Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29951) NEMO1968 válasza robi baggio (#29947) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nos,a BIOS frissítés valszeg sikerült,mivel elindul a masina.
Én a videokártyára tippelnék.
Fura véletlen lenne,hogy pont most halt meg,de volt már ilyen.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29952) robi baggio válasza NEMO1968 (#29951) üzenetére


robi baggio
tag

Köszönöm!
visszavisz a boltba az ismerőséhez és visszateszik rá az előző biost.
Majd kiderül..Majd megírom,h mi volt,hátha más is így jár.
A vga biztos nem funkcionál,vagy a bios,vagy hardver.Meglátjuk. :R

http://www.personenschutz-robert.at

(#29953) germinator66 válasza #32577792 (#29950) üzenetére


germinator66
aktív tag

Figy, ha sose kapcsol le a venti, még simán otthagyva asztalon sem, és e mellett 30 fok körüli a CPU, akkor ott valami nem jó.
Frissítsd a BIOS-t, hátha segít.

Pl. 2 ujjal nem megy a görgetés?

(#29954) rbence


rbence
senior tag

Az elitebookok (konkrétan egy 6930p) csodálatos kijelzőfedél zárját valahogy lehet javítani? Elég sokszor elengedi már a kijelzőt és kezd bosszantani.

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#29955) Daert


Daert
őstag

Üdv.
A DV6 6150SL-em hűtőventije elkezdett kerregni,nem állandó jelleggel,de ha elkezdi akkor zavaró.
Még garis a kicsike,érdemes minél előbb szervízbe zavarni,vagy várjak addig míg állandósul a gond.
Más.
Gondoltam babrálok egy kicsit a bluetooth-al,telepítettem a gyártó honlapjáról a drivert,de nem sikerült.Most hogy az Aida-ban nézem nem találok bluetooth hardvert.Ez eddig fel sem tűnt,ez normális? A gyártó szerint sincs benne Én meg naívan azt hittem ez alap tartozék :W

(#29956) SzaboZE válasza Daert (#29955) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha nem zavar, minek javíttatni... :D :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29957) SzaboZE válasza germinator66 (#29949) üzenetére


SzaboZE
addikt

Esetleg vírus is terhelheti a gépet, ami a task managerben elerejti magát.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29958) Dell XPS válasza Daert (#29955) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem nézesd meg, mert ez így nem jó és ne várd meg amíg rosszabb lesz. Hát...igen, illene a bluetooth-nak alapnak lenni.

Üdv, Dell XPS

(#29959) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Némi segítséget kérnék.
HP CQ61-210SH az alany. Tegnap megpróbáltam bekapcsolni, felpörgött, de képet nem adott, ezután kikapcsolni sem lehetett, meg kellett várni, amíg lemerül az aksi. Ma pedig se kép, se hang. Amikor rádugom a töltőt, akkor a kis fehér led mellette felvillan 2 másodpercig, majd az is kialszik, bekapcsolni nem lehet.
Mi szállhatott el?

Köszi.

(#29960) Dell XPS válasza sgergi (#29959) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, a chipset-el (északi-híd) lesz a problémád.

Üdv, Dell XPS

(#29961) germinator66 válasza SzaboZE (#29957) üzenetére


germinator66
aktív tag

Szvsz akkor nem 30 fok körül lenne a CPU. :)

(#29962) #32577792 válasza SzaboZE (#29957) üzenetére


#32577792
törölt tag

elvileg
gyakorlatilag újra tettem a rendszert, teljesen új telepítéssel

(#29963) Dell XPS válasza germinator66 (#29961) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az általad említett BIOS frissítést mindenképpen meg kellene ejteni, mert elképzelhető, hogy kijavítaná a problémát, ill. ennyi anomália, visszajelzés után megváltoztatták a hűtési házirendet. Mindenesetre lehetőség...

Üdv, Dell XPS

(#29964) #32577792


#32577792
törölt tag

ma lesz BIOS frissítés, bár a leírások szerint nem nyúltak a hűtéshez
de mivel a frissítés tartalmazza a SATAIII opciót - ha jól értettem - ezért mindenképpen menni fog rá az új

(#29965) #32577792 válasza #32577792 (#29964) üzenetére


#32577792
törölt tag

hmm
elvileg frissítve, de újraindítás után maradt a régi bios, ez most miért nem frissült?

(#29966) #32577792 válasza #32577792 (#29965) üzenetére


#32577792
törölt tag

frissítés sikeres lett, Sata3 jött, hőfok 45 alapból és venti folyamatosan megy :(

(#29967) germinator66 válasza #32577792 (#29966) üzenetére


germinator66
aktív tag

Flash után is kivetted a BIOS-ban a pipát? Töltőről lehúzva is megy folyamatosan?

(#29968) #32577792 válasza germinator66 (#29967) üzenetére


#32577792
törölt tag

természetesen :K

(#29969) KisBundi


KisBundi
őstag

Van egy HP compaq 615 laptopom és nem ismeri fel a WIFI kártyát :( De még BIOS-ban sem látja.. :(
Van erre vmi megoldás vagy egyszerűen elhalálozott? Volt vkinek ilyen? :F

(#29970) #32577792 válasza germinator66 (#29967) üzenetére


#32577792
törölt tag

annyi különbség lett, hogy az eddig 44 fok most 50 lett, az állandó venti mellett...
ez nem lett olyan jó üzlet, gondolom a régebbi biost nem lehet visszatenni?

(#29971) KisBundi


KisBundi
őstag

Most látom, hogy nem laptopszervízben volt és lehet nem eredeti kártya van benne.. :(
Whitelist miatt van gondolom! :( Ha tudok bele szerezni ugyan ilyen típusú laptopból WLAN modult akkor jónak kell lennie?

(#29972) germinator66 válasza #32577792 (#29970) üzenetére


germinator66
aktív tag

Az is könnyen megeshet, h most mutat jó értéket, és így már érthető, miért megy folyamatosan!
Mindenképp menj el vele szervízbe, jelezd a dolgot, kérj egy takarítást/pasztázást! Látatlanba jobbat nem tudunk javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#29973) KisBundi válasza KisBundi (#29971) üzenetére


KisBundi
őstag

Vki?

(#29974) germinator66 válasza KisBundi (#29971) üzenetére


germinator66
aktív tag

Elméletileg igen, de a puding próbája az evés.... :))

[ Szerkesztve ]

(#29975) KisBundi válasza germinator66 (#29974) üzenetére


KisBundi
őstag

a baj az hogy ami benne van az is szinte ugyan az mint a gyári amit néztem a neten :F
BIOS-ban azt látom, hogy: WLAN FCC ID - no device present :(

(#29976) deathtania


deathtania
senior tag

halihó!
tegnap nagyon ügyes voltam, és sikerült egy kis teát a gépre öntenem. szerencsére nem lett gond, csak a space kezdett egy kicsit ragadni, ezért kipattintottam. ahogy azonban kiszedtem a két kis műanyag pöcköt, amik megemelik a space-t kétoldalról, a bal oldalinak mindkét kis műanyagja eltörött (nem is értem, mert a jobboldalinak meg nem...). valahol lehet szerválni ilyen kis műanyag emelőt?

a mellékelt képen látszik, hogy mire is volna szükségem. a bal oldali (piros) törött el, és olyan kellene, mint a jobboldali (sárga).

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29977) germinator66 válasza KisBundi (#29975) üzenetére


germinator66
aktív tag

A színte az nem biztos h elég, de amíg nem próbálsz bele mást, nem fog kiderülni...Lehet, h csak az érintkezőket kell megtakarítani.

(#29978) KisBundi válasza germinator66 (#29977) üzenetére


KisBundi
őstag

Most próbáltam ki az enyémben és simán megy :(
De ahogy nézem a WIFI fedlapot, a kártya típusa megegyezik azzal ami benne van :(
Lehetséges olyan hogy elszállt a WIFI aljzat? :Y

(#29979) Dell XPS válasza deathtania (#29976) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

SzaboZE-t kérdezd meg, hogy van-e neki rossz billentyűzetből. Szerencsés vagy nem igazán szokott ilyen esemény után normálisan működni.

Üdv, Dell XPS

(#29980) deathtania válasza Dell XPS (#29979) üzenetére


deathtania
senior tag

köszi az infót, írtam neki. :R
hát igen, isteni szerencse, hogy ennyivel megúsztam a történetet, amikor nagyobb baj is történhetett volna...

www.brczart.hu

(#29981) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

Van egy HP Compaq 615-ös ketyerém. Nem akar bekapcsolni a kijelzője, pedig amikor bekapcsolom a gépet, világít a power és a wifi gomb, töltőn van, hallani a ventillátor zúgását, de a kijelző sötét. Vigyem nézessem meg szervízben, vagy dobjam kukába és vegyek másikat?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#29982) Dell XPS válasza wertigo1984 (#29981) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

1,) Azért nézd meg külső monitoron is...

2,) Világíts rá a kijelzőre, hogy úgy látsz-e v.mi megjelenítést vagy sem.

3,) Vedd ki felváltva a memória modulokat és úgy is ellenőrizd le.

4,) Utána marad az LCD panel vagy LCD kábel....

5,) Gondolom nincs levéve a fényerő...:-))

Üdv, Dell XPS

(#29983) wertigo1984 válasza Dell XPS (#29982) üzenetére


wertigo1984
őstag

Holnap megnézem, mert most melózok, és asszony hívott emiatt. :B
A világítás energiatakarékosra van véve. Nézd el nekem hogy tudatlan vagyok, de hogy vegyem ki a memória modulokat? Honnan? :B

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#29984) Dell XPS válasza wertigo1984 (#29983) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem lehetséges, hogy a Párod véletlenül lenyomott valami billentyűzet kombinációt?

Üdv, Dell XPS

(#29985) wertigo1984 válasza Dell XPS (#29984) üzenetére


wertigo1984
őstag

Bár szőke, de nem hinném. :N Ő használja a gépet többször.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#29986) Dell XPS válasza wertigo1984 (#29985) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor elnézést a feltételezésért! Teljes áramtalanítás után (táp kihúz, akku kivesz.), leteszed megfelelő helyre, hogy ne karcolódjon a fedlap. Az akkumulátor helye felett látsz egy négyszögletes ablakot (cover), az alatt találod a memória modulokat egymás felett.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#29987) wertigo1984 válasza Dell XPS (#29986) üzenetére


wertigo1984
őstag

Rendben, köszi a segítségedet! :R Holnap megpróbálom ezt, és ha ez sem segít, akkor menjen szervízbe? Mert amúgy a gépnek semmi baja ezt leszámítva.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#29988) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ez az SSD:Samsung Basic SSD 128GB SATA3 MZ-7PC128B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s)

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#29989) Dell XPS válasza wertigo1984 (#29987) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! Jelezzél vissza, hogy mit észleltél és segítünk. Akár panel, kábel, modul, hiba lenne, van akinek lehet és talán más árban hozza rendbe a gépet Neked, ha arra kerülne sor.

Üdv, Dell XPS

(#29990) wertigo1984 válasza Dell XPS (#29989) üzenetére


wertigo1984
őstag

:R Adósod vagyok :)
Remélem tényleg nem annyira vészes, és kicsi a baj, de holnap meglátom.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#29991) overland


overland
aktív tag

sziasztok, HP 630 alsó burkolat csak az alsó része esetleg valakinél elfekvőben?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#29992) Panthalassa1


Panthalassa1
csendes tag

Halihó!

Van egy HP pavilon g6-2260sh gépem, és nem ismeri fel az sd kártyát, meg se érzi, hogy megd*tam, hol találok hozzá drivert? Mert a hp honlapon biztos nem...:D

(#29993) mrcrnl


mrcrnl
tag

Kedves fórumtársak!

Az alábbi problémába botlottam, megoldást keresek:
Vettem egy HP szubnotit C2D procival. Az eladó szerint gyenge akku van benn. Megnéztem, és a következőket tapasztaltam. Egy 6 cellás eredeti gyári akku van a gépben, melyet csak 41-44%-ig tölt fel a gép. Win7 van telepítve. Így kb bő 1 órát bír az akku wifi használat mellett youtube filmezéssel 50% fényerőn. Ez nem lenne annyira katasztrofális, de zavar az a tény, hogy talán többre is képes lenne az akku, ha 100%-ig fel tudnám tölteni. BIOS jelszavas volt, azt már kiütöttem, de ott nincs kalibrálási lehetőség. A HP Battery Check szerint az akku állapota tökéletes, csak pár ciklus van benne. Az eladó állítása szerint ez az akku pár évig szekrényben állt, nem volt használva. Lehet valahogy regenerálni, vagy érjem be ezzel az 1 óra használhatósággal?

(#29994) NEMO1968 válasza Panthalassa1 (#29992) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
[link]
Ezeket nézted már?
Valszeg azért nincs külön jelölve,mert másik típusé is jó lehet hozzá.
Esetleg ezközkezelőben,vagy EVEREST-el nézd meg a kártyaolvasó típusát,és az alapján keresgélj.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29995) albi31 válasza wertigo1984 (#29987) üzenetére


albi31
senior tag

Becsületes DELL XPS segítsége,de én nem ilyen egyszerűbb dolgokra gondolok,ez alaplap probléma lesz,és az még olcsóbb művelet(pl:nálam),mintha LED(kijelző) panel-t kellene cserélni.

(#29996) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Srácok nem tudja valaki véletlenül, hogy a HSTNN IX02 dokkolóhoz milyen adapter kell? Sajnos csak a dokkoló van meg.
Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29997) Dell XPS válasza albi31 (#29995) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Addig nem beszélek alaplap problémákról (kivétel ha elsőre egyértelmű, de a párja szólt Neki..), ameddig nem jelez vissza külső megjelenítéssel kapcsolatban. És nem beszélném rá semmire feleslegesen....

Üdv, Dell XPS

(#29998) Dell XPS válasza Plazmacucci (#29996) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Adapter: 90W, 19V 4.74A

Üdv, Dell XPS

(#29999) Plazmacucci válasza Dell XPS (#29998) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi, ezt találtam én is az oldalán. Csak arra gondoltam, hogy van e konkrét tipus. Vagy érdemes egy univerzálisar venni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30000) Dell XPS válasza Plazmacucci (#29999) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem a HP-és jobb, kérdezd meg Őt, hátha...

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.