Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30501) Pocok256 válasza schortens (#30496) üzenetére


Pocok256
veterán

A laptop töltővel gariba a dvd -re ötletem sincs.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30502) begrimisu


begrimisu
aktív tag

sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy mennyit ér meg egy ilyen laptopp makulátlan állapotban? HP 620! 1,9 dual core, 3gb ram, 320gb hdd, 2mp veb cam, wifi, dvd , stb ! köszönöm a segitdéget.

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30503) Renegade100 válasza begrimisu (#30502) üzenetére


Renegade100
csendes tag

ennél picit azért több infoból választanak

videókari tipusa

ram Mhz, évjárat, gari gondolom nincs, kimenetek stb...

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30504) begrimisu válasza Renegade100 (#30503) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Gari nincs évjáratot nem tudom: memória ddr 3/ 1333Mhz, 320Gb hdd, kártyaolvasó,vga-hdmi kimenet,Intel DualCore 1,9Mhz dual core 1Mb cace! Bluetooth,wifi, 2mp veb cam!

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30505) Renegade100 válasza begrimisu (#30504) üzenetére


Renegade100
csendes tag

az évjárat kiolvasható a gépből de minimum az alaplapi driver dátuma abból kb lehet következtetni..

szerintem 1 évnél nem forgalmaznak tovább egy gépet hivatalos márkaképviseletek.

A videókari integrált? és egy pontos tipus is jó lenne

szerintem úgy 2-3 éves lehet a kes memória alap gépre utal, alaplapi videókari stb szerintem állapottól függően 40-65k

[ Szerkesztve ]

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30506) begrimisu válasza Renegade100 (#30505) üzenetére


begrimisu
aktív tag

vga integrált= Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD a készülék makulátlan állapotban van.

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30507) begrimisu válasza begrimisu (#30506) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Mennyit kell biri az akkumulátor-nak kb ?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30508) Renegade100 válasza begrimisu (#30506) üzenetére


Renegade100
csendes tag

akkor az én véleményem szerint 65k eladható könnyen...

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30509) begrimisu válasza Renegade100 (#30508) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Köszönöm a segítséged ez már egy elég konkrét ár volt sokat segítettél köszönöm. :R

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30510) Renegade100 válasza begrimisu (#30509) üzenetére


Renegade100
csendes tag

de persze a piac tudod milyen lehet épp ilyet keres valaki és 1 nap vagy senki és 1 hónap.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30511) begrimisu válasza Renegade100 (#30510) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Az aksinak mennyit kell bírni ami elfogadható ?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30512) Renegade100 válasza begrimisu (#30511) üzenetére


Renegade100
csendes tag

:DD ha a vevő szemszögét nézem 3-6 óra :DD

olyan 1,5-2 óra már jónak mondható én annyival már megvenném 30 perces aksival az árból lejön min 10k

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30513) begrimisu válasza Renegade100 (#30512) üzenetére


begrimisu
aktív tag

2 órát bír akkor az jó igaz?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30514) Renegade100 válasza begrimisu (#30513) üzenetére


Renegade100
csendes tag

szerintem az már egész jó

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30515) begrimisu válasza Renegade100 (#30514) üzenetére


begrimisu
aktív tag

köszönöm a segítséget. :R

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#30516) schortens válasza Pocok256 (#30501) üzenetére


schortens
csendes tag

az akksi toltojevel kapcsolatban mar elinteztem, h kapjak egy ujat.

a dvd-vel is megoldodni latszik a problema. Windows 8 van fent es az intelnek a programja(intel rapid tárolási technológia) volt a ludas. Leszedtem es azota nem probal meg raolvasni.

Koszi a segitseget azert...

(#30517) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Két napja a 8530W-m kijelzőjén megjelent egy 1 pixel széles kék csík. Ha kinyitott állapotban a kijelző két sarkát egy picit ellenkező irányba mozdítom, tehát csavarom, eltűnik a csík. A garancia lejárt, de elégadatt vagyok a géppel, van hozzá dokkoló, kutyafüle stb. Bementem a Prielle Kornélia utcában lévő szervízbe, mert jó tapasztalataim voltak velük. Elmondták, hogy szalagkábel (10k) vagy vezérlőmodul (35k) csere jön szóba. De inkább a második reális.

Az érdekelne, hogy tudtok-e olcsóbb megoldást? Mennyire bonyolult a kijelző megbontása? Esetleg megtalálhatnám a megtört vezetéket, vagy az elengedett forrasztást.

Hozzáértők véleményét várom. Előre is köszönöm!

(#30518) d3kk


d3kk
senior tag

Nekem is EZ a problémám, viszont csak akkumulátorral, ha nincs rádugva a töltőre. Ha nem akksival akarom hogy bootoljon akkor okés. de ha anélkül akkor nekem is villog a caps-és numlock de volt már eset hogy sikerült "megcsinálni" a HP service progijával, akkor annyira reagált hogy mikor win7 menet közben kihuztam a töltőt akkor ment tovább de mint kiderült felmelegedett a gép és offolt. azóta ha menet közben kihuzom a töltőt megy tovább a gép de a monitor kikapcsol és nem ragál semmire...

(#30519) NEMO1968 válasza d3kk (#30518) üzenetére


NEMO1968
őstag

Őt ajánlom Neked nyugodt szívvel.
Jól,gyorsan,olcsón dolgozik.
Nekem a megsült GPU-t javította úgy,hogy meg is várhattam.
Azóta is remekül megy a masina,pedig nem kímélem.
Bobyjack
A legegyszerűbb a kijelzőcsere.
Kizárt hogy megtaláld a hibát,és ha meg is találod,mit kezdesz vele?
Házilag nem tudod megforrasztani.
10-20 k -ért már lehet hogy találsz használt kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30520) d3kk válasza NEMO1968 (#30519) üzenetére


d3kk
senior tag

Akkor szerinted ha hálózatrool megy a laptop minden rajta! KIJELZŐ is, akkor kijelzőt kell cserélnem???

az komoly... csak akkurol nem indul de annak viszont tutko ssemmi gondja baj..

(#30521) NEMO1968 válasza d3kk (#30520) üzenetére


NEMO1968
őstag

Neked nem.
De KillHates kolléga bevizsgálja neked,és a BGA problémát is szakszerűen tudja javítani.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30522) Csujo


Csujo
csendes tag

Sziasztok!
Egy HP Compaq NX 6325 laptoppal kapcsolatban akarok segítséget kérni hardweres problémára!
A kiinduló hiba az volt hogy nem lehetett bekapcsolni . Egy zárlatos MosFet az akksi tőltést felügyelő áramkörben és egy Schmitt triger ami a táp csati utáni első kapcsoló MosFetet vezérelte (on off )módba ,attól függően , hogy a külső táp felől a Power-limit jel milyen állapotú , voltak hibásak.
Tehát jelenleg működik a noti,CSAK RETTENETESEN LASSÚ! Már a win XP is 3.5 h alatt települt . Procija ,ami egy AMD Sempron 3500+ 1800MHz-s már cseréltem egy másikra és memóriát is,ami 1GB ,ez semmit nem változtatott.Az alaplapon Radeon Xpress 200 Chipset van RS 480 és SB450 hidakkal. Az AIDA 64 sebességi teszteknél az annó 150-200MHz eredményeket hozza. A CPUID azt mutatja hogy az órajel 1798MHz. A mag feszültsége 1,1V . A stressz teszben ha 100% on megy a CPU akár 2 óra után is csak 43-45 °c az egész gép.A memóri a olvasás 350MB/s az írás,450MB/s,a másolás 250MB/s és a késleltetés200Nsec.
Akár mit megcsinál ha kivárom nem fagyott le eddig sosem minden fut rendesen a sebességet leszámítva!
Mi okozhatja azt hogy ilyen lassú? Köszönöm az építő jellegű ötleteket!

József

(#30523) albi31 válasza NEMO1968 (#30519) üzenetére


albi31
senior tag

Bobyjack gépébe egy 15.4-s WUXGA-s kijelző van,ami nem egy gyakorta előforduló kijelző,így a leírt áron elég nehéz lehet megszerezni,főleg hogy ezen kijelzők nagyobb része két db CCFL-l rendelkeznek,így mindenképp az ővét szét kell szedni,és csak azután keresni...de persze az otthoni javítgatásra "0"esélyt látok,de még mint aki a szakmában dolgozik,se ismerek olyat,aki nekiáll egy ilyen javításnak.

(#30524) korakri


korakri
csendes tag

sziasztok, van egy hp pavilion g6 2260sh laptopom, és az lenne a problémám/kérdésem, hogy normális, hogy folyamatosan fúj a ventilátora, mint az állat? ha csak be van kapcsolva a gépem, és nem érek hozzá, nem fut rajta, szinte semmi, akkor is.... a mag hőmérsékletek 37-38 fokon vannak, a gpu hőmérséklet 35 fok... inkább már hideget fúj, mint az egész gép melegedne...ez normális? ventilátornak nem árt?
illetve, nem igazán látok egyetlen programban sem ventilátort,... olyan, mitn ha nem isermné a gép... chipset elvileg van rajta, bár a hp honlapon ehhez a géphez nem volt, amd honlapról szedtem.... segítsetek légyszíves!!!

(#30525) Bobyjack válasza albi31 (#30523) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Egyet értek, csak annyit javítanék, hogy az enyém "csak" WSXGA+ (1680x1050). A komplett kijelző cseréje csillagászati összegért lenne szakszervízben gyári alkatrészre. A típusból különben kifejezetten kevés került bontási sorba, legalábbis én nem találtam megfelelő donort.

Ettől függetlenül, ha van tipp, hogy hová forduljak, ahol tudnának kezdeni valamit a problémával szívesen várom. Szeretném minél olcsóbban megúszni, mivel nem elviselhetetlen hibáról van szó. Együtt tudok élni vele, így max 10k-t szánnék rá. Otthon dokkolóról használom, azon a monitoron természetesen csíkmentes a kép.

[ Szerkesztve ]

(#30526) NEMO1968 válasza Csujo (#30522) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Sz.v.sz az északi híd adta meg magát.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30527) albi31 válasza korakri (#30524) üzenetére


albi31
senior tag

vissza kellene olvasnod úgy kb 3hetet mert ez a téma akkor is aktuális volt,van egy progi,azzal tudod a ventilátor sebességét kontrollálni,már ha a tieddel működni fog...most fejből nem megy a progi neve,de remélem,hogy megtalálod,vagy valaki zsebből előhúzza...

(#30528) albi31 válasza Bobyjack (#30525) üzenetére


albi31
senior tag

Értem,csak te meg azt értsd meg,hogy ennyiért nem lesz rá megoldás..mert az biztos hogy kijelző elektronika hiba,nem szalagkábel,egy így 99.99%-a merem mondani,főleg,hogy mozgatva változik...

(#30529) Bobyjack válasza albi31 (#30528) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Értem. Egyelőre egy kis mozdulatra eltűnik. Ennél többet nem szánok rá ezért. Ha komolyabbra fordul a dolog szétszedem.

(#30530) albi31 válasza Bobyjack (#30529) üzenetére


albi31
senior tag

Rendben.

(#30531) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
HP625 típusú gépem van. Kíváncsiságból letöltöttem a HP Battery Check nevű programot, ami azt írja az akksira, hogy kalibrálandó(20). Némi utánaolvasgatás után azt szűrtem le, hogy egyébként sem ártana már egy kalibrálás (2011.08 havi a gép). Több helyen azt olvastam (kézikönyvben is), hogy a kalibrálás annyit tesz, hogy csontra lemerítem a a gépet (lehetőleg csökkentett módban), majd kikapcsolt állapotban teljesen feltöltöm. Ez meg is történt, de a Battery Check még mindig azt írja ki, hogy kalibrálni kellene. Van erre valami konkrét procedúra, vagy jól csináltam és csak a program hülye (kerestem, de a program csak infókat tud kiírni, ő nem tud kalibrálást végezni) ?
A másik pedig, hogy ír egy olyat is a program, hogy ciklusok: 244/300. Ez ugye a töltésekre vonatkozik. Mi történik akkor amikor elérem a 300-at? Felrobban a gép? :D

Szerk: A program kiírja a cellák feszültségét is. Nekem az 1. cellára azt írja, hogy 0mV. Ez mennyire probléma?

[ Szerkesztve ]

.

(#30532) 426os


426os
őstag

Utólag eszembe jutott, hogy ha már itt vagyok, akkor rákérdezek erre is:
Terhelés nélkül alapjáraton normális dolog a 65-70 fokos (és Nem Fahrenheit sajnos) CPU? A laptop asztalon van, picit megemelve, hogy tudjon alulról levegőt szívni, de így is meleg szerintem. Filmnézés közben 70-80 fok, játék közben (Colin McRae 2005, FlatOut2) meg felmegy akár 90 fokra is. Volt olyan, hogy egyszerűen kikapcsolt nagy terhelés alatt. Ha terhelem a ventillátor pörög mint állat (mint egy turbina, borzasztó idegesítő), de nagyon melegszik. Pár hete kitakarítottam teljesen, újrapasztáztam, de a helyzet nem javult számottevően. Ez normális jelenség? A gépben AMD Turion II P560 proci és integrált Hd4250 vga van Win7 x64-el.
Elnézést a duplapost miatt.

[ Szerkesztve ]

.

(#30533) albi31 válasza 426os (#30532) üzenetére


albi31
senior tag

Hiába pasztáztad át,ha a ventilátort nem szedted szét,mert oda gyűjti össze a port a ventilátor,így szedd szét megint,és azt is szedd szét,3-4 kicsi csavar fogja össze..meg fogsz lepődni,hogy mennyi kosz,porcica lesz benne..és ez miatt nem tudott a hő eltávozni a gépből,ergo ezért ilyen meleg a CPU-GPU páros.

(#30534) 426os válasza albi31 (#30533) üzenetére


426os
őstag

Azt is szétszedtem amikor takarítottam.

.

(#30535) Renegade100


Renegade100
csendes tag

szerintetek a max 1 éves laptopok menyit kell hogy tudjanak wi-fi-n keresztül? 1205eh

nekem max 5 Mbps-t tud .... az eepc ami 3 éves az meg 12Mbps

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30536) Breeze válasza albi31 (#30533) üzenetére


Breeze
aktív tag

Albi köszi mindent!Minden fasza :C :C

(#30537) germinator66


germinator66
aktív tag

HP Switchable Graphics esetén a BIOS-ban levő "Switchable Graphic" opció mit jelent? Ha nincs mellette a pipa, akkor hardveresen lekapcsolja a dGPU-t?

(#30538) Renegade100 válasza Renegade100 (#30535) üzenetére


Renegade100
csendes tag

és ugye az elméleti 54 Mbps a Hp szervizben 2 X volt és jelenleg 5Mbps-t tud

szóval szeretlek HP

[ Szerkesztve ]

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30539) Dell XPS válasza Renegade100 (#30535) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem értem a kérdésedet, semmi köze az wireless adatátviteli sebességnek a laptop életkorához...

Üdv, Dell XPS

(#30540) #32577792 válasza albi31 (#30527) üzenetére


#32577792
törölt tag

HPFancontrol a program neve, annyi bizonyos, hogy Probook szériából van pár darab benne, amihez ajánlott
[link]
FAQ előtt van közvetlenül

(#30541) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Sajnos néhány hónapja sikerült belefutnom egy A4-gyel szerelt HP PorBook 4535s-be. Azon vacillálok, hogy lecseréljem-e egy erősebb procis gépre vagy vegyek bele egy ssd. Segítene az a teljesítményén valamennyit?

(#30542) AxBattler válasza Nixon18 (#30541) üzenetére


AxBattler
félisten

Hol, mikor érzed, hogy kevés a kraft?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30543) #32577792 válasza Nixon18 (#30541) üzenetére


#32577792
törölt tag

Rendszeren gyorsít, procinak erőt nem ad, viszont az A4 is szépen skálázható /K10Stat/, az sokat dob a proci sebességén, ha azzal van gondod.

[ Szerkesztve ]

(#30544) Nixon18 válasza AxBattler (#30542) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az állandóan, gondolom meglehetősen elfogadhatatlan válasz, ugye? Viszont igaz.
Azért gondolom, hogy nem segítene az ssd, mert pl több lapos böngészés mellett (mozilla) elég gyakran belassul/akad. De filmeknél is előfordul, hogy elakad (nem HD meg fHD filmeknél). Ráadásul lassan tölt be/ébred föl, ami nem annyira fontos, de azért elég zavaró.

(#30543) ungawa:
Ha megoldható, hogy többet hozzak ki az A4-ből, az is jó lenne. Mert egyébként nincs különösebb bajom a géppel. Csak ez a proci elég zavaró

[ Szerkesztve ]

(#30545) Nixon18 válasza #32577792 (#30543) üzenetére


Nixon18
senior tag

Bocs, nem tudtam már szerkeszteni.

Mi van abban az esetben, ha teljesen hülye vagyok a K10Stat-hoz. Másrészről ez a garit befolyásolja?

(#30546) #32577792 válasza Nixon18 (#30545) üzenetére


#32577792
törölt tag

nekem egy Lenovom volt A6-os procival és hát az is vérszegény volt. Ezért használtam a tuningot felfelé és lefelé is, annak ismeretében, hogy mihez kellett. Garit nem veszti el, ezek a procik szorzózár mentesek.
[link]
Ebben a topicban bőven találsz infót a használatáról, akár még segítenek is az A4-hez beállítási tanácsokkal, de utána magadnak kell kitapasztalni, hogy a Te géped mit szeret.
Tehát használható, jó, de nem ész nélkül. Apró lépésekben érdemes és figyelni kell hogyan viselkedik a proci, mennyire melegszik - nekem pl. nem volt észrevehető.
Az a baj az AMD ezen sorozatával, hogy alacsony órajelen mennek, így elég lassúak. De nem csak ezért.

(#30547) AxBattler válasza Nixon18 (#30544) üzenetére


AxBattler
félisten

ERRŐL a gépről van szó?

Filmeknél akadás szerintem inkább driver probléma lehet, a Brazos is viszi a fHD-t. A betöltésen meg SSD elég nagyot dob.

A Probook-oknak elég jó a hűtése, az A4-est állítólag simán, feszemelés nélkül fel lehet húzni egy Pentium szintjére.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30548) Nixon18 válasza AxBattler (#30547) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igen, arról lenne szó.

(#30549) Siriusb válasza Nixon18 (#30544) üzenetére


Siriusb
veterán

Bár nincs tapasztalatom ezzel a processzorral, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy az általad vázoltakra kevés lenne. Nem lehet pl. driver probléma, tele merevlemez inkább? Vagy energiatakarékosra állítottad az üzemmódot és a proci nem tud teljes erőből dolgozni?
Gondolom windows-t használsz, kipróbálhatnál egy linux-ot is.

(#30550) Répapüré válasza 426os (#30532) üzenetére


Répapüré
tag

Szia !

Nekem Hp dv 5 1120-asom van ,korábban írtam ide hasonló melegedési problémával és azt a választ kaptam, hogy nem normális.
Elvittem szervizbe ahol azt mondták, nem tanácsolják a pasztázást,(nem tudom, miért) és szerintük szét sem kell szedni,viszont ingyen kifújják levegővel.
Szétszedés nélkül átfúvatta levegővel, de fogalmam sincs, így hová távozhatott a kosz.:)
Azt mondták ha továbbra is fennáll a probléma, vigyem vissza és szétszedik, persze már nem ingyen.
Ugyanitt vetem egy Cooler Master Notepal D-Lite hűtőpadot ami egy nagy ventilátoros, nem több kicsi...
3900 Ft.
Fogalmam sincs a fúvatás ért e valamit, de a hűtőpad használatával csökkent a hőfok.Alapaból 55 fok körül van a procim, játéknál 70 fok körül.Soha nem tiltott le.
Hűtőpad előtt képes volt 90 fok közelébe is emelkedni a proci...
Még ezek is magas hőfokok, de egy hűtőpaddal annyit elérhetsz, hogy nem melegszik letiltásig.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.