Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29601) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

sziasztok.
Találkozott már valaki olyan gonddal hogy hp pavillion dv6700-asunknál,win7 alatt nem látja a dvd meghajtót.
Arról telepítve :Y
A parancs sorba beírandó sorok,nem jöttek be.

(#29602) albi31 válasza Drughi (#29597) üzenetére


albi31
senior tag

Hát ez nem teljesen így van,de most nincs időm megvitatni.

(#29603) albi31 válasza a.t.t.i. (#29601) üzenetére


albi31
senior tag

Úgy érted,hogy nem látszik telepítés után az eszközkezelőben az optika?AMD-s az a drága?

(#29604) a.t.t.i. válasza albi31 (#29603) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Igen úgy.igen.

(#29605) Pocok256 válasza albi31 (#29596) üzenetére


Pocok256
veterán

Ajjaj megjött albi31 a szakember aki csak intelt és i7 et venne abból is a Dell Inspiron N5110 I7 -el szerelt kenyér pirítót :DD
Mert minden más kuka az elmondása szerint :C

Hiányoztál ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29606) middleaged válasza Pocok256 (#29605) üzenetére


middleaged
tag

"Ezt a terméket egyik partnerünk sem forgalmazza. Kérlek, válassz az alábbi termékek közül." :U

[ Szerkesztve ]

(#29607) Pocok256 válasza middleaged (#29606) üzenetére


Pocok256
veterán

Szerencsére már nem csak ráakartam világítani, hogy kollega kissé elfogult egyes márkákkal szemben. Persze attól még lehet jó szakember.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29608) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy problémám egy FS Amilo Pi2540-el. Az a helyzet, hogy a saját kijelzőjén abszolút nem ad képet, bekapcsolásnál fel sem villan a kijelző. Viszont ha egy külső monitorra kötöm, tökéletes képet ad, nem csíkoz nem foltos semmi. Lehet ez VGA hiba vagy esetleg LCD cserés?

Előre is köszönöm. :R

Üdv.: adidas4death

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#29609) albi31 válasza a.t.t.i. (#29604) üzenetére


albi31
senior tag

Folytassuk pü-ben!

(#29610) albi31 válasza Pocok256 (#29605) üzenetére


albi31
senior tag

Pröcök-pocok256!
Elfogyott a fenyőfáról a szaloncukor?kérjél anyukádtól,biztos hogy maradt még,csak eldugták előled!
Komolytalan vagy barátom,az élet még mindig engem igazol,(lásd hirdetéseim)
Bizonyítani nem nekem kell pocok256!
...ha észre vetted volna,a fórum témának nem azt a nevet adták,hogy "pocok256 fóruma"(az egy másik fórum témája lehet,mondjuk a nimrod.hu :DDD ) ,ez nem 3-4ember fóruma,aki azt hiszik,ők ..arták a spanyol viaszt!

[ Szerkesztve ]

(#29611) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy ma reggel internetezés közben lefagyott a laptopom. Vártam egy ideig, nyomkodtam a szokásos billentyűkombinációkat, de nem reagált semmire, úgyhogy hosszan nyomtam a kikapcsoló gombot. Vártam olyan 10 percet, majd megpróbálkoztam a bekapcsolással. A LED-ek világítanak, felpörög a ventilátor, de azon kívül semmi. A BIOS-ig sem jut el, kép sincs. Elszállt az alaplap? Asus X71TL a gép típusa. Mi a teendőm? Tele van fontos dologgal, ráadásul vizsgaidőszak is van, valamiből tanulnom kellene. A válaszokat előre is köszönöm!

https://barbieripnk.hu/

(#29612) Toobee válasza Toobee (#29611) üzenetére


Toobee
veterán

Elnézést, úgy nézem rossz topicba jött...

https://barbieripnk.hu/

(#29613) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Barátnőmnek van egy HP 4535s notebookja és SSD-t akar bele venni. Ha kicseréljük benne a vinyót SSD-re, akkor megmarad a amajdnem 3 év garancia? Sajnos a benne lévő winchesteren van egy műanyag kabát, ami rá van ragasztva és azt le kell tépni. Csere után már a gyári állapotot nem lehet visszaállítani. Ezért is kérdezem, hogy megmarad-e a gari.

(#29614) Szlovi válasza rayoliviero (#29613) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Ha nem állítható vissza a gyári állapot,akkor biztos,hogy ugrik a 3 év garancia. Pont ez miatt kell nekem is még 1,5 évet várnom az SSD- vel :O

(#29615) rayoliviero válasza Szlovi (#29614) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, akkor ezt jól kitalálta a HP. :((( A Dell notobookomban semmiféle kabát nem volt a winchesteren, meg tudták oldani anélkül is.

Kösz a választ.

(#29616) madmike válasza rayoliviero (#29613) üzenetére


madmike
őstag

Miért nem raksz egy SSD-t az optikai meghajtó helyére?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#29617) rayoliviero válasza madmike (#29616) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az is számításba jöhet, de ott elvileg nem működik csak Sata 2-es sebességgel.

(#29618) Dell XPS válasza adidas4death (#29608) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos, LCD panel problémád van, azaz csere....

Üdv, Dell XPS

(#29619) Szlovi válasza rayoliviero (#29617) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Közben újra szétszedtem a saját ProBook-omat,mert nem hagyott nyugodni a dolog! Kb. fél éve már egyszer szétszedtem,de az a fólia miatt nem mertem bántani a vinyót.
A HDD kivehető a fólia rongálódása nélkül. Az a fólia egy "pelenka jellegű" borítás a vinyón,nem fog rongálódni,csak simán kihúzod a helyéről és kész. Ha kivetted,utána látni fogod :K

(#29620) LacBp válasza adidas4death (#29608) üzenetére


LacBp
tag

vagy csak inverter. nézd meg esetleg, hogy erős megvilágításnál nemlátod -e háttérben a képet...

(#29621) rayoliviero válasza Szlovi (#29619) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, megnézem. De a HDD-t barátnőm külső rackbe akarja tenni. Vajon fóliával együtt is bele lehet tenni?

(#29622) Szlovi válasza rayoliviero (#29621) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Nem túl feszesen van rátéve a fólia,és még az egyik oldala rá van ragasztva vinyó oldalára,bár óvatosan lefejthető róla.Sőt! Perforáció is van a fólián,hogy minél nehezebb legyen probléma mentesen eltávolítani!
Szerintem össze kéne próbálni a kettőt.Ha nagyon passzos, akkor lehet,hogy nem nagyon kéne erőltetni,nehogy elszakadjon a fólia.

(#29623) Tibetan70


Tibetan70
csendes tag

Hali!
Ismeri valaki közületek a HP 15-030eg típusú notebooke-ját?
Elég új modell, a win8-cal együtt hozták ki.
Mi a véleményetek róla?

Köszi

(#29624) ocsi19


ocsi19
senior tag

hi

Mennyibe kerülhet egy új hp gépre +2 éves garancia kiterjesztés?

(#29625) Pocok256 válasza ocsi19 (#29624) üzenetére


Pocok256
veterán

Típustól függ, de 10-30k ig szokott terjedni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29626) albi31 válasza adidas4death (#29608) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

Az sajnos nem kijelző és nem is inverter hiba,pontosabban ezekre kb 10% esélyed van,nagyobb valószínűséggel(90%) vagy VGA vagy alaplap hiba,sajnos ennél külön van az ATI kártya,így találkoztam mindkét hibával,de írj rám egy privát üzenetet,aztán megbeszéljük,hogy tovább!

(#29627) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak, erre tudtok tanácsot adni :

[link] ?

HP 6930p-hez kellene aksi, gyári, vagy utángyártott, de honnan? És ha lehet, minél olcsóbban !

[ Szerkesztve ]

(#29628) dh66e válasza Peczek (#29627) üzenetére


dh66e
veterán

Aprón láttam ma hirdetést HP aksikra kérdezz rá a tiédre.[link]

[ Szerkesztve ]

(#29629) rbence


rbence
senior tag

Sziasztok!
Elitebook 6930p-n használ valaki ubuntut? 12.10-es verzió van fent és a wifi led felváltva villog sárgán és kéken,de tökéletesen működik.Ez valami karácsonyi easter egg vagy valami baja van? :U

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#29630) BigBlackDog válasza rbence (#29629) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg nézd meg ezt

(#29631) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Ismét előrukkolnék pár hónap után a problémámmal. [link]
recovery manager-t vmiért nem telepíti fel.

(#29632) rbence válasza BigBlackDog (#29630) üzenetére


rbence
senior tag

Köszönöm,ez segített :R

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#29633) deathtania


deathtania
senior tag

hali!

w8 telepítés után érdeklődnék, hogy a hp energiaprofilt mivel lehet felvarázsolni a gépre? vagy hogy érdemes egyáltalán feltenni? hp support assistant-ot? milyen hp progikat érdemes feldobni?
ahogy elnézem connection manager nélkül is tudok wifit kapcsolni, és a hp osd nélkül is kiírja, amikor változtatok fényerőn/hangon. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29634) germinator66 válasza premete (#29567) üzenetére


germinator66
aktív tag

Viszont ha máshova viszed, nem kérnek számlát. :))

(#29635) germinator66 válasza ocsi19 (#29598) üzenetére


germinator66
aktív tag

Na, ott valami bibi van, mert a 4540s az Intel CPU-s, de ennyiért valszeg AMD-set kapsz, és az 4545s típusú.

(#29636) ocsi19 válasza germinator66 (#29635) üzenetére


ocsi19
senior tag

igen, valószínűleg elírás.

Már megrendeltem az AMD-s Probook 4545s-t, jan 2.-án jön meg, majd írok róla. :)

BUÉK mindenkinek!

(#29637) pethYeti válasza deathtania (#29633) üzenetére


pethYeti
addikt

w8-at se érdemes telepíteni mert egy ... :D

(#29638) deathtania válasza pethYeti (#29637) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem eddig jobban bejön, mint a 7. 12sec alatt bootol be gombnyomástól :C
meg már megvettem 4200HUFért, így használom is. :D

www.brczart.hu

(#29639) adidas4death válasza Zoli1222 (#29631) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Én már találkoztam ezzel a gonddal, bár asztali gépen, ekkor egy rossz SATA kábel a vinyónál okozta a problémát, egy kábelcsere és egy reinstall megoldotta. :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#29640) madmike válasza deathtania (#29638) üzenetére


madmike
őstag

Nekem is hamarabb bebootol mint a W7, de az esetek 30-40%-ában az asztal helyett csak egy fekete képernyő jön be egy kurzorral. Ilyenkor ctrl+alt+del, kijelentkezés, rákattintok a fiókomra és utána már jó. Találkozott más ilyennel?
Más, 4535s-em van és nem müködik a funkció gombos fényerő állitás és a touchpadon a scroll. Leszedtem a hp oldaláról minden drivert, de nem mennek.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#29641) Pocok256 válasza deathtania (#29638) üzenetére


Pocok256
veterán

Én nem tettem fel semmi HP vackot... Egyedül a fingerprint driverét tettem fel külön és ugye a amd catalyst.
Bár fingerprintet már felismeri, de olyan programot ami kezeli is még nem tettem fel :D De legalább eszközkezelőből eltűnt a felkiáltójel :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29642) deathtania válasza Pocok256 (#29641) üzenetére


deathtania
senior tag

hp simple pass 6.0. ezt tedd fel, és akkor ujjlenyomattal be tudsz lépni a gépre is, emailekbe, facebookra, stb ahol be kell jelentkezni (plugin települ a böngészőkbe) stb. jó cucc. :K

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29643) Pocok256 válasza deathtania (#29642) üzenetére


Pocok256
veterán

Valszeg bepróbálom :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29644) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok mesterek!

A (szoftveres) gond a következő: HP Pavilion dv6 3120 as notebookra (integrált intel hd videokártya, nem az amd gpus változat!) win8-at telepítettem (64bit) de sajnos a mute gyorsgomb pirosan világított miután felállt a rendszer, a hangfalak némák, fülest bedugva viszont van hang. Letöltöttem a hp oldaláról az elvileg jó win7 64bites audio drivert, a piros fény kialudt a mute gombon, viszont a hangszórók továbbra is némák. Feltelepítettem Win7 64bitet is, és ugyanezt végigzongoráztam, de semmi eredmény. Most visszatettem a win8-at és "kétségbeesve" várok a megoldásra. :(

Tudtok segíteni?

(#29645) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Egyébként elbizonytalanodtam hogy pontosan mi is a típusa, mert most nézem, a dv6 3120 ban elvileg mobility radeon 5650 van, és hiába van a gépemen rajta az ati mobility radeon premium graphics matrica, szerintem ez az intel hd grapchics-os verzió. Ajándékba kaptam a gépet (használt), ezért a bizonytalanság.

(#29646) Peczek válasza dh66e (#29628) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, megpróbálom.

(#29647) kevepapa válasza kevepapa (#29645) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Közben rendszerdiagnosztikai progival átnéztem a vasat és mégiscsak amd 5650 duruzsol benne, szóval az előző hsz.-om törölhető.

A hangszóróval kapcsolatos problémára viszont továbbra is várom a konstruktív ötleteket/megoldásokat.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#29648) Peczek válasza dh66e (#29628) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, megpróbálom.

(#29649) MornKapitány


MornKapitány
tag

Sziasztok!

Írtam Elitebook topicba, de itt is bepróbálkozom, hátha ez jobban pörög :D

[link]

Szóval ha valakinek van ötlete, tapasztalata, szívesen várom a hozzászólását!

Köszi szépen! Morn

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29650) dh66e válasza Peczek (#29648) üzenetére


dh66e
veterán

elég csak egyszer... :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.