Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29801) sagit válasza malwy (#29800) üzenetére


sagit
addikt

Az éN Usb 3+Esata Kombó Kártyámmal Nincs Ilyen Gond 2530PBen.

Sry A NagyBetűkéR, A Telefonom úgy Döntött HOgy így FOg írni

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29802) MornKapitány válasza malwy (#29800) üzenetére


MornKapitány
tag

Hát, valószínűleg a kínaiak akkor jól kicsesznek most mindenkivel :D. 54 mm-es?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29803) germinator66 válasza Buster17 (#29776) üzenetére


germinator66
aktív tag

Szerintem a max. telep a jó (ekkor a leghűvösebb)!

(#29804) Pocok256 válasza ocsi19 (#29784) üzenetére


Pocok256
veterán

Az egy dolog, hogy a foglalt egyezik, de egyszer sem biztos, hogy attól még az A8 as procival menni fog a gép :)

Asusk53ta szériát szerelték a4 a6 a8 procikkal. mégis utólag az a4 es procit lehetett a6 ra fejleszteni de a8 ra se az a4 vagy a6 os procit nem lehetett mert nem ment rendesen.

n_stolz: Szerintem monitor hiba érdemes ebay -ről rendelni egyet 15k ért itt van magyarhonba szállítással garival együtt.... hozzá kábel a biztonság kedvéért +3k és akkor 18k ért meg is vagy :)
Itthon meg a szerelők (inkább élősködők) egy ilyet min 25k ért tesznek be....

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29805) malwy válasza MornKapitány (#29802) üzenetére


malwy
senior tag

54 jaja, de csinálok illusztrációt mi a bajom:D

Pirossal behúztam ( bár kicsit rossz perspektívában, hogy szélétől mennyivel van beljebb. Majd nappal esetleg csinálhatok jobb fotót, de látszik ezen is.

Összehasonlítható a kép szélén látható usb-vel, hogy ahhoz mennyivel könnyebb hozzáférni.

[ Szerkesztve ]

(#29806) SzaboZE válasza malwy (#29805) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezek a kínai kártyák már csak ilyenek, nem a gépeddel lesz a baj :) Valószínüleg az usb eszközöd csatlakozója is túl vastag (pendrive lenne?), mert általában bele szoktak férni a csatlakozó méretébe. Próbálj meg USB hosszabító kábelt használni (léteznek pár centis kivitelek is).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29807) albi31 válasza Buster17 (#29787) üzenetére


albi31
senior tag

Nekem mindegy,de ez nem így szokott működni,hogy "ha már fél évet kibírt,akkor azt az egy hónapot már biztos"..a kosz,a ventilátor és a hűtőborda között van,ott nem tud a hő eltávozni,ahhoz alulról nem férsz hozzá,csak ha darabokra szeded.

(#29809) malwy válasza SzaboZE (#29806) üzenetére


malwy
senior tag

Azt használok, az vicc,h abból sem mindegy, melyik a jó. De akkor keresek párcentiset, kösz az ötletet!

(#29815) kahva válasza germinator66 (#29767) üzenetére


kahva
tag

Core Temp 9 óra üresjárat után:

(#29817) Pocok256 válasza kahva (#29815) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát oda elférne egy takarítás :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29818) germinator66 válasza kahva (#29815) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, 10% kihasztnáltság esetén már 73 fok, nem túl jó...Esetleg Aida64 stress test is mehetne, az még érdekesebb (pl. throttlingol-e)... :))

Mindenestre, ha rám hallgatsz, rászánod az időt, és elküldöd gariba takaríttatni! :K

[ Szerkesztve ]

(#29821) albi31 válasza kahva (#29815) üzenetére


albi31
senior tag

Szerintem,teljesen felesleges 9h ott hagynod,fél óra után már látható,hogy hogyan alakulnak a hőmérsékletek.
A program neked a legalacsonyabb és a legmagasabb értéket mutatja(az utóbbi a lényegesebb),ami nem releváns,hisz ha a 9h alatt a háttérbe történt valami(nem látsz minden futó folyamatot) ami 1-2-3sec-re felvitte a CPU hőmérsékletét a látható 70C-ra,akkor már hiteltelen az eredmény!

Bekapcsolod,elkezdesz olvasgatni a neten,majd lejössz,vársz 2percet,és az ott olvasható érték lesz a lényeges,ha az 55C körül van,akkor az nem gáz!

(#29823) TommyX_


TommyX_
őstag

Valaki nekem is tudna segíteni?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#29824) 7


7
addikt

PayPales / eBayes összeszólalkozást töröltem, nem itt van a helye.

(#29825) Plazmacucci válasza suspect (#29732) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szia!
Szereztem dokkolót, de adapterem nincs hozzá. Tudnál típust mondani? Nem találtam leírást róla. Köszi :B

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29826) lcs10


lcs10
csendes tag

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben fordulok ide tanácsért! Na, azért ennyire nincs gáz, de eléggé idegesítő a helyzet. :((
Pár hónapja vettem Hp 630 A1E78EA_8GB notit és már a legelejétől sima youtube videók nézésénél is lefagy és újraindul. külső monitornál meg a sima netezés is gáz,m a sok flash reklám miatt még hamarabb lefagy. Világos,h a gpu melegszik túl, de mégsem,m 60 fokon sem láttam még, már előtte megáll az egész. Megfagy, felpörög a ventillátor, fúj egy kicsit aztán kikapcs. Amennyit utána néztem, azért ilyen 70-80 fokon még elketyeghetne, nem? Frissítettem biost is, illesztőprogramok is jók, ötletem sincs.
Lehet van valahol valami biztonsági beállítás, ami miatt mielőtt még túlmelegedne leállítja magát?
Előre is köszi ha valaki segíteni tudna!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#29827) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Heló!
Egy kérdésem lenne.. Van egy - nem mai - HP Pavilion dv5-1180eh laptopom. 9600M GT és C2D T5800-al. Szerintetek Game szempontból van értelme szétbuherálni és kicserélni egy C2D P8400 (vagy P8600) procira? Hőmérséklet szempontból mindenképp, mert alacsonyabb a TDP-je, de azon kívül mekkora gyorsulást tapasztalhatok?
Köszi a választ.

(#29828) Szlovi válasza lcs10 (#29826) üzenetére


Szlovi
aktív tag

A túlmelegedés a hűtés elégtelenségére utal. Ha szét mered szedni,akkor Te is meg tudod csinálni a géptisztítást. Ha nem, akkor vidd el egy laptopszerelőhöz,Ő tudja orvosolni a baját.
Persze egy újrapasztázás sem árt ... minőségi pasztával a CPU-t és GPU-t egyaránt.

(#29829) lcs10 válasza Szlovi (#29828) üzenetére


lcs10
csendes tag

Vadonat újonnan is ezt csinálta, kezdettől fogva! Ez a furcsa,m ha szép lassan jönne elő ez a gond akkor világos,h megszívta magát porral stb. De így...?

(#29830) MornKapitány válasza lcs10 (#29829) üzenetére


MornKapitány
tag

Alaplappal nem lehet probléma? Esetleg egy garanciális szervízelést megér, hogyha még van rá.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29831) lcs10 válasza MornKapitány (#29830) üzenetére


lcs10
csendes tag

Nem tudom mi lehet a probléma, de valami van,m azért legalább egy filmet meg lehetne nézni rajta igazán. Fullon megy alatta a laptophűtő, más meg leteszi a paplanra, és úgy is megy simán...
2 év van rá, lehet az élek a garanciális szervíz lehetőségével, csak kíváncsi vagyok, nem e valami beállítás probléma.

(#29832) Szlovi válasza lcs10 (#29831) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Még lenne egy tippem: Lehet,hogy túl sok a háttérben futó program :F
Nyisd meg a feladatkezelőt és nézd meg, hogy a proci hány % -on pörög üresjáratban.

(#29833) lcs10 válasza Szlovi (#29832) üzenetére


lcs10
csendes tag

most így,h netezgetek és kártyázom 2%. Youtube videó nézés külső monitorral 14%. Nem futnak felesleges hülyeségek. Biztos,h a vga-val van valami,m a saját kijelzőjén van egy határ a fényerőnél ami felett ki fog kapcsolni, de ha nincs nagy fényerőre állítva akkor elmegy sokáig.

(#29834) Szlovi válasza lcs10 (#29833) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Még egy tipp: Ki kellene kapcsolnod a BIOS-ban a dedikált VGA-t,hogy az integrálttal netezz / kártyázz / youtube-oz pár óra hosszáig.
Azt kéne megnézni,hogy így is felforrósodik és kikapcsol,vagy nem ... illetve közben figyelni a főfokokat.

(#29835) ocsi19


ocsi19
senior tag

Ha valaki ProBook vásárlásán gondolkodik: HP ProBook 4545s tapasztalataim

(#29836) ocsi19 válasza ocsi19 (#29835) üzenetére


ocsi19
senior tag

HP ProBook 4545s

ide települt. :R

(#29837) Dell XPS válasza lcs10 (#29826) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ott semmiféle túlmelegedés nincs, bárki örülne ilyen hőmérsékleti tartományoknak. Ahogy írod, a GPU-nak mennie kellene 70°-80°-on, úgyhogy elképzelhető egy MCP probléma, hamis jelfeldolgozás, szóval bele kellene nézni szvsz. A BIOS frissítéssel a hűtési házirend is módosult az ideálisra. (ventilátor szabályozás)

Üdv, Dell XPS

(#29838) germinator66 válasza D-Phrag (#29827) üzenetére


germinator66
aktív tag

Jelentősebb gyorsabbak azok CPUk, kérdés, mennyiért tudok megjátszani?

(#29839) Dell XPS válasza D-Phrag (#29827) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben cseréled akkor a P8600 -ra inkább, ott már fogsz érezni változást és valóban a hűtés szempontjából is előnyösebb. A legnagyobb változást a gépedben egy SSD-vel érnéd el, megdöbbentően más..

Üdv, Dell XPS

(#29840) Dell XPS válasza ocsi19 (#29835) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Pont ketten is keresték már, köszönjük! :R

Üdv, Dell XPS

(#29841) Pocok256 válasza ocsi19 (#29836) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi a teszet :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29842) ocsi19 válasza Pocok256 (#29841) üzenetére


ocsi19
senior tag

Ha bármi van amit hiányoltok belőle, de jó lenne tudni, szóljatok.

:R

(#29843) D-Phrag válasza Dell XPS (#29839) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Ezaz, hogy most elbizonytalanodtam, látva, hogy mennyire ki kell belezni a gépet. Pár FPS-ért vagy a hőmérséklet miatt megér ennyi munkát? SSD-vel csak gyorsulást érek el, nem? (win betöltés, alk. indulás stb.) Annyira az nem érdekelne, mert így sem érzem lassúnak. átlag 50mp alatt feláll a telejes rendszer (win7 64bit).
Akkor tehát mi a javaslat? Csere vagy nem csere :)

[ Szerkesztve ]

(#29844) MornKapitány válasza D-Phrag (#29843) üzenetére


MornKapitány
tag

Átlag 20 mp vagy átlag 50 mp. Hidd el, hozzá lehet szokni :).

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29845) SzaboZE válasza D-Phrag (#29843) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez elég leegyszerűsített dolog, hogy mennyi idő alatt bootol be a gép... Az sem mindegy, hogy elindítasz egy explorert és vársz rá vagy sem, hogy ha már mondjuk swappel a gép, akkor mennyire lassul be vagy nem stb... Egy SSD látványos változás hidd el. Egy core2duo-s gépben is akkora változást hoz, hogy akár évekkel arrébb tolja a gépcserét.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29846) D-Phrag válasza SzaboZE (#29845) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Aláírom, hogy sprinter lesz, nem kétség, de attól egy játék nem fog jobban menni és most arra vagyok kíváncsi, hogy egy macerás procicsere mekkora javulást okozhat.
SSD-t amúgy külön rackből üzemeltetitek vagy beépítve?

(#29847) SzaboZE válasza D-Phrag (#29846) üzenetére


SzaboZE
addikt

P8400-ról P8600-ra váltani nem lesz szinte semmi ugrás, akkor már P9xxx-re kellene váltani, talán P9700 a vége. A hűtőt jól ki kell tisztítani és újrapasztázni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29848) MornKapitány válasza D-Phrag (#29846) üzenetére


MornKapitány
tag

Mostanában az ODD helyére berakni a divat egy HDD caddy segítségével. De érdemes előtte érdeklődni, hogy a tied támogatja-e ezt.

Ezeknek a pavilionoknak botrányos a hűtésük. A hangjuk meg...

[ Szerkesztve ]

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29849) D-Phrag válasza SzaboZE (#29847) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Nem. T5800-ról váltanék P8400-ra, esetleg P8600-ra. Kettő között párszáz MHz a különbség..
Igazad van abban hogy a 9-es szériák a nyerők, de az már drága mulatság..
Nem a melegedés lenne a fő ok, hanem, hogy jobban futnak e a programok és leginkább a játékok akkor!?

(#29850) SzaboZE válasza D-Phrag (#29849) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha T-ről váltanál P-re, akkor meg kell nézni a gép támogatja-e az energiatakarékos cpu-t. Ebben a relációban lenne ugrás.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.