérni?

(#29507) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

2540p-hez bármilyen HP trackpoint sapka jó?

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#29508) muska.tli válasza Turbobacsi (#29503) üzenetére


muska.tli
csendes tag

Igen, igen.

Számomra is érthetetlen kicsit a dolog, de rákerestem, és volt már előttem valaki ilyen gonddal, igaz egy pavilionnal, nem probookkal...

Bar lehet nem latszik, 10 eve uzletelek a prohardveren. :) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amikor megprobalsz szamodra egyoldalu elonyokkel jaro uzletet ajanlani, valoszinuleg energiabefektetesed teljesen hiabavalo lesz :)

(#29509) Dell XPS válasza muska.tli (#29508) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Töltsd le légy szíves az "EaseUS Home Edition"-t, telepítsd, illetve csinálj vele egy bootolható EaseUS-t tartalmazó CD-t, vagy egyéb eszközt, majd bootolj be róla. Az EaseUS-on belül válaszd a "Delete all partitions"-t opciót, majd végezd el a törlést, ezután már biztosan particionálatlan lesz a merevlemez és indíthatod a Win telepítését.... :)

Üdv, Dell XPS

(#29510) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

dv6-6b085h tulajok véleményére vagyok kíváncsi. Hogy bírja a gép? Van valami típushibája? Zsanérok, illesztések gyengék? Cserélném a gépem és 100k-nál nagyon többet nem szánnék rá. Boltból számlásan G580-ak vannak ilyen áron, de nekem jobb lenne egy amd-s vga (wot miatt), és erőre szóló 6750m is jobbnak tűnik, mint a 630m. Szóval papíron jól nézne ki a dolog, de ez egy consumer gép, kicsit tartok tőle, hogy milyen állapotban lehet használtan. Néztem panaszokat, mondanak ezt is azt is, de y580 topicban is állandóan nyavalyognak mégis mindenki azt ajánlja.
Szóval tulajok véleményére lennék kíváncsi.
Előre is kösz!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29511) Thusor


Thusor
őstag

Mennyiért lehet szerintetek eladni egy HP elitbookból származó 2x2GB-os Samsung DDR3-as 1333Mhz-es memóriát, ha még van rá 4 év cseregarancia?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#29512) bancsi87


bancsi87
tag

Sziasztok!

Adott lenne egy dv6 3302eh, ahol a c:\ a windows, és a d:\ a recovery partíció. Újra szerettem volna telepíteni a gépet, így a Easeus Partition Manager-rel megnöveltem a d:\ méretét, létrehoztam egy mappát, amibe a képeimet, videóimat pakoltam, hogy full formázásnál ezek megmaradjanak. A d:\ tartalmához, a recovery részhez egyáltalán nem nyúltam, nem formáztam. Elindul a Recovery Manger, és mikor az utolsó ok-t nyomom a formázás előtt, kiírja, hogy "Hiba: a Recovery Manager nem futtatható a merevlemezről. A Recovery Managert a helyreállító adathordozóval kell futtatni a Gyári visszaállítás elvégzéséhez." Viszont egyszer régebben már használtam, és akkor tökéletesen működött.
Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a hiba, és hogyan tudnám megoldani. Az sem baj, ha bonyolult...

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#29513) Kiscsőke válasza Thusor (#29511) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!
Szerintem itt kérdezd meg, de ha aprók között szétnézel kb te i9s be tudod lőni az árát!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#29514) Dell XPS válasza bancsi87 (#29512) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

"megnöveltem a d:\ méretét, létrehoztam egy mappát, amibe a képeimet, videóimat pakoltam.."

Szvsz, ez a probléma és ezért nem működik a recovery system...

Üdv, Dell XPS

(#29515) vallas


vallas
senior tag

Hi!

pénteken irodába, bedugtam egy fülhallgatót, az új céges 8470p gépembe, hogy ne zavarjam a kollégákat, mikor bedugtam a fülhallgatót, éreztem egy kis statikus kisülést, de nem foglalkoztam vele, de nem szólt a videó fülhallgatón keresztül, mondom anyád... reboot itt már szólt a felhallgató kimenet a fülessel, de miután kihúztam, azóta nem szól a laptop hangszóró....csak a fülhallgató.

frissítettem, drivert, biost, átnyálaztam minden beállítást, de nem szól, pedig win szerint minden rendben...

szerintetek is szerviz lesz ebből, vagy van valami tippetek, mit csináljak még...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#29516) albi31 válasza Matt-OPT (#29506) üzenetére


albi31
senior tag

Értem,hát oda meg a core-temp program kell,elindítasz egy hd filmet(pl.youtube),és majd egy 20perc múlva megnézed az eredményeket(mert ez a program láthatóvá teszi az eltel 20perc legmagasabb értékét)...de nekem így elsőre nem tűnik elkoszolódva!

(#29517) PLaci58 válasza vallas (#29515) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha a füles szól, akkor csak a csatlakozó aljzat nem érinkezik rendesen.
Ilyen előfordul, ha ritkán van használva. Pár ki-be dugás meg szokta oldani a problémát.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#29518) muska.tli válasza Dell XPS (#29509) üzenetére


muska.tli
csendes tag

Szia!

Köszi szépen, működésre bírtam!

Szép napot.

Bar lehet nem latszik, 10 eve uzletelek a prohardveren. :) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amikor megprobalsz szamodra egyoldalu elonyokkel jaro uzletet ajanlani, valoszinuleg energiabefektetesed teljesen hiabavalo lesz :)

(#29519) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok,

egy roppant idegesítő ventilátor hiba jött elő a 8530P notimban: amint a terhelés indokolttá teszi, a ventilátor-fordulatszám természetes módon magasabb fokozatra kapcsol, viszont a terhelés megszűnésével, s a lehülést követően nem áll vissza a fordulatszám az alap tartományba, és továbbra is 2600RPM környékén pörög.

Hiába módosítottam már a kapcsolási tartományokat, nem kapcsol vissza, mindig csak felfele. Volt már újrapasztázva az egész rendszer, és a heat-pipe is kapott egy sűrített levegős tisztást.

Van valamilyen ventilátor reset? Vagy újra kellene cserélni? Ugyanilyen hőfokok mellett korábban 2000-2200RPM mellett is hűvös maradt a rendszer, most mindehhez 2600-3200 kell :(

[ Szerkesztve ]

(#29520) sagit


sagit
addikt

Olyan adapter/átalakító nem létezik amivel tudnék használni a 2530p-hez egy Dell E4300 töltőt?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29521) sagit válasza sagit (#29520) üzenetére


sagit
addikt

Mindkettő töltőn egyforma a csatlakozó ( 7.4*5.0 mm )

Csak a laptopok felismerik hogy nem gyári a töltő.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29522) nolika


nolika
aktív tag

Probook 4330s, 4430s stb... tulajdonosoknak:

a venti szabályozásával foglalkoztatok?

(#29523) mdav88


mdav88
senior tag

Sziasztok!

Adott lenne egy HP 6730s laptop, egy fura hibával: beindítom ledje 5öt villan (alaplap vagy cpu hiba) viszont ezek után iszonyat lassan de betölti a rendszert(utána is lassú).
Ram átrak más slot-ba, szépen működik, mintha misem történt volna, ám csak néhány indításig jó!

A ram jó, másik rammal is ugyanezt csinálja, ami garantáltan hibátlan... Procira gyanakszok még, járt már így valaki, vagy hasonló módon?

(#29524) Thomasz0


Thomasz0
tag

Sziasztok.
A hp laptopomat leöntötték pezsgővel a koleszben. Szerencsére a gép működik csak a billentyűzet nem. Ki lett szedve alatta letöröltem mindent meg a billt kimostam mosószeres vízzel. De továbbra se jó. Nem ragad nincs semmi szaga. Ha beviszem gariba megcsinálják vajon vagy azonnal levágják mi van ? Valakinek van ilyennel tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

(#29525) fkenny válasza Thomasz0 (#29524) üzenetére


fkenny
senior tag

90%, hogy elküldenek és bukod a garit. Jobban jársz ha veszel bele billt te sunyiba megcsinálod, és marad a garid:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#29526) BigBlackDog válasza Thomasz0 (#29524) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jól tudom szervizekben használnak folyadék indikátorokat, szóval észrevennék szvsz biztosan.

(#29527) hpeti84


hpeti84
csendes tag

Sziasztok.

Pici segítségre lenne szükségem.
A helyzet a következő: Kollégámnak van 1 hp g62 b40sh típusú gépe.
Ebben ha jól tudom lakik egy ati 5470.
Hogyan lehet ezt működésre bírni..?
Mert nekünk nem sikerül.. Elvileg ha igaz akkor a terhelés függvényében be kellene kapcsoljon magától, illetve a catalyst control centerben lehetne birizgálni hogy melyik progi használja azt alapból. Legalábbis a hivatalos oldalon ezt olvastuk. Csakhogy.. Nincs rajta a ccc és nem is megy fel rá.. sőt az eszközkezelőben sem látszik semmi nyoma a hardvernek.. de aida64 sem írt róla semmit..
A hp oldaláról felraktuk a legfrissebb drivert, de semmit nem változtatott a dolgon..
A gépen gyárilag volt win 7 64bit és az összes segédalkalmazás..
Remélem ti tudtok segíteni mert már szét gugliztam/próbálkoztam az agyam de semmi eredményre nem jutottunk.

Előre is köszi.

Üdv: Peti.

(#29528) SzaboZE válasza Thomasz0 (#29524) üzenetére


SzaboZE
addikt

Senki nem szereti a sunyítást, kicsi az esélye, hogy el tudod sütni. Cserébe garanciát bukod. Én a helyedben töredelmesen bevallva elmondanám a szervízben vagy eleve vásárolnék egy billentyűzetet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29529) Tenken válasza hpeti84 (#29527) üzenetére


Tenken
őstag

Manual szerint nem feltétlenül van benne diszkrét kártya. Ha nincs semmi nyom rá én gyanakodnék. Persze ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor szét kéne kapni és megnézni a lapot. Ilyenkor szemmel is jól látható szokott lenni a hely, ahol lehetne de nincs semmi.
Ha tudsz előbb nézz utána biztos kell-e benne lenni, mert nem széria a típushoz.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29530) hpeti84 válasza Tenken (#29529) üzenetére


hpeti84
csendes tag

Kolega elvileg úgy vette a t betüs szolgáltatónál hogy van benne, de megpróbáljuk kinyomozni.

Köszönöm.

(#29531) germinator66 válasza hpeti84 (#29530) üzenetére


germinator66
aktív tag

Elég sanszos, hogy tényleg nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#29532) adyz.


adyz.
aktív tag

üdv.

reggel 10 óta vagyok egy hp 655 tulajdonosa, működik tökéletesen, kivéve az fn funkciójú gombokat, na azokat egyszerűen nem érzékeli.

drivert nem találtam hozzá, mi lehet a gond?
hiába nyomom az fn-t plusz a gombot, nem történik semmi.

(#29533) germinator66 válasza adyz. (#29532) üzenetére


germinator66
aktív tag

Esetleg ez?

(#29534) adyz. válasza germinator66 (#29533) üzenetére


adyz.
aktív tag

nem talált, továbbra sincs semmi. :(

(#29535) albi31 válasza germinator66 (#29533) üzenetére


albi31
senior tag

Az FN-nek program nélkül kell üzemelnie,alapból a quick nélkül!

(#29536) albi31 válasza adyz. (#29534) üzenetére


albi31
senior tag

csak az FN nem megy,a többi mind jó?

(#29537) adyz. válasza albi31 (#29536) üzenetére


adyz.
aktív tag

igen, csak az fn funkció nem megy. a gombot tehát érzékeli, csak az fn funkcióját nem.

szerk.: illetve e ventilátor is maximumon pörög állandóan. biosban kikapcsoltam a fan always on-t, de továbbra is pörög maximumon.

[ Szerkesztve ]

(#29538) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok,

Jelenség: bekapcsoláskor, illetve újraindításkor a boot képernyőn egy hosszút, majd két rövidet sípol.

Típus: Compaq Presario R3000 és egyébként semmi baja....

Üdv, Dell XPS

(#29539) albi31 válasza Dell XPS (#29538) üzenetére


albi31
senior tag

a két rövid egy hosszú "füttykód" tipikus VGA hiba,nem értem,hogy ezután is simán megy! :F
szerintem,az Nvidia nemsokára megadja magát!

[ Szerkesztve ]

(#29540) albi31 válasza adyz. (#29537) üzenetére


albi31
senior tag

Értem,hát nem akarok ezekről a gépekről(HP 615,625,stb..) semmit mondani,mert csak jön egy pár okos,és elkezdené a sokadjára végigfutott köröket...mivel garanciás,vidd vissza..és a bejelentő lapról ne hogy lemaradjon egyetlen egy hiba se,vagyis mindent diktálj be,és ellenőrizd,hogy ráírták-e,sok szerencsét!

(#29541) adyz. válasza albi31 (#29540) üzenetére


adyz.
aktív tag

nos, valamit csinálhattam, mert működik. csak fordítva, az fn-es funkciót érzékeli alapból. de legalább megy :))

(#29542) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Láttam a topicba sokaknál felmerült egy bizonyos magas frekvenciájú, idegesítő sípolás a gépekből billentyűzet felől...nos az enyém is ugyanazt produkálja. Elvittem egy HP szervízbe, ahol azt mondták, hogy hallják, de nem tudják mi az, ezért kicserélik az alaplapot. Kicserélték, azt mondták, hogy megszűnt a sípolás, de természetesen egyáltalán nem szűnt meg. Van már valakinek konkrét tapasztalata, hogy mi okozhatja?
HP EliteBook 6930p-m van.
(proci, ram, hdd csere történt, de egyik sem oldotta meg a problémát)

Üdv.: Péter

(#29543) albi31 válasza adyz. (#29541) üzenetére


albi31
senior tag

..ezt most hogy kell érteni?("mert működik. csak fordítva")

(#29544) Thomasz0 válasza SzaboZE (#29528) üzenetére


Thomasz0
tag

Ha szervizbe javítják meg akkor mard rajta a garancia ?

(#29545) AxBattler válasza ocsi19 (#29542) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez nem csak simán a cpu whine?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29546) adyz. válasza albi31 (#29543) üzenetére


adyz.
aktív tag

ha megnyomom pl. az f12-őt, akkor a wifit kapcsolja ki. ha az f5-ot, akkor hangot vesz le. tehát nem frissít pl. firefoxban, hanem a hangot veszi le.
ha viszont megnyomom az fn gombot, akkor az f5-öt érzékeli, mint frissítés.

(#29547) ocsi19 válasza AxBattler (#29545) üzenetére


ocsi19
senior tag

Bocs, a tudatlanságom miatt, de mi az a CPU whine? :)

Illetve mióta meghoztam a laptopot a szervizből azóta szar a space, úgyhogy valszeg amiatt is visszaviszem...alig lehet lenyomni.

(#29548) AxBattler válasza ocsi19 (#29547) üzenetére


AxBattler
félisten

(#27856) Tim82 - lásd itt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29549) ocsi19 válasza AxBattler (#29548) üzenetére


ocsi19
senior tag

hát nem tudom, hogy az lehet e...esetleg valaki, hogy a speedstep-et hogy lehet kikapcsolni 6930p-nél, ha egyáltalán ki lehet?

(#29550) albi31 válasza adyz. (#29546) üzenetére


albi31
senior tag

értem,vagyis akkor úgy működik,mint egy Caps lock!vagyis nem kell egyszerre lenyomni a gombokat?csak egyszer az FN gombot,onnantól az él,és ha rányomsz az FN-re még egyszer,akkor kikapcsolja,és mennek simán a gombok...ha Caps lock-nál meg van óldva,akkor ezek szerint itt is...jó lenne ha valaki,aki asonló géppel rendelkezik,is megerősítené.....amúgy ennek a műveletnek valami ellenőrző LED-je gondolom,nincsen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.